taxichauffeurs Roomboter op het brood Waar werkt voor? Toestand kleuteronderwijs verre van rooskleurig SALUUT AAN LONDEN'S Rio de Janeiro verwacht meer dan millioen pelgrims Geef hem een goede boterham mee naar zijn werk! Dus: Niet wachten met verbetering op wettelijke regeling PAGINA S 0[Int. Eucharistisch Congres in Juli aanstaande BRITSE SPOORWEGSTAKING BREIDT ZICH UIT Naast de bestaande nu ook n nieuwe serie vliegtuigplaatjes OPA KIP, OUDSTE MAN VAN NEDERLAND VAN BERKEL'S PATENT VERHOOGT DIVIDEND K m mMmm n puik stel cabbie* ontwerp tot wijziging van de tussen de Staat en de Kon. Ncd. Zoutindustrie N.V. op 13 Juli 1918 gesloten exploitatie-over eenkomst ernstige bezwaren. Zij honden er moeilijk de juistheid van inzien, dat de Staat afstand zou doen van zijn naas- tingsrccht ten aanzien van de K.N.Z. Deze leden achtten het zeer waarschijn lijk, dat door het eventueel wegvallen van de naasting-clausule reacties in de beleggingssfecr zullen ontslaan, die tol gevolg zullen hebben, dat de koerswaarde van zekere aandelen belangrijk zal stij gen. Meer dan een millioen pelgrims uit alle delen van de wereld zullen aan het 36ste Internationale Eucharistische Congres, dat van 17 tot 24 Juli 1854 te Rio de Janeiro wordt gehouden, deelnemen. Kar dinaal de Barros Camara, aartsbisschop van Rio de Janeiro, die de technische leiding van liet congres op zich heeft ge nomen, verklaarde, dat het merendeel van deze pelgrims uit Brazilië en de andere Zuid-Amerikaanse landen komt. Grote groepen pelgrims worden evenwel ook verwacht uit de Verenigde Staten, uit de Europese landen en uit Afrika. De voornaamste plechtigheden van het congres worden gehouden in het stads deel Calabouco, waar een groot altaar zal worden opgericht nabij de „Tuin der Glorie". De voorbereidingen voor 't Con gres zijn, zo verklaarde kardinaal Cama ra, reeds in volle gang. Zo wordt een deel van de baai van Guanabara gedempt ter uitbreiding van een oud vliegveld. Op deze wijze verkrijgt men een lan dingsoppervlak van meer dan anderhalf millioen vierkante voet. Op 18 Juli zal in alle kerken van Brazilië een Heilig Uur worden gehouden ter voorbereiding op het congres. Van Augustus tot Octo ber zullen alleen al in Rio de Janeiro dat 109 parochies telt, 73 missionarissen een retraite geven. „Brazilië, dat nog nooit in de loop der geschiedenis afgeweken is van de hoofd weg van zijn Christelijke roeping ziet met vreugde de sublieme gelegenheid tegemoet, hem door de H. Vader ge geven, om alle Katholieken van de we reld bijeen te brengen in een broederlijk edelmoedig feest van geloof, hoop en liefde. Dc staking bij de spoorwegen in West- Engeland heeft zich uitgebreid tot Wales waar zeshonderd stokers en machinisten hebben besloten het werk Woensdag te middernacht neer te leggen. De staking, die naar aanleiding van nieuwe werkroosters is begonnen, heeft het spoorwegverkeer tussen Londen, Devonshire, Cornwall en Wales stilgelegd. pen van overcapaciteit in de Europese soda-industrie tengevolge zal kunnen heb ben. Zij zouden over dit probleem, de markt situatie en de mogelijkheden voor de af zet van de op te richten industrie gaarne nadere inlichtingen ontvangen. Verder vroegen zij o.m. of, indien de Europese soda-industrie in sterke mate gekartel- leerd is, aanvankelijk geen strijd tussen dit (deze) kartel(s) en het nieuw op te richten bedrijf moet worden verwacht. Op zich zelf vonden zij dit geen onoverkome lijk bezwaar, aangezien de aanwezigheid van een modern, onafhankelijk zijnd en blijvend bedrijf met een beperkte produc tiecapaciteit ten deze een heilzame invloed kan hebben. Een dergelijke strijd zou, maar dan ten nadele van de consument, voorkomen kunnen worden door prijsaf spraken of zelfs door opneming in be staande kartels. Dit achtten deze leden een zo beslissend punt, dat zij bun oor deel over deze wetsontwerpen in hoge mate mede afhankelijk wilden stellen van de waarborgen, die de regering ter zake niet alleen voor de tijd van de over gangsperiode in dit ontwerp, in de te sluiten garantie-overeenkomst en in de statuten kan en wil geven. Zeer vele andere leden gaven eveneens blijk van het grote belang, dat zij er aan hechtten, dat het blijvend Nederlandse karakter van de nieuwe industrie, niet slechts tijdens de looptijd van de garantie, doch ook daarna, hetzij in de statuten, hetzij op andere wijze, wordt gewaar- zorgd. Blijkbaar in verband met de export, al dus vervolgden deze leden, vermeldt de regering de gunstige ligging van de Scan dinavische markt, waarmede zij wellicht ook het oog op de Groningse kustvaart gericht heeft. Valt uit het vermelden van Door het overlijden van Keimpe Piers Nijdam uit Sneek is thans vermoedelijk de heer Jan Kip te Dreischor de oudste man van Nederland geworden. Opa Kipis op 18 Maart 1851 te Dreischor geboren en is sinds 23 Augustus I937 weduwnaar. Hij geniet nog een. goede gezondheid en ver richt nog dagelijks bezigheden in zijn landbouwbedrijf je- In de op 19 Mei gehouden vergaderingen van commissarissen en directie van de Mij van Berkei's Patent N.V. werd besloten aan de a.s. algemene vergadering van aan deelhouders voor te stellen het didvidend over 1953 te bepalen op 8 (v j. 7) pet.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 3