TWEEDE KAMER KOMT TE HULP AAN OUD-GEPENSIONNEERDEN 26 millioen cadeau aan 't publiek Bedell Smith naar Geneve Snelste bommenwerper is bij oefenvlucht neergestort Nederlandse fraters en jongens gaan bouwen in Duitse diaspora HET ERGSTE IS VOORBIJ VOORUITGANG BIJ DE UNIE BESPREKINGEN Nederlander pakt weer eens eventjes aan in de diaspora Aanpassing pensioenen aan stijging levensonderhoud aanvaard Genève thans rijp voor compromis °1> 26 Juli Donderdag 15 Juli 1954 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Geen volledige tegemoetkoming Prijsverlaging margarine voordeel voor de huisvrouw Piloot en drie inzittenden gedood Woiiingprobïeem remt christelijk leven der ontheemden vertrekt groep Franciscaanse theologanten &iaorp™D°™° °™r' Uitvoer Ned. tomaten naar België hervat Standpunten zijn elkaar zeer dicht genaderd Veewagen tegen autobus WEERBERICHT f 1 Jonge kerels werken graiis Ook ons land Beslissing aan de regeringen Vijf gewonden (Van onze correspondent) Bij een aanrijding tussen een vee wagen en een autobus van de Veluwse Autobusdienst te Apeldoorn werden gis ten vijf personen gewond, van wie een levensgevaarlijk. De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen Zuid-West en Noord- West. Weinig verandering in temperatuur. Vrijdag 16 Juli: Zen op 4.38 uur, onder 20.53 uur; Maan op 21.04 uur, onder 5.00 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT 's-GRAVENHAGE, 14 Juli 19?4. Eindelijk zal er dan een aanpassing komen van de pensioenen der oud- gepensionneerden aan dc gestegen kosten van het levensonderhoud. De Tweede Kamer heeft het desbetreffende wetsontwerp, dat voorziet in een aanpassing van deze pensioenen tot een bedrag van 19 millioen heden middag z.h.st. aanvaard. De Kamer was het met deze verhoging uiteraard eens, al betreurde men, dat in de grove regeling, welke thans is gekozen om de nodige spoed te betrachten en de gepensionneerden niet langer te laten wachten, er velen teleurgestelden zullen zijn. Van verschillende zijden in de Kamer werd daarop de aandacht geves- tigd. De regering had het systeem gekozen van aanpassing op collectieve en met op individuele basis, ome at zulk een regeling te veel tijd zou vergen. De Kamer begreep dan ook, dat zij op dat laatste niet kon aan- dringen, daar de regering anders het wetsontwerp zou moeten terugnemen, zoals de heren Stapelkamp (AR), Beernink (CH) en Blom (PvdA) be toogden. Het uitgangspunt is, dat 2/3 van de achterstand voor rekening van het Rijk komt en 1/3 voor rekening van de oud-grepensionneerden met een minimum van 7 Yi Pc'- Dat de. oud-onderwijzers en oud-adj. onderofficieren soms aanzienlijk min der ontvangen dan de nu gepension neerden, verklaarde minister Beel met de noodzakelijke grove regeling, waar bij slechts rekening kon worden gehou den met de fluctuaties van het alge mene salarispeil, dus met prijs- en huurverhogingen, met uitsluiting van de waardering en herwaardering der functies. Algemeen was men ook van mening, dat de oud-gepensionneerden al te lang op deze regeling hadden gewacht en, eveneens dat de hoogte van *°!:fparg niet was bedoeld, om de gehele a r- stand te overbruggen, daar men oud-overheidspersoneel met m e zonderingspositie mocht ^reng g over de duizenden anderen, die zen voor hun oude dag hadden moeten zor- pen en voor wie er geen aanpassmgs- mogelijkheid bestond Minister Beel wees hierop later ook nog. Hij wees er tevens op, dat terugwerkende kracht van deze aanpassing tot nog meer on billijkheden aanleiding zou geven. De heer Stapelkamp had er even wel op gewezen, dat de 19 millioen, die deze maatregel kost, niet boven de draagkracht van het Rijk gaat, waarbij men dan ook nog moet be denken, dat dit een maatregel is met aflopend karakter, daar er jaar lijks ongeveer 6000 gepensionneerden overlijden. Als dus de regering iets verder was gegaan, zou dat alleszins verantwoord zijn geweest. Door de heren Stapelkamp en Blom werd de minister de noodzakelijkheid voor ogen gehouden de hele pensioen wetgeving op de helling te, doen te bereiken, dat de pensioenen reële waarde der salarissen op voet zullen volgen. Minister Beel zette uiteen, dats 1948 de verhoging van de pensioen, inbegrepen de compensaties voor nu verhoging e.d., 112.575.000 had beara- om de de gen, waarvan nu nog in 1954 105 mil lioen werd uitbetaald. Met een pen sioenbasis van 237 millioen kon men dus niet spreken van een onbedui dende verhoging. Dat wilde niet zeggen, dat deze re geling feilloos is. Er zijn verschillen, lopend tussen 20 tot 27 pet en slechts enkele procenten of zelfs in sommige gevallen niets. Daarvoor diende men in het oog te houden dat degenen, die nu een hoger percentage kregen al die jaren in een veel slechtere positie zijn geweest en dat er nu een rechttrek king heeft plaats gehad. De minister gaf enkele cijfers van de pensioenen op een salaris van 2500 tot 6000, waarop 70 pet pensioen wordt genoten. Deze werden met de toeslag tot en met dit wetsontwerp als volgt: 2500: pensioen wordt nu 2646; 3000 wordt 3444, 3500 wordt ƒ3879, 4000 wordt nu 4365, 5000 wordt 5223 en 6000 wordt 5853. Wat de vóór 1920 gepensionneerden be treft, dezen hebben toeslagen van 300 tot 400 pet. Na korte replieken werd het wetsont werp z.h.st. aanvaard. Daarna werd het wetsontwerp inzake oprichting van een kernreactor afge handeld. Minister Cals haakte aan op de op merkingen gemaakt door de heren Schouten (A.R.) Janssen (K.V.F.) en Posthumus (P.v.d.A.) dat deze kern reactor uiteindelijk voorlopig van het Rijk niet 814 millioen zou vergen, maar 14 millioen en dat er daarna nog wel meer nodig zou zijn. Hij zeide er zich over te verheugen, dat de Kamer óók met dit vooruitzicht, zich zo een stemmig voor dit ontwerp had uitge sproken. De deelneming van het Rijk hierin achtte hjj noodzakelijk voor de toe komstige energievoorziening alsook voor de vorming van Nederlandse geleerden en het opdoen van ervaring door hen. Overzicht van de plechtige abtswijding van dom Tholensgisteren in de St Walburgiskerk te Arnhem. Nederland is voor 40 pet van zijn energievoorziening gfhankelijk van de invoer. Men neemt hier natuurlijk het risico van een mislukking voor wat betreft het spoedig dienstbaar maken van kernenergie, maar het risico van onthouding is groter, daar andere lan den reeds hiermee bezig zijn. De kansen voor verbreding van de ener- j giebasis mag men niet door mis plaatste zuinigheid wegwerpen. Daarbij moet worden gestreefd naar een zo sterk mogelijke internationale samen werking. Wat het tweede doel betreft, Nederland heeft, zo betoogde minister Cals, een naam boog te houden op natuurwetenschappelijk gebied Deze re actor is noodzakelijk voor onze na tionale toe- en.. uitrusting, hij kan ook een middel zijn om wegzuigen van wetenschappelijke krachten te voorko men. Bij de aanvang van de vergadering der Tweede Kamer gistermiddag heeft de heer Van der Ploeg (K V.P.) aan de mi nister van Landbouw vragen gesteld Oe treffende de verhoging van de melkp, hs en de verlaging van de prijs voor margd rine. Minister Manshoit heeft hierop geant woord, dat in het kader van het algehele subsidiebeleid de subsidie op de consump- tiemelk met 1.18 per 100 litei wordt verminderd om uiteindelijk te komen tot een situatie, dat er geen subsidie meer zal worden gegeven. Deze verlaging is de eerste étappe daartqe. Het is echter nc- dig gebleken daarop een wmpeasatie te geven in de vorm van een prijsv daging van de margav ne :ot 5 cent per pakje. Deze prijsverlaging zal de regering kos- v mi,,ioen> óc vermindering van de subsidie op melk zal ISVz millioen opleve ren, zodat er voor de schatkist 'n nadelig saldo bljjft van 26V& millioen. Voor een gezin van gemiddelde samen stelling (hiertoe rekent men dan een ge zin van vier personen) zal nu de meerdere uitgave voor melk 14 cent per week be dragen, de mindere uitgave voor marga rine 28 cant pe' week. Er is dus een over compensatie, aldus minister Manshoit van 14 cent. Voor een gezin met verschillende kleine kinderen zal deze overcompensatie iets minder zijn, maar de totale uitgave zal ook in zulk een gezin minder zijn dan nu. Het is, aldus de minister, niet de be doeling, de subsidie op de melk, binnen kort verder te verlagen. Dat de oositie van de boter daardoor niet gemakkelijker was geworden, erkende de minister, maar dit is een kostbaar product en dat is nu eenmaal niet te vermijden. Bij de huidige vaststelling Van de melkprijs I is deze hier te lande nog lager dan in I andere landen. Direct na het bekend worden van dc overstromingsramp is de Care-organisatie begonnen niet het uitreiken van haar hulp pakketten. Ook in Nederland werden reeds op giro 512679 gelden hiervoor ontvangen. Op bijgaande foto's ziet U de uit reiking van CAREdekenpak- ketten aan de slachtoffers in Amstetten (Oostenrijk) en verder een algemeen beeld van de hulp in het overstroomde Linz. Premier Mendès-France heeft maar weinig van de traditionele viering van de ,14de Ju];" gezien. Terwijl de indrukwekkende parade van 12.000 man over de Champs Elysées nog voortduurde haastte hij zich reeds terug naai de heren Dulles en Eden, voor het tweede onderhoud van die dag. Het bliksembezoek van Dulles aan Parijs betekent een overwinning voor Mendès-France, die thans nog slechts vijf dagen heeft 0111 te Genève tot overeenstemming te komen vóór de 20ste Juli welke hij als „fatale datum voor zijn onderhandelingspogingen heeft gesteld. De V. S. stemdeu er 11a twee dagen onderhandelen in toe wederom op ministerieel niveau ie Genève vertegenwoordigd te zijn: onderminister generaal Walter Bedell Smith zal Vrijdag uit Washington vertrekken en weer de leiding op zich nemen van de Amerikaanse delegatie. De besprekingen tussen de Westelijke Grote Drie te Parijs namen Woensdag morgen twee uur in beslag en na de middag nog eens eer» uur. Dank zij Men- dès-France's beheersing van het Engels verliepen de besprekingen zonder het vermoeiende tussenspel van tolken. Het communiqué is interessant van inhoud: Dulles, zo valt te lezen, „zette volledig de houding van zijn regering tegenover de Indochinese phase van de Geneefse con ferentie uiteen en de beperkingen welke deze regering in acht wenste te nemen, wijl ze geen directe verantwoordelijk- ||||||fe - heid in de Indochinese oorlog draagt". Mendès-France en Eden betoogden, „dat 't niettemin het belang van Frankrijk en van de geassocieerde staten, en van de vrede en vrijheid van het gebied zou dienen, indien de Verenigde Staten, zon der zich van de door Dulles geuite begin selen te verwijderen, opnieuw te Genève vertegenwoordigd waren op ministerieel niveau". De slotzin concludeert dan ook, dat president Eisenhower en minister Dulles aan generaal Bedell Smith ver zocht hadden op een spoedige datum naar Genève terug te keren. Het Witte Huis preciseerde die datum nader: Bedell Smith komt Vrijdag. Het communiqué wijst op wat men zou kunnen noemen „eenheid in verscheiden heid". Eens temeer zijn de Westelijke Grote Drie tot eenheid van actie beslo ten. zij het dat een verschil van uitgangs punt genoteerd werd. Gevraagd of er overeenkomst bereikt was, antwoordde de Franse premier de verzamelde repor ters: „Zonder enige twijfel is die be reikt!". „We kunnen samenvattend zeg gen, vervolgde hij, dat de driemogend- heden-besprekingen iets uitstekends ge weest zijn en zeer goed zullen blijken voor Genève. De Fransen zijn zeer vol daan". De premier gaat met 'n sterkere hand naar Genève terug. Hij had een warm woord voor minister Eden: „Mi nister Edens bijdrage tot de besprekin gen was zeer hartelijk en uiterst doel treffend". De nieuwe grote Britse straalbommen- werper „Victor" volgens dc bouwer, de „Handley Page"-fabrieken de snelste bommenwerper ter wereld is Woensdag bij een oefenvlucht in de omgeving van Cranfield (Bedfordshire) neergestort. De piloot, de 31-jarige Ronald Ecclestone, dc voornaamste testpiloot van Handley Page, cn de drie overigé inzittenden kwamen om het leven. De bijzonderheden van dit toestel zijn nog geheim. Men weet, dat het toestel eet, sigaarvormig model heeft met ronde, te rugwijkende vleugels. De snelheid van 't geluid zou er mee kunnen worden bena derd. Volgens „Handley Page" kan geen enkele andere bommenwerper even snel ver, of hoog vliegen met de bommenlast. welke de „Victor" kan vervoeren. Het verongelukte toestel was het enige van dit type, dat gevlogen heeft. Een tweede toestel zal in September worden voltooid. De „Victor" maakt deel uit van de drie Britse straalbommenwerpers van het type „V" met de „Avro Vulcan" en de „Vickers Valiant". Volgens ooggetuigen maakte het toestel plotseling een duik, trok daarna weer op, doch bleek daarbij beschadigd. Stukken van de staart zag men neerkomen. En met een geweldige ontploffing sprong het toestel uit elkaar. Het leek wel een atoom bom, zo zei men. Een grote paddestoel- vormige wolk steeg uit het wrak omhoog. (Van onze redacteur) de Uit de meeste overstroomde gebieden in Oostenrijk en West-Duitsland werd Woensdag gemeld, dat het „ergste thans voorbij is". Het peil van de Donau zakt, ook bij Wenen. Doch meer naar het Oosten neemt het gevaar echter toe ®n nu lopen dorpen en steden in Tsjecho-Slowakije, Hongarije en Joego slavië gevaar overstroomd te worden. Het totaal aantal doden in Oosten rijk is Woensdag gestegen tot 14, in Oost-Duitsland bedraagt liet aantal doden 13 en in West-Duitsland negen. Ook de Oostduitse radio meldde Woensdag, dat de toestand in het al gemeen verbeterd is, hoewel in som- TTU"e gebieden het gevaar nog niet 13 geweken. Volgens Radio-Praag zijn in Slowakije Hoewel i„ Oostenrijk het ergste ge- vaar voorbij schiint te zijn, ver- '0ne" sommige nooddijken nog zeer zwakke plaatsen Bij Melk, 65 kilo meter ten Westen van Wenen kwam Woensdag nog ruim 600 hectare bouw land onder water te staan als gevolg van een nieuwe dijkbreuk. Bij Tulln, nabn Wenen, bleven Amerikaanse en Russi- sche militairen gezamenlijk werken aan net versterken van de dijken. **ongaanse blad „Szabad Nep meldde Woensdag, dat men alle krach- ten inspant om de oogst binnen te krijgen voor het hoge water .Hon garije bereikt Militairen zijn bij de oogstwerkzaamheden ingeschakeld. christenheid te redden in de Dut rt' ragebieden, waar tlentall» mensen, losgerukt van eteln "'"«oenen bodem, zün heengevoerd, zullen teve^ecl" zijn, wanneer niet het nijpende probleem spoedig wordt opgelost. Natuurlijk geldt zulks ook voor andere gebieden, waar een grote sociale achter stand is, maar uit de artikelen, die wii reeds schreven over het probleem van de Duitse vluchtelingen. weet men hoe schrikbarend de nood is onder de chris tenen. die veelal in bunkers of barakkèr, wonen. Een nood, die wij, levend in een vrij land met vrije uitoefening van onze godsdienstplichten, ons zeer moeten aan trekken, omdat die losgeslagen massa leeft in de directe nabijheid van het IJzeren Gordijn, waarachter het flnoderne heiden-, dom loert om zijn sprong te wagen. Het is van het grootste belang dat de christelijke families, die gewoonlijk juist zijn terecht gekomen in van de Kerk ver vreemde streken, worden geholpen opdat zij niet voor de Kerk verloren gaan en niet een verkeerde geest Europa infiltreert. Hel prachtige werk van de Oostpriesterhulp is voldoende bekend dan dat wij daarover nog. zouden moeten uitweiden, maar het zijn juist de priesters van deze apostoli Cnho Kotirarti v. rr A I r\ Kil cnK« u Sr j- u-j j Y n "P"®""1- vroeger nun nuisje Konden gaan be- scne beweging, die bij de uitoefening van 1 wonen en dus met hun kinderen de hel hun zielzorg tot de overtuiging zijn geko men, dat het gebrek 'aan woningen en kerken het voor millioenen ontheemden menselijkerwijze onmogelijk maakt 'n ge zond christelijk leven te leiden. Daarom stichtte Oostpriesterhulp de „Bouworde" ais een internationale werk gemeenschap van jonge kerels, die uit liefde tot Christus en hun noodlijdende broeders en zusters minstens veertien da gen per jaar huizen en kerken helpen bou wen voor de armsten. A] deze bouwgezel len werken vrijwillig en zonder loon acht uur per dag. Wie geen tijd heeft, wegens ouderdom of ziekte ongeschikt is om door handenarbeid de daklozen te helpen, kan door een geldelijke bijdrage de arbeid det bouwgezellen mogelijk maken. Nu krijgen in Duitsland de ontheemden voor de bouw van een huis tweederde dei kosten van het Rijk in de vorm van staats- voorschotten vergoed welk geld bij wijze van huur wordt terugbetaald. Veelal is men echter niet in staat het resterende derde deel der kosten te betalen en daarom tracht men door zelf aan de bouw mee te werken toch aan een woning te komen. Dit noemt men in Duitsland Selbsthilfe. Eén man alleen kan echter weinig ver richten en de „Bouworde" helpt nu de mensen, die 's avonds na een vermoeiende dagtaak in Selbsthilfe bouwen. Door deze gratis-hulp wordt het bouwtempo versneld en worden de kosten verlaagd. Reeds de eerste activiteiten van de „Bouworde" hadden als gevolg, dat vele gezinnen een jaar vroeger hun huisje konden gaan be- van een bunker of massa-barak een jaar eerder ontvluchten. De experimenten, die in 1953 werden on dernomen, hebben bewezen dat deze hulp ook economisch verantwoord is, want de arbeidsprestatie van de bouwgezellen had een waarde, die minsten het dubbele be droeg van de onkosten aan organisatie, transport onderhoud, arbeidskleding, ver zekering enz. Ook Duitse jongemannen hun leeftijd ligt tussen 17 en 30 jaar doen aan dit echt-chrisitelijke charitatieve werk mee en verder kwamen er jonge bouwers uit Spanje. Frankrijk en België. Bij zijn aankomst te Genève gunde Mendès-France zich zelfs niet de tijd om rustig de opgestelde Zwitserse erewacht te „inspecteren". Hij ging rechtstreeks naar de op het vliegveld verzamelde le den van zijn delegatie en bleef met hen twintig minuten in conferentie. Minister Eden begaf zich onmiddellijk naar Mo- lotof, om die te sussen over de draag wijdte van de Parijse bliksem-conferen- tie. Men zal zich herinneren, dat de Rus sen Dinsdagmiddag een kwaad commu niqué de wereld hadden ingezonden, waarin Dulles komst werd beschreven als een poging om de Indochinese confe rentie te doen mislukken. Eden verzeker de Molotof, dat niets was gebeurd of af gesproken, dat een dergelijke mening kon rechtvaardigen. En als men het resultaat van de be sprekingen te Parijs, de terugkeer nl. van Bedell Smith, beziet, dan kan men inderdaad moeilijk anders, dan de con clusie trekken die dan ook vrijwel door alle waarnemers rond de conferentie ge trokken wérd dat de V.S. ziek heb ben neergelegd bij het compromis in de Indochinese oorlog, dat MenJt, 'rance izstreeft. Men kan er anderzijds echter ook de gevolgtrekking aan verbinden, dat Mendès-France, in zijn verlangen naar een zeer spoedig accoord, niet zover gaat, dat hij bereid is voor overmatige eisen van de tegenstander te capituleren. Er wordt in Genève allerwege ijverig gespeculeerd, hoe het compromis er uit ziet, dat de heer Mendès-France in petto heeft. Het staat vrijwel vast, dat een verdeling in machtszones in Vietnam er het gevolg van zal zijn. Sommigen be weren, dat de Franse premier daarbij de gehele Tonkindelta wil prijsgeven. An deren bestrijden dit. Er is intussen nie mand buiten de direct bij de onderhan delingen betrokkenen, die het juiste ant woord weet. Wat er van zij, in Hanoi paradeerden gisteren want het was ook daar 14 Juli de strijdkrachten van Frankrijk door de straten van de be nauwde stad. Het was een dramatisch schouwspel. Tanks, zojuist aah het front onttrokken, vertoonden de modder en de schotwonden van de strijd, die op enkele kilometers van de stad voort duurt. Naar wij vernemen is met ingang van Vrijdag 16 Juli aanstaande de import van tomaten uit Nederland in België wederom toegestaan. Zoals bekend werd op 14 Juni j.l. de in voer stop gezet. Dit jaar zal voor het eerst ook Nederland aan de „Bouworde" meewerken. Naar wij vernemen, zijn reeds vijf groe pen gevormd, waarvan twee beslaan uil leden van Jezuïeten-colleges, terwijl ook het „Berchmanianum", het philosophi- cum der Jezuieten in Nijmegen het voor nemen heeft fraters uit te; zenden. Tot de vierde groep behoren verscheidene jon gens uit Amsterdam en de laatste groep zal besaan uit 45 theologanten van de Franciscanen in Wychen cn Weert. Deze fraters Franciscanen zullen 26 Juli a.s. in alle vroegte met een autobus vertrekken naar Seckach in het Oderland ten Oosten van Heidelberg, waar zij zullen worden ingeschakeld bij de bouw van een vluch- teiingendorp, waartoe ook een kerk be hoort. Zij worden vergezeld door hun ma gisters en zullen een apart kamp vormen Onnodig te zeggen, dat niet alleen de door hen verleende materiële hulp van veel waarde zal zijn, maar dat ook de om gang van jonge religieuzen met de ont heemden ongetwijfeld een vruchtbare uit werking op het geestelijke leven van dezen zal hebben. Het informele overleg bij de Neder lands-Indonesische uniebesprekingen is gisterenavond geëindigd met een ver gadering, die ruim drie uur heeft ge duurd. Beide delegaties zullen thans haar respectieve regeringen op de hoogte stellen van dc stand van zaken op de besprekingen en de tot dusverre bereikte resultaten. Na afloop der vergadering werd van Nederlandse en Indonesische zijde me degedeeld, dat „wederom vooruitgang in de besprekingen kan worden ge constateerd". Gehoopt wordt aldus werd gezegd dat na de ruggespraak met de wederzijdse regeringen de Ne derlandse en Indonesische delegaties over enkele dagen weer voltallig in formele vergadering bijeen zullen komen. De vergadering van gisterenavond werd enkele keren onderbroken om de delegatieleden in de gelegenheid te stel len afzonderlijk overleg te plegen met de wederzijdse adviseurs, die overigens evenals bij de voorafgaande informele besprekingen de vergadering niet bij woonden. Naar wij vernemen heeft de verga dering geleid tot het formuleren van voorstellen voor een „overall-benade ring" van de principiële lijnen, waar aan echter geen van beide partijen is gebonden, gezien het informele ka rakter van de besprekingen. Naar aanleiding van berichten uit Djakarta, dat op de conferentie over eenstemming is bereikt over een agen da vernemen wij, dat er proceduraal geen agenda is vastgesteld. De aan de orde zijnde onderwerpen het Unie statuut en de aanverwante overeenkom sten zijn als één geheel In discussie en zijn niet los van elkaar op een agenda ondergebracht. kingen nog niet geheel hebben geleid tot een gezamenlijk uitgangspunt, kon In kringen van de Indonesische delegatie worden waargenomen, dat de na de vergadering van gisteren veroorzaakte teleurstelling had plaats gemaakt voor de hoop, dat thans spoedig concrete re sultaten kunnen worden bereikt De algemene indruk is, dat informeel de standpunten van beide delegaties el kaar zeer dicht zijn genaderd en dat het thans van de wederzijdse regerin gen afhangt gezien ook de constitu tionele beslissingen, die uit een uitein delijke overeenstemming op de Unie- besprekingen zouden voortvloeien of de conferentie binnenkort in het eind stadium zal kunnen komen. Terwijl van Nederlandse zijde na afloop van de bijeenkomst gisteren avond werd opgemerkt, dat de bespre- Het ongeluk gebeurde, toen de chauf feur van de veewagen, de 38-jarige M. J. T. v. V. uit Sneek. twee voor hem rijdende fietsers wilde inhalen en daarbij te laat een uit tegenovergestelde richting komende bus van de V.A.D. opmerkte. Door plotseling krachtig remmen slipte de veewagen en kwam in botsing met de bus. De cabine van de vee-auto werd geheel in elkaar gedrukt, tengevolge waarvan de be stuurder klem kwam te zitten en le vensgevaarlijk werd gewond. Mej. M. K., die naast hem zat, liep lichte ver wondingen op. evenals de chauffeur van de bus. de heer J. H. uit Apeldoorn en twee passagiers, de heer B. S: en mej. K. B„ eveneens uit Apeldoorn. Ook de bus werd zwaar beschadigd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1