Naundorff in de Sorbonne JAVA-CHINA-PAKETVAART Mulloy schakelde Hoad uit en Larsen klopte Drobny PUZZLE m m Van Est en Nolten in de aanval De slapende Boeddha WARM ZOMERWEER OP KOMST Hij leeft nog en is vechtlustig Onze dagelijkse Dr Stuyt's argumenten niet doorslaggevend Britse Lagerhuisleden stemden voor opslag Tennis-sensatie in Parijs Amerikanen favoriet, Trabert het meest Als antwoord op Torriani's verwijt Data voor de strijd 0111 de landstitel DINSDAG 25 MEI 1954 PAGINA 7 JEUGDIGE OFFERBLOK- LICHTERS GEPAKT BEJAARDENZORG IN TILBURG AMENDEMENT OP WIJZI GING GARANTIEWET ERNSTIG ONGEVAL BIJ KACHEL AANMAKEN Hoger exploitatiesaldo 1955 T'oenemende concurrentie Voor gezonde regelmaat MIJNHARDT'S LAXEERTABLETTEN b.m.r s. Meubelprijsvraag >y V i ■V VRIJ PARKEREN IN UTRECHT Oplossing van gisteren BANDEN DOOR F. J. A. L. CORDENS Competitie 27 Juni afgelopen (Van onze Parijse correspondent) Alles is mogelijk. Zelfs dat de Sor- donne zich met de Naundorff-zaak inlaat. ■De gelegenheid, zoals wij gisteren reeds Meldden, deed zich Zaterdag voor. toen dr J. C. L. M. Stuyt, chirurg te Arnhem, een erkenning kwam oogsten voor zijn belangstelling in de Franse geschiedenis, die van de 18de en begin 19e eeuw Vooral. Nu was helaas ten onrechte in de Ne derlandse pers de indruk gewekt, dat het gehele proefschrift van dr Stuyt aan Naundorff was gewijd. Prof. Dunan, lid van de beoordelende jury, achtte het dan Dok nodig te zeggen, dat het proefschrift, dat de heer Stuyt te presenteren had, in hoofdzaak een Napoleon-episode betrof: hamelijk de gezondheidsdienst van Bona parte in Egypte. En verder twee toege voegde stellingen: namelijk het gebruik Van pieken in de militaire geschiedenis Van Lodewijk XIV tot Napoleon, en ver der de Academie van Wetenschappen in de 18e eeuw. Mocht incidenteel daarbij over Naundorff worden gesproken, dan Zou het slechts aan het einde van de lange ochtend zijn, als omtrent een paar bladzijden in het proefschrift door één der juryleden vragen zouden worden ge steld. Dit moment kwam eindelijk toen aan dr Stuyt vijf minuten werden gegeven °m te zeggen wat hij over Naundorff naa te vertellen Vijf minuten mochten vol doende worden geacht, omdat men:meen de dat de grote onthullingen van_dr fatuyt volgens welke onomstotelijk zoJXVI1 Vrezen dat Naundorff niet Lodewtjk XVII was, in een paar woorden kon worden VDeaonthulling van dr Stuyt was inder- daT? om- kort en verwekte onder hen die zich wel met de Naundorffzaak heb ben bezig gehouden een zichtbare teleur stelling Alleen de Naundorff-advocaat mocht in zijn vuistje lachen, dat het met de Naundorff-verdichtsels nog niet uit behoeft te zijn. De heer Stuyt bracht twee oude boeken naar voren, gebonden gazetten, bekend onder de naam „le Journal de Paris" 1785 en van vergissen we ons niet 1787, waarin bij wijze van gezondheidsbulletin de inenting tegen de pokken wordt ver meld, in 1785 van de in 1789 overleden oudste zoon van Lodewijk XVI, die ge lijk plaats had met die van de hertog van Berry en in het andere deel, de inenting van de latere dauphin, de tweede zoon: de hertog van Normandië, bij net ont hoofden van Lodewijk XVI als Lodewijk XVII in de koninklijke erfopvolging ge iteden En uit deze officiële berichten Weet men, dat die prinsen op beide armen Werden ingeënt. Die dingen heeft dr Stuyt niet als his toricus maar als geneesheer bekeken iets Wat volgens hem tot dusver met gedaan is. En nu bracht hij triomfantelijk naar Voren dat de inenting de bekende lit tekens opleveren, die levenslang blijven Nu heeft zich het overbekende geval Voorgedaan, dat bij het ontbreken van elk document om de identiteit van Naun dorff vast te stellen, na diens dood een lijkschouwing heeft plaats gehad, waarbij bij notariële acte en door de Delftse des- (Van noze correspondent) De laatste w^SmTgemArnhem!'^- plaatsen, rde offerblokken in de kerken geconstateerd. Ofschoon telkens eon nauwlettend onderzoek werd inge steld. kon men de hand nog niet op de daders leggen. Gisteren echter heeft de rijkspolitie in V. Eist twee jongelieden aangehouden, die bekenden zich te hebben schuldig gemaakt het lichten van offerblokken in ker ken van bovengenoemde plaatsen. Beide knapen, de 20-jarige S. uit Velp en de 2ljarige De M. uit Arnhem rukten in Eist twee offerbussen van de muur en namen de inhoud mee. In Huissen moesten zij een Poging laten varen door de plotselinge komst van een kerkbezoeker. Zij ver klaarden tevens zich aan dergelijke prao- tijken reeds eerder te hebben schuldig ge maakt. De offerblokken van Eist zijn op hun aanwijzing in een bos onder Schaars- bergen bij Arnhem teruggevonden, S. en De M. zijn voor de officier van Justitie geleid. kundigen alle bijzondere tekenen zijn vastgelegd, die zich op het lijk vertoond hebben. De fotocopie, die de heer Stuyt toonde was dan ook niet anders dan die van de notariële acte in ons Rijksarchief aanwezig, getiteld: „Acte constaterende de buitengewone uiterlijke littekens van het lijk van Charles Louis de Bourbon hertog van Normandië, overleden te Delft, de 10de Augustus 1845". En notaris Scholten heeft die acte gedateerd op 12 Augustus. En uit die acte blijkt, dat slechts op één arm de littekens van de inenting aanwezig zijn. namelijk voor drie opge komen pokken in driehoek met de top naar beneden geplaatst. Dus, zegt dr Stuyt. Naundorff kon onmogelijk Lode wijk XVII zijn. Zelfs voor de felste anti-Naundorffisten moest deze openbaring echter wel een teleurstelling zijn. De opmerkingen van de professoren Dunan, Vaucher en Zeiler, die samen de jury vormden, kwamen onmiddellijk aan de bewijsvoering van dr Stuyt het on omstotelijk karakter ontnemen. „En als bij Lodewijk XVII op één der armen de pokken nu eens niet zijn opgekomen?" En wij zijn benieuwd of mr Gar?on, de pleitbezorger der Bourbons, in het thans lopende Naundorff-proces, van de ont hulling van dr Stuyt gebruik zal maken. Men moet niet vergeten, dat bij de pro cessen van de vorige eeuw Jules Favre ook reeds over deze littekens heeft ge sproken en dat zelfs de verklaringen door de gouvernante en de kindermeid van Lodewijk XVII afgelegd alle zeker heid missen. Men blijft in het warnet van tegenstrijdige of onbetrouwbare verkla ringen, die meestal nog door iedere partij op haar manier kunnen worden uitge legd. De leden van het Britse Lagerhuis had den gisteren een zeer prettige avond. Zij besloten hun salarissen met de helft te verhogen. Zij zul'"n nu voortaan een wedde van 1500 per jaar genieten. Een alternatief voorstel om hun een zelfde verhoging, van 500 pond, als jaar lijks onkostenvergoeding toe te kennen, werd met 276 tegen 205 stemmen ver worpen. De regering had de voorkeur gegeven aan dit alternatief omdat zij vreesde, dal oe salarisverhoging „misschien niet door de bevolking zou worden begrepen" De regering immers verzet zich in het alge meen tegen de aandrang voor loonsver hoging van de vakbonden en is slechts bereid daaraan een gewillig oor te lenen, indien er productieverhoging tegenover staat. Het parlement prefereerde echter kenne lijk de salarisverhoging. Het verhaal gaat, dat sommige Labour-afgevaardigden slechts over 5 pond per week voor hun persoonlijk gebruik overhielden na aftrek van al hun noodzakelijke parlementaire uitgaven. De regering moet de eindbeslissing ne men, maar men verwacht, dat zij zich bij de opinie van het Huis zal neerleggen. In Tilburg is een comité .Huize An- tonius" in het leven geroepen, dat zich ten doel stelt de huisvesting en geeste lijke en lichamelijke verzorging van be jaarden uit de arbeidende stand en daar mee gelijk te stellen groepen van personen Het comité wil een tehuis voor bejaarden exploiteren, dat door de gemeente Tilburg ingericht zou moeten worden. De grond hiervoor, aan de Hoefstraat-Paus Adriaan- straat- is reeds beschikbaar en het comité heeft inmiddels ook de zusters van de H Vincentius a Paulo bereid gevonden de verzorging van de in het tehuis te huls- vesten ouden van dagen op zich te nemen Het college van B. en W. heeft de raad thans voorgesteld een aanloopsubsidie van 1000 te verlenen om het plan te kunnen verwezenlijken. Op het wetsontwerp tot wijziging der garantiewet burgerlijk overheidspersoneel Indonesië ls door het Tweede-Kamerlid de heer Van de Wetering (C.H.) een amen dement ingediend. Dit amendement houdt in dat degenen, die na de oorlog op verzoek van de Ne derlandse regering als zogenaamde kort- verbander in Indonesië voor de tijd van drie jaar te werk werden gesteld, buiten hun schuld door de regering van de repu bliek Indonesië werden ontheven van deze terbeschikkingstelling en daardooi financieel gedupeerd werden, ten minste alsnog in. het genot worden gesteld van de volledige toelage en bonus, welke hun bij uitzending in uitzicht werden gesteld. Het K.N.M.I. deelt mede De luchtdrukverdeling heeft de laatste dagen belangrijke wijzigingen ondergaan Het hoge-drukgebied bij Ierland, dat einde vorige week oorzaak was van Noordelijke winden boven het Noordzeegebied, is ge heel verdwenen. In de plaats daarvan ligt Hoewel de bevindingen van dr Stuyt interessant zijn in het reeds zo lijvige Nanudorff-dossier, is niet te verwachten dat de Naundorffisten er zich bij zullen neerleggen en dat het raadsel van ae Tempelgevangenis er een stap verder naar de oplossing wordt gebracht, is evenmin te geloven. Men herinnere zich slechts op welk fiasco de episode van het hoofdhaar is uitgelopen. (Van onze Haagse redactie) In de komende weken zal de beslissing vallen over de vraag of Schevenlngen zijn pier terugkrijgt Dat is afhankelijk van de uitslag van het onderzoek naar de exploitatiemogelijkheden. Bij een gun stige beslissing zal reeds in het voorjaar van 1955 met de bouw begonnen kunnen worden. In dat geval zal Scheveningen ongetwijfeld tot vreugde van velen in 1956 weer voorzien zijn van een wan deling ovèr de woelige baren. Zij het niet in dezelfde vorm als de vooroorlogse, maar aangepast aan de eisen, welke aan een moderne pier gesteld worden. Verschillende schetsontwerpen, welke de Exploitatie Maatschappij Schevenin- nu een diepe depressie, welke over geheel West-Europa Zuidelijke winden veroor zaakt. Er ontwikkelde zich daarbij tegelij kertijd een nog in betekenis toenemende rug van hoge luchtdruk van het Alpenge bied naar Scandinavië. Zuidelijke winden voeren nu steeds warmere lucht over Frankrijk naar het Noorden, zodat de tem peraturen de komende dagen in ons land tot steeds hogere waarden zullen oplopen. Er mag dan ook op enkele dagen warm zomerweer worden gerekend. De kans op vorming van warmte-onweders in de na middag is aanvankelijk nog zeer gering maar neemt toe naarmate de verwarming boven West-Europa doorgaat. (Van onze correspondent) Gisteren geraakte de kleding van de 58-jarige mevr. Van B. aan de Vaassense Binnenweg te Ernst in brand, toen zij pe troleum wierp op 't blijkbaar nog smeu lende vuur in de kachel, die zij wilde aan maken. Met ernstige brandwonden over De aanzienlijke teruggang van het wereldgoederenverkeer. welke zich voor al de tweede helft van 1952 kenmerkte, deed zich in 1953 aanvankelijk nog ge voelen, doch na de eerste maanden trad een geleidelijke verbetering in, aldus het verslag over 1953 van de Kon. Java- China-Paketvaartlijnen N.V., te Amster dam. Alhoewel in het algemeen van een teruglopende conjunctuur op scheep vaartgebied moet worden gesproken tot uiting komend in de voortpzette 'dalmg van de trampvrachten, gaf het vervoer tussen de landen in het vaargebmdvan de maatschappij veelal zien. De omvang van het laf'nfXe2rvoer in 1953 was iets groter dan m 190Z. "Het saldo van de exploitatierekening beloopt over 1953 f ?9.8iJUm (171667 757) do interestrekening beloopt J94.34J (1.030.318). Vorig jaar was er bovendien een bate uit de verkoop van het s.s. „Tjibesar" ad f 1.938.639. Na afschrijving op schepen van f 9.350.987 (8.599.454), afschrijving op etablissementen e.d. van 1.121.021 (639.959). extra reservering voor vloot- vernienwing van f 7.000.000 (8.000.000), resteert een winst ter verdeling van f 2.450.750 (onv.). Zoals bekend, wordt voorgesteld een di vidend uit te keren van 9 pet (onv.) als mede over te gaan tot herkapitalisatie door een uitkering van 25 pet in niet- royeerbare certificaten van gewone aan delen uit .te geven door de N. V. Admin.- kantoor voor Aandelen „Kon. Java-China- Paketvaart Lijnen N. V." Deze ultgiftte geschiedt ten laste van de agio-reserve van nominaal 5.250.000 en zal geen aan leiding geven tot het heffen van inkom- stenbelasting. De nieuwe aandelen zuilen ten volle delen in de winst over 1954. In het verslag wordt voort, opgemerkt, dat de zich in snel tempo uitbreidende Japanse koopvaardijvloot gesteund door indirecte subsidies en het nationale sen timent weer een belangrijk deel van het vervoer van en naar Japan tot zich wist te trekken. Rekening moet wor den gehouden met de gevolgen van toene mende concurrentie. De barterovereenkomst tussen Indone sië en Hongkong had een opleving van het vervoer ten gevolge, welke echter te- Door het onlangs gesloten handelsverdrag met China staat de mogelijkheid open, dat de handel en dus het vervoer tussen beide landen zich in stijgende lijn zal gaan ont wikkelen. De schepen kregen in Indonesië een De- hoorlijke despatch, al deden zich in het bijzonder in de tweede helft van het jaar nog arbeidsmoeilijkheden voor. Het risico van diefstallen aan boord en in de lood sen werd geringer. Het aantal vervoerde passagiers nam in 1953 weder toe. De passagetarieven onder gingen over het algemeen weinig veran dering. Het passagiersvervoer blijft een belangrijk onderdeel van he' bedrijf. Een uitbreiding van het lijnenstelsel is mede mogelijk geworden door medewer king van de Kon. Paketvaart Mij., waar mee op verschillend gebied zeer nauw werd samengewerkt. De K. P: M., die ver schillende schepen beschikbaar stelde ter exploitatie in het vaargebied n de Java- China Paketvaart Lijnen, is bereid aan deze vorm van samenwerking een meer permanent karakter te geven. Besprekingen zijn gaan om te komen tot een regeling, welke aan deze samenwer king met de K. P. M. een vaste grondslag zal geven. De toeneming van de concurrentie en dc labiele politieke toestand in het Oosten maken het moeilijk t.a.v. de vooruitzich ten voor 1954 een voorspelling te doen. Tot dusverre zijn de omvang van het ver voer en de verkregen resultaten bevredi gend. gen heeft laten vervaardigen, hebben de voorlopige goedkeuring gekregen van de officiële instanties. Thans zijn de deskun digen druk doende met het uitrekenen van de kosten, verbonden aan de ver schillende mogelijkheden. Gezocht wordt naar een oplossing, waarvan de kosten het bedrag, dat de E.M.S. maximaal verant woord acht, niet te boven gaan. Indien die oplossing gevonden wordt, zijn finan ciers bereid het geld te fourneren. Hoe dat ook zij, indien tot de bouw van een pier besloten wordt, komt deze niet op de plaats van het afgebroken wandelhoofd De nieuwe pier komt recht tegenover de Palacestraat en zal van de boulevard af tot het eindpunt omhoog lopen. Aan he- eind komt geen rotonde, omdat men het tochten, waarmee de „oude" pier behept was wil vermijden. De nieuwe ontwerpen gaan in de richting van T- of L-vormig. jn een „bhmenzitje", zoals de vroegere pier die in haar rotonde had. ziet men trouwens uit exploitatie oogpunt ook weinig heil. Bij mooi weer is het binnen te warm en bij slecht weer wagen maar weinigen de wandeling over de zeebrug Reeds vóór de oorlog was dit zitje nauwelijks exploitabel. Gezien de veel hogere kosten zou het dit thans zeker niet zijn. Inmiddels heeft men ook voor het ko mende seizoen niet stilgezeten, zo deelde mr Adam» Zijlstra, directeur van de E.M S, gisteren op een persconferentie mede. Zowel door de maatschappij als door de gemeente is hard gewerkt om de oadplaats weer aangenamer te maken Het Gevers Deynootplein heeft een fon tein gekregen die op 1 Juni door wet houder Dettmeijer in gebruik zal worden gesteld De zwaar gehavende toegangsweg naar de boulevard en de doorgang tus sen het Kurhaus 6n het Grand Hotel bij- het monument voor Land- en Zeemacht heeft zijn oude allure herwonnen. Op de boulevard zelf is de Oranje Winkelgalerij definitief hersteld en zijn de laatste ruïnes opgeruimd. DE MAN, DIE de befaamde monnik pond sterling toe, dus ongeveer een half Raspoetin doodde, leeft nog. mfllioen gulden. Hij slaafede er in, de bolsjewistische Sindsdien verzonk prins Toesoepof, de revolutie te overleven en wist naar Frank- moordenaar van Raspoetin, weer in de rijk te ontkomen. vergetelheid. Altijd heeft hij verklaard, geen moorde- Thans echter laat hij weer van zich naar te zijn. Zijn doel was slechts Rusland sprken En menigeen zal er zich over ver te bevrijden van een monster, dat door zijn wonderen, dat de man nog leeft. Invloed op de tsarina en daardoor op de Hij is oud inderdaad doch hij blijkt nog heel vechtlustig Kort geleden heeft hij de prefectuur van Finisterre ln Bretagne voor de rechtbank gedaagd teneinde in het be zit te komen van een oud kasteel vol kost baarheden. Het is het kasteel van Kemolet. Dit werd door een zekere graaf De Chauveau ge schonken aan zijn Russische gemalin, een madame Nariskin die tevoren getrouwd was geweest met Boris Toessoepof. Van hem had ze een zoon. Nicolaas Ioessoepof. Inplaats van het kasteel aan haar zoon te vermaken, schonk ze het aan de prefec tuur van Finisterre. Onze prins Ioessoepof is slechts een verre bloedverwant van die Nicolaas. De verwantschap is nogal ingewikkeld en doet weinig ter zake. Felix zou er zich vermoe delijk nooit erg druk om hebben gemaakt. De overvloedige regens, welke sedert enige dagen in de staat Sao Paulo zijn gevallen, zouden volgens de bladen voor tijdige afval van koffievruchten hebben veroorzaakt, waardoor de pluk met 10 k 15 pet verminderd zou worden. Deskun digen zpn echter van mening, dat het nog te vroeg is om een oordeel uit te spreken over de schade, welke de koffieplanters zullen hebben. tsaar een groot gevaar was voor het Rus sische vaderland. De moord op Raspoetin was een voor spel van de grote revolutie. Lange tijd is de wereld ervan vervuld geweest. Maar de moordenaar, prins Felix Ioessoepof, raakte spoedig in vergetelheid. Tot de film hem weer in het centrum der belangstel ling bracht. Jarenlang leefde hij inmiddels te Parijs het leven van zovele, al of niet vorstelijke emigranten. Armoede was zijn deel. Maar tussen de eerste en de tweede wereldoorlog maakte de Metro Goldwyn Mayer een film van de historische episode waarin hij een hoofdrol speelde. En toen de film vertoond werd, greep prins Joes- soepof zijn kans. Hij beschuldigde de filmmaatschappij er indien hij niet heel toevallig een afschrift van, zijn vrouw prinses Ioessoepof, in de van het testament in handen had gekregen, film in een verkeerd daglicht te hebben Laat hij nu daarin lezen, dat de schenk- gesteld. Aangezien hij zich daardoor in ster bepaald had. dat van de rond het zijn goede naam en faam aangetast achtte, kasteel liggende landerijen niets verkocht deed hij de M.G.M. een proces aan. mocht worden. Ook moest het kasteel zelf Een Engelse rechtbank gaf hem gelijk en volkomen intact blijven, wees hem een schadevergoeding van 50.000 De prefectuur van Finisterre hield zich niet aan deze bepalingen. En ze gaf tal rijke kunstvoorwerpen aan Bretonse musea. Hiertegen heeft Felix Ioessoepof verzet aangetekend. Hij kreeg ln eerste instantie ongelijk, ging in hoger beroep en meent, dat zijn zaak er nu beter voor staat. Indien dit zo is. krijgt de moordenaar van Raspoetin, na het halve millioen, nog een kasteel in de schoot geworpen. (Advertentie) Werken vlug, zacht en pijnloos dekt werd de vrouw overgebracht naar het St Liduina-ziekenhuis te Apeldoorn I niet werd gedaan door de ernstige beper- Daar is zij vannacht overleden. kingen, welke Indonesië eind 1953 instelde Dinsdag 25 Md Uitzending vanuit Engels transit Camp e Hoek van Holland. Golflengte 31 meter. 22.00 Bii Invitation. 22.30 Tijd voor Bernard. 23.00 Verzoekplaten. 00.30 Sluiting. WOENSDAG 38 MEI HILVERSUM I (402 m.) 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nws 7.13 Gewijde tnuz. 7.45 Een woord voor de dag 8.00 Nws 8.15 Gram. 8.30 V. d. Vrouw 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken 9.30 V. d. vrouw 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgen dienst 11.00 Hoorsp. „Bij Moeke Thuis" 12.00 Barirton en piano 12.30 Land- en tuinb. meded. 12 33 Gram. 12.37 Middagpauzedienst 12.59 Klok gelui 13.00 Nws 13.15 Prot. Interk. Thuisfr 13 20 Mandoline-ens. 13.50 Gram. 15.35 Piano kwartet 16.00 V. d. jeugd 17.20 Gram. 17.30 Orgelconc. 18.00 Mil. caus. 18.10 Gram. 18.15 Kinderkoor 18.30 Spectrum v. h. Chr. Org. en Ver leven 18.45 Geestelijke liederen 19.00 Nws 19.10, Boekbespr. 19.25 Gram 19 30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant 20.20 Omr. ork. 21.10 „Ondernemingsraad orgaan van samenwerking", caus. 21.40 Meisjeskoor en kiïïmeT 22 00 Rep. 22.15 Gram. 22.45 Avond overdenking23.00 Nws 23.15-24.00 Kamerork. HIT VFRSUM II (298 m.) 7.00 VARA, 10.00 VPRO 10 20 VARA 19 30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. M NwA.lO Grm 715 Gym, 7.33 Gram 8.00 Nws 8 18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.00 Gym. v. n huisvr. 9.10 Gram. 10.00 Schoolradio 10.20 V. d. vrouw 11.00 Gram. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V. h. platteland 12.38 Orgel en hobo 13.00 Nws J3-!5JLentJ^: stellingsagenda 13.18 Gram. 14..00 Gra Gitaarens. 17.50 Regeringsuitz.. „Holland Fes tival" 18.00 Nws 18.20 Act. 18.30 "Mirjam en de Profeet Elia", sprookje l8.5o GeVar. muz. 19.lo Het volle pond" 19.30 Een ton voor Triest 20.00 Nws 20.05 Pol. comm. 20.15 Metropole ork koor 20.45 ..De Barbier van Sevilla 22.00 Llc™e muz. 22.15 Caus. 22.30 Gram 23.00 Nws 23. h Socialistisch nws in Esperanto 23.2024.00 Gra Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Gram. 12.30 V .d. boeren. 12.55 Weer. 13.00 Nws. 13.10 Rep. 13.30 Dansmuz. 13.55 bpori. 14.00 V. d. scholen. 15.00 Gram. 15.15 Hoorspel 16.00 Vespers. 16.45 Voordr. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weer 18.00 Nws. 18.15 Comm. 18.25 Sport. 18.30 Gevar. progr. 19.30 Rep. 20.00 Symph.- conc. (21.00—21 15 Nws). 22.05 Caus. 22.35 Gram. 22,45 Pari. overz. 23.00—23.08 Nws. Engeland. BBC Eight Progr., 1500 en 247 m. 12.00 Dansmuz. 12.30 Orgel. 12.45 Gram. 13.45 v. d. kind. 34.00 V d. vrouw. 15.00 Ork.conc. 15.45 Lichte muz. 16.15 Mrs. Dale's Dagb. 16.30 Schots ork 17.30 Lichte muz. 18.00 Mil. ork. 18.45 Hoorspel. 19.00 Nws. 19.25 Sport. 19.30 Hoorspel. 19.45 Gevar. progr. 20 30 Hoorspel 22.00 Nws. 22.15 Act. 22.20 Caus. 22.30 Revue ork. 23.05 Voordr. 23.20 Gevar. muz. 23.50— 24.00 Nws. N.W.D.R. 309 m. 12.00 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.10 Omr.ork. en Sf>list. 16.00 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Opera- muz. 19.00 Nws. 19.30 Kamermuz. 20.00 Gevar. 21.45 Nws. 22.10 Amus.muz. 23.00 Lichte JJUz- 23.20 Amus.muz. 24.00 Nws. 0.30 Oude muziek Frankrijk, Nationaal progr. 347 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.U0 Gram. 14.05 Nws. 18.30 Amerik. uitz. 19.00 Gram. 20.02 Vo caal ens., kamerork. en soliste. 22.15 Kamermuz. 23.4524.00 Nieuws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 11 45 Gram. 12.30 Weer. 12.34 Gram. 13.00 Nws 13.15 *Piano en zang. 13.45 Gram 14.00 ophnolradio. 15.45 Gram. 16.15 Omr.ork 17.00 Nws 17 10 Alt en piano. 17.30 Klankbeeld 17.40 Alt pn rjiano. 18.15 Caus. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws 19 40 Volkszang. 20.00 Hoorspel 21.05 OmTórk en sol. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55- 23.00 Nws. Nog niet zo heel lang geleden is de Nederlandse meubelindustrie begonnen met het op ruimer schaal vervaardigen van het moderne meubel Door deze snelle groei zijn nog niet op alle gebieden vol doende gedifferentiëerde modellen in de handel verkrijgbaar. „Goed Wonen" heeft een tentoonstelling gearrangeerd in haar toonzaal Rokin 56 le Amsterdam, met het <3oel om het goede moderne meubel te tonen dat momenteel ln de handel verkrijgbaar is. Om te voorzien in de leemten, die er onder de huidige handelsmeubelen zijn, wordt tevens een prijsvraag uitgeschreven voor enige meubelen, die volgens haar mede in een moderne collectie moeten worden opgenomen. Zij denkt daarbij minder aan het in dividueel vervaardigde meubel, maar meer aan ideeën voor het vervaardigen van een verantwoord industrieel massaproduct Er zijn voor deze prijsvraag, door „Goed Wonen" enkele prijzen beschikbaar ge steld. Het ligt in de bedoeling om de daar voor in aanmerking komende modellen aan te kopen en in productie te doen nemen. t J r 9 O /J /r /6 '4 20 3/ u J6 Jd 3/ 31 33 J</ jt 36 JS </o V' PARIJS, Zondag Sensaties in Parijs: nadat de Deen Niel sen reeds door de Fransman Remy was uitgeschakeld, sneuvelden dit weekend is immers veel meer de specialiteit op harde banen dan de grillige, soms clow neske Larsen Doch deze had ditmaal een veel grotere en blijvender concentratie aan anders. Hij pareerde de vliegende wederom twee geplaatste sPflers De nota, ,J)ts(.hiptprs van dp met benl "Zr soed diep geblokkeerde drives en blijk- baar was Drobny niet ingesteld op het ook-linkse van z^jn tegenstander. 13.15, 14.00, 15.00 en 18 80 Gram Ï6 05 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 15.30. Gram l0.ua lg 15 Gram 19 28 Gram. 17.30 Viool en p 2130 Muz. ult U.UU no te Mn... 22.00 Sw": 22.15 lichte 2To^22."oPNnwSSerVVrijbuiters Radiodagboek (op 224 en 75 m.). B. en W. van Utrecht schrijven in hun memorie van antwoord betreffende de ge meentebegroting aan de raad, dat hun streven er op is gericht te geraken tot al gehele afschaffing van verpachting van autoparkeerterreinen. In een stad als Utrecht is het volgens hen van groot be lang het autorijdende publiek zoveel mo gelijk te vrijwaren voor kosten terzake van het parkeren. Wanneer door het aan brengen van veerkeersstrepen aan de automobilisten enige leiding wordt gege ven bij het plaatsen van hun voertuigen, zal het gemis van toezicht naar B. en W. verwachten geen hinderlijke gevolgen hebben. Horizontaal: 1 brute, 5 rijgsnoer, 9 klaar 10 landbouwwerktuig, 11 water in Fries land, 12 voorzetsel, 13 vogel, 14 laatst leden (afk.). 15 bevel, 16 onder het nodige voorbehoud (Lat.), I8 groente, 20 gelofte, 22 Europeaan, 23 waterplant, 24 zwaard vis. 25 woede, 27 geneesmiddel, 29 nabe richt, 30 welwillende lezer (Lat.), 31 voor zetsel, 33 de somma van (afk.), 34 meisjes naam, 36 afstandsmaat, 37 zangnoot, 39 familielid, 40 horde. 41 uitbouw. Verticaal: 1 zangnoot. 2 voegwoord, 3 zout water, 4 wederhelft, 5 huid, 6 vlieg veld in Nederland, 7 voegwoord, 8 deel v.e. zeilschip, 15 gang v-e. paard. 17 pook, 18 pl. in België, 19 waterplantje, 20 boom 21 roeipen, 26 slanke, 28 elk. 32 eenh. v stroomsterkte (afk.), 33 vlaktemaat, 34 ge heel de uwe 'Lat.), 35 goud (Fr.)> 38 pers. vnw., 39 slede. Horizontaal: 1 harpoen, 7 gene, 8 pees, 10 hol, 11 Ede, 13 lek- 15 aa, 16 dor, 17 l.o., 18 alles, 21 afval, 24 o.l., 25 ei, 26 Lisse, 29 slaan, 31 ed- 32 mal, 34 de, 35 men, 37 mee, 38 lel, 39 mede, 41 daar, 43 op nieuw. Verticaal: 1 hel, 2 an, 3 reeds, 4 opera, 5 ee, 6 Nel, 7 goal, 9 sela, 10 Haarlem, 12 do, 14 kolonel, 19 l°s- 20 eIs> 22 fel, 23 via, 27 idem, 28 Emmen, 29 slede, 30 ader, 33 a.e., 36 neo. 38 law, 40 d.p., 42 au. werd daarbij in vier sets verslagen door de als nr 16 geplaatste Amerikaan Mulloy. terwijl aan de onfortuinlijke Drobny zich weer eens een noodlot voltrok door een al even onverwachte nederlaag tegen de Amerikaan Larsen (inderdaad zijn dc Amerikanen nu wel de favorieten voor de internationale tennis-titels van Parijs ge worden). De sterkste indruk van alle Yankees maakte intussen Trabert, die in minder dan drie kwartier tijd met zijn lage ge sneden backhand en feilloze retour-vol leys een verpletterende zege op de Aus traliër Arkinstall behaalde: 6-2 6-4 6-0. Een andere Amerikaan daarentegen on dervond echter dat Europeanen ook wel iets van afmaken" weten: de Belg Washer speelde Burrows met 2-6 6-4 6-0 6-0 zonder slag of stoot van de baan. Patty had vijf sets nodig tegen de Itali aan Pietrangeli 3-6 6-3 2-6 6-1 6-3. Seixas schakelde de Engelsman Mottram uit in drie gerekte sets 8-6 6-4 6-3, Mulloy klopte de Fransman Abdesselam 7-5 4-6 7-5 6-3, waarna nog één Amerikaanse nederlaag: Vincent 4-6 0-6 3-6 tegen de Zweed Davidsson. Australische successen waren de 6-2 2-6 6-3 3-6 6-4 (zeer moeizaam) van Hartwig tegen de Braziliaan Veira en de 7-5 3-6 7-5 3-6 6-3 (al even moeizaam) van Rose op de Canadees Maine, waartegenover de jonge Aussie Fraser met veel eer en allure slechts op het nippertje van de geroutineerde Belg Brichant verloor: 3-6 6-2 2-6 6-1 6-4- De nergens ontbrekende statenloze tennis-globetrotter Skonecki werd hier door de Amerikaanse Brazili aan Falkenburg met 6-4 2-6 6-1 6-4 uit geschakeld. En toen kwamen dc grote klappen! Larsen was de eerste Amerikaan die sich in de laatste acht speelde zonder dat men hem daarin verwacht had. Drobny (Advertentie) Larsen troefde hem meer dan eens met meer fantasie, meer durf tot zacht spel, "listiger en beter afgemaakt netspel. Een strijd tussen twee tennis-tactici, twee tennis-intellectuelen! De wijze waarop Drobny echter na 4-6 7-5 4-6 de vierde set net 6-3 won, leek zijn zege in te luiden, doch Larsen won na 1-0 in de vijfde met een Drobny's service door zeer vlug nemen van de bal, direct naar het net, kwam op 3-0. En toen na 3-1 de regen kwam was de gebrilde Drobny danig in 'net nadeel en verloor met 1-6 Dat Mulloy zich in de tweede acht speelde, de 34-jarige Amerikaan, die als no. 16 van de geplaatste spelers tegen de no. 1, Hoad, kwam, was nog groter ver rassing Een wonderlijk gevecht van een aldoor aanvallende, sterk, te sterk for cerende jonge speler (19) tegen de verbe ten beheersing van de prachtig plaatsen de, met backhand feilloos passerende Amerikaan: 6-2 3-6 7-5 6-4. Bij die twee Amerikanen voegden zich Trabert, Patty en Seixas. De eerste twee snel: Trabert sloeg Falkenburg in iets" meer dpn drie kwartier, met hgel sterk, sluitend spel met 6-3 6-2 6-2, alle half- ccurt-slagen afmakend, Patty won van een onzekere, nerveuze Brichant met 6-3 3-1 6-4. Doch Seixas moest zich uit zéér, zéér gevaarlijke situaties redden. En nog wel nadat hij de wedstrijd tegen de Aus traliër Hartwig in handen leek te heb ben. Hij was op 8-6 3-6 6-3 gekomen met inzet van al zijn allround capaciteiten. En toen op 5-4, op zijn service en match point. De kans lag er: een goede po sitie aan het net op een diepe bal in de oackhandhoek. Doch Hartwig gaf een desperaat noodschot en de passing ver raste Seixas volkomen. Hij verloor zelfs de set 5-7, kwam op 6-7 in de vijfde, kreeg matchpoin-tegen.Hartwig miste een volleykans! Op 7-8 weer matchpoint- tegen, doch de Amerikaan sloeg een ser vice-ace! Om tenslotte na 8-8 door de service van Hartwig heen te breken en rijn eigen op love te winnen: 10-8. Washer's succes is ten einde. Door eigen schuld wellicht. Hij speelde schitterend 'egen de Argentijn Morea, kwam op 1-6 6-2 6-4 4-3, kreeg op het punt voor 5-3 een dubieuze beslissing, verloor de game, raakte van streek verloor zes games ach tereen'en de vijfde set met 1-6.... In het dubbelspel konden onze (na een walk-over tegen een niet opgekomen Frans broeder-paar) landgenoten Krijt en Van Meegeren het niet bolwerken, zoals te voorzien was, tegen de Zweed Da vidsson en de Australiër Fraser: 4-6 1-6 2-6. (Speciale berichtgeving). BARI, Maandagavond Vier Italianen enéén Nederlander een kwartier achterstand. Van Est en Nol ten klommen in het klassemnt van de 70e naar de 54e resp. van de 85e naar de 77e plaats. En de Belg Rik van Steenbergen stormden vanavond na een monsterachtig WQn on<Jerweg etteiijke duizenden lires lange etappe van 350 K.M. van Cantanzaro doQr allerlei premiesprints te winnen. naar Bari op de finish af. Vier Italianen en Wim van Est, die in de eindsprint de vijfde plaats moest nemen. Maar dan toch maar een Nederlander in de eerste groep vluchtelingen; en dat was dan het ant woord van Pellcnaars' ploeg op het ver wijt van directeur Torriani, dat de Ne derlanders nog geen strijd hadden ge maakt. Een verwijt, dat Pellenaars uiterst onbillijk voorkwam, maar waarop hij het antwoord toch niet schuldig wilde blijven. Zoals te verwachten was. hielden de renners meer dan 250 K.M. lang een ge zapig wandeltempo aan. Tot dan 100 K M voor de finish Van Est en zijn vier Ita liaanse metgezellen wegvluchtten. Jan Nolten deed bij de laatste contröle-post op 40 K.M van de finish, nog een poging om aansluiting met Van Est te krijgen; inder daad kwam hij los van het peloton, maar ook hij kreeg een stel Italianen mee die echter geen meter kop voor hem deden En ook Nolten was in de sprint tegen de Italiaanse samenwerking machteloos Des ondanks leverde hij met een tiende plaats een tweede antwoord op Torriani's ver wijt. Gerrit Voorting, Wout Wagtmans, Thijs Roks en Hein van Breenen kwamen in het grote peloton binnen, waarin ook alle cracks schuil gingen, zodat het algemeen klassement geen belangrijke wijzigingen onderging Alleen Adri Voorting had op de laatste 40 K.M. het tempo niet kunnen vol gen en eindigde als een der laatsten met Uitslag van de vierde etappe luidt: 1 Conterno (It.) in 11 uur 30 min. 7 sec., 2 Barozzi (It.) z.t., 3 Coletto (It.) z.t., 4 Ponzini (It.) z.t., 5 Van Est (Ned.) z.t., 6 Rosello (It.) 11.31.38, 7 Pedroni 1 It.) z.t., 8 Aureggi Ut.) z.t., 9 Volpi (It.) z.t.. 10 No', ten (Ned.) z.t., 11 Corrieri (It.) 11.33.51, 12 Koblet iZwits.) z.t., 13 Grosso (It.) z.t.. 14 Scudellaro (It.) z.t., 15 Muller (Duitsl.) zelfde tijd, 16 Rivola (It.l zelfde tijd, 17 Baronti (It.) zelfde tijd, 18 Favero (It.) z. t., 19 Monti (It.) z. t., 20 Frosini (It.) z.t. 21 Een zeer grote groep, onder wie zich bevonden Bartali (ltd, Astrua (It.), Car- rea (It.). Coppi It.), Couvreur (Belg), De Santi It., Hober (Zwits.), Impanis (Belg), Magni (It), Minardi It.), Thys Rocks (Ned.), Schaer I Zwits.), Van Breenen (Ned.), Van Steenbergen (Belg)Gerrit Voorting (Ned.) en Wout Wagtmans 1 Ned.), allen dezelfde tijd als Corrieri. 95 Adri Voor ting (Ned.) 11 uur 48 min. 15 sec. Opgegeven hebben: Crespi (It.) en Messi na (It.). Het algemeen klassement na de vierde etappe luidt: 1 Minardi (It.) 26 uur 1 min. 7 sec., 2 Schaer (Zwits.) 26.04.58 3 Koblet (Zwits.) 26.05.34, 4 Magni (It.i 26.05.35, 5 Clerici (Zwits.) 26.05.42, 6 De Filippis ilt.) 26.06.09, 7 Gerrit Voorting (Ned.) 26.07.28, 8 Astrua (It. 26.07.43, 9 Fornara (It.) 26.07.52, 10 Martini (It.) 26.10.01, 11 Coppi (It.l 26.10.26, 12 Huber (Zwits.) 26.10.37, 13 Albani (It.) 26.11.41, 14 Im panis Belg) 26.11.58, 15 Conterno (It.) 26.12.32. 16 Coletto (It.) 26.13.23, 17 Barozzi (It.) 26.13.26, 18 Pellegrini (It.) 26.13.33, 19 Nencini (It.l 26.13.55, 20 Scudellaro (It.) 26.14.06, 32 Wagt mans (Ned.) 26.17.30. 36 Rocks (Ned.) 26.19.9, 54 V a n Est (Ned.) 26.27.17, 68 V a 11 Breenen (Ned.) 26.30.57, 77 N o 11 e n (Ned.) 26.38.37, 95 Adri Voorting (Ned.) 27.03.21. 67 Moonah Singh, herhaalde hij. In een notitieboekje dat op het lijk van majoor Gwynn is gevonden, kwam de volgende aantekening voor; Informeren naar Moo nah Singh, koopman in Delhi. Daar ter plaatse is geïnformeerd, maar nooit heeft daar iemand van die naam gewoond. Wij hebben nu tenminste een vrij nauw keurige beschrijving van dit raadselach tig personage. Geef ons nu een zo vol ledig mogelijke beschrijving van de talis man, die Moonah Singh u heeft gegeven. Mijn beschrijving maakte hen niet veel wijzer- naar ik te horen kreeg, waren er verschillende Indische geheime genoot schappen, die er een teken op na hielden, dat voor hun leden als paspoort diende, ze vonden het jammer, dat de begum mij dat bewijsstuk niet had laten houden. Bij het verhaal van onze reis naar Chindawar vermeed ik met zorg de naam Bengor te noemen, want ik wilde hem niet in ongelegenheid brengen. Een pijnlijk moment werd het, toen kolonel Hereford mij vroeg: U zal in Chindawar toch nog wel mensen ontmoet hebben, die aan de over rompeling van de trein hebben deelgeno men. Kent u er daar enige van? Een ogenblik dacht ik na wat ik zou antwoorden maar te lang om geen ach terdocht te wekken. Aller ogen waren op mij gericht en onrustig trommelde de ko lonel met zijn vingers op de tafel. Ik zou er slechts één kunnen noemen zei ik eindelijk maar dat was iemand, die mijn vriend en mij redde uit de trein en die verder niet aan de strijd heeft deelge nomen, waartoe hij, naar ik zéker weet, door Patloora was gedwongen. Mijn vriend en ik hebben van die man veel vriende lijkheid ondervonden en mr Keening was de eerste om de mening te uiten, dat het geen gentlemanlike daad zou zijn, onze redder in moeilijkheden te brengen. Dus u wenst zijn naam met te noemen? Neen. Misschien zou het beter zijn, hernam de kolonel te midden van 'n ijzige stilte dat u de beoordeling der feiten aan ons overliet en ons de gevraagde inlichtingen verschafte. Kolonel, antwoordde ik enigszins geraakt, ik weet dat ik handel zoals het behoort en geheel volgens de inzichten van mijn vriend. Ik Detwijfel bovendien, of u te genover een landgenoot van u dezelfde op merking zouöt hebben gemaakt. Hoe betreurde ik het toen. dat Alfred hier niet was. Hoe geheel anders zou dat verhoor zijn afgelopen. Tegenover al die vreemde officieren was ik niet meer dan een vreemdeling, voor wie ze niets voel den, een machine tot het geven van inlich tingen, meer niet. Zolang Alfred bij me was. behandelden de Engelsen me als ge lijke. als een der hunnen. Nu was ik niets meer. Hereford streek even langs zijn kortge knipte haren en zei toen opeens weer op vriendelijke toon: We zullen hier overheen stappen, mr Rollo. Uw verblijf en dat van uw vriend in deze gewesten is echter van te korte duur geweest cm Indië te leren kennen. Zo licht vergist een vreemdeling zich in de mensen, en ik zal u daar een voorbeeld van aanhalen Toen u met de heren Flaggerton en Smith naar hier terugkeerde, had u op de kleine halte vóór Patna nog een ontmoe ting met een kennis uit Chindawar, niet waar? Ja met een zekere Bengor. Hij riep iets tegen mijn vriend, dat Akbar in Chin dawar was vermoord en ook naar Alfred meende, dat de begum gevlucht was. En wat gebeurde er verder? Bengor liep langs de trein «n werd op zij geduwd dooi een beambte, zodat hij kwam te vallen. Ik zag hem toen de vuist ballen tegen die man. De kolonei glimlachte. Weet u tegen wie hij de vuist balde? Tegen u. De man die hem had doen vallen, stond terzijde, maar dat kon u op die afstand vanuit de trein niet zien. Er waren voor ons echter re denen om op dit schijnbaar onbeduidend voorval nader in te gaan. Maar nu vraag ik mij af: hoe kwam Bengor er toe, hij die altijd zo vriendelijk voor u was ge weest, u te bedreigen en om daarvoor nog we] een lange reis te maken? Ik zat als door de donder getroffen. Zou Akbar in zijn laatste ogenblikken hebben gesproken? Zouden zij weten in Chinda war, dat ik hun heiligdom in bezit had? Buiten Chindawar kon niemand er iets van weten, want ik had er zelfs tegen over Alfred nooit een woord van gezegd. Wat betekende dan die bedreiging van Bengor? Akbar. begon ik. maar de kolonel viel mij in de rede: Akbar werd vermoord door een troep gepeupel, aangevoerd door priesters van de tempel. Dat gebeurde zodra de oude priester, die volgens de Dharma voor Ak- bar's deur zat, overleden was. Kolonel Moore had die man wel gezien, maar wilde op de dag van zijn intocht in Chin dawar toen de houding van de bevolking bovendien nog twijfelachtig voor hem was, niet direct optreden tegen hun godsdien stige gebruiken Hij hoopte nog tijd te heb ben de oude te verwijderen en Akbar te redden. Veel was er aan deze laatste niet verbeurd, want door de Engelse rechtbank zou hij heel gauw tot de strop veroordeeld zij. De Mohamedaan heeft zich intussen goed verdedigd en van de drie priesters die zijn woning binnen gingen om hem zijn dood aan te kohdigen, heeft hij er een ge dood en een gewond. Maar ik vraag me af: wat had dit alles te maken met de woede van Bengor? De kolonel had me opeens zoveel van Akbar verteld dat ik met vrij grote ze kerheid kon aannemen, dat hij mij niet verraden had en niemand ter wereld iets afwist van het geschenk, dat hij mij had gegeven. Doch hoe moest ik de mij gedane vraag beantwoorden? De laatste keer. dat ik Bengor gezien heb, zei ik legen mijn ondervrager, wist ik niet beter of zijn bezoek was een vriendschappelijke daad. Ik twijfel echter niet aan de juistheid van uw inlichtingen, dat hij woedend was op ons en ons met de vuist dreigde in plaats van de beambte, die hem had doen vallen- maar ik kan er geen reden voor vinden en wij hebben hem er geen aanleiding toe gegeven. Dat die inlichtingen goed zijn, daar kan u van op aan, viel Hereford mij in de rede. Nu dan dan moet daar toch een reden voor gezocht worden, antwoordde ik. Ben gor riep mr Keening nog iet toe over de vlucht van de begum. Ik zou nu moeten denken, dat de verblijfplaats van de be gum ontdekt is en dat Bengor ons ver dacht dat wij haar verraden hebben. Dat was onhandig van me, en dat voel de ik, zodra de woorden gezegd waren Kolonel Hereford zag de tafel rond en een strenge majoor, die naast hem zat, vroeg me met een kraakstem „Dus u kende de verblijfplaats van de begum?" Dat juist niet gaf ik ten antwoord. Een beetje meer openhartigheid dan daarstraks zal in deze wenselijk zijn, meende de kolonel. U wee* er in ieder ge val meer van dan wij. De begum is ver dwenen, zeer tegen onze zin, en zij moet voor haar vertrek van een geheime uitweg gebruik gemaakt hebbenWat weet u er van? (Wordt vervolgd) De competitie om het kampioenschap van Nederland van de K.N.V.B. is als volgt vastgesteld, waarbij er rekening mee moet worden gebonden dat het kampioenschap in afdeling A af zal han gen van de beslissingswedstrijd tussen Ajax en DWS, welke Donderdag a.s. ge speeld wordt: Zaterdag, 5 Juni: Ajax of DWS—DOS, aanvang 19 uur; EindhovenPSV, aan vang 19 uur. Maandag 7 Juni: DOSEindhoven, aanvang 14 uur; PSVAjax of DWS, aanvang 14.30 uur. Zondag 13 Juni: DOSPSV, aanvang 14, uur, EindhovenAjax of DWS, aan vang 14.30 uur. Woensdag 16 Juni: Ajax of DWS Eindhoven, aanvang 19 uur; PSVDOS, aanvang 19 uur. Zondag 20 Juni: PSVEindhoven, aan vang 14.30 uur; DOSAjox of DWS, aanvang 14 uur. Zondag 27 Juni; Ajax of DWSPSV, aanvang 14 uur; EindhovenDOS, aan vang 14.30 uur.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 7