Opvallend lekker GEEN BESTUURLIJKE BEVOEGDHEID AAN DE WIJKRADEN De gevaren van de nivellering mt Studie-commissie wijk Rotterdam Vermakelijke modellen nit Loon op Zand Katholieke Werkgevers vereniging EN DAT VOOR DONDERDAG 1 JULI 1954 PAGTTïA 7 Maximum capaciteit lot 125 auto's per dag? Volkomen zacht van smaak! Op Schiphol NIEUW GEBOUW VOOR CURTISS WRIGHT 'êÈÈÈKmm - (Van onze Amsterdamse redactie) Na het interview met mr Henry Ford II hadden wij nog een persoonlijk on derhoud met de heer Stenger, directeur van de Nederlandse Ford Automobiel Fabriek aan de Hemweg in Amsterdam, teneinde iets meer te weten te komen over de uitbreidingen, die mr Ford maar met een enkel woord had aangetipt. „Nu er steeds minder Amerikaanse auto's op de Europese markt komen en het pu bliek hier duidelijk als zijn verlangen kenbaar maakt, dat het een wagen van Europese „snit" wil hebben, zodat er dus een sterke inkrimping van de export uit Amerika ten gunste van de Europese autofabrieken op komst is. gaan wü na tuurlijk uitbreiden om deze kans te grij pen", aldus de heer Stenger, die er aan toevoegde, dat gisteren en vandaag met mr Ford besprekingen zijn gevoerd om van een fabricage van 50 wagens per dag zoals thans te komen tot een maxi mum-capaciteit. die zal kunnen gaan tot 125 auto's per dag. Dit kan in de eerst komende 3 jaren, tot 1957 dus, worden verwezenlijkt. Daarvoor moet de Neder landse Ford haar arbeidersaantal, dat thans ongeveer 1000 bedraagt, verhogen tot 1500. Men zal zo gauw mogelijk, zeker nog dit jaar, met de uitbreiding een be gin maken. De tekeningen zijn al klaar. Ford voelt grote behoefte aan meer competente stafleden. Met nadruk zei de heer Stenger ons, dat het arbeiderspro bleem hem zorgen baart. Hij kon zich niet begrijpen, dat er over het algemeen wordt geklaagd, dat arbeiders, die 40 jaar en ouder zijn, zo moeilijk weer aan de slag kunnen komen. „Ze kunnen bij ons terecht", zo verklaarde de heer Sten ger enthousiast, „bij ons is een veertig jarige beslist niet te oud, als hij zich maar wil aanpassen aan de bestaande verhoudingen en zichzelf niet als een buitenbeentje beschouwt. dat het wel even zal opknappen. Vakmensen op tech nisch administratief en commercieel ge bied kunnen we best gebruiken. Laat ze maar komen". JA 1 11 tot een oplossing kunnen worden ge- de nieuwste modellen op het stuk van voetkleding op de hoogte te stellen. Niet alleen uit nieuwsgierigheid, maar ook om te zijner tijd met oordeel des onderscheids zjjn keuze in de winkels te kunnen doen. In dit opzicht is de zojuist geopende derde internationale Beurs voor leder, schoenen en aanverwante branches in de Bernhardhal te Utrecht wel bijzon der aantrekkelijk. In tegenstelling met sommige beurzen op ander gebied schij nen de schoenfabrikanten de aanwezig heid van „the man of the street" of misschien juister gezegd van „the wo man of the street" wel zeer op prijs te stellen. Dat blijkt o.m. uit de keuze van de expositieruimte: de royale hal op het Croeselaanterrein biedt n.l. een veel grotere en aantrekkelijkere showroom dan de hallen en de vaste jaarbeursge bouwen op het Vreeburg. Daarnaast uit de grote zorg en de smaak, waarmede het schoeisel in diverse soorten en gen res hier is tentoongesteld, zodat een wandeling langs de stands een lust voor het oog is. Een molen van uitzonder lijke proporties temidden van een mals grastapijt brengt een fleurige noot. Bloemen en sierstukken in allerlei gen res en originele reclames breken de eentonigheid Hier en daar een aardig geestig apartje verfrist de belang stelling. Zo zagen wij in de stand van een firma uit Loon op Zand een zeer origi neel schoentje in de vorm van een hondje van wit-zwart bont, met glin sterende ogen op de wreef en aan de achterzijde het staartje kwispelend om hoog. Verder een fleurig schoentje met veelkleurige riempjes op de neus en algemene katholieke werkgevers vereniging zal op 8 Juli in hotel Wittebrug te s-Gravenhage haar algemene leden vergadering houden. In deze vergadering zal de heer L. Bekaert, voorzitter van de katholieke zusterorganisatie in Belgie en tevens voorzitter van het verbond cci' Belgische nijverheid, spreken over „De keuze voor Europa: eenheid of verval Na de pauze zal mr B. J. M. van Spaen- donck een rede houden over het onder werp „De handelspolitiek opnieuw op een keerpunt".

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 7