S.V.V. strafte defensie-fouten Eindhoven goed af van Aanval van Landskampioen bleef in gebreke Cor y.d. Gijp troefde Terlouw Maar Emma moest driemaal de leiding afstaan Eindhoven verloor record, leiders handhaafden zich B.V.V. weer in de kopgroep KNVB vroeg Wilkes voor het Nederlands Elftal tegen België AGOVV SENSATIONEEL OP DE VALREEP GELIJK Hermes speelde te kort om de solide Bossche defensie te verontrusten NAC-verdediging gaf géén kans weg Backs van Willem II verveelden zich Nog maar vier clubs ongeslagen Straf van „Maurits" gewijzigd Zweden klopte Denen Elinkwijk tevreden na 1-0 zege op H.V.C. Maar Faas bedankte voor de eer Maar Enschede protesteerde MAANDAG 11 OCTOBER 1954 PAGINA 4 Excelsior met 3-0 geklopt Xerxes volmaakt kansloos HongarijeZwitserland 30 VOETBAL IN FRANKRIJK Stunt van S.V.V. Succes van Vitesse D.O.S. kwam bij Hermes duikelde A.D.O. bleef leider Averecht.se werking Oranje-elf met Training en arts Brussel-Amsterdam Niet naar Triest 1 '"té FAAS WILKES weigerde! Emma in de aanval, maar Van den Oever ruimt koppend op. Janus van der Gijp links door Terlouiv l>e- ivaakt, Hardenbol rechts door IVor- seling; voor Freek van der Gijp, op achtergrond, doemt uit deze situatie u elliclit een kans op SCHIEDAM, Zondag. (Van onze verslaggever) „Na zal het dan moeten gebeuren", dacht menigeen toen S.V.V. en Eindhoven na half-time aantraden, na een eerste helft, waarin twee elftallen beide qua techniek op zeer hoog (Nederlands. niveau, elkaar voor zichtig hadden afgetast, op zoek naar zwakke punten in de wederzijde ver dedigingen, die toen echter niet te vinden waren. Eindhoven was fraai switchend, waarbij men Louwers zelfs ver op links ontwaarde, goed begon nen; en 't was een te late reactie van Schmidt op een foutje van Kouwen, waardoor dit élan niet meteen effectief werd. Doch dit Eindhovense vuur doofde merkwaardig snel, want toen, vooral door hard werken \an de fraai spelende J. v. Schijndel, SVV aan bod kwam, openbaarde zich in verdere verloop een groot gebrek in de Eindhovense aanval, namelijk een gemis aan combinatie-vermogen. Deze linie bad een off-day, of is, toch wel, ook al door bet verlies van an Melis, een groot stuk achteruit gegaan. De SVV-aanval deed het heel wat beter: vooral Van Pelt was in deze periode actief, maar remde toch ook vaak het tempo. De eerste rijpe doelkans kwam in de 18e minuut, toen een listige combinatie tus sen Köneman en Maltha de laatste de kans tot twee schoten op zij, waarvan het gaf laatste over de doelhoek scheerde. Aar dige combinaties aan beide kanten zag men vooral in het middenveld, die in het aanvalsgebied uitliepen op individuele acties enerzijds van Schmidt en Snoek, anderzijds van Köneman, Van Pelt en Geel, die echter de sluitende defensies niet 'konden overrompelen. In de 20e mi nuut had Köneman zijn zware bewaker F. v. Tuyl van zich afgeschud en vond zijn zuivere pass ook Van Pelt vrij. Diens kei harde kogel wist Hanssen echter met veel veine te stoppen. Een kansje voor Schmidt zeven minuten later, stuitte op de S.V.V.- doelhoek, terwijl meteen daarop Lou wers op een haartje een voorzet van de zelfde handige linksbuiten miste. De S.V.V.-defensie, waarin Corveleyn en de oer-kalme Wink een goede partij speelden, kon de situatie in deze periode waarin Eindhoven, na 'n Schiedams over wicht, wat meer in de aanval kwam, mees ter blijven. Kort voor de rust dacht men S.V.V. te zien scoren, toen Van Pelt een vrije kans kreeg, maar treuzelen bood Jo Tebak, die zijn verdedigende taak ook als voorhoede-speler niet verloochende, ge legenheid hem de bal te ontfutselen. De verzuchting van menigeen kwam, na de hervatting al meteen uit. Het gebeurde inderdaad! Na 5 minuten belandde een S.v.V.-pass op de rechter verdedigings helft van Eindhoven, waar op dat mo ment geen S.V.V.-er was. Lambert v. Tuyl zou die bal eens rustig wegknallen, maar hij deed dit zo slecht, dat Van Pelt het leer rustig kon opvangen. Een passje naar Geel, die als een stoomtrein tussen de Van Tuyl-gebroeders doorstoof en een ko gel loste, die via Hanssen's vuist in doel suisde (1—0). Meteen draaide S.V.V. een hogere versnelling: Köneman werd enige graden gevaarlijker dan vóór de pauze en toen hij in de lie minuut er door dreigde te sprinten, werd hem onreglementair de voet dwars gezet. C. v. Schijndel joeg de vrije schop op doel, waar Van Pelt spurtte en zijn kopbal langs de verraste Hanssen doel trof (20). Twee fouten van een voor half-time on genaakbare verdedigin„ en meteen effec- BREDA, Zondag (Van onze correspondent) Een vleugellam Excelsior kon, ondanks het technisch verzorgde samenspel in het middenveld, het N.A.C.-doel geen ogen blik in werkelijk gevaar brengen. De voor- lijn van Excelsior bleef onproductief, on danks de stuwende kracht van de spil Lagerwaard, die door zijn brillante spel na de rust zijn club voor een nog grotere nederlaag behoed heeft. In de eerste drie minuten maakte de Excelsior-verdediging drie flagrante fou ten De twee eerste eindigden in corner, maar van de derde maakte de N.A.C.- middenvoor Canjels gebruik om zich vrij te spelen en onhoudbaar in te schieten. Even trok Excelsior ten aanval, moest keeper Goedhart gepast ingrijpen, maar in de 9e minuut ontsnapte Excelsior kans- lijk toen Canjels van de zijlijn op doel schoot en de Hartog met moeite door cor ner kon redden. Door het achterblijven van de midvoor Westphal werden de N A.C.-aanvallen wel gebroken, maar er ontstonden vele botsingen tussen de spe- Een fout van Dörr vlak voor de tief afgestraft. Een kansje voor Köneman even later ging verloren, doordat F. v. Tuyl de te ver vooruitgespeelde bal nog net kon bereiken. Nadat Schmidt in de 18e minuut in Kouwen's handen had ge- j schoten, flitste Köneman pijlsnel op een verre pass langs F. v. Tuyl. Moedig uit lopend kon Hanssen vallend nog redding brengen. S.V.V. bleef de betere ploeg met beter combineren, rustig verdedigen op de Eindhovense aanvalspogingen, die als los zand aan elkaar hingen. De gevaarlij ke aanvallen bleven voor de Schiedam mers, waarbij Köneman in de 23e minuut een voorzet van Maltha meteen op doel joeg, waar L. v. Tuyl fortuinlijk de bal op bijn body kreeg. Kouwen trad fraai op bij een effect-schot van Louwers, die overigens Van Meerwijk geen kans kreeg, maar meteen v.rrastte Van Pelt achter eenvolgens F. v. Tuyl en F. Tebak in een scherpe run, waarbij Köneman jammer lijk zijn pass net niet kon bereiken. De zege van S.V.V. bleef onbedreigd; werd zelfs nog overtuigender, toen Vlemmix kort voor het einde Maltha binnen de be ruchte lijn haakte. aarop de goed-lei- dende Bronkhorst gedecideerd naar de witte stip wees. Van Pelt knalde de bal via de vallende Hanssen in doel (30). (Van onze correspondent) ROTTERDAM, Zondag- Willem II had kenneljjk geen behoefte om met grote cijfers van Xerxes te win nen; de opmerkelijk rustig spelende Til- burgers hadden met het verzwakte jon gensploegje van de Zebra's niet de minste moeite, maar beperkten zich tot een 0—2 score. Solo-acties van de buitenspelers Engel man en Moulijn onderbraken het grote overwicht, dat de gasten direct al aan de dag legden. Van Roessel had al een paar kansen gemist, alvorens hij na 17 minuten een lage voorzet van Becx inkopte Xerxes' midvoor Willems brak toen op nieuw zijn arm, Van der Valk kwam hem vervangen, zette een paar maal fel door drukte éénmaal de bal over de lijn, maar wegens tè grote felheid werd dit doelpunt geannuleerd. (Willems brak zijn enige weken geleden ook reeds gebroken arm bij een onschuldige botsing; van ruw of hard spel was geen moment sprake). Ongeveer 20 minuten na de rust maakte Willem II's rechtsbuiten De Jong een eind aan een langdurig bombardement op het Xerxes-doel: 0—2. Het dapper en geest driftig doorvechtende Xerxes miste toen uit onkunde nog een paar kansjes en doel man Vermeer bokste een keiharde vrije schop van Van Roessel prachtig over de lat. In de Tilburgse verdediging stond men zich op een opzichtige manier te ver velen en veel aardigheid was er dan ook niet aan. (Van onze verslaggever) DORDRECHT, Zondag. Tienduizend toeschouwers hebben volop genoten van de fraaie, zeer snelle wedstrijd tussen Emma en Sparta, die geheel volgens de verhou ding in een 3-3 gelijk spel is geëindigd. Het duel, tussen Rien Terlouw eri Cor v.d. Gijp evenwel is voor honderd procent door de aalvlugge Dordte- naar gewonnen. Deze maakte niet de fout zijn robuste tegenstander op te zoeken, zoals verleden jaar, maar hij ging hem ook niet uit de weg. Het leek er meer op, dat Rinus een persoonlijke krachtmeting uit de weg ging, althans de bal niet hoog werd gespeeld. Na de rust bleek de onmacht van Terlouw meer, toen hij doorbraken probeerde te voorkomen door óf de bal óf de speler met de handen tegen te houden. Scheidsrechter Karei van der Meer vond het blijkbaar wel leuk, zo'n beetje geharrewar; hij bepaalde zich vaderlijk tot zachte vermaningen. Maar de handsbal van de Spar taanse stopper aan het einde van het op hoog peil staande treffen liet hij wel wat tè soepel gaan. Iers. backlijn, werd door Canjels in de 3oe mi nuut afgestaft met 'n keiharde vrije schop die onhoudbaar in de linkerbovenhoek vloog 2—0. De tweede helft trad Excelsior op met een gewijzigde opstelling. Het spel werd nu meer opengetrokken. In de 14e minuut brak Van der Stoep door de N.A.C.-ver- dediging. Een vliegend schot dat juist over de bovenlat vloog verdiende een beter lot. Excelsior bouwde nog enkele mooie aan vallen op, maar de vleugelspelers faalden volkomen. De afwisselende stormaanval len van de N.A.C.-voorhoede werden nu telkens magistraal gebroken door Lager waard. Tot in de 28e minuut Van den Hove zijn tussenkomst niet afwachtte, maar van ver hard voorzette. Drie spelers trapten over de bal, die dan bij de vrij staande Bruynincks terecht kwam. Zon der aarzelen maakte deze er 30 van en besliste daarmede de wedstrijd. De straf, door het bestuur van de K.N.V.B. aan „Maurits" opgelegd en waarbij de gehele club buiten competi tieverband werd geplaatst, is gewijzigd Er is thans toestemming verleend om elftallen van „Maurits" aan de jeugd- competitie van de afdeling Limburg van de K.N.V.B- te laten deelnemen. Het be treft hier spelers die geboren zijn na 1 September 1936. Het bestuur van de K.N.V.B. staat op het standpunt dat de jonge spelers niet de dupe mogen worden van een daad, welke door het bestuur van „Maurits" is verricht en waardoor het bestuur van de Lim burgse club is gestraft. Drie keer heeft Emma de leiding gehad. Drie keer hebben de Dordtenaren deze moeten afstaan. Dat mag volledig op de verdediging worden geschoven, die menige steek liet vallen. Alleen doelman Van den Bergh was in uitstekende vorm en zijn katachtige sprongen voorkwamen, dat zijn club niet beide punten ontgingen. Perioden van Dordts en van Rotterdams overwicht wisselden elkaar af. Wie het rmddenveld beheerste, domineerde. In het begin liet de dekking der roodblauwen iets te wensen over; zij zagen spoedig in, dat zij hun mannetje moesten blijven schaduwen. Vooral Boot en Van Ede trok ken er regelmatig tussenuit en dan bleek, dat vooral Riet in snelheid en techniek tekort schoot. De eerste aanval was een solo-poging van Cor v. d. Gijp, die precies in de handen van de in plaats van Dufourné spelende doelman Van Dijk schoot. Een herhaling bracht reeds na vijf minuten succes. Weer dreef de Dordtse midvoor de bal in zijn eentje op, waarbij Terlouw zich terugtrok in plaats van aan te vallen, waardoor Van der Gijp van 20 meter af stand keurig in de uiterste hoek kon doelpunten: 1—0. Van Ede imiteerde even later dit stoute stukje; ook hij passeerde enige Emma-verdedigers en ook hij trof de roos: 1—1. De aanvallen golfden van het ene doel op het andere, waarbij Sparta het echter teveel in de breedte zocht. Riet moest op het nippertje redding brengen, toen slingerback Jur. v. d. Gijp miste. Toen er 16 minuten was gespeeld, nam Emma weer op kundige wijze de leiding. Een afgemeten voorzet van Janus v. d. Gijp werd door broer Wim voor de voeten van de snelle Hardenbol gekopt, die de bal direct op zijn slof nam en Van Dijk geen schijn van kans gaf: 21. Tien minuten later, nadat Van Ede de Dordtse keeper op zijn weg had gevonden, moest de laatste toch capituleren voor Boot, die voor de tweede keer de partijen op ge lijke voet bracht: 2—2. Daarna moest Roubos zich laten vervangen door Glim merveen, waarmee tegelijk een Emma- overwicht werd ingeluid. Van Dijk hield stand tot zes minuten voor rust. Toen be zweek hij voor een inknikbal van Cor v d. Gijp uit een vrije trap van aanvoer der Freek: 3—2. Na de hervatting werd de aantrekkelijke match op hetzelfde peil voortgezet, waar bij de kansen elkaar weer afwisselden. Eén daarvan werd benut. Dat was na 13 minuten, toen Boot na goed werk van Van Ede voor de derde en laatste keer gelijk maakte: 3—3. Weer een bombarde ment op de Spartaanse voste, maar in de stand kwam geen verandering meer. Na rust moest Veldhuis het veld verlaten; Hoogerwaard viel in. Meer dan 90.000 toeschouwers hebben in het stadion te Boedapest het Hongaarse elftal een gemakkelijke 30 zege op Zwitserland zien behalen. Met rust had den de Hongaren reeds met 20 de leiding. Dc Zwitsers hadden het aan hel schitterende werk van hun doelman Par- lier te danken, dat zij niet met grotere cijfers werden verslagen. Onze landgenoot Leo Horn, die, uit stekend geassisteerd door de grensrech ters Ausum en Schipper, het treffen leidde, heeft in de Hongaarse hoofdstad een uitstekende indruk achtergelaten. Wel- iswaar had hij het niet bijzonder moeilijk daar er zeer fair gespeeld werd, doch de beslissingen die hij nam (en vooral de wijze, waarop hij dat deed resoluui, zonder te twijfelen ingrijpend daar waai 't nodig was dwongen groot respect af De voetballandenwedstrijd Zweden- Denemarken werd op overtuigende wijze door de Zweedse ploeg met 52 gewonnen nadat de rust reeds met een 4—2 voor sprong was ingegaan. De belangstelling in het Rasunda-stadion te Stockholm was ongeveer 36.000 toeschouwers. Luxemburg speelde in het stedelijk stadion een wedstrijd tegen het Zwitserse B-team, welke ontmoeting door de gasten met 1—0 werd gewonnen. Deze stand was reeds met rust bereikt. Slechts 5.000 toe schouwers woonden de wedstrijd bij. (Van onze correspondent) UTRECHT, Zondag. Elinkwijk heeft wat de wedstrijd tegen HVC betreft geen reden tot klagen gehad. Allereerst waren er ruim vijfduizend toe schouwers en voorts wonnen de blauw- witten met de oneven goal, hoewel een puntenverdeling een betere waardering zou zijn geweest voor het door beide par tijen gepresteerde. De overwinningspremie kon er deze keer in elk geval ruim schoots af. De strijd stond overigens vrijwel alleen in het teken van enthousiasme, want van werkelijk mooie combinaties was er slechts een doodenkele keer sprake. Gezien het meeleven van het publiek schenen de mensen zich echter toch wel te vermaken. HVC heeft in de eerste helft, toen de partijen elkander goed in evenwicht hiel den, verscheidene doelrijpe kansen gehad, om niet te missen, zoals men dat pleegt te noemen; Van der Horst en Nederhand iieten ze echter lelijk liggen. Aan de over zijde kanjerde Jan Vonk, die Donderdag voor de Profs en Vrijdag voor Elinkwijk werd opgesteld de bal buiten bereik van Brits tegen de paal. Een kwartier na de hervatting viel het enige doelpunt. Na een afgeslagen Elink- wijk-aanval kwam de bal voor de voeten van rechtshalf Kuipers, die het leder onhoudbaar juist tegen de paal het touw werk in joeg (1—O)- De sluitingswedstrijd van het Franse wegrenseizoen, ParijsToers over 253 km. werd door Gilbert Scodeller in 6 uur 11 min. 19 sec. gewonnen voor Bobet. Mi' chel en de Belg Schotte. Voor de Franse voetbalcompetitie zijn in de Eerste divisie de volgende wedstrijden gespeeld: ToulouseLille 21: Marseille- Reims 13; Metz—Racing C.P. 1—4; Nice ■St Etienne 20; BordeauxNimes 3li Lyon—Monaco 02; Soehaux—Strasbourg -2; Troyes—Nancy 1—2; RoubaixLens 2—2. Toulouse bezet de eerste plaats op de ranglijst met 17 punten, voor Marseille 1-1 pnt., en Reims 13 pnt. Nimes sluit de rij met 5 pnt. EERSTE KLASSE A: Vitesse—Heerenveen 3—2 Haarlem—Blauw Wit 1—0 AGOVV—Enschede 1—1 LeeuwardenVSV 10 DWS—Wageningen 5—0 ElinkwijkHVC 10 EERSTE KLASSE B: Zwolse Boys—Go Ahead 3—3 RigtersbleckDOS 23 Stormvogels—Volewijckers 2—1 HeraclesVeendam 11 NEC—EDO 1—1 Ensch. Boys—Be Quick5—1 Ook Eindhoven is nu zijn „maxi- mum"-record kwijt en dat zelfs via een regelrechte nederlaag; het was een knappe prestatie van SVV, dat met 3—0 de vlag van de Lands kampioenen omlaag haalde. We gaan nu speciaal letten op dc ploegen, die dan wel al verliespunten, maar nog geen nederlaag leden.Eindhoven is daar ook niet meer bij; in totaal zijn er trouwens nog maar vier ploegen, die daarop kunnen bogen, te weten: GVAV in aid A, Go Ahead in afd. B, geen enkele ploeg in afd C en alleen ADO nog in afd. D. GVAV bleef zonder te spelen aan de kop in afd. A en van de vier op 2 punten achterstand volgende con currenten kon alleen Leeuwarden en wel min of meer ten koste van VSV een overwinning behalen. AGOVV en Enschedé maakten inderdaad elkaar de punten afhandig, maar bepaald verrassend was de nederlaag, welke hekkensluiter Vitesse met 3—2 aan Heerenveen wist toe te brengen. Haarlem bleef met de enige goal over Blauw Wit de baas. Elinkwijk was eveneens slechts één doelpuntje for tuinlijker dan HVC en dan was er tenslotte de onverwacht grote zege van het wisselvallige DWS op Wage ningen. De Volewijckers verloren in afd. B hun ongeslagen record tegen de Stormvogels, die na vier gelijke spelen nu met 21 hun eerste over winning boekten en ongemerkt een solide staat van dienst opbouwen. Desondanks bleven de Noord-Amster dammers aan de kop, zij het slechts door een beter doel-saldo dan DOS, dat bij Rigtersbleek in de meerder heid bleef. Ook Go Ahead bleef on geslagen, maar verloor in een gelijk spel in de IJssel-derby tegen Zwolse Boys wel een punt. NEC en EDO bleken aan elkaar gelijk, debutant EERSTE KLASSE C: NACExcelsior 30 PSV—VVV 2—1 XcrxcsWillem II 02 BW—Hermes-Dvs 2—1 SittardiaKcrkrade 5—2 LimburgiaRBC 30 EERSTE KLASSE D: EmmaSparta 33 LongaJuliana 33 SVVEindhoven 30 BleijerheideDFC 12 NOAD—Brabantia 4—1 Fcijenoord—MVV 4—2 Veendam noteerde ten koste van Heracles het eerste puntje, Be Quick maakte een diepe duikeling op de ranglijst door een zware nederlaag bij de Enschedese Boys. Het wordt in afd. C een Zuidelijke affaire, is men nu al geneigd te zeg gen. Willem II bleef aan de kop door Xerxes (nu géén „reuzendoder" meer onder de duim te houden, PSV kroop naar de tweede plaats door het dappere VVV te verslaan. Op de derde plaats kwam Limburgia, dat RBC duidelijk klopte; en dan volgt BW, dat inderdaad het contact met de kopgroep herstelde en dit deed door een goede zege op Hermes, dat daardoor nu naar de vijfde plaats is afgezakt. Vier ploegen staan nu met reeds grote achterstand onder aan: twee Rotterdamse clubs, want behalve Xerxes ook Excelsior, dat bij NAC niets had in te brengen, voorts VVV en de in de Limburgse derby door Sittardia verslagen debutant Kerkrade (welke wedstrijd, zoals ge meld, was ingelast i.p.v. EBOH Kerkrade). ADO behoefde zelf niet eens te spelen om lijstaanvoerder van afd. D te blijven. Want in Schiedam viel de grote klap: SVV ontnam Eindhoven met 3—0 het trotse en nog unieke „maximum"-record. ADO en SVV nu op de eerste twee plaatsen, Eind hoven als volwaardige concurrent daar onmiddellijk achter. Emma viel een puntje terug, want kon het tegen de „klassieke" rivaal Sparta niet ver der dan een gelijk spel brengen. De Dordtenaren werden nu gepasseerd door Feijenoord, dat zijn zegetocht ten koste van het gevaarlijke MVV hervatte. Longa en Juliana hielden elkaar in evenwicht, DFC behaalde ten koste van Bleijerheide de eerste winst, maar Brabantia was kansloos tegen NOAD en staat nu als enige puntloze club onderaan. EERSTE KLAS A: EERSTE KLAS C: 5 8 8— 4 Willem II 6 9 12— 5 6 8 9— 5 5 8 16— 8 AGOVV 6 7 11— 8 8 11— 4 6 7 5— 5 BW 5 7 12—11 DWS 6 6 16— 9 6 7 98 6 6 14—13 7 15—14 6 fi 3— 6 6 11— 7 VSV 5 5 10— 7 5 8—10 5 7— 8 5 18—19 5 4 8—11 4 2 4— 9 5 4 4— 9 5 2 8—16 HVC 5 3 6— 8 5 2 1— 6 6 3 4—12 VVV 6 2 8—16 EERSTE KLAS B: EERSTE KLAS D: 6 9 14— 6 ADO 5 9 22- 5 DOS 6 9 14—11 SVV 6 9 16—10 5 7 18— 9 8 11— 6 5 7 12— 9 6 8 22— 9 NEC 6 7 10— 6 5 7 19—10 5 6 17— 8 MVV 5 5 14—12 6 6 11-11 5 5 9—15 6 6 9—12 6 5 11—14 Be Quick 5 4 13—14 6 b 9—18 EDO 5 4 5—13 5 4 8— 9 6 3 11—16 3 2 6— 8 6 3 6—12 2 6—19 5 1 6—19 0 3—21 Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond beeft besloten contact op te nemen met Faas Wilkes en de club, waarvoor Wilkes speelt, Valencia (Spanje)met de bedoeling, dat onze landgenoot toestemming krijgt om Zondag 24 October te Antwerpen mee te spelen in het Neder lands elftal tegen België. Het bestuur van de K.N.V.B. staat thans op het standpunt, dat Neder landse voetballers, die in bet buitenland als professional spelen, in aan merking komen om in het Oranje-team te spelen. De mogelijkheid bestaat dat de K.N.V.B, ook nog met andere professio nals in het buitenland contact zal opnemen Hermes-doelman J an Diest in, overigens kansloze, dekking bij een schot van Van Hintum, dat rakelings gaat. Van der Sloot en Van naast Buytencn zien verslagen toe. (Van onze verslaggever) DEN BOSCH, Zondag. De big match lussen de Bossche elf en hun Schiedamse rivalen van Hermes is geëindigd in een volkomen verdiende 21 zege van de BVV-ers, waar mee zij zich dus weer hebben aangesloten bij de kopgroep in hun afdeling. Beide clubs waren in kracht volkomen aan elkaar gewaagd, zodat liet pu bliek, dat voor drie kwart de grote tribunes van het Sportpark „De Vliert vulde, een spectaculaire, geen moment aan spanning ontbrekende strijd kreeg opgeschoteld. Een strijd, waarin negentien corners genomen moesten worden, waarvan slechts één met gunstig resultaat, een doelpunt voor BVW •I Direct na de af trap van Van Over- beek namen de Bosschenaren het heft in handen, om na vijf minuten reeds door 'n hard schot van deze spe ler de leiding te nemen. En er volg den meer kansen voor de B.V.V.-ers. die echter alle on benut bleven doo: 't gebrek aan schot vaardigheid, waar aan de Bossche voorhoede ook nu weer onderhevig bleek. Maar ook dr Hermes-voorhoede kwam niet tot sco ren. Van Lent, Lex Janse en Van der I Tuijn speelden een i voor de solide en gereputeerde Bossche defensie j zichtig tik-tak spelletje. Na rust bleef de strijd in alle opzichten enerverend. Aanvallen volgden elkaar aan I beide zijden op, totdat dan eindelijk in de 32ste minuut de tiende corner door de B.V.V.-linksbuiten Huymans resulteerde in een doelpunt. In eerste instantie werd deze earner door een Hermes-been onder- i schept, maar te zacht, zodat rechtsbuiten j Van Hintum hoog opspringend met een machtige kopstoot keeper Van Diest voor I de tweede maal kon slaan. I Volgde tenslotte nog de grove blunder van de overigens verdienstelijk keepende Saris, die over een bal heendook, waar van Bos, de linksbuiten van Hermes, on- middelijk gebruik maakte om althans de eer voor zijn club te redden. De meest opvallende speler van het veld was Hermes' linksbinnen Van Lent, die 'n grote techniek aan de dag legde. Na de rust wisselde hij van plaats met rechts buiten Van der Tuijn, maar van invloed op het spel van de gasten is dit zeker niet geweest. VAN OVERBEEK, snel succes té door- Noot van de Sportderactie: Toen dit bericht Zaterdagavond bekend werd, was de eerste reactie samen te vat ten in drie oud-vaderlandse zegswijzen: Nood breekt wetten. Beter laat dan nooit. En grote kwalen eisen grote remediën. In de loop van Zondag werd ech ter duidelijk, da: het „plan- Wilkes' voor de KNVB averechts werkte De KNVB had er beter aan gedaar met dit bericht tf wachten, tot hij van Wilkes ant woord had gehad dat de oud-Xer xaan bereid was op het verzoek ir te gaan. Immers: Wilke. is daartoe niet bereid. Zondag middag verklaar de hij aan eer verslaggever var. 't Spaanse sport blad „Barcelona Deportiva", dat hij, afgezien nog van de weigering van zijn club Valencia, niet van plan was om aan de uitnodiging voor het Oranje-elftal ge hoor te geven. En daarmee stond dan het KNVB-be- stuur. ondanks de goede bedoeling, maar door de al te naieve en nogal dom aange pakte opzet, wederom voor zijn tegen standers en de lachlustigen te kijk! Naar wij vernemen zal het Nederlandse Elftal in de jaarlijkse derby te Antwer pen tegen België op Zondag 24 October met rugnummers spelen. KNVB dit uit eigen beweging doet. Ver geleken met de grote voetbal-politieke strijd van thans is het dragen van rug nummers een kleinigheid. Maar de KNVB had die kleinigheid reeds veel eerder moe ten invoeren; jaren geleden vroeg de pu blieke opinie daar reeds om. En het is de halsstarrige houding van de KNVB óók in dergelijke kleinigheden, die op den tuur geleid heeft tot het massale verlies van sympathie bij het publiek, zodat er '.hans van een duidelijke.... èntipathie sprake is. Behalve Louwers (Eindhoven) is ook Piet van der Kuil (V.S.V.) uitgenodigd om aan de centrale training van de spe lers, die voor het Nederlands Elftal in aanmerking komen en elke Dinsdagavond onder leiding van Merkel op het Houtrust- terrein te Den Haag bij elkaar komen, deel te nemen. De arts W. H. E. Posthuma te Amster dam is als opvolger van wijlen J. Thomee tot lid benoemd van de medische commis. sie van de KNVB. De heer Posthuma is tevens aangewezen als medisch adviseur van de spelers, die in aanmerking komen voor het Nederlands Elftal. De traditionele ontmoeting tussen de voetbalelftallen van Brussel en Amster dam op de dag voor de interland-ontmoe ting tussen België en Nederland zal ook ditmaal niet doorgaan. Evenals in April j.l. heeft de Brusselse voetbalbond mede gedeeld, dat het door het houden van bekerwedstrijden niet mogelijk is voor 23 October een representatief elftal op te stellen. Daarmee is de serie Brussel—Amster dam wel definitief van de baan. Blijft al leen nog Antwerpen—Rotterdam over, maar déze serie dit jaar dan ook voor de 50e maal! Het Italiaanse elftal wilde op 14 No vember a.s. in de sedert deze week weer Italiaanse stad Triest een „feestwedstrijd" spelen. De Italiaanse bond heeft zich tot de KNVB gewend met het verzoek of het Nederlandse elftal op die dag tegen de Italiaanse A-ploeg zou kunnen uitkomen. Het bestuur van de KNVB heeft dit ver zoek evenwel moeten afwijzen, aangezien het programma, nationaal en internatio naal, reeds zo vol bezet is, dat men geen kans ziet 0°? de uitnodiging te aanvaar den. De Italiaanse bond heeft zich thans tot de voetbalorganisaties van Noord-Ier- land en van Noorwegen gewend met een overeenkomstig verzoek. (Van onze correspondent) APELDOORN, Zondag Toen ongeveer vier minuten voor het einde van dc wedstrijd AGO\ V—Enschede linksbinnen Yntema van de_ thuisclub een gloeiende kogel loste, die van dc staan der weer het veld in sprong, vertrokken ',elfs vele enthousiaste supporters van de thuisclub met de teleurstellende gedachte, dat hun favorieten een 0—1 nederlaag had den geleden. Hoe hadden zij zich echtci vergist. De „blauwen" weigerden zich bij een nederlaag neer te leggen. Er was nog lijd voor dc gelijkmaker en deze kwam, toen middenvoor Hanskamp op links een corner kreeg te nemen. De bal zweefde hoog voor doel en kwam via de vuisten van keeper Peters bij rechtsbuiten Bos Dit is niet voor de eerste maal, dat de man, invaller voor de kort na rust uitge spelers van het Oranje-team shirts met rugnummers zullen dragen, want in de wedstrijd tegen Brazilië tijdens het Olym pisch tournooi in Finland is het Neder lands Elftal, op aandrang van de Finse or ganisatoren van de Olympische Spelen, eveneens met rugnummers op de shirts in het veld getreden. Het is echter wèl voor het eerst, dat de vallen Beumer, terecht. Bosman bedacht zich geen seconde en joeg met een enorme kogel de bal hoog in de touwen. Direct na dit doelpunt floot scheidsrechter Van Eden het einde, waarmee een einde gekomen was aan een sensationele en snelle wed strijd. De thuisclub begon met een overrompe lend offensief, waarbij keeper Peters van Enschede slechts met de grootste moeite enige harde schoton van de actieve Yntema kon keren. Geleidelijk namen de Enschede-ers echter het heft in handen en met prachtige techniek en uiterst snelle combinaties stelden zij de achterhoede van de gastheren voor de moeilijkste pro blemen. Voor de thee slaagden zij er echter niet in te doelpunten. De tweede helft was ongeveer tien minuten oud, toen Moddejonge Jr. uit een kluwen van spelers de bal langs keeper Bremer van AGOVV prikte en kort hieron volgde een doelpunt van Albers. Deze goal werd echter wegens buitenspel afge keurd, evenals een doelpunt, dat kort hierna door linksbuiten Jansen uit een onverwacht schot werd gescoord. Hieruit putte AGOVV moed en het laat ste half uur van de wedstrijd was dan ook volledig voor de gastheren. De Enschede- ers werden toen door een enthousiaste blauwe aanval in de verdediging gedrukt, met het in de aanhef van dit verslag vee melde resultaat. Na afloop van de wedstrijd werd door Sportclub Enschede een protest ingediend n.a.v. het tweede afgekeurde doelpunt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 4