te voor uitgang m 1953 Voor komende jaren redelij rentabiliteit verwacht Grote omzet, kleine winst 25000 Middenstanders meer delen in vrijstelling omzet, belasting Uitvoer gecondenseerde melk naar België stopgezet van Naundorff afgewezen PROPERE FRANSOOSJES IN HET ..REINSTE LAND" Thailand wendt zich tot V.N.- Assemblée In Den Bosch Jubilerende garderegimenten defileer den voor Koninklijk Paar Voor liet eerst een dividend en wel 4 i Het Rijn-Main-Doiiau- kanaal De koek van 11 millioen voorlopig verdeeld Nderlandse condensindustrie voelt zich bedreigd Twee doden bij auto-ongeluk et Hof acjlt geen jjewjjs aanwezig DONDERDAG 8 JULI 1954 PAGINA 3 Overal en altijd geniet U meer van OM HETEENHEIDS- GESPREK" DE „PIET HEIN" NAAR NIEUW-GUINEA Willekeurige maatregel DE GEZONDHEID VAN DR ADENAUER VIJFTIEN JAAR INFORMATIEWERK Van het Ned. Rode Kruis ZILVEREN PRIESTER FEEST VAN PATER BOUWMANS Op dc oprichtingsdatum van dc beide aantal oudgedienden van 75 .iaar en garderegimenten Grenadiers en Jagers van de beide eenheden. Na het den e gisteren, 7 Juli hebben de jubilerende bracht Prins Bernhard in gezelschap van eenheden gedefileerd voor Koningin en ir Staf en lt.-gen. D. C. Buurman van Prins in hun garnizoensstad Den Bosch. Vreeden een «bezoek aan de Frederik Hen Om half drie precies arriveerde het Ko- drik-kazerne te Vught. ninklijk Paar voor het bordes van het stadhuis, waar de commandant van de nifsvc-prknvte#3 IvPl OU Grenadiers, It.-kol. J. v. d. Horst en de ü-lliCllUUl ISC 1VGJ v minister van Oorlog en Marine ir. C. Staf 1 ter begroeting aanwezig waren. H1C11W V06IS LU IV De Koninklijke Militaire Kapel, gegto- D i i ken in ceremonieel tenue, zette onmiddel- riOllte Stoet tlOK Clxie lijk na de aankomst het Wilhelmus in en door de stad Koningin en Prins inspecteerden vervol- gens de eveneens in ceremonieel teneu Duizenden Amersfoorters en gestoken erewachten. De beide regi- dc wijde omtrek nebben met een n mentsvaandels waren eveneens ingetreden, latend enthousiasme gisteren het ee. Hierna volgde het défilé, waarbij de van de keitrekking gevierd. Het is kol. der Grenadiers A. van Santen, pa- kleurrijk schouwspel geworden De pon- radecommandant was. De erewacht stond te stoet van de in 17e-eeuwse kledij ge onder bevel van de maj. der Grenadiers stoken schout, schepenen, schutteis, b a- C. L. W. M. baron van Voorst tot Voorst, zoendragers en keientrekkers trok met De K. M. K. was versterkt met de drum- de elf ton zware kei drie uur lang door band van het 41ste R. I. Het was een kleu- de stad om tenslotte de enorme steen rig spel, dat veel bekijks trok van de in- in het plantsoen Zuid op een nieuw be- woners van de hertogstad. tonnen voetstuk te plaatsen. Daar ciioeg Na het défilé werden enkele officieren een nazaat van jonker Everhard Meystei en onder-officieren aan het Koninklijk die in 1661 poorters en poorteressen van Paar voorgesteld in de hal van het stad- Amersfoort zover kreeg een enirme kei huis, waarna in de raadzaal de thee werd binnen de stadsmuren te slepen, kei en gebruikt. Ook reikte de Koningin aan sol- voetstuk aan burgemeester Molendijk daat F. Eggenhuizen de door Haar -be- over. Deze toonde zich zeer ingenomen schikbaar gestelde medaille uit, als trofee met het geschenk. voor zijn overwinning op de 300 meter Tot laat in de avond is het feest bij bij de gehouden sportwedstrijden. brandende fakkels en teertonnen voort- Vlak voor Haar vertrek naar Soestdijk gezet. Amersfoort heeft na de dagen der onderhield de Koningin zich nog met een bevrijding nooit meer zoveel mensen op de been gezien als op deze avond. beiiepen de inkomsten 292.211.031 (258.611,752), de vrijgevallen voorzienin gen van vorige jaren 3.578.000 C—j. Na aftrek van 245.456,677 (221.394.411) exploitatie-uitgaven, inclusief belastingen, 38.909.867 (31.201.054) afschrijvingen en 1.041.906 (307,459) interest, resteert een winstsaldo van 10.380.581 (5.708.828). Financiële bezwaren maken de aanlea van een verbindingskanaal tussen Rijn, Main en Donau voor onafzienbare tijd onmogelijk, zo wordt van de zijde van het Westduitse ministerie van verkeer verklaard. In beginsel blijft dit grote pro ject wel op het programma der wense lijke verkeerswerken, maar de kans op een financiering van het werk wordt mi nimaal geacht. Nu de sanering van de Duitse spoorwegen en van het wegenstel sel in de naaste toekomst zeer grote som men -zal vergen, kan aan een uitvoering van dit grote kanaalproject niet worden gedacht. De voorzitter der K.N.P.-delegatie bij het „eenheidsgesprek" tussen K.V.P., K.N.P. en Kath. Werkgemeenschap in de P. v. d. A., die tevens zou zijn opgetreden als voorzitter van de bijeenkomst welke vandaag had moeten worden gehouden is verrast door het gisteren verschenm communiqué van de K.V.P. Gelijk wij hebben gemeld, wordt in dit communiqué gezegd, dat voortzetten van het gesprek geen zin heeft, zolang K.N.P. en Werkge meenschap hun definitieve standpunt over het bisschoppelijk Mandement nog niet hebben bepaald. De K.N.P.-voorzitter zou daartegenover menen, dat het juister zou zijn geweest, wanneer dit standpunt van K.'LP.-zijde op de bespreking vandaag ter tafel zou zijn gebracht. Uitstel of opschorting van de besprekingen zou z.i. iets zijn. dat de voorzitter en alle delegaties regardeert er niet iets, dat het gevolg dient te zijn van een verklaring van de zijde van een der delegaties. kosten. De vrijstelling van de mondpro- these en van de snij- en peperkoek wees de staatssecretaris eveneens van de hand. De vrijstelling van paling werd door de staatssecretaris overgenomen. De be slissing over vrijstelling van kunstzijden weefsels voor autobanden liet hij aan de Kamer over. Het amendement om carton en golfcarton onder tabel zes van de in tegratieheffing te brengen werd door de neer Hofstra weer ingetrokken. De minister van buitenlandse zaken van Thailand, prins Wan Waithajakan, heeft aan de secretaris-generaal der Verenigde Naties, Dag Ilammerskjoeld, verzocht het verzoek van Thailand, om een commissie van waarnemers naar het grensgebied tus sen Thailand en Indo-China te zenden, op de agenda van de Algemene vergadering te plaatsen. Voor het bijeenroepen van de Algemene Vergadering is de goedkeuring van een meerderheid van 31 leden-staten nodig. Prins Wan heeft echter meegedeeld, dat hij niet zal aandringen op een onmiddel lijke stemming hierover, omdat Thailand niet het werk van de Geneefse conferen tie wil bemoeilijken, Premier Mendès France had hem verzocht, hem niet te wil len belemmeren in zijn pogingen om voor 20 Juli een regeling in Indo-China tot stand te brengen. Zoals bekend heeft de Sovjet-Unie in de Veiligheidsraad onlangs haar veto tegen dit verzoek uitgebracht. In de Algemene Ver gadering bestaat dit recht van veto echter niet. Hr Ms Torpedobootjager „Piet Hein" zal omstreeks half Augustus naar N. Guinea vertrekken. Het schip staat onder com mando van kapitein-luitenant ter zee mr A. N. Baron de Vos van Steenwijk. Gisterenavond omstreeks elf uur is te Scharnegoutum op de weg yan Sneek naar Leeuwarden een personenauto, be stuurd door de haardenfabrikant G. J. F. uit Leeuwarden, uit de bocht gevlogen. De wagen boorde zich aan de andere kant van de weg in een boom. Zowel de 31-jarige heer F. als zijn 34- jarige echtgenote, mevr. M. A. F.-de R., werden uit de wagen geslingerd. De heer F. was op slag dood; zijn vrouw, die zwaar gewond was, is kort na aankomst in het ziekenhuis te Sneek overleden. er toe over het afgeven van invoerver gunningen stop te zetten. De Nederlandse fabrikanten waren van mening, dat de door België getroffen maatregelen willekeurig en geheel in strijd waren met de geest van de Bene lux. Zij waren bovendien teleurgesteld over de huns inziens weinig bevredigen de ontwikkeling van de export van ge- evaporeerde melk sedert de datum, waar op de bepalingen van het protocol van Luxemburg van kracht werden. Zij wend den zich ter '-"'scherming van hun b-lan- gen tot de ter van landbouw, visserij en voedseh ziening met het verzoek op korte termijn stappen te ondern.men die een spoedige invoer in België van het Nederlandse product, met inachtneming van een passende bescherming der Belgi sche belanghebbenden, weer mogelijk zouden maken. Dit verzoek heeft, aldus de vereniging, nog geen gunstige gevol gen gehad. De Ned. Vereniging van Fabrikanten van Gecondenseerde Melk is van mening, dat de toekomst er voor de Nederlandse condensindustrie zeer somber uit ziet, in dien niet spoedig een gunstige oplossing wordt gevonden. „Ik heb er nog niets van gemerkt", ver klaarde dr Adenauer gisteren naar aan leiding van een bewering van een Neder lands weekblad als zou hij „een gebroken man" zijn. Tijdens een ontvangst van Ne derlandse journalisten, die de Bondsrepu bliek bezoeken, zei dr Adenauer, dat hij het antwoord schuldig moest blijven op dé vraag wat het geheim van zijn krachtige ouderdom is. In de vijftien jaren van 19391954 heeft het informatiebueraif van het Nederlandse Rode Kruis inlichtingen i rstrekt over krijgsgevangenen, buitenlandse militairen in Nederland, militairen in Duitse dienst, gevangenen en tewerkgestelden in Duits land in het bijzonder over de gedepor teerde Joden personen in Indonesië en slachtoffers van de Februari-ramp '53. De kosten van al deze werkzaamheden bedroegen ruim 3.5 millioen. In de jaren na 1945 ontving het informat.ebureau 607.000 aanvragen om inlichtingen omtrent het lot van vermiste personen; het bureau verstrekte 164.000 mondelinge inlichtingen en verzorgde 17.000 nalatenschappen. Een en ander blijkt uit een verslag, dat dit informatiebureau heeft gepublicee.-d over zijn werkzaamheden gedurende deze jaren. Uit de verzamelde gegevens, die in vele dossiers zijn vastgelegd, kan het informa tiebureau nog voortdurend inlichtingen verstrekken. Vooral is daarbij van belang het afgeven van verklaringen aan be langhebbenden, ter verkrijging van ver goedingen. Er kunnen nog steeds nieuwe categorieën van gedupeerden voor ver goeding in binnen- of buitenland in aan merking komen. Met het oog daarop is de voortzetting van het werk van het in formatiebureau geboden. Onder grote belangstelling werd giste ren in het missiehuis te Teteringen het zilveren priesterfeest gevierd van de hoogeerwaarde paler M. Bouwmans S.V.D. overste van de Nederlandse provincie van de Missionarissen van Steyl. Om half tien droeg de jubilaris een plechtige H. Mis op met assistentie van de paters drs S. Frijnts en J. van de Laar. Op het pries terkoor bevond zich mgr Budenbroch, aartsbisschop van de provincie Lanchrow in China, die onlangs door het commu nistische regiem werd uitgewezen. Rond het middaguur mocht de jubilaris tijdens een druk bezochte receptie talrijke blijken van hulde in ontvangst nem-n van een bijzonder talrijke delegatie uit het missiehuis te Deurne. Namens de ge meente Teteringen kwam loco-burgemees ter Koenraad pater Bouwmans geluk wensen. Het feest werd verder in intieme kring doorgebracht met een diner en een opvoe ring van „Schipper naast God" van Jan den Hartog door de jongens en broeders van het missiehuis. Een tiental Franse scho lieren, die als winnaars van een properkeidswed- strfjd uit de bus zijn ge komen, zijn gisteren in ons land aangekomen. De prijs was namelijk een be zoek aan het reinste land van de wereld! Leerlingen van 170.000 klassen hebben elkaar de afgelopen maan den naar de kroon gesto ken over het onderwerp: reinheid. De wedstrijd bestond uit een practisch en theore tisch deel. Zij, die met de schoonste nagels, handen tanden en de best gekam de haren hadden mochten meedoen aan een opstel wedstrijd, waarin zij voor- en nadelen der helderheid uit de doeken moesten doen. Gisteren hebben de ge lukkigen de schoonheid van Den Haag en Maduro- dam bewondert. Vandaag waren de Amsterdamse grachten aan de beurt. Morgen de Alkmaarse kaas, Marken en Volen- dam. Zaterdag wordt nog een bezoek gebracht aan Aalsmeer, Delft, Rotter dam en Dordrecht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 3