A.D.O. kwam niet tot scoren redde zich ten dele hattrick redde voor BMHC gelijk spel TOGO Bouwmand Louwersnieuwe rechtsbuiten Hermes kwam na 4-0 voorsprong toch nog in gevaar Fortuna versloeg Amsterdam en nam de leiding Italiaan Volpi winnaar van eerste Ronde van Enropa de NO AD hield met stug verdedigen de Hagenaars in bedwang Competitie der profs Om de Davis Cup EMHC won met een monster-score, DKS verloor opnieuw, Breda klopte Tilburg Oranje-ploeg verder ongewijzigd Leeuwarden profiteerde van keeper-blunders Be Ouiek trok zich in verdediging terug E.B.O.H. zorgde voor enerverend slot Eerste zege van Den Haag en Rotterdam In geen enkel opzicht een succes "N J MAANDAG 4 OCTOBER 1954 PAGINA 5 (Van onze Haagse sportcorrespondent) ZUIDERPARK, Zondag. Het Haagse Zuiderpark was reeds twee dagen tevoren volledig uitverkocht en er verdrongen zich 15.000 toeschouwers op de tribunes omtoe te zien hoe A.D.O. zijn eerste verliespunt moest incasseren! Door verwoed verdedigen zag namelijk NO AD kans om de Haagse favorieten voor de eerste maal op nul doelpunten te houden. Het was een wedstrijd van matig gehalte, waarin de gehele A.D.O.-ploeg onder de vorm van de jongste weken bleef. En ook Theo Timmermans, de voor een nóg grotere verrassing gezorgd! grote stuwkracht, speelde minder goed dan men van hem gewend is geworden; zijn trucjes verrieden wel weer de geboren voetballer, maar zijn passes trokken ditmaal niet de onherstelbare gaten in de Amerika moeilijk in Mexico vijandelijke verdediging, zodat eens te meer bleek, dat heel die schot- vaardige A.D.O.-aanval in feite toch van één man afhankelijk is. (Van onze hockeymedewerker) Het is ook voor de hockeyers een kostelijk weekeinde geweest in een juichende natuur. En veel spanning, prettige wedstrijden met hier en daar verrassende resultaten. In het Westen vertoont IIHIJC ouderwetse neigingen, het staat na 3 wedstrijden alleen aan de kop, dank zij een zege op de Crailosche heide met 31 over Be Pair, en een gelijk spel van BMHC en TOGO in Den Haag 3—3. Laren voegde zich bij de kopgroep door een 52 op de Roggewoning tegen Groen Geel. Voorts verloor PW in Zwolle tegen veler verwachting met sprekende cijfers (4—1) en werd DKS zowaar thuis met 2—1 geklopt door Nijmegen. In Zuid en Noord waren ook verschillende frapante resultaten. Enschede s veldspel niet beloond En Go Ahead werd winnaar (Van onze verslaggever) SCHIEDAM, Zondag Vijflig minuten waren verstreken en er restten er altijd nog veertig, toen do strijd tussen Hermes-D.V.S. en E.B.O.H. met een 4—0 voorsprong voor de Schiedammers reeds beslist scheen. Want bovendien gingen de blauw hemden daarna nog een kwartier in de hoogste versnelling door. Het scheen met E.B.O.H. volledig gedaan. Maar dan kent men deze Dordtse ploeg nog niet! De roodhemden liepen niet minder dan 3 doelpunten in en Hermes moest in de laatste phase nog alles geven om de zege thuis te houden. „DWARS DOOR DEN HAAG' HHYC aan de kop Enschede leed verlies Hattrick van Bouwman Groningen versterkt Venlo won royaal Van der Hart blonk uit Nieuwe versterkingen Venlo techniek beter WEST I WEST II OOST NOORD ZUID I ZUID II HOCKEY KORFDAT, Rapid maakte nog gelijtt Koning brak een been A L In de tweede helft heeft Enschede alles in het werk gesteld om weer gelijk te ko men. De open aanvallen van de Friezen waren e.chter gevaarlijker, doordat de bal in tegenstelling met de thuisclub, direct werd doorgegeven. Bij een volkomen ongevaarlijke situatie liet Peters wederom de bal uit zijn han den vallen en daaruit maakte linksbinnen Ferwerda het tweede doelpunt voor Leeu warden, waarmee de strijd beslecht was. zo verwoed en met man en macht (afwis selend stond er steeds slechts één speler in de Tilburgse voorhoede), dat er tegen deze levende barricade geen doorkomen voor A.D.O. aan was. En zelfs had het maar weinig gescheeld of Louer en Ver- reijt hadden bij twee solo-doorbraken nog De eindstrijd van de Amerikaanse zóne voor de Davis Cup is te Mexico City be gonnen met een grote verrassing: Seixas kreeg in het eerste enkelspel klop van de Mexicaanse kampioen Palafox met 64 6_4 7—5, zonder zelfs een set te winnen dus. De hoogte waarop Mexico ligt (200 M.), welke al veel buitenlandse spelers parten heeft gespeeld, had ook invloed op hit Amerikaanse spel. Zowel Seixas ais Tra- bert hadden „adem-nood" en bovendien moeite met de hoog-opspringende ballen Seixas was bovendien niet helemaal fit. Travert versloeg Llamas met 6 4 6 3 g6, cijfers die niet overeenkomstig hel klasse-verschil van beide spelers zijn. In het dubbelspel namen de Amerikanen de leiding: Seixas en Trabert klopten Palafox en Llamas in vier sets: 62 36 6 1 6 4 •UUUX Zilj 11 JZ J 1 De verdedigingsflanken vormen, het is al eens eerder gezegd, A.D.O.'s zwakke plekken. En die verdediging speelde van begin af zwak en onzeker tegen de Til burgse tactiek met Walhout als terugge trokken middenvoor. NOAD startte met wind mee en doelman Kok moest al aan stonds vaak in actie komen. Hij werkte een door de wind pal onder de lat ge dreven voorzet van Louer slechts op het nippertje corner en kreeg ook daarna nog moeilijk werk op te knappen bij g/vaar- lijke doorbraken van de linkervleugel LouerVerreijt en van de onverwoestba re Engel. De beste kans kreeg echter A.D.O., toen Karei Jansen een vlekkeloze through-pass af gaf en Wasmus zich door de Tilburgse verdediging werkte, waarna zijn schot echter rakelings naast ging. Er werd rijke lijk fors gespeeld en dat verbeterde niet toen A.D.O. na de hervatting met de wind mee voortdurend voor het Tilburgse doel zwierf. De geelblauwen verdedigden zich aanvalsspel was niet voldoende om de Friese verdediging te doen capituleren. Op het laatste moment ontbrak het aan de afwerking. Toen Koopman de enige fout van deze wedstrijd maakte, ging het door Albers de linksbinnen van Enschede, ingezonden sc'>it, juist langs de paal. Zeven minuten voor rust werd voor een overtreding van Van Wylinck, de vrij hard spelende linkshalf van Enschede, een vrije schop toegekend. Deze werd door rechtshalf De Groot in de doelmond ge plaatst. Peters ving de bal boven zijn hoofd op, maar liet die vallen en toen was het voor midvoor Bakker een klein kunstje het leer over de lijn te werken. (0-1). v. i' van de K.N.V.B. heeft het voorlopig Nederlands elftal, dat ii' ^i lin hot oivmnisch Stadion te Amsterdam tegen Sparta-Praag een oefen wedstrijd speel"met h£ ooTop de ontmoeting tegen België op 24 October te Antwer pen, als volgt samengesteld: Achter- Wersma^DonVr) en Tebak (Eindhoven) Midden Klaassens (V.V.V.), Van der Hoek (Feyenoord) en J?nse£ A Voor: Louwers (Eindoven), Timmermans (A.D.O.), Cor van der GbP (Emma), RReseiw"rsl Valf^èrTvint'^V.SAMfodenthal (Haarlem), Bennaars (Dosko), Van Beurden (B.V.V.) en Brooymans (R.A.C.). Op°rech?sbuit^n°Lou\versena (de Eindhovenaar vervangt Van Bie^den) isdit dus hetzelfde elftal, zoals het verleden week in de tweede helft van de nefenwedstrijd te Nijmegen speelde. Odenthal heeft dus geen kans gezien om Wiersma te verdrin gen, Jansen is gehandhaafd ondanks een Van Schijndel byv., in het binnentrm is Van Beurden door Roosenburg-, op de buitenplaats door Louwers gepasseerd. Ter- louw is afgeschreven, h\j neemt ook niet meer aan de centrale training de (Van onze sport-correspondent) ENSCHEDE, Zondag. In het eerste half uur van de wedstrijd EnschedeLeeuwarden leek het er niet op, dat de thuisclub met 0—2 zou verlie zen. Het spel had dank zij de training van Jaap v. d. Leek aanzienlijke vorderingen gemaakt, vergeleken met het vorig sei zoen. Enschede beheerste het middenveld en was daardoor steeds in de aanval. Maar al spoedig bleek, dat de voorhoede over te weinig stootkracht beschikte, wat ook een gevolg was van het veel te kort ge houden spel. De kwaliteit van de beide doelverdedi- gers gaf tenslotte de doorslag. Koopman van Leeuwarden verdedigde zijn doel met veel bravour, terwijl Peters aan de andere kant stond te schutteren. Dit had tot ge volg dat de goed spelende achterhoede van Enschede, waarin stopper Frolic.i ui - blonk, tweemaal werd sePaj?eerd' De zwarthemden namen direct het heft In handen en Leeuwarden werd op eigen helft teruggedrongen. Maar het flitsende (Van onze correspondent) DEVENTER, Zondag Hoewel er bij de wedstrijd Go Ahead— Be Quick af en toe individueel aardig spel voor de dag kwam, kan men dit duel in de zon toch maar het best omschrijven als „meer spannend dan fraai" Er vielen namelijk hjj het combineren nog te veel Dnnamvlu'iirigheden te noteren, maar een behoorlijk tempo en veel spanning maak ten de ontmoeting, die door een kleine '000 toeschouwers werd bijgewoond, aan trekkelijk Be Quick beschikt over een stevige Ploeg, die bij hoge ballen automatisch een voordeel op de tegenstander heeft Lugt hart was de gevaarlijke man in de voor hoede. Go Ahead bleek technisch vooruit gegaan te zijn. maar in de voorhoede ont breekt het raffinement om een aanval ge vaarlijk te maken. De Deventernaren begonnen overrompe lend, maar Lugthart gaf de Groningers de leid'.n* (0-U- Go Ahead kwam aan de ge lijkmaker, toen spil Kuiper na een vrije schop achterwaarts in eigen doel kopte (1—1). Toen Lugthart een verre pass op pikte (verre passes door het midden waren het gevaarlijke wapen van Be Quick in deze periode) en in de hoek schoot (1—2) was de ruststand bereikt, een stand die overigens tegen de veldverhouding in was. Na de rust bereikte zo'n verre trap ül- aenstam. Hij schoot, Voortman trapte de bal van de doellijn, maar Oldenstam kree§ de bal weer te pakken en doelpuntte (1—o) Dat leek de nederlaag voor Go Ahead te zijn. De Groningers gingen echter verde digen en hielden dat vol, toen Ten Wolde di stand op 2—3 bad gebracht. Handig spel van Kolkman stelde Van Gelder in staat er 33 van te maken en toen werd de strijd wat hard. Ónder enorm enthousiasme gaf ten Wolde Go Ahead een voorsprong (4—3) en kort daarop knalde Kolkman tegen de Groninger staander. De laatste minuten verstreken onder grote spanning. Be Quick probeerde het nog even maar Fet- ls>ar in het Deventer doel stompte een paar felle schoten gedecideerd naar de boun dary. Voor de vijfde maal werd de estafette „Dwars door Den Haag" over een afstand van 7600 m georganiseerd. Van de zijde van het Haagse publiek bestond voor deze wedstrijd grote be langstelling. De uitslagen luiden: 1 Trekvogels in 20 min. 30,4 sec., met de athleten Kroon (1400 m Van der Weyden (1100 m.>, Van Wel (500 m.)' Van acr Burg (500 m.). Middeldorp (600 m!)! Verwey (900 m.). Blankenstein (1600 m.), Gottlieb (400 m.), Tas (400 m.> en Peters (200 m.); 2 L.D.A. 20 min. 47.4 sec., 3 Trekvogel 2 20 min. 58,6 sec., 4 Siomo 21 min. 45,4 sec.. 5 A. V. '40 22 min. 5,4 sec., 6 V.U.C. 23 min. »,8 sec. (Ie prijs nict-athl.ver.), 7 V.O.D.O. 24 min. 25,8 sec. De wedstrijd om de Trofee der Wegren ners, eveneens te Brussel gehouden, werd gewonnen door de Belg Van Geneugden met 13 punten, Schutte plaatste zich op één ronde op de zevende. A. Voorting op de twintigste plaats- Het is tussen HHYC en Be Fair een spannende strijd geweest. Met dezelfde cijfers waarmee na kerktijd de dames van Be Fair van kampioen HHIJC wonnen, moesten de heren de vlag strijken 1—3. Gerritse. een solospeler van formaat al y overdrijft hij vaak, gaf vóór rust HHYC de leiding en ver grootte na de her vatting de voor sprong. Toen R. van Erven Dorens daar op had tegen ge scoord, kwamen Be Fair even opzetten, doch de snelle Wery maakte met een der de goal aan alle on zekerheid een einde. Wim van Heel was een voortreffelijke spil Laren wou in Was senaar gedecideerd met 52 van Groen Geel. dat tezamen met Be Fair onder aan staat doch gedecideerd zwakker lijkt dan de Crailoërs. Larens jonge ploeg speelde snel en de aanval lukte nu ook goed, telkens opgestuwd door de onver moeide Loggere. De ruststand was 12. J. W. v Erven was topscorer bij de gas ten doch ook Loggere scoorde, uit een WERY, beslissende goal seriand tegen kampioen TOGO. De Hage naars speelden beter dan in de vorige ont moetingen, doch zij mochten toch blij zijn met dat éne puntje. Henk Bouwman gaf op bijzonder fraaie wijze BMHC de lei ding en was voortdurend gevaartijk Hij speelde aanmerkelijk beter dan de dag tevoren in Eindhoven. Het werd 1 1 door Tielenius Kruithoff en zelfs 21 vóór de rust door Lagaay. In de tweede helft maakte Bouwman uit een vrije slag gelijk, gaf de nieuwe ling Nolten Togo opnieuw de leiding, iwaarna BMHC geducht kwam opzetten en Bouwman zijn hattrick volbracht (33). De stand der Westelijke eerste klasse is thans: Meppel en Groningen dank zij een zwaar bevochten zege te Tietjerk op LHC met 10. En eigenlijk hadden de Friezen wel een gelijk spel verdiend. Afzakkend in Zuidelijke richting belan den we in Zwolle waar de Zwolse MtIC een ieder verraste met een denderende zege van 4—1 op P.W. Wat een teleur stelling voor Roëll en zijn mannen en vooral van Enschede, daar ook DKS ver raste met een nederlaag, de tweede in suc cessie. De kampioenen missen in hun achter hoede Leeftink toch we] zeer er. boven dien ontbrak (wegens dienstplicht!) in hun aanval goalgetter Kristen. Toch nam een sterker DKS tegen Nijmegen door invaller Holl de leiding, doch toen Prinsen na rust voor de gasten had gelijk gemaakt, kwam er spanning in het kampt Een kwartier voor tijd maakte rechtsbuiten Boer het winnende doelpunt voor Nijmegen. Een technisch wel beter en geroutineer- der Union stuitte op ferme tegenstand van het bezoekende Zutphen dat de strijd lang open hield doch tenslotte toch met 2—0 de vlag moest strijken. Arnhem slaagde er in te Hengelo met 2—0 te wonnen, waardoor de Hengelcërs de laatste plaats delen met kampioen DKS! HHYC BMHC Laren Amsterdam 3—6 3—5 3—5 2—3 TOGO Hilversum Be Fair Groen Geel 3—2 2—1 3—0 3—0 Hermes' grote strateeg Van Lent was al direct heel dicht bij een doelpunt, toen Van der Tuijn een corner scherp voorzette, maar het leer vloog rakelings naast. De gehele EBOH-voorhoede miste daarna een opgelegde kans, door Scheurwater defi nitief om zeep gebracht. Een solo-rush van Van Lent van het middenveld af bracht enige opfleuring in een periode van slecht spel. waarin de defensie van de Schiedam mers raar stond te schutteren tegen net eenvoudige maar doelmatige spel van de DTd se voorhoede LEX JANSE bleef zichzelf En ofschoon de ga-sten de vaardigheid mis ten om de kansen goed uit te buiten, drukten zij. op de thuisclub 'n stempel van onzekerheid, waaraan de hele blauwwitte ploeg ten prooi werd. Midden- voor Lex Jsnse was een van de weinigen, die zichzelf bleef. Tweemaal achtereen bracht hij de bal fraai op. Eerst schoot de nieuwe linksbui ten Bos keihard te gen de paal. maar bij de volgende aanval kogelde Van Lent scherp in.. Er was toen bijna een half uur gespeeld en nau welijks vier minuten later was het we derom Van Lent die "en nieuwe pass van tanse goed afwerkte. 2—0. E.B.O.H. ant woordde met een serie harde aanval len met'veêCschotendie echter juist ra kelings naast of over gingen. Éénmaal moest Van Diest een hard schot van links binnen De Bruyn op zijn vuisten nemen, ettelijke malen echter door riskant U1"®~ pen moeilijke situaties door het, zwaKKe spel van Van der Sloot oplossen. Het publiek had na de rust nog niet alle plaatsen heringenomen, toen Bos zich door de EBOH-verdediging slingerde en Lex Janse de voorzet prima afwerkte. En er waren helemaal 5 minuten verstreken, toen Van Lent een scherpe through-pass lanceerde, waar Janse net niet by kon doch waarop Cock van der Tu«n fel door- cnrinlte en hard inschoot: 4—o. nrip Stormlopen van de Dordtse links- later ePn wilde scrimmage waarin eens pas op de doellijn kon redd®i\°^VHeee- ten vocht EBOH terug, rechtsback Hege mans dreef de bal ver op en uit zijn voor zet kopte middenvoor Schoon prachtig in. Dat was 20 minuten voor het einde en van dat moment af kwam Hermes' voorsprong in steeds groter gevaar. Van Diest moest op een scherp vleugelschot van Hij beek een corner weggeven en zag ettelijke schoten rakelings naa-stvliegen Weer brak Hijbeek door. opnieuw corner Een ontzet tend hard schot van Schoon beukte de bo venlat Maan eindelijk strafte de Dordtse voorhoede deze zwakke plek op de linker flank van de Hermes-verdediging goed af: Scheurwater ging Van der Sloot voorbij, trok Burger naar zich toe, zette goed voor en De Bruyn schoot in vrije positie in. Dat was 13 minuten voor het einde en de gasten bléven doorgaan. Met nog 9 minu ten voor de boeg raakte de Schiedamse verdediging zo in paniek, dat Burger ln het strafschopgebied hands maakte: Con- furius knalde de penalty genadeloos in 4-3. De toen naar een toppunt stijgende spanning vergoedde veel van al wat wij aan behoorlijk spelpeil hadden gemist. Hermes trachtte de bakens nog te verzet ten en inderdaad kreeg Van Lent na een mistrap van de Dordtse invaller-spil Luy- ten (die Vermaat verving) nog een vrije kans, maar hij schoot naast. En zo bleef Hermës de laatste minuten in gevaar, maar EBOH zag geen gaatje meer voor een gelijk spel. Achteraf was de kleine Schiedamse zege wel verdiend door het beter gebruik maken van de zwakke mo menten in de Dordtse defensie. strafbully. BMHC heeft dank zy Henk Bouwman een gelijk spel verkregen op Klein Zwit- Meppel is wel veel sterker gebleken dan GCHC en de 4—1 zege der kampioenen geeft daarvan eigenlijk een onvoldoende beeld. Vooral in de eerste nelft domineer den de gastheren en verkregen door Deet- man en Bok (2) drie goals. Roelofs maakte toen een tegenpunt. Uit een strafcorner In Zuid waren feitelijk alle vier uitsla gen verrassend. Venlo's zege in Den Bosch met 5—1 viel hoger uit dan werd verwacht. Willy Nefkcns knalde er echter verschillende strafcorncrs in er. toonde eens te meer zijn kracht op dit gebied. MOP scoorde tegen dcor Verhuist. De ruststand was 41 voor Venlo waarna al leen de weer goed spelende Gerrits nog doelpuntte. In Tilburg zorgde Breda zo waar voor een verrassende zege met 1—0 over Til burg. Ongelooflijk wat de versterking van één man betekent! Zwart Wit bereidde in de Baroniestad aan kampioenscandidaat HTCC een onprettige verrassing door een puntloos spel te forceren en ook de dave- heeft Dikkens daarna nog een vierde goal rende zege van EMHC T'ndhovens aan de score toegevoegd, doch, zoals men Sportpark op Rapidity was door de hoge da» in het Meppelse territorium pleegt te j score de hoogste van de dag - ver de Metmelaren eeleufden het wel. rassend. Het was 4—0 met de rust en 8 1 zeggen, de Meppelaren geleufden Groningen heeft dit jaar een sterker elf tal dan het vorige jaar. Na de 5—0 op GCHC vervolgde Groningen met een 6—0 op GHBS en staat door betere doelcijfers nu zo waar weer eens aan de kop. Overi gens hield ook Daring gelijke tred met aan het slot. Haaswijk, Drijver (tweemaal uit strafcorners), Kerssemakeis en (presi dent) Bakels waren de succesrijke doel- schutters. Rapidity miste ervaring en heeft ook in technisch opzicht nog wel het een en ander te leren In het Sportpaleis te Antwerpen zijn Zaterdagavond internationale wielerwed strijden gehouden, waaraan ook door Ne derlanders werd deelgenomen. Derksen klopte in de sprint voor professionals Gosselin op bandlengte. Wout Wagtmans won de wedstrijd achter grote motoren voor Michaux (B.) en Quegnet (Fr.) Pronk werd zesde. De landen-athletiekwedstrijd tussen Tsjecho-Slowakije en Zweden te Praag is geëindigd in een Tsjechische zege met 117 tegen 106 punten. Niet minder dan 30.000 toeschouwers woonden, terwij] de regen in stromen naar beneden kwam de wedstrij den bij. Bij de dames wonnen de Tsjechi sche athletes met 6342 punten van de Zweedse meisjes. In de competitie van de Ned. Beroeps voetbalbond plaatste Fortuna '54 (Geleen) zich door een 21 overwinning op Am sterdam aan de kop van de ranglijst. Rot terdam en Den Haag boekten hun eerste overwinningen, de Twentse Profs sluiten op het ogenblik de rij. De uitslagen van dit weekend luiden: AlkmaarVenlo 33. De Graafschap—Rapid 44. Fortuna '54—Amsterdam 2—1. Utrecht—Rotterdam 2—4. Den Haag—Twentse Profs 2—1. GELEEN. Zondag. Op de tribunes van het Geleense Sta dion stond men als haringen in een ton op elkaar en toen de wedstrijd reeds bezig was' stroomden nog de toeschou- wers door do poorten nssr binnen, die een plaatsje langs het veld (op de sin- telbaan) vonden. Bij elkaar moeten het zo ongeveer 25.000 toeschouwers zijn ge- weest die in de daarop volgende an" derhaif uur Fortuna een 2—1 overwin ning op Amsterdam zagen behalen. De Limburgers dankten deze overwinning aan hun groter enthousiasme. Ongetwijfeld speelden de Amsterdam mers technisch beter, opvallend was het gemak waarmee zijnde bal speelden, maar de Amsterdamse voorhoede bracht deze keer niet voldoende stootkracht op om een achterhoede met Cor v. d. Hart, in grootse vorm, en Frans de Munck, die over het algemeen weinig te doen kreeg, in het nauw te kunnen brengen Het leek wel of de aanwezigheid vooral van Cor v. d. Hart als verlammend werkte op de Amster damse vindingrijkheid. Zo kon het gebeuren dat tijdens de tweede helft, toen de Amsterdammers meer. en meer het spel in handen namen, zij geen kans zagen om de Geleense ach terhoede werkelijk in gevaar te brengen. Alle Amsterdamse activiteit resulteerde alleen in enkele corners waarvan een in swinger van Tolmeyer even benauwdheid bracht, maar Pienema kopte het leer uit de rechterhoek. Zeer enthousiast gef Fortuna in de eerste helft partij en na 18 minuten kon Dingena die voor Huys inviel, een gave combinatie van Fortuna met een hard strak schot be sluiten. dat Van Raalte te machtig was. Bijna na een half uur slaagde Klein er in gelijk te maken, nadat linksback Rabuda het leer miste. Aan het schot van Klein was voor De Munck geen houden aan. Drie minuten na de rust hergaf Dingena de Limburgers weer de leiding, nadat Ra- venstein het voorbereidend werk had ver richt. Langzamerhand namen de Amster dammers het spel in handen, combineer den voortreffelijk, doch verder dan Cor v d Hart kwamen zij niet. In de stand kwam geen verandering meer. DEN HAAG, Zondag. Slechts 2000 toeschouwers waren op Duinhorst getuigen van de eerste zege van de Haagse profs, die met 2—1 over de Twentse Profs de baas bleven. Een groot aandeel in die overwinning hadden drie nieuwe spelers, die pas daags tevoren wa ren gecontracteerd: de ex-Ajaxied Krist als stopperspil, de beide oud-Xe-rxanen Coen Rijshouwer en Koers in de voor hoede. Den Haag speelde beter dan voor heen en vooral Krist bleek een verdedi ger van grote kracht. Driekwart van de strijd speelde zich voor het doel van Kos ters af en reeds spoedig gaf Rijshouwer zijn nieuwbakken club de leiding. Frans van der Veen en de Hongaar Dani orga niseerden de Twentse tegenaanvallen maar Kraak stopte alles. Totdat hij door Kamphuis omver werd gelopen: 1—1. In het voortdurende Haagse offensief na de rust was Clavan goed op dreef maar met schieten onfortuinlijk Zo kon het ge beuren, dat er een tweede strafschop (Krist had de eerste naast geschoten) nodig was alvorens Van der Steen de 21 voor Den Haag op he-t bord kon brengen. ALKMAAR. Zondag. Ruim 5900 toeschouwers zagen in Alk maar een 3—3 gelijk spel tussen de Noord- hollandse profs en Venlo in een wedstrijd die soms nogal hard was. Van Vliet opende de score, maar door Kuiper in eigen doel werd het 1—1 en na een goede pass van Sijbers op Van Rhee zelfs 1—2 voor de Venloërs, die de toon bleven aan geven. Uit een vrije trap van Van der Sluis nivelleerde Klaas Smit echter kort voor de rust de stand weer. In de tweede helft speelde Venlo we derom technisch beter en gevaarlijker in de aanval maar de „reuzen" in de Alk maar-verdediging stonden ook nu hun Zoals te verwachten was, is de Ronde Z** .Europa gewonnen door de Italiaan 0lPi, die zijn voorsprong op de Belg ook in de laatste twee etappen ue ïeid. Een groot succes is deze Ronde niet geworden. Strijd is er byna niet gele- VC enige ploeg die deze Ronde Ri°SuV i heeft: de Belgische werd slechts met de grootste moeite ervan weer houden de koers wegens een geschil met de jury (de bekende tijdrit-affaire) te ver laten. In de laatste dagen hebben de Bel gen er echter niet meer om gereden; zij stelden zich met de.tweede plaats van de onttroonde leider Couvreur en met op overtuigende w\jze gewonnen ploegen- prljs tevreden. Van de 77 uit Parijs vertrokken renners kwamen er slechts 30 in Genève aan; bij het grote aantal uitval!-rs is helaa_s ook de verongelukte Zwitserse renner Jaquet te betreuren Cracks reden in deze eerste Ronde v"n Europa niet mee: ge en Copp, en geen Koblet. geen Bartal-i er1 geen Bo- bet, geen Oekers en geen Magm, geen Van Steenbergen en o°k geen ders: het verloop is er dan ook naar ge weest, oninteressant en nauwelijks P terna-tionaal Ronde-niveau. En ook organisatorisch waren er te leurstellingen en fouten; daags voor de etart werd het, etappen-schema nog eens veranderd en het is logisch dat het dan niet allemaal meer kan kloppen. Zo werd tenslotte ook niet Straatsburg als de hoofdstad van 't nieuwe Verenigd Europa de finish maar moest de Ronde om aller lei interne redenen in Geneve worden be ëindigd. Waarmee de spectaculaire entou rage tenslotte wel helemaal in het water V1De twaalfde etappe van Lugano naar Montreux over 206 km. u gewonnendoo de Italiaan Cerami in de M van "u 35 min. en 56 sec. De verdereuitslag luidt. 2 Schellenberg (Zwits.) 7.35.56 3. Gianne schi (Itz t4 Couvreur (Belg.) 7.35.5!), 5 Krebs (G. B.j -t, 6. Mei (F,) z.U 7. Volui (It.) z.t.; 3. Pezzi (It.) zt.t, 9. So* geloos (Belg.) z.t.; 10 Huber (Zwitserland) De 13e en laatste etappe van Montreux naar Geneve over 344 kilometer, eindigde in een zege van de Italiaan Cerami, die10 uur 45 min 33 sec. noteerde. Tweede werd Siguenza (Fr. in 10.47.27, der de.Close (Belg) vierde Modenese (Fr.), beiden in dezelfde tijd als Siguenza en vijfde Lang- lois (Fr. in 10.47.59. Vervolgens arriveerde het peloton, waarin o.a. Volpi Het eindklassement lultdt; 1 Volpi (It.) 83.31.59. 2 Couvreur (Belg.) 83.34.16, 3 Pezzi (It.) 83.36.41, 4 Huber (Zwits.) 83.43.19, 5 Krebs (Gr. Br. 83.49.05, 6 Mei (Fr. 83.50.31. 7 Gianneschi (It.) 83.52.20, 8 Didot (Fr.) 83.55.25, 9 Sorgeloos (Belg.) 83.55.31, 10 Van Dor ma el (Belg. 83.59.17. Tweede Klasse A Ede-Holland 1-1 't Gooi-HFC 3-1 Zeeburgia-DWV 2-0 Kennemers-UVV 1-2 KFC-Rapiditas 2-2 Spartaan-VVA 2-0 Tweede Klasse B West Frisia-ZFC 1-2 HRC-Beverwijk 2-0 Watergraafsmeer- AFC 1-0 RCH-OVVO 3-1 Volendam- Hollandia 7-3 Derde Klasse A Kinheim-Zaand. 1-3 Vitesse '22-WFC 0-3 Zilvermeeuwen- Terrasvogels 3-0 ZVV-HSV 1-1 WSV '30-VVB 3-0 Derde Klasse B Alkmaarse Boys- DEM 2-4 Velzen-Alemaria Victrix 2-4 Sehoten-CSV 5-0 RKAFC-KVV 2-0 QSC-OSV 4-2 Derde Klasse C Alwavs Forward- Wilhelm. V. 1-1 Baarn-DCG 4-1 ZFOO-Rivalen 1-3 .TOS-Donar 2-1 OFF-RKVVA 1-1 Derde Klasse D Maarssen- Veenendaal 0-3 APWC-Patria 4-1 Zeist-BVC 1-3 StiohtsS Boys- Hercules 1-2 HMS-Hilversum 2-1 DWSV-CDN 3-0 Tweede Klasse A ON A-RFC 2-1 Wassenaar-HOV 6-1 Vriendenschaar- DHC 4-4 Fluks-Quick 0-1 DCV-HVV 0-1 Tweede Klasse B HBS-VUC 2-8 Fortuna-VCS 1-3 T,perdam-ITVS 1-4 CVV-TTrdtas 2-1 C*">p1-QT)S 7-3 Derde Klasse A Zandv mèeuwen- Lankkwartier 3-0 BF.C-TYBB 1-0 Ripnorda- Scheveningen 3-4 Hilleeom- Blauw Zwart 0-1 T,FC-Postduiven 2-2 Ar^V,Y%n1-LinC Derde Klasse B on A- Ainhen 1-1 PFA AV- •pv^olrlor '90 4-2 VVesterkwar' VVP 4-1 Zó vielen de punten Zuiden EMHC-Or. Zwart 2-1 Tilburg- Venlo Girls 1-2 MOP-Venlo 1-1 Push-Eindhoven 5-1 IIPSV-T.R.Hope 1-3 VIOS-Wilhelmus 3-6 Lugdunum- Westlandia 6-4 Derde Klasse C DCL-Slikkerveer 2-3 Waddinxveen- Dubbeldam 0-0 SVW-Sliedrecht 1-6 De Mussen- Alblasserdam 3-1 OHZ-Hollandiaan 2-1 Hillesluis-VOC 1-5 Derde Klasse D RDM-VDL 1-2 Ammerstolse SV- Neptunus 0-5 Papendrecht-CKC 1-3 Overmaas- Zvvijndreeht 3-3 Leonidas-VFC 1-7 Spartaan '20- Transvalia 3-5 Vierde Klasse A VVSB-Rouwkoop 8-1 Tonegido-Lisse 2-1 Roodenburg- Warmunda 3-1 Teijlingen- Meerburg 2-2 THB-DOSR 3-6 ASC-SJC 3-1 Vierde Klasse B Naaldwijk- 's-Gravenz. 4-3 DHL-Concordia 3-J BMT-Spoorwijk 1-5 H. van Holland- Voorburg 1-3 Delft-DSO 0-4 Vierde Klasse C GSV-SMV 2-1 Ilaastrecht-Unio 3-3 VEP-Lekkérk. 1-1 Oudewater- Woerden 0-i Alphia-EDS 4-3 BosKoon-Donk 4-0 Vierde Klasse D Te Werve- R11Swijk 2-? HWD-RVC 2-1 Maasstraat- Moordrecht 2-1 Gelerit.as-DITNO 6-1 Schoonhoven- Ouick Steps 2-2 Belvédëre- Steeds Volharden 0-2 Vierde Klasse E ADS-L. en Snel 5-3 PDK-Cromvliet 0-2 Graaf Willdm 11/ Vac-VDS 2-3 ATVV-Zwart Bi. 0-0 RAVA-Olympia 0-4 Vierde Klasse F DEH-HION 4-2 EKWIK-Roekan je 1-2 SIOD-DHL 3-0 OVV-Schiebroek 0-0 Aeolus- NADO V 3-4 Dirksland-FSV Pretoria 4-3 Vierde Klasse G PFC-Hermandad 4-6 Zuiderster- Wit Rood Wit 1-1 Hillegersberg- Flakkee 0-0 Nieuwenhoorn- DDC 1-2 Bolnes-DZB 3-2 Dindua-Poortug. 1-° Vierde Klasse H ASW-'s-Gravend. 3-1 ODI-DHS 0-1 Merwede-RCD 0-2 DRZ-LSV 2-3 Strijen- Heukelum 2-0 Geluksvogels- Hardinxveld 3-3 Derde Klasse C STA-NAB 1-1 VKW- Germanicus 1-1 Ericase Boys- De'demsvaart 2-3 Rolder Boys- Musselkanaal 3-1 CEC-Titan 1-1 Derde Klasse D Wagenborgén- BATO 1-2 Appingedam- Bellingwolde 1-1 Scheemda-ZNC 1-2 Noordpool- Meeden 1-10 Hunsingo- Neptunia 3-0 Woltersum- THOS 2-3 Tweede Klasse A Hren-Helpman 1-1 Velocitas-Sneek 1-0 Frisia-Zwaag- westeinde 1-1 LSC-GRC 0-1 FVC-Oosterpark. 2-1 Nicator-Frlesl. 2-0 Tweede Klasse B Achilles-BNC 5-0 Nw Buinen- Muntendam 1-3 FVV-Noordster 3-3 Veelerveën- Hoogezand 1-1 WVV-Stadskan. 4-1 HSC-Asser B. 6-1 Derde Klasse A steenwljk-Blaek Boys 6-2 Harlingen-GAVC 2-0 Rood Geel- Olyphia 2-2 Bergum-De Kooi 3-6 Derde Klasse B Groninger Boys- Eenrum 2-1 Actief-Roden 4-2 Haulerwijk- Drachten 1-1 Peize-Harkema Oneinde 1-3 Voko-G 4-2 Houtige po- Gronitas 3-0 Tweede Klasse A Labor-Eilermark 6-0 Oldenzaal- Achilles '12 2-4 Hengelo- Zwartemeer 4-1 Alcides-Qulck '20 1-2 Emmen-Tubantia 3-2 Tweede Klasse B Theole-WVC 1-2 Dlerense Boys- WAVV 2-4 Quick (N)-RODA 3-2 Eendracht- Be Quick (Z.) 0-1 ESCA-Rheden 3-6 Rob. et Velocitas- Arnh. Boys 5-0 Derde Klasse A PW-TAR 4-3 MVV '29-Phenix 2-2 Almelo-Borne 3-3 Derde Klasse B GFC-UD 3-2 Vaas sen- Sallandia 4-2 Wierden- Daventria 2-0 Rohda-Epe 1-0 DAVO-Riissen Vooruit 3-3 Victoria Boys- Hattem 0-1 Derde Klasse C Zutphania- Varsseveld 1-1 Worth Rheden- SDOUC 1-1 VVG '25-Gelria 5-3 Siivotde- TY>e(mrV"Mv> -n A7.0-T.onga '30 1 -5 VVO-VDZ 3-1 Derde Klasse D Hatert-Uchta 2-6 SML-AWC 2-2 BVC '12- Germanla 2-2 SCII-CHRC 2-0 Union-Oosterb. 4-4 Treffers-TEC 1-2 Tweede Klasse A Helmonida-Valk 1-0 SET-Sarto 1-4 DESK-OSS '20 3-1 Spechten-Veloc 0-6 Wilhelmina- Sehijndel 1-1 TOP-Helmond 3-3 Tweede Klasse B Roosendaal-TSC 0-2 Alliance-MOC '39 1-3 Vlissingen- Internos 8-2 DOSKO- Middelburg 2-2 RAC-Baronie 1-3 Rood Wit <W.)- Goes 3-0 Derde Klasse A Kolping SWW- Geldrop 3-3 Sparta '25- Tongelre 1-2 ODS-Boxtel 4-0 Woensel-UNA 1-1 SCB-GVV '12 4-1 Bladella-Malo 0-0 Derde Klasse B Hieronymus- RKDVC 2-0 RKTVV-St. Michielsgestel 2-2 WSC-Taxandria 2-3 Concordia SVD- RKC 0-3 Zwaluw VFC- Hëusden 2-2 Uno Animo- Gudok 4-0 Derde Klasse C RSC-DHV 3-1 VF.S '35-VOAB 1-2 RWB-Zierikzee 8-1 Dongen- Baardwijk 1-1 WVO-Hero 0-0 Virtus-ODIO l-d Derde Klasse D MetO-RKFC 0-0 Riervliet-Hulst 3-5 Ixel-Zeeuwen 5-1 Hontenlsse- Terneuzen 2-3 Mouw Rorgvliot- RCS 0-3 Zeeladla- Corn. Boys 4-2 Tweede Klasse A Groene Ster- Waub. Boys 4-2 Schuttersveld- Sportcl. Emma 1-1 RKBSV-RKONS 4-3 Chèvremont- Almanla 4-5 WH '16- Heksenberg 8-0 Tweede Klasse B Wittenhorst-Heer 1-3 Roermond- Sportcl. Irene 3-1 Wit Zwart '32- Wilhelmina '08 0-5 VSV '34-De Sier 5-1 Derde Klasse A Leonidas (W)- Maastr. Boys 8-0 Mariarade- Wlllem 1 1-3 Sehinnen- WVV '28 2-1 Minor-Caesar 3-1 Derde Klasse B Nw Einde-VTV 4-3 KEV-Miranda 4-2 Simpelveldse B.- RKTSV 1-3 Hoensbroek- RKHBS 0-4 SVN-Heerlen 1-2 RK Kolonia- Laura 3-0 Derde Klasse C OVCG-Undenh. 1-1 PSV '35-EVV 4-1 Linnen-Swift '36 3-0 Rins '31-Obbicht 2-1 Derde Klasse D TVO-Juliana 2-3 Gennep-RKGFC 3-3 Panningcn-FCV 4-1 Sevenum- .TVC '31 0-5 Tiglia-RKDEV 1-1 Eerste Klasse Westen Be Fair-HHIJC 1-2 Groen Geel- Laren 2-5 TOGO-BMHC 3-3 Oosten DKS-Nijmegen 1-2 llengelo-Amherr 0-2 Union-Zutphen 2-U Zwolle-PW 4-1 6-0 4-1 0-1 8-1 0-1 1-5 Oosten Quick-Nijmegen 2-0 Deven ter- Hengelo 4-0 Union-Almelo 3-0 EHV-PW 1-2 Noorden Groningen- GHBS 5-0 HCW-HVA 3-0 Mcppel-GCHC 2-0 LHC-Daring 4-1 Promotie West Victoria- Leonidas 2-1 Alliance-RBC 3-1 Aeolus-Gr. Geel 4-0 BÜHC II-Togo II 2-2 Strawberries- Plnoke 4-2 Laren-A'foort 3-0 Kampon-SCHC 1-2 Promotie Zuid 's-Hertocenbosch- Rapidity 5-0 Keep Fit- Were Di 3-3 Nuenen-EMHC TI 3-5 HUAC-Gr. Star 3-2 Promotie Oost DKS-Temno '41 3-1 Wageningen- Arn-hem 4-1 Victoria II 3-2 tinion TI-Zutphen 3-4 Asvion-TOGO II 0-0 zwolle- Noorden Groningen- GHBS Meppel-GCHC LHC-Daring Zuiden EMHC-Rapidit,y Tilburg-Breda MOP-Venlo Zwart Wit-HTCC 0-0 Overgang West Victoria-HDM 0-3 A'dam II-HGC 1-3 Laren II-Gooi 1-2 Kampong- SCHC II 6-0 HHIJC II-Pinoke 1-3 Alliance-HGC II 1-3 SCHC- Amersfoort 1-0 BMHC II-Aeolus 2-2 Promotie West HHIJC III-Spirit 1-5 Hillegersberg- Delftse Stud. 0-5 SV '35-Gr. Geel 2-3 MRHC-Rijswijk 1-1 HDM III Ring Pass- Kieviten 0-1 Zuidwijck-Leiden 1-2 StrawbeTries- Kameleon 5-3 Eeehtrop- Alkmaar 4-0 Huriey- Zandvoort 4-0 Pinoke II- Kraaien 2-0 Gooi II-HIC 3-1 Schaerweyde- HBS 5-2 Promotie Zuid 's-Hertogenbosch- Pelikaan 2-3 Geel Zwart-DES 6-2 Forward-MEP 1-1 Push-HTCC II 1-0 Or. Zwart-Weert 2-1 HUAC-Gr. Star 2-2 Venlo tt-HMHC 1-3 Eindhoven- Maastrieht 4-1 Promotie Oost Upward- Doetinchem 2-1 Wageningen- Deventer 4-1 Bullv-Almelo 1-2 EHV-PW II 0-2 DAMES Eerste klasse Westen Re Fatr-HHTTC 3-n r.nnl-Kieviten 1-0 TOGO-BDHC 0-0 Apeldoorn 5-2 Eerste klasse Noord-Holland Blauw Wit-Luto 5-3 Samos- Allon Weerbaar 1-4 Rohria-Arehinel 10-8 Zuid-Holland Deetos-HKV 3-5 Blauw Wit '51- Het Zuiden 6-14 Vieus Orientis- HSV 5-0 Gymnasiasten- Ons Eibernest 2-8 Noord Wordt Kwiek- VKC 0-5 Sparta-WWMD 1-1 Zuid Dein-Rust Roest 7-1 Findhnven-KCT 8-5 Odilo-DOT 9-4 Sportlust-PSV 2-3 Oost A Naas-HKC 5-9 Hellas-AKC 1-9 Oost B Vada- Steeds Hoger 7-3 Oost Arnhem- EKCA 2-9 SOS-Onder Ons 2-7 mannetje. Uit een corner van <lc nieuwe speler Los (Ex-Ajax) kopte Van der Sluis in, maar kort voot* tijd sleepte Ten Berge voor Venlo het verdiende gelijke spel in de wacht: 33. DOETINCHEM. Zondag. De eerste helft van de wedstrijd De Graafschap—Rapid behoort tot het beste, wat wij de laatste tijd op een Nederlands voetbalveldt te aanschouwen hebben ge kregen. Na de rust hadden beide ploegen hun kruit verschoten. De eindstand. 44 gaf de verhoudingen uitstekend weer. Rapid opende de score, door rechtsbuiten Wesolek na acht minuten Kluin. de beste man van de Oostelijke voorhoede, bracht twee minuten later de partijen echter weer op gelijke voet. De Oi-aafschap nam, toen het applaus nauwelijks was weggestorven, een voorsprong d5or een kopbal van Gert Jansen na een hevig duel voor het Zui delijke doel (2-1). De Graafschap-spil Wim Hendriks, die later door de ex-AGOVVer Jonker werd vervangen, miste in de zes tiende minuut, en Noud van Melis, de Zui delijke aanvalsleider, aarzelde geen secon de (22). De Graafschap hernam de voor sprong in de veertigste minuut uit een penalty door Wijand (32). De tweede helft was teleurstellend. Ger- rit Rumpen speelde in de vijfde minuut de bal terug buiten 't bereik van Rikxoort en gaf naar het scheen. De Graafschap de eerste zege cadeau. De Oostelijke ach terhoede was echter uitgespeeld, en Van Melis c.s. kregen kans op kans. Uit eeu van de vele corners doelpuntte Bisschops, terwijl Van Melis vijf minuten voor de tijd de gelijkmaker scoorde, toen hij al leen was doorgebroken (44). JUTPHAAS, Zondag. De Profclub Utrecht, welke op eigen terrein te Jutphaas te gast was bij Rot terdam, trof het Zondag voor de eerste keer met het weer. Gezien het feit, dat alle voorgaande wedstrijden op hoog peil hadden gestaan, waren niet midner dan ruim 9000 mensen naar het veld getrokken Zij hebben echter geen waar voor hun geld gekregen, want Utrecht was er met uit zondering van linkshalf Westers, die later geblesseerd het terrein moest verlaten, ho peloos uit. Dit vond voor het overgrote deel zijn oorzaak in 't uitzonderlijk goede spel van de Rotterdammers die de wit- hemden over alle linies versloegen. Oos- terholt speelde bij Rotterdam mee en hij deed dat. rustig en soli ede. Alle Rotter dammers waren prachtig op dreef met spil Eveise als de grote uitblinker. Na ongeveer acht minuten nam Rot terdam de leiding, toen de Utrechtse de fensie wegens vermeend buitenspel bleef staan en de snelle De Jong een volkomen vrij veld voor zich kreeg. Enkele minuten voor de rust werd het 2—0 uit een voorzet van Joop Heyster en via het lichaam van spil Gademans. In de laatste minuut van de eerste helft maakte Utrecht er na een prachtige omhaal van middenvoor Van Dijk 21 van. In de tweede helft had de Rotterdamse middenvoor Koning het ongeluk een been te breken. Na het oponthoud werd het uit een prachtige combinatie tussen Joop Heyster er De Jong door eerstgenoemde 31. Zijn broer Jacq verhoogde de score, toen de Utrechtse defensie weer even wei felde, waarna v. Dijk de eindstand op 42 bracht na een vrije schop, waarbij v, d. Bogert in eerste instantie Landman bijna op de knieën had gekregen. De stand luidt thans: Fortuna (Geleen) Alkmaar Amsterdam Rotterdam Rapid (Heerlen) Utrecht Venlo (1954) De Graafschap Den Haag Twentse Profs 4 3 1 0 7 13— 8 4 2 2 0 6 9— 7 4 2 1 1 5 12— 4 4 1 3 0 5 6— 4 4 2 1 1 5 12— 9 4 1 1 2 3 10—11 4 0 3 1 3 7— 8 4 0 3 1 3 7—11 4 1 0 3 2 5—13 4 0 1 3 1 4—10 De Russische middengewicht Michel Akopiantzov heeft te Erivan het wereldre cord tweehandig drukken verbeterd. Hij bracht 128 kg. omhoog. Zijn landgenoot Ivanov sinds 22 Februari 1953 en de Egyp tenaar Touny sinds 9 Februari 1948 waren met 127.5 kg., gezamenlijk houder van het oude record. De landen wedstrijd tussen de dames athletiekploegen van Hongarije en Enge land te Boedapest Is een overwinning voor de Engelse dames geworden met 59 tegen 54 punten. De eerste dag hadden zij reeds met 27 tegen 24 punten de leiding.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 5