OPNIEUW RUSTPAUZE IN BERKELSE ZAAK OOSTENDE TREEDT WEER IN DE RIJ.... Distributie producten voortaan via Indonesische bedrijven In West- en Zuid-Europa DERDE KLASSE VERDWIJNT BIJ SPOORWEGEN 523ste STAATSLOTERIJ Nationalistiscli-Cliinese luchtmacht in actie De Encycliek Sacra Virginitas Zondagsrust op Westerschelde Zuid-Korea en het Zuid- Oost-Azië-pact Uitschakeling Nederlandse importfirma's Huishouden in A iets duurder Derde wordt tweede; tweede wordt eerste SB^DAG 19 MEI 1954 PAGINA 5 Neiv-York Berlijn Minister laat vijf vaarten uitvallen Communisten boven Seoel Index voor voedingsmiddelen steeg 2 punten Vliegtuigen van de luchtmacht van na tionalistisch China hebben Dinsdag in twee afzonderlijke gevechten voor de Chi nese kust twee communistische marine vaartuigen tot zinken gebracht en een straaljager van het type Mig 15 bescha digd, zo wordt te Taipeh (Formosa) mee gedeeld. Volgens een nationalistische woordvoer der betrof het een oorlogsschip van 1500 ton en een van 800 ton. Het luchtgevecht ging tussen twee na tionalistische propellermachines en twee Mig-straaljagers en duurde 12 minuten. De nationalistische vliegtuigen waren vei lig op hun basis teruggekeerd. De Poolse minister van buitenlandse zaken, Skrzeszewski, heeft de V. N. ver zocht de onmiddellijke vrijlating van twee Poolse schepen en hun bemanning te be werkstelligen. die op Formosa door de Chinese nationalisten worden vastgehou den. In telegrammen, gericht aan mevrouw Pandit, voorzitster van de Algemene Ver gadering, en Hammarskjoeld, secretaris generaal van de V. N., verklaart hij, dat de twee schepen, de „Prezydent Gottwald" en de „Praca", met Amerikaanse hulp door de nationalisten zijn aangehouden en opgebracht naar Formosa. Met loeiende sirenes raasden de politie-auto's langs Madison Avenue; er was bericht binnengekomen, dat er een vrouw doodgestoken was in een mode winkel. De politie vond er inderdaad een gewonde modiste, Flower Nakimi ge naamd. Maar ze had het zichzelf aange daan; ze was zo in haar werk verdiept geweest, dat ze pardoes op een geopen de schaar was gaan zitten. Vandaar de kreet: vrouw neergestoken Oxford Engeland Aan welke van deze twee kwaden zou U de voorkeur geven, wanneer U kiezen kon: aan een derde wereldoorlog of géén wereldoorlog, maar dan moeten leven onder een communistisch bewind? Daar over moesten de leden van een debating club zich uitspreken. En dit was de uit slag: 94 wilden liever de derde wereld oorlog over zich laten gaan en 92 von den het dan toch maar beter onder een communistisch regiem te leven. Over deze uitslag en stemmenverhouding zou heel wat te zeggen zijn. We zullen het niet doen. Maar maakt U voor zich zelf maar eens uit, hoe U er over denkt. Angstig zitten de verpleegsters aan het bed van hun patiënt, Kurt Müller. En hun voornaamste zorg isdat hij geen rust krijgt, althans niet in slaap valt. Hij is gebeten door een zeer vergiftige slang en heeft 'n tegengif ingespoten gekregen. Maar nu moet hij klaar wakker blijven en zorgen, dat hij door beweging en be zigheid het vergif weer uit zijn lichaam weet te werken. Ancona (Italië) En hier de andere zijde van de medaille. Leone Bernardi had nogal last van slapeloze nachten. Vermoedelijk om er héél zeker van te zijn, dat hij althans één nacht goed zou slapen, nam hij 57 slaaptabletten tegelijk in. Wel, 't werkte uitstekend, want hij sliep 156 uren aan één stuk. Inmiddels had men hem reeds naar een ziekenhuis gabracht* A peldoorn was ongetwijfeld een grote lief hebber van ijs, die zich in de nacht toe gang verschafte tot de consumptietentjes op het Apeldoornse marktplein. De dader ontvreemde namelijk drie kilo con- sumptie-ijs en blijkens de sporen, welke de politie aantrof, werd dit formidabele ijsje op een slecht verlicht plekje van het plein soldaat gemaakt. De zomerdienstregeling 1954 voor de Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland, die o.m. ook in de reisgids van de Ned. Spoorwegen is opgenomen, heeft, voor zever het de Zondagsdienst voor het veer VlissingenBreskens aangaat, bezwaren bij de minister van Verkeer en Waterstaat ontmoet. In plaats van zestien vaarten zijn elf vaarten heen en terug in de dienst regeling voor Zondagen goedgekeurd. In dien zulks onvermijdelijk is, als gevolg van een groot vervoersaanbod op Zonda gen, zal door het inleggen van extra vaarten tussen Vlissingen en Breskens zo veel mogelijk aan de vervoersbehoeften worden tegemoet gekomen. President Syngman Khce en de Ameri kaanse minister van defensie, Wilson, die thans Zuid-Oost-Azië bezoekt, hebben te Seoel beraadslaagd over het door de Ver. Staten voorgestelde veiligheidsverdrag voor Zuid-Oost-Azië. Van een zjjde, die nauw contact onder houdt met de Zuidkoreaanse regering, "is vernomen dat Syngman Rhee heeft voor gesteld Zuid-Korea en nationalistisch China aan dit verdrag te doen deelnemen. Wilson zou hierop hebben geantwoord, dat beide landen „noodwendig deel moeten uitmaken van elk gemeenschappelijk vei ligheidsstelsel". Voorts wordt vernome.n> dat de Zuid koreaanse president minister Wilson een programma voor Amerikaanse militaire hulpverlening aan Zuid-Korea op lange termijn heeft voorgelegd, dat onder meer voorziet in het vormen van vijftien nieu we Zuidkoreaanse divisies. Ook zou Zuid-Korea de beschikking moeten krijgen over tweehonderd straal vliegtuigen. Twee communistische vliegtuigen heb ben Dinsdag gedurende vijftien minuten boven de Zuidkoreaanse hoof >tad Seoel gevlogen, waar 't tuchtalarmsignaal werd gegeven. In een door de leiding der Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten uitgege ven bekendmaking wordt gezegd, dat ja gers der verbondenen de communisti che toestellen niet voqr hun terugtocht naar Noord-Korea hebben kunnen onderschep pen. Hieraan werd toegevoegd, dat deze schending van het Zuidko: eaanse lucht ruim ter kennis van de gemengde Ko reaanse bestandscommissie is gebracht. „Indien aan bovengenoemd voorstel van de regering door de betrokken productie bedrijven niet wordt voldaan, zal het voor de regering moeilijk worden de betrekkin gen met deze bedrijven op de huidige voet voort te zetten", aldus besluit de cir culaire. Het C. B. S. heeft thans prijsindexcij fers van het gezinsverbruik op basis 1949 100 per 15 April 1954 samenge steld. Het totaal-indexciifer steeg tussen 15 Maart en 15 April 1954 met 1 punt tot 128, hetgeen vrijwel geheel werd teweeg gebracht door een stijging met 2 punten tot 129, van het indexcijfer voor de groep voedingsmiddelen. Binnen deze groep steeg het indexcijfer voor groenten als gevolg van seizoensin vloeden tussen 15 Maart en 15 April zeer sterk. Ook de indices voor aardappelen en fruit ondergingen een stijging, zij het in aanzienlijk geringere mate dan bij groen ten het geval was. De prijzen van eieren vertoonden in deze periode een geringe daling. Bij de niet-voedingsmiddelen kwa men geen prijsveranderingen van beteke nis voor. Be Union intfrnationale des Chemins de her heeft besloten in de internationale treinen zowel ais in de binnenlandse trei nen van de aangesloten spoorwegonder nemingen over te gaan tot opheffing van een van de drie klassen in de reizigers treinen. Dit betekent. dat in geheel West en Zuid-Europa de treinen voortaan slechts twee klassen zullen hebben. De klasse, die opgeheven wordt, is de tweede De eerste klas zal zes zitplaatsen per coupé tellen en de derde klas, die na hei invoeren van deze maatregel tweede klas zal heten, acht zitplaatsen per comparti ment. Het tarief van de nieuwe tweede klas zal gelijk zjjn aan dat van de tegenwoor dige derde Deze maatregel zal behalve in Italië, dat uitstel heeft verzocht, algemeen worden ingevoerd met het begin van de zomerdienstregeling 195S. De nieuwe regeling brengt voor de Spoorwegen vooi delen mee: namelijk min der differentiëring in het materieel en voor het publiek: vereenvoudiging en aan passing aan de voortschrijdende demo cratisering. In landen zoals Nederland, waar men al geruime tijd slechts twee klassen in de trainen kent zal dit besluit van de Internationale Spoorwegunie uit sluitend tot gevolg hebben, dat de num mering van de bestaande klasse wordt veranderd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 5