Het Enkele nieuwe openluchtbad nadere bijzonderheden JEUGD EN JOLIJT Jong Schiedam wacht een gevarieerd programma OUDE TIJD loscopee RATIS KERSEN ETEN MS slechts f 4.- per persoon in totaal Kasteel Staverden" vertrok van Vlaardingen mm HERMES verslaat H.B.S. G ISicmvs uit STAD EN OMTREK Uit die goede -I cheugen Hulp J ubileum-nederlaag- serie van Hermes-DVS De Avondvierdaagse Tot Zaterdag met zieken aan boord DINSDAG 22 JUNI 1954 T* \GINA 2 GROOTSTE DIEPTE 3.50 M. Kosten; 1.650.000 De kosten OFFICIËLE PUBLICATIE De heer W. Kok lid van de Gemeenteraad ERFPACHTSUITGIFTE KOMMIEZENLAAN EERVOLLE ONDER SCHEIDING NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT MONOPOLE THEATER „Complot in de tropen" OPBRENGST COLLECTE RHEUMABESTRIJDING HIJ REED LINKS DOOR DE BOCHT FIETS GESTOLEN lilifi - Wij stellen onze lezers in de gelegenheid, op Zondag 11 Juli a.s. deel te nemen aan onze kersentocht naar Vianen per luxe boot. (zie foto boven). DE PRIfS VOOR DEZE TRIP PES BOOT BEDRAAGT Vertrek vanaf het Willemsplein Havendienst „SPIDO" te Rotterdam om 10.00 uur precies en weer terug te Rotterdam om ongeveer 18.30 uur. Om 11.00 uur zullen wij gezamenlijk een geurig kopje koffie gebruiken terwijl het aanwezige muziekgezel schap en diverse aardige attracties de tijd aan boord van de „Nassauplaat" zullen veraangenamen. Bij aankomst te Vianen om ongeveer 13.00 uur maken wij een wandeling naar een prachtig gelegen kersen boomgaard, alwaar dan iedere deelnemer gratis een behoorlijke portie kersen mag verorberen. Op de te rugweg naar de boot zullen wij dan nog even het oude stadje Vianen bezoeken. Dit belooft een prettige dag te zullen worden. Om eventuele teleurstellingen te voorkomen, verzoeken wij U, met het afhalen van de deelnemerskaarten niet lang te wachten. Deze zijn van heden af verkrijgbaar aan ons Bureau Dam 18 te Schiedam. AFD. PROPAGANDA WÊÊ Het Singelkwartier FILMPROJECTOR VOOR ST. WILLIBRORDUSSCHOOL DOOR HOND AANGEVALLEN Medische dienst Belangstelling H.M. de Koningin S.V.V.-ATHLETIEK 23.950.— VOOR B.B. WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND BURGERLIJKE STAND De gemeenteraad heeft thans van B. en W. een uitvoerige voorstel toegezonden gekregen over het nieuwe openluchtbad in Kethel, waar over we de vorige week reeds het een en ander mededeelden. Hier volgen nog enkele bijzonderheden: De waterdiepte in het diepe bassin verloopt van 3.50 m. over 2.50 m. naar 1.40 m.; die in het ondiepe bassin van 0.40 m. over 0.60 m. en 0.80 m. naar 1.20 m. Het kleuterbad is 0.30 in. diep. In overleg met de zwemcommissie zijn <Je ligging en de diepte van het diepe bassin vastgesteld. De oorspronkelijke Oost- West-ligging is, zulks in verband met de hinder van de avondzon bij waterpolo- wedstrijdén in de zomercompetitie, gewij zigd in de Noord-Zuid-ligging. De avond zon zal bij deze oriëntering dwars op het' veld staan en tengevolge daarvan minder hinder veroorzaken. De kleinste diepte in het diepe bassin is door de commissie teruggebracht van 1.80 m. op 1.40 m. Aangezien de commissie verder geen prijs stelde op een springtoren met een 5 m. bordes, is de grootste diepte van het bassin bepaald op 3.50 m. Rondom de bassins zijn perrons ontwor pen. Deze perrons zijn door een beplan ting van de ligweiden gescheiden en uit sluitend door de waadgoten te bereiken Op deze wijze wordt de verontreiniging van het zwemwater zoveel mogelijk be perkt. De waadgoten staan in verbinding nvt het water in de bassins en zijn eveneens in het verversingssysteem opgenomen. Bij de waadgoten zijn douches geprojecteerd. Zoals B. en W. in een brief van 21 April 1953 aan de raad mededeelden, beliep een zeer globale raming van kosten f 1.900.010 inclusief de grond. Getracht is dit bedrag te verlagen, doch hierin zijn B. en W. slechts ten dele ge slaagd, zodat afgezien van de grond- kosten nog gerekend zal moeten wor den met een uitgave van 1.650.000, waar- Het is een bekend feit, dat de cricket- sport bij Hermes-DVS en het Schiedamse publiek dermate grote «plaats inneemt, dat er gedurende de zomermaanden voor de voetballerij, en terecht, maar heel weinig plaats is. Aan de andere kant heeft dit toch ook weer bezwaren, want Hermes- DVS is daardoor voor de voorbereiding van het nieuwe voetbalseizoen wel ge dwongen de oefenwedstrijden elders te spelen. En dit weer ten ongerieve van de niet „cricket-minded" Hermes-aanhangers Nu Hermes-DVS dit jaar haar 70-jarig jubileum viert, heeft het bestuur ge meend alle bezwaren, daaraan verbonden ter zijde te stellen en in het kader van het jubileum een Nederlaagserie georga niseerd, 7,odat dit jaar iedereen aan zijn trekken kan komen. Aan deze serie nemen deel alle Rotter damse en Schiedamse eerste klassers, t.w Excelsior, Feijenoord, Sparta, SVV en Xerxes. Dit wordt dus een programma van uitsluitend, en zo mogen we dit wel noemen, plaatselijke ontmoetingen, wal voor het publiek altijd weer aantrekke lijk is. Het Hermes-bestuur stelt voor het elftal, dat het beste resultaat boekt tegen Her mes-DVS, een fraaie prijs ter beschikking en men kan er van verzekerd zijn, dat de ploegen er op gebrand zijn deze „Zilveren Kruik" in het bezit te krijgen. Het programma is als volgt vastgesteld: Woensdag 23 Juni: Hermes-DVSExcel sior; Zaterdag 26 Juni: Hermes-DVS Feijenoord; Donderdag 29 Juli: Hermes- DVSSVV; Dinsdag 3 Augustus: Hermes- DVS—Xerxes en Dinsdag 10 Augustus: Hermes-DVS—Sparta. De aanvang van de wedstrijden is 19 uur. Als eerste dus komt Woensdagavond Excelsior naar de Damlaan. Zoals bekend beschikken de rood-broeken over een elf tal, dat op technisch zeer behoorlijk peil staat. In de aanvang van de vorige compe titie werden zij getipt als een der kans hebbers. doch een inzinking maakte aan alle illusies een eind. Ongetwijfeld zullen de roodbroeken zich deze zomer danig gaan voorbereiden op het nieuwe seizoen zodat de verwachting is, dat zij Woensdag op oorlogssterkte aan zullen treden. En met de „Zilveren Kruik" als inzet zul len zij er op belust zijn Hermes een dikke nederlaag te doen slikken. in echter een post groot 100.000 voor onvoorziene, uitgaven is begrepen. Omtrent de exploitatie-begroting kun nen nog geen definitieve cijfers worden verstrekt, daar nog geen betrouwbare ver gelijking kon worden opgesteld tussen de uitkomsten van een direct-gemeentelijke exploitatie en die van een andere wijze van beheer. B. en W. hebben echter ge meend de raad omtrent het open luchtbad niet langer in het onzekere te moeten laten, aangezien de tijd voor de uitvoering daarvan begint te dringen. De commissie-Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding verklaarde eenstemmig zich met deze plannen te kunnen vereni gen. Ditzelfde was het geval met de Sp(»rt- commissie en de sub-commissie voor de Zwemplaatsen. Ook de financiële com missie kan zich met een en ander vereni gen. B. en W. stellen dan ook de raad voor thans een crediet van 1.650.000 voor dit doel te verlenen. De voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad van Schiedam maakt bekend, dat ter Secretarie der Gemeente (Afd. Alg. Zaken Stadhuis) voor een ieder ter inzage is gelegd zijn besluit ter benoeming van de heer W. Kok tot lid van de gemeenteraad in de opengevallen plaats van de heer C. van der Vlies. De Firma All Wood heeft zich tot 't gemeentebestuur gewend met het ver zoek aan haar in erfpacht te verstrek ken een perceel grond aan de Kommie- zenlaan. ter grootte van plm. 350 vier kante meter, ten behoeve van haar be drijf. B. en VV. stellen de raad voor, aan dit verzoek te voldoen. Zoals gebruikelijk dient hierbij het model van de voorwaarden, bij raadsbe sluit van 29 April 1921 vastgesteld voor erfpachtsuitgifte van gronden ten be hoeve van inrichtingen van handel en nijverheid, te worden gevolgd. Hoewel vorig jaar van een geslaagd Jeugd en Jolijtfeslijin mocht worden gesproken, heeft de ervaring toch ook wel geleerd, dat het bezigheid ver schaffen aan de kinderen er niet toe mag leiden dat de bedtijd naar een te laat tijdstip wordt verschoven. Vandaar ditmaal als stelregel: „Jeugd- jolijt" moet doorgaans uiterlijk 's avonds half negen beëindigd worden. Onzen stadgenoot, den heer A. H. van der Most Jzn., adjudant-onderofficier bij de d.d. Schutterij, is gisteren 15 Aug. 1899) ter gelegenheid van zijn 35- jarigen dienst, een eervolle onder scheiding te beurt gevallen. Gisteren-avond kwam hier het be richt, dat H. M. de Koningin den heer Van der Most de eeremedailje van Oranje-Nassau in zilver had ge schonken. Onmiddellijk na afloop der serenade bij den honderdjarigen Van de Water toog daarna de Schutterij- muziek naar den Doele, waar, na voor lezing van het betrokken Kon. Besluit, de majoor-commandant, de heer Visser met een hartelijke toespraak den heer Van der Most de kleine medaille behoo- rend tot bedoeld eereteeken, op de borst hechtte; de origineele medaille zal hem na ontvangst voor het front der troepen worden uitgereikt. De onder-officieren vereerden daarna den heer Van der Most daarna een lauwerkrans, terwijl de Schutterij-muziek hem nog ten zijnen huize eene serenade bracht. (Nwe Schiedamsche Courant van 17 Augustus 1899). 0409140 vooo scmeo4m rv pmttemni 76ste Jaargang No. 22488 Met de zomeravond-recreatie voor de jeugd beoogt de Schiedamse Gemeen schap niet alleen ontspanningsmogelijk heden voor onze kinderen te scheppen, maar ze wil tevens trachten, hierdoor de bewoners in de wijken tot zelfwerk zaamheid op dit gebied te brengen. Wie in een stad als de onze rond ziet, kan er zich alleen maar ten zeerste over ver bazen dat uit de bevolking weinig of geen initiatief voortkomt, dat dienstig wordt gemaakt aan de vrijetijdsbesteding van de jeugd in het algemeen. Neem als voorbeeld het instituut voor de speeltui nen. Waar in onze stad vinden wij buiten het Oosten althans een groep mensen, die zich voor voorzieningen op dit punt beijvert? Er zijn talrijke steden van gelijke grootte in ons land. die op dit gebied wel heel iets anders laten zien! Wanneer op dit punt een uitzondering wordt gemaakt voor het Oostelijk stads deel. dan heeft dit betrekking op de ver eniging „Het Singelkwartier". Deze or ganisatie laat ook bij de zomeravond recreatie zien, waartoe een groep goed willende Schiedammers in staat is. Even als in 1953 verzorgt men geheel zelfstan dig dat deel van het programma, dat voor het Oosten op stapel is gezet! Gedachtig aan dit voorbeeld, wil de Schiedamse Gemeenschap ook trachten in andere wijken iets dergelijks te orga niseren. Wie weet, kan er iets blijvends uit ontstaan. Wat de practische kant van het pro gramma betreft, er is gestreefd naar een zo eenvoudig mogelijke organisatie, die de betrokkenen niet tezeer bindt en voor de jeugd de spontaneïteit in de hand werkt. ren voor de jeugd van 7 tot 15 jaar en de grote belangstelling, welke de kinde ren voor deze avonden aan de dag heb ben gelegd, heeft het bestuur van „Het Singelkwartier" ook dit jaar niet geaar zeld haar medewerking aan Jeugd en Jolijt direct toe te zeggen.' Door de vereniging „Het Singelkwar tier" worden weer diverse avonden en middagen op Woensdag georganiseerd. De eerste avond is op Woensdag. 16 Juni j.l. gehouden op de Cornells Dreb- belstraat. alwaar rolschaatswedstrijden voor kinderen van 9 t.m. 12 jaar zijn ge houden. Aan deze wedstrijd hebben on geveer 50 kinderen deelgenomen. Elke deelnemer kreeg van de vereniging „Het Singelkwartier" een portie ijs, welke bij de kinderen zeer in de smaak viel. Het zou te veel zijn om hier het gehele door de vereniging „Het Singelkwartier" te organiseren programma te vermelden, maar toch wil men de meisjes en jongens in de leeftijd van 12. 13. 14 en 15 jaar aansporen om a.s. Woensdag. 23 Juni, deel te nemen aan de Hinderniswedstrij den op rijwielen op het Newtonplein. De deelname aan deze wedstrijd is voor de deelnemende kinderen geheel gratis. De hindernissen voor deze wedstrifd zijn zodanig dat er geen gevaar bestaat voor beschadiging vari de rijwielen. Deze avond begint om 7.00 uur. De meisjes en jongens, die aan deze wed strijd willen deelnemen kunnen zich die avond opgeven op het Newtonplein van 6.00 uur tot 7.00 uur. Alle deelnemers moeten in het bezit zijn van een rijwiel cn zij worden ver zocht zich via de 's-Gravenzandestraat en Newtonstraat naar het Newtonplein V-II 11 V. W I.UUOL1 UO L UOUl 11VV vvil[/ivill Zo zullen de deelnemersfsters aan de begeven, zodat op deze manier een wedstrijden zich niet eerder behoeven op goe(je regeling kan worden getroffen en te geven dan een kwartier voor de aan- ajje deelnemers bij de startplaats komen., vang. Er worden dan deelnemerskaar- J bestuur van „Het Singelkwartier" ten uitgereikt met naam en nummer van rekent die avond op een record aantal de betrokkene. Een prijzenregen is er deelnemers. niet bij. maar natuurlijk zal een snoepje gr js een gecnstumeerde voetbalwed- aan de finish niet ontbreken, terwijl „<r}jd op Woensdagavond. 30 Juni, a.s. op voor de deelnemers aan wielerwedstnj- i bet Lorentzplein te Schiedam. Aanvang den en wandelmars een aardige herinne- te 20.00 uur. ring wacht. i Voor dit doel wordt de zandvlakte aan Hieronder geven wij een overzicht van bet Lorentzplein geheel afgezet, zodat het programma van „Jeugd-jo.ut zoals voor bet voetballen een ruim speelveld dat in de verschillende wijken wordt af- over blijft. gewerkt. Het ligt in de bedoeling straks nog enkele slagbal-avonden in het Volks park in te lassen. De aanvangstijden zijn vrijwel overal op 7 uur gesteld. Zuiden: 23 Juni: Rolschaatswedstrijd Nieuwe Maasstraat; 1 Juli: Gecostumeerde op tocht met poppenkast. Verzamelen op het Rozenburgerplein; 12 Juli: Autoped wedstrijden Rijnstr.; 22 Juli: Spelavond schoolplein Zwartewaalsestraat. Centrum: 24 Juni: Gecostumeerde optocht met poppenkast. Verzamelen op het Doele- plein; 5 Juli: Rolschaatswedstrijden Lan ge Nieuwstraat; 15 Juli: Autopedwed strijden aan de Raam: 22 Juli: Spelavond speelplaats school Oude Kerkhof. Kethel: 28 Juni: Gecostumeerde optocht met Degenen die aan deze wedstrijd willen deelnemen, kunnen zich alsnog opgeven voor Zaterdag. 26 Juni a.s. bij J. Wolt huis. Halleijstraat 19b te Schiedam. Er kunnen voor deze gecostumeerde voetbalwedstrijd nog enkele spelers wor den opgesteld. Wie maakt de elftallen compleet? Dc inhoud van de technicolourfilm, welke tot cn met Donderdag in het Mo- nopole Theater draait, is als volgt. Na de oorlog vat Patrick Fairlie zijn oude werkzaamheden weer op als kapi tein-eigenaar van de schoener „Dolphin", een schip, dat op Jamaica vaart. Daar kan hij regelmatig Ena Dacey ontmoeten, het meisje waarop hij al jaren verliefd is. Ena beantwoordt zijn liefde, maar wei gert met hem te trouwen, daar ze zich verantwoordelijk voelt voor het welzijn van haar broer Todd een man van twaalf ambachten en dertien ongelukken en van haar moeder, die aan de drank is en droomt van vergane glorie. Slechts door toedoen van Ena is het Grote Huis en de plantage in handen van de sterk verarmde familie gebleven. Human, de butler van de familie Dacey, gaat onder de inlanders voor een tovenaar door en staat als zodanig hoog in aanzien. Montague, een Engelsman, is boos op de Dacey's, omdat deze hebben geweigerd hem een deel van de kuststrook te ver kopen, en als hij dan ook de kans krijgt om de familie haar rechten op het Grote Huis te betwisten, grijpt hij deze met beide handen aan. Hij verneemt namelijk, dat er honderd jaar geleden een schip in de baai is ver gaan. Op dit schip bevond zich John Dacey, die op weg was naar zijn broer Evan, van wie hij het Grote Huis wilde kopen. Terwijl de twee broers de zaak bespraken, geraakte het schip in een storm en liet verging. Allen kwamen daarbij om het leven. Het werd nooit be kend of Evan de verkoopacte al had on dertekend toen hij verdronk. Het geheim moet verboren liggen in een kist, die nu op de bodem van de baai ligt. Belust op persoonlijk voordeel zoekt Montague net zo lang tot hij twee af stammelingen van John Dacey heeft ge vonden: Panice Clayton cn haar broer Robert. Hij brengt hen naar het Grote Huis en chartert Fairlie's schoener om in de baai naar de gezonken kist'te zoeken. Fairlie heeft in het gebruik van zijn schip toegestemd, omdat hij op de hoogte wil blijven van de acties, die Montague tegen de familie Dacey onderneemt. De Dacey's weigeren de Clayton's als wettige erfgenamen te erkennen, maar Todd maakt Janice het hof, hetgeen Mon tague, die het meisje zelf wil trouwen, woedend maakt. Janice wordt verliefd op Todd, doch als ze bi.i een bezoek aan een onderzeese grot bijna verdrinkt, wordt Todd ervan verdacht haar uit de weg te hebben willen ruimen. Dan wordt Robert vermoord.... Inspecteur Mole stelt een onderzoek in en iedereen wordt bij de zaak betrokken, ook Human. Fairlie volgt de onbekende moordenaar naar het wrak van het schip en wordt bijna gedood bij een gevecht onder water. Diezelfde avond overkomt Janice een tweede ongeval, dat haar bijna het leven kost. Dan vindt Fairlie de gezonken kist en brengt deze boven water. Inspecteur Mole opent de kist en vindt papieren, die be wijzen. dat Janice inderdaad de wettige ergename is van het Grote Huis. Fairlie vertrouwt de zaak echter niet en samen met Ena stelt hij een onderzoek in: Hij heeft ontdekt, dat de kist en de papieren niet afkomstig ziin van het ge zonken schip, maar van Montague. Fair lie bewijst voor het gerecht, dat Montague de „documenten" liet vervaardigen en een oude kist kocht, die hij. met de do cumenten erin, op de bodem van de zee liet zakken. Montague wordt gearresteerd. Human verkeert echter in de veronder stelling, dat de familie Dacey het Grote Huis kwijt is, en hij steekt het gebouw in brand om zelf dan in de vlammen om te komen. Todd weet Mrs. Dacey te redden. Ena trouwt nu met Fairlie en Todd. die veel van Janice is ga'ón houden en aan haar zijde zijn leven wil beteren, besluit het Grote Huis opnieuw op te bouwen. K.F.C.-keuring 14 jaar. De organisatie voor de avondvierdaag se is als volgt: Afstanden: voor personen boven de 14 jaar, 3 x 15 km en 1 x 20 km. voor per sonen van 10 t.m. 13 j. 4 x 10 km. In schrijfgeld: voor personen boven de 14 jaar 1,50, voor personen van 1013 jaar 1. Inschrijfadressen: C. J. Oers, Aert van Nesstraat 24, Vlaardingen; Joh. Terwiel, Goereesestraat 7b, Schiedam. Startplaats: Hotel Beyersbergen, Vlaardingerstraat. Start: voor personen boven de 14 jaar |s avonds om 19 uur en op 26 juni s middags om 3 uur, voor personen van 10—13 jaar 's avonds om 18.30 uur en op 26 Juni 's middags om 3 uur. Herinnering: Het officiële A.V.D. Kruis of het vervolgcijfer Med. Verzorging: E.H.B.O. afd. Schie dam. Wandelboekjes: Deze kunnen op de eerste avond aan het startbureau wor den ingeleverd en worden op de laatste dag op vertoon van de gewaarmerkte startkaart terugggeven, nadat zij zijn afgetekend. Deze tochten worden gehouden onder de algemene bepalingen en richtlijnen van de Landelijke Avond Vierdaagse Commissie van de Nederlandsche Wan delsport Bond, alle andere bepalingen en reglementen van de N.W.B. zijn eveneens van toepassing. Iedere deel- nemer(ster) wordt door zijn inschrij ving geacht hiermede bekend te zijn. In eventuele voorkomende gevallen waar in deze bepalingen en richtlijnen niet voorzien beslist de plaatselijke rege- ungscommissie. De collecte voor de rheumabestrijding, gehouden is, heeft welke Zaterdag 1880.66 opgebracht. het„kruisPunt Marconistraat-Mar de rnnruöo6 ®ingelstraat reed gisteren wn anl i t T" wonende alhier, met een auto hnks door de bocht. Hier door kon de 14-jarige J. V. uit de Al- berdmgk Thymstraat niet op tijd met zijn fiets uitwijken. Hij werd tegen de straat geslingerd en moest naar het gemeenteziekenhuis vervoerd worden waar men een bekkenfractuur consta teerde. Ten nadele van mevr. N. de J.W. uit Rotterdam is op het Lorentzplein een fiets gestolen, die ze daar niet op slot had neergezet van J. M. v. d. B. uit de Boerhavelaan, die bij de politie aangifte had gedaan, dat zijn fiets gestolen was, is het rijwiel terecht. Dé buren hadden er zich n.l. over ontfermd, toen hij het s-nachts buiten had laten staan. ,.w IV, Zoals reeds is medegedeeld, gaat deze week een groef chronische patiënten, die merendeels met verder komen dan hun eigen ziekenkamer per schip een reis ma ken over de Zeeuwse wateren, naar Ant werpen en teiug Deze reis wordt georga niseerd door het Rode Kruis. Maandagmorgen verscheen de salonboot „Kasteel Staveiden" in de Oude Haven. Dit schip vaart normaal tussen Amster dam en Harderwijk en koos thans lig plaats bij he. Grote Visserijplein. Aldra arriveerden de auto's en ambulancewagens met de hulpbehoevende passagiers. welke laaUten dooi een aantal Rode-Kruis-hel- pers en helpsters aan boord werden gehol pen. Groot was de vreugde van de passa giers en kapitein Miedema van de „Kasteel Staverden" zeide dan ook, deze tochten het Het vertrek van de salonboot „Kasteel Staverden' kade te Vlaardingen. aan de Oosthaven Haag een keurige prestatie geleverd door het sterke H.IÏ.S. een overtuigende loeder- laag toe te brengen. Evenals verleden week tegen Rood en poppenkast. Verzamelen bij de Kon. Jul Wit lukte het de Damlaanbewoners ook r. x CS v> t„noe nm oon 11"\ 4 Q 141 l/£m mPP V 0311 'JOll de Vlaardingerweg; 6 j nu weer, om een totaal van meer dan 200 Da kantoren der Radactie en Admini stratie zijn gevestigd te Schiedam. Dam 18. telefoon 68152 Gironummer 593943 Abonnementsprijs f 8 25 pei kwartaal f i 15 per maand 1 0 50 per week Advertentieprijs ud gewone Kolombreedte t i.l* pei millimeter hoogte, ingezonden Mededelingen op redactionele BIJ contract gelden lagere tarieven, welke koiomhreedte i 0.30 pet millimeter hoogte bo de administratie of OU de erkende ad- vertentiehureaux verkrughaar ztln Kampioenen (kleine advertentien) tot w woorden 50 cent Elk woord meer 3 cent Maximum «o woorden Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Kegelen voor het Advertentiewezen. Uanaschool aan Juli: Spelavond schoolplein Vlaardinger weg; 20 Juli: autopedwedstrijden Lijster beslaan. Westen: 21 Juni; Gecostumeerde optocht met, poppenkast. Verzamelen op het Fabri- plein; 30 Juni: Rolschaatswedstrijd Frans Halsplein; 14 Juli: Autopedwedstrijd Jan van Avennesstraat: 20 Juli: Spelavond schoolplein Thorbeckeschool (Nieuwl.) Oosten: 23 Juni: Behendigheidswedstrijden op fietsen op het Newtonplein; 30 Juni: Vaardigheidswedstrijden Edisonplein v. kinderen van 6. 7 en 8 jaar (in de mid daguren). Aanvang 2 uur; 30 Juni: Ge costumeerde voetbalwedstrijd op het Lo rentzplein. Aanvang om half acht; 7 Juli: Autopedwedstrijd Corn. Drebbelstraat B. Ballotsingel; 14 Juli: Ringsteken op fietsen in de Marconistraat; 21 Juli: In de middaguren poppenkastvoorstellingen op speelplaats van Prinses Beatrix- school voor kinderen van 4, 5 en 6 jaar; 21 Juli: Gecostumeerde optocht met pop penkast. Verzamelen in de Stephenson- straat. Algemeen: 22 en 29 Juni: Wedstrijden op gewone fietsen voor jongens van 14—16 jaar. Parcours Hagastraat-Willemskade; 8 Juli: Volksdansdemonstraties bij en op het podium in de Plantage; 10 Juli: Wandel marsen over 10 en 15 km. Start en finish In de Plantage. Van de zijde van „Het Singelkwartier" schreef men ons nog: In verband met het grote succes, dat de vereniging „Het Singelkwartier" ver leden jaar heeft gehad met de jeugd- recreatie „Jeugd en Jolijt", door op ver schillende plaatsen in het Oosten van Schiedam diverse avonden te organise- Hermes-D.V.S. heeft op Houtrust in Den score van slechts 19 runs, waaruit dus wel blijkt, dat het op de H.B.S.-aanval niet zo eenvoudig was runs te scoren. Na de hervatting zorgde vooral V. d. Ende voor een wat snellere score. De honderd ging zonder verder wicketverlies op en eerst op een totaal van 114 runs werd V. d. Ende voor een goede 26 door Hageman ge- bowled. Stolk, die nu gezelschap had ge kregen van W. v. d. Sloot, trachtte enigs zins te gaan forceren. Toen H.B.S. de slow-bowler J. Küneman aanzette, scheen het te zullen lukken. Drie opeenvolgende ballen van deze bowler gingen resp. voor 6, 4 en 2, maar de vierde bal verdween in het wicket van Stolk. De Hermes-aan- voerder had een zeer nuttigs 57 gescoord. Tettelaar begon weer met een zes, maar had het ongeluk een bal van de Engelse slowbowler Rishworth, die een uitstekende lengte onderhield, in zijn eigen wicket te spelen. Stand 4 voor 146. Inmiddels was het reeds ver over half drie, zodat het nu toch voor de Schiedammers zaak werd om wat sneller te scoren. V. d. Sloot trachtte dit te gaan doen, maar werd In de slips gevangen. Met de twee nieuwe batsmen A. Keuzenkamp en M. Hllle op de mat leek de mogelijkheid tot een snelle score verkeken. Aanvankelijk speelden belde batsmen zich dan ook rustig in. Maar reeds vrij spoedig beginnen zij Snel ler runs te scoren. Keuzenkamp ging voor een goede 16 runs op en totaal van 181 bowled Hageman en hierna begon de jeug dige Hille de H.B.S.-bowlers eens flink onder handen te nemen. Met forse slagen, vieren en zelfs een zes, joeg hij het totaal omhoog. Dit was juist, wat de Schiedam mers nodig hadden; Van' Noortwijk, trach tend het voorbeeld van Hille te volgen, werd gevangen en nadat ook Scheepma ker nog even de schouders geopend had, sloot Stolk op een totaal van 211 runs voor het verlies van 7 wickets de Hermes- innings. Hille bleef met een uitstekende 34 not out. In totaal hadden de H.B.S.- bnwlers liefst 82 overs losgelaten, de wie- kers werden genomen door B. Hageman 2—66, R. Bruynestein 156, R. Rishworth 3—44 en J. Küneman 118. Om 4 uur ging het Haagse openingspaar M. van Dijk en H. Herklots naar de wic kets. Van Dijk overleefde reeds op de eer runs te scoren. Hieruit blijkt wel, dat de Hermes-batsmen momenteel in een goede vorm steken. H.B.S. stelde hier 157 runs tegenover. De Schiedammers hadden, om hun 211 runs voor 't verlies van 7 wickets bijeen te garen, 3 uur en 3 kwartier van de speeltijd verbruikt. Dit kwam wel in hoofdzaak door de accurate aanval van de Hagenaars, waarop men zich geen vrij heden kon veroorloven. Dit accurate bow len werd gesteund door uitstekend veld werk. Daar het veld door de H.B.S.-aan voerder P. van Katwijk bovendien zeer goed was uitgezet, werd het scoren van runs dubbel moeilijk. Het pleit voor onze stadgenoten, dat zij desondanks het goede spel hebben gespeeld, verdedigend zeer sterk en op de minder goede ballen runs scorend. Hermes gaf H.B.S. dus slechts 2 uur en 3 kwartier om te trachten het Schiedamse totaal te overschrijden. Veel kans hierop hadden de Hagenaars van zelfsprekend niet. Het pleit voor hen, dat zij het spel niet dood hebben gemaakt door uitgesproken op een draw te gaan spelen. Het slot van de match werd buitengewoon spannend, daar het laatste H.B.S.-wlcket eerst 4 minuten voor het verstrijken van de speeltijd viel. Wederom had Stolk (vo$r de vierde keer) het geluk de toss te winnen en kon Hermes gaan batten. Het beproefde ope- ningspaar Stolk en Bailey zorgde ook nu weer voor een goede openingsstand. Wel hadden de batsmen, vooral Baijey, meer tijd voor het scoren van runs nodig dan gewoonlijk, maar hun standhouden bete kende voor Hermes toch een goede rugge steun. Even voor half twaal' was er be gonnen en 10 minuten voor 1 boekten de Hagenaars hun eerste succes, toen Bailey voor een goede 39 achter het wicket ge vangen werd. Het scoringbord wees een totaal van 65 runs aan. Met V. d. Ende en Stolk op de mat kwam spoedig de lunch Stolk noteerde bij deze onderbreking de ste de beste bal van Scheffer een gedeci deerd appèl voor l.b.w. Herklots, die een zeer aanvallend batsman is, gaf twee vangkansen achter elkaar, die niet geac cepteerd werden. Dit kon Hermes duur te staan komen, maar even later speelde Herklots een bal in zijn eigen wicket. En voor de twee viel ook nog het wicket van nr 3 Baden, zodat de Schiedammers geen reden tot klagen hadden. Na de hervatting was het eerst de lang nie' mooi battende Van Dijk, die enige malen door het oog van de naald kroop. Stolk had zijn vel zeer offensief uitgezet, de runs kwamen er toch in deze omstan digheden minder op aan. Zo ging de score van H.B.S. toch nog vrij vlug de hoogte in, iedere bal, die n.l. het kringetje van fielders passeerde, ging meestal voor enige runs. Maar ook de wicket» bleven vallen. Scheffer rekende Rishworth in, Van Meurs veroverde het wicket van Bruynestein. Door een razend snelle In gooi van V. d. Sloot ging Boelhouwer run oud. Maar tussen Van Katwijk en Van Dijk leek er geen scheiding te zullen ko men. Tot plotselThg de zeer stugge Van Dijk een onverantwoorde slag wilde doen en door Bailey gebowld werd voor 37 le lijke runs. Op onveranderd totaal werd Kaulbach woor wicketkeeper Van No-irt- wijk op het bowlen van Bailey gevangen en bij een stand van 7 voor 95 leek Her- mes on top. Maar toen deden Van Katwijk en Scholten de deur volkomen dicht, ue tijd verstreek en er ontstond een ner veuze spanning. Van Katwijk vergat toch ook niet met mooie slagen langs de grond runs te scoren. Tot op 132 Scheffer met een mooie bal door zijn verdediging brak en de Schiedammers weer opveerden. Van Katwijk scoorde 36 goede runs. H.B.S. trachtte alsnog de draw uit hel vuur te slepen. Scholte cn Küneman hielden weer stand. Tot op 154 Scholte voor 26 runs door Scheffer werd gebowled en ln de voorlaatste over van de match Küneman een bal ver weg wilde slaan om tijd te winnen. Hij raakte hem echter niet goed. de bal ging recht de hoogte in en vol spanning keek heel Hermes toe hoe Keu zenkamp zich onder de dalende bal op stelde en hem netjes en uiterlijk heel be daard in zijn veilige handen vasthield. Dp overwinning was met recht uit het vuur gesleept. De wickets werden genomen door T. Scheffer 342, H. van Meurs 472 en A. Bailey 2—26. mooiste werk te vinden, dat hij ooit heeft gedaan. Totaal 71 chronische zieken en invaliden, mensen uit hei Westland. Delft Schiedam, Maassluis en Vlaardingen, uit de laatste plaats 9, nemen aan deze vacantie-trip deel. Op uitnodiging van de plaatselijke af delingen van het Nederlandsche Roode Kruis, rayon Westland, gaan zij met deze salonboot, die geheel voor dit mooie doel is ingericht, via Dordrecht en Wemeldinge naar Antwerpen. Daar neemt aan de wal het Belgische Roode Kruis de reizigers on der zijn hoede. Zatetdag te 14 uur word! weer in Vlaardingen op dezelfde plaats ge Door het bestuur van de St. Willi- brodusstichting alhier, werd verzocht om. overeenkomstig artikel 72 van de Lager Onderwyswet 1920 medewerking te verlenen voor de aanschaffing van een film-projector met bjjbehoren en de aan schaffing van verduisteringsgordijnen t.b.v. de St. WUlibrordusschool. Dwars straat 33 alhier. B. en W. hebben hiertegen geen be zwaar en stellen de raad voor de ge vraagde medewerking te verlenen De totale kosten worden geschat op 'plm. 480. 0tj de„Yan Swindensingel werd ciste- ren de 67-jangc N. C. v. r. d<fvan Smaleveldstraat plotseling door een hond besprongen. Ze kwam te vallen en kon debarkeerd, nadat zoals mag worden ver- !lle^ meer opstaan. Door de Gen. Dienst wacht, een onvergetelijke reis is vol bracht De heer J Miedema, kapitein van de „Kasteel Staverden", een boot die plaats biedt aan 1600 passagiers, deelde ons mede dat hij dit jaBr reeds 9 van dergelijke reizen heeft meegemaakt van de 11, die dit jaar zijn gemaakt Hij prees de organisatie van 't Ned. Roode Kruis, die loopt als een uur werk en hij sprak met geestdrift over de prachtige stemming aan boord, tijdens die reizen en het vlotte verloop. Dr A. H. G. Smit uit Maasdijk fungeerde als scheepsarts. Hoofdzuster M. C. Bürger uit Naaldwijk staat met haar staf van 35 N.R.K.-leden tot zijn dienst.. Dr H. Hasper uit Vlaardingen had zich belast met het barkeren, dat zelfs voor de moeilijkst te hanteren patiënten vlot verliep. De beelden zijn zo voor de ramen geplaatst, dat de reizigers zonder moeite naar buiten kunnen zien. De hoofdeinden zijn verhoogd Mr J. eHusdens voerde mede namens zijn ambtgenoten van de desbetreffende gemeenten het woord. Hij uitte zijn vreugde over dit prachtig initiatief Zelf was spreker eertijds bij het N.R.K. geïn teresseerd als secretaris-generaal en spr. heeft dus van dichtbij het werk van het N.R.K. medebeleefd. Wat hier door het Ned. Roode Kruis wordt georganiseerd, verdient de warme belangstelling van allen. Alleen reeds deze voortreffelijke reizen, vervolgde spreker, bewijzen het bestaansrecht van het N.R.K. dat van zelfsprekend op veler terrein uitstekend werk verricht Spreker bracht de persoonlijke belang stelling van de ere-presidente van het N.R.K., Hare Majesteit de Koningin, nog kort geleden door Haar betoond voor deze reizen in hernnering. Zich tot de patiënten richtende sprak de burgemeester de wens uit, dat de zon, die nu scheen, hen de gehele week. bij hur» tocht over de prachtige Nederlandse wa teren en in België zal begeleiden en dat deze tocht voor hen een onvergetelijke zou worden. Dit zou de grootste belon'ng zijn voor de organisatoren. Tenslotte bracht spreker dank aan de leden van het N.R.K.. het scheepsperso- neel en allen, die medewerking verlenen Naast burgemeesters en dokters uit om liggende gemeenten zagen wij de heren G. Walstra wethouder van finaciën te Vlaardingen en J. L Jonker, voorzitter van de plaatselijke afd. van het N.R.K. _Z""nag ,.3n S-V.V.-athleten gestart rmnHi n ®10"a'e atletiekwedstrijd in mA°0r j heviSe regenval was presfate nit 'wte zwaar' dat S°ede mniv? Uitgesloten waren. Op de HJU M. eindigde v. d. Meer in de finale OP de 4e plaats in 11.6 sec. D. van Heek noteerde 12 sec. In de 3000 M. a-klasse werd Aad Koning 2e in 9 min. 43 see. en R. van Kampen 6e in 9 min,, o? sec. Op de 800 M. C-klasse werd van Dommelen 2e in 2 min. 13.8 sec. en J. Smit noteerde 2 min. 20 sec. is ze naar het voerd, waar ze genomen. gemeenteziekenhuis ver ter observatie werd op- De Kringraad van de A-Kring Rot terdam. Schiedam en Vlaardingen voor de Dienst Bescherming Bevolking heeft de begroting voor het jaar V*54 voor deze kring aan de Raad aangeboden. Het aandeel van de gemeente Schie dam ui het nadelig saldo van de A-kring is geraamd op een bedrag van f 23.950,-. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie, tussen 9-12.30 uur en 2-6 uur- groen jongensjasje, autostep. Te bevragen bij de vinders: portemon- naie, A. Hersbach, Noordvest 111—113; portemonnaie, A. Breur, Simon Stevin- straat 21; kinderportemonnaie, M. de Wit, Rubensplein 23b; fietstas inh, regenjas, Sigmond, Lorentzlaan 62; kinderporte monnaie, Van Dijk, Mesdaglaan 2; plastic doosje inh. kralen, J. Walbeek, Da Costa- straat 31b; speelgoed-auto, J. Polderdijk, Prof. Aalberselaan 16; monsterboekje en andere papieren, A. P. Steenstraten, Pa- hudstraat 109, Den Haag; buitenband van auto, Gemeentereiniging, Buitenhaven weg; duimstok, A. Bots, Rotterdamsedi.jk 234b: bedrag aan geld. R. de Zeeuw, Ful- tonstraat 30; vulpotlood, W. v. d. Wal Aleidastraat aa; zonnebril, J, v. d. Struijs' Nieuwe Maasstraat 7b; baillpoint B Sut- torp, Buitenhavenweg 176/4; gevlamde vulpen, mevr. Vabnen, Markgraaflaan 86 te Vlaardingen; zakmesje, v. d. Berg, Ga- lileistraat 77a; capuchon van regenmantel, YJaardingerdijk 281a: wit kin dermutsje, C. Smits, Van Dijckstraat 28a; r paar nylons, J. van Haasteren, Gr. Flo- nsstraat 38; kinderschoentje, H. de Raay, Broesvest. 64b; geblokte handdoek. Van Hattem. Rozenlaan 6: alpinomuts, A. Els- hof. Plein Eendracht 17b; kinderschoentje H.), H. v. Konijnenburg, Boerhavelaan 103b; 1 paar rubber kinderlaarsjes. F. M. van Dijk. Dwarsstraat 18: padvinders- riem. A. van Thiel, Parallelweg 232c; pet, L. Hollenga. Rembrandtlaan 7a; dames- schortje, Galileistraat 77a. GEBORENAntina A. J., dochter van J. J. Sweere en A. M. Snriet Sophia C., dochter van W. J. van Gerven en R. van Mazijk Catharinna M„ dochter van P. Lujjcx en M. J. Verboort Arina J.. dochter van C. J. v. d. EUk en A. Hoogerbrugge Adrianus C., zoon van A. H. M. Le Blansch en E W. Th. van Meurs Mary, dochter van H. van Ravens en S. v d. Vliet Johanna M., dochter van J. .Tongebreur en M. J. Buiis Anna M„ dochter van H. J. A. de Groot en A. C van Jole. OVERLEDEN: .T. Koedoot 57 jaar M .T. Polderman. 7 jaar G. J. Roijers 59 jaar J. Hoek, 85 jaar. Passage Theater: (behalve Donderdag avond) Therèse Raquin (ontoelaatbaar). Monopole Theater: Complot in de tropen (14 j.) Stedelijk Museum: Dagelijks van 2 tot 5 uur Van 1 tot 30 Juni óók Van Gogh- tentnnnsrelllng. R K Openbare Lees- en Studiezaal en bibliotheek Geopend iedere middag van 2—4 uur, behalve Maandag en Iedere avond van 7 -8.30 uur. behalve Donderdag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H. Hartkerk): Dinsdag avond van 6.30—8 uur: Vrijdagavond van 1 ~,r ,'Jur, tiltJfnen van boeken. Kethel R.K. Ver. Geb. Uitreiking elke Zondag na de Hoogmis. Heden Gebouw Arcade Toneelavond, 8 uur, voor ouders en leerlingen van St. Thomas- en Maria Goretti-school. Woensdag. Gebouw Arcade: Leerlingen-avond Cen trale Muziekschool. 8 uur. St. LlduinakapelTriduum Bejaarden en Gepensionneerden. Sluiting 9 u. Daar na ontbijt in gebouw Arcade.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2