LOONBERAAD bracht weer geen overeenstemming Opnieuw geschil over hoogte van percentage Jeugd en vluchteling Reeds 1825 doden geteld Tragisch verlopen vaartochtje Bisschop op tot van Haarlem roept off er vaar di eheid L. M.-Con vair de start K. bij verloor wiel Weer veel op stapel voor t gees tijdelijk welzijn Binnenkort wordt monsterproces geopend ,.God zal uit het kleine het wonderbaar grote doen voortkomen' Nieuive ramp bleef op Schiphol slaagde Noodlanding gelukkig uit buitengewoon Maanryag 13 September 1954 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Werkgevers wensen geen algemene toepassing doch per bedrijfstak Hoge commissaris ontving een clièque van 55 duizend gulden Vader verdronk in bijzijn van vrouw en vier kinderen Dakota te water, doch inzittenden gered Dubbele wielen redding HET WRAK VAN DE TRITON" Auto slipte: een dode, drie ernstig gewonden WEERBERICHT Bij huurverhoging nieuwe loonstijging? Differentiatie per bedrijfstak In alle kerken van het Bisdom Haarlem is gisteren voorlezing gedaan van het volgende herderlijke schrijven van Z H. Ext. rngr J. P. Huibers. „Ik zag het wegrollen Adembenemende spanning Niet karig zijn Bezoekers verontrust Vacantie-reisje begonnen.... '•-V- x« reign Office" 'en gevoerd e de ministers De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot Dinsdagavond, luidt: Wisselend bewolkt met enkele regen- of onweersbuien. Overwegend matige Zuid-Weste- 'Ijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Dinsdag 14 September: Zon op 6.13 u., onder 18.57 u.; Maan op 19.30 u., onder 9.58 u. IEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT (Van onze Haagse redactie) De werkgeversorganisaties hebben zich Zaterdagmiddag in de vergade ring van de Stichting van de Arbeid bereid verklaard terstond mee te werken aan het tot stand komen van een vergunning tot het verhogen van de geldende lonen met maximaal 5 pet. De toepassing van deze vergunning zou overgelaten moeten worden aan het overleg in de afzonderlijke be drijfstakken. De K.A.B., het N.V.V. en het C.N.V. hebben dit voorste] als onaanvaard baar van de hand gewezen. De vakcentralen menen, dat 5 pet loonsver hoging niet beschouwd kan worden als een voldoend aandeel der arbeiders in de gestegen welvaart. Aan die kant wordt gedacht aan een percentage in de orde van grootte van 7 pet. Een en ander betekent, dat partijen zijn Uiteengegaan zonder dat overeenstemming is bereikt. Uit welingelichte bron vernemen wij eebter, dat het overleg intern en onofficieel zal worden voortgezet. Verwacht mag worden, dat de regering hierbij haar bemiddeling zal verlenen. Het ziet er evenwel vooralsnog niet naar uit, dat zij daarbij evenals bij het loonoverleg aan het eind van torig jaar, een beroep zal doen op berekeningen van enige onpartijdige deskundigen. Inmiddels heeft de heer Middelhuis Voorzitter van de K.A.B., desgevraagd Medegedeeld, dat zijn organisatie zich eerst nader in eigen kring zal beraden en daarna een standpunt zal vaststellen. Hangende dit beraad wenste hij geen com mentaar te leveren op de werkgevers- Voorstellen. De K.A.B. zal zich over de huidige stand van zaken vermoedelijk Verstaan met het C.N.V. Het bestuur van deze organisatie heeft voor morgen een Vergadering van de verbondsraad uitge schreven. In een Zaterdagavond uitgege ven verklaring zegt het C.N.V.-bestuur, dat uit de recente S.E.R.-nota duidelijk is gebleken, dat zo ooit aan de werknemers een aandeel gegeven kan worden in de stijging van de welvaart, dit thans het geval is. De uitspraak in de S.E.R.-nota, dat „het dus redelijk is dat ook de werk nemers in de stijging van het nationale inkomen een voldoende aandeel hebben". vindt het C.N.V.-bestuur verheugend. ■Tot zijn spijt heeft het echter na twee besprekingen in de Stichting van de Ar beid, namelijk op 2 en 11 September, moe ten constateren, dat met de centrale werk geversorganisaties geen overeenstemming valt te bereiken over wat thans als „een Voldoend aandeel" moet worden be schouwd. De economische toestand van het land maakt volgens het C.N.V. een grotere loonsverhoging, bijvoorbeeld van 7%, mogelijk en wenselijk. He werkgeversorganisaties van h?ar kant zeggen, dat zij bij de bepaling van haar standpunt rekening hebben gehouden met de mogelijkheid van een wellicht in de haaste toekomst te verwachten aanvullen de loonmaatregel in verband met een ver dere huurverhoging. De toepassing van de Vergunning tot verhoging van de officieel De communistische spionnage Perzië in Perzische generaal-majoor h®®" re.,8T®n verklaard, dat reeds 435 officie- Ha 1,1 verband met het ontdekte spion '"hiplot in verzekerde bewaring - 'p'd. Zestig officieren worden nog %e~ en een aantal burgers wordt voor ervraging vastgehouden. ii.?iti>Pfnbaii? aanklager bij 't hoogste mi litaire gerechtshof deelde mede. dat da gearresteerden spoedig zullen worden be- echt. Van militaire zijde wordt vernomen, dat tegen het merendeel van de gearre steerden de doodstraf zal worden geëist. Het gehele Perzische leger zal vandaag *n morgen „beveiligingsmanoeuvres" hou den. Officieren verklaarden, dat het nu d« Sewone tijd voor zomeroefeningen is, doch V'ezen er op, dat deze manoeuvres aan a* bevolking zullen doen inzien, dat het leger ®ouw aan de regering is. Van officiële Perzische zijde is inmid dels nog medegedeeld, dat het doel der ®arnenzwering drieledig was: 1. Het ver dekken van ontevredenheid onder de Per- ?lsehe officieren; 2. Het verzamelen van Lichtingen voor de communisten' 3. Het Peutraliseren van tegen de communisten veiligheidsmaatregelen. geldende lonen met 5% zou echter niet be hoeven te wachten tot het tijdstip, dat deze huurverhoging zou worden doorgevoerd Inmiddels bevestigt de wijze, waarop de werkgeversorganisaties haar voorstel ge formuleerd hebben, hetgeen wij reeds eerder schreven, dat men in die kringen niet meer voelt voor een algemeen ver plichte Ioonronde. Immers er wordt alleen gesproken van een vergunning tot loonsverhoging, welker toepassing vau bedrijfstak in onderling overlegd zal wor den vastgesteld. Reeds bij deze Ioonronde wil men dus, vooruitlopend op het overleg inzake een vrijere loonpolitiek, de mogelijkheid ope nen voor een differentie per bedrijfstak. Waar het kan mag maximaal 5% gegeven worden, laat de economische situatie het niet toe. dan zal met minder genoegen moeten worden genomen. Tenslotte gaat het voorstel der werk gevers conform het gestelde in de S.E.R.- nota uit van de thans officieel toegelaten lonen. Hierop zal het percentage moeten worden toegepast. Hetgeen betekent, dat. waar „zwarte" lonen worden uitbetaald, de marge tussen wit en zwart verkleind zal worden of mogelijk geheel zal verdwijnen. Hetgeen niet anders dan aanbeveling ver dient. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard, betreden, begeleid door de commissaris der Koningin in Gelderland, jhr dr C. G. C. Quarles van Ufford de Zuidgalerij van het Nieuive Huis der Provincie. •De grote nood der vluchtelingen heeft ook de jeugd in ons land niet onberoerd gelaten. Naar aanleiding van de in 195" gedane oproep van H. M. de Koningin, die haar volk aanspoord: „Doet wat Uw hand vindt te doen", heeft de Nederlandse Jeugd Gemeenschap, daarbij de woorden van onze Vorstin daadwerkelijk in de practijk brengend, een actie onder alle jeugdbewegingen ontketend, teneinde gei lden voor de vluchtelingenhulp bijeen ta krijgen In het najaar van 1953 werder handenarbeid-activiteiten gecoördineerd In Algerije is de bodem nog steeds niet tot rust gekomen. Tijdens een bezoek, dat de Franse minister van binnenlandse za ken, Mitterand, gistermorgen aan de ge teisterde stad Oriéansville bracht, heeft zich opnieuw een krachtige aardschok voorgedaan. Er werd evenwel geen mel ding gemaakt van nieuwe slachtoffers of schade. Volgens de jongste gegevens zijn tc Oriéansville en in de omliggende dorpen in totaal 1325 personen om het leven ge komen. Het zoeken naar stoffelijke overschotten wordt onafgebroken voortgezet. In totaal zijn er meer dan 5000 gewon den, van wie ruim 11 j0 zwaar. Zestig pro cent van de huiz. in Oriéansville zijn óf ge -cl vernield óf zo zwaar beschadigd, dat herstel niet mogelijk is. Er zijn ongeveer 7000 daklozen, waar onder 3000 kinderen. Zaterdag trof men in het dorpje Beni 307 doden aan. Het dorp is geheel wegge vaagd. In Oriéansville is gisteren een sobere herdenkingsplechtigheid gehouden aan de voet van een tijdelijk monument. Joodse, Mohammedaanse en Christelijke geeste lijken spraken een kort gebed uit. De bisschop van Algiers las een tele- graqj voor van Z. h. de Paus. Minister Mittèrand sprak uit naam van Frankrijk zijn medeleven uit. Hij dankte voor de hulp van Amerika, Engeland, Italië en andere vreemde mogendheden. en de resultaten daarvan zijn op voor- .iaarsmarkten verkocht. De totale op brengst mocht maar liefst 55.000 be dragen. Zaterdagochtend is aan mr G. J. van Heuven Goedhart, de Hoge Commissar's voor het Vluchtelingenwezen, die momen teel in ons land vertoeft, door de voor zitter van de Nederlandse Jeugd Gemeen schap, ds N. O. Steenbeek, tijdens een korte plechtigheid in het gebouw der N.TC aan de Henri Polaklaan in Amsterdam- Oost, een chèque tot bovengenoemd be drag overhandigd. Mr Van Heuven Goedhart bleek erg verrast. Hij vertelde dat het geld zal wor den besteed voor een kindertehuis, dat :s ingericht in een kasteel bij Parijs en da', dringend restauratie en andere voorzie ningen behoeft. Honderd Russische vluch telingetjes kunnen straks in dit tehuis een veilig en goed onderdak krijgen. De Hoge Commissaris las een ontroerende brief voor van mevrouw Zernoff, een Wit-Rus- sin die de leidster van het tehuis Is ui die reeds op de hoogte gesteld was van de hulp van de Nederlandse jeugd. „He: geld komt juist op tijd", zo schreef ze •,want wij verkeren in de hoogste nood en dank zij U kunnen we nu deze diepe depressie te boven komen". D. E. S. te Heenvliet schreef voor Zaterdag j.l. 25, 15 en 10 km-wandelmarsen uit door het rampgebied. Ongeveer S00 personen uit 26 verenigingen namen aan de tochten deel. Onder de deelnemers aan de 15 km-mars bevonden zich ook blinden. Op de foto ziet men rechts de heer M. Rijsdijk uit Gouda, links de heer C. de Boer uit Ermelo. Pleziertochtje met een motorsloep, ij?~metselaar C. H. uit de Stoppel- *f Rotterdam Zaterdagavond met Plas onderTi81* kinderen op de Kralingse he®« een tragisch ver- 'P f_ d. 'p,„et bootje bevond zich mid- 11 en het oudste dochtertje T was Via h-?' terw'.il de vader van plan w et gangboord even naar het kaju J gaan, waar zijn vrouw en de andere kinderen zich bevonden Hij gleed echter u.t en viel overboord. Het dochtertje aan het stuur riep „n. middellijk haar moeder _te hulp en deze kwam Vlu&/I Bfftn pnJ t.k voorschijn, zette de moto^top ?"haw,"P h=*ar man een opgepompte autoband toe, echter buiten diens bereik- Daarop trachtte zij de motor weer op gang te krUSen om tc proberen hoewel zij ter zake ondes kundig was het bootje "aar de dren keling te sturen. Het gelukte haar echter niet de motor weer op gang te krjjgen. Zij zag nog haar man in de richting van een eilandje zwemmen, maar hij werd gehinderd door de overjas, die hij droeg en de zware laarzen. Kort daarop verloor zij hem uit het oog. Een bootje van de Zondag is bij Rio de Janeiro een Da kota met 22 passagiers en vier beman ningsleden verongelukt, doordat het toe stel de landingsbaan miste. Het kwam in de baai van Rio terecht, waar het bleef drijven. Alle inzittenden konden worden prjf5 'VEden, Staatssecretaris van het xesprek; oreiQn Office", heeft in Brussel gevoerd en de maaltijd ge- t^n vol dS ministers van Buitenlandse JHr>, ®n de Benelux-landen. Op onze eht vn,!Qv in !u:t Belgisch Departe- n Buitenlandse Zaken te Brussel Voor de aanvang van de maaltijd, ziet men v.l.n.r.: minister mr J. W. Beyen van Nederland, minister Paul Henri Spaak van België, Anthony Eden en premier Bech van Luxemburgdie tevens de post van minister van Bv iundse Zaken in het Groothertogdom bezet. politie heeft nog lange tijd gedregd. Het i gered doch een vrouwelijke passagier stoffelijk overschot was Zondag nog niet overleed in de politieboot op weg naar geborgen. I de wal. 99 Op deze Kerkenbouw-Zondag willen wij allereerst voldoen aan een aan gename plicht U allen zeer te danken voor uw gebeden en wensen en offergaven, op het hoge feest van Maria-Hemelvaart Ons toegezonden. Op die dag hebben Wij in stilte de goede God gedankt voor al Je zegenin gen, welke Ons in Ons priesterleven gedurende 55 jaren zo overvloedig zijn geschonken. Des avonds hebben Wij het geluk gehad, in Onze Kathedraal, omringd van duizenden gelovigen een grootse hulde te mogen brengen aan de Allerheiligste Maagd, de Koningin van hemel en aarde, en Haar te danken voor de bijzondere bijstand aan Ons, maar ook aan geheel Ons Bisdom zo duidelijk verleend; vooral hebben wij dank gebracht voor uw geloof, waarvan gij zo treffende bewijzen geeft; voor uw ijver en goede werken; voor de oprechte en hartelijke liefde, welke gij steeds betoont aan Onze Goddelijke Verlosser in Zijn H. Sacrament en aan de H. Moeder Gods; voor uw aanhankelijkheid en volgzaamheid jegens Bisschoppen en Priesters, die U door God als leidslieden gegeven zijn. weet ook dat onze geestelijke zorgen nog eindeloos groter zijn. Het gaat om het instandhouden, het uit breiden van het Rijk Gods. zowel uiterlijk in de openbare eredienst als innerlijk in Uwe harten. Op deze Zondag horen wij hoe Onze Goddelijke Zaligmaker ons ver- maant: „Zoekt eerst het Rijk Gods en zijn gerechtigheid en dit alles zal U worden geschonken als toegift" (Matth. VI 33). Het Rijk Gods dat is ook ons Rijk het Rijk van Gods kinderen, hier en in de hemel. Daarvoor moeten wij strijden en lijden ons leven lang. Dat is onze eerste en voornaamste plicht. Dat is de voor waarde voor ons eeuwig geluk. En Onze Vader in de hemel die zijn vogelen voedt en de leliën doet bloeien, zal Zijn kinde- Aan de oproep van uw priesters hebt gij beantwoord door een som van meer dan 300.000 gulden bijeen te brengen voor de stichting ener kerk. die ter ere van de H. Maagd opgericht', een blijvend monu ment zal zijn van het geloof en de liefde van geheel het Haarlemse Diocees Aan de goede God en aan de H. Moeder des Heren vragen Wij daarom vooi U allen een steeds grotere zegen naar lichaam en ziel. Aan U vragen Wij niet anders dan dat gij voortgaat en toeneemt in de wer ken van geloof en waarachtige liefde. Gij weet, dat Onze zorgen zeer groot zijn, daar de bouwkosten voortdurend stijgen en de snelle uitbreiding der bevolking in sommige streken een steeds groter aan tal kerken noodzakelijk maakt. Maar gij Gistermiddag heeft de K.L.M.-Convair 340 PH-CGI „Vineent van Gogh", het lijntoestel op Londen, dat volgens schematijd om 15.25 moest vertrek ken, doch dat door vertraging om kwart voor vier van Schiphol vertrok, tijdens de start een wiel van het landingsgestel verloren. Dit moet gebeurd zijn vlak voor dat het toestel los van de grond kwam, of op het moment van iet loskomen zelf. Het mankement werd zowel door een passagiei valJ. et ,oe®tel als door het personeel van de verkeerstoren ontdekt. IN i ït.diogia isch overleg met de gezagvoerder Goedheer werd besloten, dat het toestel niet naar Londen zou vliegen, doch op Schiphol een noodlanding zou maken, Terwijl 0p de luchthaven alle maatregelen werden getroffen om onmiddellijke hulp te kunnen verlenen, bleef de Convair ongeveer een hall uur rondcirkelen. Daarna maakte gezagvoerder Goedheer een perfecte noodlanding, waarbij niets abnormaals gebeurde. De succesvolle noodlanding werd ver eenvoudigd, omdat de drie landingspoten van een Convair een onder de neus en twee ter hoogte van de vleugels alle voorzien zijn van dubbele wielen. Van de rechterlandingspoot was een wiei afge lopen; één wiel zat er nog aan. De landing werd dus normaal uitgevoerd. Gezagvoer der Goedheer moest echter wei al zijn kundigheid aan de dag leggen om zijn ma- chanie zo licht en zo geleidelijk mogelijk op de landingsbaan te laten neerkomen, opdat het overgebleven wiel van de rech terpoot de schok alleen zou kunnen op vangen. Hij slaagde hierin echter voor treffelijk; het toestel rolde normaal uit. Vanzelfsprekend werd de noodlanding onder inmense spanning zowel van de zijde van passagiers en bemanning als door het grondpersoneel, uitgevoerd. Er Z"i ^S^'vijfeld, toen het toestel t-t sulstand was gekomen, heel wat zuchten van opluchting geslaakt zijn, vooral door de passagiers. Van de zijde van de K.L.M werd na de geslaagde noodlanding mede gedeeld: „Tijdens de start van de Con vair 340 PHCGI, die hedenmiddag om 15.45 uur met gezagvoerder Goedheer naar Londen vertrok, is het rechterbuitenwiei van het van een dubbel stel wielen voor ziene landingsgestel afgelopen. Zowel van de grond als door een passagier werd de bemanning hiervan in kennis gesteld, waarna het toestel weer normaal op Schiphol landde. De passagiers zetten de reis met een andere machine voort". De „Vincent van Gogh", die omstreeks kwart over twee met 44 passagiers uit Londen op Schiphol was gearriveerd, had bij het vertrek naar de Engelse hoofdstad 46 passagiers aan boord. Van hen riep er één onmiddellijk na de start de stewar dess bij zich. tt gen wie hij laconiek zei- de: „Wilt U even de piloot waarschuwen? Hij heeft een wiel verloren. Ik zag het daarnet wegrollen". Doch ook de verkeerstoren had men hei euvel bij de start opgemerkt, zodat de waai- huwir. van de stewardess niel nodig zou zijn geweest. Na het overleg met gezagvoerder Goedheer, die zou blij ven rondcirkelen tot nader order, werd alarm geblazen op het vliegveld. De brandweerwagens van Schiphol nikten uit en stelden zich, samen met een ambu lancewagen en voorbereid op het ergste wat zou kunnen geschieden op, dicht bij landingsbaan 32. Intussen overlegde men in de verkeerstoren, wat er zou moeten gebeuren, waarna gezagvoerder Goedheer weer werd opgeroepen. Hem werd mede gedeeld, dat op de grond aiies gereed was en dat hij werd verzocht een noodlanding uit te voeren. Daarop bereikte de spanning haar hoog tepunt. Eerst vloog de „Vincent van Gogh" op geringe hoogte dicht langs de verkeerstoren, om de deskundigen aldaar in de gelegenheid te stellen het inmiddels weer uitgestoken landingsgestel zo goed en zo kwaad als dat ging tijdens het langs- vliegen te bekijken. Men zag, dat het toe stel nog maar vijf inplaats van zes wielen had, doch dat aan de rechterpoot, waar van één wiel verdwenen was, het andere, voorzover men kon nagaan, normaal vast zat. Laag kwam het toestel daarop aan vliegen: langzaam, heel langzaam en voorzichtig liet de gezagvoerder het hoogte verliezen. Het cement van de landingsbaan kwam steeds nader en de spanning groeide nog steeds. Toen ten slotte de wielen de grond raakten zal men heel even de adem hebben inge houden, terwijl aller blikken zich vast hechtten aan het landingsgestel. Als dal ene rechterwiel het maar hield! Knapte het af onder het gewicht van het vlieg tuig, de gevolgen zouden rampzalig kun nen zjjn. Doch het wiel hield het; het toestel bleef recht op de landingsbaan, zakte niet door en zwaaide niet om. Een nieu we ramp was de toch al zwaar getroffen K.L.M. bespaard gebleven. Zo snel dit mogelijk was, verminderde de gezag voerder de snelheid om het risico zo klein mogelijk te houden. Daarop stond het toestel stil en verstierf het geluid van de motoren Want ho* toe stel taxide, om na de gelukkig geslaagd" noodlanding toch nog niet een ongeluk tp krijgen, niet naar het platform, zoals ge bruikelijk. Het bleef op flinke afstand van het platform op de landingsbaan staan en de passagiers, oneindig opgelucht en dankbaar, werden per speciale bus van het vliegveld naar het stationsgebouw ge bracht. Onder leiding van directeur J. W. F. Backer, die persoonlijk spoedig aanwezig was, stelde de Rijksluchtvaartdienst na genoeg onmiddelijk een onderzoek in. ren op aarde niet wergeten. Dat hebben allen ondervonden, die bij hun arbeid en het vervullen van hun plicht vol vertrou wen hun toevlucht namen tot Hem. En Wij mogen er wel eens aan herinneren, hoe in sociale noden en misstanden de Kerk steeds rechtvaardigheid en liefde heeft gepredikt, welke de Goddelijke Meester heeft opgelegd als een plicht en hoe ook de Kerk daardoor krachtig heeft medegewerkt aan een zeer aanzienlijke verbetering van de levensstandaard van ontelbaren. Wanneer wij ons thans in een betrekke lijke welstand mogen verheugen, laten wij dan niet karig zijn tegenover Hem van Wien alle goede gaven voortkomen en Die elke dag voor ons zorgt. Maar tonen wij Hem onze dankbaarheid door onze vrij gevigheid in hetgeen strekt tot de eer van God en de uitbreiding van Ziin Rijk. Ten slotte is dat weer een bron van geluk voor ons zelf. Uw wekelijkse bijdrage moge tel kens een offer zijn dat gegeven wordt, niet met zekere tegenzin of inwendige afkeer maar met blijdschap, met geloof en met liefde voor het aanschijn van God, Die alles ziet. Die daarnaar ook de graad af meet van uw geloof en uw liefde en naar die mate U zal belonen in tijd en eeuwig heid. En meent niet, dat bij onze grote noden uw kleine offer van weinig bete kenis is. Wanneer wij doen. wat wij kun nen al is dit op zichzelf nog zo gering God zal uit het kleine en juist uit het kleine het wonderbaar grote doen voortkomen. Onthouden wij het woord van de Goddelijke Verlosser. Zoekt eerst het Rijk Gods en zijn gerechtigheid en dit alles zal u worden geschonken ais toegift. Met blijdschap zullen wij dan in de noodkerk te Beverwijk de grondslag gaan leggen voor de grote kerk door uw ge loof en uw liefde op de dag van Maria Hemelvaart mogelijk gemaakt. Zij zal worden toegewijd aan de Koningin des Hemels De zegen van de almachtige God en de bijzondere bijstand dei Allerheilig ste Maagd mogen u allen bewaren en be schermen. Veie bezoekers van het vliegveld maak ten de noodlanding mede, zonder precies te weten wat er eigenlijk aan de hand was. Doch -ok hun za) de schrik om I .t hart zijn geslagen, toen zij, vlak na het opstijgen van de „V -ent van Gog de sirene hoorden loeien, het toestel terug zagen keren en rondcirkelen boven Schip hol en de brandweerwagens met de am bulance zagen uitrukken. Ook van hen za] de spanning zich hebben meester ge maakt, die pas wegebde toen de Convair rustig en normaal landde. Deel van de „neus" aan wal gebracht Zondag is men er in geslaagd nog een dee) van de „Triton" naar de wal te brengen. Men had gepoogd het gehele vporstuk met behulp van luchtzakken te bérgen. doch bij de bergingswerkzaam heden brak dit deel van het wrak weder om en men kon slechts het voorste deel van de „neus" naar de wal brengen. Thans ligt het deel met het instrumentenbord dat, naar men hoopt, meer licht op de oorzaken van het ongeluk kan werpen, nog in het water, daar dit in het afgebro ken stuk was. Vandaag za] men voortgaan met de ber gingswerkzaamheden. Men had besloten om het voorste deel en de staart het eerst "aar de wal te brengen, <faar dit vitale delen van het vliegtuig zijn en mogelijk de gewenste aanwijzingen kunnen geven (Van onze correspondent) In de gemeente St. Oedenrode is Zon dagochtend in een gevaarlijke bocht een bestelauto geslipt en in volle vaart tegen een boom terecht gekomen. Een der in zittenden werd daarbij op slag gedood, terwijl drie andere vrij ernstige verwon dingen opliepen. De bestelauto werd bestuurd door de heer K. uit Apeldoorn; naast hem zat de eigenaar, de heer H. W., achter in de wa gen hadden beide echtgenoten plaats ge nomen. Het gezelschap was voor vacantie op weg naar Dirksland en zou in Eind hoven nog enkele kennissen bezoeken Bij de botsing werd de heer H. W. met kracht uit de auto geslingerd en hij over leed ter plaatse. De andere slachtoffers werden naar het ziekenhuis te Veghel ver voerd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1