Rotterdam-Gouda was doen Martha Wier inga nam revanche Zij versloeg Tine de Vries en won de nationale titel ISS5£SHssr=£iB Ook in Noord-Holland drukke schaats-bedrijvigheid m mi Belgisch weekeind zonder succes voor Nederlandse wielrenners Arsenal door derde-divisie-club Norwich City uitgeschakeld Fraai debuut van Quilla Lee Om de Nederlandse schaats-titel korte baan Maar duizenden deden het toch en kwamen met de pijpen terug Beroeos Voetbalbond bij de notaris Geert Dijkstra kampioen van Friesland Vier Friezinnen in de finale Dijkstra bleek sneller dan Van der Ploeg Van Marle kampioen van Overijssel Piet Kruger won de Zuidlaarder IJs-T.T. De Koning won de 100 km-Dorpentocht brandt fó&i Gosselin was Van Vliet te vlug af Nieuwe Cup-sensaties in Engeland Cardiff City onderging het zelfde lot MAANDAG 1 FEBRUARI 1954 PAGINA 5 ■M 99 Duizenden Rotterdammers maakten weer de traditionele tocht naar Gouda en keerden beladen met pijpen en stroopwafels en nog andere souvenirs naar huis terug. Noord-Holland dames Op de plassen BORDEAUX STEVIGER AAN DE LEIDING Reims liet steek vallen VOETBxAL IN BELGIë LUIK—H.H.IJ.C. 3—6 In Middenbeemster Janmaat won „thuis" IJszeilen in Wormer J. EMMERIK KAMPIOEN DRIEBANDEN 2e KLAS (Van onze Noordelijke sport-medewerker) Het schavotje, waarop de finalistes in de strijd op de korte baan met de Nederlandse dames-titel als inzet, Zaterdagmiddag te Appingedam door burgemeester Welleman werden gehuldigd, was bezet met vier Friezinne tjes! Martha Wieringa (de 18-jarige nieuwe kampioene van Nederland), Tine de Vries, Annie v. d. Meer en Jantje Bosscha. Een prachtig succes voor de aan traditie en historie zo rijke schaatsprovincie, en een succes dal volkomen verdiend kan worden genoemd. In de beslissende rit nam Martha Wieringa uit Baard revanche voor dc onfortuinlijk e en onverdiende neder laag welke zij in het Friese kampioenschap tegen de titel-winnares Tine de Vries had geleden. Martha Wieringa werd Nederlands kampioene. Vier kampioensploegen, uit de provin cies Friesland Groningen Drente en Over ijssel, met enkele andere deelneemsters, tot een totaal van 19 rijdsters, vormden de zeer sterke bezetting van deze wed strijd, die in Appingedam (Gr.) werd ge houden. Reeds in de eerste omloop lieten de gemaakte tijden bemerken, dat men de nieuwe kampioene onder de Friese meisjes zou moeten zoeken. Wel reed ook de Drentse titelhoudster, de jeugdige Jan- ny Scheepstra, uitstekend, en werd Gro ningen zeer goed door Grietje Dieterman- Schuur vertegenwoordigd, doch zij ble- Spn toch niet van de klasse van een Mar tha Wieringa en een Tine de Vries, uiter aard de snelste rijdsters van het gehele t0Over de gehele rijderij kwamen beide rivalen 5 maal tegen elkaar aan de start, en Martha had daarvan reeds driemaal gezegevierd, toen zij voor de laatste en be slissende keer van de startlijn vertrok. Zij viel als het ware in het schot en nau halverwege de baan reeds zoveel voor sprong, dat er voor Tine de Vries geen kansen meer over bleven. 1 en kampioene van Nederland: Martha Wieringa (Baard), totaaltijd 49.1 sec.; 2 Tine de Vries (Kortezwaag) 49.9 sec.; 3 Annie v. d. Meer (Tjalhuizum) 50 5 sec.; 4 Jantje Bosscha (Wolvega) 52.1 sec. Niet minder dan 6000 toeschoUWers zijn getuige geweest van de grote stjjd der mannen op de korte baan bet kam pioenschap van friesland. ul ,Pet 18 deelnemers een verkregen, en al spitste kamp z,ch deze enerverende races zal napraten. Terwijl Jan domper, die oe kampioens titel moest verdedigen, al spoedig bleek niet meer te kunnen meekomen bleken de ernstige candidaten Geert Dijkstra (Nieuwbeets) en Egbert v. d. Ploeg ('t Meer) volkomen aan elkaar gewaagd. De zeer goed getrainde Dijkstra, die sinds het vorige jaar sterk naar voren is geko men, bleek in de eerste omloop telkens een fractie sneller dan Van der Ploeg; en toen men tot een 8-tal was gekomen, was het gevecht al even spannend. Nu wonnen beiden een rit, zij het met een bijna niet waarneembaar verschil. Dat beiden de finale zouden bereiken Pomper en Heidstra, de titel opleverde. De tijd in die onvergetelijke eindstrijd was voor beide rijders 16.25 sec. 1 en Fries kampioen: Geert Dijkstra (Nieuwbeets) 48.75 sec. totaal; 2 Egbert v. d. Ploeg ('t Meer) 49 sec.; 3 J. Pomper (Jubbega) en 4 B. Heidstra (Beester- zwaag). Op de baan van de IJsclub Eendracht te Vriezenveen werd het kortebaan-kam pioenschap, van Overijssel voor mannen gehouden. Er stond veel wind en het ijs was niet in al te beste conditie. Ondanks deze minder gunstige omstandigheden was de belangstelling, zowel van de zij de der deelnemers als van het publiek, zeer groot. 1 en kampioen van Overijssel werd Van Marle (Kampen) in 16 sec.; 2 Vos (Kampen) 16 sec.; 3 Van de Wetering (IJsselmuiden) 16.5 sec. Van Marle en Vos reden om de eerste plaats tegen Van de Wetering, waarbij Van Marle een tijd van 16.2 sec. noteer de en Vos 16.5 sec. Door de resultaten van deze „barrage" werd Van Marle tot kampioen uitgeroepen. Zaterdagmiddag is te Purmerend het kortebaan-kampioenschap vrouwen van het gewest Noord-Holland gehouden Er verschenen 18 deelneemsters aan de (Van onze verslaggever) GOUDA, Zondag Een ijskoude Noordooster wind blies over de kale velden, die zich in dorre verlatenheid tot aan de horizon uitstrekten. Op het in de winterzon glinsterende ijslint, dat zich door de polders van Zuid-Holland kronkelde, bewogen zich met een zekere stoerheid, ondanks het barre weer, honderden en nog eens honderden schaatsliefhebbers, het was IJszondag. Dik ingepakt, met kleurige mutsen en truien, de handen in warme wollen wanten gestoken, waren zij weer naar de Pijpenstad gekomen: de Rotter dammers, die voor het eerst sedert de winter 19491950 belust waren op de trophee: de lange Goudse Pijp. viel al niet meer te betwijfelen, maar start. De uitslag luidt: toch was het voor velen een verrassing, 1 kampioene mej Meyer (Wormer); 2 dat Dijkstra daarin tot een kamprit kwam die hem, wegens zijn iets betere tijden in de voorafgaande ritten tegen mej. Kooy (Wieringen); 3 mej. Lont (Wieringen); 4. mevr. Kramer-Wymia (Enkhuizen). De mensen, die aan het eind van de baan bij de Julianasluizen, hun tenten met 'koek en zopie hadden opgeslagen, vonden vele en dankbare klanten. Warme patat, hete anijsmelk, warme worstjes en croquetjes en niet te vergeten de echte Goudse sprits en siroopwafelen hadden een dankbaar onthaal. Beschut door dek zeilen en oude vloerkleden, boden deze tenten de Rotterdammers enige beschut ting tegen de gure, ijzige wind, die zij vanaf Rotterdam pal tegen hadden gehad. Er waren dan ook verstandige lieden geweest en hun aantal was verre van gering die de omgekeerde volgorde hadden genomen en per spoor de reis naar Gouda hadden aanvaard, om hier, beladen met pijpen, sprits en siroopwafe len, per schaats de tocht naar Rotterdam te ondernemen, heerlijk zeilend vóór de wind. Nog voor goed en wel bekend was, dat Gouda en Rotterdam over het ijs met el kaar verbonden waren, meldde zich Za terdagmiddag de eerste man uit de Maas stad op het Goudse politiebureau, de schaatsen over de schouders gehangen, om te informeren naar de stand van za ken. Toen hem werd medegedeeld, dat de route berijdbaar was, toog hij opge wekt op pad, voorzien van de vereiste at tributen, om. zoals hij zei, als eerste de reis te maken. Hoewel dus zeer velen de moed hebben opgebracht om de traditionele Pijpenrit te volbrengen, zijn er nog méér thuis gebleven, afgeschrikt door de ongewoon koude wind. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, Zondag. Het eind van de Kortekade te Rotter dam is van ouds het start- en eindpunt van de schaatstocht naar Gouda. Duizen den hebben er Zondagochtend de schaat sen ondergebonden, duizenden zijn terug gekeerd, behangen met Goudse pijpjes, dozen sprits en busjes stroopwafels. Ze waren het er allen over eens, dat het met die felle Noordooster „geen doen" was geweest, maar de terugtocht verzoette veel. Het ijs was overal betrouwbaar en zeer goed. Op een enkele plek had de wind de stolling doen rimpelen, maar dit mocht eigenlijk geen naam hebben. Een behoor- lijke-rijder had 2% a 3 uur nodig om van Rotterdam in Gouda te komen, maar ve len slaagden er in binnen het uur de te rugweg af te leggen. Verscheidene Gouwenaars, die uit de sterke verhalen van de Rotterdammers al hadden begrepen wat hun op de terug tocht te wachten stond, zochten in de Maasstad naar de bus en anderen namen een trammetje naar de trein. „Het was wél druk", zei een Rotter dammer. die omstreeks 5 uur was terug gekeerd, „maar ik geloof dat er toch min der waren dan eertijds; de gure wind heeft er velen van teruggeschrikt." De trofeeën, die uit Gouda werden posthoornpijpjes, natuurlijk waren er de lang-gesteelde (klassieke) Goudse pijpen, maar er waren ook miniatuur-pijpenrek- ken met een hele rij pijpjes er in, houten molentjes, aardewerk kannetjes en de on vermijdelijke klompjes. Tegen 5 uur wer den de twee eindpunt-vlaggen van de Zuid-Hollandse IJsvereniging gestreken, maar de baan was nog vol blozende Rot terdammers, die het eind van de Goudse toer naderden. Voorts zochten duizenden Rotterdam se schaatsliefhebbers hun vertier op de Kralingse en Bergse Plassen. Zou Pieter Bruegel de Oude nog eens tot leven zijn gekomen en in de buurt van LommerrijkHillegersberg verzeild zijn geraakt, dan zou hij ongetwijfeld haastig een verfdoek hebben gespannen om dat gezellige, kleurrijke en woelige tafereel van de Bergse Plas in beeld te brengen. Het ijs was er buitengewoon mooi en het lichte, witte poeder dat de ijzers van het ijs hadden geschaafd, vormde in het zon licht een felwit fond voor de in veelkleu rige wol gestoken menigte, die het ijs be volkte. Er waren ook heel wat neringdoenden, die hier handel roken. Fietsenbewaarders, baanvegers, schaatsenslijpers en verko pers van Parijse bollen en polkabrokken zochten en vonden er hun klanten. De E.H.B.O. was ook present, zowel voor mensen als voor schaatsen. In beide gevallen moest meerdere malen hulp worden geboden. Achteraan op de Bergse Plassen was het wat minder druk, maar desondanks gezellig. De Kralingse Plas vertoonde nog steeds een wak in het midden. Het was voldoen de gemarkeerd. De overblijvende grote vlakte bood ieder ruim baan. De nabijheid van de „finish" van de Gouda-tocht was merkbaar. Heel wat pijpjes-veroveraars bleken nog voldoen de fit om hun vrienden op de plas de ogen uit te steken met hun zegetekenen. Voor de Franse voetbalcompetitie wer den in de eerste divisie de volgende wed strijden gespeeld: BordeauxNice 4X; ReimsStade Francais 13; Rijssel Lens 1—0; St. Etienne—Roubaix 2—1; Nancy—Nimes 4—2; Toulouse—Sochaux 2—2; Monaco—Marseille 1—1; Straats burg—Metz 2—2; Le Haver—Sete 10—0. Alle clubs hebben nu 22 wedstrijden gespeeld. Bordeaux heeft de leiding met 33 punten. Rijssel en Reims volgen met elk 30 pnt. Sete staat onderaan met 12 punten. Voor de Belgische voetbalcompetitie werden in de eerste nationale afdeling de ■«Wtacu w„e„ gevarieerder d„ ïSïS«5S^,^C.'*ESS! ooit. Natuurlijk waren er de bekende - - De tweede IJs TT, gehouden op het Zuidlaarder Meer, is geëindigd in een schitterende overwinning van de Gronin ger amateur op de langebaan, Piet Kru ger. Uit het veld van liefst 88 deelnemers, afkomstig uit het gehele land, had de Middelstummer al spoedig de leiding, en zijn rijden bleef verder zo sterk en over tuigend, dat zijn zege eigenlijk niet meer in gevaar kon komen. Uiteindelijk ging hij met een fraaie voorsprong van rond 2 minuten als eerste over de eindstreep van het traject van 75 km uitgezet op prachtige banen, waar over evénwel een sterk oelemmerende wind streek. 2. N. v. d. Pol, Hilversum (2 uur 59 min.); 3. H. Lamberts, Wage- ningen (3 uur 1 min.); 4. G. Weerman, Nycholtswolde (3 uur 1 min.); 5. J. v. d. Lelie, Maasland (3 uur 1 min.); 6. B. G. v. d. Linden, Amsterdam (3 uur 1 min.). De winnaar der heren van 1950, de Noordbrabander Verhoeven, eindigde thans op de tiende plaats. De dames startten voor een race over 60 km. Van 11 deelneemsters bleek Annie Oosting, Borger, de snelste (3 uur 6 min.) 2. Tini Evenhuis, Noordsleen (3 uur 9.30 min.); 3. H. Lubbers, Noordsleen (3 uur 23.30 min.). Voor de competitie om de Lippens Cub werd te Luik een ijshockeywedstrijd ge speeld tussen C.P.L. (Luik en H.H.IJ.C. (Den Haag); de Hagenaars wonnen met 6—3, (2—0, 1—1, 3—2). k Naar de N.B.V.B. in een pers-commu niqué meedeelt, is Vrijdag j.l. ten over staan van notaris H. A. Warmelink te Amsterdam de oprichtingsacte verleden van de „Nederlandse Beroeps Voetbal Bond". Direct hierna heeft het voorlopige hoofdbestuur een vergadering gehouder, waarin het definitieve bestuur als volgt is samengesteld: voorzitter: B. J. Boersen Amsterdam, tweede voorzitter: S. P. F Steinfurth, Enschede; secretaris: S. van der Berg, Amsterdam; penningmeester: S Bruinvelds, Amsterdam; gedelegeerde: P B. Swart, Den Haag. Op de statuten zal zo spoedig mogelijk de Koninklijke goedkeuring worden ge vraagd, aldus de heer Boersen. In deze statuten wordt o.m. vermeld, dat de op richting wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Januari 1954. De statuten zijn aangegaan voor de tijd van 29 jaar en eindigen op 31 December 1982. De wedstrijden van de N.B.V.B. zullen bij voorkeur op de Woensdagen en Zater dagen gespeeld worden. Het Bondsbureau zal in Amsterdam gevestigd worden. Als lid van de bond kunnen worden opge nomen plaatselijke en regionale afdelingen. In de statuten staat voorts, dat de hoofdbestuursleden geen salaris genieten en dat, indien de bond wordt opgeheven, na liquidatie de overblijvende eigendom men zullen geschonken worden aan een instelling van algemeen nut. De heer Boersen heeft voorts medege deeld, dat zich reeds meer dan 20 af delingen voor het lidmaatschap hebben gemeld. Omdat het in de bedoeling ligt begin September 1954 een competitie te beginnen met maximaal 20 clubs, zal het hoofdbestuur, nadat de liefhebbers voor het lidmaatschap een formulier, waarop een aantal vragen beantwoord moeten worden, hebben teruggezonden een selectie toepassen. (Van onze sport-correspondenten) AMSTERDAM—ZAANDAM—PURMEREND, Zaterdag—Zondag. Rondom de hoofdstad en in Noord-Holland heeft de schaatsliefhebber in het af gelopen weekeinde zijn hart kunnen ophalen. Want naast de talrijke wedstrijden bood het ijs op de nieren en plassen. in de kanalen, vaarten en sloten de gelegen heid om tochten te maken. Men moest natuurlijk op sommige plaatsen wel uitkijken voor onbetrouwbare plekken (windwakken bijvoorbeeld!), maar over het algemeen hebben de vele toerrijders ruimschoots de kans gehad aan hun trekken te komen. Duizenden zijn er dan ook, de een wat ze er voor gekomen. Er waren zelfs lieden steviger ingepakt dan de andere, op uit getrokken. Talrijke Amsterdammers reden de bekende route naar Abcoude via Ouderkerk. Ook de plaatsen Amstelveen en Aalsmeer, bleken zeer in trek. De Zui delijke Dorpentocht (over de Vinkeveense en Botsholse Plassen), de kleine Dorpen- tocht (vanuit Avenhorn, Scharwoude, De Goorne, Ouwendijk en Ursum), de Molen tocht (start Leiden en Oude Wetering) en de Drie Provinciëntocht (vanuit Zevenhui zen, Nieuwveen en Nieuwkoop) stonden eveneens in een grote belangstelling. De meeste aantrekkingskracht bezat echter Zondag de grote Noordhollandse Dorpentocht. Van heinde en verre waren Een zellgerolde sigaret kan lekkerof „verdraaid lekker" smaken. Dat maakt verschil. Een heel be langrijk verschil zelfs I Het kan aan de shag liggen, maar zeer zeker óók aan het vloei! Ook op goed vloei komt het aan! Bij vloei moet U altijd denken aan 3 verschilpunten. Aan de 3 kwaliteitspunten van Mascotte, het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Belang rijker verschillen dan de drie die U ditmaal in de plaatjes vindt. OK\V\*- bjj uit het Noorden (Friesland en Gronin gen) en Zuiden (Noord-Brabant). Mis schien waren die Friezen en Groningers wel gekomen om de Dorpentocht aan te grijpen als training voor de Woensdag te rijden Elfstedentocht. Zaandam was in ieder geval voor velen een startplaats. Het was er al vroeg ru moerig en steeds meer rijders op doorlo pers en Noren verdwenen in Noordelijke richting. Den Up en Purmerend lokten. Er stond een snijdende Noord-Oosten wind, die de deelnemers(sters) parten speelde. Niet allen bleken er tegen opge wassen. Wij zagen soms groepjes, kleu mend van de kou, langs de kant staan Ze konden niet meer verder. Ze hadden geen moed meer. Degenen, die het ge vecht met het ijs en de vorst staakten, waren hoofdzakelijk de tourrijders(sters). Maar aan deze Dorpentocht was ook 'n wedstrijd verbonden over een afstand van 100 kilometer. Achtendertig heren en drie dames waren er voor van start gegaan. Die start lag niet in Zaandam, maar in Purmerend. Drie man bleven, tot enkele meters voor de finish bij elkaar. In de eindspurt was De Koning uit Purmerend de sterkste. Hij legde de 100 K.M. af in 4. uur en 44 minuten. Tweede werd Hoog schagen uit Alkmaar, op 0,1 seconde en derde de Hilversummer Hollebroek op 0.2 seconde van de winnaar. De uitslag werd 1. De Koning, Pur merend, 4 uur 44 min.; 2. Hoogschagen, Alkmaar, 4 uur 44 min. 1/10 sec.; 3. Holle- Droek, Hilversum, 4 Uur 44 min. 2/10 sec.; 4. Jonkman. Uithoorn, 4 uur 45. min.; 5. Van der Vinden, Amsterdam, 4 uur 45 min., 6. Bakker, Ouderkerk a. d. Amstel, 4 uur 53 mm.; 7. Segers, Purmerend, 4 uur oS mm.; 8. Van Manen, Hilversum, 4 uur 58 min.; 9. Trooster, Amsterdam, 4 uur 58 min.; 10 Bakker, Ouderkerk a. d Amstel, 4 uur 59 min.. Snelste dame was mej. p00l uit Am sterdam. die 6 uur 33 min. over de wed strijd deed. In totaal waren uit diverse plaatsen in Noord-Holland aan de verschillende toer tochten door ruim 7100 schaatsenrijders (sters) deel. Bij hen was ook minister Mansholt. Te Middenbeemster werden nationale langebaan-wedstrijden gehouden om de Bamestra-beker. Er werden drie afstan den, de 500. de 1500 en de 3000 meter ge reden. De uitslagen luiden 500 M. 1. J. Roozendaal (Warmenhui- zen), 51 sec.; 2. Kappel (Amsterdam) 51,9 sec.; 3. Wijnhoudt (Haarlemmermeer) 52.7 seconden 1500 M. 1. Hoogschagen (Alkmaar) 2 min. 52 sec.; 2. Ekelschot (Amsterdam), 2.56.5; 3. Laarman (Wassenaar) 2.58,6. 3000 M. 1. De Ruit (Amsterdam, 5 min 52,5 sec.; 2. Hoogschagen 5.55.8; 3. en 4 Laarman (Wassenaar) en Vereken 6.001. Klassement 1. Kappel (Amsterdam) 172.380 punten; 2. J. Roozendaal (Warmen- huizen) 172.530 punten; 4. Hoogschogen (Alkmaar), 174.700 punten; 5. M. Wijnhoudt Haarlemmermeer 175.080 punten. lechtLyra 20; Union St. GilloiseTil- leur F.O. 31; Charleroi S.C.F.C. Mechelen 1—1; Lierse S.K.—Beerschot A.C. 32; R.A.C. MechelenA.A. La Gan- toise 1—0; Standard C.L.—Charleroi 1—1; F.C. Luik—Daring C.B. 3—2. Aan de kop van de rangschikking deden zich geen veranderingen voor. La Gantoise behoudt de leiding met 28 pun- Te Nederhorst den Berg werden Zon- ten; S.C. Anderlecht blijft tweede met 27 dagmiddag nationale schaatswedstrijden gehouden met een geldsbedrag van 100 als hoofdprijs Theo Janmaat, uit Neder horst den Berg, toonde zich veruit de sterkste. Tweede werd Joop Verschie uit Arnhem, derde W. Draaier uit Weesp en vierde Gijs Alberts uit Abcoude. Evert Mur won, het grote voorsprong, het kortebaan-kampioenschap van Loos- drecht, gevolgd door Piet Wingelaar, Frans Blauwendraad en Gerrit de Bruin, evenals de winnaar allen uit Loosdrecht. Een koppelwedstrijd over 120 ronden (30 kilometer), uitgezet op de Loosdrechtse plassen, werd gewonnen door het koppel Jan van der Hoorn en Wim Vermeulen uit Ter Aar. op twee ronden gevolgd door H. v. d. Grift en Cor de Heus uit Breu- kelen, en op drie ronden door Jo en Jan van der Hoorn uit Ter Aar. Op het Zwet in de gemeente Wormer zijn ijszeilwedstrijden op de schaats ge houden. De toestand van het ijs was goed en mede door de krachtige wind, werden snelheden van circa 90 K.M. per uur ge noteerd. Er werd gestreden in 3 manches, waaruit De Waal uit Landsmeer met 80 punten als winnaar naar voren kwam, ge volgd door Kroon uit Wormer met 72 punten. De uitslag luidt 1. De Waal (Landsmeer), 80 pnt.; 2. De Kroon (Wormer) 72 punten; 3. Keijzer (Wormer), 57 pnt.; Lemstra (Zaandam), 43 punten; 5. Ofman (Wormer) 42 punten. Zaterdag en Zondag zijn in de omgeving van Uithoorn prestatietochten over circa 50 K.M. gehouden. Op beide dagen werk ten het weer en de conditie van het ijs mee om de vele deelnemers een prettige tocht te bezorgen. Totaal volbrachten ca 1400 schaatsenrijders(sters) de tochten. Zondag dreigde de tocht een onprettig en O.L. Charleroi derde met 24 punten. Lyra blijft hekkensluiter met 12 punten (Van een speciale verslaggever) ANTWERPEN, Zaterdag. Het Zaterdagse wieler-programma van het Sportpaleis van Antwerpen heeft dit weekend geen successen gebracht voor onze Nederlandse renners, die in de Sinjorenstad daarop geabonneerd schenen te zijn. Wereldkam pioen Arie van Vliet werd in een beslissende rit met vieren door de Belg Gosselin, die onverwachte uitschieters kent, geslagen, en Woutje Wagtmans was bij de stayers evenmin op dreef tegen wereldkampioen Dolf Verschue ren, die al eens in enkele eerdere races van de kleine Tour-de-France- renner had verloren. In de eerste manche liet Wagtmans nog zien, dat hij verrassende en taaie aanvallen kan ondernemen, maar in de tweede moest hij een ronde prijs geven, iets wat de West-Brabander zover als wij ons kunnen herinneren, achter de motor nog nooit gebeurd is. Arie sprong vergeefs Het was deze keer dus geen Oranje- Boven. Of er het koude weer met de ver minderde belangstelling aan heeft meege werkt? Of het feit dat Wagtmans ook Zondag in Dortmund een contract moest vervullen er deel aan heeft? Vast staat, dat Van Vliet het sprintnummer bestaand uit matches a deux tussen hem en Gerar- din, Gosselin en Moekridge, besloten door een rit a quatre, heeft willen winnen- De Woerdenaar had het niet zo bar moeilijk. Moekridge laat iedereen nog altijd op zijn fenomenale prestaties wachten. Gerardin is een 42-jarige oude man en over Gosse lin behoeft hij zich toch ook geen kop zorgen te maken. Gosselin had echter weer eens een buitengewone avond. Hij Was onverslaanbaar. Gerardin en Mock- rjdge verloren van hem enook Van Vliet, die wel achter hem uit kon komen, maar wiens eindschot onvoldoende was Gosselin won daardoor drie manches en Van. Vliet maar twee. Gerardin bracht het tot een overwinning op de gebrilde Moekridge. Arie van Vliet had nog de kans het eindklassement op zijn naam te brengen. Maar daarvoor moest hij de sprint met vieren winnen- Het zag er naar LONDEN, Zaterdag. Elf geestdriftige in gele shirts gestoken „kanaries" zo luidt de bijnaam van de derde-devisie-club Norwich City hebben op het hard bevroren veid van Highbury in de Engelse hoofdstad het huzarenstukje uitgehaald het roemruchte Arsenal zonder pardon uit de bekercompetitie te wippen. Met 21 bleef Norwich in de meerderheid na een wedstrijd, welke een rommelig verloop had. Het begon al met het missen van een strafschop door Brennan van Norwich in de eerste minuut van de ontmoeting. En hoewel men het zich bij een dergelijke vinnige koude, die ook in Londen heerst, moeilijk kan voorstellen, liepen enkele spelers in de loop van de eerste helft zodanig warm, dat de scheidsrechter zich na ruim een half uur genoodzaakt zag van beide partijen een speler, Brennan van Norwich en Forbes van Arsenal van het veld te zenden. Tot kort voor rust leidde Arsenal nog met 10, maar toen bracht inval ler-middenvoor van Norwich Johnstone met twee prachtige kopballen, de stand op 21, waarin geen verandering meer kwam. Ook voor de andere derde-divisle-clubs, die zich nog voor de beker hadden ge handhaafd, was het een gunstige dag Port Vale, Ipswich en Ley ton Oriënt slot te krijgen, omdat een 8-jarig deelne- speelden zich door overwinningen op resn. mertje uit Doetinchem, dat het contact Cardiff, Birmingham City en Fulham, met zijn vader en twee andere kinderen rechtstreeks in de vijfde ronde De had verloren, zoek was geraakt. Een paar anderen, Scunthorpe en Chesterfield die uur nadat de eindcontrole gesloten was,gelijk speelden tegen Portsmouth en 5>her- kwam echter het verheugende berichtfieM Wednesday, zullen in een P - binnen, dat het kind terecht was. noS een kans krijgen. Headi g (Van onze paardensportmedewerker) HILVERSUM, Zondag. De drafbaan verkeerde in prima conditie, maar meerdere eigenaren vonden het echter voor haar viervoeters te koud en hadden ze op stal gelaten. Waarvan enkele kleine velden het gevolg waren hetgeen echter aan het verloop der courses geen afbreuk deed, want er werd over het algemeen goed partij gegeven. En een grote toto-verrassing! "In het openings nummer maakte de reeds 5-jarige Quilla Lee een fraai debuut; zonder bedreigd te worden stuurde Geessen de vosmerrie als eerste over de eindstreep. Om de Unico-prijs ging het tussen Rosa Dean en Roi de cing mille, welk duel in het voordeel van Rosa Dear werd beslist. In de eerste serie van de Birboneprijs wist Odysseus K op het nippertje Peter Kasnac voor te hl ij v„n De iweede serie werd een gemakkelijke zege voor Olymphia S, waarbij Odylie Spencer en On of Eve biina tegelijk als tweede en derde binnenkwamen. In de finale wederom een duel tussen Odysseus K en Peter Karnac waarbij J. van Leeuwen jr overwinnaar werd -net Odysseus K. Quick P. gaf in de Nelumbo-prijs alle anderen met o.a. 3 paarden van entrainement Geer- sen geen schijn van kans. Pompea zorgde voor de verrassing en won met verre voor sprong. Prachtig was de eindstrijd in de leer- lingen-course, niet minder dan vijf paarden stoven op één lijn op de finish af en de folo moest beslissen. Het waren Octavianus K, Oc- tavia en Our Volann, die in deze volgorde de Star die in de fout geraakte. Olivier B snelde naar de kop. bleef prachtig in draf en gaf tot het einde zijn leidende positie niet prijs. Ju- moschka was een zeer goede tweede. Het koppel bracht aan de toto1 116.10! De uitslagen: Mistero-prijs: 1980 m. 11 deelnemers. 1 Quilla Lee (Geessen) 1.32.1; 1.00, 1.20; 2 Questor 1.20 C 3. 3 Rodney Hollandia 1.20. Koppel: 5.—. Unico-prijs. 1940 m. 6 deelnemers. 1 Rosa Dead IV. d. Berg) 1.31.1; 3.50, 2.—; 2 Roi de cing Mille 1 60, C 4.30; 3 Querida Delvliie, Koppel: 5.50. Birbone-prijs. (Serie's) 1960 m. 13 deelnemers, le serie: 1 Odysseus K (J. v. Leeuwen jr) 1.27.7; 2.30, 1.30: 2 Peter Kasnac 1.50 C 3.80; 3 Pomona Koppel: 3.60: 2e serie: 1 Olympia S (J. van Leeuwen jr) 1.30.9; 1.70, 1.40; 2 Odylie Spence 4.20 C 5.70; 3 On of Eve Koppel: 7.20; Finale: Odysseus K ij. v. Leeuwen jr) 1.26.8; 2.40 1.50; 2 Peter Kasnac 1.40 C 3.80; 3 Parel Holland C 1.60 Koppel: 5.20. Nelumbo-pr(|s. 1960 m. 7 deelnemers. 1 Quick P IV. d. Berg) 1.28.5; 8.40. 2.80; 2 Quant mol 1.80 C 3.90; 3 Qui est ce qui Koppel: 12.60. Bayard-prtjs- I960 m. 8 deelnemers. 1 Pompea (Woudstra) 1.31.8; 6.80. 1.80; 2 Quita Scott 2 50 C. 9.50; 3 Querida Donum 1.30 Koppel: 4.10. Contessa de Sota-prtjs. Leerling-pikeurs. 2340 meter. 9 deelnemers. 1 Octavianus K (van Wegen) 1.30.2; 5.40, 2.50; 2 Octavia 3.80 C 8.-; 3 Our Volann 7.40, Koppel: 6.90. Monaca-priis 2340 m. 9 deelnemers. 1 Olivier B (V. d. Berg) 1.26.9; 4.90. 1.80; 2 Jumoscnka prijzen behaalden. Hard werd er gejaagd in dc 3 80 C 16.50; 3 Nellie Gregor 2.10. Koppel; 116.10 Monacca-prijs, te hard voor de favoriet Morning I Toto-omzet 1 76730. de enige niet in de League spelende clue die de vierde ronde had bereikt, ging op uitgeroepen, eigen veld (met een record bezoek van 16.000 toeschouwers) met ere onder tegen het veel sterkere Bolton. Twee doelpunten tegenover de vier van de finalist van vorig jaar vormden een verdiende be loning voor het heldhaftige verzet. Zes van de zestien wedstrijden eindigden in een gelijk spel en onder de clubs, die de wedstrijd van deze Zaterdag nog eens over mogen spelen, behoort Blackpool, ue bekerhouder, die het tegen West Ham niet verder dan tot een 1—1 gelijkspel bracht. Port Vale verrichtte evenals Norwich een fraaie prestatie door een eerste-divi- sie-club in eigen huis te kloppen. Met een 20 overwinning keerde het derde-divisie team uit Wales terug, daarbij wederom blijk gevend over een zeer sterke ver dediging te beschikken, want ook de aan vallers van Cardiff slaagden er, zoals voordien reeds vele andere stormlinies niet in een doelpunt te scoren. Vermeld moet worden dat Cardiff geplaagd werd door een groot aantal door verwondingen noodzakelijke wijzigingen in het elftal. Reed, de vroegere rechtsbuiten van Brighton, was in de ploeg van Ipswich weer de grote man en het was vooral dank zij hem, dat Ipswich de tweede divisie-club Birmingham de baas bleef. Tenslotte is de 00 waarmee Chester field Sheffield Wednesday in een uitwed strijd in bedwang hield, het vermeldan waard. De uitslagen luiden: Arsenal—Norwich City 12; Blackburn Rovers -Hull City 2—2; Burnley Newcastle United 11; Cardiff CityPort Vale 02; EvertonSwansea Town 30; Headington UnitedBolton Wanderers 24; Ipswich Town-- Birmingham City 10: Leyton Orient—Folham 21; Lincoln CityPreston North End 0—2; Manchester City—Tottenham Hotspur 0—1; Piv mouth Argyle—Doncaster Rovers 0—2; Scunt horpe United—Portsmouth 1—1; Sheffield Wed nesday—Chesterfield 00: Stoke CityLeicester City 0—0; West Bromwich AlbionRotherham United 4—0; West Ham United—Blackpool 1—1. uit dat dit inderdaad zou gebeuren. Tn de laatste ronde van deze rit kwam hij met tomeloos geweld van de vierde plaats af naar voren geschoten, doch Gosselin ving hem opnieuw op. De Belg moest er zelfs 11,8 voor rijden, doch het gelukte hem. Bij de stayers kwam een Nederlandse overwinning niet eens in het gezicht te liggen. Wagtmans rekende natuurlijk op Verschueren, maar de derde hond sleepte het been weg. Dat was de oude Michaux. In de eerste manche, die voor Verschue ren een „lap" opleverde, stoof Michaux over iedereen heen. Wagtmans vocht nog voor een overwinning, nu Michaux, die er nooit aan te pas kwam, iedereen dit uitje stoofde. Het mocht niet gelukken. In de tweede manche had VerscTiueren zich hersteld, maar nu was het Wagtmans die geen furie bleek te bezitten. Wat Dolfke bij de eerste manche gebeurde, overkwam „de Wout" in de tweede- Hij werd gedubbeld, maar Michaux en Bes- son profiteerden alleen omdat Verschue ren niet van plan was de Westbrabander terug te laten komen. Dolf Verschueren vocht menig aardig robbertje uit. De wereldkampioen spon weinig zijde bij deze overwinning, want in het algemeen klas sement werd Michaux toch eerste. De uitslagen luidden: Sprint professionals: le serie: 1. Gosselin (B), 2. Gerardin iFr.) op 1 wiel 12.2 sec.; 2e serie: 1. Van Vliet (Ned), 2. Moekridge (Austr.) op 1 lengte 12.1 sec.; 3e serie: 1. Gerardin, 2. Moekridge op 1 lengte 12.4 sec.; 4e serie: 1. Gosselin, 2. Van Vliet op wiel 12.2 sec., 5e serie: 1. Gosselin, 2. Moek ridge op y> lengte 12.2 sec.: 6e serie, 1. Van Vliet, 2. Grardin op IV2 lengte 12.2 sec.; 7e serie: 1. Gosselin, 2. Van Vliet op yz wiel, 3. Gerardin en 4. Moekridge 11.8 sec. Eindklassement: 1. Gosselin (Belg.) 4 pnt, 2. Van Vliet (Ned.) 6 pnt, 3. Gerardin (Fr.) 8 pnt; 4. Moekridge (Austr.) 10 pnt. Achter grote motoren: Eerste manche over 30 km: 1. Michaux <B.) 30 min. 50 sec.; 2. Wagtmans (Ned.) op 140 meter; 3. Verschueren (Belg.) op 1 ronde en 65 meter; 4. Besson (Zwits.) op 1 ronde en 12ü meter; 5. Quegnet (Fr.) op 1 ronde en 180 me ter; 6. Martino (Zwits.) op 3 ronden en 90 m. Tweede manche over 30 km: 1. Verschueren 27 min. 10 sec.; 2 Michaux op 50 meter; 3. Besson op 145 meter; 4. Wagtmans op 1 ronde en meter; 5. Queugnet op 1 ronde en 210 meter; 6. Martino op 1 ronde en 245 meter. Eindklassement: 1. Michaux (Belg.) 59.95C km; 2. Verschueren 'Belg.) 59.685 km; 3. Wagtmans (Ned.) 59.570 km; 4. Besson (Zwiis.) 59,480 km; 5. Queugnet (Fr.) 59,110 km; 6. Martino (It.) 58,665 km. BRUSSEL, Zondag In het Brusselse Sportpaleis hebben de Belgische stayers Zondagmiddag voor een grooi aantal toeschouwers hun Neder landse collega's met 10 tegen 20 punten overwonnen. De grootste cn voor de Bel gen zeer aangename verrassing van de ontmoeting was Raymond ïmpanis. die z\jn debuut als stayer maakte met drie over winningen in even zovele manches. Voorts stond een internationaal omnium voor profs op het programma, waarin Arie van Vliet en de Belg Gosselin beiden met 6 punten op de eerste plaats eindigden Daar Gosselin echter de laatste manche op zijn naam bracht, werd hij tot winnaar De uitslagen waren: Stayerswedstrijd België-Nederland: le manche (25 km): 1. ïmpanis (B.) 24 min. 33 sec.; 2. Michaux <B.) op 50 meter; 3. Pronk (N.) op 80 meter; 4. Bijsters (N.) op 200 meter 2e manche (25 km): 1. ïmpanis 24.40.4; 2 Pi'onk op 170 meter; 3. Michaux op 1 ronde en 50 meter; 4. Bijster op 2 ronden en 230 meter. 3e manche (25 km): 1. ïmpanis 24.29; 2. Michaux op 1 ronde en 170 meter; 3. Pronk op 1 ronde en 200 meter; 4. Bijster op 5 ronden en 150 meter. Eindstand: België 10 punten; Nederland 20 punten. Internationaal omnium: Sprintwedstrijd over 4 series: 1. Van Vliet (N.) 4 pnt; 2. Gosselin (B.) 6 pnt; 3. exaequo Mockbridge (Austr.) en Gerardin (Fr.) 7 pnt. Moekridge won de le serie (12 sec. over de laatste 200 meter), Van Vliet (12 sec.) de tweede, Gerardin (12.4 sec.) de derde en Van Vliet (12.2 sec.) de vierde. Puntenrace: 1. Gosselin 7 pnt; 2. Van Vliet 10 pnt; 3. Gerardin 15 pnt; 4. Moekridge 18 pt. Sprint wed strijd over 500 meter tegen het horloge, met vligende start: 1. Van Vliet 30 sec.; 2. Gosselin 30.4 sec.; 3. Moekridge 31-1; 4. Gerardin 32.-. Afvalrace: 1. Gosselin; 2. Van Vliet; 3. Moek ridge; 4. Gerardin. Eindklassement: 1. exaequo Gosselin en Van Vliet 6 pnt.; 3. Moekridge 13U pnt.; 4. Gerar din 14 \'2 pnt. Het te Den Haag gehouden biljart- tournooi driebanden om het kampioen* schap van Nederland tweede klas is ge wonnen door de Amsterdammer J. Em merik. De eindstand luidt: 1. J. Emmerik, (A'dam) 10 227 554 4 0.409: 2. H. J. Schef- fers (Haag) 8 208 501 5 0.415: 3. J. C. Peters (A'dam) 8 230 568 5 0.404; 4. A Niessen. (A'daml 7 224 491 6 0.456; 5. H. M. Unger, (A'dam) 7 226 510 7 0.443- 6. J. H. Reehorst, (A'dam) 6 223 544 4 0.409; 7. J. Rood, (A'dam) 6 208 515 4 0.403 8. Ph. Kater, (A'dam) 4 198 547 4 0.361. V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 5