door A.K.U. Middenstand in een plattelands gebied van Noord-Brabant Ik deed de was voor een ander Chefarine „4" doet wonderen Nederlands eregraf te Lübeck Vier Amsterdamse jongens voor de Rechtbank Proefproductie van nieuwe vezel Informeel overleg nog niet beindigd Plassenscbap Loosdreclit Sociaal-economisch onderzoek door E.I.M. Kapittel der Paters Capucijnen Verbond van tussen Bijzondere eigenschappen U oliegl nu do de was heen! PAGINA 3 WOENSDAG 21 JULI 1954 De Uniebesprekingen Donderdag voortzetting Koos Provinciaal en definitoren HANDELSBESPREKINGEN MET DUITSLAND WORDEN HERVAT JONGEN TRAPTE OP PROJECTIEL BOSSCHE SINGELS VERLIEZEN HUN IEPEN Grote belangstelling BEROEMDE GENEES MIDDEL EH IN EÉN TABLET Advertentie TOUR DE GENEVE. Dc bijeenkomst van de Nederlandse en Indonesische delegaties voor dc Uniebc- sprekingen, die gisteravond werd gehouden en duurde van 19.30 tot ruim 23.00 uur, heeft het informeel overleg nog niet tot een einde gebracht. Donderdag aanstaande te 10.00 uur zullen de delegaties wederom informeel vergaderen. Van Nederlandse zijde is gisteravond na afloop verklaard, dat ,,er weer enige vorderingen zijn gemaakt". Een antwoord op de vraag, wanneer een hervatting van de formele besprekingen kan worden te gemoet gezien, kon niet worden gegeven. Zoals reeds werd gemeld zijn ter sprake de door beide partijen, na ruggespraak met de wederzijdse regeringen, voorge stelde wijzigingen op de principiële over eenstemming, die tijdens het informeel overleg van de vorige week erd bereikt. De informele bijeenkomst van gister avond werd van Nederlandse zijde bijge woond door minister Donker, mr Blom en mr Schuurman. De voorzitter van de Ne derlandse delegatie, minister Luns, en de ministers Zijlstra en Van de Kieft bevon den zich gisteren in Brussel voor de con ferentie van het comité van ministers van de Benelux. Tovvy boos, dat hij de Parijse étappe is misgelopen. Hoor ik bij de kopgroep of niet, zegt hij met een dreun. En waar is mijn slof Lexington, van America's Best Tobaccos die jullie mij beloofd hebt Een direct gevolg van deze meer gunstige verhouding is, dat de in dit ge bied gevestigde middenstand bestaat uit grotere bedrijven met over het alge meen grotere uitkomsten. Een groot aantal aspecten van deze middenstand wordt in het rapport na der belicht. Na een beschrijving van het gebied wordt in de eerste plaats aan dacht besteed aan de algemene ver houdingen. In het derde hoofdstuk worden de afzonderlijke branches nader bespro ken. Het laatste hoofdstuk tenslotte is ge wijd aan de sociale problemen van de middenstand in het onderzochte gebied. Onder andere komt hierbij ter sprake de leeftijd van de middenstander, de woontoestand, de sociale mobiliteit en het gevolgd algemeen vormend en vak onderwijs. Naast deze gegevens van de midden stander zelf wordt het beeld voltooid door een beschouwing over het gezin van de middenstandspatroon. In het kader van de door het Econ. In stituut voor den Middenstand voorgeno men streekonderzoeken is thans een nieuwe studie voltooid, welke als nr. 2 in de serie „Sociaal-economische publi caties" zojuist is verschenen onder de titel „Een onderzoek naar de Midden stand in een plattelandsgebied van N oord-Brabant". Het rapport geeft een beschrijving van de situatie van de midden stand in de gemeenten Haps, Mill, Schayk, Wan- roy en Zeeland, welke zijn gelegen op zandgronden, die tot de uitlopers van het Peellandschap behoren. De bedrijfsuitkomsten van het ge mengde landbouwbedrijf, dat aldaar de hoofdbron van bestaan vormt, hebben zich in en na de oorlog gunstig ontwik keld. De zich snel uitbreidende be volking, welke sinds 1920 is verdub beld, vindt voor 2/3 deel een bestaan in de landbouw. De in dit gebied gevestigde midden stand maakt voor plattelandsverhoudin gen een alleszins gunstige indruk. Op een totaal aantal inwoners van ruim 20.000 zijn 426 middenstandsbedrijven gevestigd, hetgeen neerkomt op ruim 21 bedrijven per 1.000 inwoners. Ter ver gelijking moge dienen, dat dit ver houdingsgetal in het eerder onderzoch te plattelandsgebied van Friesland 44 bedroeg. Advertentie Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ontstaat verrukke lijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Éénmaal spoelen is genoeg'. Door de veel kortere behandeling gaat het g'oed veel langer mee: hier is nu eindelijk heid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct per pak) in huis'. In het provinciaal kapittel der i Minderbroeders Capucijnen, dat gisteren te 's-Hertogenbosch werd gehouden, is tot Provinciaal herkozen de hoogeerw. pater dr Clementinus. Als definitoren werden gekozen pater mr Laetantius, pater Auxilius, pater Paschalis en pater Bellarminus. TEGEN PUNEN EN GRIEP 20 TABLEITEN i 85 cl De besprekingen tussen de Duitse en Nederlandse regeringscommissies inzake de aanpassing van de goederenlijsten aan de overeengekomen liberalisatie, welke m Mei werden onderbroken, zullen op 26 Juli in Bonn voortgezet worden. Tevens zal over de verhoging van verschillende invoercontingenten worden gesproken, die de Bondsrepubliek voor industriële pro ducten en Nederland zowel voor land bouwproducten als industriële goederen heeft opgegeven. De handelsovereenkomst van 1951 en de betalingsovereenkomst van 1949 blijven van kracht. aan de vlaggen van de officiële gebouwen zwarte rouwwimpels. In de Kaapprovincie heerst de laatste dagen noodweer. Striemende regen en huilende storm hebben vele woningen verwoest. Honderden kleurlingen zijn dakloos. Op vele plaatsen staan de huizen meters diep in het water. Het Rode Kruis heeft een oproep gepubliceerd om voed sel, kleren en dekens voor de slachtoffers ter beschikking te stellen. Gisteren werd de 17-jarigen Arend van G. uit Zutphen ernstig aan gelaat, buik en benen gewond, toen hij in het Loe- nense bos op een projectiel trapte, dat ontplofte. Ondanks zijn verwondingen heeft de knaap nog kans gezien op eigen kracht de straatweg te bereiken, waar hij in de nabijheid van de „Vrijenbergdoor een automobilist werd opgenomen en naar het St. Liduinaziekenhuis te Apeldoorn ver voerd. De jongen was te logeren in Loe- nen. De politie, die op de plaats van het ongeval een onderzoek instelde, kon nog niet zeggen wat voor soort projectiel het ongeluk had veroorzaakt. Men vermoedt dat het een landmijn is geweest. De radicale verbeteringen, die het Bos sche gemeentebestuur laat uitvoeren aan de Van der Doessingel, de Havensingel, Westwal en Sint Janssingel een om vangrijk karwei, waarmee men medio October hoopt klaar te zijn heeft o.a. tot gevolg dat de Hertogstad het karak teristieke aspect van haar singels gaat verliezen, namelijke de oude iepen. De ingrijpende verbeteringen die tot uitvoering worden gebracht, maken het verdwijnen van deze bomen noodzakelijk. Troost is, dat er nieuwe aanplant komt, al zal het wel een jaar of tien duren vooraleer daaruit rijen krachtige bomen zijn gegroeid. jaar werd de U.M.E.C. hechter gefun deerd, werden aansluitingen gezocht bij tal van andere organisaties, rapporten op gesteld en uitgewisseld en werd getracht invloed te krijgen in talrijke internatio nale instellingen en organen. Nu wordt dan het tweede congres in Neerlands hoofdstad gehouden, voor Am sterdam en niet minder voor de heer Po Boer een hele eer. België, Oostenrijk, Italië cn Duitsland zullen grote vertegen woordigingen sturen, terwijl daarnaast deelnemers komen uit Luxemburg, Enge land, Spanje, Frankrijk, Argentinië, Cuba, Australië, Egypte, Canada, Malta, Kenya, Goudkust. Nigeria, Zwitserland, Saarland, Ceylon, Liberia en Suriname. Zelfs uit India is belangstelling getoond, al komen uit dit land geen vertegenwoordigers. Maandag om 3 uur vindt de opening van het congres plaats in Krasnapolsky. Des avonds ontvangen de Nederlandse rege ring en het Amsterdamse gemeentebestuur de deelnemers in het Stedelijk Museum Dinsdagaochtend draagt deken mgr Van der Brug, die ook de bisschop van Haar lem op het congres zal vertegenwoorch- gen, een H. Mis op in het Bagijnhof, daar na vindt een huishoudelijke vergadering plaats. Deze dag maken de congressisten een trip door Amsterdam. Woensdag be gint met een H. Mis in de St. Nicolaas- kerk, vervolgens worden de reeds eerdei genoemde rapporten uitgebracht en bedis cussieerd. De laatste dag is er een H. Mis in het schuilkerkje van „O L. Heer op Solder", vervolg van de huishoudelijke vergadering en de sluitingsrede, waarna het congres een excursie maakt naar de Wieringermeer en de Afsluitdijk. de werken van de bekende paedagoog Wil- mann. Op de tweede wereldconferentie in 1936 te Feldklrch werd de heer De Boer tot voorzitter gekpzên, welke functie hij nu nog bekleedt. De oorlog verhinderde activiteiten tijdens de jaren 19391945 Vier jaar later werd in Luzern het „We'.t verband" heropgericht door vertegen woordigers van Zwitserland, Duitsland, Oostenrijk, België en Nederland; doch nu klonken in de Romaanse wereld de stem men sterker om tot een werkelijke we reldorganisatie te komen. In October 1951 vond in Rome een con gres plaats waar inderdaad een nieuwn wereldorganisatie van katholieke onder wijsgevenden werd gesticht, namelijk de „Union Mondiale des Enseignants Catho- liques", de U.M.E.C., waarin het vroegere „Weltverband" werd opgenomen. Als zetel werd Rome gekozen, terwijl de heer H. G de Boer, fervente promotor van de inter nationale gedachte, gekozen werd als voorzitter en prof. dr Lorenzo Giorcelli tot secretaris-generaal- Het Vaticaan keur de de statuten goed. De H. Vader bleek zozeer overtuigd te zijn van het belang van de U.M.E.C., dat hij in zijn zomer verblijf te Castel-Candolfo de deelnemers aan het congres tijdens een speciale audiëntie ontving. In de nu afgelopen dr e Namens de Franse kolonie in Den Haag, welke morgen door president Coty in de Franse ambassade van de residentie sal worden ontvangen, zal de president een zilveren sigarendoos met inscriptie wor den overhandigd, en aan mevrouw Coty een vaas in Delfts blauw met Neder landse bloemen. ..„ml mot.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 3