Van der Flip De oppervlakte cultuurgrond minderde Nieuwe cousultatiebureaux voor alcoholisten Toekomstige ouderdoms voorziening Door de watersnood Vroege ochtendtrein rechtstreeks naar 't Westen Waalwijk krijgt schoenmakerij -museum Zeven gewonden bij aanrijding Katholieke stichting opgericht Woonkeet brandde uit Van Beinum in groothandelsprijzen PAGINA 4 V an A ijmegen nit JONGETJE KREEG RAAM OP NEK Gezin van twaalf personen dakloos DRIELING IN DEURNE aenéést WIELRIJDER GAF GEEN VOORRANG IN NOVEMBER Door AGATHA CHRISTIE (Van onze correspondent) Vooral in de vroege morgenuren wer den, na de invoering van de winterdienst vele klachten geuit over de treinverbin ding NijmegenDen Haag. De oorzaak hiervan waren de veelal overvolle trei nen die men, komend uit de richting Arnhem, steeds in Gouda vond. De K. v. K. te Nijmegen heeft stappen ondernomen bij de N.S., om verbetering te krijgen. Wij vernemen thans, dat met ingang van 1 Februari aan de trein die om 7.29 uur van Nijmegen uit vertrekt 'n trein stel voor Den Haag en een voor Rotter dam C.S. zal worden toegevoegd Hier door worden zakenlieden, die op tijd in Den Haag of in Rotterdam willen zijn, ten zeerste geriefd. Bij sommige latere treinen werd zulk een treinstel reeds ge koppeld. Dit rold evenwel voor bepaalde dagen. De trein, die om 9.29 uur uit Nij megen naar Den Haag en Rotterdam vertrekt, heeft nu van Dinsdag tot en met Zaterdag zulk een treinstel; de trein die om 13.29 uur naar de genoemde steden uit Nijmegen vertrekt, alleen op Zondag. Daarnaast kan men dagelijks om 19.29 uui* rechtstreeks van Nijmegen uit naar Den Haag en Rotterdam reizen. (Van onze correspondent) De inrichting van een museum op ge bied der oude hand-schoenmakerij te Waalwijk, waarvoor reeds vele zeldzame voorwerpen waren bijeengebracht, heeft lange tijd gestagneerd daar er geen ge schikt museumgebouw voorhanden was. Dezer dagen kwam door opheffing even wel een oude schoenmakers-herberg vrij, een der weinige karakteristieke huisjes uit het Waalwijkse verleden, veilig gelegen in de schaduw van de St. Jan Baptistkerk- De museumstichting zal dit typische Waal wijkse hoekje voor ondergang behoeden, het interieur opknappen en het doen in richten als Langstraatse oudheidskamer voor de handschoenmakerij, het ambachte lijke huisbedrijf van weleer waaruit de huidige, machtige streekindustrie voort kwam. Voorzitter van de Stichting is de heer J. Heesbeen. voorzitter van de Kamer van Koophandel te Waalwijk. Het museum komt onder leiding van de heer A. Hen driks, leraar aan de Nijverheidsschool te Waalwijk, die zich reeds vele jaren be ijverde om het Langstraatse ambachtelijke verleden door verzamelingen te bewaren Het museum-interieur zal getrouwe co- pieën brengen van de vroegere woon- werkkamers der schoenmakers. In Hoek van Holland is Woensdag het 9-jarig zoontje van de familie K. om het leven gekomen, toen hij In de tuin van zijn vader door een raam in de schuur wilde klimmen. Het opengeschoven raam viel naar beneden en kwam op de nek- wervel van de jongen terecht. Deze overleed ter plaatse. Nabij het viaduct over de Graafseweg, onder de rook van Nijmegen, is Woens dag een bestelauto, ingericht voor per sonenvervoer. «P een aan de rechterzijde van de weg stilstaande vrachtauto gere den. In de bestelauto zaten zeven arbei ders afkomstig uit Wychen en naaste omgeving. Drie hunner liepen zulke ern stige inwendige fracturen op. dat zij in het Oanisius-zickenhuis te Nijmegen moesten worden opgenomen. Onder hen bevindt zich de chauffeur, die het stuur van de auto in zijn borst kreeg en er wel het ergst aan toe is. Ook de vier andere inzittenden van de auto werden naar liet Canisius-ziekenhuis te Nijme gen overgebracht, doch zij konden in de loop van de dag huiswaarts keren. De vrachtauto stond wegens motor- pech langs de weg en tot dusver bestaat nog geen verklaring voor het feit. dat de bestuurder van de bestelwagen met grote vaart tegen de vrachtauto is opgerèden. De bestelauto Werd ernstig beschadigd. Een gezin van 11 personen in Zvvarte- meer <I>r.) is gisteravond door brand dakloos geworden. De keet waarin zü woonden geraakte om half negen door onbekende oorzaak in brand en werd totaal in de as gelegd. Slechts een bus met zilvergeld kon Worden gered. Zowel de brandweer van Klazinaveen, als het regionale corps uit Emmen rukte uit, doch men kon de brandende woonkeet niet bereiken, door dat deze zeer afge legen in het hoogveen lag. (Van onze correspondent). Gisteren is het gezin J. Mathey-Aarts te Deurne met een drieling twee jongens en een nvisje, verblijd. De metselaar Mathey had reeds drie jongen.1; en een meisje. De babies, die in het St Antonius- gastbuis te Helmond het levenslicht aan schouwden, verkeren, evenals de moeder, in de beste welstand. Dit is de tweede drieling welke binnen een jaar te Deurne werd geboren, terwijl deze gemeente nog twee drielingen van enkele jaren oud telt. (Van onze correspondent) Op de kruising Bloemerstraat-Plein 1944 te Nijmegen is Woensdagmiddag de bijna 63-jarige W. J. uit Hees door een vrachtauto van de gemeentereniging ge grepen en practisch op slag gedood. Het slachtoffer verleende geen voorrang aan de vrachtauto en werd enkele meters meegesleurd, waarna zijn hoofd tegen de trottoirband sloeg. 2 ere, 3 ne, 4 Oost, 5 kaal, 6 ae, 7 ade, 8 ieder, 11 plan, 14 iegelijk, 15 meieren, 17 bries, 18 neten, 20 ode, 22 eed, 25 peluw 26 tere, 28 emmer, 30 pond, 31 -leer, 33 dra, 35 ala, 37 ka, 39 ad- De man keek verbaasd, toen helderde zijn gezicht op. Een van de reizigers, heeft ze zeker opengedaan om naar de sneeuw te kijken. Waarschijnlijk, zei Poirot. Hij tikte een ogenblik nadenkend op de tafel. Monsieur geeft mij toch met de schuld, zei de man schuchter. Poirot glimlachte hem vriendelijk toe. U hebt een kwade kans gelopen, vriendje, zei hij. Ah, nog een punt, nu ik er aan denk. U zei, dat er weer gebeld werd net toen u bij mijnheer Ratchett klopte. Inderdaad heb ik het zelf gehoord Wie was dat? Het was de bel van madame la princessie Dragiloff. Ze wilde dat ik haar kamenier riep. En deed u dat? ja, monsieur. Poirot bestudeerde nadenkend de plat tegrond vóór zich. Toen boog hij zijn hoofd. Dat is alles voorlopig, zei hij. Dank u, monsieur. De man stond op. Hij keek monsieur Bouc aan. Wees maar niet benauwd, Pierre, zei de laatste vriendelijk. Ik z'ie niet in, dat er enig verzuim van jouw kant is geweest. Tevreden verliet Pierre Michel de res tauratiewagen. HOOFDSTUK X Een ogenblik bleef Poirot in gedachten verzonken. Ik geloof, zei hij, dat het goed Bovendien, zei Michel, niemand zou in de slaapwagen kunnen komen, zonder dat ik hem zag. Wat was de laatste halte? Vinkovci. Hoe laat was dat? We hadden moeten vertrekken om 1.58. Maar door het weer waren we twin tig minuten te laat. Had er iemand uit het gewone deel van de trein kunnen komen? Neen, monsieur. Na het diner wordt de deur tussen de gewone wagens en de wagon-lits gesloten. Bent u zelf uit de trein gegaan in Vinkovci? Ja, monsieur. Ik stapte als gewoon lijk op het perron en stond bij de tree plank van de trein. De andere conduc teurs deden hetzelfde. En de voorste deur? Die bij de res tauratiewagen? Die is altijd van binnen gesloten. Zij heeft nu niet gesloten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 4