\juu-were ia Kampioen 4-2 ten onder Ondanks moordende spanning Ef sportieve stnid Outsider" Drobny en Rosewall in Wimbledondinale vier door Denen vers Sensationele zege van Duitsland Oostenrijk vergat te „voetballen K.N.V.B. in het geweer tegen de Beroepsvoetbalbond IN STROMENDE REGEN NA VERLENGING Henley Royal Regatta Eerste klassers: „We betalen onze spelers liever zelf PAGINA DONDERDAG 1 JULI 1954 mmWS IlliS* De vesting stormrijn Genezende douche Hongarije schakelt Uruguay uit X O doo: 1 ren 1 J dek In Lausanne, waar Woensdag de halve- finale wedstrijd werd gespeeld tussen Hongarije en Uruguay voor het wereld kampioenschap voetballen, heeft Honga rije zich in de finale geplaatst door de Uruguezen met 42 te- kloppen. Hon garije komt in de finale uit tegen Duitsland, dat in Bazel Oostenryk een 61 nederlaag toebracht. Spelmoment uit de wedstrijd Hongarije—Uruguay. Het eerste doelpunt van Hongarije wordt gescoord. Csibor, dat vlak langs een geheel verlaten doel gierde. Er was een kopbal van Kocsis, die de Uruguese doelman Maspoli voor bijzonder ingewikkelde problemen stelde. En terwijl men van Uruguese zijde daar slechts één enkele kanonskogel tegenover zette (een schot van linksbuiten Ambrois, dat Grosics nog net uit de uiter ste hoek graaide), bereidden de Hongaren hun eerste grote verovering in het Zuid- amerikaanse territorium met zoveel ver toon van overwicht voor, dat er stellig geen golf van verwondering door de Europese supportersschaar zou zijn ge gaan, als Maspoli direct al een Hongaars doelpunt uij zijn heiligdom had moeten hengelen. De Hongaren wachtten met hun doel punt tot de veertiende minuut. Het wachten duurde lang voor Hongaarse begrippen: zelfs een gedesorganiseerde Uruguese defensie, die tot nu toe in dit tournooi in drie wedstrijden slechts twee vijandelijke doelpunten geaccepteerd had, dient men eerst stormrijp te schie ten! Het schot, dat Maspoli de eerste maal velde, kwam van Csibor. Het was een houdbaar schot, in theorie althans en terwijl de Hongaren juichend naar het midden holden, stond captain Martinez dan ook een minder vriendelijke rede voering tegen zijn doelman af te steken. Doch de kracht van de Hongaarse attaque, die in vier wedstrijden in dit eind-tournooi nu reeds de kleinigheid van 25 doelpunten bij elkaar geknald heeft, is niet alleen gelegen in de methe- matiek, waarvan zij zich bedient, doch ook en vooral in de wijze, waarop zij soms met alle gangbare theorieën spot. Dit was zo'n doelpunt. Het leek er op, alsof Hidegkuti volmaakt nutteloos tussen drie Uruguezen met de bal te goochelen stond, doch terwijl Marti nez en zijn mannen zich druk maakten om Hidegkuti, wandelde Csibor zich zelf volkomen vrij en toen Hidegkuti dan eindelijk een korte pass produceer de, zat de kleine blonde man er on middellijk met zjjn schoenpunt onder: Maspoli viel verbluft over het lage schot heen, Hongarije leidde na veer tien minuten met 10. De koude douche van dit Hongaarse doelpunt bleek bijzonder nuttig voor de geplaagde zenuwen der Uruguese verde digers. Er kwam meer systeem in de de fensieve acties. Martinez en Santamaria, de beide backs, kregen wat meer lucht en behoefden zich niet meer te bepalen tot een vinnig, doch weinig constructief lukraak-voetbal: en voor het overige groeide rechtshalf Andrade opeens weer naar zijn topvorm toe en bleef hij ver der in de Uruguese halflinie zowel de fensief als opbouwend de beste man, totdat hij in de laatste verlenging, juist op het beslissende, dramatische ogenblik, opnieuw voor een blessure uit het veld gedragen moest worden en hij pas weer tot het westen en de wedstrijd terug keerde, toen Uruguay al geen wereld kampioen meer was en toen de Hongaren een 42 overwonning op he score-bord hadden geëtaleerd. Er kwamen nu Uruguese aanvallen. Zij misten de wonderlijke scuplesse van de attaques, waarmee men Zaterdag Billy Wright-and-his-boys tegen de we reld had gespeeld. Zij droegen nu zo- Op de eerste dag van Henley Royal Rusland won van de A-ploeg van de Regatta, de jaarlijkse roeiwedstrjjden te Thames Rowing Club met l'.i lengte, een Henley, heeft de stuurmanloze vier van tijd van 7 min. 35 sec. noterend. Laga het niet tot een overwinning kun- In de eerste heat (de enige die deze dag nen brengen. In de eerste heats om de op het programma stond) van het skif- Stewards Challenge Cup leed Laga een nummer voor de Diamond Skulls heeft nederlaag tegen Denemarken. De Neder- Peter Vlasix een gemakkelijke overwin- landse vier, bestaande uit Maier, Sesink ning behaald op de Olympische kampioen Clee, Op den Veld en De Voogt, werd met de Rus Juri Tjukalov. Vlasic, die vorig een lengte geslagen door de Denen, die jaar te Kopenhagen de Europese titel ver een tijd van 7 min. 28 sec. noteerden. overde, sloeg zijn tegenstander met acht Laga nam onmiddellijk na de start een lengten. Tot op de helft van de 2386 meter kleine voorsprong en vergrootte die na lange baan had Tjukalov de achterstand 500 meter tot een volle lengte. Tot op 1200 op Vlasic tot driekwart lengte kunnen meter wisten onze landgenoten de wins! beperken. Toen verhoogde de Zuid-Slaviër te behouden, toen kwam Denemarken echter zijn tempo, liep verder en verder langzaam maar zeker terug en 300 meter i van Tjukalov weg en zegevierde onbe- verder lagen de boten gelijk. De Deen=- dreigd. ploeg trok stevig door, roeide een ie's hoger tempo dan Laga en na 1700 meter hadden de Denen zich van de leiding ver zekerd. Op de laatste 300 meter zetten ae Delftenaren er alles op om het verloren terrein te herwinnen, maar hun tegen standers gaven geen krimp, liepen nog iets meer uit en lagen bij het passeren van de finish precies een lengte voor op de Laga-vier.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 5