RADIO HERDENKT DE WATERSNOODRAMP week televisie Nieuw ballingsoord voor ex-sultan noff Gesprek met Cargelli VERTICALE LIJN VOOR HET KOMENDE SEIZOEN Mariale kunst in liet Vaticaan Heel gezin „in de Uit Goes klinkt „Requiem" van Zeeuwse componist Kapitein wou zuinig zijn Onrust in Zuid-Celebes Geen nieuwe gevallen van „witte" pokken PAGINA 3 Kustvaarder liep aan de grond Geruchten over ontvoerings poging Meer dan honderdduizend vluchtelingen De Groningse kapitein A. K., die op de 7e Juli van het afgelopen jaar met de kust vaarder „Surte" de Hudiksvallfjord !n Zweden binnenvoer, doch die dit geheel op eigen houtje deed, zonder loods, zonder kennis van de fjord en met een onbruik bare Zweedse overzichtskaart, is door de Raad voor de Scheepvaart de bevoegdheid ontzegd als kapitein op zeeschepen te varen voor de tijd van twee weken. De „Surte", eigendom van de rederij F. Smid te Groningen, liep als gevolg van deze verkeerde zuinigheid van haar kapi tein aan de grond, en moest door een sleepboot worden vlotgetrokken. De voormalige sultan van Marokko, Sidi Mohammed ben Youssef, is Maandag morgen, begeleid door een met hem be vriende hoge ambtenaar van het Franse ministerie van buitenlandse zaken, graaf Clowsel, zjjn geneesheer en een verpleger, per vliegtuig uit zjjn ballingsoord Corsica vertrokken. Twee van zjjn drie vrouwen en zeven leden van zjjn harem reizen met hem mee. De overige personen van zijn huishouding zullen de ex-sultan binnen kort volgen. Waarheen de Franse autoriteiten de voormalige sultan zullen brengen, was hedenmorgen vroeg nog niet bekend. De reis zou, zo deelde men te Parijs mede, vermoedelijk enkele dagen duren. Offi cieus verluidde dat het eiland Madagascar als nieuwe verblijfplaats was aangewezen. In ieder geval zou het vliegtuig daar een landing maken. De reden van de verplaatsing is niet of ficieel opgegeven. De opleving van de Ma rokkaanse kwestie door de gebeurtenissen in Spaans Marokko, waar men de voor malige sultan aanhankelijkheid betuigde, werd als waarschijnlijke aanleiding ge noemd. Hardnekkig gaan voorts de ge ruchten, dat de bekende Duitse S.S.-des perado, Otto Skorzeny, beroemd om zijn bevrijding van Mussolini in de laatste oor log, door de Arabische Liga een bedrag van 500 millioen francs was aangeboden om de ex-sultan van Corsica te „schaken". terug. En wie „poste restante" komt af halen wordt beleefd verzocht zélf even Moderne winkel-intérieurs en daarbij passende kleding voor het personeel, een nieuw terrein waarop het creatieve ele ment in de Nederlandse mode tot uit drukking kan komen! Rotterdam biedt als herrijzende stad in dat opzicht wel heel bijzondere mo gelijkheden. Als jonge ontwerper wist Cargelli deze reeds progressief aan te grijpen. In het Lateraans Museum te Rome is voor Pasen een grote tentoonstelling van Mariale kunst geprojecteerd. Het betreft hier een tentoonstelling van belangrijke voorstellingen van de H Maagd, die in de loop der eeuwen zijn voortgebracht. Met de leiding van de tentoonstelling, die onder auspiciën staat, van het Pauselijk comité voor het Mariajaar is belast de directeur van het museum van Lateranen, prof. H. Josi, de hoofdredacteur van de Osservatore Romano, graaf Dalla Torre, de directeur van de Vaticaanse galerijen prof. Magi en pater Guy Ferrari O.S.B. Tijdens de tentoonstelling zal ook de copie van de wereldberoemde „Princeton- Index" de uitgebreide kunstcatalogus van de universiteit van Princeton (U.S.A.) te zien zijn. Deze index, die bijna 100.000 foto's en 500.000 registerkaarten telt, werd twee jaar geleden door kardinaal Spellman aan de H. Vader geschonken. In verband met het feit, dat de laatste tijd in de dagbladen te Makassar herhaal delijk berichten verschijnen over vluchte lingen uit onveilige streken in Zuid- Celebes heeft de Sociale dienst aan de correspondent van Aneta een overzicht gegeven van de situatie over een langere periode. Hieruit blijkt, dat uit het gebied van Palopo eind October 1953 reeds 21.000 per sonen waren weggetrokken, die beducht waren voor het optreden van gewapende benden. Later nam dit aantal toe en het zou thans zijn gestegen tot 43.000. In het gebied Bone waren tot het einde van vorig jaar bijna 70000 evacué's geregistreerd. De evacué's uit het gebied van Pare-Pare omvatten in totaal 43.000 zielen. Tot op heden zijn vele honderdduizenden rupiahs voor het opvangen van de'.e vluchtelingen uitgegeven. Men zal thans ook kledingverstrekking enz. organiseren. De evacué's krijgen 300 gram rijst en 50 cent tot een rupiah per persoon per dag. Zij kunnen ook grond ter beschikking krijgen, die zij kunnen bewerken. Dit mantelpakje uit de nieuwe voorjaars-collectie van Gargelli 's uitgevoerd in grège wollen stofBij de sluhing van het jasje is een verticaal accent in zwart als garnering aan gebracht. De rand in de rok i» evenals de bastjue van het jasje met koordstiksels bewerkt. Het aantal alastrim-patiënten in Den Haag is dc laatste dagen stationnair ge bleven, nl. 26. Een contactpersoon uit RUswjjk werd in observatie genomen, zo dat nog 14 personen in observatie zijn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 3