Vooruitzichten na tien dagen confereren Minister Molotofs tegenvoorstellen boden geen enkel houvast De honorering der fondsartsen Tarieven in nieuwe documentaires van Bert Haanstra DAMES- NG- SLAGEN een fantastische aanbieding Wederom ontvoering bij Makassar Treinverkeer Amersfoort-Zwolle hervat R. K. Politiébond „St. Michael" Hoe Van Zeeland de E. D. G. opvat Een Rotnmese nachtmerrie Henk van der Maze. Weer atoomkanonnen naar Europa PAGINA 3 VRIJDAG 5 FEBRUARI 1954 Congres besloten met salaris- motie PRINSES WILHELMINA BEZICHTIGDE HET IJS WARM VOORf j ER WARM MEE I U loopt U LOOP 'i Duitsland wordt niet verenigd De correspondent van Aneta te Makas sar maakt melding van een nieuwe ont voering op de weg van Makassar naar Ma- lino. Ditmaal heeft een gewapende groep, bestaande uit 10 man, een auto aangehou den, waarin een Indonesiër van Neder landse afkomst, de heer Kloppenberg, was gezeten. Hij heeft een melkbedrijf en moet zich daardoor vaak buiten de stad bege ven. Na de ontvoering van dr Wahl en dr v. d. Wetering, enige tijd geleden, werd de heer Kloppenburg het gevaar voorge houden, dat aan ritten buiten de stad is verbonden, doch in het belang van zijn be drijf kon hij die niet staken. De auto van de heer Kloppenberg is Maandag bij kilometerpaal 30 gevonden door een leger-afdeling, welke onmiddel lijk een tegen-actie inzette, waarbij twee leden van de bende werden gedood en een werd gevangen genomen. De overigen heb ben zich uit de voeten gemaakt met mede neming van de ontvoerde. Het treinverkeer tussen Amersfoort en Zwolle is vanochtend vroeg geheel nor maal hervat. Het verkeer was sinds Woensdag avond gestremd tengevolge van de ont sporing van een sneltrein. komen. (De datum van 1 Juli 1954 is als streefdatum te beschouwen). Van het besluit van de Ziekenfondsraad zal aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid mededeling worden ge daan. Bidault, eveneens teleurgesteld, zeide dat hij op het eerste gezicht in Molotofs tegenvoorstellen niet kon ontdekken hoe enig compromis tussen de Westelijke en de Russische houding bereikt zou kunnen worden. Hij moest zelfs betwijfelen of het nog mogelijk was paden te volgen, die tot toenadering zouden kunnen voeren. Eden zeide er nota van te nemen, dat zijn plannen door de Sovjet-delegatie wa ren verworpen. Nadat Molotof zijn voorstel had over gelegd, verklaarden zijn drie Westerse col lega's het te zullen bestuderen en er Vrij dag commentaar op te, zullen geven. Van avond waren Dulles, Bidault en Eden de gasten van Molotof in het gebouw der Sovjet-ambassade, waar de vooraanstaan de Russische ballerina Galina Oelanova optrad. Een Franse woordvoerder zei heel ver standig: „Laat ons hopen, dat de zoete tonen der muziek van vanavond er toe zuilen bijdragen, de zaken een minder kan tige vorm te geven" (Van onze Haagse redactie) In de slotzitting van het congres 1954 van de R.K. Politiebond St Michael, welke gisteren in het Kurhaus te Scheveningen is gehouden, heeft men een motie aan vaard, volgens welke het hoofdbestuur op gedragen wordt stappen te doen bij de overheid om te komen tot een spoedige verdiscontering in het salaris van de in- convcnienten, die aan het politie-ambt verbonden zijn. Het hoofdbestuur zegde verder toe, dat het zal blijven ijveren voor verhoging van de pensioenleeftijd tot 60 jaar en voor verbetering van het reisbesluit. Het voorstel van de afdeling Etten om alle groepscommandanten te bevorderen tot adjudant en alle postcommandanten tot opperwachtmeester werd door het be stuur overgenomen. Voorzitter Körner, die bij de aanvang van de vergadering met algemene stemmen was herkozen, deelde mede dat de tijd niet ver meer is, dat er een opleiding voor de lagere gemeente-politie komt. Het overleg hierover is nog gaande. Het voorstel van de afdeling Rotterdam om ook voor de politie-ambtenaren een regeling te treffen voor de Goede Vrijdag viering werd eveneens door het hoofd bestuur aanvaard. De collecte voor het Pastoor Merselfonds ten bate van pries terstudenten uit politie-ambtenaren-gezin- nen bracht ruim 100 op. De Belgische minister van buiten landse zaken, Paul van Zeeland, heeft Donderdag te Brussel verklaard, dat de ratificatie van het Europese defen sieverdrag door West-Duistland „een herenigd Duitsland zou binden om de E.D.G. te ondertekenen." De Socialistische senator Rollin, een krachtig tegenstander van de E.D.G wees op de verklaringen van Bidault en Eden te Berlijn, volgens welke een herenigd Duitsland vrij zal zijn het verdrag te onderschrijven of te ver werpen. Spreker vroeg zich af, of deze verklaringen dan niet in strijd waren met het verdrag, zoals dat door Van Zeeland was geïnterpreteerd. De minister antwoordde, dat hij slechts uit naam van de Belgische re gering sprak. Hij verklaarde zich be reid, minister Bidault om opheldering te vragen. teland zelfs 35 pet. Daarom betekent een loonsverhogmg Van 5 pet bij de kappers zeker een verhoging van 7 a 8 pet op het uurloon. Sedert 1 Januari moet de patroon ook verevenirigsheffing betalen over fooien die de werknemers ontvangen. Werknemers en werkgevers willen gaar ne van de fooien af. De afschaffing zou evenwel prijsverhoging tengevolge hebben Overigens vormt Nederland volgens de federatie-secretaris, op pet gebied van kappersprijzen, een goedkoopte-eiland ver geleken met het buitenland. H.K.H. Prinses WLheimina heeft gister morgen in klein gezelschap een onver wacht niet-officieel bezoek gebracht aan Papendrecht. Zij heeft omstreeks kwart over twaalf haar au(o aan het Papen- drechtse veer verlaten en aldaar de ijsmassa's in ogenschouw genomen. Om streeks half één heeft zij haar reis ver volgd. D COMMUNISTISCHE PARTIJ mag Romme uit dankbaarheid wei een presentje thuis sturen bijv. een gratis abonnement op „De Waarheid". Want hij heeft de Moskovieten met zijn eis tot kleur bekennen aan het adres van de P.v.d.A. toch maar aan een aardige kluif gehol pen. Een kluif om P.v.d.A.-se hondjes te vangen. De P.v.d.A. moet van medewerking der C.P.N. ondanks het z.g. onvervreemd bare recht van afwijkende mening niets hebben. Doch de communistische partij en haar officieel orgaan „De Waarheid" trek ken zich van officieel gedoe der hoge pieten niets aan en gaan door afvalligen te kweken en tot samenwerking met ontevreden P.v.d.A.-er.= te komen. Zo heeft volgens het rode orgaan Gerben Wagenaar in dit verband weer eens een „belangrijke rede" gehouden. In het begin van zijn rede sprak Ger ben Wagenaar over het offensief, dat Romme heeft aangekondigd tegen de P.v.d.A. Romme heeft dit offensief met een godsdienstig manteltje „aangekleed". In werkelijkheid heeft het echter ten doel het groeiende verzet van de massa's van socialistische arbeiders tegen de politiek der regering terug te slaan De aanval van Romme richt zich ech ter over de hoofden van de P.v.d.A.- I leiders heen tegen de gehele arbeiders- i klasse en tegen de communisten en socia listen in de eerste plaats. De Inzet van de verkiezingsstrijd is daarom: het offensief van Romme in duigen te slaan, ln die strijd de eenheid van actie tussen communisten en socialis ten te verwezenlijken en de communis tische partij te versterken. Wagenaar meende ook nog te kunnen zeggen, dat de mogelijkheden voor ge meenschappelijke actie van socialisten en communisten tegen Ronyne belangriik zou den zijn toegenomen, omdat de P.v.d A. geen gesloten blok meer zou vormen tegen over de communistische politiek. Uitvoerig weidde Gerben vervolgens uit over de vormen van agitatie en propa ganda. Volgens het „Waarheid"-verslag achtte Wagenaar het van het allergrootste belang, om het gesprek met andersdenkenden, en ln het bijzonder met leden en kiezers van de P.v.d.A., tot stand te brengen. Hij zette uiteen, dat de afdelingsbestu ren in buurten en bedrijven in de agitatie en propaganda een grote rol krijgen te vervullen. Deze verkiezingscampagne zal voor alles gekenmerkt moeten worden door het ontwikkelen van eigen initiatieven in buurt en bedrijf. De afdelingen zullen daartoe financieel in staat worden ge steld. Er staat derhalve voor de eerstvolgende maanden de mensen tn buurten en be drijven weer wat te wachten. Paraat mannen Laat u niet door die rode broeders van de sokken kletsen. De voorraad stunts Is van oud kaliber. Al dat gepief-paf loopt over E.D.G., werkloos heid en nog een paar van die stokpaarden. Alleen de kluif van Romme Is nieuw. Die i kluif wordt nu vervormd, omgevormd, be schilderd, bijgewerkt tot paradepaard. En dit anti-Rommese paradepaard moet de nachtmerrie worden voor de P.v.d.A. Het wachten is nu weer op een „schil derij" van Vermeer. Te Washington is bekend gemaakt, dat een tweede batterij van zes atoomkanon nen naar Europa zal worden gezonden. Zoals men zich zal herinneren, werd de eerste batterij in de herfst van het vorig jaar verscheept Thans heeft heeft het 264ste bataljon veldartillerie, uitgerust met atoomkanonnen van 280 millimeter, opdracht gekregen zich gereed te maken voor inscheping naar Europa. Wanneer dit precies zal gebeuren, is niet bekend gemaakt. Het atoomkanon, waarvan hier sprake is, heeft een draagwijdte van 30 km wan neer het grootste projectiel wordt afge schoten. Kleinere projectielen kunnen echter 50 km weg worden geschoten. Eveneens met kleine nijging par maat

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 3