Nieuws uit STAD en OMTREK OUDE TIJD Opvliegende bezoeker doodde caféhouder Sparta 1 tegen Excelsior '11 draw KONIN GIN-WILHELMIN A-MARS onder stromende regen Uit die goede Door Watersnood tot Water-nood Om een geweigerd glas bier Jeugd van 15 landen in Rotterdam VLAARDINGEN „Het Westen" tijdelijk drooggelegd MAANDAG 19 JULI 1954 PAGINA 2 In Vlaardingen hete koffie en thee „HONDENKIEZERS" NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT DE VEILIG VERKEERSWEEK AANGEREDEN Weinig druk op de waterleiding Naar de Laura-rit JAARVERGADERING D.R.Z. BURGERLIJKE STAND Zijn portemonnaie laten liggen Aangehouden EERSTE H. MIS SCHIEDAM SPEELT TEGEN KOPLOPER GELIJK JEUGD EN JOLIJT BOTSING Geen peuleschilletje Op Dinsdag en Woensdag a.s. 130 Deelnemers aan Wereld- Jeugdfestival Het program Het doel KNVB AFD. ROTTERDAM Competitie-indeling 195455 nijverheidsstraat zag twee TOESTAND Mr H. WILTON GAAT GOED VOORUIT NEDERLANDSE UITVOER VAN EIEREN AUTO-ZEGENING Slecht punt VERGIFTIGINGSGEVAL HM ROTTERDAM ROTTERDAMSE VEEMARKT Na de hele Zaterdagmorgen een onon derbroken regenbui te hebben laten neer dalen, had Koning Pluvius tussen drie en vier uur een korte rust genomen. De ruim 1400 wandelaars, die ondanks het slechte weer naar Schiedam gekomen waren om aan de tiende Koningin Wilhelmina Mars deel te nemen, putten hieruit moed en begonnen hun tocht vol optimisme. Doch hoe kortstondig was de vreugde van het droge weer! Want nauwelijks had den de deelnemers de stad verlaten of de ontwaakte vorst zette de hemelsluizen wagenwijd open en liet de regen in strie mende vlagen nederdalen. Het mocht hem echter niet gelukken de wandelaars hun moed te ontnemen. Integendeel! Zij lieten het natte en gure weer langs hun koude kleren glijden en liepen zingend langs de wegen, totdat zij de finish bereikt hadden. De klok van het stedelijk Gymnasium sloeg drie uur, toen de Adelborsten uit Den Helder als eersten het bevel kregen om af te marcheren voor de tocht van 30 kilometer. Zij werden gevolgd door nog 16 groepen van Land-, Lucht- en Zeestrijd krachten, door de individueel deelnemende burgers. E arachter kwamen de verenigingen en scholen, die ingeschreven hadden voor de mars van 18 of 12 km. Via de Broersvest en de Lange Kerkstraat, die door de politie vrij gehouden werden trok de lange stoet in de richting van het stadhuis om te defi leren voor de burgemeester en mevrouw Peek, de wethouders en verscheidene le den van het erecomité voor deze mars. Daarna splitste de stoet zich in drieën, om de eigenlijke route te volgen. De militaire groepen waren, gehuld in gascapes en met door een helm gedekte hoofden, het best beschermd tegen de re gen; de mannen van de PTT hadden veel plezier van hun dienstpetten; de meisjes en jongens waren er, in dunne jurkjes en blousen gekleed, eigenlijk het slechtst er aan toe, maar zij zongen onvermoeid en bewaarden een goed humeur. Vriendelijke bewoners van Vlaardingen boden hete koffie en thee aan, het gejuich van de mensen in Maassluis deed de. wan delaars er een schepje opgooien. Uitval lers waren er weinig, de bereidwillige E.H.B.O.-helpers behoefden maar zelden in te grijpen, ook niet wanneer de Ben jamin van de 12 km., een vierjarige dreu mes uit Vlaardingen, aan de hand van zijn vader voorbij stapte. Het werkcomité had inmiddels het eind punt verlegd naar het Beursgebouw, dat spontaan door de gemeente beschikbaar was gesteld. De eerste groep arriveerde daar. druipnat, om half zes en gedurende de avond kwamen alle andere groepen binnen. Van het feestelijk slot van de avond kwam onder deze omstandigheden niet veel terecht; veel deelnemers gaven er de voorkeur aan direct naar huis te vertrek ken om zich van droge kleren te voor zien. Slechts een groep uit Leerdam was zo verstandig geweest om reservekleding mee te brengen en de jury gaf dit vendel naast de eerste prijs ook de titel van „de wandelsport meest propagerende groep". Deze uitspraak werd door de „droge" Leerdammers met luid gejubel ontvangen. Aan bloemen ontbrak het niet, er was zelfs een dame die zeven ruikers had meege bracht. Het optreden van de artisten had een rommelig karakter, hetgeen begrijpe lijk is, want de Beurs beschikt niet over een podium. De voorzifter van het werkcomité, de heer Van Ooy, deelde nog mee, dat het in de bedoeling ligt om hun, die wel inge- In de „Stand", doet een belangstellende verschillende vragen omtrent de toepas sing der kieswet, waaronder ook deze, "f de hondenbelasting iemand kiezer kan ma ken voor den gemeenteraad? De „Stand" vindt het wel zonderling, dat een hond zijn eigenaar kiezer maakt, maar.... naar de letter der wet is het verdedigbaar. Men zal dus naast de verschillende variteiten van loon-, huur-, spaarbank- en andere kiezers, ook krijgen: hondenkiezers? Hoe moeten ze eigenlijk heeten? (Nwe Schiedamsche Courant, van 31 Ja nuari 1897). OAGPtAO VOOf» SCHIfPAM fN schreven hadden, maar niet gestart zijn, de gelegenheid te geven deel te nemen aan een inhaalmars, welke eind September ge organiseerd zal worden. De uitslagen in de diverse groepen waren als volgt: 30 km. A. Militairen: 1. Adelborsten Den Helder; 2. Kaderschool Infanterie, 's Hertogenbosch; 3. B.K.L. Leiden; 4. School Cie Verbindingsdienst Utrecht. De defileerprijs, aangeboden door Z.E. de minister van Oorlg, ging naar het korps Geneesk. Troepen te Ermelo. De com- mandoprijs ging naar de Adelborsten, een aanmoedigingsprijs naar de Marva. B. Semi-militairen. 1. Rode Kruis, afd. Beveiliging;2. Wilton Fijenoord; 3. PTT Schiedam. C. Burger-groepen: 1. Oranje-Garde, Leerdam; 2. Gusto, Slikkerveer. 18 km. A. Scholen: 1. Koningin Juliana- school, Schiedam; 2. Prinses Beatrixschool, Schiedam; 3. Koningin Wilhelminaschool Rotterdam; 4. ds De Stoppelaarschool, Rotterdam; 5. Koningin Wilhelminaschool B Schiedam. B. Jeugdgroepen: 1. Nieuw Leven, Put ten; 2. DOT, Overschie; 3.Jeugd Verkeers- brigade, Rotterdam; 4. Gymn. Ver. Juliana Schiedam; 5. Oranje Garde, Zuilen. 12 K.m. Verenigingen: 1. Hollandse Schotten, Scheveningen; 2. Speeltuinver eniging Kindervreugd A Ridderkerk; 3. Speeltuinvereniging Kindervreugd B Rid derkerk; 4. DOT Overschie. Scholen: 1. Bernard Pieterschool, Roten terdam; 2. Park Rosenburgschool. Rotter dam; 3. Koningin Julianaschool Kethel; 4 Prinses Beatrixschool Schiedam. Zaterdagmiddag is hier ter stede de Kon. Wilhelmina Mars gehouden, waarvoor ondanks het slechte iveer een grote belangstelling bestond. Enige groepen deelnemers tijdens het défilé voor het stadhuis. De Vereniging Veilig Verkeer heeft tij dens de Veilig Verkeersweek een winst geboekt van 206 nieuwe leden en 5 dona teurs. In de Lange Kerkstraat is Zaterdagmid dag de 4-jarige H. v. d. M. wonende Nieu we Buurt, toen hij plotseling de rijweg overstak, aangereden door een bestelauto. Het jongetje bekwam verwondingen aan de linkerknie en werd ter plaatse door een lid van de E.H.B.O. verbonden. Als gevolg van een te Rotterdam ont stane storing is ook de druk op de water leiding hier ter stede geringer dan ge woonlijk. De burgerij is door middel van een geluidswagen gewaarschuwd. Men ver trouwde, dat het euvel hedenmiddag ver holpen zou zijn. Vanmiddag is een groep van elf leden van het Schiedamse politiecorps onder leiding van hoofdagent M. den Uyl naar Alphen aan de Rijn vertrokken, om daar evenals verleden jaar aan de Laura-rit deel te nemen. In de bovenzaal van café de Amstelbron zal de Schiedamse Voetbalvereniging D. R.Z. hedenavond haar algemene jaarver gadering houden. GEBOREN: Henriette F. d. v. S. Hard- jono en J. Esschijdal; Maria H. d. v. J. A. N- Hoelaars en M. M. v. d. Klink. OVERLEDEN: M. M. J. Blom, 76 j. wed. van P. P. Niessen. De 24-jarige blokwerker van de N.S. N. de R„ wonende alhier, liet Zaterdag in de hal van het station zijn portemonnaie, inhoudende 110, waaronder ook zijn va- cantiegeld, even liggen, om zijn fiets uit de tunnel te halen. Toen hij terugkwam, was de portemonnaie verdwenen. De politie heeft in een café de 26-jarige monteur v. L. uit Meerssum aangehouden, die door de politie te Valkenburg wegens verduistering en flessentrekkerij gezocht werd. Zondag 25 Juli a.s. zal weer een bij zondere dag worden voor de St Liduina- parochie, meer in het bijzonder voor de gehele familie Koning, want. dan zal de jongste zoon en broer pater Theo Koning S.M. zijn eerste plechtige H. Mis opdra gen. De oudste zoon. pater Joop Koning S.M zal dan de feestpredikatie houden. Niet alléén deze twee zonen van de heer en mevrouw Koning zjjn in de geestelijke stand doch ook nog twee dochters, n.l. zuster Celestino O.P. in Berg en Bosch te Bilthoven en zuster Tarcisia in het klooster der Clarissen-Capucijnessen te Duivendrecht. We spreken de verwach ting uit dat vele parochianen de Hoogmis zullen meevieren. 's Middags tussen 2 tot uur is er in „Don Bosco", Lange Haven 92 gelegen heid de neomist te feliciteren. Ondanks de vele regenval van Zaterdag en Zondag was het Schiedamveld prima te bespelen en waren de spelers zo geluk kig, dat Pluvius voor enkele uren het bijl tje er bij neer gelegd had. Het nog vrij talrijke publiek heeft kun nen genieten van een goede partij honkbal zoals te verwachten was van twee ploegen die resp. de eerste (H-C.K.) en de derde plaats (Schiedam) op de ranglijst innemen. Het resultaat van deze wedstrijd was, dat de ZwartlWitten de Haarlemmers een punt ontfutselden door een 1-1 gelijk spel te spelen, waarmede het Rotterdamse Neptu- nus zeer gebaat is en dit het lot nu weer, met 1 punt achterstand op H.C.K. in eigen hand heeft. In de eerste inning kwamen spoedig twee Haarlemmers op de honken door 4 wijd. De bijzonder goed spelende le honk- man der gasten J. Telix gaf een hoge slag bal in het verre veld, die uit de hand schoen van de midvelder G. F. Zonneveld in de handschoen stuitte van de goed achter hem opgestelde G. Stolk. De loper op het tweede honk dacht, dat de bal niet gevangen was en ging prompt lopen. Met een snelle aangooi uit het verre veld naar de korte stop sneuvelde hij tussen tweede en derde honk, zodat met alleen het eerste honk bezet, de toestand voor de Schiedam mers veel rooskleuriger werd. De derde man der Haarlemmers sneuvelde op het eerste honk. Ook de gastheren wisten niet tot scoren te komen ondanks de 1 honkslag van J. v. d. Touw en de 4 wijd- Dit beeld van de eerste inning herhaalde zich in de 2e en 3e inning. Steeds mensen op de honken, maar steeds bleven de ver dedigers de baas. In de ie inning konden de Haarlemmers, profiterende van een misverstand tussen de korte stop en de eerste honkman der Zwart-Witten, hun eerste man over de thuisplaat brengen (stand 0-1). In de volgende inning gingen de Haarlemers weer voor nul aan de kant. Maar Schiedam zag kans, eveneens ge bruik makende van fouten in het H.C.K. binnenveld, Reynierse over de thuisplaat te brengen. Stand 1-1 gelijk, waarin het resterende gedeelte van de wedstrijd geen verandering meer bracht. Ondanks het slechte weer in het week end otch nog een geslaagde honkbalmid dag, waarop de Zwart-Witten hun goede vorm der laatste weken nogmaals beves tigden. Het tweede negental zag door de regen val de wedstrijd uitgesteld. Dinsdag Westen: Spelavond, speelplaats Thor- beckeschool, Nieuwland. Aanvang 7 uur. Kethel: Autopedwedstrijd, Lijsterbes laan. Aanvang 7.15 uur. Woensdag Oosten: Poppenkastvoorstelling, speel plaats Pr. Beatrixschool, B. Ballotsingel. Voor kinderen van 4, 5 en 6 jaar. Leiding: ..Het Singelkwartier". Ouders geen toe gang. Gecostumeerde optocht „Zwaan kleef aan". Verzamelen 7 uur. Stephensonstr., naar speelplaats Pr. Beatrixschool. Op de Rotterdamsedijk draaide giste ren de chauffeur H. uit Rotterdam zijn auto plotseling in de richting van Wilton- Fijenoord. Hierdoor kwam hij in botsing met de motorrijder L. d. M. uit 's Graven- zande. Deze viel en liep een gebroken linkerbeen op, alsmede hoofdwonden. Hij moest in het Gemeenteziekenhuis ter verpleging worden opgenomen. Zaterdagavond omstreeks half twaalf heeft de ongeveer 65-jarige F. A. R.. eigenaar van het hotel-café, „Groene- vvoud" aan de Groesbeekseweg te Nüme gen op tragische wijze dc dood gevonden Omstreeks genoemde tijd bezocht een nog onbekende man het café, die een glas bier bestelde. Om nog met vastgestelde reden weigerde de heer R. aan de bezoe ker het glas bier, waarop tussen de on bekende en de heer R. een vechtpartij ontstond. Op een gegeven ogenblik kon de heer R. zich van de onbekende ontd-u.n en hij liep de gang in ten einde telefo nisch de politie te waarschuwen. In de gang diende de onbekende de heer R. een vuistslag toe, tengevolge waarvan deze viel en met het hoofd op de hardstenen drempel tussen café en gang terecht kwam. De dood trad onmiddellijk in. He' slachtoffer had een gapende wonde boven het rechteroog. De aanvaller maakte zich direct uit de voeten. Onmiddellijk werd politie en gees telijke hulp gewaarschuwd. Het stoffelijk overschot van de heer R. werd naar het Canisiusziekenhuis overgebracht De Nij meegse politie stelt een onderzoek in. Het staat nog met vast, dat de heer R. gedood is door de slag welke hij in de gang van zijn aanvaller ontving, of dat het slacht offer door de val gedood is. E/enmm staat vast of de slag met de vuist dan wei met enig voorwerp is toegebracht. De heer R. was in Nijmegen een be end.- figuur; zijn plotseling heengaan op zulk een tragische wijze heeft diep- r uk gemaakt. Vermoed wordt, dat de neer R de onbekende bezoeker de consumpt'e weigerde in verband met schuld, welke laatstgenoemde bij de heer R. had. Niet alleen door de burgemeester maar ook door de vertegenwoordiger van d« directie van de Shell uit Den Haag, de heer Appels, werd de nadruk gelegd op het aandeel van mevr. Van der Vlies bij de opbouw van het bedrijf. POLITIENIEUWS. In een uitrit op de Oosthavenkade maakte de arbeider J. van B. uit Vlaar dingen met zijn been bekneld tussen een vat en de muur. Met een beenbreuk werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Schiedam overgebracht. Vrijdag geraakte de 31-jarige M. O., alhier, met zijn rijwiel in de Oude Haven, nabij de meubelfabriek van de firma Spreq. De 18-jarige Blqksloot uit Schie dam, die dit zag gebeuren, sprong ge kleed te water en slaagde er in, de dren keling O. naar de kant te brengen. Om standers stonden klaar om het slacht offer op het droge te brengen. Ook het rijwiel werd uit het water gevist. O. was lijdende aan een ziekte, waaraan het on geval moet worden toegeschreven. A. H. v. d. Linde kreeg nu de steun van A. Ruiterman. Ruiterman is nu eenmaal geen rustige cricketer en ook nu begon hij prompt met het bat te zwaaien, waar- Excelsior speelde gisteren tegen Sparta i youngster W. Bruning bowlden of, hun 1 door mét vaak gelukkig geplaatste slagen in Rotterdam. Het weer was nu niet bc- leven ervan afhing, bijgestaan door goed het Sparta totaal snel omhoog ging. Van paald aantrekkelijk om een party cricket fielden en wicketkeepen. Van de aanvang werd het 71, maar t on ookRui- tc spelen, maar ondanks dc zware regens j af moest Sparta ondervinden, dat het nu vwHisamers heeft het toch nog een draw uit deze wed- ernst was met Excelsior. Zij openden met 1 H. A. van der Linde en J. Sonneveld. 76ste Jaargang No. 22511 De kantoren der Redactie en Adm.nl- stratit zijn gevestigd te Schiedam Dam 13, telefoon 98152 Gironummer 59'J94:t Abonnementsprijs 8 25 per kwartaal f i i3 per uiisiiO 1 5tt oer a/eek Aiveii' iivwbf op gewone KoloinoreeUl, C ,.ir oer mi,meier ,,»>al.e uigczoriuen IVIeUeiieiIngen op redactionele tip contract geuren lagere tarieven, welke milt i per uilltlmelei noogte op de isiliinr.imiaue o! Dij de erkende ad- v ii, ii ive>kii gtiaar zt)n Kim pluenen (kleine advertentien) tot woorden i" cent EIK woord meer 8 cenl Manrnurn 8e woorden Plaatsing uitsluitend Dy vuoruilDetallng Am aaverrenlie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Kegelen »oui tiet Advertentiewezen. strijd kunnen slepen. Excelsior, dat nog steeds niet op volle kracht speelt (Dries en Bakker Huet en Ter Braak waren afwezig) mag alleszins tevreden zijn over het bereikte resultaat. Wij hopen slechts, dat Excelsior nu zijn vorm terug kan vinden en, dat a.s. Zon- i dag tegen Quick uit Den Haag weer eens I een overwinning geboekt zal worden. Door de zware regenval werd eerst om ongeveer half twee met spelen begonnen. Excelsior trok het eerst naar de wickets en wie dacht, dat Excelsior het daar wel niet lang zou maken, omdat het wicket I door het vele water ook uitermate moei lijk te bespelen was, kwam bedrogen uit. Excelsior opende zijn innings met de batsmen A. Oosterholt en de jeugdige Th. Hengst. Beide batsmen batten uiterst voorzichtig en solide. De runs kwamen in een zeer langzaam tempo, maar toch boek ten de Sparta bowlers L. de Bruin en A. Ruiterman geen succes. Op 16 viel iiet eerste wicket. Th. Hengst ging zeer onver standig run out. Dit was jammer, daar deze knaap overigens zeer verdienstelijk stond te batten. J. Oosterholt kwam nu zijn broer steu nen. Tot groot genoegen van ieder kwam J. Oosterholt dit seizoen nu eindelijk eens los en ook zijn broer Anton Oosterholt liet zich niet onbetuigd. J. Oosterholt vestigde de aandacht op zijn aanwezigheid door Sonneveld in zijn eerste over voor 10 runs weg te slaan. (2 maal 4). Toen moest ook deze freehitter het echter kalm aan gaan doen, want de Spartanen gaven de runs zeker niet cadeau. De beide Oosterholts lieten zien dat geduld beoefenen een schone zaak is, maar zij vergaten toch het scoren niet. Eerst op 77 viel het tweede wicket, toen J. Oosterholt door Sonneveld werd gebow- led. Zijn 31 runs waren van onschatbare waarde voor Excelsior en gaven weer goede moed voor de toekomst. Na deze fraaie start kwam er even een inzinking in de Excelsiorgelederen. Van 77 voor 2 werd het 108 voor 8. De Excelsior- staart kwispelde echter nog geducht. Th. Bierhuizen en invaller veteraan Walbeek sloegen er geducht op los met het gevolg, dat de punten in snel tempo op het bord verschenen. Van 108 werd het 132 alvo rens Walbeek door Meeken werd gevan gen op het bowlen van de Bruin. Bruning en Bierhuizen voerden het totaal tot 140 runs op. Bierhuizen bleef met 22 runs not out, waarmede hij Excelsior een goede voorsprong gaf op het totaal van Sparta. Sparta heeft heel wat bowlers in de aanval moeten betrekken. L. de Brüin bowlde 2 voor 24, A. Ruiterman 1 voor 28, J. Sonneveld 4 voor 32 en A. H. van der Linde 2 voor 24. Wie van de Spartanen had gedacht dat het punten maken op de gehavende Excel- i sioraanval een peuleschilletje was, heeft aan den lijve ervaren, dat dit anders uit heeft gepakt. De geroutineerde Koos Oosterholt en de Reeds toen het scoringbord 3 runs aan wees bowlde J. Oosterholt J. Sonneveld. Borrani kwam hierna in. Hij mocht 1 bal van J. Oosterholt trachten te aanschou wen, maar de tweede bal werd ook hij door J. Oosterholt gebowled. Twee wic kets neer voor slechts 3 runs gaf Excel sior zo mogelijk nog meer moed. Wenne- ker kwam hierna in. Toen het scoringbord 16 runs aanwees werd hij door wicket- keepgf Bierhuizen gevangen op 't bowlen van W. Bruning. A. v. d. Linde kwam nu zijn broer versterken. Het totaal van Sparta was nu niet bepaald om naar huis te schrijven, dus begon hij maar zeer voorzichtig zijn innings op te bouwen. Ook zijn broer nam geen enkele risico en zo klom het totaal van Sparta lang zaam omhoog. Op 41 kwam er een nieu we scheiding, toen openingsbat H. v. d. Linde door Bruning werd gebowled. Hij had geen fraaie, doch wel een uiterst nut tige 20 runs voor zijn club vergaard. terman de kleedkamers gaan opzoeken. Hij Werd door W. Bruning op eigen bowlen gevangen, na een harde 21 (2 x 2, 2 x 4, 1 x 6). Knupfer, die hierna inkwam werd zon der, dat hij tot scoren kwam door Bruning gebowled. Met grondhout en A. H. van der Linde op de mat speelde Sparta zonder verder wicketverlies de tijdcuit. A. H. van der Linde bleef met een zeer goede 35 runs not out. Het totaal van Sparta werd 92 voor 7. De bowlingcijfers van Excelsior waren: J. Oosterholt 2 voor 43 en W. Bruning 4 voor 31. Wicketkeeper Bierhuizen van Excelsior, die in verband met familieomstandigheden weg werd geroepen werd zeer behoorlijk vervangen door de jeugdige Th. Hengst. Na het slechte spel van de laatste we ken valt er dus voor Excelsior weer een succesje te noteren en zoals wij reeds in de aanhef hebben gezegd, hopen wij dat Excelsior a.s. Zondag, wanneer het Quick uit Den Haag ontvangt weer goede resul taten zal kunnen boeken. Dinsdagavond a.s. om ongeveer half 8 zullen per boot aan de Leuvehaven te Rotterdam arriveren 130 jongelui tussen de 16 en 18 jaar uit de Ver. Staten. België, Luxemburg, Denemarken, Noorwegen, Zweden, Finland, VVest-Duitsland, Oosten rijk, Griekenland, Italië, Zwitserland, En geland, Frankrijk en Nederland. Het zjjn leden van de FACAÏ f Vriendschap onder kinderen en jeugd over de wereld), die hun tweede internationale Jeugdfestival hebben georganiseerd, ditmaal in Neder land en op hun rondreis Rotterdam aan doen, waar ze tot Woensdagmiddag blijven. Dinsdag zal de Rotterdamse Korfbal- bond de gasten na hun aankomst naar het sportveldencomplex aan de Gordelweg begeleiden, waar een korfbaldemonstratie wordt gegeven en een ontvangst In de cantine zal plaats vinden. Daarna volgt een wandeling door Rotterdam en om 10 uur wordt de dag besloten met een gezellig dansuurtie aan boord, waaraan ook Rot terdammers zullen deelnemen. Het gemeentebestuur van Rotterdam blijft niet achter. Het biedt Woensdag morgen een rondrit per autobus door het herrijzend Rotterdam aan, welke reeds om half 9 begint. Daarna wordt het gezel schap te 10 uur ontvangen door het ge meentebestuur in de Burgerzaal, waarna de deelnemers zich te ongeveer 11 uur weer aan de Leuvehaven inschepen om koers te zetten naar Zierikzee. De Stichting FACAY, waarvan het se cretariaat te New York is gevestigd, stelt zich ten doel. het dienen van de vrede door bevordering van de vriendschap tus sen jongeren in internationaal verband. Zij tracht dit doel te verwezenlijken door het verschaffen van correspondentie adressen, het uitwisselen van Kerstge schenken. plakboeken, tekeningen, foto's, schoolkranten, postzegels, tijdschriften, enz en het organiseren van internatio nale jeugdcongressen ter versteviging van vriendschapsbanden. Het eerste jeugdfestival werd gehou den in Oostenrijk in December 1953. Ne derland werd uitverkozen voor het 2de festival, waarvan H. M. de Koningin de Beschermvrouwe is. Minister mr Cals zit in het ere-comit.é evenals de Rotterdam se burgemeester. Gisteren arriveerden de deelnemers in Den Haag, waar vandaag, in de Ridder zaal. het festival is geopend. Maandag begint een: boottocht door Nederland die 5 dagen zal duren en verzorgd wordt door de Stichting Watertransport .te Rot terdam. Op 24 Juli wordt het festival ge sloten. Laat ons hopen, dat het wat pret tiger weer wordt! "in de Officiële Mededelingen van de K.N.V.B. afd. Rotterdam, is onderstaande indeling gepubliceerd voor de competitie 1954-1955 le klasse A AVO, AVS, GLZ, Hekelin gen, Hurricanes, Nestoro, Noorderkwar tier, Roga SVDPW WF. le klasse B Bloemhof, Demos, Dilet tant, LMO, Het Noorden, Oud-Beijerland. Progress, SFC, Tediro. Ursus. le klasse C DJS, DOK, Eureka, Ger minal, Hellevoetsluis, Martinit, RCR/DKS. Saturnus, Schiedam. Sportvogels. 2e klasse A Activitas. Blijdorp, DOZ, Florissant, Groen Witten, GVMD, Spor- tiefia, TOGB, VND, Voorwaarts. 2e klasse B Crooswijk, DPB, St. Lode- wijk, NRC, Onit, Ons Huis, Pechvogels, RET, Vierpolders, Wico. 2e klasse C ASB, Luno, RVVB. Singe- kwartier, Soag, SSAVR, SVDP, WCK, Zwart Wit. 3e klasse A HAV BEDRIJVEN OFFICI5EL OPENEN De Nijverheidsstraat belooft wonderlijk nyver te worden. Tweemaal op één dag heb ik het genoegen in deze straat in de Westelijke industriepolder de officiële opening van een bedrijf bij te wonen. In dien dat zo doorgaat ziet het ernaar uit, dat ik deze polder met mijn bezoek moet gaan frequenteren. Aldus sprak burgemeester mr J. Heus- dens, tijdens zijn toespraak bij de opening van het garagebedrijf P v d. Vlies aan de Nijverheidsstraat 10. Dat was Zater dagmiddag. s Morgens had de burge meester een toespraak gehouden ter ge legenheid van de opening van het transportbedrijf Gebr. Hooymeyer aan de Nijverheidsstraat 24. Er is een merkwaardige analogie tus sen deze bedrijven, zo vervolgde de bur gemeester- Beide ondernemers zijn met niets begonnen en hebben door dag en nacht te werken een bloeiend bedrijf op gebouwd, waarvan ,wq hier de manife statie zien. Ik kom bij de vestiging in deze industriepolder steeds met mensen in aanraking met een verkwikkende onder nemingsgeest, waaraan je Je eigen daden drang steeds weer kunt scherpen. In deze polder beleven we niet het spectaculaire, waarmee de vestiging van groot-bedrq- ven gepaard pleegt te gaan, waar de totstandkoming van kleinere bedrijven. Bq de opening van het transportbedrijt Hooymeyer ontwaarden we de gemeen telijke autoriteiten: burgemeester mr J- Heusdens. de wethouders T. de Bruyn en H. K. van Minnen en de gemeentese cretaris C. v. d. Linden. Voorts de Rijks- hoofdinspecteur van het. Verkeer, de heer J. J. Oster en de chef van de afdeling Goederenvervoer, de heer W. D. Delfos. In de toespraken kwam naar voren dat dit transportbedrijf een nieuw element vormt in het Vlaardingse bedrijfsleven. Terwijl ik me omtrent de antecedenten van de heren Hooymeyer heb moeten laten voorlichten, hebben wij met u vaak contact gehad, zo wendde de burgemees ter zich tot het echtpaar Van der Vlies. Door Uw producten. Zowel ik persoonlijk als het gemeentebestuur. Ik kan verkla ren dat we met uw producten zeer te vreden zijn. In tegenstelling tot vele openingen heeft u ons eerst door uw be drijf en uw showroom rondgeleid en heb ben wij ons hiervan op de hoogte kunnen stellen alvorens u toe te spreken. Ik kan hiervan zeggen: het is af. De algemene toestand van mr H. Wil ton, de voorzitter van de Kon. Ned. Lawn Tennis Bond, die drie weken ge leden in Zuid-Frankrijk een ernstig auto-ongeval had, is in de laatste dagen aanzienlijk verbeterd. Mr Wilton wordt op het ogenblik, sedert het ongeval, in een ziekenhuis te Marseille verpleegd. Houdt de verbetering aan, dan kan hij over enkele weken naar Nederland worden vervoerd, waar dan de breuk van het dijbeen (dat nu met rekverban- den in het gips ligt) operatief kan wor den behandeld. Ook de genezing van de hoofd- en borstkneuzingen vordert goed. Voorlopig zal de heer Wilton echter nog wel enkele weken in het ziekenhuis te Marseille moeten blijven. Volgens opgave van het Nederlandsch eiercontrolebureau werden in het eerste halfjaar van dit jaar 871.926.890 verse kip- penelren voor de uitvoer goedgekeurd, waarvan 495 millioen in het eerste kwar taal en 377 millioen in het tweede kwar taal. Duitsland was de grootste afnemer met ruim 727 millioen stuks, voorts werden in de eerste helft van dit jaar nog uitge voerd 1.967.070 tweede soort kippeneieren 5.347.451 broedeieren, 2.053.440 koelhuis- kippeneieren, 14.278.620 verse eendeneieren en 28 800 kalkerndeneieren. Men meldt ons uit Delft Op Zaterdag 24 Juli zal voor de St. Josephkerk aan de Burgwal de autozege ning plaats vinden. Na het rozenhoedje en de gebeden ter ere van Maria van Jesse zal op die avond te 7 uur een plichtig Lof worden gecelebreerd. Daarna zal achter in de kerk bij de kapel van St. Christoffel het officiële reisgebed worden gezongen. Voor de zij-uitgang bij de Molenpoort zal dan daarna te ongeveer kwart voor acht de zegening van luxe- en vrachtauto's plaats vinden, alsmede van motoren, scooters, bromfietsen en fietsen. Op Zondag 25 Juli, de feestdag van de H. Christoffel, zal te 8.45 in de St. Joseph kerk de Hoogmis worden opgedragen voor de levende leden van de Sodaliteit van de H. Christoffel. De steenkolenproductie (incl. opkoop) van de Oost-Borneo Mjj N.V. over Juni 1954 bedroeg 4.450 kgt, terwijl de petro- leumproductie volgens van de „Konin klijke" ontvangen berichten binnen de m.c. „Muara" gedurende Juni 1954 be droeg 8.560 kgt. Abbenbroek, HAV HWS, Puttershoek, Steeds Hoogc". r-uuersriueK., oieeus - rise, SVO, USC, Varkenoord, West End 3e klasse B Afrikaander Boys, DESV, GEM. Grijsoord (bij toelating). H Kor tenaer, OBR, OHVV, TOGZ, VIR. 3e klasse C Don 5°s,c°' ?[HS, PId>. OML, Pantserboys, Postef, RJB, Rood Groen, Schiedamse Boys. o- i,iasse D Boulevard Boys. Flos, GBR, Hagero, Radio, Smeetsland, VBP, VOB, ZVC. 'V- bc leerlingen van de hoogste klas der St Jozefschool, die Zaterdag de school voor goed verlieten, hebben hun trouwe „overzetster' van het pontje over de Veile vest, mevrouw Van Vliet, een bloemenhulde gebracht. Klaarblijkelijk doordat de grond was gaan werken en er verzakkingen optra den door de onmatig-vele regens is een der hoofdaderen van de Rotterdamse drinkwaterleiding gesprongen, waardoor het westelijk deel van Rotterdam alsmede Overschie, Delft en Vlaardingen met een watergebrek te kampen kregen, omdai de indruk moest worden verlaagd. Man is met man en macht aan4.E.en. werk getogen en wanneer er geen tee vallers zijn, hoopt men het euvel mo ochtend te hebben verholpen. Zondagavond omstreeks 1?uur Rotterdamse drinkwaterleiding g meerd, omdat er een vloedgolf door het plaveisel brak, juist en Een staat bij de hoek van Binnenweg en Een- drachtsweg te Rotterdam. kki_ Het was wel een zeer ^uk^g punt, want hier loopt de grote 1250 m.m. trjinS- Dortleiding een der hoofdaderen van de waterleiding. Was het eeni meter verder gebeurd, men zou het nauwelijks in de watervoorziening hebben g „_j Het allereerst moest dit gedeelte van de buis worden drooggelegd, waarvoor allerlei afsluitingen ™oe^nd Plaa|s vin den en de buis moest worden leegge pompt zowel ter plaatse als aan de Gou- vernestraat en de Westersingel. Men liet er zelfs 's nachts de Westei singelfontein voor doorspuiten. Men heeft nu de werk- kuil afgedamd om de gehele buis vrij te krijgen Ten aanzien van de watervoorziening moest, de toevoer voor de droogvallende gebieden geschieden via de hoofdaderen van Noord en Zuid. De zuidelijke hoofd leiding loopt via de Maastunnel. Dit leidde tot drukverlaging, die in ieder geval beter is dan algehele stagnatie. Zaterdagavond omstreeks 10 uur heeft zich ten huize van de fam. v. L. te Reeu- wijk een vergiftigingsgeval voorgedaan, hetwelk de ruim 42-jarige huisvader J. v. L., vader van 5 kinderen, van beroep bpomkweker-bloemenhandelaar, het leven heeft gekost. Het slachtoffer schijnt in aanraking te zijn geweest met nicotine. De Rijkspolitie heeft het stoffelijk over schot in beslag genomen en overgebracht naar 's-Gravenhage alwaar sectie op het lijk zal worden toegepast. De kiosk aan de rand van het meertje, waarin de gesprongen buis zit. Passage Theater: Calamity Jane (a.l.) Mandorra (14 jaar). Monopole Theater: De gevangene van Madorra (14 jaar). Stedetqk Museum: Dagelijks van 2 tot 5 uur. Tot 31 Juli óók Van Goghtentoon- steiling. R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek Geopend iedere middag van 2—4 uur, behalve Maandag en_.'®jere avond van 7—8.30 uur, behalve Donder dag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H. Hartkerk) Dinsdag avond van 6.30—8 uur; Vrqdagavond van 78 uur uitlenen van boeken. Kethel R K. Ver, Geb. Uitreiking elke Zondag na 'de Hoogmis. De nachtdienst wordt deze week waar genomen door Apotheek Gouka en Co., Groenelaan 127. TONEEL EN MUZIEK Dinsdag 20 Juli Schouwburg, 8 uur: ,,De kat en de straf schop" Beatrixzaal Groothandelsgebouw j, 7 en 9.30 uur: „Zomersnufjes". BIOSCOPEN Programma's van i6 t.m. 22 Arena: City Lights 114 i.)c?.pl(!.9'' n?t *areu ener wereldstad (18 IJ; Cenir° K slang van de Nijl (14 Ui ®neRa„Cbm is een heks (18 U: Colo^eum. Rob nson Crusné en Co la.l.i; Harmonie. Gestolen liefde (18 1.1 Lutusca- Mallemolen (a.l.). f^u*.orDe Vogei- koopman ,14 U Passage 'fcWedam,Calamity lane (air Prinses: Duel op de zeebodem 114 I - Hex- Het Zwarte Commando 114 U. 't Venster: Les Belles de nuit (a.l.); Victoria: The Glenn Miller Story ia.1.). ROTTERDAM, 19 Juli. Aanvoer in totaal 1834 dieren als 1137 vette koeien en ossen 697 var kens Prijzen vette koeien le kw. 2.78—2 96 2e kw. f 2.68—2.78, 3e kw. 2 202.60: varkens (levende gew.) le kw. 1 98. 2e kw. f 1 96, 3e kw. 1.94, alles per kg Vette koeien aan voer Iets minder, handel kalm, prijzen iets la ger. prima's boven notering. Varkens aanvoer groter, handel traag, prijzen lager, zware var kens moeilijk te plaatsen, enige prima's boven notering.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2