Uienteler Meijaard moet nu overschakelen op koeien Stormloop op YenPhoe voortgezet -■ ver- Franse dienstplichtigen vroegd onder de wapenen Haringrace voor Sch 236 Noordster Onhandelbaar zand overheerst voormalige vruchtbare klei HARINKJE VAN f 1.34 Te Washington worden militaire voorbesprekingen geopend Vandaag wordt het de gloriedag van Paus Pius X Versterkingen voor Indo-China Opklaringen na wolken en regen liet Zuid Oost-Azië pact Zaterdag 29 Mei 1954 DAGBLAD VOOR SCHiZDAM EN OMSTREKEN EEN WOESTENIJ Generaal Cogny opent tegenoffensief Melk op tweede Pinksterdag Vlammenzee in liet veen Spoorwegstaking in Engeland geëindigd WKKHttKHKm O Naar veeteelt Tussen schip en ivrtl Ontsnapten ut Dien Bien Ph'ie ongerief Ook elders veel De Express-publicatie. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond, luidt: Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen West en Zuid. In het uiterste Noord- Oosten van het land lagere, elders weer iets hogere temperaturen Zondag 30 Mei: Zon op 4.28, onder 20.47. Maan op 2.49, onder 19.13. Maandag 31 Mei: Zon op 4.27, onder 20.47. Maan op 3.23, onder 20.36 uur. Ernstige misère in rampgebied (Van onze verslaggever) De verwoestingen, welke de Overstromingsramp vau Februari 1953 in Zeeland, West-Brabant en op de Zuid-Hollandse Eilanden heeft aangebracht, behoren nog steeds niet tot de verleden tijd. Het is nodig gebleken hierop nog eens nadrukkelijk te wijzen, want in den lande doen meer dan eens vreemde opvattingen ten aanzien van de getroffen streken de ronde. Sinds in November van het vorig jaar de laatste dijk gedicht is, aldus redeneert men maar al Neem nu bijvoorbeeld boer Meijaard Uit Kruiningen. Hij bezat voor de Over stroming plaatsvond een bedrijf, dat zeven hectaren mat en dus verre van groot was. Toch kon hij er ruim van komen, omdat de lichte zavelgronden de teelt mogelijk maakten van producten, welke veel zorg vereisten, doch die een behoorlijke prijs opbrachten. Uien telen, dat was al generatie na generatie de tra ditie bij de Meijaards. Nu, zestien maan den na de noodlottige rampnacht, is het er nog steeds een woestenij. Het water steeg tot een hoogte, welke alleen op Schouwen-Duiveland nog overtroffen is. Het huis van de heer Meijaard geeft de indruk dat het slechts met de moed dei- wanhoop overeind kan blijven staan. Het interieur bestaat uit een collectie plan ken, waartussen een trap staande is ge bleven, die kennelijk de bedoeling heeft naar het een of ander doel toe te leiden. Men vraagt zich alleen af, waarnaar. Een zolder is er niet meer en het enige minder naargeestige dat men kan ont dekken zijn de zonnestralen, die vrijelijk door het gehavende dak naar binnen schieten. De weg, of althans wat er voor door moet gaan. is er nooit een van bij zondere kwaliteit geweest, maar de hui dige toestand is schier onbeschrijfelijk, jvten kan hier het best de vergelijking treffen met vochtig zand, waarop tanks bezig zijn geweest niet manoeuvres. En van die vruchtbare kleigronden is zo goed als niets meer te vinden. Ja toch, als men op het land een kuiltje graaft, wil men nog wel eens wat klei tegen komen, een halve meter onder het zand. Maar dan moet men wel geluk hebben, want de meeste klei is gewoon verdwenen. Men behoeft wannger men het bedrijfje van deze Zeeuwse boer in ogenschouw neemt niet te vrezen, kleffe schoenen op te lopen, want het is alles zand wat de klok slaat, korstig zand. Wel is 'het raadzaam, niet in het donker de stand van zaken op te nemen. Honderd meter achter de gehavende woning van boer Meijaard is namelijk een kreek, welke de zee in de rampnacht en passant heeft gevormd. In het begin was die kreek vijf-en-twintig meter diep. Nu wordt ze langzamerhand kleiner, maar de stukken grond welke droog vallen zijn vooreerst onbruikbaar, want de kreek bestaat uit zeewater en laat dus zout achter Het is geen bijzonder spectaculair nieuws, wat men hierboven te lezen krijgt. Het wil slechts een illustratie zijn van de toestand, zoals hij in werkelijk heid is. Zonder opsmuk. Dan blijkt ook i" ,daa,r in Zeeland nog lang niet al lemaal koele en ei is, ondanks de steun van allerlei regeringsinstanties, welke de zaak zo gauw mogelijk weer op orde willen Stellen. Het geval-Meijaard staat niet op zichzelf. Alleen al in de polder, waar deze doorgroefde Zeeuw zijn be drijfje heeft, zijn vijf-en-twintig van die gevallen, sommige zijn er zelfs nog erger aan toe. De Voorlichtingsdienst van het Minis terie van Landbouw heeft voor dit advies gegeven: Schakel over op veeteelt, dit is het enige dat nog met deze grond te beginnen valt. Het mag de buitenstaan der dom en eigenwijs in de oren klinken, maar Mekaard en zijn lotgenoten willen er niet een-twee-drie aan. Traditie is in deze contreien iets heiligs. Vader teelde uien, grootvader deed hetzelfde en moet ik nu ineens achter koeien aan lopen, zo hoort men dikwijls uit de mond van de betrokkenen. Men is er gelukkig, als men er aan een dankbaar gewas uiterste zorg kan besteden. Het is er mee, als met de Indische tani, die de padi (rijstplantjes) haast een persoonlijke behandeling geeft. Schoorvoetend zal men echter het ad vies van de Voorlichtingsdienst van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening wel opvolgen, want een ding is zeker, in dit instituut heeft, de boer vertrouwen. Deze dienst is de ge plaagde velden gaan opzoeken, er zijn 22.000 zgn. zoutmonsters getrokken, waar door voor ieder gebied een persoonlijk advies kon worden gegeven. Gedurende de wintermaanden zijn de boeren met een landbouwconsulent van de Voorlichtings dienst in hun midden om een groene tafel gaan zitten en men heeft gediscus sieerd, uren lang, totdat do rook in het zaaltje te snijden viel. Dan zette men de ramen open en ging, als er voldoende frisse lucht was doorgedrongen, weer verder.... De heer Meijaard en zijn mede-boeren in de polder zijn echter zoals dit heet tussen het schip en de wal gevallen. Ze zijn het er in principe wel overcens, dat het met de veeteelt iets kan worden, maar dan moet ieder van hen over meer grond beschikken. Wat de veeteelt immers aan arbeidskrachten minder vraagt, vraagt het aan grond meer. De boeren van Krui ningen zijn onderling overeengekomen, dat de gronden, die vrij komen als een van hen vertrekt, aan de overblijvers komen. Maar niemand gaat weg. Niet, omdat de boeren zo aan de grond gehecht zijn. Uiteraard kruipt het bloed waar het niet gaan kan en men kan er van verze kerd zijn dat geen Zeeuw, waar ter we reld ook, zijn Zeeuwse grond zal ver loochenen, maar door de grond vastge houden te worden, daar voelt geen Zeeuw, zeker geen Kruininger voor. In tegendeel, men wil graag verhuizen naar een ander landbouwgewest in ons land, omdat men er van overtuigd is, dat el ders de mogelijkheden groter zijn. Waar moet men echter heen? Het enige en tevens het meest voor de te veelvuldig, is de liele zaak weer Dij het oude. Men vergeet dan te bedenken, dat de grond er niet be paald beter van wordt, wanneer er zo'n driekwart jaar een paar meter zout water op beeft >:aan. Om dan maar te zwijgen van de vele hectaren vruchtbare klei, welke de zee opslurpte en waarvoor, als enige „compensatie" een laag korrelig en onhandelbaar zee zand werd verstrekt. Inderdaad, een oppervlakkig bezoek aan de rampgebieden leert, dat de zaak nog bij lange na niet rcTnd is. hand liggende is, het nieuwe land in het IJsselmeer, de Noord-Oost Polder, de Oost-Polder, en hoe ze verder mogen heten. Sociologen hebben echter uitge kiend, dat men in de nieuwe landbouw gebieden het beste een bevolking kan hebben, welke een afspiegeling is van het Nederlandse volk. Dit houdt dus in, een aantal Rooms-Katholieken, een aantal Protestants-Christelijken en anderzijds zoveel Brabanders, zoveel Zeeuwen enzo voorts. Aan dit plan heeft de Tweede Kamer zonder veel dralen haar vivat ge geven en dit is toe te juichen. Men kan echter niet verhinderen dat door werk wijze toe te passen sommige groepen wel eens in de knel komen. Dit ongeluk is ook de boeren uit het Zeeuwse rampgebied te beurt gevallen, want reeds was een relatief hoog contingent mensen van het in 1944 geïnundeerde .Walcheren in de Noord-Oost Polder aan nieuwe grond ge holpen en de structuur van dit gebied zou zonder meer ernstig verstoord worden, als er nog meer Zeeuwen daarheen trok ken. Dus blijven boer Meijaard en al de anderen waar geen speciale regeling voor is getroffen, op hun grond zitten en zijn zo ontevreden. De gevolgen van de Ramp zijn nog niet uitgewist. Men kan tegenwerpen, dat boer Meij- Gips voor structuurherstel. Ongeveer 4000 kilo per ha ligt gereed voor uitstrooien in het najaar. Na deze tweede gift moet wellicht een derde volgen. In dc delta van de Rode Rivier was de toestand gisteren betrekkelijk rustig. De aanvallen op dc geïsoleerde post van Yen Phoe, gelegen in het rijstgebicd ten Z.O. van Hanoi, in de sector van Phoely, duren echter nog onverminderd voort. Dit is reeds de derde weck dat om Yen Phoe wordt gevochten Vooruitgeschoven troe pen van de Victminh bevinden zich thans op 250 meter afstand van deze post, die door een compagnie wordt verdedigd. An dere belangrijke onderdelen van de Viet- minh staan op ongeveer vijhonderd meter van Yen Phoe. De Vietminli beschiet de post met zwaar en licht mortiervuur, maar wordt zelf door vliegtuigen gebombardeerd met bom men van vijfhonderd pond. Generaal René Cogny, de opperbevel hebber der Fianse landstrijdkrachten in Noord-Vietnam, heeft gisteren een offen sief in Westelijke en Zuidwestelijke rich ting ingezet om te trachten de aanvoer lijnen van de Vietminh-troepen die Yen Phoe belegeren, af te snijden. Te Hanoi heeft hij verklaard de toe komst met optimisme tegemoet te zien dank zij de versterkingen die in Noord^ Vietnam aankomen. In Centraal Annam hebben de opstan delingen onder de dekking van mortier vuur een zware nachtaanval uitgevoerd op het fort Dong Me. De aanval kon met behulp van jachtvliegtuigen worden afge slagen De vliegtuigen bestookten de aan vallers met napalm nadat transporttoestel len lichtfakkels hadden uitgeworpen. Te Saigon is gisteren de „Wmdham Bay" een licht vliegdekschip uit Amerika aan gekomen. Het schip heeft jachtbommen werpers en verkenningsvliegtuigen voor de Franse luchtmacht aan boord. De 1 ran- sen zijn onmiddellijk met 't lossen begon nen. Opnieuw is een aantal ontsnapten uit Dien Bien Phoe gisteren in Noord-Laos aangekomen. Het betrof ditmaal acht man van het Franse vreemdelingenlegioen, die, verge zeld van negen Chinezen, drie weken lang door het oerwoud zijn getrokken. De man nen hebben zich verschillende malen tegen tygers moeten verdedigen Thans zn„ on geveer vijftig verdedigers van Dien Bien Phoe in veiiigheid, doch bij deze laatste groep waren voor het eerst Europeanen Men acht het niet onmogelijk dat nog vele ontsnapten uit Dien Bien Phoe in Noord- Laos zullen aankomen. Het Franse opperbevel heeft Vrijdag nog bekend gemaakt, dat bij de Donderdag voltooide evacuatie van gewonden uit Dien Bien Phoe 859 personen zijn overge bracht. Buiten Geneviève de Galard be- Het bedrijfschap vor zuivel heeft in het belang van een goede melkvoorziening van de consumenten bepaald, dat de melkbe- zorging op 2e Pinksterdag op de gebrui kelijke wijze moet geschieden. trof de evacuatie 624 blanken, 150 Noord- Afrikanen en 84 Vietnamezen. Geneviève de Galard zal Zaterdag via Saigon naar^ Parijs vertrekken. Men ver wacht dat zij Dinsdag in de Franse hoofd stad zal aankomen. aard wel een bijzonder ernstig geval is. Hierop kan men gelukkig maar be vestigend antwoorden. Maar een kijkje in een gebied dat min der ernstig bezocht is, leert dat ook daar nog niet alles is, zoals het behoorde te zijn. De heer Van Poortvliet uit Steen bergen in Noord-West Brabant heeft een grote lap gronds, groot 55 hectaren. Voor de ramp teelde Van Poortviet op grote schaal suikerbieten, want daarvoor is dit gedeelte van het land van Hertog-Jan bij zonder geschikt. Dit jaar zijn de suiker bieten opnieuw in het bouwplan opgeno men. maar de heer Van Poortvliet kijkt ernstig, wanneer men hem vraagt naar de te verwachten opbrengst. Hij vertelt, dat een derde van het pootgoed niet is opgekomen en dat het maar de vraag is voor hoever de teelt van suikerbieten verder zal slagen. In ieder geval, zo zegt hij, verwacht ik dat ik met de oogst maar krap aan de onkosten kan dekken. En over de tarwe en de gerst, waarmee hij zich ook bezighoudt denkt hij hetzelfde. Hij wijst op de grote gipshopen. welke kwistig op zijn grond te vinden zijn. Die gipshopen dienen ter verwijdering van het zout, dat ook uit dit niet zo ernstig geteisterde gebied nog lang niet verdwe nen is. De reeds meer genoemde Voorlich tingsdienst van het Ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, stelde dc pers in dc gelegenheid, zich van de toestand in liet Rampgebied op de hoogte te stellen. Het verslag kan niet in hocra-stemming gesteld zijn. omdat de sfeer, het voorkomen van de geteisterde gebieden er nog niet naar is. Het Rampgebied is nog lang niet uit de miscre. "SIS: Zand, zand, de boutvvoor weggespoeld. Het I'ranse kabinet heeft gisterenmorgen besloten 0111 buiten gewone maatregelen te treffen met bet oog op de toestand in Indo China. In de eerste plaats zullen Franse dienstplichtigen met een vervroegde termijn van 2 a 4 maanden worden opgeroepen. Dit betekent, dat dienst plichtigen die in October a.s. onder de wapenen zouden moeten komen reeds in Juni zullen worden opgeroepen. Regeringskringen deelden mede dat dit besluit 80.000 reernten betreft. Hiervan zullen er 40.000 in Juni worden opgeroepen in plaats van in October, en de andere 40.000 zullen tussen Juli en October in plaats van in Januari en Februari 1955 worden opgeroepen. Door deze vervroegde oproep zullen ervaren Franse troepen in Europa en N. Afrika vrijkomen, zodat zij eventueel zouden kunnen worden uitgezonden. Reuter's correspondent berichtte, da: men zich te Parijs onmiddellijk afvroeg oi de kabinetsbeslissing betekent, dat dienst plichtigen naar Indo-China zouden wor den gezonden. Van officiële zijde is hier over geen uitsluitsel gegeven. Volgens de wet zou de regering dienst plichtigen naar Indo-China kunnen zen den, mits zij niet in „gevechtsgebied" wor den gestationneerd. Doch het lijkt weinig aannemelijk, dat de regering dienstplich tigen naar Indo-China zou sturen zondei de Nationale Vergadering om toestemming te hebben gevraagd. In alle geval zal de regering binnenkor! om extra credieten moeten vragen tei financiering van de vervroegde oproep Bij die gelegenheid zal de vergadering ongetwijfeld wel haar houding ten deze kenbaar maken. Op de tweede plaats zullen maatregelen worden getroffen om nieuwe reserves ter sterkte van verschillende actieve divisies te vormen. Een zegsman deelde mede, dat deze zouden bestaan uit dienstplichtigen, vrijwilligers en militairen in lang dienst verband Het artikel in het weekblad „Express" waarover wij gisteren in dit blad bericht ten, had gesproken over het zenden van Franse dienstplichtigen naar Indo-China innen de maand als enige mogelijkheid m de delta's van de Rode Rivier en van e Mekong te verdedigen. De politie heeft vandaag de bewuste ditie van de „Express" zoveel mogelijk in jeslag genomen en een militair gerechts- lof heeft een onderzoek geopend om na ■e gaan uit welke bronnen de door het ilad gepubliceerde gegevens afkomstig :ijn. Van de zijde van de Franse pers is irachtig geprotesteerd tegen de maat regelen die tegen de Express zijn geno men. Inmiddels wordt nog uit doorgaans wel ingelichte kringen vernomen, dat generaal Navarre, de opperbevelhebber in Indo- China, spoedig van zijn functies zou wor den ontheven. Er waren echter geen be richten over een besluit van de regering inzake het opperbevel in Indo China. Het K.N.M.I. deelt mede: Belangrijk koelere luchtmassa's, welke over Frankrijk en Engeland in aantocht waren, overstroomden in de afgelopen nacht ook een groot deel van ons land. Vanmorgen om 7 uur liep de begrenzing van de koele lucht van Terschelling over Friesland en Overijssel naar Twenthe. Aan de voorzijde van het front kwam nog vrij warm en zonnig weer voor, ter wijl aan de achterzijde het verdrijven van de warme lucht aanleiding gaf tot veel bewolking en plaatselijk flinke re genval. In Brabant, Zeeland en Zuid- Holland was op verschillende plaatsen vanmorgen reeds 10 millimeter gevallen. De temperaturen ondergingen een aanzienlijke daling. Kwamen Vrijdag in vrijwel het gehele land maximumtempe raturen boven 25 graden voor (op het vliegveld Gilze-Rijen werd een hoogste temperatuur van 30.3 gemeten), de aan voer van de veel koelere lucht bij Wes telijke winden over het nog koude Noordzeewater zal er oorzaak van zijn dat de maximumtemperaturen in het Zuidwesten van het land heden bijna 15 graden lager zullen zijn dan Vrijdag. Verwacht mag worden, dat morgen ons hele land zich in de polaire lucht zal bevinden, waarbij opklaringen zullen voorkomen en de temperatuur weer een neiging zal vertonen hoger te worden. De kans op buien is morgen gering. Eerste malse maatjes peperduur Volgens de verwachting heeft de SCH 236 „Noordster", die er al spoedig met dc nog schrale vangst van een aantal schepen tussenuit was getrokken, de haringrace dit .jaar gewonnen. Gistermiddag om kwart over drie rondde het schip glorieus de pieren van IJmuiden en even later had schipper Kees de Graaf niet alleen de eer, doch ook de zilveren legpenning van de gemeente Velsen verdiend. De „Noordster", een in 1949 gebouwde motor logger die eigendom is van de N.V. \erre Visserij Mij, had in totaal slechts 20 kantjes Hollandse nieuwe, nogal groot, van stuk, bij zich. Hoe mager de vangsten in de eerste nacht, waarin de haringvloot aan schot ging waren, blijkt wei uit net leit, dat de 20 kantjes (een kantje is 1000 stuks) afkomstig waren van 20 schepen. De SCH 236 had ook nog een partij makreel aan boord. Een bijzonderheid is nog, dat schipper De Graaf na dit haring seizoen de haringen verder met rust gaat laten na 40 jaar varen. Hij zoekt volgend jaar een baantje aan de wal. Met een reeds van te voren naar IJmui den gestuurde vrachtauto werd de vangst van de „Noordster" overgebracht naar het oude afslaggebouw aan de oude Scheve- ningse haven en wat er vervolgens ge schiedde was nog nooit voorgekomen in •de annalen van de Scheveningse haring visserij. Fantastische prijzen De afslager haalde zich een afkeurend en protesterend gejoel uit de stampvolle zaal op dc hals, toen hij het eerste kantje inzette voor maar liefst 14oq Toch was hij er niet héél ver naast want het eerste kantje werd namelijk tot welhaast ieders verbazing verkocht' voor 1166. De prijzen bleven steeds zo hoog en liepen op tot 1230-1246. Slechts een maal wees de wijzer van het afslagbord onder de 1000, namelijk 911. Alles bijeen maakte de „Verre Visserij Mij" voor haar zestien kantjes 17.995! De overige vier kantjes, die toebehoor den aan rederij De Vos deden het niet minder. Het tweede kantje van deze partij haalde het record van 1336. De reder hoopte, dat deze bijzondere gebeurtenis geen bijsmaakje zou hebben voor de con sumenten. Vrijdagmiddag 28 Mei om lialf 4 meerde in de haven van IJmviden de Sch. 36 Noordster" van dc N.V. Ver. Visserij Maatschappij, de haringjager die als eerste in 195', de Hollandse nieuwe weer in het land bracht. Hoewel de haring- loggers na de eerste trel geen opgc- ivektc berichten lieten horen over de vangst bracht de Noordstertoch twintig kantjes haring mee, welke later in het oude afslaggebouw aan de Oude Haven te Scheveningen zouden worden geveild. Dc maatschappij had n.l. vooraf 'al een vrachtauto naar IJmuiden ge stuurd om dc vangst op te halen De lading van schipper C. dc Graaf, twintig Kantjes nieuwe haring, wordt aan wal gebracht. Na enige dagen rust is gisterenmiddag omstreeks vijf uur opnieuw de brand weer uit Emmen gealarmeerd voor een grote veenbrand in de omgeving van Klazienaveen Noord. Deze brand had in zeer korte tijd een omvang aangenomen van ruim 10 Ha. Met een drietai spuiten bestreed de brandweer het vuur. Zij wist door krachtig ingrijpen 250.000 turven te beh< iden. Ruim 75 a 80.000 stuks werden echter een prooi der vlammen. De brand was uitgebroken op de veen- plaatsen van de Firma Scholten te Nieuw-Dordrecht. De brandweer werd korte tijd daarna reeds geassisteerd door de vrijwillige brandweer uit Klaziena veen, terwijl later een derde spuit uit Emmen naar de brand werd gedirigeerd. Met een enorme snelheid verbreidde het vuur zich over het veen; waar op ver schillende plaatsen nog heide stond van 40 tot 50 cm. hoog Op sommige plaatsen zag men dan ook vlammen van enige me ters, die nog werden aangewakkerd door da wind. In korte tijd stond dan ook 10 ha. veen en heide in brand, alsmede een groot aantal turfhopen, die op de veenplaatsen stonden. De stakende machinisten en stokers van de Westengelse spoorwegen hebben gis teravond besloten het werk met ingang van morgen te middernacht te hervatten. De vrees voor een algemene spoorweg staking is hiermede opgeheven. De be treffende vakverenigingen hebben Vrijdag toegestemd in onderhandelingen met de transport-commissie. Z.H. Paus Pius XII heeft Celso kardinaal Costantmi benoemd tot nieuwe kanselier van de Heilige Kerk van Rome. Deze functie, welke in 1S19 werd ingesteld door Paus Johannes XXII, werd niet meer vervuld sinds 26 Februari 191)2, na de dood van Tomasso Kardinaal Pio Boggiam. De taak van de Apostolische Kanselier is hoofdzakelijk het opstellen van Pauselijke bullen met betrekking tot het instellen van nieuwe diocesen en andere belangrijke zaken. Een portret van Celso Kardinaal Costantini, de nieuwe kanselier van de Heilige Kerk van Rome. Op 3 Juni zullen te Washington mili taire stafbesprekingen beginnen tussen vertegenwoordigers van Frankrijk, de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Australië en Nieuw-Zeeland. Op deze conferentie zullen de problemen van het Verre Oosten en met name die van Z.O. Azië worden besproken. Naar aanleiding hiervan heeft gisteren een woordvoerder van het Britse minis terie van buitenlandse zaken verklaard, dat deze besprekingen als preliminair moeten worden beschouwd. Waarnemers zijn van mening dat Groot- Brittannië door aan deze conferentie deel te nemen er in toestemt, dat de bespre kingen als basis zullen dienen voor ver dere onderhandelingen over het sluiten van een Z.-O.-Aziëpact, waaraan dan nog andere mogendheden zouden kun nen deelnemen. In diplomatieke kringen is men van mening, dat het belang van deze confe rentie zal worden bepaald door de ont wikkeling van de situatie te Genève en m Indo-China. In dit verband wordt er aan herin nerd, dat de politiek van Groot-Brittan nië er op uit is alles te verwijderen wat het welslagen van de conferentie te Ge nève in gevaar zou kunnen brengen. Daarom is het waarschijnlijk dat Groot- Brittannië in elk geval met het voeren van onderhandelingen over het eigen lijke Z.O.-Aziëpact zal wachten, totdat het resultaat van de conferentie van Ge nève bekend zal zijn. De Amerikaanse delegatie zal op de conferentie onder leiding staan van admiraal Carney, stafchef van de ma rine. Australië zal worden vertegen woordigd door zijn stafchef, lt-generaal Sir Sydney Rowell en Nieuw-Zeeland door generaal-maj oor Gentry, eveneens stafchef.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1