Opstand in Guatemala schijnt te verlopen Veiligheidsraad opnieuw bijeen VERHUIZING in eigen land Trek naar Amsterdam en Rotterdam N Ontdekker van dodenschepen werd op zijde gezet Maar premier Nasser greep in.... Vreugde in Walcheren over het herstel Vernieuwing van het onderwijsKennis doch vooral vorming S 5 Unieconferentie begint Maandag 29 Juni Koninklijk bezoek aan feestelijk Middelburg Vrijdag 25 Juni 19o4 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Gemeenteclassificatie onrechtvaardig Britse regering weigert verhoging van parle mentaire salarissen Drie Noordeli jke provincies en Zeeland expulsiegebieden Ilooitijd in de Hollandse polder Bijzonderheden over koningsgraf te Sakkara Prof. dr J. M. Pieters Obser WEERBERICHT Opper-rebellen en pension Veiligheidsraad komt heden bijeen m Naar wij vernemen zullen de Uniebesprekingen tussen de Ne derlandse en Indonesische delega ties op Dinsdag 29 Juni des och tends om 11 uur aanvangen. Gisteren zijn minister-president Chur chill en minister Eden van Engeland voor hun reis naar de Verenigde Sta ten en Canada van 't vliegveld London Airport vertrokken. We zien de beide staatslieden hier op de trap naar het toestel. Niemand minder dan minister-president en dictator Nasser is tussenbeideii moeten komen, 0111 de ontdekker van de dodenschepen te vrijwaren voor bureaucratische willekeur en dwingelandij. Wij hebben in ons vorig artikel over de ontdekking bij de pyramide van Cheops reeds gezegd, dat er een commissie van vijf deskundigen was gt vormd, teneinde de grote wetenschappelijke vondst te exploreren. Kamal el-Malakh fungeerde daarin als nummer vijf in rang. E11 wel. omdat hij van beroep geen Egyptoloog is, maar architect. De hoge beambten van het ministerie van opvoeding, waaronder de opgravin gen ressorteren, gingen er zelfs toe over, op persconferenties over het dodenschip el-Malakhs naam te verzwijgen. Slechts toen daar a.111- wezige journalisten aanhielden, gaven ze toe. dat el-Malakh iets met de ontdekking te maken had. Ze verboden hem daarna, persinter views toe te staan en bovendien gaven ze hem te kennen, dat hel aannemen van Amerikaanse aanbiedingen, 0111 een hoek over de londst te schrijven, door hen als een soort nsubordinatie zou wor den beschouwd. Aankomst Koninklijk Paar Benoemd tot rector-magnificus Kath. Econ. Hogeschool te Tilburg pyramid, vm de daden,iad Sakkara.I SËfgj&ïï, STSStaSS&tSE vator De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot Zaterdagavond, luidt: Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen of motregen, maar later ook enkele ver spreide opklaringen. Matige, tijdelijk krachtige wind tussen West en Zuid-West. Koel weer. Zaterdag 26 Juni: Zon op 4.21, onder 21.04; Maan op 0.49, onder 16.48. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Vijand zou zijn teruggeslagen Het opperbevel van Je Guatemalaanse regeringstroepen heeft gisteren avond opnieuw een communiqué uitgegeven waarin liet triomfantelijk aankondigt, dat de vijand teruggeslagen en „op de loop" is. Veel krijgs gevangenen, van Guatemalaanse en andere nationaliteit, zouden Woensdag 'zijn gemaakt, en de liaven van Puerto Barrios zou niet alleen weer vast in handen der regering zijn, maar bovendien zou het leven er weer zijn normale gang gaan. Het opperbevel wenste het leger tenslotte in ernstige en plechtige bewoordingen geluk om ,.de snelle, doeltreffende en enthousiaste wijze, waarop het de opstandelingen heeft teruggedreven". Reacties in andere Z.-Amerik. staten Met de onder zoveel bazuingeschal aan gekondigde opmars in drie kolonnes" van kolonel Armas schijnt het intussen niet al te best gemarcheerd te hebben. De „be vrijdingsradio'' blijft weliswaar beweren, dat de grote aanval op de stad Guatemala begonnen is doch naar het schijnt is het 1-ebellen-leger nog niet meer dan 20 km. in die richting gevorderd. Het belangrijk ste succes dat de invallende troepen tot nu toe hebben behaald is de bezetting van de stad Zacapa. Aan een verslaggever van de New York Timers. Milton Bracher. valt intussen de eer te beurt als eerste te zijn doorgedron gen in het intellectuele centrum vanwaar al deze grootse militaire en wellicht ook oratorische activiteiten worden ge dirigeerd De heer Bracher weet ons mede te delen,'dat het hoofdkwartier te velde van kolonel Carlos Castillo Armas geves tigd is in een pension. (Uit het verslag van Bracher blijkt niet of Carlos de mili taire rantsoenen tot zich neemt dan wel pensiongast is. Red.) De kolonel-opper-rebel wordt in de lei ding der operaties bijgestaan door een hele rebellenclub van semi-beroepsofn- cieren. Hij verklaarde dat hij „tot alles bereid" is. Zijr. leger bestaat, naar de New Yorkse verslaggever meldt, uit ongeoefende boeren, wier meest gebruikte wapen een machine-pistool van Duitse makelij is Het leger heeft ernstig gebrek aan transportmiddelen en brandstof, en Bracher zegt dan ook, dat hij zich moei lijk kan voorstellen, dat de opstandelingen een aanvul van een redelijk goed uitge ruste eenheid zouden kunnen weerstaan. Het meest bevreemdend in deze gehele si tuatie is wel, zo meent Bracher, dat beide partijen heel goed weten, dat het leger der opstandelingen zo uitermate zwak is. Men kan slechts gissen of de verklaring wellicht hierin moet gezocht worden, dat het regeringsleger niet wenst op te treden. Op een tc 's-Hertogenbosch gehouden vergadering heeft de R.K. Centraïc van Burgerlijk Overheids- en Semi-overheids- personecl een tweetal moties aangenomen, inzake resp. de gemeenteclassificatie en verlaging van de leeftijdsgrens voor kin dertoelage. In de eerste motie spreekt de centrale als haar mening uit, dat noch in de kos ten van levensonderhoud, noch in enig ander loonvormend element een rechts grond kan worden gevonden voor hand having van het stelsel der gemeenteclas sificatie en dat dit stelsel als ongerecht vaardigd moet worden gekenmerkt. De centrale besloot er naar te streven, dat iedere gemeenteclassificatie als element bij de loonvorming ten spoedigste zal wor den afgeschaft. De tweede motie heeft betrekking op het feit, dat de leeftijdsgrens voor de toeken ning van de kindertoelage voor valide niet-studerende kinderen is verlaagd van 18 tot 16 jaar. De centrale zegt van me ning te zijn, dat deze maatregel bestaande rechten aantast, een gevaar vormt voot de integrale handhaving van de status van het overheidspersoneel en een niet recht vaardige en daarom niet te aanvaarden vermindering betekent voor het gezins inkomen van het betrokken overheidsper soneel. De centrale besloot daarom er naar te streven, dat deze verlaging van de leef tijdsgrens voor de toekenning van de kin dertoelage voor het gehele overheidsper soneel ongedaan wordt gemaakt. Uit Bogota wordt vernomen, dat daar sinds enige dagen een „vrijwilligers- comité" is opgericht, dat soldaten werft voor de regering van Guatemala. Het 'co mité schijnt veel succes te hebben, want in enkele dagen tijds hebben zich reeds meer dan 500 vrijwilligers gemeld. In dezelfde stad vonden gisteren mani festaties plaats ten getuige van de sym pathie met de Guatemalaanse regering Te Santiago (Chili) hebben 2000 studen ten soortgelijke betogingen gehouden. Te New lork werd gisteren officieel meegedeeld, dat de Veiligheidsraad heden avond om 21 uur by een zal komen ter bespreking van de kwestie Guatemala. Een woordvoerder verklaarde namens de voorzitter van de Raad Cabot Lodge, dat de bijeenkomst is uitgeschreven op ver zoek van Brazilië en Columbia. Deze lan den hadden zich tot de Raad gewend on der verwijzing naar de besluiten, die de vredescommissie van de Organisatie van Amerikaanse staten Woensdag heeft ge nomen. Wat dit laatste betreft, wordt nog van welingelichte zijde te Washington verno men, dat hedenmorgen een commissie van onderzoek, die door de Interamerikaanse vredescommissie is aangewezen, naar Guatemala 2a! vertrekken. Gisterenavond laat verwierp Guatemala een voorstel van Honduras en Nicaragua om door deze commissie dan tevens ter plaatse een onderzoek te laten instellen naar de beschuldiging van Guatemala, dat het vanuit het buitenland was gebombar deerd en aangt vallen. De minister van buitenlandse zaken van Guatemala, lorieilo, motiveerde zijn wei gering door er op te wijzen, dat de Vei ligheidsraad zich reeds met deze zaak be zig houdt. Eer. onderzoek door de Inter amerikaanse Vredescommissie zou zo meende Toriello, voor sommige landen slechts dienen als excuus voor het niet uitvoeren van de bepalingen van een re solutie van de Veiligheidsraad om geen hulp te verlenen aan de aanvallers. De vertegenwoordiger van Guatemala bij de V.N., Castillo Arriola, verklaarde in telegrammen aan de leden van de Vei ligheidsraad dat hij wenst, dat de Raad zelf een commissie van onderzoek instelt om rapport u»l te brengen over de invasie Guatemala Honduras en Nicaragua zul len hedenavond op de bijeenkomst van de Raad zijn vertegenwoordigd, zonder dat zij stemrecht hebben. Sir Winston Churchill heeft gisteren aan de leden van het Lagerhuis mede gedeeld. dat hun de salarisverhoging van 5.000 gulden per jaar, waarvoor zij on langs hebben gestemd, niet za) worden toegekend. De premier zeide, dat de re gering, die het laatste woord in finan ciële kwesties heeft, de verhoging niet kan goedkeuren. Het salaris van de leden bedraagt thans 10.000 gulden per jaar. Churchill sloeg voor om met de leiders van de La- bour-partij van gedachten te wisselen over de manier, waarop degenen, die niet met het huidige salaris kunnen rondkomen, geholpen zouden kunnen worden. De Labour-afgevaardigden toonden zich zeer verontwaardigd over het be sluit van de regering. Gedurende de periode 19481952, aldus een zo juist verschenen publicatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek, die betrekking heeft op de binnenlandse migratie, zijn gemiddeld per jaar onge veer 400.000 personen in Nederland van woongemeente veranderd, d.w.z. 40 op elke 1.000 inwoners. Dit cijfer is aanzien lijk lager dan vóór de oorlog, (gemiddeld per jaar 55 per 1.000 in de periode 1930 1934 en 50 per 1.000 in de periode 1935— 1938), hetgeen in hoofdzaak samenhangt met de heersende woningnood, welke in de na-oorlogse jaren de binnenlandse trek der bevolking, inzonderheid van ge zinnen, in belangrijke mate heeft beperkt. Ongeveer de helft van het totaal aan tal migranten verhuisde naar een andere gemeente binnen dezelfde provincie, 30 naar een aangrenzende provincie, terwijl de overige 20 zich in een niet-aangren- zende provincie vestigde. Deze cijfers laten de belangrijke betekenis zien van de trek over korte afstand. In 1952 be stond bijna een kwart der binnenlandse migratie uit verhuizingen tussen onmid dellijk aan elkaar grenzende gemeenten. In het algemeen verhuizen de afzonder lijk migrerende mannen over langere af stand dan gezinnen en afzonderlijk mi grerende vrouwen. Regionaal gezien vertoont de omvang van de binnenlandse migratie belangrijke verschillen. De vestigings- en vertrek- cijfers per 1.000 der gemiddelde bevolking zijn het hoogst voor de gezamenlijke in de provincie Utrecht gelegen gemeenten (in beide gevallen rond 55 De cijfers omtrent de overschotten van de binnenlandse migratie der pro vincie geven een voor de laatste de cennia welhaast „traditioneel" gewor- 1 - - c-» f< - ril ï&K- Hli den beeld. Ook in de thans beschouwde periode zijn het de drie Noordelijke provincies (met Friesland aan de top) alsmede Zeeland, welke op grond van hun niet onbelangrijke vertrekover- schotten als expulsiegebieden kunnen worden aangemerkt. Voor alle overige provincies bestaan vestigingsoverschot ten. Een vergelijking van het saldo der bin nenlandse migratie met dat der buiten landse migratie zowel als met het ge boorte-overschot en met de totale bevol kingstoeneming levert b.v. voor de pro vincies Groningen en Friesland merk waardige gegevens op. Deze twee provin cies hadden in de periode 19481952 reeds een groter vertrekoverschot naar het bui tenland dan de overige provincies, nl. resp. 3,4 en 4,8 per 1.0000 der bevolking. Maar ze hebben een nog groter verlies door binnenlandse migratie, nl. resp. 4,8 en 5,7 per 1.0000 inwoners. Daarmede komt voor deze provincies het totale be-1 volkingsverlies door migratie op resp. 8,2 en 10,5 per jaar, waartegenover een ge middeld jaarlijks geboorte-overschot van 12,9 resp. 13,9 per 1.000 inwoners staat. Ook in Drente bracht de binnenlandse migratie een belangrijk vertrekoverschot, nl. van 4,0 per 1.000 inwoners, waaraan de buitenlandse migratie nog 1,9 promille toevoegt. Interessante uitkomsten geven ook de cijfers over de richting der migratie. Zo blijkt, dat een belangrijk deel (bijna 25 van het vertrekoverschot uit Fries- wante aangelegenheden en zullen de de legaties op ministerieel niveau worden samengesteld. De Nederlandse delegatie zal worden geleid door de minister zonder porte feuille, mr J. M. A. H. Luns. Al naar ge- lahg van de ter sprake komende onder werpen zullen in de Nederlandse delega tie die ministers zitting hebben, tot wier departementen de betreffende zaken be land is geconcentreerd op Amsterdam en de Noordoostpolder (voor beide gebieden De bijeenkomsten zullen worden gehou- van ongeveer geljjke omvang), terwijl j den in de grafelijke zalen aan het Bin- horen. Voorzover nodig zuliën de minis- van het vertrekoverschot uit Zeeland nenhof. Zoals bekend zal het overleg be- ters worden bijgestaan door ambtelijke bijna 20 op Rotterdam is gericht. trekking hebben op de Unie en aanver-1 adviseurs. (Van een onzer verslaggevers). MIDDELBURG, Vrijdag De schaduw van leed door het oorlogs geweld, die zo lang op Walcheren viel, is vandaag weggetrokken door de glans van vreugde om het herstel van het eiland, dat nu bereikt is. In Middelburg, de hoofdstad van Zee land, maar ook centrum van het eens verdronken land, dat in nieuwe luister te voorschijn is gekomen, zijn H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard ge tuigen van dit feest van dankbaarheid, dat nu gevierd wordt. Reeds gisteravond heerste er de gezellige en gespannen sfeer van afwachting op de bijzondere gebeurtenissen, die op til waren en duizenden vreemdelingen, onder wie vele Belgen en Engelsen, bewogen zich door de straten en zaten op de ter rassen rond de Markt. Het was juist marktdag, hetgeen de vrolijke stemming nog verhoogde en de vlaggen van de huizen, het dundoek op de toren van het stadhuis, die de wonden van de verwoes ting nog duidelijk draagt en op de Lange Jan, in het heldere zonlicht fel van kleur, gaven een joyeuze entourage aan het geheel. In het openluchttheater van het stads park Toorenvliedt" dat even te voren door het Hoste-comité, zo genoemd naar de voorzitter, de pas overleden Belgische senator Jules Hoste, aan de gemeente Middelburg was overgedragen, werd een concert gegeven. En op het Abdijplein had de Nederlandse Comedie onder regie van Johan de Meester een voortreffelijke voorstelling gegeven van het middeleeuw se spel „De Spieghel der Salicheyt" van Elcerlyc. Dit spel met als decor de fraaie Abdijkerk, waaruit orgelspel klonk, onder een prachtige belichting, terwijl ook de gave zang van een gemengd koor tot een verheven stemming bijdroeg, maakte op de vele toeschouwers diepe indruk. Terwijl vanmorgen de stadsbeiaardier Th. Ferwerda nog de schone klanken van het oude carillon over de stad strooide, arriveerde omstreeks vijf minuten over half elf het Koninklijke Echtpaar per auto, na per vliegtuig in Woensdrecht te zijn geland. Hier waren de vorstelijke bezoe kers begroet door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr De Casembroot. Onder luid gejuich van het publiek reed de auto met de koningin en de prins langs het Kanaal door Walcheren, waar de uit ongeveer honderd schepen bestaande ge- pavoiseerde vissersvloot in ogenschouw werd genomen. Na een kort oponthoud ten huize van de Commissaris der Koningin begaven Hare Majesteit en de Prins zich met hun ge volg onder het gebeier der grote klokken van de Lange Jan naar de Koorkerk. Om elf uur begon in de Nieuwe Kerk een plechtige herdenkingsbijeenkomst die, behalve door het Koninklijk Paar, werd bijgewoond door de ministers, mr J. Luns en ir H. Witte, de gouverneur van West Vlaanderen, de heer Pierre d'Outryve d'Idewalle als vertegenwoordiger van de Belgische koning, de ambassadeur van En geland Nevile Butler, de ambassadeur va.i Canada, Thomas A. Stone, de ambassa deur van Frankrijk J. P. Garnier, de am bassadeur van België, de heer E. Graeffe de gezanten van Noorwegen, Zweden en Denemarken, admiraal A. F. Pugsley van de Royal Navy en major-general C. F Phillips van de Royal Marines en vele andere autoriteiten. Bij de aankomst van de Koningin bij de kerk werden Haar door Joke Hoegen, Eefke Ballintijn en Laurie Wagensveld. die in Zeeuwse costuums gekleed waren en vergezeld waren van een Zeeuwse boerin, bloemen aangeboden. !?'ech'ig ogenblik was het toen allen in de kerk, nadat Hare Majesteit en de Prins hadden plaats genomen, met orgel begeleiding drie coupletten van het Wil helmus zongen Na de herdenkingsdiens' klonk opnieuw het Wilhelmus. De koninklijke stoet verliet dan de Nieu we Kerk om zich te voet naar de katho lieke kerk te begeven, waar de Koningin en de Prins werden rondgeleid door pas toor H. Snel en zijn kapelaans. Intussen zong het Mariakoor uit Nijmegen onder leiding van J. W. Boerighter het „Domine Salvam Fac" van Van Giezen. O Het Curatorium der Katholieke Econo mische Hogeschool heeft voor het studie jaar 1954/1955 benoemd tot Rector-Mag- nificus prof. dr J. M. Pieters en tot se cretaris van de Senaat prof. dr J. J. Dal mulder. Mede door buitenlandse journalisten, die zijn verdediging opnamen, ging de premier zich voor het geval interesseren. Hij riep dr Moestafa Amer, het hoofd van de Egyptologische dienst, ter verantwoor ding en ontbood ook el-Malakh. In het onderhoud, dat hij met de tamelijk jeug dige architect had het is een dertiger j groepjes van tien, vanwege de geringe beloofde hij hem, te zullen zorgen, dat luchttoevoer en de mogelijkheid, dat er hij de beloning kreeg, welke hem toe- 1 kwam en hij een eervolle plaats onder ten. Onder hen bevond zich prof. Hayes, directeur van de afdeling Egyptische kunst van het Metropolitan Museum te New York, een Egyptoloog van wereld vermaardheid. Hij was speciaal per vlieg tuig naar Egypte gekomen. mm Dit is de trap van twee en twintig treden, welke bij de pyramide van Gizeh naar de grafkamer len't. waarin zich Cheops dodenschip bevindt. vonden. Toen kon dr Goneim zijn ont dekking wereldkundig maken. Dit ge schiedde toevallig ongeveer gelijktijdig hen, die de vondst aan de oppervlakte zullen brengen, zal blijven innemen; Nasser voegde er aan toe: ik weet heel goed, dat op de regeringsbureaux nog lang niet alle bureaucratie en klikgeest is uitgeroeid, maar elke dag brengt ons nader tot betere toestanden en een historie als de uwe draagt er het hare toe bij, om het me mogelijk te maken, de sfeer steeds meer te zui veren. Daarom gaat el-Malahk naar de Ver enigde Staten en van hem zullen we t.z.t. nadere bijzonderheden horen. Er zijn in middels bij het verder uitgraven van de trap, welke naar de grafkamer voert, waarin het eerste dodenschip staat, kleine vazen gevonden, die aan doden werden meegegeven en voorts verschillende eet- bordjes. Tevens heeft men kunnen na gaan, hoe de vijften ton zware steenblok ken. waaruit de gang naar de grafkamer en deze zelf zijn opgebouwd, op hun plaats werden gebracht. De zware blok ken werden eerst in een soort houten krat geklemd en daarna met touwen om laag getakeld, de grond in. Op een der blokken heeft men nog de sporen van zo'n krat aangetroffen. Nu de werkzaamheden rond het doden- Het toelaten van de bezoekers ging in i met de ontdekking van het dodenschip •nenies van tien. vanweve He bjj de pyramide van Gizeh. Endezer dagen kwam er uit Egypte weder een bericht over een belangrijke ontdekking. Een ander Egyptoloog, Gha- zouly genaamd, heeft daar in de ruïnen van Abydos, het z.g. Mekka van het Oude iets beschadigd zal worden Een der journalisten, die tot de uitver korenen behoorde, heeft met diep ontzag verteld, hoe het in z'n werk ging. Na door een gang gekropen te zijn, belandde j E£>Ptp. waar Osiris vereerd werd, een hij in de eigenlijke grafkamer, die elee- Stote zaal uitgegraven. In die zaal trof trisch verlicht was, het eerste licht, na bijna vijfduizend jaren. Toen hij zich in de grafkamer oprichtte, aanschouwde hij de albasten sarcofaag, die een meter hoog is, twee en een halve meter lang en één meter tachtig centimeter breed. Aan de uiteinden bevinden zich aan de bovenkant van de sarcofaag twee, later dichtge maakte openingen, waarin de mummie van de onbekende pharao naar binnen geschoven is. De sarcofaag vertoont en kele scheuren, die vermoedelijk bij het neerzetten ontstaan zijn. Volgens dr Goneim, de ontdekker van de grafkamer, moet de mummie zich in een geheel gouden omhulsel bevinden en omgeven zijn met allerlei kostbare sie raden, die met prachtige gesteenten in- door Ramses II was gebouwd P"fWpt. '/iin O rrnllQTldori nnlliorc riniron f"N ,-,1,- J 1 hij een troon aan, waarop de pharao ge zeteld moet hebben, in dit geval Seti, de vader van de beroemde Ramses II. Het was, naar nu gebleken is, Seti, die de tempel bouwde, waarin de zaal zich bevond. Ze is vijftig meter lang en veertig meter breed, heeft betegelde muren en de bodem is eveneens betegeld. Evenwij dig met de muren staan kolommen. Ghazouly neemt aan, dat de ruimte tussen de muren en de kolommen overdekt was en de zaal dus meer had var, een grote binnenplaats. Er zijn op de kolommen en „de kapitelen er van talrijke opschrif ten gevonden, waarin Seti als de bouwer van de tempel wordt genoemd. Tot dus ver nam men aan, dat deze grotendeels gezet zijn, armbanden, colliers, ringen etc. Hij hoopt, dat deze vondst de groot ste zal wezen, tot dusver in de pyramide gevonden. Ook deze ontdekking is niet toevallig geweest. Sinds 1951 heeft dr Goneim in de dode stad Sakkara de daar staande py- heid en zonder overijling te werk worden gegaan, maar men is er reeds zo ver ge- I vorderd, dat de eerste wetenschappelijke De albasten sarcofaag, ontdekt in de bezoekers en een aantal journalisten, schip voorlopig zijn stilgelegd, althans ramide aan een nauwkeurig onderzoek wat het eigenlijke werk van het explo- onderworpen. Er zijn daarin in de loop reren van de grafkamer betreft, trekt de der jaren 250 vondsten van kostbaarheden vondst m de pyramide van de dode stad J gedaan. Heeds een jaar geleden maakten Sakkara des te meer de aandacht. Echter j verschillende aanwijzingen de Egyptoloog oolc^daar zal met de grootste voorzichtig- duidelijk, dat hij op het spoor van een nog onbekende grafkamer was en bij een nader onderzoek kon hij er zich al spoe dig van overtuigen, dat deze niet door grafschenners geplunderd kon zijn. Ten slotte, na eindeloos, geduldig speurwerk, werd de toegang tot de grafkamer ge- Ook deze ontdekking wordt heel be langrijk genoemd. Dodenschip, pharao- graf, tempel met pharaotroon, ze vesti gen in ieder geval weer eens de aandacht op de ontzaglijke schatkamer van an tieke cultuur, welke het huidige Egypte nog steeds is. De algemene opvatting was tot dusver, dat de bodem er wel niet veel nieuwe vondsten meer zou opleveren. En nu konden in enkele maanden tijds drie opzienbarende ontdekkingen gemeld wor den en bevindt de wetenschappelijke wereld zich in opschudding, omdat de vondsten wellicht in belangrijke mate de huidige ideeën omtrent de oude Egyp tische cultuur zullen wijzigen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1