De Uruguezen verwoestten het laatste Britse bastion m Trabert zat in moeilijkheden Eindhoven landskampioen D.W.S. deelde in laatste wedstri j d met P.S.Y. de punten D.F.C. en Y eendam eerste klasser Kzmm TUNNEL-EXPRESSE Waterpolo-zevental won beide malen van Engeland De laatste acht in het heren-enkelspel Een Nederlandse zege en nederlaag Noud van Melis verrichtte hattrick Zó vielen de punten GHEES Trabert's zware zege Voor rust viel van goed spel te genieten Eindhoven voor eerste maal landskampioen Haasdonk damkampioen Oostenrijk-Duitsland en Uruguay-Hongarije In groep D volgende week de beslissing Bijeenkomst zonder lichtpunten Italianen die aan Giro deelnamen geschorst K.N.V.B. willigt verzoek van Van der Leek in Geen snelle tijden bij selectie-wedstrijden MAANDAG 28 JUNI 1954 PAGINA 6 Laatste acte (Van onze speciale verslaggever) EINDHOVEN, Zondagavond. Dat de 20 voorsprong bij de rust voor de Eindhoven-supporters niet helemaal geruststellend was, bleek pas tijdens het offensief, dat D.O.S. in de tweede helft inzette en dat uiteindelijk ook een doelpunt tot resultaat had. Maar toen Noud van Melis zes minuten voor het einde zijn derde doelpunt scoorde, was het hek van de dam, of eigenlijk bestonden er op het Eindhovense sportpark helemaal geen hekken meer, want het publiek stormde als één man naar het groene veld, waar de politiemacht nauwelijks in staat was om de duizenden buiten de krijtlijnen te houden, terwijl er toch nog vijf minuten te spelen was. Het „Eindhoven zal wezen, Eindhoven zal zijn" klonk uit duizenden kelen alsof er plotseling een gramofoonplaat was opgezet en wat aanvankelijk nog een grijze massa was, hier en daar met een wit zomerblousje of een gekleurd truitje, werd plotseling een zee van blauw en wit in petten en mutsen, vlaggen en halsdoeken. Ja, Eindhoven was voor de eerste maal landskampioen. Daar was niets meer aan te doen, zoals het schone vers luidde. En eigenlijk was er ook gedurende de gehele wedstrijd niets aan te doen geweest, want de overwinning, hoe zwaar ook bevochten, was volkomen ver diend. Verdiend door grotere doortastendheid, door een betere taktiek. Telkens wanneer Eindhoven het spel open gooide, daverde de Utrechtse verdediging op haar grondvesten. En wanneer Eindhoven hetzelfde spelbeeld als D.O.S. vertoonde,, dat is individueel of met korte tikjes van man tot man, dan bleef succes evenzeer uit als dat bij de Utrech tenaren het geval was. OLYMPISCH STADION, Zaterdagavond. Geheel bevrijd van de druk, die de belangrijke wedstrijden om het kampioenschap van Nederland de ploegen opleggen, hebben D.W.S. en P.S.V., die beiden geen kans meer maakten op het behalen van de titel, in de eerste helft can hun laatste kampioenswedstrijd goed spel laten zien. Vooral D.W.S. speelde in de eerste 45 minuten uitste kend en de 20 voorsprong, die de Amsterdammers bij de rust behaald hadden, was zeker niet geflatteerd. Maar na de hervatting namen de Eindhovenaren het heft in handen en toen scheidsrechter Martens voor de laatste maal floot hadden zij de stand op gelijke voet weten te brengen (22). D.JV.S. op laatste plaats Nederlandse zege akje 2 stuks Loling halve finales K.N.V.B. nam geen beslissingen POLITIEVOETBAL IN ROOSENDAAL OPEN „COMES"-TOURNOOI Competitie (Vervolg van pag. 5) De rest van die eerste helft deed er niet meer toe. Aan beide zijden hield men gevechtspauze en dat het in Bazel ook tij dens dergelijke saai-geheten gevechts pauzes niet bepaald kinderachtig toeging, moge U blijken uit het feit, dat senor Varela met een overleden dijspier naar de kleedkamer gedragen werd (hy stierf na rust duizend doden in de voorhoede; linksbinnen Schiaffino voerde toen met verbluffende vaardigheid het commando over de Uruguese defensie) en dat mid denvoor Miguez een, slechts door een wonder niet met succes bekroonde poging aeed om de op de grond liggende doelman Merrick volgens alle regelen der kunst met een schoenpunt te onthoofden! ■9 En nu zou het met deze wedstrijd wel licht op een verlenging zijn uitgedraaid (er stonden bij wijze van spreken reeds brancardiers gereed om de stoffelijke overschotten te bergen), als de Uruguezen in het begin van de tweede helft de En gelse defensie slechts de gelegenheid ge boden hadden om opnieuw onder stoom te raken. Helaas: de Uruguezen gingen van start met een haast alsof ze het aan staande slachtoffer een langdurige kwel ling niet meer wilden aandoen. Schiaffino, de voortreffelijke linksbinnen, die na af loop van dit tournooi als speler voor de F.C. Milan naar zijn oude vaderland zal terugkeren, vierde zijn afscheid in de voorhoede met een fantastische bliksem snelle dribbel en een schot, waartegen Merrick niets beginnen kon. En met een 3-1 voorsprong leek deze strijd voor de Uruguezen gestreden. Het wedstrijdbeeld werd er iets vrien delijker op, maar het zou overdreven zijn te zeggen, dat er niets dan serene Olym pische vriendschap heerste binnen de lij nen van het Sankt Jakob Stadion en voor het overige gedroegen de Uruguezen zich voornamelijk als gold het een exhibition van de Harlem Globetrotters. En van de weeromstuit demonstreerden ten aan schouwen van de tandenknarsende suppor ters ook Matthews en Finney een aantal (grotendeels mislukte) variaties op het onderwerp: goocheltoeren. En vermoede lijk zou deze wedstrijd gewoon maar als een nachtkaars zijn uitgegaan als 24 mi nuten na rust Fin ney niet tóch nog een corner had ge forceerd tegen een nu ietwat noncha lant opererende Uruguese defensie. De corner kwam bij Lofthouse en de Britse middenvoor tracteerde Maspoli op een vinnig schot en terwijl de Uruguese doelman nog naar de bal lag te graaien, rende Finney met jui chend hoog gehe- TOM FINNEY ven armen zowel ..juichend.. de bal als senor Maspoli de Uruguese doelmond binnen: 3-2. Met nog slechts twintig minuten te spe len.' En opeens veerde de wedstrijd weer op. Merrick ging in de clinch met rechtsbin nen Ambrois, verloor tweemSal de bal en zag vervolgens gespannen toe hoe Billy Wright altijd en overal Billy Wright! een doelpunt dat men al telde, uit het verlaten doel kopte. Aan de overkant vloerde Martinez dc linksback Broadis op bet moment, dat de Engelse gelijkmaker nog slechts een fractie van een seconde verwijderd leek. Toen, na 32 minuten, creëerde Ambrois dan tot opluchting van heel Uruguay het vierde en beslissende doelpunt. Engeland gaf zich gewonnen. Er was nog een schot van Matthews te gen de paal; er was nog een opgewonden incident, waarbij Lofthouse zich opmaakte om linkshalf Cruz te vloeren met een rechtse directe (heel even wilde iedereen op de vuist, doch Herr Steiner plukte het gezelschap nog juist op tijd uiteen). Toen legden Uruguezen en Engelsen zich, moegestreden, bij de uitslag neer en trokken, met diep-gerimpelde gezichten, de voortreffelijke Engelse voetbalexperts zich terug, ten einde in een dorre wir-war van strepen en lijnen en op het o zo ge duldige papier, een nieuw, waterdicht voetbalsysteem te bedenken (Van onze tennismedewerker) WIMBLEDON, Zaterdag Driemaal leek het of de speler, wiens hevig hegeerde doel de W imbledon- titel te winnen, aan wie van het begin af de beste kansen gegeven zijn, zijn illusies zou moeten opgeven nog ver voor de eindstrijd. Driemaal kreeg hij, Trabert, de gulden gift van een Davidsson, wiens intense strijd niet beloond werd. Om tenslotte na 2-0 in de vijfde set de desperate inzet van een vermoeide Trabert niet te kunnen keren en zich een grote glorie te zien ontgaan; 3-6 12-10, 6-0, 7-9, 6-3. Het was de grote partij, de bigmatch waarop Wimbledon gewacht had. Een van de vele van het overvolle programma, dat door de verregende Vrijdag zo achterop was geraakt. Een van de twee welke de eerste sensaties leken te kunnen geven. Want in een andere was Amerika evenzeer in gevaar: Seixas ontsnapte als door een wonder aan het verlies van de eerste twee sets tegen de Belg Brichant, om tenslotte in vijf sets te winnen: 6-8, 7-5, 6-2, 5-7, 6-2. Wat Trabert heeft, dat hem niet dat soepel sluitende vrije spel doet spelen, dat scherpe passeren met backhand, dat afmakend volleren, weet niemand, alle gissingen en beweringen ten spijt. Zeker is dat al zijn wilskracht, al zijn energie nodig bleken om èn tegen Davidsson èn tegen een niet-sluitende vorm, of mis schien een vermoeid moreel, te vechten. Meermalen, in critieke situaties, zochten zijn ogen even de tribune, waar zijn jonge vrouw hem gespannen volgde. Meermalen was hij opeens briljant, vaker echter vech- Doelman Steiger van P.S.V. brengt op fraaie wijze redding tijdens een aanval van DJP .S. De Ronde van Emilia, de derde wedstrijd, die voor het Italiaans kampioenschap op de weg meetelt, is gewonnen door Defilippis. Hij legde de 252 km. af in 7 uur 3 min. 7 sec. met een gemiddelde snelheid van 35,730 km. per uur. De Uitslag luidde verder: 2.Benedetti z.t., 3 Gismondi z.t., 4 Coletto z.t., 5 Nencini 7.03.17, 6 Minardi 7.04.56,3, 7 Albani z.t., 8 Magni z.t., 8 Bartali z.t., 10 Monti z.t. VAN MELIS .driemaal Nimmer zagen wij een wedstrijd met zulk een verrassend begin. Het leek wel of het doelpunten aan de lopende band zou re genen, zo gevaarlijk en vooral zo snel trokken beide aanvalslinies naar voren. Na tien minuten ging de gehele voorhoede van Eindhoven samenspelend er van door. Jo Tebak plaatste afgemeten naar Louwers, die een schitterende pass naar Van Melis gaf en diens schot flitste in de uiterste hoek, 10. Twee minuten later mocht Jo Tebak een vrije trap links op het middenveld nemen. Hij plaatste de bal hoog voor doel, waar de lange Schmidt, die de gehele wedstrijd zeer handig speelde, de bal kopte en juist zo veel van richting veranderde, dat Van Melis, hoog opspringend er bij kon en de voorsprong vergrootte tot 2—0. Het spel bleef uiterst snel, maar DOS bleef ongelukkig met schieten, zodat het met een viertal hoekschoppen al tevreden moest zijn. Toch gaven de Utrechtenaren wel zodanig partij, dat een tegenpuntje verwacht kon worden- Dit kwam echter pas in de tweede helft, toen DOS zich langzamerhand van het 'middenterrein meester maakte, dank zij vooral het stu wende werk van Temmink en Jansen, en 1 vervolgens een offensief opende, dat met i vele hoekschoppen ook een doelpunt op- - leverde. Overigens pas na twintig minu- i ten, in welke tijd Van Melis gevaarlijk had ingeschoten en Schmidt een harde i kopbal precies over de lat had gestuurd..j Van der Linden snelde, thans op de rechtsbuitenplaats, langs de lijn; de goed meegekomen rechtsbuiten Flad was hele maal naar links gezwenkt en doorlopend liep hij de bal onhoudbaar in doel, 2—1. Even leek het er op, dat Eindhoven het tempo niet zou kunnen volgen, maar de achterhoede, met spil Frans van Tuyl als onpasseerbare aan het hoofd, verrichtte wonderen. En langzamerhand worstelde Eindhoven zich los, waarbij van Kemena- de het voorbeeld gaf. Ondanks het wanhopig verdedigen van de Utrechtenaren, die misschien even nog een overwinning geroken hadden. On danks de bovenmenselijke inspanning van de athleet J. van Basten en de terug- getrokken positie van de aalvlugge halfspelers, bleef Eindhoven in het of- fensief. Eindelijk J brak dan die veer tigste minuut aan. Een snelle aanval over links werd door Schmidt geleid, die de bal vliegensvlug naar Jo Tebak stuur de en die gaf op zijn beurt weer een korte pass naar Van Melis. De Eindhovense mid- voor, die zijn club deze middag reeds aan twee mooie doel punten had geholpen, had slechts een droge tik nodig om van Baggum kansloos te slaan en daarmede het landskampioen schap zo goed als zeker te maken. Overigens geloven wij, dat het publiek verder ieder Utrechts doelpunt desnoods zou hebben verhinderd, zo drong het naar de lijnen op. Zelfs scheidsrechter Bronk- horst, die op bijzonder gelukkige wijze de overige zeer faire wedstrijd leidde, moest er aan te pas komen, om tenminste nog enige ruimte te maken voor het ne men van hoekschoppen, die in veeltallen moesten worden gegeven, omdat iedere controle op het spel onmogelijk was. Tot zelfs enkele DOS-spelers toe gingen in het niets ontziende enthousiasme na af loop van de wedstrijd op de schouders van de Eindhovense supporters en in de half opgebroken binnenstad, waar men bin nenkort een asfaltering hoopt aan te leg gen, duurde de feestelijke stemming nog tot diep in de nacht. Keeper Hanssen van Eindhoven weet hier op afdoende ivijze een aanval van D.O.S. af te slaan. Op de laatste dag van de lands-compe- titie is dan de beslissing in de strijd om de hoogste voetbaleer binnen onze gren zen gevallen. En zoals men in het begin van deze competitie al verwachtte, is de titel terecht gekomen in de lichtstad. Overigens had deze prognose een gevoe lige knauw gekregen, want tot voor giste ren was de strijd nog geheel open en ston den de kansen voor Eindhoven en D.O.S. gelijk. In deze laatste ontmoeting tussen de twee overgebleven titelcandidaten is echter wel duidelijk naar voren gekomen, dat Eindhoven de meest aangewezei) ploeg was voor het kampioenschap. De wijze waarop Van Melis c.s. D.O.S. terug wezen moge hiervan dan ook een duide lijk bewijs zijn. De strijd om de laatste plaats tussen D.W.S. en P.S.V. is'ten gunste van de laatste beslist, alhoewel hierbij aange tekend dient te worden, dat het doelge- middelde hiervoor doorslaggevend moest zijn, daar in Amsterdam de punten ge deeld werden. De Amsterdammers domineerden in de eerste helft, waarbij vooral de voorhoe de uitstekend spel liet zien. Het wekte dan ook geen verwondering, dat de DWS door Klein in de 21ste minuut en Vonhoff in de 33ste minuut een 20 voorsprong nam. P.S.V. was in een enigzins gewijzigde opstelling in het veld verschenen. Links back Scholtens was vervangen door Bakers, en Van de Molengraft, die de vorige week tegen Eindhoven rechts binnen stond, bezette nu de rechts- halfplaats. In de voorhoede was Water man opgesteld. Maar de schaarse uitval len van de Eindhovense voorhoede waren vrij ongevaarlijk en dus pro beerden midvoor Fransen en rechtsbui ten Dillen het met verre schoten, die geen doel troffen. Na de hervatting kreeg PSV direct een klein overwicht. Na ruim 2 minuten spelen kopte Dillen uit een corner van Van Elderen, die niet links bin nen d'Hooge van plaats had gewisseld de bal tegen de onderkant van de lat. Van daar stuitte het leer achter de lijn op de grond (21). En toen Dillen 10 minuten later de bal voor de voeten kreeg en de Amsterdamse achterhoede wegens vermeend buitenspel bleef staan, scoorde hij de gelijkmaker. Linksback Serlijn van DWS protesteerde hevig, en toen scheidsrechter Martens resoluut naar het midden wees, maakte de Am sterdammer enige minder prettige op merkingen aan het adres van de grens rechter, die naar de mening van Ser lijn voor buitenspel had moeten vlag gen. Even later demonstreerde Serlijn zijn ongenoegen over de grensrechter door hard en demonstratief in de han den te klappen, toen deze voor een overtreding vlagde. Dit kwam de Am sterdammer op een waarschuwing te staan. Het gevolg was, dat de verstandhou ding in het veld, die tot dan toe niets te wensen had overgelaten, steeds slech ter werd. Door streng op te treden wist de scheidsrechter erger te voorkomen, maar er werd aan beide kanten fors gespeeld, waarvan o.m. Bakers het slachtoffer werd. Een kwartier voor het einde liet hij zich vervangen door Rensen. Ondanks hevige pogingen van Dillen, die zich wederom een uiterst ge vaarlijk schutter toonde ,om zijn ploeg de overwinning te bezorgen, bleef de stand gelijk, zodat DSW in deze kam pioenscompetitie op de onderste plaats is geëindigd door een slechter doelge- middelde dan PSV, waarmee het in puntenaantal gelijk staat. De resultaten van de 10e ronde, te Lei den gespeeld, waren: Kinnegen 20 v. d. Veer, v. Prooyen 11 Boer, Haasdonk 11 Terlouw. v. Mourik 11 Kain, v. d. Woude 02 Heemskerk en Mertens 11 Kilwinger. Haasdonk had daarmede 15 punten be haald, gevolgd door Heemskerk met 14 punten. De laatste ronde, Zaterdag te Den Haag gespeeld, moest derhalve de be slissing brengen. Hier waren de uitsla gen: v. d. Veer 02 Heemskerk, Kinne gen 11 Haasdonk, Terlouw 11 v. Prooy en, Boer 20 Mertens. v. d. Woude 11 v. Mourik en Kain 11 Kilwinger. De eindstand werd: M. J. Haasdonk (Den Haag) 16, W. Heemskerk (Leiden) 16, H. Kinnegen (Den Haag) 14, W. Terlouw (Bodegraven) 14, N. Kilwinger (Woudri- rhem) 13, H. v. Mourik (Nieuwland) en D- v. d. Veer (R'dam) 12, S. Boer (Alblas- serdam) 10, Th v. Prooyen (R'dam) 9, L. P. Kain (Den Haag) 8, J. Mertens (Lei den) 6 en H. v. d. Woude (Gouda) 2. Volgens het Sonnenborn-Berger sys teem eindigde Haasdonk op de le plaats en werd Kinnegen no. 3. Dit door het be stuur van de Z.H. Dambond toegepaste :-ysteem kan o.i. weinig bevrediging schenken, hetgeen ook namens de spelers door de heer Kinnegen tot uitdrukking werd gebracht. Haasdonk en Heemskerk hebben nu het recht verkregen tot deel name aan het persoonlijk kampioenschap van Nederland in 1955, terwijl Kinnegen zijn plaats in de finale heeft behouden. SEIXAS zwoegend voor de zege tend voor eigen controle. Critieke situaties waren er voor hem, want niet scherp-af was zijn manoeuvreren, niet af zijn anders dicisieve volleren, niet dominerend zijn serveren. Davidsson, een en al soepere beweeglijkheid en ook soepel in zijn sla gen, won de Amerikaanse service al direct in de eerste game, won de set, zorgvuldig de backhand van Trabert mijdend, goed anticiperend en scherp zijn kansen ne mend, met 6-3, kwam 2—0 in de tweede. Toen eerst gaf het gevaar Trabert inspi ratie. Zijn oog ging de openingen beter zien, zijn arm dirigeerde de ballen scher per, zijn forehandline werd juister geme ten. En via 32 kreeg hij op 54 de kans op de nu verwachte zege: 2 setpunten op zijn service. De duikende Davidsson sloeg een magistrale backhand langs hem od het tweede kwam een onhaalbare Trabert- lob een bal dikte achter de lijnhij verloor zijn service: 55 En Davidsson leek na 65 de set, de kostbare tweede set (twee sets vóór!) in de hand te hebben. Iets te hoog sloeg hij zijn passing de eerste gulden gift voor Trabert's volley, die resoluut de geboden kans nam: 66. Bij 87 kwam de set opnieuw in Tra bert's greep op Davidsson's service. De volley faalde echter en een gedurfde smash gaf Davidsson 88. Bij 98, wéér op Davidsson's service, wéér twee setpun ten voor Trabert, bereikt door deperate net-aanval ditmaal verastte Davidsson met een cross backhand en miste Trabert de volley: 99. Na 10—10 dreigt, onver wacht, een doorbraak door Trabert's ser vice. De tweede .Zweedse gift volgde: Davidsson slaat twee returns wonderlijK zacht een prooi voor de Amerikaanse vol ley: 1110. Dan gaat Trabert's zevende setpunt verloren, doch op het achtste, ver kregen door een volmaakte schuine volley overlobt hij Davidsson en de bal komt op de lijn. De kostbare tweede set is voor hèm: 1210. Daarmede leek het gevecht beslist. Met 6—0 wint Trabert de derde, komt 30 41 in de vierde, door een mis sende Davidsson, die dan opeens opveert, de service van de Amerikaan wint, zijn drives weer groter vaart weet te geven zijn oog en moreel er weer „in" heeft. Dat hij op 45, op 3030 komt (Trabert mist twee slagen van de zeven) deert hem niet.. Een juweel van een stopvolley (Trabert te voorzichtig achterin plaatsend) geeft de Zweed 5—5 en na een doorbraak van Tra bert's service, na 7—7, met overrompelend spel, de set: 97. Met 0—2 in de vijfde set lijkt Trabert, moeizaam spelend, zijn illusie van een kampioenschap op te kunnen geven. Om dan plotseling de derde gulden gift te ont vangen: Davidsson verliest, door nu falen de scherpte, zijn service. En nóg êen. H:j geeft de nu aldoor naar voren zwoegende Trabert vólleykansen. en hij mag op 53 het eerste matchpunt te niet doen door een raket-passing, op het tweede smoort de drive in het net. Als die ene kans, zoveel gemakkelijker dan vele andere, die Brichant door zijn élan, door zijn durf, door zijn afmattende hard geslagen volleyes op de iets te hoge topspindrives van Seixas niet verloren was gegaan, juist omdat hij te gemakkelijk was, bij 54 in de tweede set op setpunt, hoe gunstig zou Brichant ervoor gestaan hebben om wederom van Seixas te winnen. Nu knalde de bal tegen de band, -m plaats van 64 werd het 57 en tenslotte won nen de routine en de taaie verdediging van de Amerikaan: 68 75 62 57 62. Met Brichant verloor België ook Washer. Drobnv ontregelde zijn „rechte" aanvallen, zij het met inzet van al zijn huidige capaciteiten: 86 lo8 6—3, hoewel hij in eik der eerste twee sets setpunt-tegen had. Wat minder tem perament en wat meer beheersing zou de Belg gevaarlijk voor elke tegenstander maken. Voorts plaatsten zich in de laatste acht: Patty (Am.) door een zege op de jonge speler uit Wales, Davies: 7—5 6—1 7—5; Hartwig (AustrA met 64 16 6l 64 op de Amerikaan Shea; Rosewall met 62 63 46 108 op zijn junior landgenoot Cooper na twee uur spelen; Hoai met een revanche voor Parijs op de Amerikaan se veteraan Mulloy: 4—6 60 7—5 6—3, en Rose (Austr.) met 46 63 97 64 op de finalist van vorig Nielsen 1 Denemarken) na 3—5 in ce derde set. Daardoor zijn in de laatste acht vier Australiërs vertegenwoordigd, drie Amerika nen en één „Egyptenaar": Drobny. Duidelijk bleek in het dames dubbelspel het gemis van wederzijds aanvoelen van eikaars spel van mevrouw Roos en mejuffrouw Ten Bosch. Hier speelden twee eenheden, die geen twee-eenheid vormden, in tegenstelling met de tegenpartij, waarin de jonge, de tengere, rappe mevrouw Cawthorn (verleden jaar nog juniore en twee jaar geleden juniorkampioen van En geland) de pittige aanvallende rol had en mej. Harrison de verdedigende. Van mevrouw Caw thorn, met de sterke service en de lange drives kwam het grote gevaar en hoewel dit m oe tweede set 'de eerste ging voor onze speelsters kansloos verloren met 26) door goed indi vidueel spel bezworen werd en de stand od 5—5 kwam, daarna verloor mevrouw Roos plot seling alle controle en het werd 57 (26 57). Meer succes kwam er uit het gemend dubbel spel. Ineens goed op dreef tegen de toevallige combinatie van mevrouw Quelch (Eng.) en Ha milton (Austr.) werd het èn door goed serveren en door lage returns van mevrouw Roos en Dehnert 30 52. Toen verdween de controle uit Dehnerts spel en met 56 werd de situatie critiek. Weggevaagd werden echter de eenvou dige services van mevrouw Quelch (66), maar het duurde toen tot 109 voordat onze spelers haar service opnieuw wonnen. In de tweede set was het Nederlandse spel op vrijwel alle pun ten iets sterker: 62. De voornaamste verdere uitslagen zijn: Dames enkelspel derde ronde: mej. Migliore (Ir.) sl. mej. Kamo (Jap.) 63 119; mej. Brough sl. mevrouw Thomas (Eng.) 62 6—2; mej. Mortimes (Eng.) sl. mevrouw Bucaille 61 62; mej. Fry (Am.) sl. mevrouw Levine (Am.) 6—4 6—4; mej. Mercelis (België) sl. mej. Mor gan (Eng.) 63 61. Heren dubbelspel derde ronde: Hoad en Ro sewall sl. Bergeling en Davidsson 64 64 64; Hartwig en Rose sl. Mottram en Paish 63 6—2 6—3. De loting voor de halve finales van het tournooi om het Wereldkampioenschap voetbal, welke Woensdag 30 Juni worden gespeeld, heeft het volgende resultaat ge had. Te Lausanne: UruguayHongarije. Te Bazel: OostenrijkDuitsland. De eindstand ziet er als volgt uit: Eindhoven D.O.S. P.S.V. D.W.S. 6 6 6 6 2 2 1 3 13— 9 10—11 12—12 13—16 Volgens de mededelingen van het secretariaat is het enige besluit, dat het bestuur van de K.N.V.B. en Technische Commissie heeft genomen tijdens de bijeenkomst, welke Zaterdag in Den Haag werd gehouden, dat in de loop van de week met verschillende leidende figuren uit de Bond nog besprekingen zullen wor den gevoerd. Van deze bijeenkomst, die was belegd met het doel te spreken over de moge lijkheden, die tot verbetering van het spelpeil kunnen leiden, had men in de Nederlandse voetbalkringen wel het een en ander verwacht. Temeer, daar de laatste weken de Nederlandse Beroeps Voetbalbond zich nog al roert en al ver schillende spelers zijn genoemd, die voor deze bond een contract hebben getekend. Wel werd nog medegedeeld, dat overeen komstig de geplaatste waarschuwing door het bestuur van de K.N.V.B. de perso nen, van wie vast staat, dat zij hun mede werking verlenen aan de N.B.V.B., van het lidmaatschap vervallen zijn verklaard. (Van onze correspondent) In het kauer van de spoorfeesten werden te Roosendaal politievoetbalontmoetingen gehouden tussen de nationale teams uit Nederland en België en de stedenteams Antwerpen, Mechelen, Berchem en Roo sendaal. Het Nederlandse elftal won met veel moeite van België met 54, ruststand: 2-1. De andere uitslagen luiden: Antwerpen— Mechelen 5—0 Roosendaal—Berchem 2—0. Mechelen—Berchem 2—0 en Roosendaal— Antwerpen 0—0 Antwerpen won tenslotte met strafschoppen. Om het kampioen schap van Nederland: DWS-PSV 2-2 Eindhoven-DOS 3-1 (Eindh. kampioen) Prom. Tweede Klasse: Groep B Helmondia-DFC 1-4 (DFC promoveert) Groep C Veend.-Zwartem. 2-1 (Veendam prom.» Groep D Kimbria-WVC 6-3 Prom. Derde Kla<se HMS-OVVO (terrein DOS) 7 1 (OVVO prom.) Prom. Vierde Klasse Steenbergse B.-Laura (terrein Laura) 2-5 Om het kampioen schap van Nederland: Het Zuiden-Bl. Wit 5-4 (Het Zuiden en Blauw Wit moeten een be slissingswedstrijd spe len). Prom. Tweede Klas e Noord LDO-NIC ó-3 (LDO promoveert) Het bestuur van de Italiaanse Wieler bond heeft besloten de Italiaanse renners die aan de jongste Giro hebben deelgeno men, tof nacei order te schorsen. In een door de president van de Bond Rodoni aan de pers verstrekt communiqué wordt het volgende verklaard: „Naar aanleiding van de geringe strijdlust, waarvan de profes sionals en onafhankelijken in de 37e Ronde van Italië heoben blijk gegeven heeft de Technische Commissie besloten aan de Italiaanse renners, die aan deze wedstrijd hebben deelgenomen, tot nader order te verbieden n enige wedstrijd in het bui tenland uit te komen". De heer Rodoni heeft er in dit verband uitdrukkelijk op gewezen dat geen enkele Italiaanse renner, die aan de Ronde van Italië heeft deelgenomen zal kunnen starten voor de tour de France. Gisteren hebben zich H.V.C. had enkele weken terug de primeur twee nieuwe eerste klassers aangemeld: D.F.C. en Veendam. Dat de terugkeer van de Dordtenaren gerechtvaardigd is, hebben zij in de laatste wedstrijd tegen Helmon- dia in Helmond, die tevens als beslissings wedstrijd gold, overigens wel bewezen. D.F.C. moest winnen, wilde het zich eerste klasser noemen en Helmondia had reeds aan een gelijkspel voldoende. Zover D.F.C. het echter niet laten komen en in een door hen zeer goed gespeelde wed strijd bleven zij Helmondia met 14 de baas. De eindstand in groep B luidt: D.F.C. 4 3 0 1 6 8—3 Helmondia 4 2 1 1 5 87 Baronie 4 0 13 1 28 In groep B was geen semi beslissings wedstrijd nodig, want nadat Veendam reeds ook beide voorgaande wedstrijden had gewonnen, behaalde het gisteren op nieuw de volle winst binnen. De resteren de wedstrijd tegen Velocitas is nu van geen belang meer. De stand in groep C luidt: Veendam 3 3 0 0 6 9o Velocitas 3 1 0 2 2 7—6 Zwartemeer 4 1 0 3 2 8 13 Kimbria heeft in groep D de aanslui ting op Kerkrade niet gemist, door in de thuiswedstrijd tegen het reeds uitgescha kelde W.V.C. op nog al overtuigende wijze met 6—3 te winnen. De beslissing in deze afdeling zal eerst volgende week in Het bestuur van de K.N.V.B. heeft het verzoek van de .bondsoefenmeester Jaap van der Leek om hem per 1 Juli a.s. van zijn contractuele verplichtingen jegens de K.N.V B. te ontslaan, ingewilligd. Het bondsbestuur zal zich te zijner tijd over de bezetting van deze functie be raden. Kerkrade vallen, waar Kerkrade dan be zoek krijgt van Kimbria. Kimbria heeft genoeg aan één punt en Kerkrade heeft alleen bij volle winst baat. De stand in deze afdeling luidt: Kimbria 3 2 1 0 5 11— 6 Kerkrade 3 2 0 1 4 8 3 W.V.C. 4 0 13 1 7—17 Het open A. B. en C. tennistournooi, dat deze week ter gelegenheid van het eerste lustrum van „Comes" werd gehouden, is op enkele par tijen na toch afgespeeld kunnen worden, al thans wat betreft het A-tournooi. De uitslagen hiervan waren: Heren enkelspel, kwart-eindstrijden: Den Hoed sl. Soewandi 61 63, Pieters sl. D. van Dijk 64 64, Boender sl. Cè G. van Dijk 86 61, Eilffers sl. Haentjens 60 63. Halve eind- trijden: Den Hoed sl. Pieters 62 61, Boen-r der sl. Elffers 6—3 6—3. Eindstrijd: Den Hoed sl. Boender 63 36 64. Dames-enkelspel: halve eindstrijden- mev Eteugebrink sl. mevr. Muyser 3—6 6—0 6V mej. Van Kuijk sl. mej. Seven 6—3 2—6 7—5* Eindstrijd: mej. Van Kuijk sl. mevr. RcuzpI brink 6—2 6—2. Gemengd dubbelspel: halve eindstrijden: mej. Van Kuijk en C. G. van Dijk sl. mej. Lagen dijk en Boender 46 63 62, mevr. Muyser en Van Geelen sl. mej. Welchoen en T. Goud 06 62 6—2. Eindstrijd: mej. Van Kuijk en C. G. van Dijk sl. mevr. Muyser en Van Geelen 6—2 6—2. Heren-dubbelspel: halve eindstrijden: Iburg en Elffers sl. Tanis en Pieters 36 64 64, Njo Ding Han ij Soeripto sl. Mulder en W. de Nijs Bik 63 75. Eindstrijd: Njo Ding Han en Soeripto sl. Iburg en Elffers 62 64. Promotie naar hoofdklas e B: Victoria I—Thor R.W. 2 8—4. Promotie naar Overgangsklasse A: Toeg/ H'berg 4LHTC I 41. Toeg/H'berg promo veert naar overgangsklasse A. bruodjes Pasteitjes Croqueiten enz. Koffietafel Lunch en Diners Speciale IJs-attracties. Geopend tot 1 uur 's nachts. Eigen bakkerij en slagerij. ROTTERDAM: NIEUWE BINNENWEG 152 Telefoon 32244 1 Minuut van de Ahoy Tijdens de Zaterdag en Zondag te Veen dam gehouden selectiewedstrijden voor de Nederlandse zwemploeg, die de strijd zal moeten aanbinden tegen de nationale plo<^ van Hongarije op 10 en 11 Juli te Arnhem, zijn geen bijzondere prestaties verricht. Op alle nummers bleven de tij oen beneden de maat. Een verrassing was de overwinning van Hettie van Balkenen de op de 100 meter vrije slag, op welk nummer Geertje Wielema haar aanvan kelijk verkregen voorsprong op de laatste meters moest afstaan. Hetzelfde over kwam Van der Veen, die 20 meter voor de finish van de 100 meter rugslag zijn Apeldoornse rivaal Gerrit Korteweg naast zich zag komen en die als eerste aan tikte. Als intermezzo trad op beide dagen het Nederlandschs zevental in het strijdperk tegen de Engelse waterpoloploeg. Zowel Zaterdag als Zondag wisten de Nederlan ders te zegevieren. Op de eerste dag wero met 72 gewonnen, nadat de rust met een 41 voorsprong, door doelpunten van Rud van Feggelen, was ingegaan. Voor het Etngelse tegenpunt had Miller gezorgd. Na de hervatting vergrootten Van Fegge len (2 x) en Smol de voorsprong tot 7—2, nu werd door Turner voor het Engelse tegenpunt gezorgd. Zondag boden de Britten een grotere tegenstand, wat wel in de einduitslag, opgesloten. In deze wedstrijd waren Van Feggelen (3 x), Korevaar (3 x) en Bijlsma de Nederlandse doelpuntenmakers, voor Engeland scoorden Miller (5 x) en Wor- sell. De voornaamste uitslagen van de zwem wedstrijden luiden: 200 m. vrije slag heren: 1 De Vreng IAZ '701 2.18; 2. De Jong (LZO) 2.18.9; 3 De Jonge (Bubble) 2.21.2. 200 meter vlinderslag heren: t. Muller (Dol fijn) 2.53.5; 2. Van Rooy (Aegir) 2.55.3; 3. Wiering (Het IJ) 3.05. 100 m. rugslag dames: 1. Geertje Wielema (HZC) 1.16,2: 2- -Joke de Korte (ODZ) 1.16.4; 3 Marietje de Wolf (GZ en PC) 1.19.7. 200 SoÊ?°alslaë dames: 1. Rika Bruins (GZ en PC) 2.58.4; 2. Nel van Opstal (Surae) 3.05.4: 3. Nel Garritsen <RDZ) 3.05.9. 400 vrije slag dames: 1. Hetty Balken- f^e, 5-28-2; 2. Jopie van Alphen (RDZ) 5.28.4; 3. Tine van Brenk (Robben) 5.39.3. Heren: i nn o ï1, vrhe slag: 1. Hoogveld (Neptunus) G°H\ B°xem (DAW) 1.00.4; 3. De Jong 'LZO) 1.03.2. Wim de Vreng, die eveneens op dit numm®r zou starten, verscheen te laat in het zwemö3, 100 m. rugslag: 1. Korteweg (AZC) 1.10.5; f Van der Veen (LZO) 1.10.7; 3. Peter Swijghül zen ('t IJ) 1.14.3. x 200 m. schoolslag: 1. Bekkering (Sleutels^ 2.48.9; 2. Jaspers (NZC) 2.50.3; 3. Van (Sleutelstad) 2.55.2. 400 m. vrije slag: 1. Jaap de Jong (LZO) 5.00.2; 2. De Vreng (AZ '70) 5.03.6; 3. De Jon ge (Bubble) 5.06.8. Dames: ...en 100 m. vlinderslag dames: 1. Nel Garin (RDZ) 1.24.5; 2. Corrie Plak (DZV) 1-26-5' 8—6 in het voordeel van Nederland, ligt Jopie van Alphen (RDZ) 1.28.2.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 6