Limburgse ruiters te Baarlo liet strijdperk BRABANTSE GLAZENIERS EXPOSEREN en Prospectus te optimistisch ten dele onjuist Op het Bedrijf Ho gere winst Erdal over 1953 RADOX 7 KNAP PLAATST EEN KAMPIOEN Pieter ieter s AVONTUREN M TECHNICUM STALEN TYPEBUREAUX ADMINISTRATIEF AMBTENAAR betsie ergers Prima Naaister „Rustig en zeker!'' fy 9 Apeldoornse Nettenfabriek Indrukwekkende H. Bloedprocessie door BoxteFs straten Kampioenen voetbad-tabletten BRUNOTT KOOKKETEL NIEUW GUINEA Gevraagd gem. zit-siaapkamer 1 of 2 VRIENDINNEN JONGE EMPLOYE'S (innl. of vrl.) MAANDAG 14 JUNI 1354 PAGINA R Rij vereniging „Gratliem" boekte 111 vele successen Het tweedaagse concours van de Limburgse Landelijke Ruiterbond vond Zondag zijn hoogtepunt in de wedstrijden die te Baarlo in het Sportpark „De Berkt" werden gehouden. De Landelijke Ruiterbond van de Limburgse Land- en Tuinbouwbond herdacht zijn twintig jarig bestaan en dit gaf het concours-hippique een extra feestelijk karakter. Kampioenen van het jaar werden de rijvereniging „Graet- heide", die de „dressuur-achttallen-zwaar" voor haar rekening nam, en de ruiters Jacobs en Korsten uit Gratham, die in de „zware dres suur" en het zware springconcours zegevierden. Het springen bracht spanning Utrechtse B.B. hield grote oefening Anton van Duinkerken sprak bij opening „BISSCHOPPEN MOETEN EEN HANDJE HELPEN" Proef meer zeer lange spoorstavenn Minder schokken en minder lawaai Balans geflatteerd Ernstige verliezen in de F.S. en Canada Suggesties KAASMARKT OUDEWATER DIVIDEND 12 PCT (ONV.) NAAR KEUZE VOOR DE HELFT IN AANDELEN „Schilderij van de maand" Permanente expositie in Nijmeegse stadhuis DROEVE AFLOOP VAN FAMILIEBEZOEK Twee broers naar hel ziekenhuis VEEMARKT TE ROTTERDAM Pius X als Paus der H. Eucharistie herdacht Schoon en boeiend schouwspel voetfojs PORTEFEUILLE REISWEKKERS 1675 1 9.75 met LADEN uit voorraad HOEK van KNAP fllllllllllfflllllIlM Zaterdag tevoren werd een sterrit van 20 km naar Baarlo van alle deelnemende rijverenigingen gehouden en waren er voorwedstrijden waarbij de beste ruiters voor de eindstrijd op Zondag werden aan gewezen. Voor een felle kamp zorgden Zondag namiddag de achttallen van Graetheide en Meterik. Wij hadden „Meterik" correct en gelijk en met de nodige „vaart" de overwinning toegedacht maar de puntentelling besliste anders. „Meterik" (218% pnt) kreeg het rode lint en „Graetheide" (219%) eveneens een uitstekende verrichting ging met de eerste prijs en daarmede met de kam- pioenstitel-1954 strijken. Derde: Grathem (207% pnt) en vierde: Baarlo (197 pnt). Bij de „dressuur viertallen" ging dit maal de rijvereniging „Heibloem" (93% pnt) aan het hoofd, gevolgd door „Horn" met 92 en „Heel" met 91 pnt. Uitstekende verrichtingen zagen wij ook dit jaar van de ruiters Jacobs en Winkelmolen uit Grathem, die respectie velijk in „individuele dressuur „zwaar" en „middel" zegevierend uit het strijd perk traden. De eerste met 109% pnt en de tweede met 113 pnt. Dressuurkam- pioen-1954 werd dus Jacobs, wiens voor treffelijke prestatie van het vorige jaar ons nog vers in het geheugen ligt. Veql spanning brachten Zondag de springconcoursen. Kampioen-1954 werd Korsten uit Graethem met Tango, die in het „springen zwaar" als eersten over de eindstreep gingen (O ft. 57sec.). Tweede werd Rutten, eveneens uit Grathem, met Galanta (0—59). Derde: Dekkers, Lottum, met Ronald (059%). Het concours was uitstekend georgani seerd en het „tempo" Het niets te wensen over. De voorzitter van de Limburgse Land- en Tuinbouwbond, de heer G. Mer- tens, sprak het openingswoord, waarin hij o.m. dank bracht aan de jubilerende Ruiterbond voor alles wat deze organisa tie in de afgelopen 20 jaar, op de eerste plaats voor de vorming van de jonge boeren, tot stand heeft gebracht. Zaterdagmiddag is in de wijk Oog in Al te Utrecht door de organisatie Bescher ming Bevolking een grote oefening ge houden, waaraan onder leiding van het hoofd van de B. B. in Utrecht, comman dant A Brandt, door 1200 vrijwilligers uil de gehele provincie, met o.m. 29 bluseen- heden, werd deelgenomen. De minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr L. Be"i woonde de oefening bij, die was bedoeld aan de Commissaris der Koningin in de provincie, de heer M. Reinalda, te demon streren, hoever de ontwikkeling van dt organisatie is gevorderd. Terzelfder tijd hield ook een compagnie van de Nationale Reserve onder leiding van overste Klaver- stijn een oefening in de bestrijding van neergelaten parachutisten. Na afloop van de oefening kwamen d? deelnemers bijeen in de Bernardhal, waar zij afscheid namen «afl de heer Reinalda die 1 Juli a.s. heengaat als Commissaris der Koningin. De burgemeester van Utrecht, jhr mr C. de Ranitz, de gedele geerde van het hoofdbestuur van het in stituut Steun Wettig Gezag, de heer J. Keuchenius en de landelijk directeur van de B. B., mr L. Kruithof, huldigden de scheidende commissaris voor zijn gro*e kennis van zaken en de stimulerende geestdrift, waarmee deze de Bescherming Bevolking in het gewest heeft opgerichl en geconsolideerd Hem werden enige ge schenken aangeboden, alsmede het eerste exemplaar van de onlangs door de B. B vervaardigde legpenning. In zijn dankwoord wekte de heer Reinal da op voor steun aan de doelstellingen van de B. B. en Steun Wettig Gezag en waarschuwde voor defaitisme. Hij besion met een persoonlijk woord tot alle mede werkers, ook namens zijn echtgenote. In,h®t Provinciaal Museum te Den tegelijk voortzettend en doorzichtbaar Na het verslag van de Apeldoornse Net- Reeds in 1930 sprak de Ned. Bank haar „Jullie staat er slap op met de K.V.P. Jullie verliest het van de doorbraak! En daarom moeten de Bisschoppen een handje helpen!" Een troostrijke opmerking! Door Socialisten graag geplaatst en oprecht geloofd. Wij mogen hen hierom niet te hard beoordelen. Eerlijk! Je moet maar jarenlang een zijdig zijn voorgelicht door Parool en Vrije Volk. Met verhalen over onvruchtbare par tijen op confessionele godsdienstige) grondslag. En uiterst zelden iets horen over be langrijke daden van Katholieken of Protestants-Christelijken. die niet bij de P.v.d.A. zijn aangesloten. Dan moet de Socialistische lezer ten slotte wel geloven, dat er buiten de P.v.d.A. geen heil bestaat. Dat kun je hem niet kwalijk nemen. Hierop kunnen we alleen antwoorden met heldere feiten. De Socialisten mogen on: Bisschop pen dankbaar zijn, dat zij met het Man dement gewacht hebben tot na de Staten verkiezingen van April! En de Katholieken mogen de Bisschop pen dankbaar zijn. dat zij in April kon den tonen wat zij waard waren zonder Mandement. Bezie de uitslag van de verkiezingen: 1-52 1954 P.v.d.A 1.545.867" 29 1.567.626 29,4% K.V.P. 1.529.508 28,7 1.68" ""4 31.5 We herinneren ons de gesluierde vreugde van de uitslag-kijkers voor het Vrije Volk-gebouw; naast de 0,4% Socia listische winst stond notabene 2,8% voor de K.V.P.! Toén hoorde j de Socialistische pers niet over „handschoen oprapen" en „strijd" tegen de Bisschoppen. Neen, toen had de K.V.P. u-faire [..o- paganda geveerd en de P.v.d.A. niet. Zo vertelde ons tenminste Evert Vermeer voor de VARA op Woensdag 28 April. En als je onwaardige propaganda van de P.v.d.A had meegemaakt - meest je dat maar even laten wetem' Evert Ver meer zou dez- dan voor de VARA voor lezen en er zijn afkeuring over uit spreken. Hij slim! Na 28 April kwam hij hierop nooit meer terug. Terw-"' alvast een arbeider hem een heel aardig briefje heeft geschreven. Pracht stunt! Niet op reageren, Lena! Maar nu hebben de Socialisten wat bruikbaarders gevonden: strijd tegen het Mandement. Kom, beste vrienden, nu niet zc klagen over dat Mand"-'ent! En dat de doorbraak «in gevaar is! Die zat al niet goed meer, ook zonder Mandement. Bosch heeft wethouder dr H. van Velt- hoven Zondagmiddag de tentoonstelling van werken van Brabantse glazeniers ge opend, in tegenwoordigheid van kunste naars en kunstvrienden. Deze expositie, waarop zeventien beeldende kunstenaars een selectie van hun werken brengen, blijft tot en met 28 Juni toegankelijk. Na het inleidend woord van de direc teur van het Provinciaal Museum, de heer M. v. d. Griendt. zeide wethouder Van Velthoven dat de expositie een beeld geeft van de kunstzinnige opgang in het Brabantse gewest, waar de cultuursprei ding aan de gehele gemeenschap ten goe de komt. Er is een verheugende wissel werking tussen de stedelijke centra en het platteland. De relatie van kunstenaar en gemeenschap verinnigt en verdiept zich, met gevolg dat daardoor ook de interieurs van kerken, openbare gebou wen en particuliere woningen aan smaak en schoonheid winnen. Anton van Duinkerken, die men be reid gevonden had op deze tentoonstel ling een inleiding te houden, zeide in zijn brillante voordracht over „spanning en speling in de Glazenierskunst" dat het gebrandschilderde raam een broze scheiding vormt tussen de binnen- en de buitenwereld, tussen mens en eeuwig heid. Het gekleurde glasraam onder breekt de muren der kathedraal, deze Naar wij van de zijde van de Ned. Spoorwegen vernemen is men nabij Hel mond bezig een proefbaan aan de leggen ter lengte van vier kilometer. Hierbij worden veel grotere stukken rails aan elkaar gelegd, dat tot nu toe gebruikelijk was. De lengte van deze rail* kan zelfs ongeveer een kilometer bedragen. Men hoopt hierdoor te bereiken, dat het tot nu toe aanwezige denderen en schokken van treinen over de rails tot een mini mum wordt beperkt, zoal niet geheel verdwijnt. Dit systeem, dat in Frankrijk en Duits- land»reeds wordt toegepast, wordt nu door de Ned. Spoorwegen bij wijze van proef op dit baanvaak toegepast. Reeds na de oorog zijn langere spoor staven gebruikt (36 meter) dan tot dan toe gebruik was (namelijk van 15 tot 24 meter). makend met een uitzicht op het meta- physisch vaderland. Mozaieken en fres co's, de beslotenheid accentuerend, kun nen de horizonten niet openbreken. Het venster ontsluit tot de hemelse werkelijk heid en doet de blik naar hogere waar den richten. Ook in zijn figuratieve mo tieven is het gebrandschilderde raam supra-realistisch en symbolisch: een tijdeloze aanduiding van het altijd durende. De inleider gaf daarbij het onder scheid aan met de schilderkunst en de beeldende kunst. De Glazenierskunst brengt de spanning van het leven in de speling van het licht, verzinnebeeld in de zuivere betekenis van het wezen der dingen. Na deze dichterlijke voordracht maak ten velen van de gelegenheid gebruik een rondgang langs het geëxposeerde oeuvre te maken. tenfabriek over het boekjaar per 30 Juni 1953 is thans ook verschenen het rapport van de commissie van onderzoek, hetwelk tezamen mei het jaarverslag in de op Woensdag 33 Juni in Apeldoorn te hou den jaarvergadering in behandeling zal komen. De commissie is tot dc overtuiging ge komen, dat ue gegevens door de dircciie in het emissicprospectus van Februari 1952 verstrekt op verschillende punten te optimistisch zijn geformuleerd. Zij kan zich niet aan de indruk .onttrek ken, dat de directie bij het samenstellen dezer gegevens geen oog heeft gehad voor de mogelijkheid van een terugslag in haar bedrijf. Ten zerste moet de commissie er haar verwondering over uitspreken, dal de banken onkundig zijn gelaten van de mogelijkheid dat de Indonesische orders zouden wegvallen, hoewel deze een zeer belangrijk dee van de export vormden en hoewel deze mogelijkheid in commissaris vergaderingen nadrukkelijk naar voren was gekomen. Verder heeft de commissie vastgesteld, dat de medede'ing van de directie, dat dc waardering der voorraden zou zijn ge schied tegen kostprijs of lager niet ten volle is te handhaven. Dc balans per 30 Juni is daardoor met rond 800.000 ge flatteerd. Ook ten aanzien van het hoofd debiteu- teuren heeft de directie onvolledige gege vens verstrekt en verzwegen, dat onder dit hoofd ook waren opgenomen consig natiezendingen niet als zodanig in de ad ministratie vermeld. Hoewel niet met zoveel woorden gezegd was uit het pespectus te lezen, dat men zich reeds bezig hield met het ,YeJ'va?r!r1" gen van nylonnetten. In werkelijkheid be trof het hier slechts proefnemingen op beperkte schaal. De commissie is van mening, dat in het licht der toenmalige omstandigheden, de banken inzake haar beleid t.a.v de emis sie hebben gedaan wat in dergelijke ge vallen van emittenten mag worden ver wacht. Alleen reeds de kort na de emissie in getreden caiastrophale daling der grond- stoffenprijzen (40°/'» in 5 maanden) be zorgde de N.V. een verlies van ca 1.3 millioen, Afgezien van het feit, dat er te genover de zeer grote voorraden geen be hoorlijke reserve voor prijs-risico's aanwe zig was, mag er dus naar de mening van de commissie twijfel aan bestaan of dit verlies redelijkerwijs kon worden voor zien. Anders is het echter gesteld met de overige verliesposten, waarvan de voor naamste woidt gevormd door de consigna tiezendingen naar de U.S.A. en Canada. ontevredenheid uit over de beslist onvol doende resultaten die aldaar werden be reikt. Niettegenstaande de ongustige er varingen we'd echter met steeds grotere consignatiezendingen op dezelfde weg voortgegaan Wat de -jeememingen in het algemeen betreft meent de commissie te moeten opmerken, dat het aantrekken en uitbrei den van verscheidene dezer deelnemingen op te opperviakk'ge wijze is geschied, hei geen onvermijdelijk tot ernstige verliezen moest leiden Het rappor' gaat vervolgens in op het ontslag van de directeur de heer D. R. Jonker en constateert, dat naast de fouten door de directie gemaakt ook commissaris sen tekort 'iin geschoten In hun toezicht houdende en controlerende taak. Wat betreft de debetsaJdi van directie en stafpersoneel welke op de balans per 30 Juni 195'/' werden vastgesteld kan de commissie met grote beslistheid verklaren dat geen enkele onereuse handeling hier van de oorzaak was en dat. anderzijds vor deringen beslonden waarmede deze saldi later zijn veriekend. Het rappor1: besluit met de volgende suggesties ten aanzien van de stappen die verder dienen te worden genomen: l)sanering van de balans door afschrij ving van alle dubieuse posten die nog in voorraden, debiteuren en deelnemingen schuilen, alsmede reservering tegenover diverse verplichtingen waarvoor geen of onvoldoende reserves aanwezig zijn: 2) kapitaalvermindering, waartoe com missarissen, wnd. directie, oud directeur en de banken, alsmede de N.V. Gembel, de voornaamste bijdrage moeten leveren door intrekking van een gedeelte hunner aan delen; 3) interne reorganisatie; 4) benoeming definitieve directie; 5) statutenwijziging m.b.t. de prioriteits- aandelen; 6) verbod tot deelneming door het be stuur en personeel in dochter- en'of ge lieerde maatschappijen der Apeldoornse Nettenfabriek. Deze punten moeten als een geheel wor den gezien en vormen naar de mening van de commiss'e de grondslag waarop bij een gezonde bedrijfsvoering een winstgevende exploitatie in de toekomst kan worden gebouwd. Zoals bekend werd in het prae-advies op het jaarverslag 1952/53 door de raad van commissarissen reeds medegedeeld, dat zijnerzijas een beroep is gedaan op enkele groepen van belanghebbenden om mede te werken aan bepaalde maatrege len. welke, mdien zij tot verwezenlijking komen tengevolge zouden hebben, dat het verlies ad 1.761 098, dat op de balans per 30 Juni 1953 paraisseert, zou zijn opgevan gen zonder dat aan de positie van de overige aandeelhouders behoeft te worden getornd. Gezien de suggestie onder punt 2 mag gevoeglijk worden aangenomen, dat dit beroep van commissarissen is te be schouwen als het resultaat van de activi teit van de commissie, die, als de opzet slaagt, in dezen wel zeer vruchtbaar werk heeft gedaan. Op de kaasmarkt te Oudewater wer den heden 9 partijen kaas aangevoerd. Prijzen: eerste kwaliteit met rijksmerk 2.0Ó2.05; extra kwaliteit tot 2.14 per kg. Handel kalm. Dc verschillende maatschappijen van het concern van de N.V. Mij voor Was- verwerking Erdalfabriek, Amersfoort hebben in 1953 een gelijke of hogere om zet behaald dan voorgaande jaren. De be- drjjfsonkosten en reclamekosten vertoon den echter een stijging, welke door de hogere bruto-winst werd opgevangen, aldus het verslag. De investeringen ad 556.000 (371.000) konden evenals vorig maar geheel uit eigen middelen worden gefinanceerd. Ook in 1954 zullen vernieuwingen en de nodige nieuwe investeringen voortgang vinden. In verband met de onzekere politieke toestand in Indonesië wordt voorgesteld de belangen aldaar geheel af te schrijven, waarvoor een bedrag van ƒ218.713 nodig is. Ondanks de moeilijkheden op de ex portmarkten ondervonden is de export verder gestegen. De aandacht blijft ge vestigd op de voor het bedrijf zo nodige expansie van de export. De gang van zaken in het lopende boekjaar geeft reden tot tevredenheid; verkopen bewegen zich op een normaal niveau, zij het dan ook, dat op enkele fronten hogere kosten moeten worden gemaakt. Het saldo van de exploitatierekening over 1953 beloopt na aftrek van belastin gen (ƒ2.475.399 (2.072.237). Na aftrek o.a. van normale en extra afschrijvingen ad ƒ556.654 (371.525) en reservering voor ïïïïst'8e verplichtingen van ƒ502.573 (bb8.690) resteert een te verdelen con cern-winst van 1.384.522 (929.718). Voorgesteld wordt een dividend uit te keren van 12 pet (onv.), naar keuze van aandeelhouders ge'heel in contanten of, met toepassing van de Wet Herkapitali satie, 6 pet in aandelen plus 4% pet in contanten alsmede 1% pet in contanten als belastingdividend. (Vorig jaar werd op de in 1952 uitgereikte bonusaandelen 6 pet uitgekeerd). Op een desbetrelfend verzoek van de Gemeenschap Beeldende Kunstenaars Nijmegen heeft de gemeenteraad er in toegestemd, dat in de hall va. het stad huis beeldende kunstenaars uit Nijmegen hun werken kunnen exposeren. Maande lijks zal van schilderij gewisseld worden. Zaterdagmiddag heeft de wethouder van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr J. J. de Haas de permanente expositie „Schilderij van de maand" genoemd, met een korte toespraak geopend. Nijmegen, zo zeide mr De Haas, is de eerste plaats in den lande, die in het stadhuis een der gelijke permanente expositie mogelijk heeft gemaakt. Spr. constateerde, dat hiermede zeker nog niet alle wensen van de Nijmeegse beeldende kunstenaars in vervulling zijn gegaan, doch, aldus spr., er zijn belang rijke vorderingen gemaakt, niet in het minst ook, omdat de gemeenteraad dezer dagen besloten heeft aan de Gemeenschap een subsidie van duizend gulden per jaar toe te kennen, terwijl het voorts in de be doeling ligt van B. en W. om op de be groting voor 1955 een post te doen plaat sen voor aankoop van kunstwerken. Bin nen het kader der financiële mogelijk heden zal het Nijmeegse gemeentebestuur niet in verzuim blijven bij de burgers van de stad belangstelling voor de kunst en de cultuur op te wekken en daarbij tevens het werk van de kunstenaars te steunen. De voorzitter van de Gemeenschap Beel dende Kunstenaars Nijmegen, de heer J. F. A. Modderman, heeft, nadat wethouder De Haas het schilderij (gezicht op Visé van Chr. Hammes) had onthuld, een hartelijk dankwoord gericht tot het gemeente bestuur en wethouder De Haas. In dit huis der gemeente heeft thans iedere burger gelegenheid kennis te nemen van wat er op het gebied van de beeldende kunst in de oude Keizerstad leeft. Het familiebezoek, dat de twee ge broeders S. uit Amsterdam gisteren heb ben afgelegd bij hun broer E. S. te Wad- dinxveen, heeft een wel zeer droeve afloop gehad. De twee Amsterdammers hadden in de hoofdstad een Volkswa gen gehuurd, waarmee zij naar Wad- dinxveen reden. Hier nam A. S. zijn daar wonende broer E. S. voor een rit je mee. Op de terugweg, even buiten Boskoop, raakte de bestuurder gister middag om half drie in een bocht van de langs de Gouwe lopende weg on der de gemeente Reeuwijk de macht over het stuur kwijt. De auto botste links van de weg tegen een betonnen paaltje en kwam vervolgens tegen een boom tot stilstand. De beide broers werden zwaar ge wond en moesten per ziekenauto naar het Van Itersonziekenhuis in Gouda wor- den'overgebracht. Hun toestand was gis- steravond nog zorgwekkend. ROTTERDAM. 14 Juni. Veemarkt. Aangevoerd vette koeien en ossen (naar schatting 1065) varkens 767. Aanvoer totaal 1832 dieren. Prijzen vette koeien le kw. f 2.85—3.05. 2e kw. 2.75— 2.ÖO, 3e kw. f 2.202.55; varkens (lev. gew.) Ie kw. f 1.95, 2e kw. f 1.93. 3c kw. f 1.90. Aanvoer vettekoeien flink, handel redelijk, prijzen vast, prima's boven notering; aanvoer varkens ruimer, handel tamelijk, teruglopende prijzen. Na een kortstondige ziekte is in het ziekenhuis te Laren op 86-jarige leeftijd overleden de heer P. A. Regnault. De overledene was een bekend kunstverzame laar, die een groot deel van zijn collectie aan de gemeente Amsterdam heeft ge schonken. die er een paar zalen voor heeft ingericht in het Stedelijk Museum. Gere geld werden werken uit de collectie Reg nault geëxposeerd. (Van onze speciale verslaggever) De viering van het H. Bloedwonder met de fraaie processie is telkenjare opnieuw voor Boxtel een bijzondere gebeurtenis, doch gisteren werd hieraan nog meer relief gegeven, omdat met dit evenement samenviel de diocesane „Pius X herden king" van het bisdom 's Hertogenbosch. Een combinatie die niet zo verwonderlijk is, wanneer men bedenkt dat deze' nieuwe heilige de Paus de H. Eucharistie was. In de oude fraai met bloemen versierde St Petruskerk droeg mgr W. P. A. M. Mutsaerts een pontificale H. Mis op, welke in een prachtige muzikale omlijsting werd geplaatst door de uitstekende zang van de Korenbond van Boxtel en omgeving onder leiding van prof. T. v. d. Putt. Als presbvter-assistens fungeerde de vi- caris-generaaj mgr F. N. J. Hendrikx; troondiaken» waren deken Teulings uit Veghel en deken v. d. Ven uit Meerveld- hoven, terwijl pastoor Schelstraete van Brakkenstein in Nijmegen en kapelaan Smulders van de St Jan in Den Bosch resp. als diaken en subdiaken assistentie verleenden. De perdikatie werd gehouden door de zeereerw. heer G. Witlox uit St Michielsgestel. Geestelijken van verschillende Orden en Congregaties alsook de erekanunnik de hoogeerw. beer J. de Kroon en burge meester drs M van Heivoort woonden de plechtigheid bij Na de H. Mis bestond ge legenheid tot verering van de H. Bloed doek. Een ongemeen schoon en boeiend schouwspel vormde de aan kleuren zo rijke processie welke 's middags om 3 uur uittrok. Sommige groepen deden denken aan het doek van een Vlaamse meester en men herkende in alles de hand van Laat Uw uitgaan niet vergallen door brandende, stekende voeten Geef ze zo'n weldadig Radox-voetbad. Een heerlijke verkwikking tintelt door Uw hele lichaam en ge voelt U weer helemaal fit en fris. een artist m dit geval Luuc van Hoek, die tot een dergelijke verrassende vormge- i ving en bevallig spel van kleuren kwam. Het begon reeds zo mooi met purperen en gouden vendels en dan volgde als nieuwe groep de Pms der kindercommunie, om ringd door communicantjes, waarna een prachtig gemonteerde Bijbelse groep niet alleen voorbij trok, maar ook keurig ac teerde. Van een schier etherische schoon heid was de Maria-groep met 35 witge- sluierde bruidjes en dan verscheen in bont gewemel de historische groep met fi guren uit het destijds opgevoerde H. Bloedspel, die het schrijn met de H. Bloeddoek voorafging. In de Clarissenstraat aanschouwden mgr Mutsaerts met de kanunniken en de ove rige geestelijkheid, de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, prof. dr J. de Quay en de burgemeesters van Boxtel, Esch en Liempde deze heerlijke stoet. Toen de vertegenwoordiging van de Boxtelse mannelijke gemeenschap was ge passeerd, sloten de Commissaris der Ko ningin en de andere wereldlijke autori teiten zich aan. Zij openden de H. Sacra mentsprocessie, de regulieren en saecu- liere geestelijken voegden zich in vóór het Allerheiligste, dat werd gedragen door plebaan F. van Susante van de Bossche St Jan en daarachter volgde dan de bisschop. Ofschoon het weer nog goed was en de zon nu en dan scheen, toen de H. Bloed processie uiitrok, viel nog vóór zij haar rondgang ten einde had, de regen bij stromen neer, zodat zij ontijdig moest worden ontbonden. Een gedeelte der groe pen vluchtte in allerijl het klooster der zusters Ursulmen binnen. Na enkele uren was het weer evenwel zodanig opgeklaard dat in het processiepark van het missie huis Stapelen de leerlingen een opvoering konden geven van het openluchtspel ,Het Gastmaal der kinderen" van Henri Ghéon. ECHNISCHE Opleiding tot constructeur BOUWKUNDE GEWAPEND BETON STAALC O N STR U CTIE WEG- en WATERBOUW IDDELBARE J CHOOL Opgericht 1903 Dir. Prof. ir E. S. Pacejka JTECHNICUM Dag- en Avondcursus WERKTUIGBOUW ELECTROTECHNiEK VLIEGTUIGBOUW SCHEEPSBOUW Beginners en wiskundig niet voldoende gevorderden kunnen een vóóronleidingseursus volgen. Er worden geen bijvakken gedoceerd, daardoor interessante en grondige doch zo kort moee- iijke studie INLICHTINGEN en INSCHRIJVING: dageiilks van 2—5 en 7- 9 (beb. Zaterrt sv4 Begin cursus: 6 Sept. - Prospectus op aanvrage. - R'dam. Eendrachtswev 26-27. relet 25575 EN HOGER LUX£ WCKKCKKLOKJtS 9.50 GROTE. COLLECTIE ALLE MET SCHRIFT.GARANTIE WINKELCENTRUM-BINNENWEG N.V. MOZES EN ZOON (Schietlamse Vest 91/97 Rotterdam) TE KOOP een 125 liter. Te bevragen: Lange Achterweg 31a, Schiedam. Uitzending naar Nieuw-Guinea en opleiding te Hollandia tot bij de Bestuursdienst, de Politie en andere, diensten Vereisten: Nederlander, ongehuwd, nte't ouder dan 22 Jaar of indien de dienstplicht reeds ls vervuld niet ouder dan 24 Jaar, einddiploma A of B van H.B.S. 5 J. c. of Gymnasium. Voor aanwijzing voor de bestuursdienst komen in de eerste plaats in aanmerking zij, die reeds een candidaats- examen hebben afgelegd in de niet-Westerse sociale studierichting, vrije studierichting rechten, indologie of (rechtswetenschap. Sollicitaties, onder letters BB, met uitvoerige gegevens omtient levensloop en opleiding, vergezeld van recente pasfoto, worden vóór einde Juni 1954 ingewacht bij de Directie Nieuw-Guinea van het Ministerie van Overzeese Rijksdelen, Plein 1, 's-Gravenhage. Schriftelijke inlich tingen aan hetzelfde adres. Persoonlijk bezoek alleen na oproep GEVRAAGD per 1 Juli of eerder een r'dam, geeft de hoogste prijzen voor net gedragen Dames- en Herenkleding Tel. 50933 le IWiddell.str. 23 Gezellige werkkring, goed loon. Zich aan te melden: JANSSEN'S Modemagazijn Hoogstraat h. Korte Dam Rijwielen direct af fabr. f 30 tot f 60 verdient u door het kopen van een Simba-rijwiel. Prijs v.a. f 87.50. Voor solide personen desgewenst gemak kelijke betalingseonditie. Gc- illustr. prijscourant SS gratis. Simba Rijwiel fabriek, Naald- wijkseweg 24-26, 's-Graven- zande, Tel. K 1748-673. Kapstokken, blank, kapstok- kleden f 13.25, nieuwste mo derne dessins. Plate Meubel magazijn t.o. Stadhuis Schie dam, Blanke stoeien 12.90. Werkster gevraagd voor 2 ochtenden in de week. Stad- gaan. Adres: J. v. Mil, St. met pension door heer. Bijna gehele dag afwezig. Brieven onder ho. S 699 aan Nieuwe Schiedamsche Cou rant, Dam 18. R.K. meisje, 20 jaar, zoekt om de 2de weck in Augustus in Limburg op vacantle ta houdersweg 79. Liduinastra 59, Schiedam. Kantoor te Schiedam vraagt voor verschillende afdelingen i met goede schoolopleiding. Jongelui, die binnen kort eindexamen Gymn., H.B.S. of MULO doen, of die binnenkort de militaire dienst verlaten, kunnen thans reeds solliciteren. Vacantieplannen vormen geen bezwaar. Aangeboden wordt een werkkring in een aan trekkelijke omgeving en met gunstige voorwaarden. Sollicitatiebrieven met volledige inlichtingen s.v.p. inzenden onder no. 74219 aan het bureau v. d. blad. De Hector cWpt een bobt van ba Koninklijke' Rottvrbemicba üov-t «at ic Uoyefkaefe, Kapitein Hoekstra van de sleepboot „Hector" zegt: „Als je aan het roer staat met 'n bak beest van 15.000 ton achter je op de druk ke Maas bij Rotterdam, nou. dan heb je met de mannen bovendeks wel je handen vol. Een Or. Dushkind waar deer je dan dubbel!" iiilllllllllllllillllüi! 424 „Kom!" bromde de agent terwijl hij Pieter en Karolus aan de zware ketting over de drempel sleurde tot voor de schrijf tafel van de commissaris. „Vertoon jullie kunsten nu maar eens. Jullie zweefden de hele weg achter mij aan en nu zullen jullie ook zweven om te bewijzen dat ik niet sta te jokken". „Het spijt me heel erg, meneer de agent", sprak Pieter. „Ik ben veel te blij, dat ik weer met mijn benen op de grond sta, zweven kunnen we niet!" „Zeg eens even, agontje!" bromde de commissaris nu bars, „je komt me toch zeker niet met flauwe grappen storen, hè? Ik heb wel iets anders te doen. De jongen kan natuurlijk niet zwe ven. dat zou ik ook niet kunnen.Ga als de weerlicht naar je wijk terug en laat dat onschuldige tweetal vrij". En zo stonden Pieter en Karolus even later weer voor het politiebureau, maar waar was de onzichtbare man nu gebleven?

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 8