Sneeuwstorm overviel Haagse student Maarschalk Juin heeft E.D.G, metterdaad bevorderd 523ste STAATSLOTERIJ WRIGLEY Gloeilampjes MODEPALEIS VAN GROOTSE ALLURE Na vier dagen in berghut gevonden Correctie Staatsloterij regering neerlegt Juin rinse PAGINA 7 GOEDERENWAGONS ONTSPOORD BIJ NUNSPEET EEN SCHIP ALS JEUGD HERBERG MOTORRIJDER DOOR TREIN GEGREPEN DE „SIBAJAK" KOMT LATER VEEMARKT TE ROTTERDAM L. CORDENS (Advertentie) Op het balcon van restaurant Erasmus zat ik van de week op zo'n zeldzame zonnige dag een heerlijk kopje kof fie te drinken. Mijn ogen dwaalden naar de kant van Jungerhans en verder, 't Is daar een heel centrum geworden aan de Binnenweg. Ik vraag me af of Erasmus uit sympathie met zijn gezicht in die richting van dat nieuwe cen trum is gaan staan. Werkelijk, ik moet het wel geloven, want daar is iets groots verricht. Eerst Jungerhans met zijn etalages vol glan zende artikelenTer Meulen en De Kaplaars, de meubelpaleizen van de Klerk en van Reeu- wijk. Dan van Vorst met schoenen en Brunott met juwelen, uurwer ken en horloges die je nooit behoeft op te win den, de grote kleding magazijnen van Wassen en Esders een lust voor het oog! Een nieuw machtig bouwwerk is op de hoek van de Binnenweg en de Karei Doorman straat verrezen, een mo depaleis van grootse al lure. Hier komt DE STER lees ik op alle ruiten. Het gebouw maakt een kolossale in druk door de architecto nische vorm, de schoon heid en de doelmatig heid van buiten en bin nen. Het doet je Rotter damse hart echt goed. Naar zo'n prachtig pand, zo'n modecentrum hebben we al lang reik halzend uitgezien. De achterstand met andere steden is nu volledig ingelopen, ja, we staar, nu ver aan de spits! Voor de dames wordi het een waar dorado op het gebied van dames- en kinderkleding. In zo'n modern modepa leis, dat DE STER is, zal iedereen zich straks werkelijk thuis voelen modieuze mantels en toppers, dromen van jurken en leuke kinder kleding! 'n Ware schat kamer van de mode met een overstelpende ver scheidenheid! Het wordt modefeest in Rotterdam voor groot en klein. Nog even wachten met kopen, want een nieuw mode paleis komt altijd met de nieuwste snufjes. Er komt een STER-dag, de dag waarop Rotterdam zijn nieuwe modecen trum rijk zal zijn. De 24-jarlge Haagse student E. L„ die sedert Donderdag in de omgeving van Lenzerheide in Oostenrijk werd ver mist, is gisteren, Tweede Paasdag, ein delijk weergevonden. L. die met zijn moeder en zijn zuster de vacantie doorbrengt in een chalet te Valbeila bij Lenzerheide, was Donder dagmiddag om twee uur alleen uitge gaan Hij klom naar de bergkam van de 2508 meter hoge Piz Danis. Onderweg werd hij door een sneeuwstorm overval len en hij zocht een toevlucht in een berghut. Daar vond hij wel brandhout, maar geen lucifers. Alleen door hooi, dat ook in de hut lag, in zijn kleren te stoppen, kon hij zich nog een beet je tegen de kou beschermen. Niettemin waren zijn orera, zijn vingers en een wenkbrauw Vrijdagmorgen bevroren. Ge lukkig bleken er toch lucifers te zijn, zodat hij een vuurtje kon aansteken. Een klein beetje stroop, dat hij in een oud blikje vond en gesmolten sneeuw waren gedurende de vier dagen van zijn verblijf in de hut zijn enige voed sel. Vrijdag kon hij nog even naar bui ten gaan om uit te kijken naar even tuele redders, maar Zaterdag en Zon dag maakte de felle storm dat onmoge lijk. Gisteren werd hij eindelijk door een reddingsploeg van veertig man ge vonden. In de categorie prijzen van 80 vervalt 17616. *f,Krabben en peuteren maakt de £"£8.3.10." kwaal steeds erger. De helder Ili+cla/f vloeibare D.D.D. dringt diep in UIloluU do poriën door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN "PTStei THRfe 1HT2k HUIDAANDOENINGEN KW HÉS SS 19 Bij het rangeren op het emplacement van het station Nunspeet zijn Zaterdag middag omstreeks half vier twee lege goederenwagons op een wissel, vermoe delijk doordat deze te laat werd overge trokken, ontspoord. Eén van de hoofd sporen van het baanvlak Legerplaats OldebroekHarderwijk werd dientenge volge versperd, zodat er over verkeerd spoor moest worden gereden. De stop treinen vielen uit en de sneltreinen AmersfoortZwolle en ZwolleAmers foort stopten op de tussenstations. Om tien jninuten voor zeven was het hoofdspoor weer vrij. Een 1000 tons houten driemast-bark, geschenk van een in Delfzijl geboren Amerikaan aan zijn vaderstad, zou van middag uit Hamburg in Delfzijl aanko men, waar zij van hotelschip tot jeugd herberg zal worden ingericht. Het schip, dat thans „Seute Deern" heet, zal naar zijn schenker in het vervolg de naam dragen van „Jan Pieter Koerts". De „Seu te Deern" is in 1919 in Amerika gebouwd. Zaterdagmiddag tegen half één is op een met knipperlichten beveiligde onbe waakte overweg tussen Velp en Arnhem een motorrijder aangereden door een die- sel-electrische sneltrein, die uit de rich ting Zutphen kwam. De motorrijder, de heer J. K. uit Oostèrbeek, werd zwaar gewond; hij is tijdens het vervoer naar een ziekenhuis overleden. Het ongeluk is gebeurd, doordat de heer K. onmiddel lijk achter een uit de richting Arnhem komende trein de overweg overstak, on danks het feit, dat de knipperlichtinstal latie rood licht bleef tonen door de nade ring van de trein uit Zutphen. HOUTVAART 9 pCT (onv.) Aan de algemene vergadering van aan deelhouders der N.V. Houtvaart zal wor den voorgesteld over 1953 een onveranderd dividend van 9 pet uit te keren. Het m.s. „Sibajak" van de Kon. Rotter- damsche Lloyd, zal morgen enige uren la ter aankomen dan aanvankelijk werd be richt. Het zal niet voor Woensdagmorgen half negen aan de Lloydkade te Rotterdam zijn. ROTTERDAM, Dinsdag 20 April. Aangevoerd werden (naar schatting) 875 koeien, 1587 stuks gebruiksvee w.o. 756 tbc-vrij, 60 vette kalveren, 115 graskalveren w.o. 81 tbc-vrij, 2168 nuchtere kalveren, 517 varkens, 136 biggen, 101 paarden, 6 veulens, 68 lammeren of schapen, 30 weide of zuiglammeren, 39 bokken of geiten. Aanvoer in totaal 5696 dieren. Weekaanvoer 5696 dieren. De prijzen waren voor: (resp. Ie, 2e, 3e kwa liteit): vette koeien f 2.803.02, f 2.622.82, f 2.32—2.60, vette kalveren f 2.40—2.50/2.25— 2.35, f 1.952,15, per kg., graskalveren f 450, f 350, f 240, nuchtere kalveren f 49. f 44, f 38, varkens (lev. gew.) f 1.90, f 1.88. f 1.85, per kg, biggen f 70, f 52, f 40 per stuk, slachtpaarden f 2.10, f 2.05, f 1.95 per kg., schapen f 140. f 115, f 100. lammeren f 110, f 100, f 95, kalfkoeien f 1125, f 940. f 780, melkkoeien f 1125, f 940, f 780, vare koeien f 775, f 675, f 600, vaarzen f 870, f 700, f 575, pinken f 585, f 485, f 375 per stuk. Aanvoer vette koeien tamelijk, handel leven dig, prijzen aanvankelijk wat stijver, afloop iets minder; prima's boven notering; aanvoer vette kalveren even minder, handel stroef, ruim prijs houdend; aanvoer graskalveren aanmerkelijk korter, handel kalm; prijzen onveranderd; aan voer nuchtere kalveren kleiner, handel tame lijk, zware soorten iets stijver in prijs; varkens (levend gew.) minder dan vorige week Maan dag, handel vlot, prijzen onveranderd; aanvoer biggen iets korter, handel kalm, prijzen als v. week; aanvoer slachtpaarden wat kleiner, han del redelijk, prijzen vooral niet lager; aanvoer schapen en lammeren gewoon, handel stug, prij zen iets lager; aanvoer kalf- en melkkoeien als v. week, handel stil, prijzen onveranderd; aan- vare koeien gewoon, handel stroef, prijzen als v. week; aanvoer vaarzen en pinken minder, han del lui, prijzen onveranderd; aanvoer tbc-vrij vee kleiner, handel kalm, prijshoudend. Uitzending Hoek van Eng. Transit Camp. te h Golflengte 31 meter. S 20 April Wie van drups of populair gezegd van „zuurtjes" houdt, ondervindt een geheel nieuw genot, wanneer hij Rang Cristal fruits proeft. Uw winkelier heeft ze in voorraad. Let op de naam RANG op het beschermend omhulsel van ieder „Rangetje" houdt U tris 'l Verrrr°eidhe 9°ed Vn_ monter. IV enen Men kwam hier, in de stadswijk Stadlau, een dievenbende op het spoor. Twintig misdadigers, die tezamen een bende vormden, werden gegrepen. De heren waren tussen tien en veertien laar oud en de „bendeleider" betaalde zijn knech ten een vast salaris uit. Alvorens de veelbelovende spruiten konden „intre den", moesten ze een proeve van be kwaamheid afleggen, bestaande uit het stelen thuis b.v. van een ring, armband of ander waardevol voorwerp Wanneer de „leider" de vangst had bezichtigd kregen de „novieten" opdracht het gesto- lene weer ongezien op de plaats te hrengen. Lukte dit alles dan werden de knanen als „senioren" aanvaard. De jon gelui behoorden alien tot welgestelde fa milies en de door hen veroverde buit moest aan de leider worden overhandigd. Een veelgeliefd bedrijf was ook 't stelen uit offerblokken in kerken. Culemborft Ietwat verbaasd zat de directeur van de mosterdfabriek te kijken naar de brief, die hij ontvangen had uit een kleine havenolaats aan de Westkust van Afrika. De brief begon wat onge bruikelijk met de mededeling: „I am a big firm" ik ben een grote zaak. Die toevoeging was misschien niet hele maal ongewenst, want de „brief" bleek met potlood geschreven te zijn op de binnenkant van 'n schoenendoos, waar in een monster mosterdzaad was ver pakt in een met stokjes dichtgestoken oude vilten herenhoed. De bankinfor matie. die ingewonnen werd, luidde kort en duidelijk: „Uitstekende zaak goed voor elk redelijk bedrag". De zaken zijn inmiddels al tot volle tevre denheid afgewikkeld. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 7