i land beleefde grootste toeristeninvasie Duitsers in de meerderheid onder de gasten Katholiek Nederland achter de K V. P. Stemmen op grondslag van onze beginselen Vader met zoons aan het altaar H. Vader keert zich wederom tegen de moderne bewapening Drie verkeersongevallen eisten vijf mensenlevens Naar een LINKSE COALITIE IN BELGIE Besef uw kracht, geef mot gen ach t en stem mee op KVP Sociale eendracht als hoofdpijler bij opbouw „Geen onderlinge vrees, maar liefde en vrijwillige rechtvaardigheid" Van Acker kabinets formaten] Dinsdag 20 April 1954 DAGBLAD VOOR SCHicDAM EN OMSTREKEN m' nP Dit jaar géén overnachtingen in auto's of politiebureaux Plebaan Agterof De 25000,- er uit Bollenstreek dé trek pleister Ongewone priester wijding te Rome „De angst voor nieuwe verschrikkingen groeit Personenauto vloog in brand WEERBERICHT yii ■RPfl Lwf.aF-* *>Af< 1- *J'X *V: 1-*' Kanunnik van Haarlems Kapittel Record-bezoek aan Schiphol De eerste H. Mis Door bumper gegrepen Zeven personen gewond De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Droog weer met overdrijvende' wolkenvelden. Zwakke tot matige wind tussen Noord-Oost en Noord. Weinig verandering in temperatuur. Woensdag 21 April: Zon op 5.32 uur, onder 19.46 uur. Maan op 23.52 uur, onder 6.26 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT rjr** MS »iS «S** pP* Ondanks het gure, winderige en buiige weer voorai op Eerste Paasdag- heeft Pasen 1954 de grootste toeristeninvasie gebracht in de geschiedenis van het Nederlandse vreemdelingenverkeer. Ofschoon in plaatsen als Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Haarlem, Delft, Leiden, Arnhem, Maastricht, Valken burg en Gulpen de hotels propvol waren, hoefden er geen buitenlanders in politie bureaux of in hun auto's te overnachten, zoals gedurende de Paasdagen van 1952. Ettelijke duizenden, die geen hotel hadden besproken vooral was dit het geval bij de Duitsers en de Belgen konden door de diverse V.V.V.'s aan logies in pen sions en bij particulieren worden geholpen. De stroom van toeristen was zó enorm de Duitsers waren in de meerderheid; Belgen en Fransen kwamen resp. op de tweede en derde plaats dat Amsterdam en Rotterdam Zaterdagavond en Den Haag, Haarlem en Aalsmeer Zondagavond een oproep via de radio hebben gedaan om in het tekort aan logeerruimte te voorzien. En met goed gevolg, want een half uur later was liet aanbod al iets groter dan de vraag. Alle gasten konden dus worden geholpen, al moesten automobilisten wel eens buiten de grote steden worden „uitbesteed". Van Den Haag werden zij b.v. naar Noordwijk gestuurd en van Amsterdam naar de kop van Noord-Holland. En evenzo ging het in Utrecht dat ook een oproep deed via de radio en in Arnhem. Al was in de afgelopen dagen in het bijzonder de bollenstreek met de Keuken hof de trekpleister voor de toeristen, ook rond de Gelderse hoofdstad en in Zuid-Limburg - waar op Tweede Paasda g omstreeks het middaguur grote sneeuwvlokken vielen! is het zeer druk geweest Alleen op de boulevards langs de kust was het heel stil, al waren de hotels van de badplaatsen wel geheel volgeboekt. Morgen treden de Nederlandse kiezers aan voor de stembusstrijd. Ds Provinciale Staten zullen gekozen geworden, maar tevens zal de kiezel morgen zij het indirect voor een goed deel beslissen over de ver deling van de zetels der leden van Gedeputeerde Staten ,die met de Commissaris der Koningin bet dagelijks bestuur van de Provincie vormen. Hiernaast zijn deze verkiezingen van bijzondere betekenis, omdat de te kiezen leden van Provinciale Staten op hun beurt de Eerste Kamer moeten samenstellen. Het provinciaal bestuur is van groter belang dan menigeen zich realiseert. In het beleid der provinciale overheid Spelen vele vraagstukken van principiële waarde. Men denke slechts aan onder wijs, cultuur, aan woningbouw en maat schappelijk werk, aan industrialisatie, industrie-spreiding en werkgelegenheid, aan streekonderzoek en emigratie. De bemoeiingen van het provinciaal bestuur met het maatschappelijk leven zijn sedert de bevrijding sterk toegeno men. De zelfstandige werkingssfeer van de Provincie zal ongetwijfeld nog wor den uitgebreid. Van hoeveel belang dit alles ook moge zijn, toch trekken de verkiezingen voor de Provinciale Staten behoudens in de Zuidelijke provinciën en met name in Limburg in het algemeen geen vurige belangstelling. Zij hebben geen spectacu lair karakter. Zij spreken in vele provin cies met tot het volk. Een bijzonder aspect heeft echter dit jaar o gevolg, <jaf thans wel degelijk zeer vele kiezers grote belangstelling hebben voor de uitslag van de morgen te houden Statenverkiezingen. Dat is het aspect van landelijke krachtmeting der politieke partijen. Steeds kijkt bij Sta- tentenverkiezingen, evenals trouwens bij Gemeenteraadsverkiezingen dit aspect om de hoek. Maar wel bijzonder in het vorige jaar en thans in 1954, als gevolg van de voor ons land merkwaardige ver kiezingsuitslag van 1952. De verkiezingen van 1952 vonden plaats in de periode, toen het Korea- conflict ons land voor bijzonder grote moeilijkheden had geplaatst. Toen de Regering harde maatregelen moest tref fen met betrekking tot de industrie, tot de loontrekkenden en tot de midden stand. Toen zeer vele Nederlanders in grote zorg zaten, toen er ontevredenheid heerste. Toen er in het protestantse en in het katholieke volksdeel tussen de standen spanningen ontstonden. De Katholieke Volkspartij en de A.R.-Partij boekten in 1952 enig verlies. De Partij y®" de Arbeid won een drietal zetels, de K.N.P. een zetel. De P.v.d.A. juichte over „het succes van de doorbraak", die overigens sedert 1946 voortdurend in betekenis was ach teruitgegaan. En de socialisten voor spelden. de Gemeenteraadsverkiezingen zouden opnieuw de^ P.v.d.A. grote winst en met name de K.V.P. belangrijk ver lies brengen. Dit is niet geschied. De P.v.d.A. kon ondanks het haar ten goede gekomen verlies van de C.P.N. haar positie van 1952 nauwelijks handhaven; haar percentage stemmen liep terug. De K.V.P. daarentegen herstelde zich krach tig. De doorbraak werd in 1953 vernauwd; de K.V.P. bereikte in vele gemeenten zelfs een beter resultaat dan bij de vorige Gemeenteraadsverkiezingen, maar bleef ln het Zuiden over het algemeen ten ac ter, vergeleken bij de rest van Neder land. Welke waren de oorzaken van het her stel der K.V.P.? Op de eerste plaats bleek het begrip voor onze politieke eenheid sterk ge groeid, met het minst, omdat het begrip voor sociale eendracht was toegenomen Want zonder sociale eendracht is poli tieke eenheid vrijwel ondenkbaar, daar voor ligt een te groot deel der politiek in het sociaal-economische vlak. Vervolgens begreep men, dat het zich distantiëren van de K.V.P. de P.v.d.A. tot de grootste partij maakte. En tenslotte wijzigde zich de economi sche situatie in een zo gunstige zin, dat het Korea-beleid kon worden omgebogen in een welvaartsbeleid, Hierbij gaf de K.V.P. de toon aan. De P.v.d.A. pruttelde lang tegen, maar ging tenslotte mee. hoezeer dat nieuwe beleid ook strijdig was. met de socialistische denkbeelden. Als men hier nog aan toevoegt het woord van de Kardinaal, gesproken bij de herdenking van de instelling der Hiërchie, waarbij Zijne Eminentie een klemmend beroep deed op onze eenheid op alle maatschappelijke gebieden om wille van hoge geestelijke belangen dan is daarmee een reeks van oorzaken van het herstel der K.V.P. getekend. Als landelijke politieke, krachtmeting mogen wij de Statenverkiezingen niet verwaarlozen. De Partij van de Arbeid richt zich zelfs eenzijdig op dit aspect der verkiezingen. „Kost wat kost, de doorbraak zal moeten slagen", zegt men in de rode hoek. Het katholieke volksdeel echter zal morgen stemmen op de lijsten van de Katholieke Volkspartij en aldus bewij zen, dat het noch gediend is van een socialistisch, noch van een liberaal be leid. Het zal tonen de K.V.P. de grootste partij in Nederland te be schouwen als het aangewezen bolwerk tegen de beide bewegingen en als de partij, die zo krachtig mogelijk moet zijn, opdat zij haar opdracht kan realiseren. Deze opdracht is het bewerkstelligen van een christelijk-sociaal beleid ten aanzien van Staat en Maatschappij. De katholieken zullen morgen de ver maning van hun Kardinaal en hun Aartsbisschop ter harte nemen, dat zij als katholieken tezamen in één verband hun roeping hebben te vervullen en daarmede tegelijk hun kracht hebben te tonen tegenover de gevaren, die dreigen. Zo was het in het verleden tot zegen van land en volk en zo zij het ook morgen! Nu zich juist in de laatste maanden ernstige onderlinge meningsverschillen openbaren zowel in het socialistische als in het liberale kamp, kan dit ons een Dc H. Vader op 't door glas beschermde balcon van de St Picter bij het geven van de zegen „Urbi et Orbi". aansporing te meer zijn om te doen zien, dat de katholieke Nederlanders in de K.V.P. één front vormon, dat hecht en sterk is, omdat het gedragen wordt door het katholieke beginsel en door katho liek saamhorigheidsgevoel. VAN DOORN, Algemeen voorzitter der K.V.P. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kanunnik van het Hoogwaardige Haarlemse Kathedrale Ka pittel de hoogeerw. heer H. W. Agterof, plebaan van de Kathedrale basiliek van Sint Bavo. In de eerste klasse van de Staatsloterij is de prijs van 25.000 gevallen op lot 17741. Ofschoon de meeste bezoekers van over de grenzen zich Zaterdag al in ons land bevonden, is zich vooral in de ochtend van de Eerste Paasdag een zij het dan niet overstelpende stroom van automo bilisten via de beide Rijkswegen naar Amsterdam blijven bewegen. Naar Sloter- dijk waren met het oog op een eventuele stormloop op de bloembollenvelden extra politieposten gedirigeerd, maar er bleker, voor het verkeer geen bijzondere maatre gelen noodzakelijk te zijn. Wel moesten achttien treinen worden ingeschakeld op het traject Amsterdam Den HaagAmsterdam voor dc overvloed van reizigers met bestemming Sassen- heim. Hillegom en Lisse. Onder die trei nen bevond zich een Duitse bloembollen- trein, die de route Venlo—Rotterdam- Den HaagLeidenAmsterdam volgde en geboekt stond om Zondagavond langs de- zelfde weg terug tc rijden. Het feit, dat het bezoek aar de bollen streek zich vooral concentreerde rond de Keukenhof, die veel meer bezoekers ont ving, dan men had durven hopen, werkte mee tot een vlotte afwikkeling van de autofiles. Opmerkelijk was daarbij, dat naar schatting van de rijkspolitie, die her verkeer geheel ondér controle had, ten minste zeventig procent van de bezoekers uit buitenlanders bestond. Het grootste contingent daarvan werd gevormd door Duitsers en leden van de Amerikaanse bezettende macht in Duitsland. Ook zag men opmerkelijk veel Fransen, afkorpst.g uit de Noordelijke departementen van Frankrijk, Engelsen. Denen, Belgen en Zwitsers. Veel Belgen hebben kennelijk hun bezoek aan de bollenstreek nog wat uitgesteld. De grootste massa's Belgische toeristen worden op 24 April en 1 Mei verwacht. In de hoofdstad waren de Duitsers even eens in de meerderheid; er werden vrij veel Fransen gesignaleerd, een aantal En gelsen en Amerikanen, opmerkelijk wei nig Belgen, enige Scandinaviërs en een enkele Spanjaard of Zuid-Amerikaan. Daar kon over het algemeen de belang stelling voor Schiphol op Eerste Paasdag maar matig worden genoemd, ofschoon iit gezien de omstandigheden geenszins on bevredigend was. Daarentegen werd het Rijksmuseum overstroomd met bezoekers. 4500 in getal. Dat is het drievoud van wat daar op Zondagen gebruikelijk is Op Tweede Paasdag kon Schiphol ech ter een voor die dag record-bezoek nore- ren, want niet minder dan acht tot tien duizend personen weer vooral Duitsers, maar nu ook veel meer Nederlanders brachten een bezoek aan de luchthaven ondanks het nog steeds koude weer. Het Amsterdamse kantoor van de V.V.V. heeft nog gisteren naar aanleiding van de radio-oproep van Zaterdagavond aar biedingen van logeerruimte ontvangen. O.m. bleken er 500 bedden in Bergen be schikbaar te zijn. Naar schatting hebben met de Paasdagen ongeveer 15.000 toe- in Amsterdam onderdak genoten. Ook de V.V.V.-kantoren in Den Haag waar omstreeks Pasen eveneens 15.140 vreemdelingen logeerden in Rotterdam, in Haarlem dat veel oorspronkelijke ff? I? v°or Amsterdam opving .n Utrecnt waar V.V.V vreemdelingen onderdak verschafte tot zelfs in Zeisi, Schoonhoven en Tiel - en in Arnhem waar de drukte groter was dan ooit te voren en men logies moest zoeken tot in Apeldoorn, Eist en Dieren hebben met de Paasdagen onder hoogspanning ge welkt om de vaak overstelpende toevloed van vreemdelingen te kunnen „verwer ken' Naast de bollenstreek met de Keuken hof, toonden zich ook Avifauna dat sinds de opening al 20.000 bezoekers had, van wie met de Paasdagen 12.000 en het Kröller Müllermuseum in het nationa le park ,.De Hoge Veluwe'' bijzondere trekpleisters. Op de rijksweg Den Haag—Amsterdam nabij Oegstgeest reed een grote vracht wagen met aanhanger. Een uit tegen overgestelde richting naderende perso nenauto kwam door tot nu toe onopge helderde oorzaak met de vrachtwagen in botsing en schoof er aan de voorzijde half onder. Tot overmaat van ramp vloog de personenauto onmiddellijk na de bot sing in brand. Het vuur sloeg over naar de cabine van de vrachtwagen. Zowel de personenauto als de vrachtautoeabine zijn totaal uitgebrand. Terwijl een ijzige Noordenwind uit de ?®y®.en de stad een temperatuur gaf, Kouder dan het er gewoonlijk met Kerst en tiny°nd, Paaszaterdag in vele kerken „S3e wijding plaats van pries- TC=th„H0,? d(? wei'eld, die het leger Mi,C(»rir?n n zlelzorgers weer komen vei sterken. De grootste groep werd des avonds door kardinaal Micara, vicaris van Rome. gewijd tijdens de Paaswake in de St Jan van Lateranen. Een groot deel van de Nederlandse kolonie had zich echter des morgens verenigd in de basi liek der H.H. Apostelen, waar de aarts bisschop vice-gerens van Rome, mgr Traglia, aan een aantal theologanten van enkele nationale colleges en van de Pro paganda Fide de H.H. Wijdingen toe diende. Onder de wijdelingen hier be vond zich immers de 63-jarige Nijmeegse Jezuiet G. J. A. Bakker, die pas op ge vorderde leeftijd, nadat zijn echtgenote was gestorven, zijn theologische studiën begon. Rechts van het priesterkoor, waar voor de familieleden der wijdelingen plaatsen waren gereserveerd, zag men op één na die wegens ziekte niet naar Rome had kunnen komen alle acht kinderen van de grijze pater Bakker samen mei talrijke andere familieleden (in totaal waren aj met 48). Onder de Nederland se geestelijken, die de plechtigheid bij woonden bevonden zich mgr Jos Damen rector van het Ned. college, pater P van Gestel, assistent-generaal van de Socië teit van Jezus, pater Wouters, procurator van de Witte Paters, dr P. Rutten van de Kruisheren en pater J. Strick van de paters van de H. Geest. De Paters Minderbroeders Conven tuelen, die de basiliek bedienen, luis terden de ontroerende plechtigheid op met hun zang. Paaszondag was de intieme, kleine kerk van St. Andreas geheel gevuld met Nederlanders, toen pater Bakker daar des morgens om negen uur zijn eerste H. Mis opdroeg, geassisteerd door Pater P. van Gestel en door twee van zijn zo nen, beiden scholastieken van de Socië teit van Jezus. Behalve de familieleden van de neo mist waren zeer vele leden van de Ne derlandse kolonie in Rome gekomen om van deze ongewone eerste H. Mis getui ge te zijn. 6 Een zeer ontroerend moment was het, toen de gnjzc neomist aan zijn familie leden de H. Communie uitreikte. Na de tt z0.n£en sllen spontaan het „Aan U, O Koning der Eeuwen" (Telefonisch van onze Romeinse correspondent) ROME, Maandagavond. Voor het eerst sedert vele maanden is de H. Vader gisteren in hef openbaar verschenen. Waarmee wij willen zeggen, dat een menigte van minstens driehonderdduizend mensen uit alle delen van de wereld Hem hebben toegejuicht. En het is een onvergetelijke Paasmorgen geworden. Er werd voor de steeds aangroeiende mensenmassa op het hordes van de St. Pieter een H. Mis gecelebreerd, die even vóór twaalf uur was afgelopen. Om precies twaalf uur werd over de luidsprekers medegedeeld, dat thans de Paus voor de microfoon in Zijn privé-werkvertrek een korte bogroetingsrede zou houden. Direct daarna klonk de slem van de II. Vader, Die zeide, dat Hij „namens de verrezen Verlosser' de vredesgroet bracht aan alle aanwezigen en aan alle luisteraars over de gehele wereld: Pax vobis! Voorts betuigde de Paus met roerende woorden Zijn dankbaarheid voor de ontelbare bewijzen van liefde en voor de vurige gebeden, die men voor Zijn herstel had gestort. En Hij zei, dat het Zijn liefste wens was, daf vandaag in de gehele wereld de ganse mensheid in de verrijzenis van Je Verlosser haar vreugde zou beleven. Doch hoe geheel anders is de werkelijkheid! Er heerst geenszins zulk een gave vreugde in de wereld. In tegendeel: ieder jaar groeit de angst voor een nieuwe en verschrikkelijke oorlog. Sinds Februari 1943 heeft de Paus gele genheid gehad om te spreken over en te waarschuwen tegen de afschuwelijke al lesvernietigende nieuwe wapenen. „Wa penen, die bij machte zjjn om met kunst matig verwekte, radio-actieve isotopen van lange gemiddelde levensduur op blij vende wijze de atmosfeer, de aarde en zelfs de oceanen te besmetten, ook op zeer verre afstanden van de gebieden, die di rect door de atoomontploffingen worden getroffen en aangetast. Voor de ogen van de diep ontstelde wereld staat aldus hel vooruitzicht van ontzaglijke verwoes tingen van uitgestrekte gebieden, die on bewoonbaar en onbruikbaar zijn gewor den voor de mens om nog maar niet te spreken van de biologische gevolgen, die zich kunnen voordoen hetzij door de veranderingen, die worden teweeg ge- bracht in kiemen en micro-organismen, hetzij door de onzekere gevolgen welke een langere inwerking van radio-activiteit kan hebben op de hogere organismen, de mens en zijn nakomelingen inbegrepen. In dit verband willen wij niet nalaten te wijzen op het gevaar, dat voor de toe komstige geslachten kan gelegen zijn in de kunstmatige verandering van de z.g. ..genen", welke verandering met nieuwe middelen zou kunnen worden verkregen en wellicht reeds verkregen is om het verworven bezit aan erfelijke factoren in de mens van zijn natuurlijke ontwikke ling te doen afwijken. Ook omdat bij der gelijke kunstmatige afwijkingen waar schijnlijk die pathogene veranderingen niet ontbreken of zullen ontbreken, die oorzaak zijn van erfelijke ziekten en mon struositeiten". Onvermoeibaar heeft de Paus er voor geijverd, dat de atoomoorlog, de biologi sche oorlog en de chemische oorlo° ((de z.g. ABC-oorlog) door middel van interna tionale overeenkomsten zouden worden verboden en afgewend, met het behoud nochtans van het beginsel der wettige zelfverdediging „Hoe lang nog zullen de mensen hun heil verwachten van de on stellende lichtflits van het nieuwe oor- icM der Vertn?i Va" van het stralende licht der Verlossing en der Verrijzenis? De Tweede Paasdag heeft van het wegverkeer, dat zeer druk was, ook zijn tol geëist. Bij drie ongevallen werden vijf personen gedood en een aantal ernstig gewond. Op de rijksweg Den HaagAmsterdam nabij Oestgeest kwamen dc afgelopen nacht om omstreeks half drie twee auto's met elkaar in botsin". Vier personen lieten hierbij het leven. Gistermiddag tegen half vijf maakte een motorrijder op de oude verkeersweg van Utrecht naar Amsterdam hij het inhalen een verkeerde manoeuvre tengevolge waarvan een tweede motor op hem inreed. Bij dit ongeval werd de passagierc van de eerste motor op slag gedood. Tenslotte kwamen "s morgens om lijlf twaalf op de Oirschotsc- weg nabij Best twee personenauto's met elkaar in botsing. Bij dit ongeval waren geen doden te betreuren, doch zeven personen kwamen meer of minder ernstig gewond in liet ziekenhuis terecht. De bestuurder van de vrachtauto als mede zijn. passagier wisten zich bijtijds in veiligheid te stellen. Het gelukte hun een der inzittenden van de personenauto uit het brandende wrak te halen, doch verdere hulpverlening was door de laaiende vlammenzee niet mogelijk. Drie van de vier inzittenden van de personenauto waren onmiddellijk dood: de vierde werd ernstig gewond naar net Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht alwaar hij in de loop van de ochtend is overleden. De slachtoffers zijn de 26-jarige L. B. iv/r r» echtgenote de eveneens 26-jarige M. B.-F.. alsmede de dames L. K„ oud 34 jaar en W. M., 40 jaar. Zij waren allen alkomstig uit Amsterdam. De officier van Justitie uit Den Haag heeft aan de plaats van het ongeval een bezoek ge bracht. Op de terugreis naar Amsterdam van twee Amsterdamse families, die per motor een tocht hadden gemaakt, werd de 37- tarige mevr. ter H—v. d. St. uit de Kin- iterstraat op slag gedood, toen de voorop- i. ende motor bestuurd door haar even eens 37-jarige echtgenoot, even voorbij Maarsen. niet genoeg uitweek naar links, Ln i "n*erPunt van de autobumper naattte en na een eind meegesleurd te zijn tegen de grond werd gesmakt. De tweede motorrijder kon niet tijdig genoeg stoppen, en reed op de slachtoffers in. De snelheid mj het inhalen moet beduidend meer zijn „eweest dan 70 km per uur. Op de eerste motor zat ook nog het 9-jarig zoontje van het echtpaar W ter H., dat een gebroken armpje opliep. De berijders van de tweede motor, de 41-jarige lasser C. ter H en zijn echtgenote mevi ter H.S. wonend in de Jacob van Lennepstraa; te Amsterdam, werden eveneens gewond Met o.a. een hersenschudding georoken ledematen en 'nwendige kneuzingen werden de overige slachtoffers naai het Academisch Zieken huis te Utrech' overgebracht. Bij hef ongeval op de Oirschotseweg mder de gemeente Best kwamen twee per sonenauto's met elkaar in botsing. Alle zeven inzittenden zijn ernstig gewond naar het Binnenzickenhuis te Eindhoven overgebracht. Een der auto j Aerd bestuur! door de heer S uit Bruns- sum. Verder zaten in deze wagen me vrouw S. uit Brunssum, haar zuster verlooide. De bestuurder van de andere wagen was de heer Sch. uit Haan in Duitsland, die een dame en een heer als passagiers had. Het was nog niet mogelijk, de gewonden te verhoren. De vrede kan niet bestaan in een verhou ding van onderlinge vrees, die onvermij delijk voeren zal en voeren moet tot de verkwistende uitgaven van een bewape ningswedloop. De vrede kan slechts be staan in het universele beginsel der chris telijke liefde en met name in een vrijwil lig beoefende in plaats van een afgedwon gen rechtvaardigheid!". De Paus eindigde met een dringend en ontroerend gebed tot de Moeder Gods Onmiddellijk nadat deze rede door de luidsprekers had geklonken, werd bekend gemaakt,, dat de H. Vader Zijn privé- apartementen had verlaten en op weg was naar de buitenloggia van de St. Pieter En inderdaad verscheen de witte gestalte korte tijd later, verwelkomd door een on afzienbare menigte, die diep ontroerd de H. Vader begroette. De Paus zong duide lijk en met verrassend krachtige stem de lange formule van de plechtige Apostoli sche zegen en toen Hij eindelijk de armen hief voor het zegengebaar viel er een diepe stilte, terwijl de mensenmassa op de knieën zonk. De ongekende koude, die sedert enkele dagen in Rome heerst, had het doorgaan van deze zegen Urbi et Orbi tot Zaterdag toe hoogst onwaarschijnlijk gemaakt (Telefonisch van onze Brusselse correspondent). BRUSSEL, Dinsdagochtend. Indien de heer Buset, voorzitter van de socialistische partij van België, de dorst van een staatsman had gehad, zou hij se dert j.l. Zaterdag kabinetsformateur zijn Noch door de liberale, noch door de so cialistische onderhandelaars werd enig contact mei de C.V.P. gezocht, zodat een socialistisch liberale regering thans wel een zekerheid schijnt te zijn. Koning Boudewijn van België heeft de socialistische politicus Achille van Acker opgedragen een kabinet te vor men. Van Acker was de premier van de eerste na-oorlogse regering in Belgie. Tijdens de afwezigheid van koning Boudewijn, die naar Oslo gaat om de n zijn begrafenis van zijn tante, kroonprinses e koning heeft hem toen nl viaertlia bij te wonen, zal Van Acker geweest. verzocht de regering samen te stellen Buset heeft evenwel dat aanbod niet aan- i P">beren een regering samen te stel- vaard, f len.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1