Verstrekking van leningen en garanties aan ondernemingen Op hef Bedrijf M/i Nieuwe Schiedamsche Courant Pleter Cannegieter's AVONTUREN Dr F. QUISPEL administratieve kracht (vrl.) verlaging van prijs verbetering van kwaliteit van Vraagstuk der invoerrechten geeft geen aanleiding tot optimisme Financiële politiek K.S.G. Ondanks inzinking in de V.S. Industriële productie in West-Europa m eerste kwartaal gestegen van de maand v/h Tcorenburg en Damme DEZE WEEK WEGENS VACANTIE GESLOTEN Kumpiooten Kampioen-Ad vertentiën f De mooiste Vacanlie The Indiana Works" SETSIE ENSERS NIEUWS TREKT»"! JD IEDERE DAG PHILIPS „TL" BUISLAMPEN MAANDAG 2 AUGUSTUS 1954 PAGINA S Streven naar Europese eenheidsmarkt Liberalisatie-plafond In eerste stadium nog niet aan ijzer- en staalindustrie NIET-GEDIFFERENTIEERDE RENTEVOET VAN 4Vi PCT Kunst maand te Utrecht Bekering van N.V.V.'ers! Coupe Andries Blitz Gunstige weersomstandigheden doch korte vluchten Advertentiën De waarde van het Oude Testament f voor het Christendom Uitgeverij H. NELISSEN - Bilthoven AFWEZIG IMPERIAL-TENT KUNSTGEBITTEN ZES x... traditie- in kiiaL H NEDERLANDSCHE HANDEL MAATSCHAPPIJ, n.v. M H DEVIEZENBANK N H N H N H M Zij dragen haar naam mei ere, onze BESTELBILJET „Nieuwe Schiedamsche Courant" per weekad f 0.50 per maand ad f 2.15 per kwartaal ad f 6.25 óók advertentie- nieuws f f 3,50 3.75 3.75 5.50 4.25 PHILIPS NEDERLAND n.v. EINDHOVEN Het besluit de Europese Betalings Unie nog eenmaal met een jaar te verlen gen, is voor het handelsverkeer tussen de landen welke lid zjjn van de Organisatie voor Europese Economische Samenwer king van groot belang, aldus wordt mede gedeeld in het verslag over het tweede kwartaal van 1954 van het Centraal Or gaan voor de Economische Betrekkingen met het buitenland. Deze landen hebben zich immers ge bonden tot het voeren van een „Liberali satie-politiek", d.w.z». een politiek gericht op de afschaffing van kwantitatieve in voerbeperkingen, welke politiek ernstig in gevaar dreigt te komen wanneer zonder voldoende basis voor een volledige valuta- convertibiliteit en zonder een nieuwe basis voor het voeren van een gelijkge richte politiek ten aanzien van het han delsverkeer, het credietmechanisme der E.B.U. zou wegvallen. Het spreekt overigens vanzelf, dat deze constatering ons niet blind mag maken voor de ernstige onvolkomenheden en de sterke eenzijdigheid der gevolgde politiek, die zich weliswaar richt tegen het stelsel der physieke controles in de vorm van contingenteringen, doch niet of nauwelijks rekening houdt met de omstandigheid dat er nog andere belemmeringen bestaan, die het handelsverkeer in de weg wor den gelegd. In dit verband denkt men in het bijzonder aan de zeer grote disparitei ten welke op het gebied der invoerrech ten bestaan. In ieder land ook in Nederland treft men echter een aantal bedrijfstakken aan, die onbelemmerde concurrentie niet of nog niet kunnen verdragen. Vandaar dat men zelfs bij landen, die in de E.B.U een extreme crediteur-positie innemen en dus eigenlijk niet meer gerechtigd zijn kwantitatieve beperkingen te handhaven, nog steeds geen volledige liberalisatie vindt. Hier staat men in feite voor een liberali satie-plafond dat slechts doorbroken kan worden hetzjj door de betreffende belan gen op te offeren, hetzjj door compense rende overgangsmaatregelen toe te passen, die wanneer het om grote belangen gaat in feite de enige mogelijkheid vormen om de tot doel gestelde econo mische eenwording te verwezenlijken. Al met al is het duidelijk, dat men met de plannen van het G.A.T.T. om over de gehele wereld tot een verlaging van in voerrechten te komen, wel zeer hoog ge grepen heeft. Het Centraal Orgaan is ech ter van oordeel, dat ondanks de teleur stellende houding van de Ver.- Staten het op de weg van Nederland ligt het GATT- plan niet alleen te steunen, doch ook te bevorderen dat desnoods in eerst in stantie zonder deelneming van de Ver. Staten daaraan een begin van uitvoe ring wordt gegeven. Zou daarna duidelijk blijken, dat Amerika niet bereid is Europa op de weg naar nivellering der invoerrechten te vol gen, dan zal men hebben te beslissen of men de pogingen tot vorming van een club van landen met lage tarieven, alsdan beperkt tot West-Europa, zal voortzetten. Het Centraal Orgaan wgst er op dat tie ontwikkeling ten aanzien van het vraagstuk der invoerrechten zeker geen aanleiding geeft tot optimisme. Het ge vaar voor een totale ommekeer in de tot nu toe gevoerde integratie- en handelspo litiek, is zeker niet denkbeeldig. Het (s goed dit steeds voor ogen te houden zon der zelf aanleiding te geven tot het in beweging brengen van de sneeuwbal, die wanneer hjj eenmaal rolt de wereld terug zal voeren naar de economische rampjaren uit de derde decade dezer eeuw. De Hoge Autoriteit van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap heeft zojuist dc grondbeginselen bekend gemaakt van het beleid, dat zj) zal voeren inzake haar financiële steunverlening bjj nieuwe in vesteringen in de kolen- en staalindus trieën van de gemeenschap, waarover, zo als gemeld, deze week uitvoerig door de ministerraad der Gemeenschap, is gedis cussieerd. De steun van de H. A. zal twee vormen aannemen: ondernemingen in de gemeen schap zullen leningen bij de H. A. kunnen sluiten, en de H. A. zal garanties kunnen geven voor leningen, die de ondernemin gen bij andere instellingen willen opne men. De H. A. zal slechts financiële steun verlenen voor projecten van investering ter bevordering van de modernisering van kolenmijnen, de uitbreiding of modernise ring van mijncentrales, cokesfabrieken, winning en bereiding van ijzererts, en de bouw van woningen voor mijnwerkers. De jjzer- en staalindustrieën zullen in dit eerste stadium nog niet van de finan ciële hulp van de H. A. kunnen profiteren. Het is niet de bedoeling, dat de H. A. ooit projecten geheel zal financieren. Haar bijdragen zullen geschieden in de vorm van deelneming aan de financiering van projecten, waarin eveneens de eigen mid delen van de betreffende onderneming of andere kapitaalbronnen zullen worden be trokken. Voorts zal slecjits financiële steun worden verleend aan die projecten, welke in de kortst mogelijke tijd. d.w.z. uiterlijk na drie jaar, tastbare resultaten zullen opleveren. Door het sluiten van de lening met de Ver. Staten ad 100 millioen, acht de H. A. haar financiële capaciteit geenszins uit geput. Zjj beoogt naar gelang van de mo gelijkheden, die zich zullen voordoen, ver dere operaties uit te voeren. Het is niet uitgesloten, dat de H. A. bij het opnemen van een latere lening ook gebruik zal ma ken van de Nederlandse kapitaalmarkt, als dc mogelijkheden daartoe gunstig zou den zijn. Bij het vaststellen van de rentevoet, die de H. A. de ondernemingen in rekening zal brengen, wil zij zo min mogelijk af wijken van de rentevoet die zij aan haar eigen geldschieters moet betalen. Daar de rente van de Amerikaanse lening 3% pet bedraagt, zal zij dit percentage, vermeer derd met een marge ter dekking van kos ten, in rekening brengen, zodat de onder nemingen totaal ongeveer 4% pet per jaar zullen moeten betalen. Daar dit percen tage hoger ligt dan de momenteel in Ne derland gebruikelijke rentevoet, kan niet worden verwacht, dat Nederlandse onder nemingen veel gebruik zullen maken van de gelegenheid, om bij de H. A. leningen te sluiten. Voor het verstrekken van ga ranties zal door de H. A. een jaarlijkse provisie worden geëist. In principe zullen slechts projecten, waarmee een totaal bedrag ter tegenwaar de van meer dan 500.000 gemoeid is. in overweging worden genomen. De H. A. is geen voorstander van de deze week in dc zitting van de minister raad der K.S.G. door de Nederlandse mi nister prof. Zijlstra verdedigde gedachte van een rentevoet, die gedifferentieerd zou zijn in de verschillende landen, naar gelang van het in die landen gebruikelij ke rentepeil. Daarmee zou, naar de opvat ting van de H. A. het doel waarnaar ge streefd wordt namelijk om financiële steun te verlenen juist op die plaatsen waar de toestand op de kapitaalmarkt het moeilijkst is niet gediend zijn. Het crediet van de H. A. dat o.a. bestaat uit het thans beschikbare garantiefonds van ongeveer 35 millioen dollar een be drag dat geleidelijk groter zal worden wordt door haar als „ondeelbaar" be schouwd, m.a.w. het blijft in zijn geheel een garantie voor alle door haar opgeno men en nog verder op te nemen leningen, zonder dat van haar lening-crediteuren enig recht van voorkeur ten aanzien van deze middelen zal kunnen laten gelden. Bij alle door de H. A. te verstrekken leningen, behalve bij die, welke voor de financiering van arbeiderswoningbouw zijn bestemd, zal door middel van een dollar-clausule het koersrisico geheel en al voor de lenende ondernemingen komen. De Nederlandse federatie van beroeps verenigingen van kunstenaars gewest Utrecht, heeft het initiatief genomen om in Utrecht een „kunstmaand 1954" te orga niseren. Het bestuur ziet deze manifes tatie als een feestelijke en hooggestemde opening van het kunstseizoen, met opz.u ten dele geplaatst in de najaarsbeursttjd opdat zij ook een representatie naar bui ■en kan zijn. Het doel van deze kunstmaand, geprojecteerd van 11 September tot 5 Oc tober, is een zo veelzijdig mogelijke in druk te geven van hetgeen kunstenaars en in het bijzonder de Utrechtse kunste naars, vermogen. Daartoe worden music: letterkundigen, schilders, beeldhouwers beoefenaren der gebonden kunsten en iedereen, wie een artistiek vak uitoefent, in het gewest Utrecht, uitgenodigd aan manifesttaties deel te nemen. Populaire middelen om het publiek - bereiken, zoals een kunstenaarsbal, een forum, een boeken- en kunstmarkt zulleu worden aangewend, doch in de manifes taties als zodanig zal naar een zo hoog mogelijk niveau gestreefd worden. Aau de concerten tentoonstellingen en ande gebeurtenissen zal door toelichting en rondleidingen 'n instructief karakter ver leend worden. Het programma van de kunstmaand be- helst o.m. een gala-avond in de stads schouwburg (opvoering van „Elisir d' Amore" van Donizetti door de Neder landse Reisopera), expositie van grafiek »n cn beeldhouwkunst, tentoonstelling van Utrechtse schilderkunst, kamermuziek avonden, concert van het USO, boeken- en kunstmarkt in Tivoli. B. en W. van Utrecht hebben de raad voorgesteld een garantie van 9.000 be schikbaar te stellen. Het N.V.V. heeft medelijden met de katholieken. Wij willen immers als gelovigen ook onze socialistische kameraden voor Chris tus winnen. Het N.V.V. bood ons hiervoor zulk een geschikte kans, omdat het altijd wilde, dat de arbeiders ook hun geloofs overtuiging uitdroegen in de vakvereni ging. En aan deze prachtige gelegenheid om van ons geloof te getuigen, maakt het Mandement een plotseling einde! Het on derstreept, dat katholieken geen lid mo gen zijn van het N.V.V. Hoe kunnen onze socialistische kameraden nu nog voor het geloof gewonnen worden? Hierop antwoorden wij, dat het socialis me onder „geloofsovertuiging uitdragen" heel wat anders verstaat dan wij. Onze geloofsovertuiging is geen menselijke vin ding, zoals het socialisme, maar een rots vast bovennatuurlijk geloof, dat steunt op God. Een menselijke vinding mag je wel tonen of uitdragen, maar niemand heeft het recht om deze bij anderen binnen te dragen. Waarom zou het ene aardse systeem meer rechten hebben dan een ander even aards systeem? Christus wil echter, dat Zijn leer niet wordt getoond en uitgedragen als een van de vele menselijke vindingen. Maar als Verlosser van de wereld wil Hij, dat Zijn leer met Goddelijk gezag ook anderen wint, bij allen wordt binnengedragen DIT IS DE KERN VAN HET MANDE MENT 1 Wij passen voor het uitdraagsysteem, zoals de socialisten het zien. Zij willen het Christendom in waarde gelijkschakelen met het menselijk humanisme. Hiervoor wil het N.V.V. best de mogelijkheden scheppen. Dit soort „uitdragen" van de christelijke geloofsovertuiging laat hel Christendom ongemerkt verslijten en af sterven. „Uitdragen van het geloof" wordt dan de uitdragerij van een afgedankte jas of het uitdragen van een lijk. Christus verwerpt deze laatste methode. Wij moeten ons totaal inzetten voor Zijn goddelijke eisen en anderen redden. Dit vergt: meeleven met de mensen, een pit tige kerel zijn op het bedrijf, bidden en veel verdragen. Als wij echt onze kame raden willen redden, dan vraagt dit onze levenslange toewijding voor anderen. Een levensoffer. Dan zouden wij wel eens „uit gedragen" kunnen worden 1 Zuid-Limburg viel afgelopen weekend van het ene luchtvaart-evenement in het andere. Nauwelijks bekomen van de internatio nale luchtshow met zyn adembenemende stunts op het vliegveld Zuid-Limburg, kon Zondagmiddag genoten worden van een der oudste luchtvaartsporten de bal lonvaart. Dit evenement, georganiseerd door de stichting „De Gouden Ster", als sluitstuk van de Europese weken, trok duizenden naar „de Griend" aan de Maas te Maas tricht, waar men al van des morgens vroeg bezig was met het startklaar maken van 7 ballons, hetgeen al op zichzelf het aankijken- waard was. Tegen half vier was men eindelijk zover en kon wnd. burgemeester Pieters over gaan tot bet uitreiken van een herinne ringsmedaille namens de Stad Maastricht, aan de 7 balloncommandanten, waaronder de 79-jarige kleermaker G. Cormier uit Parijs. Aan dit evenement op De Griend was nog een andere attractie verbonden en wel het dopen van een nieuwe ballon der Haagse Ballon-club. Deze plechtigheid werd verricht door Jhr v. d. Berch van Heemstede, met een apart samengestelde cocktail van Maaswater en zand. Vóór deze plechtigheid wees Jhr v d. Berch op het belang van het lichtgas voor de bal- lonsport, waarvan de jiitvinder in Maas tricht geboren werd. Na de doop maakte de ballon, die de naam van Jhr v. d. Berch draagt, onder commandant De Vos van Klootwijk, een kabelstart. Intussen naderde het grote moment dat de ballonnen zouden starten. De commandten zochten hun mand op en nadat eerst wethouder Pieters en daarna de heer Telgenkamp namens „De Gouden Ster" hun een goede vaart hadden toege wenst, koos om kwart na vier de eerste ballon met commandant A Clemens, Ssar- land. het luchtruim, dan volgden de Pa- rijzenaar G. Cormier, mevr. Nini Boes man, De Vos van Klootwijk, mej. G. Schmidt uit Aken, Alb. van de Bemden, Brussel en tot slot Ed. van Droogenbroek, Brussel. De race om de Coupe Andries Blitz 1954 was begonnen en het was een interessant gezicht deze zeven ballonnen drijvende te zien boven Maastricht, varende in de richting Duitsland met Z.W. wind, nage wuifd door de duizenden toeschouwers. De heren commandanten hadden allen passagiers aan hoord. doch de twee dames commandanten Nini Boesman en FrSulein Biselo Schmidt voeren alleen, waartoe heel wat courage nodig is. In de loop van de avond kwamen ach tereenvolgens mededelingen binnen van landingen van E. Droogenbroek (in de Zelfkant bij Sittard). Gisela Schmidt (in Herten bij Roermond). G. Cormier (7 km. van Tegelen). A. v. d Bemde (nabij Strae- len onder Venlo), de Vos van Klootwijk (ook bij Straelen) en Niny Boesman (Ar- cen). Mevr. Boesman maakte dus de verste vlucht (65 km.) en zal dus de Coupe An dries Blitz in ontvangst kunnen nemen. triëln „„„.1..-,=C Het Belgische indexcijfer voor de klein handelsprijzen is in Juli met 2.1 punt ge daald. Het bedroeg 422.4 tegen 424.5 in Juni. Dc industriële productie in West-Europa is in het eerste kwartaal van dit jaar ondanks de economische inzinking in de Ver. Staten gestegen, aldus meldt het kwartaalsoverzicht van de economische commissie voor Europa van de Ver. Naties. Volgens dit overzicht is dit ongetwijfeld gedeeltelijk te verklaren door de betrek kelijke stabiliteit der Amerikaanse binnen landse prijzen en der grondstoffenprijzen op de wereldmarkt ondanks de daling in de Amerikaanse economische activiteit. De betrekkelijk bevredigende ontwikkeling tn West-Europa staat enigszins in tegenstel ling tot de algemene verwachting van een ongunstig gevolg van de Amerikaanse eco nomische inzinking, waarbij men zich spiegelde aan de vorige ontwikkeling in 1949.. Alles tezamen genomen wordt het in 't overzicht mogelijk geacht, dat de lan den buiten de Ver. Staten voort kunnen blijven gaan hun goud en dollarreserves aan te vullen, zelfs indien er opnieuw een economische inzinking in de Ver. Staten zou intreden. Hierbij wordt er van uitgegaan, dat er enige stijging zal plaatsvinden in de Amerikaanse militaire uitgaven in het butenland Een der voornaamste factoren voor de stijging der Westeuropese productie was volgens het overzicht de grotere productie van motorvoertuigen. In het eerste kwar taal van 1954 was de productie van per sonenauto's 'in West-Duitsland zeer aan zienlijk gestegen, terwijl de produc tie in Engeland en Italië eveneens een flinke stijging te zien gaf. In West-Duits land werd bijna de helft van de productie van auto's uitgevoerd, terwijl in Engeland het aandeel van de uitvoer de laatste tijd daalt. Voor het eerst sedert 1947 neemt de binnenlandse markt in Engeland meer dan de helft der totale productie op. Heden behaagde het dd Here tot Zich te nemen, na een langdurig doch gedul dig gedragen lijden, mijn innig geliefde Vrouw, Moe der, Behuwdmoeder, Groot moeder, Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante JAAPJE KOOL geb. Doelman in de ouderdom van 62 jr. Schiedam, 1 Augustus 1954. Singel 159. F KOOL D. A. VAN DER LOO— Kool J. A. VAN DER LOO F. KOOL A. M. KOOL— Kalisvaart en Kleinkinderen De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag a.s, op de Algemene Be graafplaats te Schiedam. Vertrek vanaf het sterf huis n.m. 2 uur. door Dom Hilaire Duesberg. „Wie de geestelijke rijk- S u0?1 Oude Testament wil kennen en daardoor het Christendom beter wil begrijpen, leze dit knappe Jf, lUna Sancta). - Ing. 1 3.50. geb. 4.75. Vraag DoeK of gratis prospectus aan Uw Boekhandel of Rectificatie. VROUWENARTS Schiedam TOT 30 AUGUSTUS Waarneming telefoon- 69126 die tevens goedkoop is. Kam peren met een originele rr ZIJL WEG 111 - HAARLEM Mathenesserlaan 30 - R'dam Vraagt gratis geïllustreerde catalogus. Nog een zeer kleine voorraad van originele Imperial-tenten, welke voor show en demon stratie zijn gebruikt, met 30% korting. Als U schildert is het een hele toer om de ral* den mooi recht te krijgen Dek daarom de kanten ai met zelfklevend „Sellotape" Nader hand verwijdert U de stroken „Sellotape" U hebt dan prach tige rechte lijnen. En U werkt veel vluggerl Kóóp eetn ton apparaatje met 4'!m „Sellotape". .Uw kantoorboekhan- Nieuwe Binnenweg- 340, Rotterdam WERKPLAATSEN EN WINKELS OPKOMST HERHALINGS OEFENINGEN Ten behoeve van de dienst plichtigen, die op 3 Augustus 1954 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen, wor de* enkele extra treinen inge legd. Genoemde dienstplichti gen moeten van deze extra treinen gebruik maken en daartoe or> een dusdanig tijd stip van hun woonplaats ver trekken, dat zij op het desbe treffende station aansluiting hebben op de voor hen be stemde trein. De dienstplichti gen, die, in verband met hun plaats van bestemming geen gebruik kunnen maken van een der hierna genoemde ex tra treinen, moeten Ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegenheid na U6.59 uur. 1 De dienstplichtigen uit N. Holland-Leiden-Den Haag- Delft-Rotterdam en Dordrecht met bestemming Rucphen moe ten reizen met de extra trein: Amsterdam C.S. v. 08.53; Haarlem v. 09 12: Lelden v. 09.37; Den Haag H.S. v. 09.51; De'lft v. 09 59; Rotterdam C.S. v. 10.15; Rotterdam Blaak v. 10.19; Rotterdam-Zuid v. 10.25; Dordrecht v. 11.01: Roosen daal a. 11.32. 2. De dienst plichtigen uit N. Holland-Den Haag-Rotterdam-Utrecht en omgeving met bestemming Ede en Mill en de dienstplichtigen uit Nijmegen en omgeving bestemming Mill moeten reizen met de volgende extra treinen: I. Amsterdam CS v 09.18: Am sterdam Amstel v- ,28 Utrecht C.S. v. 09.57;_Ede-Wa- geningen a. 10.23; Den SS. v 08.51; Voorburg v. 08.56; Gouda a. 09.16; combineert: Rotterdam C.S. V. 08.156, Rot terdam Noord v. 09.04; Gouda a. 09.20 v 09.25; Utrecht C.S v 09.57- Geldermalsen v. 10.24; Nijmegen v. 11.30: Boxmeer a. II.57. De dienstplichtigen uit de richting Amsterdam met bestemming Mill moeten te_ Utrecht C.S overstanpen op dej extra trein uit Rotterdam:' Utrecht C.S. 09.57 uur. De dienstplichtigen uit de rich ting Den Haag en Rotterdam met bestemming Ede moeten te Utrecht C.S. overstappen op de extra trein vanuit Amster dam: ytrecht C.S. v. 09.57 uur JR'dam, geeft de hoogste prijzen voor net gedragen Dames- en Herenkleding Tel. 50932 leMiddell.str. 23 kefarati&s in een nalf uur klaar. Claes de Vrleselaan 21 Telefoon 37519 - Rotterdam TE HUUR z. chauff. Volks wagens, grote en kleine Fords '52-'53. Ons materiaal recumm zichzelf, v. Niemvenhuyze's Autobedr., Aelbrechtskade 154 Rotterdam, Tel. 3.4.5.0.8. iiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii Personeel gevraagd Nette meisjes gevr. voor alle afd. Aanm. Stoom- en Chem. Wasserij Nico Nijman, Voor-i haven 37-41, Rotterdam-West. Goederen aangeboden Wegens plaatsgebrek te koop 2 damesfietsen f 32 50. f 35.- compleet. Doelehofje 27. Baby commode f 27.50, kindcr- ledikantje f 17.50 Ton- en andere modellen, alles gelakt. Tussenbroek, Edisonstraat 31a Schiedam. Huizen en kamers Net persoon zoekt slaapkamer zonder pension in Schiedam. Brie'ven Onder no. S 2921 bur. van dit blad. t plakt vanzelf! Het Districtsconsultatiebureau tot bestriding der tuberculose, Stadhouderslaan 98, te Scvhiedam roept sollicitatnten op voor de functie van Vereisten: MULO-diploma of IIBS. Het bezit van het diploma steno-typiste strekt tot aanbeveling. Salaris Rijksregeling Sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. Bezoek alleen na uitnodiging. vNXiA.' per seizoen bewerkt de farmer zijr. tabaksvelden met de z.g. „cultivator", een van scherpe punten voorzien werktuig, waar mede het onkruid wordt los gewoeld. Hij verwijdert dit on kruid, opdat de tabaksplant niets van haar aroma zal verliezen. Ook dit is een van de vele maat regelen, die genomen worden om de tabaksplanten onder de meest ideale omstandigheden te doen opgroeien tot de uitgele zen Virginia, die bestemd is voor 86 KANTOREN IN NEDERLAND H ALLE BANK-, EFFECTEN A ASSURANTIEZAKEN ■3rac3cazac:3=Baeac3E:wae3=3n: izxs imp, N.V. Qelfi DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 Ondergetekende wenst zich tot wederop zegging met ingang van heden te abonneren op de en het abonnementsgeld te voldoen: Naam en adres: doorhalen wat niet verlangd, wordt Bij verzending pet post te frankeren als brief. Fundamenteel onderzoek in onze laboratoria, waar van de resultaten leiden tot steeds grotere perfectie bij de fabricage van „TL" buislampen, stelt ons in staat een aanzienlijke prijsverlaging aan te kondigen. Bovendien gaat hiermede een kwaliteitsverbetering gepaard, welke o.a. tot uiting komt in een hogere lichtopbrengst. INGAANDE 2 AUGUSTUS 1954 GELDEN DE NAVOLGENDE PRIJZEN 1 Buislampen „TL" 20 W (totale lengte 604 mm, diameter 38 mm) kleuren warmtint, wit, daglicht Buislampen „TL" 25 W (totale lengte 984 mm, diameter 38 mm) kleuren warmtint, wit, daglicht Buislampen „TL" 40 W (totale lengte 1213 mm, diameter 38 mm) kleuren warmtint, wit, daglicht Buislampen „TL 65 W (totale lengte 1518 mm, diameter 38 mm) kleuren warmtint, wit, daglicht Buislampen „TL"S 40 W (totale lengte 1201 mm, diameter 38 mm) kleuren warmtint en wit OOK ONZE ANDERE TYPEN ZIJN IN PRIJS VERLAAGD 465. De arme Karolus huilde zo lang tot de vloer van zijn kooi één waterplas was. Toen had het beestje geen tranen meer en keek somber de kamer in. Op korte afstand zat de tovenaar, met zijn kraai weer op zijn puntmuts,,aan tafel in druk gesprek met de man die Karolus had gevolgd. „Ik zeg U nogmaals," riep de vreemde man „Ik zeg U nogmaals dat het kasteel mij toebehoort! Ze hebben Willem er in gezet, maar IK wil het hebben. Goed, goed.ik heb van U de kracht gekregen om het halve kasteel in puin te doen vallen maar op de eerste plaats is er nu van het kasteel haast niets meer over en op de tweede plaats heb ik U daarvoor zoveel goud stukken moeten betalen, dat ik nu op de bodem van mijn beurs kan zien.ik heb nog slechts tien goudstukken te missen.wilt U me daarvoor nog eenmaal helpen?" De gemene tovenaar schoot in de lach. „Nee, mijn beste mislukte baron!" zei hij. „Ik wil je wel helpen maar dat kost geen tien maar honderd goudstukken, dat weet )e welje hebt mijn Vernielende kracht natuurlijk niet goed gebruikt, anders had Willem je vast cn zeker je zin gegeven. '^aar wacht ik heb nog een ideebetaal jij je laatste goud stukken maar.misschien kan ik nog wat voor je doen!" De to venaar dacht héél diep na, liet toen een schel fluitje horen en direct kwam de tovenaarskraai (die zoveel op Karolus geleek) van zijn muts gevlogen en zette zich op tafel neer. „Luister!" sprak de tovenaar tot hem. „Je kunt je fout van de vorige keer goedmaken. jij gaatOndertussen gebeurde er op het kasteel óók wat. „Me neer de Baron!" zei Pieter, „We moeten zien te weten te komen, wie de vernielende inbreker is. Weet U echt niet wie het kan zijn. Hij noemt U Willem en, voorzover ik kan zien, heeft hij een grote bos haar op zijn hoofd, draagt hij een sik en heeft hij, net zoals U, een pofbroek aan!"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 8