Wereldtitelhouder Uruguay startte teleurstellend Tsjechen met 2-0 verslagen fabriek °f Zwaluwen liepen 2-5 stand in frdiende overwinning van Ttlobulette de éetihoiuJécire, De betere ploeg zegevierde PSV scoorde gelijkmaker te laat Om liet Wereldkampioenschap voetbal Willi Roovers toch naar Roemenië komt roomboter Moeders, r geef het ook haar jBÉylmee naar kantoor, atelier ]\|ilitair-elftal meende dat liet er was DONDERDAG 17 JUNI 1954 Ook Kaar CRICKET IN ENGELAND Het zijn niet alleen de mannen, die het gezinsinkomen verdienen. Vele meisjes en vrouwen werken op kantoren, fabrieken en ateliers even hard mee. Ook hun komt room boter toe op het broodIn kosten scheelt dat maar weinig meer dan 'n cent per boterham - en welke huismoeder zou over dit kleine prijsverschil niet heen willen stappen? Zeer belangrijk. Voor allen, die meedoen aan.de 3e Roomboterprijsvraag! 11 .-races op .Man HOLLAUS WON IN 125 cc HENGELAARS-SUCCES Lands-competitie FINLAND-DENEMARKEN 2- 2 Kort voor het vertrek van de Neder landse athletiekploeg naar Roemenië, ont ving de T.H.O.R.-athleet, Wim Roovers, te Roosendaal bericht, dat hij alsnog naar Roemenië kan vertrekken! Zoals gemeld had het ministerie van Oorlog hiervoor geen toestemming ver leend, omdat Roovers voor herhaling bij het Korps Commando Troepen te Roo sendaal onder de wapenen is. Na dit voor hem wel zeer treurige nieuws heeft de R. K. Athletiekvereniging T.H.O.R. hierna alles in het werk gesteld om voor haar prominent lid Roovers, „best man", bij de Commando's en T.H.O.R. op de 1500 me ter alsnog verlof te krijgen dat hij naar Roemenië mocht gaan, hetgeen uileindelijk (na diverse telefoontjes) gelukte. In de County werden devolgende re sultaten bereikt: Sussex 160 en 115/1 draw met Leicester 105/5 en 116/7; Gloucester 178 en 58/ draw met Hampshire 225; Es sex 187 en 10/1 draw met Northamps 189; Cambridge 223/8 en 173/9 draw met Free Foresters 146 en 247/9. Een uiterst span nende strijd, want de F. F. had slechts vier runs van node om te winnen met de laatste man in. De klok echter deed haar werk! Kent 81 en 187 verliest van R.A.F. 138/8 en 86/2; Middlesex 213/9 en 31/1 wint van Somerset 88 en 155; Notts 91 en 217/5 draw met Warwick 292/7; Derbyshire 280 en 158/9 draw met Yorkshire 166 en 194/4; Surrey 244 afgelast tegen Lancashire 216/5; Glamorgan 210/3 en 213/9 draw met Worcester 218/8 en 132/8; The Army 159/6 en 189/0 draw met Oxford 158/9 en 139/8. Middlesex leidt met 84 uit 9, gevolgd door Warwick met 84 uit 10. Engeland won de eerste testwedstrijd dames tegen Nieuw-Zeeland. Engeland scoorde 154 en 95/4 tegen N.Z. 144 en 104. Het Nederlands jeugdzevental heeft te Veenendaal de waterpolo-icedstryd te gen de Kring Midden-Nederland met \—l gewonnen. Met de rust leidde het jeugdzevental met 2—0 (Van onze verslaggever) WOENSDAGAVOND, Stadion Feijenoord. Toen Van Woerden van Feijenoord in de 40ste minuut van de eerste helft, tij dens de ontmoeting ZwaluwenMilitair elftal, met een vrij tam schot doelman Kuystermans van Internos voor de vier de maal passeerde en daarmede de stand op 14 in het voordeel van het Mili tair elftal bracht, dacht eenieder, dat de blauwhemden regelrecht op de over winning zouden afstevenen. Deze ver onderstelling rusttte echter op geen In sommige bladen bevat de 3e Roomboterprijsvraag-advertentie niet de mededeling, dat het antwoord op vraag 1 moet worden gegeven in een rijmpje van ten hoogste zes regels. Wilt U er vooral om denken aan deze voorwaarde te voldoen Op het eiland Man zijn de T.T.-races voortgezet, welke meetellen voor het We reldkampioenschap. De uitslag van de 125 cc-race luidt: 1 R. Hollaus (Oostenrijk) met N.S.U., 173,64 km. in 1 uur 33 min. 3,4 sec., gemiddelde snelheid 111,96 km./j.; 2 C. XJbbiali (Italië) met M V Augusta, 1.33.07,4; 3 Cecil Sandford (Gr.B.) met M V Augusta 1.37.35,8; 4 H. Baltisberger (Did) met N.S.U.; 5 Pursiow (Gr.B.) met M V Augusta; 6 W. M. Webster (Gr.B.) met M V Augusta. De snelste ronde kwam op naam van de Oostenrijker Hollaus met een gemiddelde snelheid van 115,11 km. per uur. Achttien rijders verschenen aan de start voor de 125 cc-race. Alleen de Oostenrij ker Baltisberger had pech met zijn ma chine. Hij verspeelde twee minuten voor dat hij zijn N.S.U. op gang kon krijgen. Niettemin eindigde hij op de vierde plaats. De favoriet Werner Haas (Did) moest na de zesde ronde, toen hij in derde posi tie lag. de strijd staken. Haas werd het eerste slachtoffer van de gladheid van de weg, door regenval veroorzaakt. Zijn machine slipte in de bocht en de Duitser werd er af geslingerd. (Speciale berichtgeving). LAUSANNE, Woensdagavond. In het nieuwe Olympische Stadion te Lausanne, dat met 30.000 toeschouwers by lange na niet was uitverkocht, verloor Frankrijk zijn eerste wedstrijd met 1—0 van Zuid-Slavië. Het was een treffen tus sen een snelle Franse ploeg en een tech nisch superieur Zuidslavisch elftal, waar in de techniek het uiteindelijk van het tempo won. Op het door regenbuien gladde en doorweekte veld konden de over het algemeen lichter gebouwde Zuidslaviërs beter uit de voeten dan hun tegenstanders en in de aanval konden zij zodoende verrassender' combineren. Er waren echter twee factoren, die voor kwamen, dat het overwicht in de juiste in doclPu«ten werd uitge drukt. Op de eerste plaats werd het sa menspel vaak te ver doorgevoerd en ten tweede toonde de Franse doelman Remet- ter zich in grootse vorm. Toch moest Remetter in de 14e minuut capituleren toen rechtsbuiten Milutinovic bij een doorbraak van de rechtervleugel een felle schuiver loste. Gesteund door de middenlinie, waarin vooral Tsjaikowski een schitterende partij ten beste gaf kwa men de Zuidslavische aanvallers onmid dellijk weer in de buurt van Gianessi en Kaelbed, maar de gevaarlijke middenvoor Mitic, de beste man uit de voorhoede Naar wij vernemen heeft de Nederland se hengelploeg, welke onder leiding van de heer Tuinman een trip gemaakt heeft naar Ierland onder auspiciën van de „Sportvisser", een mooie succes geboekt. Heden werd namelijk officieel bericht ontvangen dat de heer W. ten Have uit Groningen bij de internationale wedstrij den in Ierland de eerste prijs heeft ge wonnen in de klasse: „Bruine Forel". Hij is hierdoor eigenaar geworden van de jaarlijkse „Tostal Trophee". (Speciale berichtgeving) ZUERICH, Woensdagavond. Ook in Zuerich was datgene wat Schot land en Oostenrpk aanvankelijk lieten zien, nu niet direct van het beste. De „ge plaatste" Oostenrpkers lieten zich in het eerste kwartier volkomen insluiten door de Schotten, die bekend om hun zuinig heid, slechts met 13 in plaats van de toege stane 22 spelers naar Zwitserland zpn ge komen. Hard maar fair ontwikkelde Schot land een spel, dat de Oostenrijkers in het geheel niet lag. De mannen van de Weense School, overigens in WM-formatie spelend met Happel op de spilplaats, zagen geen hans hun normale aanvalsspel, rustig en rythmisch te ontwikkelen, in tegendeel, dn Schotse voorhoede kreeg in het eerste half uur enkele fraaie kansen om de score 'e openen, maar midvoor Mochan knoeide er lustig op los, zelfs toen hy een keer vrij voor doelman Schmied stond. Hanappi en halfspeler Ocwirk, die met hard spel toch volkomen bekend zijn, lie ten zich sterk intimideren door het en thousiasme en de felheid, waarmede hun tegenstanders zich in de strijd hadden ge worpen. En zo gebeurde het, dat noch Jlanappi, noch Orwirk en Happel zich in het eerste half uur aan de opbouw van het spel, waarin zij immer grootmeesters zijn, honden wijden. Nadat Mochan had blijk gegeven zelfs ®hkele eenvoudige kansen niet te kunnen benutten nam Oostenrijk eindelijk het inl- 'atief over. Ongeveer 12 minuten voor de ^ust zond linksbinnen Probst een hard ®chot in, dat doelman Martin te machtig Was- Dit doelpunt bleek naderhand, beslis- te zijn voor het eindresultaat van ontmoeting- In de resterende tijd voor de pauze en in Te Helsinki eindigde de voetbalwedstrijd tussen Finland en Denemarken in een 2—2 gelijkspel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 7