Onderzoek naar gevaarlijkheid van oude timmermansmachine Gotische Huiskamer f 584.- KANTOORBEDIENDE M KAMPIOENEN nsir ..dïmi enige jongste kantoorbedienden De 0 beschermers voor Uw gezondheid De annexatieplannen van Amsterdam Rotterdamse Strafkamer bezocht werkplaats in Oude Tonge Advertentiën Ook Venlo Helihaven De clans ontsprongen De „La Pampa" vlot S.'SHSR,-* S bootsman dodelijk Rondreis van Molotof door Oost-Dnitsland PLATE MEUBELFABRIEK Slis secretaresse Als de padvinder zijn goede daad ook op huishoudelijk gebied kon verrichten... DIJKSHOORN - OPTICIËN N.V. Werf Gusto v/h. Fa A.F. Smulders ZATERDAG 9 OCTOBER 1954 PAGINA 12 Zaandam voelt er niets voor ALKMAAR VIERDE ZIJN ONTZET Kamercommissie voor salaris betaling aan allen VOERMAN ONTSNAPTE AAN DE DOOD Poolse danseres kiest te Parijs de vrijheid Krytina Boejnowska, die deel uitmaakt van het thans in Parijs optredende „War- schau-dansgroep", heeft dezer dagen kans gezien om aan de bewaking, die het hon derd man sterke gezelschap voortdurend begeleidt, te ontsnappen en zich met de Parijse politie in verbinding te stellen. Noorse tanker eveneens veilig Tijdens storm GEWOND SCHOOLINBREKERS BERECHT ZILVEREN JUBILEUM JACK PHILIPS Van matroos tot commander VEEHANDELAAR PLEEGDE VERDUISTERING MATROZEN STALEN KOFFIE BONEN Waarde van duizenden guldens VASTE COMMISSIE NATIONALE PLAN Onderneming Ia. 1. J.VIELV0YE Voor spoedige indiensttreding gevraagd in GROOT BEDRIJF een Niet jonger dan 18 jaar, voorzien van Mulo-diploma en diploma typen. Brieven onder no. 78920 aan het bureau van dit blad. illlllllllllllllllllm Personeel gevraagd j Goederen aangeboden Diversen #..dan zou hij morgen al bij U aanbellen en zeggen: „Mevrouw, zal ik nu eens de boodschappen voor IJ halen op de beste manier?" En dan zou hij met Uw boodschappenlijstje regelrecht naar de winkel van de Coöperatie bij U in de buurt lopen! Die winkel is immers van de gezinnen zélf. Daar wordt uitsluitend met Uw belang rekening gebonden. Daar vindt U alleen: werkelijk lage prijzen en een kwaliteit waar U op bouwen kunt. Bij de Coöperatie betaalt U nooit teveel! Want waarom zoudt U aan Uzelf verdienen? En als er een overschot is, wordt dit terugbetaald of profiteert U hiervan door allerlei andere uitkeringen. Ook al bent U nog geen lid: loop eens zo'n CO-OP winkel binnen. Daar vindt U de bewijzen. Koop bij IJself, dus bij de en de ivinst is voor U! alleen in de nieuwe ■■■■iillllll stofzuigers Om een antwoord te geven op de vraag of een oude timmermansmachine gevaar lijk is of niet en of de eigenaar er mede in overtreding is van de veiligheidsvoor schriften heeft de strafkamer van de recht bank te Rotterdam zich vanuit de Maas stad naar Oude Tonge laten va.e om daar schouw te houden in de werkplaat, en om 's middags in de raadzaal van dorp de toga's aan te trekken en daar een officiële openbare terechtzitting te houden President was mr Reuder, terwijl de officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank, mr dr Van Oosten, eveneens was meegekomen. Verdachte in deze zaak was de timmerman F. O., tegen wien door een ambtenaar van de arbeidsinspec ie_ Mikken eveneens ter terechtzitting tegenwoordig - procesverbaal was opge maakt, al in 1952, wegens het in bezit en gebruik hebben van een houtbewerkings machine, waarbij, een vlak- en vandikte- bank, een cirkelzaag en een maihinale boor op één enkele as staan eemonteerd Als de vlakbank draait, draait ook de zaag en omgekeerd en als de één stilstaat doet de andere dat ook. Uit het verhandelde, bleek, dat de arbeidsinspectie tegen zo n machine ernstig bezwaar heeft. Controleur Mikken, thans gehoord als getuigendes- kundige, sprak zelfs van een ..°nd,n8 da: de wereld uitmoet" en verteld" dat deze machines niet meer geïmporteerd mogen worden, noch hier te lande gefabriceerd of verhandeld. Verd., die werd bijgestaan door mr l. j. den Hollander uit Middelharnis, demon- treerde in zijn werkplaats de machine en demonteerde die gedeeltelijk. Hij hield het er bij, dat er nooit twee bewerkingen gelijk mee worden uitgevoerd, omdat men niet met zijn beiden aan de machine kan staan- En behoudens een ongeluk tn de eerste maand dat hij er mee werkte heeft zich in de daarna volgende dertig jaren nooit meer iets voorgedaan. Hij liet de machine werken en terwijl de heren rechters en de officier er uiterst geïnteresseerd naar stonden te kijken toonde de verd. hoe er in de praktij, mee gewerkt wordt. Houtschilfers en zaagsel vlogen de edelachtbare heren om de oren De controleur van de arbeidsinspectie toonde zijnerzijds aan de diverse onder delen waar z.i. het gevaar schuilt. In de raadszaal releveerde de president de dagvaarding, volgens welke in de werkplaats niet zou zijn voldaan aan de eisen van veiligheid. De verd. vertelde over de leeftijd van de machine en de pre sident vroeg hem naar de mogelijkheid van vervanging door drie andere machi nes, die ieder apart de functies verrich ten maar verd. wees dat af, daar zijn werkplaats geen drie machines zal kunnen bevatten. De controleur der arbeidsin spectie persisteerde bij zijn mening, dat de machine gevaarlijk is en niet afdoende beveiligd. Er zitten wel beveiligingsstuk ken op, maar dat ts nog niet lang en vroeger heeft hij ze er wel naast zien lig gen. De arbeidsinspectie heeft een grief tegen deze machines! Deze zaak diende al eerder voor de kan tonrechter te Sommelsdijk. Die heeft verd- vrij gesproken, maar daarvan was het O M. in appèl gegaan, vandaar nu deze bijzon dere rechtszitting. Mr Van Oosten her innerde aan die kantonrechterlijke vrij spraak en tekende daar om meerdere redenen bezwaar tégen aan, o.a. omdat in het vonnis niet vermeld is, da1 de kanton rechter ook schouw hield in de werk plaats, voorts omdat de machine geen onlosmakelijk geheel vormt. De officier vond het tenlaste gelegde overtuigend be wezen en eiste 25 of 10 d. Mr Den Hollander betreurde het dat deze zaak niet administratief werd afge daan tussen arbeidsinspectie en verd. Hij noemde de machine één werktuig met diverse functies, waaraan slechts één han deling tegelijk kan geschieden en die bij gewoon gebruik geen bijzonder gevaar oplevert. PI. vroeg vrijspraak voor zijn cliënt. De president bepaalde de uitspraak op Donderdag 21 October om 9-30 uur te Rot terdam. Naar wij van zeer bevoegde zijde uit Zaandam vernemen, heeft het gemeente bestuur van Amsterdam contact opgeno men met het Zaandamse stadsbestuur met het doel een deel van de laatstgenoemde gemeente te mogen annexeren. De strook grond, die Amsterdam op het oog heeft, bestaat uit de Achtersluispolder en bui tendijks land, begrensd door Oostzaner- dijk, Noordzeekanaal en Voorzaan., Enige maanden geleden maakte Zaan dam bekend, dat op dit terrein een haven voor zee- en binnenscheepvaart zou wor den aangelegd en dat een ander deel van de polder zou worden bestemd voor in dustrieterrein. Volgens diezelfde bron denkt Zaandam er niet aan het Amster- damste verzoek in overweging te nemen. Gisteren heeft Alkmaar zijn 8-Octoher- feest gevierd, dit jaar als sluitstuk der herdenking van het 700-jarig bestaan van de Vlctoriestad. Donderdagavond reeds werd het feest Ingezet met een concert op het Waagplein, door de vier plaatselijke muziekkorpsen en het rijdende carillon, bespeeld door de subst. griffier bij de Amsterdamse recht bank. mr Romke de Waard. Gistermorgen was het hoogtepunt even als in voorgaande jaren, de herdenking van het ontzet van de stad. Op de oude stadswallen werd een krans gehecht aan het Victoriebeeld. De voorzitter van de 8-Octobervereniging „Alkmaar Ontzet' mr G. A. de Lange, sprak een herden kingsrede uit, waarin hij de nagedachtenis huldigde van de vele onbekende soldaten en burgers, die in 1573 de weg nabr de vrijheid hebben bevochten. In de middaguren was er. inplaats van de traditionele historische optocht, een op tocht onder de titel „Sport en spel". Des avonds werd een kerkconcert gegeven tn de Grote Kerk, waarna de viering werd besloten door een groot vuurwerk. In het Brabantpark te Breda zal op 29 October een kapel worden ingewijd, die daar is gebouwd voor de Polen, die de stad tien jaar geleden beyrijdden. In de kapel komt een ikon uitgevoerd in gla- zuur-emaille. van de Madonna van Czesto- chowa, die door de Katholieke Polen wordt vereerd. Het geld voor de bouw en de inrichting wordt bijeengebracht door de burgerij van Breda. Verloofd: LILY KNIEPSTRA en REIN MELCHER3 Schiedarft, Swammerdamsingel 51 Dr. Noletstraat 12. Receptie: 23 October 1954 van 15.30—1700 uur Swammer damsingel 51 te Schiedam toe van financiële aard. In beginsel wordl dit door de commissie onjuist geacht. Een aantal beroepsmilitairen heeft namelijk om principiële redenen geen inkomsten genoten en heeft zijn aanspraken op d± staat voorbehouden. Deze groep dreigt door het huidige wetsontwerp financieel gedupeerd te worden. Men drong er dan ook op aan deze militairen schadeloos te stellen voor het gederfde traktement en c'e toelagen. In de memorie van toelichting somt aldus vele leden de regering de his torische feiten op waaruit zou kunnen worden geconcludeerd, dat de bezetter, „die hoe ook gezien geen bevoegd heid had burgers tot militairen te maken zich blijkbaar op het standpunt heeft ga- steld, dat de militaire status van het be doelde personeel behouden was gebleven". Eén historisch feit wordt hierbij mei aangegeven, maar mag niet worden ver geten: de officieren worden op sluwe wijze weder opgeroepen en als krijgsgevange nen weggevoerd De officieren hebben daarna hun volle dig salaris, alsmede de oorlogsvergoeding weder ontvangen. Enkelen hunner zijn uit de krijgsgevan genkampen gebroken en zijn er m ge slaagd zich bij onze strijdkrachten in En- geland te voegen; hoge militaire onder- Het wetsontwerp kent geen vorderingen scheidingen zijn hun daarvoor toegekend De vaste commissie voor Oorlog en Ma rine uit de Tweede Kamer is het verre van eens met de voorstellen, welke de regering heeft neergelegd in het wetsont werp „bepaling van de rechtsgevolgen van maatregelen, in bezet Nederlands gebied genomen met betrekking tot de rechts toestand van militairen der Koninklijke Landmacht". „Met de indiening van dit wetsontwerp erkennen de bewindslieden, dat aan de rechtstoestand van de betrokken militai ren te kort is gedaan Waarom is op deze militairen niet toegepast het verdrag no pens de wetten en gebruiken voor de oor log te land- waarin de rechtstoestand be hoorlijk is geregeld?" Bij Kon. besluit van 20 Juli 1945 zjjn de tijdens de bezetting verleende ontsla gen aan militairen van de Koninklijke Marine nietig verklaard. Zou het niet juister zijn, dat alsnog een zelfde weg wordt bewandeld met betrekking tot alle beroepsmilitairen van de Koninklijke Landmacht en Luchtmacht en de datum van de pensionnering vast te stellen na 5 Mei 1945? Anderen hebben aan de oproep van de bezetter geen gevolg gegeven en zijn on dergedoken. Een enkele werd Engeland vaarder. Het zou rechtvaardig zijn ge weest zo wilden ook deze leden nog eens nadrukkelijk stellen indien aan betrokkenen dezelfde geldelijke uitkerin gen waren verstrekt als aan hen, die krijgsgevangen waren gemaakt. Het de partement van Oorlog verklaarde, dat, wanneer men als krijgsgevangenen geld wilde claimen, men dit alleen kon doen, wanneer men zich als krijgsgevangene had gemeld. De Nationale Federatieve Raad van het voormalig verzet, die voor deze onderge doken militairen op de bres had gestaan, ontving echter van de minister van Oor log een schrijven, waarin deze o.m. zegt: „Ik blijf dan ook bij mijn standpunt dat de betrokkenen eventuele schade, dooi hun verzetsdaden belopen, behoren te vor deren bij het commissariaat voor de oor logsschade, bureau adviescommissie voor verzetsdaden". De betrokkenen hebben zich nog niet tot het commissariaat voor oorlogsschade gewend, naar het voorkomt terecht niet. Hier ligt immers, naar men vrij alge meen oordeelde, een taak voor het minis terie van Oorlog. Waar moet het heen, in dien degenen, die zich aan de vijand wis ten te onttrekken en in het verzet goede en dikwijls prachtige daden hebben ver richt, uiteindelijk moeten horen, dat zij hadden zij hun salaris en vergoeding willen ontvangen zich maar gevangen hadden moeten laten nemen? De Sabena, die reeds helicopterdiensten onderhoudt, o.a. van Brussel met Maas tricht. Bonn en Rotterdam, is voornemens binnenkort ook een dienst te openen van Brussel over Eindhoven naar Essen. Zeer waarschijnlijk zal Venlo daarbij als heli haven worden ingeschakeld, omdat deze stad op een geschikte afstand voor een tussenhaven gelegen is tussen Eindhoven en Essen waarheen de afstand resp. 60 en 70 km. bedraagt. Dit is medegedeeld door de heer L. Cus- ters, voorzitter van de Kamer van Koop handel van Noord-Limburg, op een door deze Kamer gehouden vergadering, Van de zijde van de Sabena was medegedeeld, dat men geenszins afwijzend stond tegen over een helihaven Venlo. Uit een contact van de K v. K. met het gemeentebestuur is reeds gebleken, dat men er ook van die zijde op is gesteld deze haven voor Venlo te verkrijgen. Van gemeentezijde ziet men reeds uit naar een geschikt terrein nabij het centrum van de stad. Nabij Den Hulst (O.) Is gisteren even voor acht uur een melkwagen op een onbewaakte overweg door een dieseltrein gegrepen. De wagen werd geheel versplin terd, maar de voerman, G. R. uit Den Hulst, werd opzij geslingerd en kwam er af met enkele gekneusde ribben. Ook het paard kreeg slechts lichte kwetsuren* De 22-jarige Krytina. die. naar Reuter niet nalaat vast te stellen, een zeer aardig meisje is om te zien, wenst in het vrije Westen te blijven. De Warschause dansgroep, die op het ogenblik met 'n programma Poolse volks dansen in het Parijse Palais d"e Chaillot optreedt, wordt tedere avond na afloop van de voorstelling onmiddellijk onder oe- waking van een twintigtal „opzichters in gehuurde bussen naar haar logeergelegen- heid gebracht. En hoewel de taak der be wakers daar geenszins afgelopen is. slaag de mej. Boejnowska er in haar verblijf ongemerkt te verlaten. Zij vertelde de politie, dat zij onder de huidige omstandigheden met haar vader land wenste te breken. Het Engelse motorschip „La' Pampa dat gistermorgen ter hoogte van de buiten haven van Vlissingen aan de grond liep gisterenavond, nadat verscheidene po gingen om de boot los te krijgen waren mislukt, om half elf door zes sleepboten vlot getrokken. Het schip, dat uit Antwer- voor anker gegaan. Pnupnaes" De Noorse tanker „Aslaug Ro5ena® die vijf mijl ten Noordwesten van de mon ding van de Nieuwe Waterweg voor an ker was gegaan wegens machinesh door de sleepboten „Goeree^, „Eb „Blankenburg" en „Waterweg emit en Co om ongeveer kwart over J" gisterenmiddag op sleeptouw gnomen Het schip werd naar waar het bij „Wilton Fuenoord zal wor den gerepareerd. Het Oostduitse persbureau A.D.N. be richt, dat de Sovjetrussische minister van buitenlandse zaken, Molotof, Berlijn Vrij dag heeft verlaten om een rondreis ts maken door Oost-Duitsland. Vrijdag werd een bezoek gebracht aan „de eerste socialistische stad van Duits land" nl. Stalin-stadt, en aan de staal fabriek „J. V. Stalin" bij Fürstenberg aan de Oder. Intussen is nog steeds zo goed als niets gemeld over de besprekingen, welke Mo lotof tijdens zjjn onverwachte bezoek aan Oost-Berlijn met de Oostduitse leidei s heeft gevoerd. Over de eerste dagen van zijn bezoek wordt een grote zwijgzaamheid betracht. Drie jaar gevangenisstraf met aftrek heeft de officier van Justitie te Utrecht gisteren geëist tegen de 37-jarige Amster damse tegelzetter Th. M. K. wegens hei plegen van een serie inbraken in scholer op diverse plaatsen des lands, te Oegst- geest, en Utrecht. i Behalve enig schoolmateriaal maakte verdachte een bedrag aan zendingsgelden j en vacantiegelden van de schooljeugd buit Bij een inbraak in een school aar. het Koekoeksplein te Utrecht in de I nacht van 31 Mei j.l. waar hij sa men met de 30-jarige Haagse kellner Th. H. opereerde, werd hij gearresteerd. Tegen laatstgenoemde, aan wie slechts één inbraak ten laste kon worden gelegd, werd een gevangenisstraf van twaalf maanden met aftrek geëist, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. De Utrechtse rechtbank zal 22 October a.s. uitspraak doen. Gisteren is het m.s. "KÜpstroom" van de Hollandse Stoomboot Mij Am sterdamse haven binnengevaren, met aan boord het stoffelijk overschot van de 53-jarige gehuwde bootsman J. O uit Amsterdam. „rnp„ De bootsman was Donderdag toen het schip in open zee voerbehu p zaam bij het sjorren van de deklading. Doordat het schip hevig shngerde teng volge van de zware storm kwam een vttf tons container in oe^egmg sloeg telen een laadboom, waar de -akS1 bXeU ms^en de b,oom.®" deH1®astoöeUjk overschot is overgebracht "aar teTUilhelminagast- huis te Amsterdam. De heer Jack Philips, die een kwart €euw geleden op 22-jange leeftijd zijn ooDbaan bij Philips begon en sedert 19n0 directeur Is van de N.V. Phonogram te Amsterdam, heeft gisteren ter gelegenheid van zijn zilveren zakenjubiieum een druk bezochte receptie gehouden De jubilan werd O m. toegesproken door ïr F. J Fm hps die eraan herinnerde hoe Jack, die bU het uitbreken van de oorlog directeu. van een filiaal in Engeland was, zich meldde als vrijwilliger bij de Royal Navy ™n van matroos opklom tot commander Voor een muzikale felicitatie zorgde het kleine dansorkest uit de Marinierskape Cp de receptie verschenen vele uit de muziekwereld en uit de kringen van gramofoon en radio. De officier van Justitie bij de rechtbank I te Middelburg heeft een jaar gevangenis straf met aftrek, waarvan zes maanden voorwaardelijk geëist tegen de gedetineer de veehandelaar C. J. B. uit Kruintngen. Deze stond terecht, omdat hij in moeilijk heden was gekomen met de voorschotten- regeling en daarbij verscheidene strafbare feiten had gepleegd. In de dagvaarding waren hem twee overtredingen ten laste gelegd De eerste betrof een manipulatie met f 15 000 of 10.000, waarbij de N.C.B. te Boxtel betrokken was, die hem voor schotten verstrekte en de tweede ging om een bedrag van f 5730, gebruikt ten nadele van de Haagse Slagerscentrale. Gezien de omstandigheden, waaronder verdachte tot zijn fouten was gekomen er werden hém volgens de officier veel te hoge cre- dieten verstrekt luidde de eis zoals ge zegd een jaar met aftrek, waarvan zes maanden voorwaardelijk. De rijkspolitie te water heeft gisteren in de Amsterdamse haven vijf matrozen van een Nederlands zeeschip aangehouden verdacht van diefstal van 6 a 700 kg on gebrande koffiebonen uit de lading van de boot, ter waarde van enige duizenden guldens. De diefstal werd ontdekt in volle zee. Reeds tijdens andere reizen van het schip werden goederen van de lading vermist. De politie te water wist de vijf mannen, die voor het grootste deel uit Amsterdam afkomstig zijn, vrij snel na hun aanhou ding te ontmaskeren. Zij zijn op het hoofd-1 bureau ingesloten. In een vergadering van de vaste com missie voor het Nationale Plan heeft de minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting, ir H. Witte, gisteren de nieuwe voorzitter van deze commissie dr ir z. u_ van der Meer, geïnstalleerd en afscheid genomen van de scheidene mr C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg. Ir Witte dankte laatstgenoemde voor het belangrijke werk, gedurende zijn ambts periode verricht, waarin het planologische werk meer zijn vorm heeft gevonden. Begrafenis- (Joh C lertaaU ROUtROAM Opgericht 1896 Tel. 30680 »oo 32435 1 Dressoir met luifel, 4 stoelen kuipmodel, 2 clubs ZIE TOONZALEN BOVEN Grote keus in eigengemaakt werk Onze machines draaien op volle toeren STOFFEERDER» GROTE MARKT 31 SCHIEDAM w ■BRIL t£JV kom je met veel mensen in aanraking. Op je uiterlijk wordt zeer veel gelet. Vandaar dat de keuze van een bril montuur zo belangrijk is. U hierin te adviseren is ons een erezaak. ST. LIDUIN ASTRA AT 1 - SCHIEDAM - TELEFOON 6 7 6 19 vraagt Leeftijd 16—J 8 jaar Sollicitaties te richten aan de Afd. Personeel, Maas dijk 5, Schiedam. Let op. Keukenstoelen, beu- ken, gelakt, extra zwaar I 12.75; keukenkrukjes C 4.50, i keukentafels I 12.50, strijk- I planken f 9.75, wringerbokken If 13.25, trapleren v.a. f 6.40. Fran*; van Thlenen, Broes veld 123. Verse waar van Bosselaar, 75 ct Kilo, 40 ct pond. Het beste vleesproduct voor hond en kat. Dagelijks "thuisbezorgd. Gevestigd Abattoir, tel. 113901 Rotterdam. Baby commode f 29,50, kinder- Icdikantje f 17,50. Ton- %n andere modellen, alles gelakt. Tussen broek. Edisonstraat 31A, Schie dam. Rijwielen direct af fabriek f 50,- besparing bij aankoop van een Simba-rijwiel. Vanaf f 87,50. Ook gemakkelijke betalingscondities. Geïll. prijscourant TT gratis. Simba Rijwielfabriek, Naaldwijk- seweg 24-26, 's-Gravenzande, Te lefoon K 1748—673. Meubileringen, binnenhuisbetim mering. Wij vermaken zowel meubelen als kamers. Begrotin gen gratis, v. Waardv. Gulik. Edisonstraat 35B, Telef. 66758. Wegens overcompleet pracht Een -nette werkster gevraagd eiken bureau f 50.-. Charlotte voor 4 ochtenden. Rotterdam-1 de Bourbonstraat 29. sedijk 425a. Accordeon Italia, 5 rijen met' schuif 120 bassen met koffer en riem. Prijs f 275.-. In prima staat. Te horen en zien Grote Markt 2, Schiedam, Tel. 66016. Onzichtbaar stoppen. Alle voorkomende brand- en mot gaten, winkelhaken en scheu ren worden door ons onzicht baar gestopt. Billijke prijzen. Spoedige aflevering. Iloogstr. 8, Schiedam, Tel. 67709 (fili aal ^Roeloff). Handel en bedrijf Nette iongen "gevraagd voor Droogrekjes, 3-delig, f 2-70* lichte fabriekswerkzaamheden kolenzeven f 1.10, grote keuze Tramkosten worden vergoed.emmers, teilen, wasketels, NV Suikerwerkfabr. „Arba",tegen de laagste prijzen Frans voor spoe Rozenburgsestr. 14, Schiedam. van Thienen. Broersvcld 123. sech.ik 2bo. Inlijsten van platen, foto's, aqua rellen en schilderijen. Lage prij zen en toch 2 jaar garantie. C. van Loenen, Dam 41-43, Telef. 66192. Showroom: Vlaardinger- straat 6. Reparatie kunstgebitten. Ook voor spoedgevallen. Rotterdam- Maar waarom zoudt U eigenlijk geen lid worden De stofdraak onschadelijk gemaakt 1 O Papieren stofxak Kan met stof en al weggeworpen worden - Handig en hygiënisch O Vaste stofxak van afdichtende vexelstructuur vangt fijnere stofdeeltjes op! O Speciaal bacteriënfilter Houdt laatste restje microscopisch-fijn slöf l®!®1) Dank zij de unieke 3-voudige stottiltering van ERRES, wordt de lucht in Uw kamers Wf niet langer verontreinigd door fijne stofdeeltjes, die-zoals gewoonlijk-door de uitlaat van de stofzuiger naar buiten worden geblazen van der Heem fabrikaal De nieuwe ERRES stofzuigers hebben neg vele andere belangrijke voerdelen. Vraag er Uw handelaar maar eens naar. Prijzen van f. 120.— tot f. 192.50 Speciale ERRES credfet-service reeds met f. 11.96 contant en f. 7.23 per maand kun» U in hel bezit komen van zo'n prachtige ERRES R. S. STOKVIS ZONEN N.V. ERRES STOFZUIGERS reinigen de vloer waarop U loopt en de lucht die U Inademt de in

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 12