Proces ontwikkelt zich als een scherp juridisch steekspel Chefarine Vergoeding Eerste-Kamerleden wordt verhoogd Tito komt met plan voor Triëst Vijfde dag in Berkelse vergiftigingszaak Koninginnedag in Korea hoe exploiteert men Konstabel Fonteijn houdt ongelijk 4-voudige... inderdaad uert betere werking! Raad voor Jeugdvorming aanvaard Vrachtwagen met springstof stopte voor Scelba's deur Unilever 1953 PAGINA 3 WOENSDAG 12 MEI 1954 EEN BOERDERIJ? Doordat in één labiet Chefarine „4", vier wereldberoemde genees middelen samenwerken, is de wer king veel krachtiger en helpt het ook daar, waar andere middelen falen. 4in dost wonderen! U aken tegen oppotten 's GRAVENHAGE, 11 Mei 1954. Geen nood.... Er is immers BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN EEN TABLET onbeperkte garantie geruisloos OPDlv£"'*c warm Koninginnedag 1954 is ook voor de mi litairen van het Nederlands detachement Verenigde Naties in Korea niet onge merkt voorbij gegaan. De commandant van het N.D.V.N., luitenant-kolonel C. Knuist, had bepaald dat het Nederlands bataljon zoveel mogelijk vrij van dienst zou zijn. De militairen ontvingen een slof sigaretten en een tinnetje bier. Tevens werd een aantal hoge Zuidkoraanse on derscheidingen uitgereikt. Op 'het paradeveld stonden twee com pagnieën opgesteld met in hun midden het vaandel. De drumband van de 2de US infanteriedivisie verleende muzikale medewerking. Onder de gasten bevonden zich de vertegenwoordiger van de Zuid- koreaanse minister van Oorlog, generaal Ree Ho, gen. Williams van het 9e corps, gen. Seitz, commandant van de 2e div., gen. Bradley, commandant van de 40ste div., de commandanten van een aantal regimenten en enkele leden van UN-on- derdelen, onder wie de commandant van het Griekse regiment, de commandant van het Noorse hospitaal en de comman dant van het Ethiopische detachement. Na de inspectie hield luit.-kol. Knuist een toespraak, die besloten werd met een drie werf „Hoera". Vervolgens reikte generaal Ree Ho on derscheidingen uit aan M-kol. Knuist (het Koreaanse kruis van verdienste) en aan It Kits en sgt Postma, soldaat J. Bek- ker werd de bronzen ster uitgereikt door de commandant van de 2e divisie, terwijl tenslotte lt-kol. Knuist de medaille van 12 jaar trouwe dienst ontving. De band speelde hierna het Wilhelmus. Op Koninginnedag werd voorts een door enkele leden van het detachement gebouwde brug over een stroompje, dat door het kampement loopt, geopend. De naam van de brug luidt: Julianabrug. Een voetbalwedstrijd tegen de leden van het Griekse detachement werd door de Nederlandse jongens met 54 gewonnen. De minister van Financiën heeft gisteren op zijn departement een commissie van advies geïnstalleerd, die tot taak heeft hem en de minister van Verkeer en Wa terstaat voor te lichten over de wijze van exploitatie van een aantal boerderijen in de Wieringermeer en in de Noordoost polder. Voor de derde maal heeft de Hoge Raad uitspraak gedaan in de zaak tegen de 54-jarige ex-sergeant-konstabel der Kon Marine A. H. F. Fonteijn uit Amsterdam Thans gold het een cassatieberoep tegen een arrest van het Haagse gerechtshof van 25 November j.l., waarbij, evenals in verscheidene instanties al geschied was Fonteijn wegens smaadschrift was veroor deeld, thans tot twee maanden voorwaar delijk. Dit smaadschrift zou z'ijn gepleegd haar aanleiding van het feit, dat F., zijns inziens ten onrechte destijds voor de mili taire dienst is afgekeurd. Fonteijn wenst ontslagen te worden van rechtsvervolging op grond van art. 261 van het wetboek van strafrecht. (Niet-strafbaarheid wan neer gehandeld is in het algemeen belang of noodzakelijke verdediging). De Hoge Raad heeft thans alle klachten tegen voormeld arrest ongegrond geoor deeld en het cassatieberoep verworpen. aspecten van deze zaak. De Officier van Justitie valt over vele dingen. Zo over de zinsnede „ongemotiveerde verdachtma king" ten aanzien van het rapport van dr Nelemans en de termen „ongefundeerde permissie", „insinuatie" en „volkomen onverantwoord". Prof. Grevenstuk moet verschillende terminologieën terugnemen en verlaat de getuigenstoel niet vóórdat hij heeft moeten aanhoren hoe de recht bank over deze handelwijze denkt Laat in de middag, als de zitting tot Woensdagmorgen half tien is verdaagd, verlaat men de welhaast tropisch-warme rechtszaal. Wie het gebouw uitkomt, loopt de kans te worden aangesproken door de belangstellenden, die buiten het proces met grote interesse blijken te volgen; evenals dat trouwens ook wordt gedaan door de tallozen, die men voor de aanvang van de zitting aan de ingang van de pu blieke tribune kan aantreffen en van wie er telkens weer velen onverrichterzake naar huis moeten terugkeren. het particulier initiatief de voorrang moest blijven hebben en dat ouderen èn jongeren in deze Raad zouden moeten samenwerken. Wat de coördinatie betreft was er een commissie uit het college van ministers, die de coördinatie in het oog hield. Ook de kinderbescherming zag de minister als een element van jeugdzorg, maar er waren redenen waarom bepaalde onderdelen' van deze jeugdzorg onder andere departementen moesten vallen. Wel meende hij, dat deskundigen op dit speciale terrein van kinderbescherming in de Raad vertegenwoordigd moesten zijn en wel in de sectie Sociale Jeugd zorg. Het wetsontwerp werd daarna z.h.st. aangenomen. Dan waren er nog wat wetsontwerpen, die niet zo veel om het lijf hadden. De invoering van nieuwe guldens en rijks daalders had wat critiek van prof. Mo lenaar. (V.V.D.), dit overigens tegen woordig nogal veel het woord voert. Hij wilde de vuile muntbiljetten zien wegge nomen en tevens directe invoering ook van de Rijksdaalders. Minister Van de Kieft antwoordde daarop, dat het de be doeling was alle guldensbiljetten uit de circulatie te nemen. Wat de rijksdaalders betreft had hij de Tweede Kamercom missie toegezegd daarmee nog wat te wachten om eerst te zien, of bij de uit gifte van de zilveren guldens deze niet uit de circulatie zouden verdwijnen om ze op te potten. Het wetsontwerp werd overigens z.h.st. aanvaard. Eveneens werd z.h.st. aanvaard de vaststelling van de maaswijdte van zee- visnetten en van minimum-maten op sommige zeevissoorten, waarbij alleen de communisten aantekening vroegen van tegenstemming. alsmede de aanvulling van de veewet in verband met de hondsij dolheid. De volgende week zullen de Rode Kruisverdragen worden behandeld. In de afdelingen zal de Kamer dan behande len het wetsontwerp op de pensionnering van de notarissen. Goedkoper en lekkerder koffie met UAH». MOOCH. CN StAAlWARENFABRIEKffN IC XCVENCMSEN De minister-president, dr W. Drecs, heeft gisteravond via de radio een oproep gericht tot het Nederlandse volk, in ver band met de nationale inzameling ten bate van het Plesman-monument. Dr Drees schetste in zijn radiorede de per soon en het werk van wijlen dr Plesman en hij wekte alle Nederlanders op deze grote Nederlander te eren door een mo nument, dat ook in de verre toekomst zal spreken van zijn persoon en arbeid, van het pionierswerk voor de luchtvaart, van de Nederlandse energie ook onder de moeilijkste en ongunstigste omstandig heden en van de wil tot internationale samenwerking. Het initiatief voor het monument is ge nomen door personen, die door nauwe banden met dr Plesman verbonden waren. Het werkcomité wordt geschraagd door een ere-comité, waarvan Z.K.H. Prins Bernhard voorzitter is. Het monument zal worden opgericht op een zeer bijzonder daarvoor in aanmer king komende plaats, namelijk op een duin ten Oosten van het hoofdkantoor der K.L.M. in Den Haag. Dit is dan te-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 3