Geslaagde Singel-parochie De jeugd verzorgt een prima programma Ouderavond in de De TOEKOMST van de Coolsingel te Rotterdam OUDE TIJD Geniet de a.s. Zomer! Service-Station Voor de KANTONRECHTER SPORTSANDALEN mm EXCELSIOR Mr.miuvm Nieuws uit ST/ID EN OMTREK N. F. van Moorse! f eheugen Uit die goede 2e HANDS SOLEX bi „UNIQUE" mr m Opdracht voor componisten Molen „De Walvis Geluidsversterkers bij Pauselijke zegen Koningin bezoekt Rotterdam Brusselse glasfabriek contra Westlandse conservcnf a briek OVERSCHIE Reeds vanaf 100.— heeft U een Terras met balustrade op kruispunt Blaak Erasmusliuis krijgt onbekende buurman SPORTVRIENDEN LOOG Schoenhandel VLAARWNGEN Norway Year Book 19, ■3. ii:.; mmoi ouw HET BELANG VAN HET JEUGDWERK SCHOORSTEENBRANDEN Gevarieerd programma M aria-hulde VOOR DE OUDEN VAN DAGEN H. Badings en H. Strategier aangezocht WAT SCHIEDAM VERLOOP EN VOND Zal kunnen ivorden bezichtigd TORENTJE HAVENKERK VLAG IN TOP STRAATVOETBAL COMPETITIE BURGERLIJKE STAND Programma voor 31 Mei GIROVERKEER MET ZWEDEN NEL). VRACHTEN MAR KT Sportschoenen en Robinson sandalen /IV ROTTERDAM VERLAGING DISCONTO IN DUITSLAND IN HONOREM DEI Burg. Knappertlaan 2 en 22 Tel. 67100-68100 NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Koos de Kapper veroordeeld Een rare schutter RECTIFICATIE VLAARDINGSF TRAM V/E5T8UAK 5CHI (UK'.- i '.r, PLAATS1 NAPFJtTI VOOR SF SlAAfC gen mei mondend welke g Het grote verkeersplein op de plaats, waar thans nog de Bijenkorf staat. Duidelijk is te zien, hoe men zich de omringende gebouwen in hm: voltooide staat denkt en ook merl t men op, hoe het hoogteverschil is opgevangen door een terrasaanleg met balustrade. Uit de verhoudw- met de breedten der ui-'- traten valt op te maken, :fmetingen het verkeers- ui zal krijgen. UOiNDERD \G 20 MEI 1954 PACTNA 2 Een non-stop-programma, gratis aangeboden door de Singelparochie- groep gidsen en kabouters, de Sienabloemen, bestaande uit glimwormpjes, bosduiveltjes, alpenroosjes en trekvogels, geserveerd op een keurig ver zorgde schotel en officieel aangeboden door de aalmoezenier Pater Mulder, sisteravond in Irene In zijn openingswoord heette Pater De brandweer heeft gistermiddag met de rager een schoorsteenbraftd geblust, die was ontstaan in de woning van J. T. H. aan het Rozenburgerplein. Gisteravond deed ze dit met een ramoneur in de wo ning van J. J. P. aan de Sluisstraat. Mulder alle ouders van harte welkom en was het hem een vreugde hun te kunnen laten zien, wat hun kinderen, ieder in aan leg en talent afzonderlijk, presteren. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst! In die ene zin ligt alles voor onze kinderen be sloten, een toekomst, waaraan en ouders en de jeugdbeweging een werkzaam aan deel hebben tot vorming van hun karakter en aanleg. Als je als eerste voor het voetlicht moet komen en dan nog maar liefst met ,,De kindersproke" van Marie Boddaert, dan ben je natuurlijk een tikkeltje zenuwach tig. Toch deed zij het goed dat blonde gidsje en opende meteen de vrolijke non-stop van elck wat wills! De kleine diligence, leuk op rijm be zongen, borg een a.s. echtpaar, een notaris met zijn zoon (met hoge hoeden) en een pastoor met wel zeer modieuz» hoed. On verstoord zongen zij dapper door, ook toen de koetsier zijn geïmproviseerde zetel verloor, die weer opbouwde verder ging het van Utrecht naar Parijs. Ani koenieen soort toverformule van de kabouters, in smetteloze witte bloesjes, blauwe en gele rokje En dan net toneelspel: De nare droom! Dat'was ook zeer aardig. De man, die officieel dood was! Een klucht op zichzelf metveel vaart en élan gespeeld. Vooral Willem Wouter Haringvliet, tweemaal geboren, n.l. in Sloten en Amsterdam, waardoor het een puzzle was, of hij indertijd voor de Slootse of Amsterdamse pokken was in geënt. Het geestige „De heks van fier-kow- fleks" van Annie M. G. Schmidt, heel aar dig gebracht, zette toen de pauze in. In die pauze verlootte pater Mulder op Ameri kaanse wijze een heerlijke taart, die f 16 opbracht. Daarna declameerde een klein blond meisje, heel overtuigend en volkomen op haar gemak het grappige „Een muisstil middaguurtje" van Jac. Schreurs. Dan het aloude sprookje „Doornroosje Muziek, zang, dans en spel, een extra vermelding waard. Wat een zorg is daaraan besteed. Gelukkig dat er in de Singelparochie geen klassen bestaan zoals die van juffrouw Schaap! Een hanepen nummer 'één en wat te zeggen van de hoofd juffrouw Miep Krakepit.Zoals die in haar rol was en bleef met dat gekke brilletje op het puntje van haar neus. Vijf gemaskerde eekhoorntjes, begeleid door zang van vijf rood en witte meisjes, dansten een jolig nummertje op het toneel en bleken helemaal niet gehandicapt toen er van een de staart zowaar afbrak. Wij zitten midden in de Meimaand en met een stille Mariahulde bleek dit het slot van deze avond. Heel fijntjes en heel zuiver klonk daar die ene meisjesstem in haar Maria-lied, droeg een ander „Het landjuweel" van Jac. Schreurs voor. Een tikkeltje te bêheerst van klank en gebaar, dat juist dit zo behoeft. Maar het oogstte alle bewondering, zo ook de zang van de kleine kabouters. In zijn dankwoord betrok Pater Mulder vooral de hoofdleidster en andere leid sters voor al het werk, dat zij verzet heb ben. Bracht hij Truus v. d. Burg hulde voor haar voortreffelijk, belangeloos piano spel, dat heel de avond omlijstte, en was hij eigenlijk tot de ontdekking gekomen uit reacties van de zaal, dat de taart nog te weinig opgebracht had! Maar dat ge beurt prompt de volgende keer! Het kerkbestuur, alsmede de tweede aal moezenier, pater van Deventer, mochten door hun komst ook nog een extra dank woord incasseren. Al met al een echt geslaagde avond, waarop pater Mulder met recht trots kan zijn. Hij heeft zijn voetsporen in dit werk, ondanks zijn korte verblijf hier, al ver diend. MIEKE. Voor de filmvoorstelling in het Passage- Theater, des morgens te 10 uur, zijn nog plaatsen voor ouden van dagen beschik baar. Ze kunnen gratis afgehaald worden in gebouw Astoria, Kethelstraat, van 9 tot half 12 uur. De minister van O. K. en W. heeft aan Henk Badings en Herman Strategier een opdracht verleend tot het componeren van een beknopt werk voor normaal bezet symphonie-orkest, eventueel in de vorm een concert te openen. De compositie, die het best zal voldoen van een ouverture, geschikt om daarmede zal door de minister worden bekro' nd In de commissie van advies hebben zit ting de heren W. Andriessen (voorzitter! K van Baaren en W. Otterloo lieden) en B. P. Wagemans (secretaris). Te bevragen bij het Hoofdbureau van Politie tussen 9—12.30 uur en 2—6 uur: Drie badhandjes, bruine kinderschoen, doublé ring met steen, schakelarmbandje, rood plastic kindertasje, kunstgebit. Te bevragen bij de vinders: Hondenriem, J. Mooser, B. K.laan 269b; portretlijstje, G. Nauman, Lange Haven 64; geruit tasje, v. d. Steen, Rozenburgsestraat 14; portemon- naie, L. Schilder, Vlaardingerdijk 115; por- temonnaie met inh., G. A. Rost, v. Ma- rumstraat 10; knipportemonn&ie met inh., Naring, Warande 27; bruine herenporte feuille met inh., L. Blok, Anth. Muijsstr. 27b; schoudertasje, Rijswijk, Talmalaan 44; fietstasje, W. Hernen, Fabristraat 59; zon nebril, K. Sterenberg, Rotterdamsedijk 297c; ring met Lipssleutel, Herwaarden, Vondellaan 34; koperen sleutel, C. v. d. Zee, Jan Steenstraat 89; rozenkrans in étui, B. Oomen, Den Bommelsestraat 50; 2 Lipssleutels, J. Roeling, Alb. Thijmstraat 4b; bos sleutels, W. Lepair, Kortlandstr. 17b; kinderbril, N. Peters, Rotterdamsedijk 251b; gouden hangertje, Agent Harmsen, politieposthuis Overschie; doublé halsket ting, C. P. Lansbergen, Schiedamseweg 82; herenpolshorloge, H. Krabbendam, Ru bensplein 157b; broche, J. Meulendijk, Frans Halsplein 16b; zwarte autostep, F. Leenders, v. Esveldstraat 16a; groene auto ped, Smit, Jan Steenstraat 83; zwarte hond (bouvier) 't Hoofd, Jozef Israëlstr. 16; autoband, W. Nesse, Middelharnisse- straat 16; kabelslot van rijwiel, v. Haas teren, Boerhaveplein 1; gereedschapstasje met inh., H. v. Hernen, Fabristraat 59a; duimstok, H. Groen, Heenvlietsestraat 41a; zakdoekje, R. Lavin, Rotterdamsedijk 188; klein zwart lakschoentje, C. Bosman, Pa rallelweg 104; glacé dameshandschoen, J. Voorwald, Vriendschapstraat 4a; rood kin- dervest, J. de Ridder, Fabristraat 52a; bruine sjaal, v. d. Most, Vondellaan 26; 1 pak damesstof, Rijnhout, v. Marumstraat 5a; wollen want, Rijswijk, Talmalaan 44. Naar we in de Mededelingen varr de Stichting „Electriciteitsopwekking door Windmolens" lezen, is de stroomopwek kingsinstallatie in „de Walvisch te Schiedam vrijwel gereed en reeds enige dagen in proefbedrijf geweest. Enkele bezwaren, die daarbij aan de dag zijn getreden, moeten nog worden opgehe ven waarna verwacht wordt, dat met ingang van de maand Juli de installatie voor belangstellenden ter bezichtiging kan worden opengesteld. De bezichti ging van de stroomopwekkingsinstallatie in de molen „de Walvisch" zal om be- drijfsredenen slechts kunnen plaats snn- den op elke eerste Dinsdag van de maand, te beginnen met de maand Juli 1954 en dan liefst na voorafgaande al- spraak met molenaar G. Kluit. Men heeft het torentje van de Haven- kerk onder handen genomen voor een kleine restauratie. Morgenmiddag wordt het hoogste punt bereikt van de nieuwe vleugel van de H.A.V.-Bank. De vlag zal dan met enige plechtigheid gehesen worden. De uitslagen van Woensdag zijn: Afd. A: COJRowallenhuis 51. Afd. C 2: Steeds Vooruit—DVV 7—1 en Gideon- VOP 0—10. GEBOREN: Johannes z v J v Ekeren en M P de Koning. Johannes L z v M Vane en M J Verdoorn. Hendrika d v T Goudriaan en J de Groot. OVERLEDEN: P A M Jacobs, 79 j. - A Muijs, 7 j. In de ouderdom van 66 jaar overleed gisteren, na een ernstige ziekte, te Voor burg, waar hij de laatste jaren woon achtig was, de heer N. F. van Moorsel. De overledene, die een zeer bekende en geziene persoonlijkheid was in het gedistilleerd-vak, begoi. zijn loopbaan in 1907 bij de Koninklijke Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft, waar hij in 1922, toen hij werd benoemd tot directeur van de N.V. Simon Rynbende Zn. te Schie dam, chef was van de Centraal Gedistil leerd Afdeling. Als directeur van de N.V. Simon Rynbende .heeft de overledene in moeilijke jaren uitstekend werk verricht en zonder enige twijfel was hij gedurende die jaren van zijn directeurschap de drij vende kracht in dit bedrijf. Toen hij October 1948 als zodanig aftrad, werd hij benoemd tot gedelegeerd commissaris van deze distilleerderij. Op 1 April 1949 nam hij officieel afscheid van deze functie evenals van zijn werkzaamheden bij de N.V. Kon. Gist- en Spiritusfabriek te Delft. In het verenigingsleven en de vakorga nisatie van de distillateurs heeft de heer Van Moorsel zich veel bewogen. Onmid dellijk na zijn optreden als directeur van Rynbende Zn., verd hij bestuurslid van de toenmalige Bond van Distillateurs. Toen deZë organisatie werd ontbonden benoemde men hem tot secretaris van de nieuw opgerichte vereniging De Verenig' de Distillateurs. Later volgde zijn be noeming tot voorzitter van de Vakorgani satie voor Gedistilleerd, terwijl hij ook het voorzitterschap bekleedde van het Gedistilleerd Bureau, Tevens was hij lid van de regeringscommissie tot wijziging van de drankwet. In het katholieke leven te Delft, waar de heer Van Moorsel lang woonde, be kleedde hij ook verschillende functies. Hij was o.a. kerkmeester van de dekenale kerk aldaar en president van de Bijzon Aan het venster van het Vaticaan, waarvoor de H. Vader sedert Zijn ziekte j dere Raad van St Vincentius in deze stad herhaalde malen verschenen is, om de Zijn verdiensten op kerkelijk gebied wer- toejuichingen der op het St Pietersplein den bij het eeuwfeest van de St Vincen Het ligt in het voornemen van H.M. de Koningin op 31 Mei a.s. een bezoek te brengen aan Rotterdam. Het programma voor deze dag vermeldt voor de morgen uren een bezichtiging van de tentoonstel ling „De Guoöen Schakel" in de Ahoy'- gebouwen, voorts bezoeken aan het soci aal-cultureel centrum van het Zuidplein- complcx en aan de havenvakschool op het terrein van Thomsen's Havenbedrijf. In de namiddag zullen de Kamer van Koophandel, het nieuwe Stadstimmerhuis en de huizen Grootenboom van Os worden bezocht. In de procedure tussen een Westlandse Conservenfabriek en een Brusselse glas fabriek werden gisteren opnieuw plei dooien voor de Haagse rechtbank gehou den. Het vorige jaar werd door de Brusselse glasfabriek, het consortium „Des Verre- ries" te Brussel een kort geding aanhangig gemaakt tegen de N Z. Zuid-Hollandse Conservenfabriek te 's-Gravenzande. De Brusselse glasfabriek vorderde van de con servenfabriek de tegeriwa-rde van 709.235,20 Belgische francs voor geleverde potten, terwijl de conservenfabriek zich er op beriep, dat de potten van ondeugdelijke kwaliteit waren. Het vorige jaar gelastte de rechtbank bij tussenvonnis een comparitie van partijen, teneinde een verzoening tot stand te bren gen. Het consortium wenste echter verder te procederen. De rechtbank zal op 16 Juni uitspraak doen. Sinds 15 Mei j.l. is het mogelijk in het internationale giroverkeer tussen Neder land en Zweden telegrafische overschrij vingen te doen. Nadere inlichtingen ver strekt het centrale girokantoor te 's Gra venhage. De deviezenbepalingen blijven op deze betalingen onverminderd van kracht- R. It. E.H.B.O.-GESLAAGDEN. Op de gehouden examens van de R. K. E. H. B. O. St. Don Bosco te Overschie slaagden voor het E. H. B. O.-eenheids diploma de heren H. Spruit, W. van der Heijden, Th. Sluys, M. van Vegchel, B. Roelofs en J. Wesseling. Van de dames mevr. Te Wiel—Wolters, mej. J. Abel, mej. T. Weynen, mej. J. Meijster, mej. L. Meijster en de heren H. Busker en A. Hendriks is de geldigheids duur van het diploma voor 2 jaar verlengd. 18 Mei n.m.: 222 ton granen Maashees; 65 ton granen Wageningen; 125 ton petr.cokes Nijme gen; 100 ton ijzer Dordrecht; 300 ton veevoeder Den Bosch; 180 ton cellulose Doesburg; 2 X 140 ton cellulose Apeldoorn; 152 ton maïs Leeu warden; 150 ton gips Poortvliet; diverse partijen rijst Wormerveer; diverse partijen rijst liggen/ varen Zwijndrecht. Totaal 51 reizen. 11 vlet- reizen. 19 April v.m.r 215 ton blik Deventer; 232 ton blik Leeuwarden; 100 ton damwand Lely stad; 70 ton katoen Enschede; 500 ton suiker Amsterdam: 250 ton schilfers liggen/varen Delft; 250 ton stukgoed Amsterdam; 350 ton meel Amsterdam; diverse partijen rijst vletten. „EXCELSIOR" KAMPIOEN voor HOOGSTRAAT 15 Passage Theater 99 Riverstreet. (18 j.). Monopole Theater: „De vergeten pa trouille" (14 j.). Stedelijk Museum Dagelijks van 2 tot 5 uur. R K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek.- Geopend iedere middag van 24 uur, behalve Maandag, en iedere avond van 7—8.30 uur, behalve Zaterdag. Filiaal Gorzen (H Hartkerk). Dinsdag avond van 6.30—8 uur; Vrijdagavond van 78 uur uitlenen van boeken. Gebouw Arcade: Moederavond K. ,A. V. 8 uur. Zondag. De Kroon: Receptie Excelsior '20, 20.30 uur. TONEEL en muziek Vrijdag 21 Mei Schouwburg, 8 uur: ..Escapade" (Het Vrije Toneel) Doofstommeninstituut, 8 uur: Leer lingenuitvoering Toonkunst. BIOSCOPEN Programma's van 21 t/m 27 Mcl Arena: Thérèse Raquin (str. volw.) Capi tol: Van de wal in de sloot (14 j.) Centraal: Paris Nights (ontoelaatbaar) Cineac: Vrou wen om Puccini (14 j.) Colosseum: The Glenn MiUer Story (a.l.) Harmonie: White Witch Doctor (14 j.) Lutusca: Zij, die zich verkopen (18 j.) Luxor: Klatergoud (14 j.) Passage (Schiedam): Warenhuis op stelten (a.l.) Prinses: The Command (14 j. Rex: De laatste der Comanchen (14 j.) - 't Venster: De Rode Schoentjes (18 j.) Victoria: Vrouwen om Puccini (14 j.). verzamelde gelovigen in ontvangst te nemen, is een microfoon, verbonden met krachtige luidsprekers, aangebracht. Deze installatie zal de Paus in staat stellen. Zijn stem aan de mensenmenigte te doen horen, wanneer Hij de formule van de pauselijke zegen uitspreekt. Op deze wijze zal het St Pietersplein herschapen worden in een soort reusachtige „audiën tiezaal" en de pelgrims zullen 's Pausen woorden kunnen vernemen, alsof zij in werkelijkheid een audiëntie bijwonen. Zoals gemeld heeft de Westduitse Bankraad besloten het diséonto te ver lagen van 3!4 tot 3 pet. Men hoopt, dat hierdoor middelen van de geldmarkt naar de kapitaalmarkt zullen vloeien, waardoor meer en goedkoper kapitaal op lange termijn beschikbaar zal komen voör de expansie van de W. Duitse eco nomie en voor de handhaving van de Duitse export tegen concurrerende prij zen. Door het zangkoor „In Honorem Dei" in de kerk van O.L. Vrouw van den Allerh. Rozenkrans worden in studie genomen twee toonzettingen van Don Lorenzo Pe- rosi, een Mis voor driestemmig mannen koor, en een „Te Deum Laudamus voor gemengd koor. Beiden zullen in dan aanst. Paaschtijd worden uitgevoerd. (Nwè Schiedamsche Courant, van 18 Januari 1399). Noot: Bovengenoemd koorgezelschap van de Singelparochie werd 16 Februari 1880 m deze toen nog in aanbouw zijnde kerk men had op 7 Mei 1879 de eerste steen gelegd opgericht, en zal ergo het vol gend jaar zijn 75-jarig bestaan vieren. Van de oprichters van dit kerkkoor zijn ons bekend de heren: M. L. Honnerlage Grete (later Burgemeester van deze stad) J D. Kramers, Th. E. J. Kramers, J. Bou- man, H. Wendt, H. P. Wijsbroek en Th. Nïeberg. tius Vereniging te Delft beloond niet zijn benoeming tot ridder -n de orde van de H. Gregorius terwijl hij verder officier was in de orde van Oranje Nassau. Sedert 1946 had de heer Van Moorsel ook zijn beste krachten aan onze courant gewijd. In 1946 toegetreden tot het bestuur van de Maasbode-Stichting, werd hij op op 23 November 1948 bij de reconstructie i der Vennootschap gekozen tot commissa- ris van de N.V. De Courant De Maasbode, welke functie hij tot zijn overlijden heeft j bekleed. In deze jaren van de wederop bouw van ons bedrijf heeft hij door zijn actief medeleven en de stuwende kracht van zijn levendige en werkzame geest, geschraagd door zijn liefde voor bet ideaal van de katholieke pers, in ruime mate bijgedragen tot de nieuwe bloei en uit bouw van onze courant. De uitvaartdienst zal worden gehouden op Zaterdag a.s. te 10 uur in de parochie kerk van St. Maarten te Voorburg, waar na de begrafenis, zal plaats hebben op de R. K. Begraafplaats aan het Oosteinde te Voorburg. KOOPT UW en sportmolières, ook „Robinson bij ST LIDUIN ASTRA AT 27 - TEL. 56808 O40BIAO VOO* SCHUOAM IM OMST*t*f* 76ste Jaargang No. 22462 De kantoren der Redactie en Admini stratie zijn gevestigd te Schiedam. Dam 13, telefoon 66152 Gironummer 593943 Abonnementsprijs f 6.25 per kwartaal f i 15 per maand f 0 50 per week Advertentieprijs up gewone Kolombreedte f us per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele Bil contract gelden lagere tarieven, welke kolombreedte l 0.30 oei millimeter nuogle bo de administratie ot Dl] de erkende ad vertentlebureaux verkrijgbaar il]n Kampioenen (kleine advertentiem tot woorden 50 cent Elk woord meer 3 cent. Maximum 80 woorden. Plaatsing uitsluitend bt] vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentlewezen. Het was gisteren een lange rol b(j dt Kantonrechter. Als men die doorleest en constateert, waarvoor een mens zich zoal moet verantwoorden, indien hij er aan leiding toe geeft, dan begint het eenvou dig te duizelen. Vooral de verkeersregelen blijken tal van voetangels en klemmen te bevatten. Het heeft boeten hiervoor geregend en Schiedammers, Vlaardingers en Maasslui- zenaars gaven elkander in overtredingen weinig toe. Automobilisten, motorrijders en fietsers, ze waren op de bon geslingerd, omdat ze op heterdaad betrapt waren bij een aperte veronachtzaming van een be paald voorschrift, dat ze „geacht waren te kennen", als onderdeel van de wet. waar voor zoals bekend hetzelfde geldt. Een zaak, die even buiten de „dage lijkse" sleur kwam. was die van Matthijs Dollé. een stadgenoot, beter bekend als Koos de Kapper. Zoals men zich wellicht herinneren zal, was de behandeling van zijn affaire uitgesteld, teneinde deskundi gen te horen. Hij had 45 leeggeblazen eie ren van door de wet beschermde vogels gekocht. Men kon het er in de vorige zit ting niet over eens worden, of dit nu wel strafbaar was. Het waren 5 eieren van tortelduiven, 5 van de zwarte stern, 7 kie vitseieren 8 van de randuil, voorts eieren van zanglijsters etc. Een deskundige van het ministerie van Onderwijs heeft nu de eieren onderzocht. Hu stelde vast dat ze inderdaad leeggeblazen waren Wanneer dit gebeurd was, kon hu hter ni.et eg gen. Volgens de 18-jarige metselaar W. J. M.. die de eieren aan Koos de Kapper ver kocht had, had hij dit zes jaar geledenge- daan. Maar dit deed eigenlijk niet terzakjr Het in zijn bezit hebben van dergely eieren en ook van de lege schalen ervan, is volgens de Vogelwet. art. 3, strafbaar. En dies werden Koos de Kapper en d metselaar veroordeeld tot 7 gulden boete: subsidiair drie dagen hechtenis. De Kan tonrechter nam aan, dat beiden te goeder trouw waren geweest en toonde zich daar om clement, zulks bovendien, omdat Koos de Kapper, die ditmaal zonder hoge hoed en als een gewoon mens gekleed was, hem mededeelde, een man te zijn, die in moei lijke maatschappelijke omstandigheden leefde. Ondanks deze omstandigheden en zijn, als gewoon gekleed mens zijn, verliet hij de rechtszaal met een deftig „au re- voir". Is hij van plan, recidivist ln eieren van beschermde vogels te worden? De 23-jarige kantoorbediende J. J. M. de G., had zich te verantwoorden, omdat hij in Maart met een luchtdrukpistool had zitten schieten. Met dit pistool kon hij loden kogeltjes afvuren. Hij had het ge daan op de bovenste verdieping van een pand aan de Havendijk, waar hij op een kantoor werkt. Verschillende getuigen ver klaarden, dat ze het doelwit van zijn schietpartij waren geweest. „Ik hoorde tik" zei er een, „en voelde opeens een hevige pijn in mijn kuit. Toen ik op de grond keek, zag ik een loden kogeltje liggen. Later vond ik er nog een in het portaal van mijn woning". Anderen hadden eveneens eerst dat „tik" gehoord en toen de pijn gevoeld, nu op het achter hoofd. Verdachte bekende volmondig. Hij ver klaarde een uitstekend schutter te zijn. Eerst had hij op de schoorstenen en muren geschoten, maar dat bevredigde hem niet. Hij wilde bewegende mensen raken. In dit lukte hem. In totaal had hij vijftien maal geschoten, inmiddels niet met het doel, iemand pijn te doen. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie bejammerde het, dat er op baldadigheid zulke lage boeten staan. Voor deze ergerlijke balda digheid had hij verd. eens flink financieel willen laten bloeden. Hij eiste nu 15— boete of zes dagen hechtenis en vernieti ging vart het in beslag genomen pistool. De Kantonrechter velde een dienovereen komstig vonnis. Onze Vlaardingse lezers zullen gister avond wel pret gehad hebben om de sno de streken van het befaamde zetfouten duiveltje. In ons artikeltje van gisteren over de vacantieplannen in voornoem de stad wordt o.a. beweerd dat het oude vertrouwde stadstrammetje Zondag a.s. zal rijden. Wellicht overbodig merken wij op dat hiermee de komen Zomer be doeld wordt. VRAAG TIJDIG UW REIS PAPIEREN AAN! Nu het seizoen nadert wordt belangheb benden er nogmaal op gewezen, dat aan vragen voor het verkrijgen of het verlen gen van een paspoort minstens 14 dagen te voren, en aanvragen voor Bewijzen van Nederlanderschap minstens 4 dagen te voren, onder overlegging van de vereiste foto's moeten geschieden ter Gemeente Secretarie afdeling Bevolking, Markt 17 (geopend elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur). WINKELS A.S. ZATERDAGAVOND OPEN. De Vlaardingse Middenstands Centrale deelt mede, dat er algemene vergunning is tot opening van de winkels op Zater dag 22 Mei a.s. tot 23 uur voor de verkoop van chocolaterie, banket, bloemen, fruit, sigaren en vis. STICHTING CULTURELE KRING IS OPGERICHT. Ten kantore van notaris H. P. Dolk is thans de oprichtingsacte gepasseerd van de Stichting Culturele Kring, alhier. He denavond komt het algemeen bestuur Van de Stichting in vergadering bijeen ter be spreking van de plannen. NEDERL. KATH. VROUWENBEWEGING De afd. alhier van de Nedeil. ICath. Vrouwenbeweging houdt hedenavond na het Lof (dus pl.m. kwart over 8 uur) een bijeenkomst in het R. K. Verenigingsge bouw, Markgraaflaan, waar mevr. v. d. Werf uit Delft een causerie zal houden over „Het Bloemen schikken door de Eeuwen", vanaf 2 eeuwen na Christus tot nu, toegelicht met lantaarnplaatjes. In de pauze is er Bestuursverkiezing, terwijl tevens het uitstapje besproken zal worden. DE Als een suprise stond op een der tafels in het gebouw van de Rotter damse Kamer van Koophandel op Op bouwdag een grote maquette van de Coolsingel zoals die na verloop van enkele jaren zijn uiteindelijke vorm z<il krijgen. De tegenwoordige Bijenkorf was verdwenen; in plaats daarvan ziet men een enorm verkeersplein dat Blaak met Westblaak verbindt. Het hoogteverschil, dat oude Rotterdam mers tot de naam „Boymanshol" in spireerde, is opgevangen door een groot deel van dit verkeersplein tot een verhoogd terras te maken met een lage ommuring. Ook andere merkwaardigheden 1°°"* deze maquette. Zo ziet men. welk beeld de Coolsingel tegenover het stadhuis krijgt, wanneer eenmaal Slavenburgs Bank zal zijn verrezen als pendant, van het Holbeinhuis, dat onderaan tussen de kolommen een doorloop krijgt- Hotel Atlanta krijgt een toren aan de zijde van de nieuwe Bijenkorf. Het dag- bladgebouw op 'de hoek van de Binnen weg krijgt een flinke koepel op het dak juist dezer dagen werd besloten tot het hoger optrekken van dit gebouw en het tegenoverliggende Erasmushuis zal een buurman krijgen, over wiens ka rakter men het nog niet eens is. Merkwaardig is de strakke lijn van het achteruitliggende gebouw van „De Utrecht", dat de plaats zal gaan innemen van het gebouw dat thans nog buiten de nieuwe rooilijn uitspringt tussen Hol beinhuis en de Bank voor Handel en Scheepvaart zovele jaren „betonske- let" geheten en waarvoor nog pogin gen tot behoud in de tegenwoordige vorm zijn gedaan. Hoe betrekkelijk nieuw dit gebouw nog is, liet past helaas niet meer in „het rhythme" van de toe komstige Coolsingel. Interessant is ook de gedachte, het tegenwoordige gebouw van Gerzon aan Zo zal men eens de Coolsingel zien forse gebouwen aan weerskanten en geen afsluiting meer aan het einde, ivaar lipt grote verkeersplein ligt dat uitmoAdt op Blaak, Schiedamsedijk, SchiccLvest, Westblaak en Binnenweg de rooilun te doen aanpassen door een verlaagde voorbouw althans volgens de maquette. De eerste uitgave van het Noorwegen- jaarboek dateert van 1923 en sinds Is het door omstandigheden nog slechts 4 maal van de pers gekomen. De vijfde editie is nu zo pas bij Johan Grundt Tanum te Oslo verschenen en om de zeldzaamheid der uitgave zal zü te meer nog geapprecieerd worden door allen die belangstellen in het Noorse land. zijn koningshuis en bevolking, geschiede nis en bestuur, godsdienst en onderwijs kunst, literatuur en wetenschap, verkeer, sport- industrie en handel -en wat di meer zij. waarover de jongste gegevens in het boekwerk worden verstrekt. Vooral nu eerlang de koning der No ren een officieel bezoek aan ons land brengt, zal het jaarboek welkom zijn. velen dubbe Wanneer de Bank voor Handel en Scheepvaart en het Holbcinhui voltooid zijn, zal daartussen een nieuw, ietwat naar achteren liggend gebouw van .,De Utrecht" verrijzen, waar nu nog het oude gebomv staat.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2