H. Stoel vraagt Unesco bescher ming van Kerkelijke goederen os (Volendam) won Neder 'dndse titel der kath. turners SCHEEPV AARTB E RICHTEN Gebrek aan vlees in Oost-Duitsland Advocaten trekken zich terug Australië begint spionnage-onderzoek Vaticaan en Kunstschatten-Conventie PAGINA 7 De zaah-Montesi Vee-fokplan slaagde niet, slagers smokkelden! Nasleep van de zaak-Petrof OOIEVAARS VERDWIJNEN Radio in dienst van vogelnioord MISSIE-TENTOONSTELLING VOOR bollenstreek De Ambo te Lisse geopend Het elfde uut van Afrika SCHIP ONDER NEDERLANDSE VLAG TE PORTO RICO VASTGEHOUDEN WARSCHAU—BERLIJN— PRAAG Drie advocaten van de familie Montesi, met name Mario Pittaluga, Renzo Rossano en Giuseppe Schiro, hebben verklaard niet langer als raadslieden van de familie in het proces-Montesi te willen optreden, om dat de vader, zuster en broer van de over leden jonge vrouw hebben besloten deel te nemen aan een film. waarin de ge heimzinnige dood van Wilma Montesi op het doek wordt gebracht. Dit besluit, zou volgens de advocaten in strijd zijn met de „angstvallige reserve, die dit tragische ge val vereist" en die de advocaten steeds in acht hebben genomen. Het blad van de Oostduitse communisti sche partij „Neues Deutschland" heeft melding gemaakt van „een tijdelijke schaarste van vlees" in het land. De boe ren, zo werd toegegeven, zijn er niet in geslaagd het vee-fokplan uit te voeren. Zaterdag werd officieel mededeling ge daan van de arrestatie in Oost-Berlijn van „een grote bende slagers en andere vlees smokkelaars", die meer dan 100 ton vlees uit Oost-Duitsland naar West-Berlijn ge smokkeld zouden hebben- „Neues Deutschland" belooft, dat tegen het einde van deze of de volgende maand weer voldoende vlees in de staatswinkels te krijgen zal zijn. De Australische koninklijke commissie voor onderzoek naar het bestaan van Sov- jet-spionnage in Australië begint vandaag in Canberra haar werkzaamheden. Men verwacht, dat de commissie, die werd ingesteld nadat de vorige maand de derde secretaris van de Sov.iet-amhassade in Canberra. Petrof, om asyi vroeg. Dins dagmiddag de verhoren zal beëindigen en de zitting zai verdagen tot na de voltooiing van de vertaling der geheime documenten, die Petrof bjj zijn vlucht meenam en uit leverde. In de commissie hebben zitting de voor zitter van het opnergerechtshof van Nieuw-Zuid-Wales, Own, rechter Philp van het oppergereóhtshof van Queensland en rechter Ligertwood van het opperge- reebtshof van Zuid-Australië. Het gaat niet goed met de ooievaars In Nederland. Van jaar tot jaar wordt, door welke omstandigheden dan ook kikker gebrek zal het toch wel niet zijn hun aantal minder. Thans zijn de vooruitzich ten zo slecht, dat op de vergadering van de Ned. ver. tot bescherming van vogels de vrees is uitgesproken, dat de eibers in ons land binnen niet al te lange tijd ge heel zullen zijn verdwenen. Al heeft het hopelijk niets met dit ooie- ♦aarstreurspel te maken, toch kunnen we begrijpen, dat de vergadering verontwaar digd was, toen er werd medegedeeld, dat in Italië naar middelen wördt gezocht om de vangst van trekvogels te bevorderen. Jagers en vangers worden daar per radio ingelicht over de aankomst en trekrichting van de vogels. (Van onze correspondent) Zaterdagmiddag trok een stoet exotisch uitgedoste peuters door Lisse's smalle, kronkelende straatjes. In hun midden reden wagens mee met voorstellingen uit de missiegebieden In een lange op tocht begaven zij zich onder grote be langstelling naar de grote veilingge bouwen der H. G. B., waar vele genodig den zich hadden verzameld om de ope ning bij te wonen van de Ambo, de algemene missietentoonstelling voor de Bollenstreek, door Z. H. Exc. mgr A. Ko- nings, de pasbenoemde bisschop van de Goudkust. In zijn toespraak wenste de hoogeerw. heer J. P. A. Brinkman, deken van Noordwijk, de bisschop veel geluk met zijn uitverkiezing. Zich richtend tot het in zijn geheel aanwezige college van B. en W. sprak hij zijn dankbaarheid uit voor de medewerking va" de we reldlijke overheid bij de totstandko ming van de tentoonstelling- Ook me moreerde hij. dat de Bollenstreek niet minder dan 112 missionarissen telt. Mgr Konings hield een betoog over de geheel nieuwe problemen, waarvoor de missie zich thans geplaatst ziet. Als men bedenkt, dat geheel Azië v00j e Kerk verloren dreigt te gaan, dan dringt zich de vraag op, of ook Afrika geen gevaar loopt aan materialisme en communisme ten onder te gaan. Het elfde uur van Afrika heeft gelagen. De oogst is thans groter dan ooit, maar er heerst een pijn lijk gebrek aan priesters en missiezus ters. Mgr opende daarna de tentoon- I stelling met het uitspreken van de wens, dat zij veel zal bijdragen tot de bewust wording, dat het missiewerk een zaak voor allen is. Nadat burgemeester De Graaf een kort woord had gesproken, maakten alle aan wezigen, onder wie ook mgr H. J. van Deursen, praeses van het Seminarie te Warmond, een rondgang langs de ten toonstelling, welke tot Zondag 23 Mei blijft geopend. Nederland heeft Zaterdag de Ameri kaanse regering om inlichtingen verzocht over de vasthouding door douanebeambten in Porto Rico van een schip, dat door een Nederlandse scheepvaartmaatschappij is gecharterd, aldus werd Zaterdag door een functionaris bij de Nederlandse ambassade te Washington medegedeeld. Het betreft de „Wulfsbrook". De scheep vaartmaatschappij had de Nederlandse re gering van het feit op de hoogte gesteld; deze had de ambassade opgedragen na vraag te doen. Het zou van de ontvangen Inlichtingen afhangen, of de Nederlandse regering een protest zou indienen. Volgens persberichten zou het schip op wapens doorzocht zijn. De ambassade wist alleen, dat op de scheepspapieren geen wa pens als lading stonden opgegeven, aldus de woordvoerder. 'den /olt, gou- best» u0ten ziin gekomen. Dit wettigt de het op v00r de toekomst. SpiRig was kan, °0k dat de Hoermondse en Bredase «mpioenen Peels en Kerremans, die bei- .--"jptoenen Peels en Kerremans, die bei' "fn meermalen het personele landskanv Ptoenschap wonnen, ditmaal niet aan d< Wedstrijd hebben deelgenomen. 12e etappe van de wegwedstrijd Warschau Jtvrtijn—Praag, van Brno naar Tabor over 160 ls gewonnen door de Belg Van Meenen in .„"51 min. 22 sec. Kort na de start slaagde Bt" Meenen erin met drie andere renners aan Qotrrt °,ton te ontsnappen. Van Meenen ver- '"OPfj-, "u wi-iianat» *»»-'«■ slecht. >t tempo zodanig, dat van deze drie f'eze p-tie Tsjech Kubr hem bij kon houden en i. thinu?»'gde dan ook in de zelfde tijd. Ruim n later arriveerde een groep van 6 sl-.^aarbij Kerkhove (België), Ruzicka Bij de categorie Nieten invoegen: 19678.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 7