GROTE BRANDEN IN KURK DROGE HEIDE Vrachtauto in kanaal gereden Vader redde zoontjes leven PAGINA 5 Het ongeluk bij Nijeveen TECHNI-SHOW '55 IN JUNI ONDERSCHEIDINGEN Koning Frederik en Koningin Ingrid van Denemarken begeven zich naar het Paleisna de kranslegging bij het Nationaal Monument op de Dam te Amsterdam. De vorstelijke personen begaven zich te voet naar het monu ment, via een pad, vrijgehouden op de „steentjes". (Van onze correspondent) In de afgelopen nacht omstreeks half drie is een vrachtauto, bestuurd door de 24-jarige H. M., in het kanaal te Dedems- vaart gereden. Zowel de chauffeur van de wagen als de naast hem zittende 41-jarige E. L. verdronken. Beide slacht offers waren ongehuwd en afkomstig uit Dedemsvaart. Om twee uur hadden zij met de auto bruiloftgangers van Dedemsvart naar de enige kilometers verderop gelegen buurtschap Sluis VI gebracht. Op de terugweg zijn de beide mannen om streeks half drie door een nog niet op gehelderde oorzaak van de smalle on verharde weg, die langs de Zuidzijde van het kanaal loopt, met hun wagen te water geraakt. Pas om half vijf vanochtend zag een naar zijn werk gaande arbeider de achterzijde van de vrachtauto boven water uitsteken. Met behulp van een kraanwagen werd de wagen gelicht, waarna men de stoffelijke overschotten van de twee Dedemsvaarters aantrof. Piet Nnrtimet de R-A.C.-West-voorzitter, gekomen w»' die helemaal naar Belfort ogen te bezichr"1 het sla8veld met ei8en uranki j nUgen. tfipn xrnlmanlrt nnvpr- Tijdens het verhoor door de politierech ter deelde het meisje mee, dat zij in de maand November ziek was. De dokter dacht aanvankelijk, dat zij een bloeduit storting had, maar later bleek zij een her senschudding te hebben. Daardoor ontston den moeilijkheden bij de uitbetaling van haar loon, vertelde het meisje en toen zij op 2 December weer op de afdeling verifi catie werkzaam was, werd zij erg kwaad. Ook vermoedde zij, dat zij door de hersen schudding niet goed bij haar positieven was ..Uit kwaadheid heb ik een pakje bank biljetten, die ik voor controle moest na kijken weggenomen. Het waren er elf van honderd gulden. Later ben ik naar het echtpaar J. J. C. de H. te Haarlem gegaan en heb ik de bankbiljetten in bewaring ge geven. De H. heb ik toestemming gegeven een bankbiljet te wisselen", aldus ver dachte. De officier van Justitie eiste tegen het Amsterdamse meisje, dat thans als hulp in de huishouding werkzaam is, een ge vangenisstraf van twee maanden; tegen De H. een gevangenisstraf van een maand en tegen diens echtgenote een gevangenis straf van een maand voorwaardelijk. Overeenkomstig de eisen werden de ver dachten veroordeeld. Omtrent het ongeluk bij Nijeveen. waarvan wij elders in dit blad melding maken, vernemen wij nog, dat het zich omstreeks zeven uur gisterenavond heeft afgespeeld. Nadat het paard, dat was geschrokken van het belsignaal van de knipperlichtinstallatie, op hol was ge slagen heeft de voerman van het ge span, de 50-jarige landbouwer S. B. uit Wanneperveen, zijn 10-jarig zoontje van de wagen geduwd. Direct daarop werden paard en kar op een kruispunt gegrepen door een met grote snelheid uit de richting Meppel naderende vrachtauto. De landbouwer werd van de kar geslingerd en, zoals bericht, op slag gedood, evenals het paard, dat in een sloot terecht kwam. De wagen werd geheel versplinterd. De landbou wer laat een vrouw en zeven kinderen achter. De vrachtauto kwam na de botsing tot stilstand tegen een boom en kantelde. De cabine raakte daarbij in brand, doch het vuur kan snel door omwonenden worden geblust. De chauffeur S. v. d. L. uit Olst kwam er met enkele lichte verwondingen van af. Een naast hem zittende lifter zkere W. S. uit Meppel, werd echter, zoals gemeld, zwaar ge wond. In 1955 zal in de Bernhardhal te Utrecht de techni-show '55, tentoonstelling van machines en gereedschappen voor metaal- en houtbewerking en staal, worden gehou den. In de vergadering van belanghebben den is besloten de techni-show, die aan vankelijk in Mei 1954 zou worden ge houden, doch door bijzondere omstandig heden moest worden uitgesteld, vast te stellen van 1 tot en met 10 Juni 1955. Bij K. B. zijn benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: C. W. den Boer, oud-raadslid en oud-wethouder der ge meente Brouwershaven en mevrouw A. Molenaar-Abbeste te Zaandam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 5