Nieuws uit STAD en OMTREK Jong Schiedam ging naar Hamm In de mijnstad werd het een welgeslaagd sportfeest S.Y.V. IN GOUDEN GLANS 1 I Excelsior kon kampioensvlag nog niet hij sen Derde Modeshow van Herman Bruidstoilet een volkomen verrassmj OUDE TIJD G V Uit die goede Sprookjesgezelschap van Anneke Elro eheugen Hulp 1500 Toeschouwers bij het A-elftal Gedenkboek en feestprogramma Onverdiende nederlaag tegen Rising Hope DINSDAG 27 APRIL 1954 PAGINA 2 44 en 11 Algemene tevredenheid Het handbalelftal verloor met 135 De plannen ZUID-HOLLANDSCHE KANTOORBOEKHANDEL" ONDERSCHEIDING EMMABLOEM-COLLECTE BURGERLIJKE STAND ROTTERDAM, Zondag. D.R.Z. SPEELDE GELIJK TEGEN ONS HUIS UIT KETHEL EN SPALAND NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANI Matrozen-ensemble UITSTEKENDE VERTOLKING Little lady SCHOOLVOETBxkL YAN „PIETJE BELL" H.B.S.S.-NIEUWS Mi MS; S.V.V.-ATHLETEN GESTART IN HET NIEUWE BAANSEIZOEN JAARVERGADERING KABO //V ROTTERDAM Van onze redacteur) Hamm.De naam van deze nijvere stad in het Roergebied is op weg, om in Schiedam een welbekende klank te krijgen. Indien alle plannen, welke daar gedurende het afgelopen weekend gesmeed zijn worden uit gevoerd, dan zal er een geregelde sportuitwisseling plaats vinden met een gemenebest^ dat vee] met Schiedam gemeen heeft. Hamm is een industrie stad. Het heeft een bevolking van om en bij de zestigduizend zielen, 't Is een stad, waar de sport in hoog aanzien staat en bovendien in tal van takken beoefend wordt. We zijn zoeven met de groep jonge Schiedamse voetballers uit het hartje van Westfalen teruggekeerd. Een volle bus met uiterst voldane jongelui was het bla kende bewijs van het welslagen van dit initiatief, door de Schiedamse Bond van Lichamelijke Opvoeding genomen. In Hamm stond bij het vertrek een aantal Hammers vrolijk te wuiven. Eén der gast heren bleek zelfs zo aangedaan, dat de tranen hem in de ogen schoten. Maar dit was ook de man, die de stoot tot deze sportuitwisseling heeft gegeven, welke verleden jaar aanving met een wedstrijd hier ter stede: de sympathieke heer Kel- lermann. Ook ditmaal behoorde hij weer tot de organisatoren en hij heeft zich in elk opzicht uitgesloofd, om deze eerste grote ontmoeting tot een welgeslaagd sportfeest te maken. Maar laten we met het belangrijkste beginnen: de twee voetbalelftallen, welke de Schiedamse kleuren verdedigden, heb ben het er goed afgebracht. Daar in die vreemde omgeving wisten zowel het A- als het B-elftal een gelijk spel te bewerk stelligen Vooral het laatste heeft een aantrekkelijke wedstrijd gespeeld. De uit slag 4—4 gaf de verhouding goed weer. De jongens van het B-elftal traden Zaterdag middag aan in het stadion van de mijn „Glück Auf". Dit stadion is feitelijk een grote sportplaats, inmiddels met een heel behoorlijke accomodatie. Het doet dan ook groots aan, al moet men zich hier geen stadion voorstellen van het type van het Rotterdamse en Amsterdamse. De gras mat is er anders dan ten onzent, doch ruimte en uitzicht vormen er bijzondere nttrartips van Naar we hoorden, hebben de Duitse jongens van te voren herhaaldelijk met elkander geoefend. Ze waren evenals de Schiedammers een combinatie, bestaande uit spelers van een twaalftal verenigingen, maar reeds dadelijk kon men merken, dat ze tamelijk op elkander ingespeeld waren. De uitslag werd 4—4, hetgeen de verhou ding vrij aardig weergeeft. Bij het B-elf tal waren er hoogtepunten en laagtepun- ten. Van een evenwichtig, weldoordacht spel kon niet gesproken worden en men slaagde er niet in, het tempo constant vol te houden. Toch werden er menigmaal goede dingen gedaan. Van de jeugdige spe lers noemen we linkshalf Felders van „Ex celsior 20" en Meulendijk van HBSS. Ter wijl de wedstrijd van het B-elftal Zater dagmiddag te vijf uur plaats vond dus enkele uren na de lange tocht van Schie dam naar Hamm speelde het A-elftal Zondag om twaalf uur. De eerste wedstrijd werd in Herringen gespeeld, een aan Hamm grenzende stad. Het A-elftal toog naar Bockum-Hövel ten strijde en speelde in het Adolf Brühl stadion. (Adolf Brühl was een burgemeester van deze, eveneens aan Hamm grenzende gemeente en daar mede vrijwel een geheel vormend) In dit stadion, iets groter dan het Glück Auf-stadicn, waren meer dan 1500 beta lende toeschouwers getuige van een vlot, soms spannende en menigmaal attractieve wedstrijd waarin de Duitse jongens zich wat balcontrole en samenspel betreft de meerderen toonden. Ook ten aanzien van de „Ausdauer" waren ze in de meerder heid, doch individueel leverden de Schie damse jongens herhaaldelijk kostelijke staaltjes van weloverwogen voetbal Daar tegenover stonden inzinkingen, die ver moedelijk het gevolg waren van het ge mis aan voldoende oefening. Intussen, en kelen namen de zaak toch wel wat al te kalm op of bleken snel ontmoedigd. Ook ten aanzien van het kopwerk waren de Duitsers inmiddels superieur. De uitslag, 11, gaf de verhouding goed weer en was voor de Schiedammers een succes, vergeleken bij de nederlaag van 81, welke hun verleden jaar in hun eigen stad werd toegebracht. Men deelde ons van de zijde der Duitse officials mede, dat het merendeel van de spelers die te Schie dam uitkwamen, thans in de eerste elf tallen speelt. Het was toen de bloem van voetballende Hamm en omgeving. Terwij! Schiedam nu jongens had geko zen, een of twee jaar ouder dan verleden jaar, had men in Hamm jongere jongens opgesteld, van zeventien, zestien en vijf tien jaar. Hierdoor is er een betere ver houding ontstaan. Het spreekt vanzelf, op den duur zal men, door ervaring geleerd, aan weerszijden elftallen kunnen opstel len, die aan elkander gewaagd zijn, waar door de sportieve ontmoetingen aan aan trekkelijkheid zullen winnen. Trouwens, reeds nu bleek het voordeel van een goed j overwogen keuze. Er is in het Adolf i Brühl stadion een wedstrijd gespeeld waarin eigenlijk iedereen plezier had: de spelers, de officials en vooral het publiek, dat voor het overige heel onpartijdig was en een goede prestatie, aan welke kant ook, met een enthousiast applaus beloon de. Wat nu nog het A-elftal betreft, welks samenstelling we evenals dat van het B- elftal en het handbalelftal de vorige week publiceerden, de verdediging was verre weg het beste gedeelte. Van de voorhoede hebben we eigenlijk weinig kunnen mer ken en de Duitse verdediging kon er ge makkelijk mee overweg. Het is wel teke nend, dat invaller van Unen, die de dag te voren met het B-elftal al een wedstrijd had gespeeld, de goal moest maken welke de met een niet bepaald verdiende penal ty door de Duitsers behaalde voorsprong neutraliseerde. Het bleef 11 en daar mede mocht het A-elftal tevreden zijn. Maar het zou zelfs na een niet al te grote nederlaag tevreden zijn geweest. Want de tocht naar Hamm en omgeving was immers één grote pleziervaart. Niet alleen voor de jeugdige spelers, maar ook voor de vergezellende officials. Letterlijk alles werkte mee, het weder was bijzonder mooi en uiterst geschikt voor een gezellige partij voetbal. De algemene tevredenheid kwam al reeds tot uiting bij de ontvangst in Haus Belling, een in het centrum van Hamm gelegen hotel. Daar werden de Ne derlandse bezoekers direct op een ver sterkende kop koffie onthaald. Enkele Duitse officials hebben toen het woord sie voetbal van de S.B.L.O.: de heren H. J. Scheffers, voorzitter; A. van Schie, se cretaris; M. Kooiman en M. v. Dijk Vóór de wedstrijden zijn eveneens harte lijke woorden en geschenken uitgewis seld. De fraaie vaantjes van Schiedam zijn dankbaar aanvaard. Het handbalelftal van DWS heeft op het sportveld van de HSV (Hamm Sport Verein) te Hamm een wedstrijd gespeeld, welke in een 135 nederlaag eindigde. De tegenstander was hier te sterk. Maar HSV is ook een vereniging van meer dan dui zend man, die allerlei sporten beoefenen enkele kampioenselftallen onder de handballers telt. Tempo en systeem wa ren bij de Schiedammers onvoldoende. De nederlaag is echter geen beletsel geweest voor een bijzonder gezellig samenzijn na de wedstrijd met de gastheren. Zoals we in de aanvang zeiden, staan er tal van plannen op stapel, waarvan enkele al vaste vorm hebben aangenomen, zoals b.v. het bezoek van de handballers aan Schiedam. Men werkt thans aan het uit zenden naar Schiedam van twee voetbal elftallen en met andere takken van sport, o.a de wielersport, zullen contacten wor den gelegd, waarbij de S.B.L.O. zijn be middeling zal verlenen. De bedoeling is overigens, dat dit con tact in de eerste plaats tussen de vereni gingen zal worden gelegd. De S.B.L.O. ziet zijn taak hier in de eerste plaats als een voorlichtende en promoverende. Hamm is door zijn omgeving, met de mooie bisschopsstad Münster en het inte ressante Sauerland, waarin oude steden liggen als Soest en met de indrukwekken de Möhnethalsperre een ideale plaats voor 7>ó komt het gedenkboek te heten, dat S.V.V. ter gelegenheid van zijn gouden jubileum in de komende weken zal laten verschijnen. Het wordt niet zo maar een gedenkboek, doch een pracht-uitgave op zwaar kunstdrukpapier en verlucht met vele foto's. Vooral de ouderen zullen er menige herinnering aan hun eigen glorie tijd in terug kunnen vinden, want er is o.a. een prent van „het eerste" van 1904, een plaatje van de oude terreinen bij Smulders, enz. Maar dit gedenkboek is niet het enige, maarmede S.V.V. zijn vijftigste verjaar dag viert! Er is een feestprogramma, dat een geheel programmaboek vult, een feest programma dat gezien mag worden. Op 28 April wordt er in Musis sacrum een buitengewone ledenvergadering ge houden met verschillende evenementen op de agenda, o.a. de huldiging van voorzitter C. Maltha, die reeds een kwart-eeuw de belangen van de rood-groenen dient. Er zullen leden van verdienste benoemd wor den en onderscheidingen uitgereikt. Zaterdag 8 Mei is de dag van de officiële receptie, welke 's middags van 4-6 uur ge houden wordt in Musis sacrum, terwijl de Zondag er na een feestavond wordt gege ven in Odeon- Oorspronkelijk was er voor 9 Mei ook een jubileumwedstrijd S.V.V.Ajax vast gesteld, doch de K.N.V.B. gaf hiervoor geen toestemming in verband met de reeds vastgestelde competitie-wedstrijden. Deze wedstrijd zal nu op een andere datum plaats vinden. De reünisten krijgen hun beurt op 16 Mei. Dan verzamelen zij zich op 't S.V.V.- terrein, om.zich vandaar met touringcars gevoerd. Ook heeft er gesproken de heer 1 sportuitwisseling, waarbij het enthousias- E. Leenders, voorzitter van de S.B.L.O., me van de mensen in Hamm een bijzonder die aan het hoofd stond van de officials stimulerende factor zal blijken. We hopen en begeleiders van de Schiedamse jonge- nog nader op dit bezoek van de Schiedam- lui. Het waren leden van de subcommis- mers aan het Roergebied terug te komen. De voorzitter van IT. S. V. ontving van de leider der Schiedamse hand ballers van D. W. S., de heer Van Geene, een mooie windmolen met verlichting naar Delft te begeven, waar o.a. gedineerd wordt. Dat „o.a." doet het hem echter! Ook de honkballers van S.V-V. zijn van zelfsprekend bij het jubileumprogramma betrokken. Op Zondag 16 Mei houden zij een tournooi, waaraan deelgenomen wordt door The Catchers, Allen Weerbaar, Schie dam, R.F.C. en Celeritas. En de rood-groe nen zelf uiteraard. Voorts is er nog een veteranentournooi op Zondag 23 Mei, dat besloten wordt met een gezamenlijke lunch en een feestelijke prijsuitreiking in Musis, een junioren- tournooi op 30 Mei, waarbij het Dordt- se D. F. C. al zijn junioren-elftallen in het veld zal brengen. De S.V.V.- arthleten houden op tweede Pink sterdag nationale ahtletiekwedstrijden, waarbij ook het nieuwe Nederlandse num mer 800 meter voor dames is opgenomen. De athletiek-afdeling van S.V.V. is wel niet zou oud als de afdeling voetbal, doch zij bestaat toch reeds sinds 1929. Voor de juniores van A, B en C is er nog een fietspuzzletocht op Zaterdag 22 Mei- De motorclub „Schiedam" verleent hieraan haar medewerking. S.V.V.wie herin nert zich og dat de vereniging Excelsior of Voorwaarts heette? heeft, voor zijn le den van dit jubileum een evenement van de eerste orde gemaakt met dit bijzonder uitvoerig programma. En als alle onderde len van het programma reeds lang geschie denis geworden zijn, zal het unieke ge denkboek waarin een voorwoord van de burgemeester en van wethouder Van Bochove, een grote foto- van de onverge telijke J. p. Hofman, enz. een waardige gedachtenis zijn aan de vijftigste verjaar dag. PASSAGE; SCHIEDAM VULPEN H O U DÉ R S Onze stadgenoot J. W. Bakker, voorman drukker bij de firma Gebr. Van Noortwijk alhier, is begiftigd met de bronzen ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De opbrengst van de op j.l. Zaterdag gehouden Emmabloem-collecte heeft in deze gemeente bedragen 6085,49. GEBOREN: Cornelia d. v. T. A. Goed hart en M. F. van Lier; Pietertje L. d. v. L. Schoonrok en L. v. Ballegoijen; Henry Th. L. z. v. C. A. Scholte en W. J. H. Leli- veld; Pieter z. v. H. de Koster en E. A. M. van Giessen; Johanna P. C. d. v. A. de Rouw en J. E. Collgnon; Nico z. v. N. J. Hoelaars en M. Poelman; Agnes S. d. v. J. G. P. van Leeuwen en G. A. den Hartog; Johannes J. z. v. J. Koog- je en J. M. Bosch; Marjanne d. v. J. Ver meiden en G. H. Klijn Hesselink; Gerrit B. z. v. G. van Straten en E. van Oers. OVERLEDEN: F. J. Bosman, 79 j.; A. Aleman, 69 j. weduwe van C. J. Kerk hof. Voor een uitverkochte zaal gaf de firma capuchon te dragen, om maar niet van het Herman Eyl gisteravond haar derde mode- bruine mantelpakje te spreken, waar heel sow, één, die nog dagenlang het gesprek de zaal enkel lof voor was door de snit, van de dag zal zfjii. Wat ons getoond werd kleur en fantastische prijs en dat tot maat (Van onze verslaggever) Duidelijk merkbaar was het in het D.R.Z.-kamp dat er een kampioensstem ming heerste en men allerwegen ver heugd was over de behaalde kampioen schappen in deze club. De laatste wed strijd in deze competitie van het eerste elftal van D.R.Z. en het in degradatiege vaar verkerende Ons Huis eindigde door verbeten vechten van Ons Huis in gelijk spel. Voor de aanvang wer den door de aanvoerder van Ons Huis Het heeft de Schiedamse zwartwitten vandaag in de ontmoeting tegen ter gelegenheid van het_ behaalde kam hel Rotterdamse Rising Hope beslist niet mee gezeten, en door een wel zeer dubieus doelpunt (dat o.i., in zuiver buitenspelpositie werd gescoord) ging èn de overwinning èn (voorlopig!) het kampioenschap Excelsior langs de neus. Zelden zal een ploeg in een wedstrijd met zoveel tegenslagen te kampen hebben gehad. In bijna de gehele wedstrijd hebben de Schiedam mers de toon aangegeven en vooral in de tweede helft was het overwicht van die mate en het spel van zo'n prima gehalte, dat het eenieder ver baasde, dat dit geweldige offensief niet meer opbracht dan één doelpunt. KETHEL, 1 Januari 1892. Hedenmorgen 12 uur, in de vergadering van burgemees ter en wethouders kreeg de op zijn ver zoek eervol ontslagen gemeente-ontvanger, de heer A. van Houdt, zijn ontslag en werd de nieuwbenoemde heer F. Wessels in functie gesteld. Nadat proces-verbaal van den staat der kas was opgemaakt en door allen was geteekend, nam de heer burge meester het woord en bracht namens het dagelijks bestuur zijn dank aan den af tredende voor de diensten gedurende zijne waarneming dier betrekking bewezen, en wenschte den nieuwbenoemde geluk mei de betrekking: hij hoopte dat hij ze tal van jaren moge bekleiden, en dat de ge- meente-financiën, onder zijn beheer even zoo mochten bloeien, als onder dat van den aftredende. De aftredende ontvanger be dankte burg. en weth. voor de welwillend heid hem gedurende de samenwerking be toond. (Nwe Schiedamsche Courant, van 3/4 Januari 1892). OAÜBIA0 I'OOR SCHIIDAM IN OMSTHfHfH 76ste Jaargang No. 22442 De kantoren der Redactie en Adminl- strati» /.ijn gevestigd te Schiedam Dam 13, telefoon 68152 Gironummer Aoounementapnjs 1 6 25 per kwartaal f 2.19 per maand I 0 50 per week Advertentieprijs up gewone Kolumoreedie f i.lf per millimeter tiuugte. ingezonden Mededelingen up redactluneie BO suntrad geulen lagert tarieven welkt kuiuinnieeille i 0.3H oer mllltineler nuugie 00 dt administratie ul olj de erkende ad vertentieOureaux verkrugOsar ztln Kampioenen (kleine adverlerdléntut ai woorden xrt cent Kik woord meer 3 cent Maximum sn woorden Plaatsing uitsluitend OU vuuruitOet'lilng Aili advertentie orders wurrlen afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Kegelen vuur net Adverlenliewezen. Vanaf de eerste minuut hebben de zwartwitten het heft in handen gehad, maar de voorhoede met uitzondering van de uitstekend spelende invaller Zui- derwijk faalde in de afwerking. Ook de halflinie was veelal te schuchter in haar spel, waardoor er te weinig stuwen de kracht van uitging. Er werd door de spelers te weinig met overleg gespeeld, waaraan de nervositeit wel niet geheel vreemd zal zijn geweest. Excelsior's ge renommeerde backstel daarentegen speel de weer een schitterende partij en het was daarom jammer, dat ook doelman Kerklaan deelde in de malaise van de voorhoede en middenlinie. Ondanks het grote overwicht waren de Rotterdamse aanvallen niet van ge vaar ontbloot en bij een vrije trap van ongeveer 30 meter afstand sloeg Kerk laan mis en rolde het leder in 't verlaten Excelsior-doel: 1—0. Heftig reageerde Schiedam op dit onverwachte doelpunt, maar het mocht voor rust niet meer ge lukken de zo verdiende gelijkmaker te scoren. Na de hervatting zetten de zwartwit ten er direct een hoog tempo in en in tegenstelling tot voor de hervatting heerste er nu in de Schiedamse gelederen meer rust. Er werden wel overwogen aanvallen opgezet en ook de halflinie wijdde zich nu meer aan haar stuwende taak. De Rising Hope werd geheel op zijn eigen helft teruggedrongen en de ene aanval volgde op de andere. Het zat de Schiedammers in de tweede helft ech ter bepaald niet mee en goede schoten gingen öf rakelings over öf naast.. Een uitgekookt trekballetje van Broere had evenmin resultaat; de bal draaide juist langs de verkeerde kant van de paal. Toch zou Excelsior zijn doelpunt krijgen, want toen Boon goed doorgaf naar Huët aarzelde deze geen moment en stelde de partijen op gelijke voet: 11. Excelsior was en bleef overwegend sterker, de aanvallen echter zonder resultaat. Het uitvallen van Broere betekende hierna voor Excelsior bepaald een verzwakking en Feelders een achterhoedespeler is nu eenmaal geen vleugelman kon hem dan ook niet doen vergeten. Maar on danks deze handicap bleven de Schie dammers sterker, maar zoals het wel meerg ebeurd kwam het succes aan de meer gebeurt kwam het succes aan de Bij een onverwachte Rotterdamse uit val kreeg de zeker drie meter in offside positie staande Rising Hope rechtsbuiten de bal, plaatste naar zijn middenvoor die in evenwicht te brengen, maar succes daarmee hadden de Schiedammers echter niet. Na afloop van de wedstrijd heeft Ex- pioenschap aan aanvoerder van Heiten bloemen aangeboden. De wedstrijd, ver liep als volgt. Na 7 min. spelen wist R. van Eyk met een hard en goedge- richt schot D.R.Z. de leiding te geven. Dezelfde speler herhaalde dit in de 15e minuut, na een goede voorzet van rechts. Met D.R.Z. in de meerderheid werden nog vele aanvallen op het Ons Huisdoel ondernomen, echter zonder resultaat. Na 30 min. spelen weet Ons Huis via een snelle doorbraak de achterstand te verkleinen. Met deze 12 stand kwam de rust. Na de rust was Ons Huis dank zij de felle wind dikwijls gevaarlijk voor het D.R.Z. doel. De druk werd zo sterk, door de mannequins Sonja, Frida, Willy Marcelle en niet te vergeten het blonde verkoopstertje Rika uit de eigen zaak, overtrof al onze verwachtingen. De show werd als vanouds met een leu tig liedje door Daan Hooykaas geopend, begeieiü door het orkest van Koos Ver meulen. Gezellige bloemen op het podium ■herinnerden ons er aan, dat nu werkelijk de zomer gaat komen en dit kleurenfestija vond weerklank in hetgeen getoond werd: het marineblauwe jurkje met bolero, ge ruite garnering en voering op bolero en ceintuur, zodat het ook twee kanten te dragen is. Een snoezige groene jurk van popeline de soie, kraag en zak gestreept afgebiesd, erg origineel door de grote pun tige zakken op de rok. Een Engels tweed tailleur, in de nieuwste streepdessins. Ja, die tweed, waar wij nog zo afwijzend tegenover staan, maar die nu haar draagsters wel zal vinden, omdat we het in zovele variaties van sportmantel, ceintuur met leerbewerking, dubbele plooi van achter, royale ruime mantel, cos- tuumsj waarvan de jasjes ruim vallend en zonder sluiting gezien hebben. De import tweed box-coat, wijd model, split van ach ter, ideaal als reismantel geschikt. De herfsttweed-box-coat, fluwelen kraagje, zeer moderne lijn, met en zonder ceintuur te dragen. En dan de mantels; wat zou het moeilijk zün op slag een keus te maken, ze waren allemaal zo af, zo practisch, zo keurig verwerkt. De swaggers van hair velours, de geklede mantel in verschillende kleu ren. Die zachtgroene van velours arraché, heel aparte rokverwerkig, een mantel, die het dóén zal en waarmee men altijd ge kleed is. Niet te vergeten de swagger van Italiaanse import, zeer gedistingeerd. MantelcostuumsVan zuiver wollen kamgaren, vooral dat grijze, eenvoudig van snit, maar juist de coupe en het beel dige broderie-blousje maakte het tot iets zeer bijzonders. Om maar niet te spreken van dat sjieke pakje, fluwelen verwer king op zakken, een lust voor het oog. Kamgaren-shantung, iets nieuws, maar die een uitkomst zal betekenen, als het toch eens werkelijk warm weer wordt eu men toch gekleed wil zijn. 44! De wikkelrok met royale overslag, sportief jasje van wollen velours, houtje touwtje knoopsluiting en ceintuur. Otto- man-zijde, vertegenwoordigd in grijs exclusief gestreept jurkje, smal wit hoog boordje, het deux pieds in anthraciet-wit, het costuum, met broderie, of zakken. Natuurlijk was er ook de onmisbare regenmantel met bijpassend hoedje, erg aardig en vlot door de aangeknipte kraag. Rotterdam wacht in Juni een Vlootweek. Daarop geïnspireerd ontwierp Herman Eyl het matrozen-ensemble, natuurlijk blauw met wit, spinlinnen jurk, ouder wetse ruim vallende matrozenblouse met witte knoopgarnering. De doorknoopjurk van Zwitserse importzijde, grote witte kraag en zak met wit verwerkt. Het exclu sief jurkje van gebatikte zijde, het show jurkje, dat menige uitroep van bewonde ring uitlokte. Jacques Fath liet in Wasse naar de stropdas zien, ook Herman Eyl heeft een blauw jurkje, rug met streep- verwerking, originele stropdas! Ik zei U al, Herman Eyl heeft ons veel laten zien, bereikbaar óók voor de smal le beurs en wat wel het allerbelangrijk ste is, variatie genoeg voor de niet- slanken. die anders altijd maar op hobbezakmodellen aangewezen waren! Als ieder jaar was er in de pauze een bijzondere attractie. Deze keer fun geerden drie dames uit de zaal als man nequin en verwierf Mevrouw Veger de eerste prfjs, terwijl de beide andere vrijwillige slachtoffers de prijzen deel den. Tot slot de droom van ieder, jong meisje, de weg naar het altaar. Fantas tisch was de jonge bruid in haar wit gewaad, waarvan het lijfje met aange knipte blousende mouw, heel lange strakke manchet en heupstuk van kant waren, terwijl dezelfde kant in de sleep verwerkt was. Parelknoopjes op man chetten en het lijfje, waarvan de hals een opstaand boordje had, maakte dit bruidje met op het donkere hoofd een bijpassend kapje, heel apart en hartver- overend. Een gekleed gevolg completeer de haar gang. Opgetogen dankte het publiek met uitbundig applaus voor deze laatste verrassing. Is het wonder, dat ik U al zei, dat men nog dagenlang over deze show zal spreken? Rest mij nog U te zeggen dat de bijpas sende hoedjes en de grote verscheiden heid van tassen, zo ook parapluies wer den geleverd door de Hoogstraat-buren van deze firma, n.l. Kerstholt, het Parijse Modehuis en Van Oyen. De firma Schrij ver zorgde voor de lopers. Vanavond wordt deze unieke show nog eenmaal herhaald. MIEKE. celsior protest aangetekend tegen toe- dat na ongeveer 15 min. spelen, Ons Huis kennen van het tweede doelpunt van de j de partijen op gelijke voet bracht. Door Rising Hope. dit succes aangemoedigd kwam Ons Huis, dat verwoed streed om aan het degra- N.B. Door onvoorziene omstandigheden I datiegevaar te ontkomen steeds weer fel konden wij eerste vandaag tot plaatsing van dit verslag overgaan. Het U.L.O. comb, elftal welk op 30 April a.s. zal spelen tegen het elftal van de R.H.B.S. is als volgt samengesteld: Doel: H. Smit (St. Anth.); R. achter: L. Westdijk (Tech. sch.), L. achter: J. Bies heuvel (Math, sch.); R. midden; A. v. 't Hof (Rehaboth)Spil: C. de Boer (Techn. sch.); L. midden: G. v. d. Waals (W. de Zw.); R. buiten: M. Dielemans (W. de Zw.); R. binnen: H. Vermeulen (St. Anth.); Middenvoor: C. Corbeau (W. de Zw.); L. binnen: R. v. Wilsum (Math, sch.); L. buiten: C. de Gier (St. Anth.). Reserves: L. Wapenaar (Techn. sch.), H. Dingenouts (St. Anth.), H. de Wahl (Techn. sch.). opzetten. Doch D.R.Z. wist telkens het gevaar te keren. In het laatste kwartier boog Ons Huis het moede hoofd, D.R.Z. technisch meerdere was voortdurend ge vaarlijk in de aanval, doch dit kon geen verandering in de 22 gelijke stand brengen. D.R.Z. komt volgend jaar in de 4e klas K.N.V.B. uit en besluit dit seizoen door met de elftallen O.D.I. uit Rotterdam en R.K.W.I.K. uit Vlaar- dingen, kampioenen van de afdelingen A. en B. die eveneens promoveren om de eer van het kampioenschap van de afdeling Rotterdam te strijden. De winnaar wordt beloond met de z.g. Gouden Plak. Uw oudste, als little lady vaak een pro bleem, zij zal volkomen weg zijn van de kreukherstellende katoenen jurk, klein rood-wit streepje, hooggesloten opstaand kraagje, leuke insteekzakken. De snoezige blauwe jurk met grote gerimpelde strook aan 'wijde klokrok, waar heel brutaal een kantje onderuit kwam piepen. De hel rode popelinen jurk met mouwklepjes in streepverwerking, gestreepte onderstrook. De strandjurk van popeline, ruim vallende rok met bolero, grote zak op rok, onge- tt-eken stolpplooien. Het witte doorknoopbare jurkje, ruime rug, heel fijne roodgestreepte garnering aan kraag en korte mouw. Dat yan kreuk herstellende wafel-pique, ruimvallende cirkelrok, blauw gewerkt, heel klein wit kraagje, snoezige knoopgarnering. De overgooier, helrood met gespversiering aan schouders, grappig wit blousje. Het driedelig strandpakje, klein zwart-wit ruitje, leuk met groen gegarneerd, origt Wat vreselijk jammer, dat het Passa getheater Zaterdagmorgen niet uitver kocht was.... Het sprookjesgezelschap van Anneke Elro, toch waarlijk geen onbekende meer in ons land, had dit toch werkelijk wel verdiend! Maar die er waren, hebben een kostelijke ochtend gehad en, dat éne jongetje, dat zo enthou siast tegen zijn vriendje zei, dat als Pietje Bell weer kwam, hij wéér zou gaan kijken, och, hij vertolkte met die verzuchting de gevoelens van al die opgetogen kinderen en dat moet voor Neerlands sprookjesprinses wel het grootste compliment zijn 't Begon al zo leuk met de strafre gels-schrijvende Pietje Bell, hij werd ten volle uitgetekend, zoals wij hem in ons geheugen bewaard hebben. Alle hulde voor Willy Lambrechts, hij had met al zijn kwajongensstreken gelijk de jeugdige zaaal op zijn hand. Het toneel stuk is origineel bewerkt naar het eer ste boek van Chr. van Abcoude, dus ook in ouderwetse costuums. Vooral de muffe drogist Geelman en niet te ver geten tante Cato waren zó echt, dat je er gelijk weer helemaal „in" was en ik denk, dat menig Schiedammertje, na afloop van de voorstelling in de bi bliotheek naar de boeken van Pietje Bell zal gaan vragen, om ze te lezen of te hérlezen. Had die zalverige Jozef Geel man nu ook nog maar een rol ge had! Vader Bell was ook kostelijk. Anneke Elro, als zuster Martha van Pietje, had maar een bescheiden rol, maar als je bedenkt, dat zij de regie en algemene leiding van dit stuk heeft, dan kan ik alleen maar zeggen, 't was allemaal af. Het tweede bedrijf vond in het park plaats, waar agent Bos (wat waren onze agenten vroeger indrukwekkend in hun ruitje, Mux met groen w™^';juniiomen!!) 5p verzoek van de com- neel pofbroekje ruche aan hals. Rika was missaris naar 'aanleiding Van een klacht er kennelijk zélf weg van. Van drogist Geelman, Pietje Bell moet De Montgomery-coat, met en zonder i arreste ®n Maar dat gebeurt niet, want in de vijver hengelt, omdat de haken de visjes wonden, dat hij nooit meer een vogelnestje uithaalt, omdat de ouders toen zo angstig piepten, dat het arres tatiebevel ingetrokken wordt, als Pietje Bell belooft, nooit meer drogist Geel man te plagen. Een vrijwel onmogelijke belofte, want natuurlijk wordt hij met medewerking van tante Cato, die zó van neefjes grappen geniet, wéér de dupe! Ook, als hij zelf een'spelletje aan Pietje voorstelt, met de twee schoteltjes (natuurlijk ruilt Pietje die bijtijds om) en tot grote pret van de zaal staat Geelman zichzelf zwart te maken met zijn vinger recht voor zich uit, dan midden in het scho teltje en maar draaien.... zwarte vegen komen op voorhoofd, neus, kin, enz. dat van Pietje blijft smetteloos, zoals de zaal dit tafreeltje meeleefde! Eind goed, al goed. Pietje belooft op erewoord nu werkelijk Geelman nooit meer te plagen en dan zakt het doek, behoort Pietje Bell helaas weer tot het verleden. MIEKE. - x - <r? -y «gf -< De Schiedamse voetballers ontvingen verschillende geschenken. Hier overhandigt de burgemeester van Bockum-Hövel, de lieer Heinz Schroor, aan de heer Leenderts van de S. B. L. O. een aardig schilderij voorstellende een mijnschacht. «Hl Zaterdag is een Schiedams Jeugdelf- tal vertrokken naar Hamm (Duitsland), om aldaar enige wedstrijden te spelen De HBSS'ers Korporaal, Meuldijk en Sleeuwenhoek zijn hiervoor uitgenodigd. Door bovenvermelde wedstrijden moesl HBSS Zaterdag onvolledig uitkomen in de Oefenwedstrijd tegen Zwart Wit '28 Het viel dan ook niet te verwonderen, dat Zw. Wit het heft in handen nam en van meet af aan een partijtje voet bal weggaf, waaraan HBSS nog een les je kon nemen. Dank zij het goede ver-1 dedigen van HBSS was de ruststand 10 voor de gasten. In de tweede helft speelde HBSS stukken beter en dezo keer konden de Schiedammers het tem po volhouden, in tegenstelling met an dere wedstrijden. Zw. Wit scoorde met een prachtig doelpunt 20 en dank zij voortreffelijk doelverdedigen van de Rotterdamse keeper Kasius bleef deze voorsprong geruime tijd gehandhaafd. Maar toch moest hij zwichten voor een prachtig schot van Scheffers, 21. Na dat Zw. Wit de score tot 31 ver groot had, was het weer Scheffers,, die een voorzet rechtstreeks in een doel- I punt omzette, 32. Dat bleek de eind doelman Kerklaan voor de tweede maal uitslag te worden, ware het niet, dat v. passeerde: 21. Alles wat Excelsior was Woerkom in de allerlaatste minuut van protesteerde tegen het toekennen van dit een goede kans profiteerde, 3—3. Qua doelpunt, maar de scheidsrechter bleef bij spel was Zwart Wit de meerdere in zijn beslissing. In de resterende tijd heeft deze wedstrijd, waarbij HBSS zich goed Excelsior nog wel geprobeerd de balans l heeft kunnen oefenen. Zondagmiddag is op de Nenijto sintel- baan dan weer het athletiekseizoen 1954 begonnen met de D.O.S. estafette over 7500 M., verdeeld over de afstanden: 700 200, 1200, 800, 400, 1600, 800, 1200 400 en 200 M. Ook S.V.V. gaf op deze wedstrijd acte de presence en zeker niet onver dienstelijk, alhoewel door enkele inval lers de officiële ploeg enigszins ver zwak was. De S.V.V.'ers startten in de B-ploegen en eindigden op de 2e plaats achter Sprint uit Breda, de tijd was 20 min. 50.8 sec. De S.V.V.-athleet Ri- nus van Kampen liep een prima 1200 M. en wist zijn achterstand geheel in te lopen en zelfs nog een ruime dertig meter voorsprong te behalen, zodat deze als eerste overgaf aan zijn volgende clubgenoot. Ook de in de veldlopen sterk naar voren gekomen S.V.V. ath- leet Aad Koning liep een goede 1600 M„ alhoewel bij deze athleet de veldlopen nog te veel in zijn benen zaten en hij niet dadelijk het rhythme te pakken had. Ook de uitstekende 800 M. van Wim de Niet was een verrassing terwijl de ove rige middenafstandlopers en sprinters voor het begin verdienstelijk werk le- verd. Woensdagavond te 8 uur houdt de afd. Schiedam van de K.A.B.O. haar jaarver gadering in gebouw Arcade. Passage Theater; Zij die van de gonda leven (volw.). Monopole Theater: Seminole (18 j.) Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—5 u. R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en bibliotheek. Geopend iedere middag van 24 uur, behalve Maandag en iedere avond van 78.30 uur, behalve Zaterdag. De leeszaal en bibliotheek is Vrijdag 30 April de hele dag en Dinsdag 4 Mei des avonds gesloten. WOENSDAG. Geb. Arcade. Jaarvergadering K.A.B.O. 8 uur. BIOSCOPEN Programma's van 23 t.m. 29 April Arena: Roman Holiday <a. L); Capitol: Shane (14 j.); Centraal: Het offer van een moeder (14 J.)Cineac: De grote Caruso (a. I.»; Colos seum: Calamity Jane (a. I.); Harmonie; Oe banneling van Milaan (18 j.); Lutusca: Waren huis op stelten (a I.); Luxor: The Robe (a. i. Passage (Schiedam): Zij, die van de zpme leven (volw.), Prinses: De lifter (18 J.); Rex: De Vrijbuiter (18 j.): 't Venster: Genevieve (a, I.); Victoria: Usco-touristen (a. U.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2