GOEDE VERHOUDINGEN IN HET BEDRIJF Kamerleden gissen Voldoening en teleurstelling over Middenstandsnota Paus lanceerde de leus geen tijd voor kleinmoedigheid Bloedige onlusten Oost-Pakistan van een Maandag 17 Mei 1954 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Lourdeslicht nadert ons land Twee kinderen- dood gereden in Rotterdam Welke zijn de typisch structuele problemen WEERBERICHT Dinsdag a.s. overhandiging bij Wyler Na een tocht van ruim 73.000 km., die ongeveer zes maanden duurde, is HM. Koningin Elisabeth van Engeland weer in Londen teruggekeerd. De tocht van de aanlegplaats op Westminster Pier tot aan Buckingham Palace was voor de jonge vorstin een ware zege tocht, duizenden Londenaars waren bijeengestroomd om hun Koningin een hartelijk welkom 1oe te wensen. Op onze foto's ziet U: onde de aankomst van de koets, waarin het Koninklijk gezin is gezeten, aan Buckingham Pa lace en boven: Koningin Elizabet en haar kinderen, Prins Charles en Prinses Anne, direct na de aankomst in het Paleis, op het balcon om de enthousiaste Londenaars toe te wuiven. r Het op 1 Mei j.l. bij de grot van Lourdes ontstoken licht, dat sindsdien door de Ka tholieke jeugdorganisaties van practisch alle landen van Europa in de vorm van een estafette naar de talrijke Mariaheilig- dommen in die landen wordt overgebracht arriveert Dinsdag a.s. om 6 uur 's middags aan de Nederlandse grens bij Wyler-Beetc- Een delegatie van de Duitse jeugd reikt aldaar de flambouw over aan een verte genwoordiging van de Nederlandse jeugd beweging. Om 7 uur zal het licht aankomen bij de St Joriskapel te Persingen, waar mgr W. Mutsaerts het zal overreiken aan verte genwoordigers van de vijf diocesen. Daar na zal een Lof worden gecelebreerd. Voor het aartsbisdom brengt een groep ruiters het Lourdeslicht naar de kerk te Lent, terwijl estafettelopers van het Bos sche diocees de fakkel naar de Mariaka pel van de St Petrus Canisiuskerk te Nij megen zullen dragen. Daarna zal het licht van kerk tot kerk worden doorgegeven, totdat het in de vijf diocesane Mariaheiligdommen is aangeko men, van waaruit het weer over vele pa rochies wordt verspreid. In het afgelopen weekeinde zijn te Rot terdam twee dodelijke verkeersongeluk ken gebeurd. In beide gevallen was het slachtoffer een knaap van tien jaar. Op de Schieweg werd A. M. uit de Aelwijn Flo- risstraat, terwijl hij op de fiets zat, door een vrachtauto overreden en gedood. Op de Strevelsweg stak T. van B. uit de Westpieternianstraat de rijbaan over en werd door een motorrijder aangereden. Hij liep een schedelbreuk op en overleed in het Zuiderziekenhuis.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1