Nieuws uit STAD en OMTREK Schiedamse Tenniskampioen schappen 1954 De groenten- en fruitmarkten OUDE TIJD Schiedam en Rotterdam deelden de punten Treinrampen in Frankrijk Uit die goede Amer. Marine-officieren te gast op het Stadhuis Accoord over militair Balkanverdrag VLAARDINGEN „Dat liet een traditie moge worden" MAANDAG 5 JULI 1954 PAGINA 2 EXCELSIOR-NIEUWS DE BLAUWE DOFFER BRAND IN HET HUIS VAN DE BRANDWEERCOMMANDANT OEFENAVOND R. K. E.H.B.O. HONKBAL VOETBALENTHOUSIAST Catastrofaal In Noorden en Oosten des lands AARDGAS VOOR ZES CENTEN PRIJSSTEUN VOOR DE AMERIKAANSE LANDBOUW Compromisplan door Huis van Afgevaardigden voorlopig goedgekeurd ZE ZATEN GEZELLIG BIJEEN. En toen kwam een man met een revolver ONDERNEMEND Hij ging per autoped naar Ypenburg, de zes-jarige MAASTRICHTS MUSICUS ONDERSCHEIDEN Verdere Hermes-uitslagen Aanvoer vroege aardappelen BURGERLIJKE STAND PRIESTERGRAF Sll - N.V. assurantie-maatschappij SCHIEDAM - POSTGIRO 19154 De junioren-training zal in de maand Juli worden stopgezet. Het zal tijdig be richt worden wanneer de training weer begint. Zondag 4 Juli hield De Blauwe Doffer een wedvlucht vanuit St Denis. Afstand 360 km. Gelost om 6.45 uur, arriveerde de eerste duif om 10-26-44. De laatste duif om 10.51.44. De uitslag was: 1. Kouwen- berg Co; 2. A. Broeders; 3. A. Sche pers; 4, 28 Sloot Co; 5, 18 P. Claes; 6. J. Flipse; 7, 14 Leeuwen Co; 8, 26 Kerk hof; 9. 22, 23 J. W. Kazenbroot; 10, 25 L. Lems; 11. Mej. v. d. Hoeven; 12, 27 v. d. Steen 13, 30 Dipl. Th. Duivenbode; 15, 19 H. Brokling; 16. W. H. Schrumpf; 17, 20. 29 A. Limborg; 21. G. Breur; 24 B. Kokers. Zondagmiddag is er een begin van brand ontstaan in een hoeveelheid afval achter het bureau van Gemeentewerken aan de Korte Haven. Onder leiding van brandweercommandant ir S. Moesker, die aan Gemeentewerken verbonden is, wer den de vlammen uit één straal geblust. De O(penbaar) V(ervoermiddel) OCnQCvaffen) polis geeft dekking tegen ongevallen de ver zekerde als betalend passagier van een open baar vervoermiddel (spoor, tram, autobus, taxi} e.d.) overkomen als gevolg van een evenement aan dat vervoermiddel (vliegtuigen en andere luchtvaartuigen uitgesloten). Voor slechts t 2.50 per jaar is men verzekerd voor een uitkering van: f 5.000.- bij overlijden f 10.000.- bij algehele invaliditeit Vraagt onze O.V.O.-folder met uitgebreide gegevens, welke gratis verkrijgbaar Is. Na toezending van f 3.75. tv. f 2.50 premie en t 1.25 voor polis- en zegelkosten (kosten alléén voor het eerste verzekeringsjaar) met vermelding van naam, voorletters en adres, alsmede geboortedatum (max. leeftijd 70 jaar) zenden wij omgaand onze bekende O.V.O.-polis De oefenavond Dinsdagavond in het K.A.B.-gebouw begint om kwart over 8. Wegens belangrijke mededelingen wordt er een grote opkomst verwacht. Ter gelegenheid van het bezoek, dat door de drie Amerikaanse oorlogsschepen de „Macon", de „Leary" en de „W. M. Wood" op het ogenblik wordt gebracht aan Rotterdam, hebben de heer en me vrouw Van Walsum Zaterdagavond van acht tot tien uur ten stadhuize voor de officieren van deze drie buitenlandse schepen een receptie1 gehouden. Deze receptie, die zeer druk werd bezocht, werd gevolgd door een geanimeerde cocktail partij, tijdens welke de Amerikanen ruim schoots de gelegenheid kregen van ge dachten te wisselen met verscheidene Nederlandse Marine-autoriteiten. Een woordvoerder van het Griekse ministerie van buitenlandse zaken heeft Zaterdag medegedeeld, dat de Griekse, Turkse en Joego-slavische delegaties, die sinds een week te Athene beraadslagen over de opstelling van een ontwerp voor een militair Balkan-bondgenootschap volledige overeenstem mi ng hebben bereikt. Op de slotbijeenkomst, die heden plaats vindt, zal de definitieve tekst worden opgesteld. Schiedam zal Woensdagavond a.s. kwart voor zeven een wedstrijd spelen tegen een ploeg van een Amerikaans vloot- eskader, dat op het ogenblik een bezoek aan Rotterdam brengt. De wedstrijd wordt op het terrein van Schiedam gehouden. Zondagmiddag stond de 18-jarige ma gazijnbediende J. V. in een café aan de Broersvest naar de televisieuitzending van de voetbalwedstrijd Duitsland Hongarije te kijken. Hij werd daarbij zo enthousiast, dat hij zijn bierglas stuk drukte, waarbij hij zijn hand aan de scherven verwondde. Hij is door de Gen. Dienst verbonden. wickets voor 38 runs, Van Meurs 5 voor 57, Van Vuuren de onverdiende cijfers 0—37 en A. Keuzenkamp, o.i. te weinig in de aanval betrokken: 1—9. Het Hermes- fielden had op behoorlijk peil gestaan met vooral veel goede vangen. Zoals reeds werd vermeld, begon de Hermes-innings catastrophaal. Vooral het uitstekende bowlen van Alders bezorgde de Hermes-batsmen vele moeilijkheden. Vooral met de nieuwe bal was deze bowler zeer gevaarlijk en hij veroverde dan ook achter elkaar de wickets van Van Noort- wijk, v. d. Ende en v. d. Sloot. Tot over maat van ramp liet A. Keuzenkamp zich hierna nog door een slow-bal van Dorre- steyn verrassen en sloeg Hille voor de zoveelste 'maal een bal hoog de lucht in en werd gevangen. Hermes leek bij een stand van 5 voor 48 geen enkele kans meer te hebben. De VVV-ers fieldden als duivels, zij roken de overwinning. Maar toen bracht het samenzijn tussen Stolk en Scheepmaker de zo hoog nodige en niet verwachte verbetering. Het gevecht tus sen deze twee batsmen en VVV werd ten gunste van Hermes beslist. Eerst op 97 ging Scheepmaker voor 29 onbetaalbare runs l.b.w. en hadden onze stadgenoten de wedstrijd weer volkomen in eigen hand. Stolk, die de Hermes-innings geopend had, liet zich eenvoudig niet vermurwen. Hoe wel langzaam, de runs kwamen. B. Hoek assisteerde zijn aanvoerder voortreffelijk en langzaam maar zeker kwam Hermes in veilige haven. De spanning bleef echter tot het laatste ogenblik. B. Hoek werd op een totaal van 137 runs door Alders ge- bowled. Zijn aandeel in de score bedroeg 13 runs; stand 7 voor 137. Bij cricket is nu eenméal alles mogelijk. Maar ook Van Meurs toonde geen angst, verdedigde goed en het VVV-totaal werd voor het verlies van 7 wickets gepasseerd. Stolk, aan wiens keurige batten onze stadgenoten deze overwinning toch wel voor een heel groot deel te danken hebben, bleef met 68 uit stekende runs not out. Het fielden van VVV bleef tot het laatste ogenblik zeer keen en ook hetbowlen stond op zeer goed peil. Alders, de gevaarlijke man In de VVV-aanval, nam 5 wickets voor 38 runs, Hageman 022, Henrichs 023, Dorresteyn 238 en v. d. Maas 020. (Van onze correspondent) De voorzitter van de K. van K. te Gro ningen heeft in de laatst gehouden ver gadering meegedeeld, dat in Mei van dit jaar de gemeenten in het Noorden mi Oosten des. lands van het Ministerie van Economische Zaken bericht hebben ge kregen, dat zij het aardgas van de Staat voor 6 cent per kubieke meter op basis van 4000 calorieën kunnen kopen, vo >r welke prijs de industrie het aardgas dan van de gemeentelijke gasbedrijven kan betrekken. Uiterlijk 15 Juni jl. wilde dc minister van de aangeschreven gemeen ten weten of zij al dan niet op het aan bod ingaan. De gemeenten die reeds een contract met de Staat hebben afgesloten voor levering van 614 cent per kubieke meter zullen voortaan eveneens het aard gas voor 6 cent kunnen krijgen. In verband met de wervingsactie van enige elders gevestigde grote bedrijven om geschoolde metaalbewerkers uit de provincie Groningen aan te trekken, heb ben thans ook de Kamers te Groningen en te Veendam een protest tot de Minis ter van Economische Zaken gericht Voorts werd een adres gericht tot de mi nister van Verkeer en Waterstaat. In d:1 adres werd aandacht gevraagd voor het herstel van de spoorwegverbinding tussen Emmen en de lijn StadskanaalTer Apel Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft een compromisplan voor landbouwsteun voorlopig goedgekeurd. Volgens dit plan wordt de prijssteun met een jaar verlengd met variërend steun niveau van 8214 tot 90 pet van de pari- tcitsprijzen. Voorstellen van de regering voor een programma van steunprijzen, die variëren van 75 tot 90 pet van de pariteit, zijn ver worpen. Ook een voorstel van de agrari sche staten om de steunprijzen gedurende een jaar te handhaven op het huidige ni veau van 90 pet van de pariteit is van de hand gewezen. De pariteit is de prijs, waarvan men aanneemt, dat hij de landbouwer een £e- öelijke beloning voor zijn arbeid geeft in verhouding tot de prijzen, welke de land bouwer moet betalen voor hetgeen hij no dig heeft. Wanneer de marktprijs van een landbouwproducct lager is dan de pari teit, betaalt de regering het verschil aan de landbouwer. In een woning aan de Nieuwe Haven zaten Zaterdagavond mevrouw G., haar dochter en het echtpaar H. de J. uit Rotterdam gezellig keuvelend bijeen. De heer G. was afwezig. Er werd opeens gebeld en toen mevr G. opendeed, werd ze op zijde geschoven door een man, die haar een revolver voorhield en zei. in verband met een wapensmokkelarij een onderzoek in de woning te moeten in stellen. Met de revolver dreigend, dreef hij mevrouw G., haar dochter en het echtpaar in de kamer bijeen, terwijl een tweede man naar boven ging en het huis verder doorzocht. Na enige tijd verdween het tweetal, dat niet gemaskerd was en lussen de 25 en 30 jaar oud. Men tast in het duister omtrent de beweegredenen van het tweetal. De portier van het vliegveld Ypenburg ontdekte Zaterdagmiddag een jochie, dat daar op een autoped rondreed. Hij infor meerde eens, wat het ventje eigenlijk wilde gaan doen en toen hoorde hij. dat het op de autoped van Schiedam naar Rijswijk was gekomen. Zonder verwijl stelde hij de politie met de komst van de merkwaardige bezoeker in kennis. Deze belde de politie in Schiedam op en die waarschuwde de ouders in de Sta tionsstraat. En de ouders zijn toen snel op de trein gestapt en hebben hun onder nemende spruit in Rijswijk afgehaald. De 27-jarige Maastrichtenaar Theo van der Port heeft Donderdag aan het Con servatoire te Parijs zijn Licence de Con cert behaald. Twee jaar geleden is hij naar Parijs vertrokken, waar hij les had van Alfred Corteau. Voor die tijd studeerde hij in Maastricht bij Walter Kaufman. Hermes-DVS 2 speelde op de Rogge- woning in Wassenaar een zeer bijzondere wedstrijd tegen de Krekels. Nadat Hermes 2 slechts 51 runs gescoord had en het bij de Krekels op zeker ogenblik 48 voor het verlies van slechts 4 wickets stond, ge beurde het ongelooflijke. De Krekels-bats man Hillenaar werd voor 32 runs door Smtits gevangen en hierna liep de jeug dige bowler A. Meyer door de Krekels- staart heen als een wervelwind. In goed twee overs nam hij 5 wickets, allen clean- bowled en het Krekels-totaal werd 50 runs, zodat Hermes 2 deze bijzondere wedstrijd met 1 run won. Bij cricket is nu eenmaal alles mogelijk M Hermes-DVS 3 zette zijn overwinningen- reeks voort, door op het Asvion-terrein aan de Oude Dijk het Rotterdamse Vic toria voor de tweede maal te verslaan. Hermes 3 scoorde 125 runs, waarvan A. Stijl 10, G. Willemsen 19, F. Veldhoven 15, D. Durrer 27. Door toedoen van A. Stijl en P. v. d. Huyn met resp. 4—26 en 417 was Victoria hierna uit voor 74 runs, zodat Hermes 3 met 51 runs in de meer derheid bleef. Het Centraal bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het verloop van de groenten, en fruitmarkt over de p? 10de van 24 t.m. 30 Juni het volgende mede; De aanvoer van vroege aardappelen is thans in volle gang Door de lage prlizen van midden vurige week nam het aa-ibod in Noord-Holland enigs zins af. Ouk voor export worden thans Geboren: Ary J. z. v. J. H. C. Schulze en A. Bollen. Overleden: M W. Evenblij, 70 jr. Gehuwd: K. W. Beijen 29 jr. en M. E. Hoek 22 jr. Nu het nieuwe priestergraf op de R. K. begraafplaats voltooid is, zijn de stoffe lijke overblijfselen der priesters, die in de kelders om de kapel begraven lagen, daarin geplaatst. Vrijdag-avond 20 Juli 1894) ten 6 ure zijn vijf lijkkisten bevattende het stoffelijk hulsel van de zeereerw. heeren pastoors Van Ewijck, Van Leeuwen en Brinkman en de wel- eerw. heeren kapelaans Klaphake en Clasquin in tegenwoordigheid der eerw. heeren geestelijken naar den nieuwe kelder in het midden der begraafplaats overgebracht. (Nwe Schiedamsche Courant, van 24 Juli 1894). Noot: Ton jare 1850 werd door de Katholie ken de buitenplaats „Bokkenburg" aan gekocht en ingericht tot begraafplaats. De kapel op deze begraafplaats werd ge schonken door de heer Arnoldus van der Burg. Mgr Niekel bevestigt pastoor Lamps in zijn pastoorsambt In afwachting van de totstandkoming van de Steigcrse kerk in het Hang is gis teravond te Rotterdam een noodkerk van de II. Dominicus geopend op de Hoog straat. in tegenwoordigheid van de provin ciaal der Paters Dominicanen, de hoog- eerw. pater Bonaventura Jansen O.P. De inwijding werd verricht door de deken van Rotterdam mgr J. H. Niekel. op zijn tocht door het kerkgebouwtje be- Eerst na de hervatting slaagden de Schiedammers er in tot goed samenspel te komen. Voor de rust ging het 't gecom bineerde SVV—Hermes-elftal stroef af. Bij de Rotterdammers vlotte dat heel wat beter, maar ondanks het grote overwicht ih die période konden zij toch niet scoren. Eenerzijds stond de uitstekend keepende Van Diest dit in de weg, maat anderzijds demonstreerden de groenwitten een groot gebrek aan schotvaardigheid, waardoor b.v. Scherpenhuizen (RFC) en Coen Rijs- houwer geheide kansen misten, toen Cor- veleyn en Wink steekjes lieten vallen. De beste,, hoewel moeilijke kans, kwam voor de Rotterdammers in de 20ste minuut toen Rijshouwer opzij van doel vrij geko men voorlangs knalde. De Schiedamse combinatie moest nog 10 minuten wach ten eer zij een fraaie scoringskans kreeg- Een keurige pass van Jan van Schijndel leidde een fraaie combinatie in tussen Lex Janse en Könemann, waardoor de laatste vrij kwam. Zijn keiharde schot rammeide de staander. Verrast schoot Geel de terugspringende bal naast. Een prach tige safe verrichtte Van Diest meteen daarop door een door Van Ede juist onder de lat geplaatste kopbal onschadelijk te maken, terwijl kort voor rust dezelfde fraai spelende Sparta-rechtsbuiten vla de bovenlat overschoot. Het beste was echter tot na de rust oaoblad voo* scHieoAM en ontsr*fKf* 76ste Jaargang No. 22499 Da kantoren der Redactie en Admini stratie zijn gevestigd te Schiedam Dam 18, telefoon 68152 Gironummer 399943 Abonnementsprijs f 8.25 per kwartaal t 3.15 per maand t 0.50 per week Advertentieprijs op gewone kolombreedte f i.lt per millimeter boogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele Bij contract geiden lagere tarieven, welke kolombreedte i i-3t oer millimeter noogte bg de administratie of OU de erkende ad vertentiebureau* verkrughaar zijn Kampioenen (kleine artvertenlien) tot woorden W cent Elk woord meer s cent Maximum 811 woorden Plaatsing uitsluitend bi] vooruitbetaling Alle advertentie-orders worden aTgesloten en geplaatst overeenkomstig de Kegelen voor het Advertentlewezen. IHMH De eerste plechtigheid in het noodkerkje van St. Dominicus

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2