Italiaanse heeft wieier-jeugd oorlog aan Coppi verklaard Petrucci voert Monti-Coletto-Filippi-Astrua aan op de weg der revolutie VVV-PSV OM DE MACHT Contrastrijke derby tussen RCH en Haarlem T wij fel rond Or an j e-lio ckeyers In zware interland tegen Belgen A BUSSINK'S DEVENTER KOEK mm Neem Blikgroenten CONDITIE-VRAAGTEKENS IN BRUSSEL Spectaculair zomerseizoen voor de boeg FRANKRIJK: Anastasi en Anquetil contra Bobet en Geminiani IN Coppi's rel tegen Binda en tegen iedereen is niet vergeten. Ook beker-wedstrijden voor de hockeyers 1 wmm 1 Hi- - Coppi begon met een serie nederlagen DOS zet YSY onder nieuwe druk Wat wil je het liefste hehhen Vernieuwing van onze ploeg tekent zich wel af, maar niet radicaal genoeg Mimas (M iviatöo-S Iftdluu IN) 2 In eerste instantie ik PAGINA 9 1 Zamprini bracht rust En enige competitie-restanten DAMES TURNEN OM TITEL VAN BISDOM HAARLEM rï°nd (en die men gezien ZESDAAGSE MUENCHEN Ook met Binda vrede Petrucci bukt niet! Bianchi's eigen boezem De vraag is, hoe ver de betrouwbaarheid en verknochtheid van Coppi's sterkste ploeggenoten gaan. Na de „rebellie" van petrucci en Pezzi vreest Coppi thans ook moeilijkheden met zijn nieuwe meester knechten. De jonge Filippi, die verleden jaar wereldkampioen der amateurs werd, vormt nu al een bron van wantrouwen. „Filippi heeft stellig kwaliteiten, maar op het ogenblik moet hij nog niet de win naar willen zijn. Die rol past hem niet", aldus Coppi, die kennelijk al moeilijkhe den met zijn protégé heeft gehad. En men moet er niet vreemd van staan «ijken, als Filippi en ook Ghismondi straks een lange neus trekken en zich bij signor Zamprini als de nieuwe Bianchi-matadorcn gaan presenteren en als de nu voor Bianchi's ondermerk Touring rijdende De Rossi eveneens de kans voor eigen baat schoon ziet. (N.B. Met een aantal Belgen zullen ook Van Est en Wagtmans in Italiaanse wedstrijden voor Touring en dus voor Coppi-Bianchi rijden). Ook in Frankrijk Klassiekersprofiteren in 4 minuten Gunstige balans Bigmatch in Venlo Risico voor Hergies NeD£W-AMP pkCcCS n a FRANS BEKER-VOETBAL (Van onze Milanese sporl-eorrespondent) MILAAN, Maart 1954 „De oorlog tegen Coppi!" Dat is liet motto, waaronder de jonge Ilaliaanse wielrenners-garde dezer dagen het nieuwe weg-seizoen heeft inge zet. Een nieuwe wieler-lente nieuwe wielrenners-namen. En het begon al direct in volle ernst, toen Coletto de traditionele koers MilaanTurijn won. Want Coletto is een van die jongeren, die openlijk de oorlog aan Coppi hebben verklaard. Hij maakt deel uit van de troep „revolutionnairen", waarin ook een Monti en een Ghidini, een Benedetti en een Volpi de strijd bijl zwaaien. En een van de grote aanvoerders in de anti-Coppi oorlog is uiteraard Loretto Petrucci, de meesterknecht die zich onder Coppi's juk uitreed, die tweemaal Milaan-San Remo en verleden jaar het klassement voor de Coupe DesgrangesColombo won. Met de dreiging van een terug komende Bartali op de achtergrond en als slachtoffer van een algemene antipathie, zal Coppi dit jaar meer dan ooit uit eigen kracht moeten bewij zen, inderdaad dé super-Campionissimo te zijn. „Coppi zal er nu voor moeten rijden, wil hij winnen.....", aldus de oproerige jongeren, die zich van Fauto's „eeuwigdurende" schaduw willen bevrijden. Coppi heeft het daar wel naar gemaakt. Het begon na Lugano, waar hij eindelijk zijn eerste Wereldkampioenschap won (tevens het eerste voor Italië sedert.... 1922, toen Alfredo Binda zich met de regenboogtrui sierde. Coppi stond op het toppunt van zijn macht; in Lugano wer den al zijn triomfen, in Tour de France en elders vergaard, gesublimeerd. En prompt ging Fausto zich te buiten aan overschatting van zijn macht, begon hij nog geen vier-en-twintig uur later ruzie te maken met zijn chef d'equipeAl fredo Binda, die hem aan de finish te Lugano niet had gefeliciteerd (volgens Coppi niet had willen feliciteren, volgens Binda niet had gekund omdat de ploeg leider op dat moment bij andere renners op de materiaalpost was en later in het hotel niet door de supporters-orgie had kunnen doordringen). Coppi verklaarde de oorlog aan Binda: „Nooit ga ik met die man naar een Tour de France of een Wereldkampioenschap; hij leeft nog COPPI, allen tegen één steeds op zijn eigen roem van dertig jaren geleden, zit me financieel steeds dwars, negeert en sart me; en bovendien heb ik in mijn huidige machtspositie geen tech nisch leider meer nodig!" Coppi ver klaarde de oorlog aan de Italiaanse Wie- Ier Federatie: „Vijf verplichte races voor het Italiaanse kampioenschap zijn teveel; ik wil er slechts drie rijden en laat mij verder niet dwingen!" Coppi was op dat moment voor het Italiaanse kampioen schap kansloos en volgens zijn voorspel ling stapte hij in de laatste verplichte titel-race te Varese halverwege af. Waar op de Federatie hem prompt een stevige boete en een schorsing van tien dagen aansmeerde, zodat Coppi niet mocht star ten in de Vanini-koers, waar hij een vor stelijk contract had liggen. Coppi zon op wraak; „Als mijn schorsing niet opgehe ven wordt, zal er géén Italiaan in de Ronde van Lombardije van start gaan!" Het was hoog spel.Coppi's schorsing werd niét opgeheven; en in de Ronde van Lombardije, de laatste grote Itali aanse koers van het seizoen, gingen.... alle Italiaanse renners van start. Daarop verklaarde Coppi óók nog de oorlog aan het grote Milanese blad „Gazetta dello Sport", dat een aantal grote Italiaanse races organiseert, zïch door Coppi's hou ding geschaad achtte en da.n ook met dui delijke woorden de Campionissimo op zijn onjuiste gedrag wees. Men was in een „perpetuum mobile" aangeland,. Coppi kende geen grenzen meer: „Ik zal géén enkele race voor de Coupe Desgran- ges-Colombo meer rijden" (het klasse ment waarvoor de prestaties in een groot aantal Europese klassiekers in punten worden gewaardeerd), „ik rijd geen en kele race van de Gazette dello Sport meer, ik ga niet meer naar de Tour de France en ik wens mij verder met de Federatie en met Binda nooit meer te bemoeien!" Coppi was niet alleen een machtig maar ook een rijk man geworden, hij had de grote prijzen niet meer nodig (dacht hij), hij zou alleen nog in gemakkelijke cri teria en baanraces uitkomen. En toen kwam tot overmaat van ramp ook nog de ruzie met Zamprini, de directeur van de Bianchi-fabriek, waarvan Coppi kopman is. „Petruoci de laan uit of ik!" Petrucci's zege in het klassement Desgranges-Co- lombo had Coppi's woede naar het top punt gejaagd. Petrucci moest weg En Coppi won dat In feite is het signor Zamprini, die heel die Italiaanse wieler-storm heeft bedaard. Zamprini stuurde inderdaad Petrucci de laan uit. Coppi's alleenheerschappij bij Bianchi was gered. En na dat gewonnen te hebben trok Fausto ook zijn andere oorlogsverklaringen in. Hij hief zijn „sta king" op (de twee weken rust hadden zijn conditie, die onder de stroom van huldigings-koersen na Lugano wel gele den had, intussen herstelden kreeg onmiddellijk weer het publiek en de pers volledig op zijn hand door de magistrale natuurlijk met natuurhoninq Gelijk met de hockey-interland België- Nederland moeten er nog enkele compe titie-restanten opgeruimd worden name lijk in Oost: Arnhem-Zwolle en in Noord: Groninger Studenten-LHC, HVA-Daring en Dash-GHBS, wedstrijden die voor de betrokkenen stellig aantrekkelijk zijn, doch die voor de einstanden niet meer interes sant zijn. De competitie-leider heeft het voorts nodig geoordeeld ook enkele bekerwed strijden vast. te stellen voor elftallen die hun beste spelers aan het Nederlandse elf tal moeten afstaan. Zo komt TOGO te Zeist uit tegen Schaer- weyde en zonder Drijver en Hillenius, Kampong te Oss tegen Rapidity zonder Ancion en Van Dijck en dan moet Amster dam II te Beverwijk Strawberries ontmoe ten. Dat is voor de achtste eindstrijden om de HTCC-beker, doch er moeten ook al twee kwart-eindstrijden, plaats vinden, namelijk Amsterdam-Delftse Studenten en HDM-BMHC. Het is echter niet te doen om te wachten tot wanneer de internatidhals weer eens vrij-af hebben, zodat deze haast van de competitieleider gerechtvaardig^ is. Voor „Zweethockey" voelt men niets. Te Den Haag werden door de Zuid- Slavische ploeg Lokomotiva twee volley balwedstrijden gespeeld, een dames- en een herenontmoeting. De uitslagen luiden: dams: Den HaagLokomotiva 1510, 15 12, 215, 154 Heren: Den HaagLoko motiva 10—15, 15—5, 13—15, 15—9. 13—15. De Nederlaag van de dames was de •erste wedstrijd die het Zuid-Slavische gezelschap tijdens zijn Nederlandse tour nee leed. Daags tevoren hadden zowel de dames als de heren met grote meerder heid met tweemaal 30 van Rotterdam Sewonnen. Haarlemse kampioenschap- l.L i£ames"gymnastiek van de de krachtverhoudingen wel als het voor- tournooi van de Nederlandse kampioen schappen van de kath; dames kan beschou wen) worden morgen (Zondag 28 Maart) gehouden in de grote zaal van de Haag se Dierentuin, waarvoor de R.K.G.V. „Sint Raphael" te Den Haag met de organisatie is belast. Voor het eerst is er een scheiding tussen een A- en een B-klasse gemaakt. De ver enigingen in de A-klasse strijden om het kampioenschap van het bisdom Haarlem en worden bovendien geselecteerd voor uitzending naar de Nederlandse kampioen schappen, die in de B-klasse houden een eigen diocesane wedstrijd, speciaal be doeld voor die clubs welke weinig of niét in de gelegenheid zijn aan een dergelijk sportgebeuren deel te nemen. Inschrijvingen zijn binnen gekomen van 25 verenigingen met 48 ploegen: 28 in de A- en 20 in de B-klasse, waarbij alle ster ke clubs uit heel het Haarlemse diocees. De eindstand van de zesdaagse te Mün- chen luidt: 1. HoermannPreiskeit (Did.) 629 pnt; 2. Nièlsen—Klamer (Den.) 371. pnt. Het Duitse koppel PetrySchuer- mann derde op vier ronden, de Belgen GlorieuxBruylandt vierde en onze land genoten Baker en Smits vijfde op vijf ron den. Het Nederlandse koppel DerksenVan Vliet reed de wedstrijd niet uit. Nadat moeilijkheden waren ontstaan over achter stallige gages van de renners, was er Don derdagavond een bespreking tussen ren ners eri directie ontstaan, waarna de ren ners besloten de zesdaagse uit te rijden en dan verder te zien- Alleen Derksen en Van Vliet hadden zich daarmee niet accoord verklaard en hadden toen de strijd ge staakt. PETRUCCI, jeugdleider Zege welke hij samen met de jonge Filippi in de Baracchi-koppeltijdrit van Bergamo naar Milaan behaalde. Hoe rijk en mach tig ook: Coppi handelde toch altijd nog meer naar zijn portemonnaie dan naar zijn eer en hij sloot het voorbije seizoen af met een serie overwinningen waar hij maar reed. Signor Zamprini benutte de winter-pauze om samen met Coppi een programma op te stellen, waarin alle grote wedstrijden van alle Gazetta dello Sport, alle Italiaanse kampioenswedstrij den, de Tour de France, de Giro d'Italia, het Wereldkampioenschap, alle Europese klassiekers voor de Challenge Desgran- ges-Colombo en noem-maar-op voor kwamen. Restte alleen nog het conflict Coppi- Binda en ook dat liep met een sisser af. In antwoord op Coppi's oorlogsverkla ring had Binda in een pers-interview ver klaard: „Ik heb alleen met de Bond te maken. Als de Bond mij weer als Itali aans ploegleider aanwijst, zal ik accep teren. En als Coppi dan thuis wil blijven, dan moet hij dat maar doen". De Bond gaf daarop naar twee kanten een opstop per weg. Hij had Coppi al met een schor sing gestraft, hij prikte Binda met een verbod inzake journalistieke arbeid en pers-interviews, hij haalde anderzijds Binda weer aan door hem in een ver gadering van een speciale commissie als de beste ploegleider ook voor de toe komst te doen aanwijzen. Zo ging dat naar twee kanten. En Coppi had het maar te accepteren, dat Binda zijn ploegleider zou blijven. Waarop de Wereldkampioenen 1953 en 1922 elkaar voor een zo groot mogelijk forum de hand reikten.... Coppi: „Ik ben geen dictator, tussen mij en Binda 's n00.'t oorlog geweest, sommige kleine moeilijkheden zijn al lang opgelost, ik heb Binda altijd gehoorzaamd als ik onder zijn ploegleiding stond, ik weet dat de Bond mij een ploeg zal geven waarmee ik de Tour en de Wereldtitel kan winnen, ik vertrouw dat Binda het samenstellen van een dergelijke ploeg zal bevorderen, dat hij mijn positie als kopman zal erken nen en dat de verantwoordelijkheden van een kopman en van een ploegleider op de juiste wijze afgewogen zullen worden". Waarop Binda: „Mijn verhouding tot Coppi is altijd goed en vriendschappelijk geweest, alle misverstanden zijn opgehel derd, van oorlog is nooit sprake geweest, ik heb Coppi s ultimatum nooit kunnen MILAAN. Maart 1954. Fausto Coppi heeft zijn grote vorm nog niet gevonden. En hij zal inder daad een top-vorm nodig hebben om zich deze zomer staande te hou den. In Parijs-Cote d'Azur kon hij tegen de Belg Impanis niet op en onttrok hij zich aan een duel met de jonge Fransman Anquetil in de tijd rit. In Milaan-Turijn zag hij de Ita liaanse „revolutionnair" Coletto als winnaar door de finish gaan. En in Milaan-San Remo mocht hij op de laatste berg wel Bobet en Koblet en alle anderen, maar niet de jonge Fransman Anastasi van zijn wiel klimmen, waarna hij in de spurt niet alleen door Van Steenbergen en Anastasi maar ook doorPetrucci werd verslagen. Bijzonder imposant is daarmee Coppi's „dubbel"-sei- zoen niet begonnen. geloven, alle lawines van schriftelijke en telefonische verzoeken om vrede met Coppi te sluiten zijn overbodig geweest, de vrede met Coppi is nooit verstoord ge weest." Tableau. Maar men kan de Coletto's en de Mon ti's nog veel meer vertellen. Laat Coppi zich dan met de Italiaanse Wieier Federa tie, met de Gazetta dello Sport, met de organisatoren van de Challenge Desgran- ges-Colombo, met Alfredo Binda en met wie-weet-nog-meer hebben verzoend, de jonge Azzurri-renners hebben met dat al Coppi's greep naar de macht en de finan ciële machinaties helemaal niet vergeten. Integendeel: zij voelen zich meer naar de achtergrond gedrongen dan ooit. Laat de oude Magni maar met Coppi meeheulen, de Ghidini's en de Albani's en de Minar- di's kiezen de zijde van Petrucci: de man die het eerst Coppi's juk afschudde en die als aanvoerder de revolutionnairen vóór gaat. De oorlog aan Coppi! En daarbij houdt men óók nog het oog op de oude Bartali, de „fietsende monnik", de keiharde „Vec- chio", die ongebroken van het maanden lange ziekbed is opjgestaan, wie men de gevolgen van het auto-ongeluk niet meer aanziet en die in de eerste grote races van dit seizoen alweer op ereplaatsen eindigde! Maar men zet niet alles op die éne, toch al wel aan slijtage onderhevige Bartali- kaart. Men houdt het oog voorlopig het eerst op eennieuwe „monnik", die piep jonge Bruno Monti, die om zijn als zoon van rijke hotelhouders opmerkelijk so bere levenswijze met dezelfde bijnaam is gekroond. Bruno Monti is de eerste troef in de anti-Coppi oorlog. Hij heeft zich reeds een klimmer van grote kwaliteit ge toond en vorig jaar klppte hij mannen als Van Steenbergen en Koblet in Giro sprints! Een jongen die wel wat kan dus. Niet zonder reden is hij aangekocht om als kopman van het merk Arbos te rijden, waarbij hij niet alleen Volpi, Frosini, Acci- relli en Panzini maar ook Coppi's ge deserteerde ex-meesterknecht Pezzi als helpers heeft! De tweede Italiaanse jeugd- troef is de jonge Coletto, die dit jaar de openingskoers Milaan-Turijn won en die als kopman van Frejus ook een flink stel helpers heeft. Dan zijn er knapen als Ghi dini en Aureggi, Gnismondi en De Rossi, die snel naar voren komen. Er is het sterke Legnano-trio Minardi-Albani- Be- neditti, er zijn Filippi en De Filippis; dan is er natuurlijk Petrucci zelf met zijn sterke Lygië-ploeg en er is Astrua met zes Atala-helpers. Alles bijeen een leger, waar I Coppi héél hard tegen zal moeten rijden. Zo heeft Coppi dus niet alleen van ren ners voor andere fabrieken, maar ook in de boezem van zijn eigen ploeg de „revo lutie" van de jeugd te duchten. Nieuwe „campionissimi" staan op en zij hebben hun eigen „tifosi": het hete supporters- dom verdeelt zich niet langer tussen Bar tali en Coppi, het zoekt nieuwe favorieten. En het verwacht in het komende seizoen de sterren van een Monti en een Colet to, een Petrucci en een Filippi héél hoog aan het Azzurri-firmament te zien rijzen! Hetzelfde ziet men overigens ook in Frankrijk, waar Anquetil en Hassenforder. maar vooral de nog jongere Anastasi zich met verbijsterend succes op de revolution- naire jeugd-barricade hebben geplaats. Nadat Anquetil verleden jaar in het na seizoen alle grote tijdritten had gewonnen, kwam Anastasi zowel in Parijs-Cote d'Azur als in Milaan-San Remo (de offi ciële openingskoersen van het internatio nale seizoen in Frankrijk en Italië en als zodanig de belangrijkste lente-wedstrij den) naar voren als de best geplaatste van alle Franse renners. Ook in het land van Marianne oorlog aan de groten, aan Bobet en Geminiani en de anderen. Kenmerkend is wat Bobet voor de start van Milaan-San Remo verklaarde: „Een overwinning van een der jongere renners zou voor ons (sic) een catastrofe zjjn! Ons: dat is de groep van Bobet en Gemi niani zo goed als Koblet en Coppi en Magni en Kübler en de andere „groten". Dat belooft inderdaad een bijzonder spectaculair wieler-seizoen 1954 te gaan worden. En bij dergelijke „revolution- naire" achtergronden is het de vraag, of Coppi zijn grote droomwens: twee wereld titels in successie, straks in Solingen wel zal kunnen verwezenlijken. Coppi bouwt heel zijn seizoen in die richting op. De Belg George Ronsse heeft tot nu toe als énige die „dubbel" weten te bereiken: 1928 Budapest en 1929 Zurich (de drie titels van Binda werden met tussenjaren be haald, de twee van Schotte ook). Voor Coppi zijn fiets aan de wilgen hangt, wil hij door een evenaarding van Ronsse's „record" zich de onbetwiste super-campio- nissimo van alle tijden tonen: de „dubbel" van Lugano 1953 en Solingen 1954 tegen de achtergrond van zijn indrukwekkende serie triomfen in Tour de France en Giro d'Italia, in het wereldkampioenschap baan- achtervolging en in honderden andere grote races. Coppi „de onsterfelijke". Als het daarvoor maar niet juist iets te laat is Maar afgezien daarvan: om de dreiging van de Monti's en de Anastasi's te weer staan, zijn alle Coppi's en Koblet's en Magni's en Bobet's verplicht, in alle grote Europese klassiekers en met name in alle wedstrijden voor de Challenge Desgran- ges-Colombo uit te komen. En daardoor worden Parijs-Roubaix, Rome-Napels-Rome, Ronde van Vlaande ren, Ardennen-weekend, Ronde van Zwit serland, Parijs-Tours, Ronde van Lombar dije en andere klassiekers dit jaar sterker bezet dan ooit tevoren. En in het centrum van de strijd tussen de jeugd en de groten staat Petrucci, die zijn beker Desgranges- Colombo zal verdedigen. Petrucci, die zich bovendien dit jaar tot doel stelt, om uit de strijd tussen Coppi en de Monti-Coletto- groep als de nieuwe super-campionissimo naar voren te terden. Bijna ongemerkt en met kleine, stukjes en beetjes loopt R.C.H. zijn achterstand in de strijd tegen de degradatie in. Dit is toch wel een der boeienste taferelen uit de huidige voetbal-competitie: de worsteling van de Landskampioen tegen de de gradatie! En daarom is R.C.H. elke week M eer in het nieuws. Morgen spelen de Racingmen de derby tegen Haarlem, de club die hen in de na-oorlogse jaren voor ging in de rij dér kampioenen en die nu de rechten van titel-candidaat terug ver overd heeft. Als zodanig biedt deze derby een intéressante tegenstelling, die in de derby-sfeer nog extra voedingsbodem vindt. In eerste instantie werd het 11 en een dergelijk resultaat ligt ook morgen in de lijn. En dan schuift R.C.H. weer een stapje dichter naar de bevrijding. V. S. V. onder druk ken om het 'n vervM geraakte EDO on der de duim te houden (overigens nog niet zó eenvoudig). Meteen raken wij dan ook weer aan de strijd om de titels. Haarlem's concurren ten voor de bovenste plaats in afd. A zou den bij een RCH-succesje hun verliespunt van verleden week goed maken: Ajax moet de Enschedese Boys (ondanks derlui draw tegen NEC) baas kunnen blijven en NEC moet, ongeacht de dalende vorm van de Oosterparkers, winnen. Intussen worden de Zwolse Boys steeds meer door RCH bedreigd en na de nederlaag bij Wa- geningen wordt die dreiging nog sterker. Daarentegen kunnen Heracles en Be Quick op elkaar weer een extra veiligheids puntje buit maken. ElinkwijkDWS en LeeuwardenStormvogels in. de midden moot. DOS heeft zich in afd. B als een ge vaarlijke concurrent voor VSV opgewor pen en de Utrechtenaren kunnen zelfs morgen de leiding overnemenVSV krjjgt namelijk tegen Blauw Wit een zeer zware thuiswedserijd en men moet maar afwachten of de Velsenaren tegen de mo rele druk van een snel naar voren ge komen bedreiging bestand zullen blijken. DOS op zijn beurt moet dan in staat blij- HE7 GESPREK VAN DE DAG „Kies maar: doperwtjes - worteltjes sperslebonen - snijbonen - andijvie spinazie en noem maar op. Ik heb altijd een voorraadje blikgroenten In huis. Dat is gemakkelijk. Dan eten we lekker zonder dat ik een uur in de keuken sta om groenten schoon te maken en te koken. Het is inder daad een uitkomst, die blikgroen ten I Geen afval, gewoon even ver warmen en in vier minuten klaar. Vol zomervitaminenI" klaar op tatei m Van onze hockey-medewerker) De eerste hockey-interland van het Nederlands lieren-elftal in 1954 stelt ons voor een raadsel'. Alle jaren na de oorlog waren we zeker van onze ploeg, alleen tegen India kon en moest verloren worden, doch in een normale krachtmeting met de rest, Groot Brittannië en Pakistan incluis, was de kans op een zege groot en een gelijk spel minstens te verwachten. Nu echter voelen we ons niet meer zeker omdat we onvoldoende overzicht van de huidige vorm van de ploeg hebben en cr zelfs een voorgevoel is dat er niet gepresteerd wordt wat in liet vorige seizoen nog het geval was. In de oefenwedstrijd A versus B te Laren en in de competitiewedstrijden die na de wintertijd gehouden zijn, bleven de presta ties van verscheidene internationals be neden het vereiste peil. Tóch heeft de elftalcommissie het niet aangedurfd en kele cracks te ver vangen. Hoe goed !e B-ploeg zich ook intwikkelt, indivi dueel is er tóch nog geen der jongeren ontdekt van wie men overtuigd is dat hij beter zal' voldoen dan degene die hij zou moeten vervangen. Het feit, dat er een goede B-ploeg in wording is, kan als verblijdend be schouwd worden, doch voor het ogenblik heeft de elftal-commissie iich aan de oude kern gehouden, de ervaren strijders in legio wedstrijden, Loggere in 53, Drijver en Kruize in 51, Dreckx in 49, Van Heel in 42, Ancion in 30, Bouwman in 15 wedstrij den, Vier jongeren, doelman Mulder met 11, Hooghiemstra met 5, Hillenius en Zee- len completeren de ploeg en tonen op zich zelf reeds aan, dat de verjonging al is begonnen. DERCKX, ...gouden interland- De verdediging, dezelfde van het vo rig jaar, krijgt het tegen de snelle Belgen heel moeilijk, de aanval nog méér tegen de hechte defensie van de gastheren. Het vorige jaar won Nederland alleszins verdiend met 2—0 in België, maar toen leek ons de ploeg met Tiel als linkshalf en Esser en Boerstra op de vleugels méér een geheel dan thans. België komt voor t eerst zonder mid- voor José Delaval, net enkele varia- s in middenlinie an aanval, waarbij 2 nieuwe figuren optreden: de snelle -echtsbuiten De- laet en de nieuwe -iagvaardige mid denvoor Freedman, waarmee de voor hoede meer geest drift en „sprint" krijgt. In België zelft heeft de ploeg een goede pers" en gelooft men dat het elftal, dank zij een langdurige physieke voorbe reiding, tot sterker 'spel in staat is dan in het vorige sei zoen. DELAVAL, ...gewipt... Dit wordt de 124e landenwedstrijd in totaal van Nederland en de 40e tegen België, waarvan de 30e in België. De totale cijfers tegen België zijn: 39 ge speeld, 26 gewonnen, 6 gelijk en 7 ver loren. En voor de wedstrijden in België: 19 gespeeld, 10 gewonnen, 2 gelijk en 7 verloren. Deze gunstige balans doet generlei af breuk aan het feit dat de Belgen, vooral op eigen veld, zeer moeilijk te overwin nen zijn en dat de uitslag volkomen on zeker is onder de huidige omstandig heden. De wedstrijd krijgt een extra feestelijk karakter, doordat twee spelers gehuldigd zullen worden, omdat zij voor de vijftig ste maal voor hun land spelen. Het zijn de Belgische aanvoerder dokter Jean En- derle en de Nederlandse vice-aanvoerder burgemeester Harry Derckx, twee voortreffelijke achterspelers en twee zeer geziene, sport- figuren, die door ieder ten zeierste gewaardeerd wor den. We zijn er van overtuigd dat de wedstrijd in de goede geest ge speeld zal worden zoals men dat sinds 1926 gewend is. Begonnen wordt öm kwart over drie, terrein Ra cing Club de Bru- xelles, vóórwed- HOOGHIEMSTRA strijd dames B...geleidelijke Nederland B. verjonging- Rechtstreekse degradatie-duels zijn hier EnschedeSneek en 't GooiVitesse, van belang voor de staartgroep zijn GVAV RigtersbRek HeerenveenAGOVV niet minder, alleen Volewijckers en Go Ahead duelleren in de blijmoedig-rustige mid denmoot. Wie de „big-match" van morgen zoekt, komt weer in het Zuiden terecht, met name in Venlo, waar de strijd tussen VVV en PSV rechtstreeks om de eerste plaats gaat. Een strijd tussen gelijkwaardige grootmachten, die in Eindhoven reeds 22 speelden en tussen wie ook nu geen favoriet is aan te wijzen, al lijken de Philips-lieden ons op het ogenblik iets beter in vorm: hun prestaties vertonen een wel zeer sterk stijgende lijn in de laatste weken. Voor Emma zou de kans om weer alléén aan de kop te komen, gemakkelijk te grijpen zijn, als de. Dordtenaren niet voor de lastige reis naar Bleijerheide stonden (een Bleijerheide, dat de zware nederlaag tegen PSV wel zal willen afreageren Maken VVV en PSV elkaar de punten af handig en struikelt ook Emma, dan komt SVV weer aardig bij, aangenomen dat de Schiedammers tegen NAC goed op hun tellen passen. De twee laagst geplaatste clubs, HBS en Longa, krijgen een „klassieke" tegen stander t. w Sparta resp. BW en op pa pier zit daar voor de degradatie-candi- daten slechts weinig perspectief in. Des alniettemin zullen Brabantia en WH '13 zich nog eens extra inspannen, want wie dit duel wint, is voorlopig van angst voor de voorlaatste plaats bevrijd. Teneinde zich van deze angst te vrijwaren, moet Xerxes eindelijk weer eens een puntje binnen halen, wat echter tegen Sittardia geen geringe taak is. De kopclubs van afd. D moeten op pa pier kunnen winnen: Eindhoven van ADO even goed als Willem II van Excelsior, met iets meer risico voor Hermes Dvs bij Limburgia en een vraagtekentje voor EBOH tegen NOAD (zullen de Dordtena ren zich zonder meer over hun tweed? Limburgse stunt-nederlaag heen kunnen zetten?). De twee hekkensluiters Maurits en DHC beoorlogen elkaar, maar kunnen voor lopig aan de overige staartclubs toch nog geen kwaad doen, wat niet wegneemt dat RBC en Juliana ook tegen elkaar wei naar veilïgheidspunten zullen streven. FeijenoordMVV in de middenmoot (en ook nü zijn er weer opvallend weinig van die pretentieloze wedstrijdjes). De bekende oud-international Bram Wiertz zal dit seizoen zijn actieve voet balloopbaan beëindigen. De DWS-er is door de Zaanse derde-klasser Zaandijk als trainer geëngageerd. De voor morgen in de eerste klas sen van de voetbal-competitie vast gestelde wedstrijden betreffen de returns van de hieronder volgende ontmoetingen, toen in eerste in stantie de punten als volgt vielen: A: Zwolse Boys—Wageningen 11 DWSElinkwijk 30, Haarlem RCH 11, Be QuickHeracles 33, OosterparkersNEC 03, Ensched. BoysAjax 02, Stormvogels Leeuwarden 02. B: Rigtersbleek—GVAV 1—1, BI. Wit—VSV 0—3. Vitesse—'t Gooi 1—1, AGÖVVHeerenveen 11, SneekEnschede 42, Go Ahead De Volewijckers 12, DOSEDO 0—O. C: LongaBW 35, Emma Bleijerheide 3—1, PSV—VVV 2—2, SittardiaXerxes 31, Sparta HBS 5—2, NAC—SVV 0—2, WH '16Brabantia 21. D: DHCMaurits 11, Hermes DvsLimburgia 31, ADOEind hoven 27, MVVFeijenoord 20, Excelsior—Willem II 3—2, NOAD— EBOH 0—3, Juliana—RBC 1—3. De voor de derde maal gespeelde wed strijd voor de Franse beker-competitie tussen de tweede-klasser (op amateuris tische grondslag) Sedan en de eerste klasser Metz is dank zij een dubieuze penalty met 2-1 door Sedan gewonnen. In eerste en twee instantie was na verlen gingen met 0-0 en 1-1 gelijk gespeeld; deze derde wedstrijd ging te Parijs. Voorts werd Donderdag voor de eerste klas van de Franse voetbalcompetitie nog de wedstrijd Nice-Nimes gespeeld, uit slag 1-1. Sedan speelt reeds a.s. Zondag (mor gen) in de kwart-finales om de beker tegen de tweede-klasser Besanson.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 9