Huiverend wachten de vluchtelingen in Wegscheid op hun tiende hongerwinter op M ARIACONGRES IN ROME Huisarts zal centrale positie behouden Voorrang aan voetganger verplichte „zebra's" Mensen die de oorlog achterliet (I) Een klop op de deur ■Ê&ÊëiS^ IgoyfRe VRIJDAG 15 OCTOBER 1954 „Nog altijd" zei Zofia Bielski ver ontschuldigend, „nog altijd zit ik éven verlamd van schrik als er 's avonds onverwacht op mijn deur wordt geklopt". Haar stem klonk gedempt Er sliepen vier kinderen in het vertrek. Zij waren geboren in de barak, zij kenden de ge schiedenis van Zofia Bielski niet. Bevrijding ging voorbij „Een uur voor een toekomst" Nederland helpt de vluchtelingen King Size lengte. V geniet langer en intenser voor PAGINA 3 Radioreportage door de KRO WONINGBOUW IN AUGUSTUS 5836 stuks voltooid GEEN 6 pet IN TEXTIEL INDUSTRIE? gezette actie ten bate van de honderdduizenden vluchtelingen, welke de oorlog voor goed in lan den als Oostenrijk en Griekenland achterliet, met man en macht en alle middelen te bouwen aan een toekomst voor de vergetenen. Ook voor Zofia Bielski, de Poolse die nimmer meer een Bechstein be spelen zal Geen plaats voor partisanen Een gapende afgrond. „Lager krankheit" Een verwaarloosd, vergeten dorp, een dorp der wanhoop. „Kein Geld brauchen wir", had Zofia Bielski in de loop van het gesprek gezegd, .wir brauchen eine Zunkuft für unsere Kinder". Zij wist toen nog niet, dat men ver weg, in Neder land, bezig was, in een groots op- Congres Maatschappij Bevordering Geneeskunst J.K COGNAC LH PLUS FIN Verkeerstechnische leergang Groningen De huisarts Nieuiv Frans initiatief: Arbeidende religieuzen te Lvon Grote brand in Makassar Koningsmoord in Thailand berecht PRESIDENT ETSENHOWER 64 JAAR PRACTIJKEXAMENS •i V9 ^Poelen „Een toekomst slechts!" zegt Zofia Bielski Door MARTIN W. DUYZINGS. LINZ, October. DIE AVOND bereikte de herfst ook Linz. De stad leek kleiner opeens. De wind die guur en grimmig van over de Bauernberg kwam, veegde vroeg al de straten leeg. In de Klosterstrasse, waar ruw het bonte neon der lichtreclames met het barok van de Minoritenkirche en de stilte speelde, kon men nu de mensen tellen. Op de Hauptplatz stonden, als ver steend, slechts wat automobielen doelloos in de leegte. De stad leek stil te sluimeren. Ginds, naar het Oosten, hing ook nu nog een rose, met vuur en vonken geladen wolk boven de eeuwig roterende ovens der voormalige Hermann Goeringwerke en rondom in de nauwe Donau-vallei bonkten, zoals iedere avond en iedere nacht, de zware machines in de fabrieken donker en dreunend en meeslepend een dreigend rhythme. Doch het geraas der motoren en het hete gesis der staalovens woei weg in de herfstwind alvorens het de binnenstad bereiken kon. Daar sliepen, in de groteske schaduwen van het oude Schloss, nu de huizen in smalle, stille Gassen. Twintig jaar geleden was Linz nog een provinciestad. Nu wonen er, opeengstapeld, honderd-tachtig-duizend mensen. De industrie ver overde, vermorzelde een stille vallei. Doch een enkele maal is er een avond als deze. Dan valt vredig Later, die avond, was men in het kamp. Er scheen, vriendelijk, wat licht uit een grote Nissenhut, doch als men verder ging door de vette modder welke de regen daar achter gelaten had op de paden, dan liep men onmiddellijk verloren in een ijzige, r.aar de keel grijpende eindeloosheid van stank, donkerte en ellende. Men liep door het middenpad van een der grote barak ken, een rechtlijnige hol echoënde spelonk en men hoorde hoe enkele ratten, hun vette lijven schurend over de ruw houten vloeren krijsend vluchtten. Dan klopte men aarzelend op een deur, wachtte men een volle minuut alvorens men in het vertrek achter de deur een stoel hoorde ver schuiven en stond men dan in een bundel troebel licht voot Zofia Bielski. Een magere, vroeg oude vrouw met doffe ogen en dun, strak achterover ge kamd haar is Zofia Bielski nu. Haar ge schiedenis begon op 15 Mei 1943. Die nacht klopte ginds in Ljublin een vreemde, zware vuist op de kamerdeur van Zofia Bielski. Tien minuten later liep zij, voort- gestompt door de drie Duitsers die haar haalden, voor het laatst de trap die naar de straat leidde en op dat ogenblik ver woestte men haar leven. Zij was acht-en- twintig toen, Zofia Bielski. Zij kwam uit Zamosz, een leraarsdochter. Aan de universiteit in Krakau studeerde zij biologie. Nadat zij haar doctorsgraad ge haald had, werkte zij in Ljublin. Haar tijd verdeelde zij over haar werk, haar studie en de wekelijkse concerten in de Plaatselijke muziekhall. „In mijn flat", zegt toonloos Zofia Bielski, „had ik een Bechstein". Het woord krijgt geen enkel accent Geen spijt, geen woede, zelfs geen heimwee. Men stompt af na elf jaren ellende. Slechts de smalle handen van Zcfia Bielski bewegen even. Dt handen die elf jaar geleden nog licht over <3e toetsen van een Bechstein gingen, zijn bet licht uit dc buizen ergens in een verlaten steeg. Dan schuift de wind de wolken donker rond het vertrouwde silhouet van de Martinskircbe hoog boven liet Slot. Dan voelt men zich veilig opeens, veilig temidden van al het geraas daarbuiten in de vallei, en het is alsof de schaduwen welke men nu in elke leeggewaaide, reeds naar dc naderende winter geurende slraat ontmoet, slechts rust en vrede ademen: de sfeer van een oude stad die, verstikt in de fabrieksschoorstenen, wel haar gezicht doch nog steeds niet alles van baar eigen karakter verloor. De wind is ruw, er dreigt opnieuw een regenbui. Maar de sfeer in Linz lijkt warm en verkwikkend en intiem, en gij hebt enige moeite u te herinneren dat, slechts enkele kilometers verderop aan de rand van de stad, enige honderden mensen die de oorlog bier achter liet zonder paspoort, zonder toekomst, zonder hoop op ditzelfde ogenblik met strakke, dorre, uitgeteerde gezichten luisteren naar de wind die daar voluit en dreigend over de donkere, vunzige barakkeu giert. Het kamp heet „Wegscheid''. Men spreekt daar niet gaarne over in Linz. Men vermijdt het als men kan. In het kamp wachten enige honderden vluchte lingen nu voor de tiende maal op de winter met al zijn verschrikkingen. In Linz noemde vanmidda iemand dc barakken-verzameling bij Wegscheid het „Lager der verdoemden". rood nu en ruw en krom getrokken van de rheumatlek. Drie weken nadat men, een voorjaars nacht in Ljublin, op Zofia Bielski's deur had. geklopt, dreef men haar met meer dan honderd andere Poolse vrouwen uit een veewagon. Dat was in Innsbruck, en in het Oosten schoof toen het Duitse front reeds langzaam ineen onder de steeds toenemende druk van de Russen en Zofia Bielski, die in Innsbruck voor de Duitsers stenen sjouwde van 's morgens vijf tot 's avonds acht uur een stille, jonge vrouw in een enorm slavenleger wist, dat er een dag zou komen, dat men ginds in Ljublin de zware tred der Duitse sol datenlaarzen en de gillende sirenes der Ueberfallkommandos niet meer horen zou. Zofia Bielski vierde het bericht dei- Duitse capitulatie achter het prikkeldraad van een kamp. Daar dreven, in de aller laatste dagen van de 'oorlog, de Duitsers hun slaven nog eenmaal samen. Die mid dag, toen men achter het prikkeldraad van de geallieerde overwinning hoorde, groepten de Polen in het kamp bijeen Elf jaar geleden nog Bechstein en biologie. Zofia Bielski en haar echt genoot, Hij vocht tegen de Duitsers onder Bor, doch de Prawda noemde hem een fascist Op verzoek van het „Comité Vluchtelingenhulp 1954", dat, zich tot taak heeft gesteid, door een grootscheepse actie enkele millioe- nen guldens bijeen te brengen tot leniging van de schrijnende nood der, nog in Oostenrijk en Grieken land verblijvende vluchtelingen, maakte een onzer redacteuren een reis langs een aantal vluchtelingen kampen in Oostenrijk. Hij vond in kampen en barakken, in hutten en op overbevolkte zolderkamers slechts bittere wanhoop en schrij nende ellende, waarvan hiernaast een eerste snapshot, doch hij ont dekte ook, dat er voor dit enorme leger der vergetenen in vele ge vallen nog hulp en redding is De vluchteling vraagt om een „toe komst". Men kan hem die nieuwe toekomst bieden als de vrije Weste lijke wereld helpt. Met geld. Met enorm véél geld. Het Nederlandse bedrijfsleven, héél Nederland, biedt, met een appèl ook aan het wereldgeweten, de vluchtelingen nu de reddende hand. Onder het motto: „Een uur voor een toekomst", hebben de arbeidersvakcentralen de werkne mers in alle ondernemingen opge roepen, één uur loon aan het „Comité Vluchtelingenhulp 1954" af te staan. De, in de Stichting van de Arbeid samenwerkende werkgevers organisaties menen, dat deze actie tevens de volledige sympathie en medewerking van de werkgevers verdient en zij gaven de werkgevers dan ook in overweging, het door de arbeiders voor de vluchtelingen bij een gebrachte bedrag te verdubbe len. Drie volle weken lang zal Nederland in het teken staan van deze grote hulpactie ten bate van de vluchtelingen. „Een uur voor een toekomst", doch wie ook daarnaast nog zijn steentje wil bijdragen aan de toekomst welke het Nederlandse bedrijfsleven nu voor de vluchtelin gen bouwt, voor hem staat het giro-nummer van het Comité Vluchtelingenhulp 1954 te 's-Gra- venhage (giro 5 10 0) gaarne en gastvrij ter beschikking. Origineel Amerikaans recept van Wallbrook Tobacco Co. Inc. Goldsboro, North Carolina U.S.A. Originele Amerikaanse melange van de fijnste tabakken. Originele Amerikaanse De KRO zal bijzondere aandacht beste den aan de plechtigheden te Rome, wan neer de H. Vader tot besluit van het Ma- riologische congres het feest zal instellen van Maria's k ningschap en de beeltenis van O.L. Vrouw. Heil van het Romeinse volk. plechtig zal kronen. De KRO zal hiervan een ooggetuigeverslag geven op 2 November, vermoedelijk om nalf negen 's avonds. Op 7 December, de laatste dag van het Mariajaar, zendt de KRO een Maria-oratorinm uit van Theo van der Bijl onder leiding van de componist zelf en met medewerking van het Utrechts Stedelijk Orkest, het Katholieke Hoofd stadkoor en solisten. Volgens gegevens van het C.B.S. zijn in Augustus j.l. 5836 woningen voltooid. In geen enkele maand Augustus sedert 1945 kwam een zo groot aantal woningen ge reed. In het genoemde aantal opgeleverde woningen zijn 36 duplexwoningen begre pen, zodat voor 5872 gezinnen nieuwe woonruimte beschikbaar is gekomen. In de eerste acht maanden van dit jaar werden 40563 woningen voltooid, waarvan 1022 als duplexwoning werd gebouwd, zodat in die periode voor 41.585 gezinnen woonruimte beschikbaar kwam. Gerekend tot en met Augustus j.l. werden sedert de bevrijding 351.134 nieuwe woningen ge bouwd. Hierin zijn begrepen 16.035 du plexwoningen, zodat er voor 367.169 ge zinnen woonruimte beschikbaar is ge komen. In de textiel-industrie is nog geen over eenstemming bereikt over de toepassing van de vergunning tot het geven van een Bes procent loonsverhocing De kwestie zal volgende week Woensdag worden voorgelegd aan de Stichting van den Arbeid. tussen de barakken en zongen zij hun volkslied. „Doch voor mij", zegt Zofia Bielski nu, „g;ng de bevrijding aan bet prikkeldraad voorbij". Het heeft jaren geduurd voor zii dat hardop durfde zeggen. Nu klinkt er doffe, zieke gelatenheid in haar stem als zij zegt: „Het kamp heeft ons nooit meer losgelaten". In het kamp huwde zij een landgenoot. Zijn naam is Czeslav. Hij is vier-en- vijftig jaar nu, een zware man met een sterk geprononceerde kin en lege, schich tig heen en weer rennende ogen. Hij was in het ondergrondse Poolse leger van generaal Bor, dat, verraden door de op rukkende Russen die aan gene zij van de Weichsel onbewogen toezagen, hoe het bloed van Polens burgers door de ruïnes van Warschau stroomde, tenslotte in October 1944 door de Duitsers vernietigd werd. Czeslav vluchtte.. Zijn haat gold nu niet alleen de Duitsers meer. doch ook de Russen. Er zou, ook na de „bevrijding", m het nieuwe Polen geen plaats meer zijn vcor Czeslav,'de partisaan. Op de enorme vluchtelingenstroom die in de dagen der paniek voor de oprukkende Duitse legers uitgedreven werd, steeds verder naar het Westen, kwam Czeslav in Oostenrijk. Daar begroette de vrijheid hem met een barak en een belofte: een visum voor Amerika. Dat alles Is tien jaar geleden nu. De uit zijn vaderland verdreven ingenieur Czeslav trouwde in het schamele kerkje, verscholen tussen de barakken, met Zofia Bielski. Zij hebben vier kin deren nu en alleen Anna, de oudste herinnert zich nog, dat er een tijd is ge weest, dat Czeslav en Zofia nog plannc maakten voor een nieuw leven in ee nieuw vaderland, de Verenigde Staten. ft, Zofia Bielski vertelt dat zonder eni ontroering. Als men alle hoop en a vertrouwen verloren heeft, in zich zelf i in de mensheid, kan men hard worden i gevoelloos. Vier jaar geleden kwam er het Lager Wegscheid een telegram vo het gezin Czeslav. Hun Amerikaanse vr lagen In Salzburg. Zo zij nog emigrer wilden, dienden zij te vertrekken, nu, o middellijk, 's Avonds om tien voor twa: waren zij in Salzburg op het Amerikaan consulaat. Daar trok een slaperig en dod "ik vermoeide ambtenaar zijn schoudt pp So sorry uw vergunning is vanavo: ingetrokken Ïjïf'6 stationswachtkamer van Salzbu hebben Czeslav, zijn vrouw en zijn kind, ren de nacht doorgebracht. De wereld let opeens een donkere gapende afgrond e heel de lange nacht heeft Czeslav das zwijgend zitten denken aan de laatst< afschuwelijke dagen van de strijd oi Warschau. Soms kan een vijandelijk kogel genadiger zijn dan het leven Toe zijn zij teruggekeerd naar de barak va het Lager Wegscheid. Daar leven zij no Zij zijn de laatste Polen in het kamp Hu landgenoten die er waren, hebben met geluk gehad. Soms schrijven zij brieve uit Amerika, Canada of Australië. Daa bouwen zij aan een nieuwe toekomst. Doe Czeslav weet nu, dat hij, als er gee wonder gebeurt, nimmer aan een nieuw toekomst zal kunnen bouwen. Verlede jaar pas hebben ze het hem gezegd, rui 'doch eerlijk: Czeslav heeft een vlekje o- een zijner longen. Niet ernstig, niet ge vaarlijk, doch er is geen plaats voor man nen met vlekjes op hun longen in d emigratie-schema's. „So sorry!, mister Czeslav.... en er is nu een armoedig gemeubileerd vertrek in een der barakken van het Lager Weg scheid. daar bij Linz, waar niets meer overgebleven is: geen hoop. geen toe komst, geen doel, geen vaderland, geen werk. Alleen maar doffe, knagende ar moede'. Alleen maar één bittere, wurgen de vraag: „Wat zal er van onze kinderen worden?". De kinderen slapen vredig, terwijl rond de wankele tafel onder het zwakke licht de stemmen van Zofia en Czeslav toon loos fluisteren. Zij kennen Polen slechts uit de verhalen welke Zofia hun voor het slapen gaan vertelt. Een sprookjesland moet Polen zijn en men zingt, er tere, droeve liederen en er leven lieve zorg zame oma's en „Kampkinderen", zegt Zofia, „mijn oudste dochtertje is nu acht jaar. Het ziet afschuwelijke dingen in dit kamp. Giste- j ren heeft de Rus in het naast gelegen vertrek opnieuw spiritus gedronken. Een maal per week, als hij de paar Schillings krijgt waarvan hij en zijn gezin leven moeten, koopt hij een liter spiritus. Dan vergeet hij de pijn van het kankergezwel dat hem verteert. En slaat en schopt hij zijn vrouw. Er heerst een andere ziekte in dit kamp. Zij heerst in ieder kamp waar men met niets anders dan met zijn wanhoop achter blijven moest. Wij noemen het „Lagcr- krankheit". Het tast ons zelf aan geeste lijk en het verwoest onze kinderen". De vier kinderen van Czeslav slapen. Hun wereld bestaat uit barakken. Soms, als zij een enkele maal met Zofia naar Linz gaan, staren zij schuw naar de huizen en de mensen. Dèt is Lagerkrankheit: Linz lijkt een vreemde, koele, vijandige wereld voor wie nooit iets anders kende dan armoede en ellende en de stank en de ratten der barakken. Het is middernacht bijna als men het kamp Wegscheid verlaat. De wind is wil der nu. Ergens ver weg in het kamp slaat een deur dicht met een klap. Dichtbij hoort men de Rus met het kankergezwel kreunen. Aan weerszijden van de modder paden leunen de barakken in strakke, donkere rijen tegen elkaar. (Advertentle) Voor de handelt'N.V. Leven Co. Amsterdam C. (Van onze correspondent). In de Friese hoofdstad is Donderdag middag een driedaags congres geopend van de Koninklijke Nederlandse Maat schappij tot Bevordering van de Genees kunst, dat door enkele honderden dok toren uit alle delen van het land wordt bijgewoond, terwijl bij de opening boven dien vele autoriteiten, onder wie de com missaris der Koningin in de provincie Friesland, mr H. P. Linthorst Homan, de procureur-generaal by het Leeuwarder Gerechtshof, mr H. R. de Zaayer en de burgemeester van Leeuwarden mr A. A. M. van der Meulen aanwezig waren. Na de opening van dit congres gaf de oud-voorzitter prof. dr L. A- Hulst een jaaroverzicht, waarin hij onder meer wees op de totstandkoming van de prij- zenbeschikking voor specialisten, die zich buiten de belangengemeenschap hadden geplaatst en op het feit, dat (meer wilde spreker er niet van zeggen) het hoofdbe stuur van de maatschappij het aftreden van prof. Muntendam als staatssecretaris een stap terug heeft genoemd. In verband met het vraagstuk van de specialistenop leiding heeft de maatschappij zitting in de Een ontwerpregeling ter aanvulling van Een tweede belangrijk punt, dat door de het Wegenverkeersreglement voor het ver-héér Boost werd aangesneden, was dat van Iimnen v "n zekere voorrangsrechten aan de maximumsnelheid. Gebleken is, dat voetgangers is gereed gekomen en zal bin- vele automobilisten het opheffen van de nenkort in de „generale staf van het ver-maximumsnelheid (in 1951) beschouwen wórden behandeld. als een vrijbrief om zo hard unogehjk te - - - rijden. Deze onverantwoordelijken zullen keer" Aldus vertelde gisteren de heer A. Boost, rijden. Deze onveranxwooraeiijKen zuuen ireeteur Wegen en Verkeer van de het wel gedaan weten te krijgen, dat nood- directeur Wegen ANWB ter inleiding van de verkeers technische leergang te Groningen Deze re geling zal waarschijnlijk vrijwel overeen stemmen met de desbetreffende conclusies uit het onlangs verschenen „voetgangers rapport" van het Verbond voorVeilig Verkeer. Buiten de „zebra-oversteekplaatsen" bij Dorp der wanhoop. Een fragment van het barakken-kamp der vluchte- gedwongen tot z.g. „speed-zoning" zal moeten worden overgegaan, dat wil zeg gen tot het instellen van een redelijk- ma ximumsnelheid op bepaalde trajecten. De heer Boost sprak verder over de algemene verkeersonveiligheid. Na deze toespraak, die door ongeveer 130 „leerlingen", d.w.z. politie-autoriteiten en vertegenwoordigers van wegbeherende door verkeerslichten geregelde kruispun-instanties van gemeenten, provincie en ten, zouden verplichte „zebra's" moeten I Rijkswaterstaat in de Noordelijke provin- worden ingesteld, waarop de voetgangers j cies werd aangehoord, sprak de hoofdin- zekere voorrangsrechten zouden gaan ge- specteur chef van de verkeerspolitie te nieten. Deze speciale oversteekplaatsen j Rotterdam, de heer K. Muller, over het moeten dan worden voorzien van bakens, j voetgangersprobleem, waarbij hij voort- bolvormige, oranje knipperlichten op pa-1 borduurde op de voordracht van de heer len- De voorrang aan voetgangers moetBoost. daar worden gegeven onder voorwaarde, j lr c. Kuijsten, chef van de verkeersafde- dat het gemotoriseerde verkeer op veilige 1 ling van de ANWB, heeft daarna een remafstand van de oversteekplaats is. Deze technische uiteenzetting met lichtbeelden regeling is te Londen reeds ongeveer 15 gegeven over de aanleg van voetgangers jaar van kracht. Te Rotterdam worden eroversteekplaatsen- Op deze drie voor proeven mee genomen. drachten volgde een levendige discussie. staatscommissie, die dit vraagstuk zal be studeren. Tijdens de middagvergadering van dit congres, hield de voorzitter van de maat schappij dr Sluyters een interessante rede over de positie van de huisarts in het ver leden, heden en toekomst, waaruit de conclusie valt te trekken, dat de huisarts altijd een belangrijke centrale positie zal blijven behouden. Hierbij wees spreker op het feit, dat de artsen het veel druk ker hebben doordat men nu veel eerder dan in het verleden met kleinigheden bij hem aanklopt en doordat zijn administra tie veel omvangrijker is geworden. Hij herinnerde er echter tevens aan, dat vele bezwaren, die dikwijls op het zieken fondswezen worden afgeschoven door de patiënten, maar ook door de artsen zelf, kunnen worden opgevangen en in dit verband sprak dr Sluyters over de nood zaak van een doelmatige organisatie van de huisartsen. In het kader van dit congres is in de Harmonie een tentoonstelling van schil derijen van artsen georganiseerd onder de titel „Pincet en penseel", Voorts is er een expositie van nieuwe medicamenten en instrumenten. Donderdagmiddag zijn de deelnemers aan het congres door B. en W, ten stadhuize officieel ontvangen en gisteravond gaf het Frysk Orkest met als solist de pianist Cor de Groot een Gala concert. Vandaag worden er wetenschap pelijke bijeenkomsten gehouden en van avond verzorgen de deelnemers met eigen krachten een artsen-cabaret. Mgr Ancel, wijbisschop van Lyon, heeft samen met twee geestelijken en twee broeders van de Prado-orde in een fa- brieks-wijk van Lyon een religieuze ge meenschap gesticht, die volledig zal be staan van de lonen die de leden met han denarbeid verdienen. In een verklaring van kardinaal Pierre Gerlier,, aartsbisschop van Lyon, is ge- z'ega dat de gemeenschap geen nieuwe poging tot voortzetting van het experi ment met priesjer-arbeiders inhoudt. Dit experiment werd zoals bekend, eerder in het jaar op last van het Vaticaar. opge geven. De 103 Franse priester-arbeiders ontvingen toen de mededeling, dat zij niet meer dan drie uur per dag handenarbeid mochten verrichten. De nieuwe gemeenschap in Lyon zal onder leiding staan van mgr Ancel, die zelf ook handenarbeid zal verrichten. Tien millioen rupiah schade werd ver oorzaakt door een hevige brand die een gudang van de Borsumij in Makassar in de as legde. Bovendien brandden 28 volks woningen af. De schade, die de Borsumij door deze brand heeft geleden, wordt al leen al geschat op 9 millioen rupiah De oorzaak van de brand is niet bekend. Drie mannen zijn Woensdag te Bangkok ter dood veroordeeld wegens samenzwe ring tegen het leven van koning Ananda Mahidol van Thailand, die in Juni 1946 werd vermoord. Het hooggerechtshof ach4/e het bewezen dat de koning, wiens dood jarenlanr een mysterie is gebleven, in het slaapvertrek van het koninklijk paleis is doodgeschoten. President Eisenhower heeft gisteien, op zijn vacantieverblijf in Denver, zijn 64e verjaardag gevierd. Zijn naaste me dewerkers van het Witte Huis hadden een intiem feest georganiseerd Het ver jaardagsdiner van gisteravond was tege lijkertijd het afscheidsdiner van Den ver, want vandaag keert de president terug naar Washington. De eerstvolgende examens van de Ned. Associatie voor Practijkexamens in boek houden moderne bedrijfsadministratie en handelscorresnondentie zullen op 14 en 15 December a.s. overdag en op 10, 11 en 12 Januari a.s. des avonds plaats vinden. De examens staan onder toezicht van de riiksgecommitteerde dr H. F. J. Wes- terveld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 3