Gelijktijdige bouw van Hem- en en IJtunnel LAATSTE BERICHTEN PRINS WILLEM V" WERD MIDSCHEEPS GERAMD ORKAAN HAZEL BEDREIGT NEW YORK Verdere verlaging Westduitse inkomstenbelasting ocWber B u\ster A TWEEH0HDERD GULDEN CADEAU!! De Goedkope Winkels aUMctt smaken communisten en er niets van Ital begrijp Van Beinum eredoctor Het kenmerk van DAMESKLEDING Ni' 2.98 778 9.98 15.98 0.99 2.98 1.78 3.98 8.59 U9 Commissie zou adviseren: Instelling van apart lichaam kan versnelling van bouwtempo bewerkstelligen Haile Selassi in Londen Tolheffing gedurende bepaalde periode? Unie van Ijsfabrieken Alle 9 leden van de bemanning gered eleganter beteren lager in prijs Toestand op Haïti valt erg mee sioe En-Lai wendt zich tot V. N. 7,98 1.48 1,59 0.49 Hoogstraat 145-1^ Groenelaan 56 TRIJDAG 15 OCTOBER 1954 PAGINA i De Sovjet-verklaring over Triest Resultaten te IJmuiden dit jaar minder goed Groot gat Amerikaanse waardering voor Concertgebouworkest ■FCTYFUC O O met aanklacht tegen de VS. FRANSE PILOTEN TERUG UIT O.-BERLIJN KASSIER GEARRESTEERD Verdacht van verduistering SAOEDI ARABIë TEGEN CHRISTELIJK ONDERWIJS H. VADER DANKT MARIA- CONGREGATIES IN NEDERLAND VENNOOTSCHAPSBELASTING ZAL WORDEN VERHOOGD w Met «J Sr«eW Severn ^--endlaa, Ui* Kijk toch bij Geen bewapeningsroes TANDARTS BENADEELDE ZIEKENFONDS A. F. DE VILDER t WINTERJAPONNEN WINTERMANTELS BINNENWEG 20 PLEINWEG 196 Wij verkopen vierhonderd zijden satinet gestikte de kens, merk: „Cleco". Guldens goedkoper en op deze bon nog f 0.50 korting; b.v. maat 140 x 200 19.98 en &nog 0.50 korting. Profiteer hiervan! INTERN. TARWE-OVER- EENKOMST B O N .JCnotje" 0J9 B O N BON ACCOORD TUSSEN ISRAëL EN JORDANIë =3 (Van onze Amsterdamse redactie) Naar wij van gewoonlijk goed ingelichte zijde vernemen is de ministeriële commissie inzake de verbinding over het Noordzeekanaal en het IJ in haar enige tijd geleden reeds ingediende maar nog niet openbaar gemaakt rapport tot de conclusie gekomen, dat de tunnelbouw bij Velsen versneld moet worden, dat er bij Schellingwoude zo spoedig mogelijk een brug moet komen over het IJ en dat met de bouw van de Hem- en IJ-tunnel mits technisch en economisch mogelijk gelijktijdig een aanvang moet worden gemaakt. Zoals wij gisteren nog in. een deel onzer oplage kenden melden is keizer Haile Selassi van Ethiopië gisteren voor een staatsiebozoek aan Groot-Brittannië in Portsmouth aangekomen. De ke.zer maakte de reis van Ports mouth naar Londen met de trein. Bij aankomst op het Victoriastation in Lon den werd hij begroet door koningin Eliza beth, de hertog van Edinburgh, premier Churchill en minister Eden. Op de tocht van het station naar het Buckinghampaleis, waar de keizer gedu rende zijn bezoek zal verblijven, werd het vorstelijk gezelschap hartelijk toegejuicht door duizenden, die zich langs de weg hadden geschaard. Wat de laatste tunnel betreft, waarom Amsterdam zo dringend verlegen zit, zou de commissie, die onder leiding stond van dr J. E. baron De Vos van Steenwijk, oud-commissaris der Koningin in Noord- Holland, aldus wist gisteravond een hoofd stedelijk blad te melden, de minister ge adviseerd hebben, een afzonderlijk pu bliekrechtelijk lichaam in het leven te roepen, waardoor ook de bouw van deze kunstwerken versneld zou kunnen wor den. De commissie zou voorts van mening zijn, dat tol moet worden geheven na ge reedkoming van de IJ-tunnel, doch slechts gedurende de periode tussen het tijdstip van ingebruikneming en het tijdstip waar op de tunnel in gebruik had kunnen wor den genomen wanneer het bouwtempo niet versneld zou zijn geweest door in schakeling van het in te stellen publiek rechtelijk lichaam. Burgemeester d'Ailly van Amsterdam heeft als lid van de c -- missie echter bezwaren tegc.. de termijn van tolheffing, aldus het llad. Hij zou van oordeel zijn, dat moet worden overwogen gedurende veel langere tijd, eventueel zelfs permanent, tol te heffen. Uit de ver kregen gelden zouden mede de exploita tiekosten van de tunnel kunnen worden bestreden. Een woordvoerder van het Foreign Of fice heeft glsterep verklaard, dat Groot Brittannië de jongste Sovjetverklaring omtrent de overeenkomst inzake Triest toejuicht. „Een jaar geleden, toen Amerika en Groot-Brittannië voorstelden, dat zone-A aan Italië zou worden overgedragen, pro testeerde de Sovjet-Unie krachtig, doch thans heeft Visjinski een brief aan de Veiligheidsraad gezonden, waarin hij zijn instemming betuigt met het nieuwe ac- coord", zo zeide de woordvoerder. Reuter tekent hierbij aan, dat door deze geste het standpunt van de Italiaanse com munisten, die tegen het accoord stelling hebben genomen, wordt ondermijnd. Een ander punt, dat de aandacht ver dient, is, dat een en ander geschiedt op een tijdstip, dat er kennelijk een vermin dering van de spanning tussen Joego slavië en de Sovjet-Unie is ingetreden. Het pro-communistische Italiaanse blad „Paese Sera" schrijft na de Sovjetverkla ring niets meer over de inhoud van de overeenkomst doch zegt, dat de commu nistische partij het recht blijft behouden om critiek te leveren op de wijze, waarop de overeenkomst tot stand gekomen 13. De Italiaanse communisten stemden, zo als bekend, tegen, toen premier Scelba de vertrouwenskwestie aan zijn beleid ten aanzien van Triëst verbond. Radio-Belgrado zeide naar aanleiding van de Sovjetverklaring, dat de gunstige ontvangst van de overeenkomst door de Sovjet-Unie de kansen, om tot een rege ling van de Oostenrijkse kwestie te gera ken, zal vergroten, hetgeen in grote mate zal bijdragen tot een vermindering van de internationale spanning. In de buitengewone vergadering van aandeelhouders der N.V. Unie van Ijs fabrieken werd bij de rondvraag geïnfor meerd of iets kon worden medegedeeld over de gang van zaken in 1954. De zo juist uit Indonesië teruggekeerde direc teur ir P. L. Fauei verklaarde, dat de gang van zaken voor het bedrijf in Indonesië vrijwel gelijk is aan die in het vorige jaar. Er bestaat zelfs nog kans, dat de I ijsprijs verhoogd zal worden. De resul taten van IJmuiden zijn dit jaar minder goed dan verleden jaar. De voorgestelde statutenwijzigingen werden met algemene stemmen goed gekeurd. Slechts het artikel 19 betreffen de winstbepaling en winstverdeling, dat het meeste verzet ontmoette, werd met 62 tegen 13 stemmen goedgekeurd, on danks het feit, dat directie en commissa rissen naar aanleiding van de gevoerde besprekingen en aangevoerde bezwaren bereid bleken lid 5. luidende: „Het be stuur kan na goedkeuring van de raad van commissarissen een deel der winst be stemmen voor reserve" te doen vervallen, daar dit in feite een doublure was van de in het eerste lid bij deze statutenwijziging ingelaste woorden „en/of een zodanig be drag worden gereserveerd" als het be stuur. onder goedkeuring van de raad van commissarissen, zal nodig achten. Andere minieme wijzigingen, welke de strekking van de voorstellen niet aan tastten, betroffen art. 12 sub G, waar in plaats van „tot het doen van bestellingen, hoger dan 50.000", de tekst werd ge wijzigd in „tot het aangaan van transacties hoger dan f 50.000" en art. 17, waar de uiterlijke termijn van deponeren in plaats van drie op twee dagen voor de dag der vergadering werd gebracht. Vóór het galadiner, dat gisteravond plaats had- werd de keizer benoemd in de orde van de Kouseband, Engelands ouds*e ridderorde. De keizer op zijn beurt over handigde aan de koningin de ketting van de orde van het Zegel van Salomo en de hertog van Edinburgh kreeg de ketting van de Zeer Verheven Orde van de ko ningin van Sheba. Het staatsiebezoek van de keizer zai drie dagen duren, doch daarna zal hij nog tien dagen blijven als gast van de Britse regering. In die periode zal hij met enige van zijn adviseurs, te weten zijn minister van buitenlandse zaken, Ato Aklilou Habte Wold, en zijn financiële adviseur, gene raal Dejazmach Masfin Silashi bespre kingen met Britse ministers voeren, waar bij internationale en economische kwes ties zullen worden behandeld. Over de aanvaring tussen de „Prins Willem V" en een sleepboot op het Meer van Michigan in Canada, waarvan wij elders in dit blad melding maken, ver nemen wij nog. dat het ongeluk gister avond om kwart over zeven plaats vond op vijf kilomtter van de haven van Mil waukee. De 29 leden van de bemanning, onder wie kapitein P. Huilmand en de eerste machinist F. G. van der Mey, beiden uit Rotterdam, konden zonder moeilijkheden en nog jüist op tijd. naar zij later ver klaarden, het meer was ruw en ter plaatse 25 meter diep in vier redding boten stappen. Zij werden opgepikt door boten van de kustwacht, die hen naar de haven sleepten. De kapitein, die als laatste zijn schip had verlaten en geheel uitgeput en met een shock aan land kwam. vertelde, dat in de zijwand van het schip een gat van ongeveer twaalf bij acht voet was ge slagen, zodat de „Prins Willem V" in vijf kwartier zonk. De pompen, aldus de kapitein, alsook de electrische installatie vielen onmiddellijk uit. De eerste machinist verklaarde, dat het schip plotseling een schok kreeg en direct overhelde en snel zonk, nadat de opliep, kon op eigen kracht naar de haven van Milwaukee varen De „Prins Willem V" had graan, hui den en lichte machinerieën aan boord. Het schip had reeds in Chicago' en Mil waukee geladen en zou nog lading opne men in Sarnia, Detroit, Cleveland, Ha milton of Toronto. Hierna zou de boot Aan Eduard van Beinum de dirigent van het Amsterdamse Concertgebouwor kest, dat thans een tournee door de V. S. maakt, is door de Rutgersuniversiteit te New Brunswick in de Amerikaanse staat New Jersey, het eredoctoraat io de muziek verleend, „ais erkenning van z«n uitzon derlijke verdiensten als Nederlands kun- Het eredoctoraat werd uitgereikt door dr Lewis Webster Jones, president der universiteit. Het Concertgebouworkest concerteert thans te New Brunswick. De reeds gegeven concerten van het Concertgebouworkest in Amerika zijn in middels met bijzonder veel waardering ontvangen Zo schreef de muziekrecensent van de „New York Times". Olm Downes, Het was een concert, dat nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. Het waren de oprechtheid en de hartstocht van oe spelers om het beste te geven en de grote muzikale bekwaamheid en duidelij ke idealisme van dirigent Eduard van Beinum. die de gebeurtenis tot een hoogte punt hebben gemaakt". Paul Henry Lang van de „New York Herald Tribune" schreef: „Onze Neder landse vrienden hebben het recht trots te zijn op hun gevierd orkest en hun aan staande tournee door de V. S. zal het pu bliek verrukken. Het orkest is voortreffe lijk en de dirigent is een eerste klas mu sicus. Het was een genoegen te luisteren naar een slagwerk, dat zijn plaats onder de zon van het orkest kent, en een koper werk, dat niet ieder invallen als een ge legenheid beschouwt voor een apocalypti sche onthulling". „Het concert was geheel en al voortref felijk", aldus Douglas Watt van de „Daily News". „Het orkest speelde met grote kundigheid en een wonderbaarlijk begrip via Hamburg naar Rotterdam vertrekken waar zij tussen 8 en 10 November werd van de muziek. Alle interpretaties bezaten verwacht een grote helderheid". De wervelstorm „Hazel", die Haïti heeft geteisterd, trekt nu in de richting van de Noordelijke Bahama-eilanden en het Noordoostelijk deel van de Verenigde Sta ten Het is echter mogelijk, dat de storm de koers nog eens wijzigen zal, zoals reeds verscheiden malen in zijn korte, bewogen geschiedenis is gebeurd. de storm boven zee woedt, neemt ka^teinVorderahadn gegeven^hetTchip"e zijn" kracht"" weer toe. Hij beweegt zich verlaten. Slechts één lid van de beman- j voort met een ™rs"e'be^dn"a.nr37Wgf nincr wprH lirht epwond heT Amerikaanse vasteland en was giste De sleepboot, die lichte beschadigingen 1 ren op een afstand van 800 km. van de Communistisch China heeft aan de Al gemene Vergadering der V. N. verzocht aandacht te besteden aan „de gewapende agressie van de regering der Verenigde Staten tegen het Chinese grondgebied Taiwan (Formosa)". Het verzoek was vervat tn een Maandag aan Dag Hammarskjoeld verzonden tele gram van premier Tsjoe En-Lai. De tekst hiervan werd gisteren vrijgegeven. Tsjoe drong aan op interventie van de Veiligheidsraad om een eind te maken aan de „agressieve Amerikaanse actie" die zich bemoeide met de bevrijding van Formosa. Amerika werd er van beschuldigd de nationalisten te gebruiken voor het voe ren van een „oorlog" van afmatting en vernietiging en voor het voeren van „zee- roveraanvallen" op o.a. Nederlandse schepen, die met communistisch China handel drijven. Het eiland was „onder di recte militaire controle van de Verenigde Staten geraakt". De Amerikaanse afgevaardigde bij de V. N. weigerde gisteren een afschrift van dit Chinese telegram in ontvangst te nemen, verklarend, dat de rood Chinese regering onwettig was. Twee piloten en een boordwerktuig kundige van de „Air France", die Woens dag niet naar West-Berlijn waren terug gekeerd, nadat zij in Oost-Berlijn waren gaan eten, zijn Donderdagmiddag door functionarissen van de Franse "°Se~ commissie opgehaald in Karlshorst» het Russische hoofdkwartier bij Berlijn. Aanvankelijk was gemeld, dat de drie i mannen Woensdag bij hun terugkeer naar West-Berlijn door de Oostduitse douane waren aangehouden. Donderdagmiddag verklaarden zij zelf echter, dat zij m Oost-Berlijn in een verkeerde trein wa ren gestapt, waardoor zij Oost-Duitsland inreden. Zij waren door de Oostduitse politie aangehouden naar naar Karlshorst overgebracht, waar zij ondervraagd wer den. Zij verklaarden goed te zijn be handeld. Woensdag heeft de Rijksrecherche de 30-jarige J. S. kassier van de boeren leenbank te Opperdoes (N.H.), gearres teerd. Hij wordt verdacht van verduis tering en valsheid in geschrifte. Een on derzoek heeft aan het licht gebracht, dat 5000 is ontvreemd. Omtrent een be drag van f 5000 a 7000 is het onderzoek nog gaande. De verduistering is gepleegd in de periode van een jaar. De ambassade van Saoedi Arabië te Karatsji heeft medegedeeld, dat koning Saoed van Saoedi Arabië een decreet!" heeft uitgevaardigd, volgens hetwelk zijn onderdanen in de gehele wereld hun kinderen niet naar christelijke scholen mogen zenden. Overtreding zou met verlies van nationaliteit of, als het regeringsbeambten betrof, ontslag ge straft kunnen worden. Een en ander heeft ten doel om de godsdienst van de kinderen en hun Is- lamietische ethiek te beschermen, al dus een woordvoerder van de ambassade. Bij de Pauselijke Internuntius te 's-Gra- venhage, Z. H Exc. Mgr. Paolo Giobbe, is uit Rome bericht binnen gekomen, dat Z.H. de Paus de Nederlandse Mariacon- gregaties bijzonder bedankt voor haar geestelijke gaven in een fraai, in per kament gebonden boekwerk aangeboden bij gelegenheid van het Wereldcongres der Mariacongreganisten te Rome en Zijn 60-jarig jubilé als Congreganist. Zij ne Heiligheid verleent aan deze congre gaties Zijn Apostolische Zegen tot haar vooruitgang en bloei. Ondanks de te verwachten hogere staatsuitgaven in de komende jaren voor de opstelling van de Duitse strijdkrachten, heeft de Bondsdagcommissie voor finan ciën de regering bewogen in te stemmen met een nog grotere verlaging van de inkomstenbelasting dan minister Schaef- fer aanvankelijk wilde toestaan. De mi nister heeft deze week in de commissie gecapituleerd voor de drang der partijen om nog 520 mlllioen mark van de In komstenbelasting te laten vallen. Deze vermindering moet dan worden gecompenseerd door het vervallen van semmige aftrek-mogelijkheden bij de in komstenbelasting, een halvering van de belastingvrijstellingen een een verhoging van de vennootschapsbelasting. Volgens de berekeningen vfn het mi nisterie van financiën zou d<t staatskas daardoor echter slechts 320 millioen kun nen terugkrijgen. Tegen dit verlies van inkomsten heeft minister Schaeffer zich met des te meer kracht verzet, aangezien hij bij voorafgaande behandeling van de belastingvoorstellen in de Bon^j"V*S" commissie al concessies tot een t> lal- terAiman^ voorspelt ee® vt° 6 _Uet heeft rde aloude weerv°or3 Eu die ver»* be^V.en. dit jaar vro B bel tot nog toe niet eg v0or.e aanschaf - e m Rotterdam - Hoogstraat hoek Keizerstraat bedrag van 300 millioen had moeten doen. Het ministerie had het totale verlies voor de staatskas op grond van de aanvanke lijke regeringsvoorstellen becijferd op 2,3 milliard mark en het vreest, dat de derving der inkomsten nu nog met een half milliard mark verhoogd zal worden. De Bondsdagcommissie heefi voorname lijk ten behoeve van de lage en middel bare inkomens belangrijke nieuwe ver lagingen toegezegd gekregen, die gaan tot 12 pet van de aanvankelijk in uitzicht gestelde verminderingen. In het ministerie van financiën schat men nu, dat de Duitse belastingbetaler van 1 Januari 1955 af ge middeld 15 pet minder dan tot dusverre aan inkomstenbelasting zal behoeven te betalen. De beslissing over de voorstellen zal op 3 November in de Bondsdag aan de orde worden gesteld en van de zijde van het bedrijfsleven wordt alles in he* werk ge steld om nog een revisie van de toezeg gingen van de minister van financiën te verkrijgen. In de eerste plaats verzet de exportindustrie zich tegen het voornemen om de belastingfaciliteiten ten behoeve van de export te verkleinen. Weliswaar zouden deze faciliteiten toch einde 1955 aflopen, doch zij - zijn in elk geval ver disconteerd in de lopende exportcontrac ten op lange termijn. Wat de vennootschapsbelasting betreft, wil de minister nu de heffing op de uit gekeerde winsten van 30 op 45 pet bren gen. Daartegen zijn uit het bedrijfsleven bezwaren opgegaan, omdat door deze hef fing de ontwikkeling van de kapitaal markt zou worden geremd. In 1953 was de heffing op uitgekeerde winsten van 60 tot 30 pet verlaagd. Het Duitse bedrijfsleven is niet in een „bewapeningsroes" geraakt door 't voor uitzicht op militaire bestellingen. Er zijn vrijwel geen Duitse bedrijven, die op drachten voor de zuivere wapenproductie hebben te verwachten. Het bureau voor de verdediging ver wacht, dat althans de eerste jaren alle zware wapens, zoals tanks, kanonnen en militaire vliegtuigen en zelfs een gedeelte van de ammunitie uitsluitend in het bui tenland zullen moeten worden aangeschaft. Het rekent er echter op, dat op den duur de gehele uitrusting van de Duitse troe pen door het Duitse bedrijfsleven kan worden geleverd. De eerste uitrusting van de 12 divisies moet geheel uit het buitenland komen, zo dat het Duitse bedrijfsleven voorlopig be trekkelijk weinig invloed van bewape ningsopdrachten zal ondervinden. Over de grootte van de financiële ver- dedigingsbijdrage bestaat nog geen klaar heid. Te Bonn wordt gesproken over een uitgave van 40 milliard D.M. voor de eerste uitrusting. Dit wordt van regerings wege niet bevestigd, maar ook niet tegen gesproken. Naar voorts wordt vernomen zullen de lopende uitgaven vervolgens ongeveer een milliard D.M. per maand gaan bedragen. In kringen van de bondsregering legt men er de nadruk op, dat de militaire uitgaven ongetwijfeld een offer betekenen, maar dat deze last zonder inflatie en zon der ernstige storingen van het economi sche leven kan worden gedragen. kust van Carolina. De snelheid van de winden in de wervelstorm steeg tot 200 km per uur. Het Amerikaanse weerkundige bureau zond waarschuwingen uit voor het kust gebied van Noord-Carolina en voorspelde dat de wervelstorm „Hazel" in de buurt voorbij zou komen. Men verwachtte dat de storm zich sneller zou gaan voortbe wegen in de volgende 24 uur, en van de kust van Carolina In de richting van New York zou trekken. Uit nadere berichten blijkt inmiddels, dat de situatie op Haïti minder ernstig is dan aanvankelijk werd gevreesd. De stad Jeremte is slechts verwoest en er zijn maar twee doden te betreuren. Ook elders op Haïti schijnt het aantal slacht offers geringer te zijn dan men aanvan kelijk had gedacht. In Jeremie zijn intussen reddingsploegen aangekomen, o.m. het Amerikaanse vlieg- dekschlp „Saipan" dat in de haven voor anker is gegaan. De levensmddelenvoor- ziening voor de 11.000 inwoners van de stad is moeilijk, omdat er geen voorraden zijn. Het Amsterdamse gerechtshof heeft gis teren de 34-jarige tandarts A. P. S., die van 1950 tot 1953 in Bussum een zeer drukke practijk heeft uitgeoefend en zich daarna in Rotterdam heeft gevestigd we gens valsheid in geschrifte en oplichting, beide meermalen gepleegd, veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar omdai hij bij een ziekenfonds te Bussum valse declaraties voor behandelingen had ingediend en ge ïncasseerd. Tegen hem was negen maan den, waarvan zes voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. In eerste instantie was de tandarts in December van verleden jaar door de Am- ]j sterdamse rechtbank veroordeeld tot acht j maanden voorwaardelijk. Woensdag is in zijn woning aan de Beethovenstraat te Amsterdam m ae leeftijd van 61 jaar nog vrij plotseling overleden de heer A. F. de Vilder, directeur van de Amsterdamse Ballast Mij. De heer De Vilder, die al enige tijd ernstig ziek was, doch daarvan scheen te herstellen, is nog voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. Samen met zijn broer, de heer C. F. de Vilder, heeft de thans overledene de Amsterdamse Ballast Mij gemaakt tot een enorme on- nerneming, welke overal ter wereld, gro te werken uitvoert, zoals de verbreding van het Suez Kanaal en in ons land de bouw van de Velser tunnel. Ook heeft de maatschappij de haven van Bangkok uitgebaggerd, de ophoging verricht tot de uitbreiding van Amsterdam en mede gewerkt aan het herstel van de dijken na de ramp van 1 Februari 1953. vlot model van moderne fantasie-duvetine met zeer apart streepdessin in ver schillende leuke kleur combinaties 29 Modieuze van zuiver wollen ledervelours met de moderne grote kraag en laag ingezette mouw, verkrijgbaar in diverse 75 tinten flanellen jongens- jjo en MEISJESPYAMA'S fiU'JC? Prima FLANELLEN D. PYAMA'S Naar verluidt, is Italië opnieuw toe getreden tot de internationale tarwe- overeenkomst, doch met een kleiner in voercontingent. Tot dusverre valt geen andere ontwikkeling van betekenis om trent de internationale, tarwe-conferentie te Londen te vermelden. Verwacht wordt, dat de conferentie zal eindigen met een in algemene bewoordingen opgesteld communiqué. HEREN FLANELHEMDEN FLANELLEN WOLLEN J. VESTEN WOLLEN H. VESTEN met rits DONZA FLANEL effen en gestr Zwaar JAEGER HEREN PANTALONS en -HEM- FANTASIE-ZI.TDEN DAMESCOMBINATION TWEE-PERS. FLANEL LEN BEDLAKENS Sterke SPORTKOUSEN vanaf KOOP NU BREIWOU voor oude prijzen en op deze bon 5korting Zwaar wol gevoerde "f TRAININGSBROEKEN va I 100 gram 2 dr. POCHA- "J ftfj WOL voor sporttruien I««V 100 gram ZWARTE SAJET 100 gram SOLEX PULL- QQ OVER WOL in 18 kleuren I «!ÏO 100 gram SPORTKOU- QO SENWOL merk Padvinder I «OO ENKALON NYLONS NACHTHEMDEN met gebr. kraag Twee knot van 100 gr. BREIKATOEN KRISTAL NYLONS Q "Jft aparte fantasiehiel Extra lange «.ine WAN- 4 QQ DELNYLONS. Iets moois I iwO Twee flinke BAD DOEKEN voor gekleurde Drie zware gekleurde WAS HANDJES v. Israël en Jordanië hebben het plan van hun militaire bevelhebbers voor het handhaven van de vrede in het gebied van Jeruzalem aanvaard. Indien zicn geen onverwachte incidenten voordoen, zal het accoord tussen de Jordaanse en Israëlische commandanten in het hooia- kwartier der V. N. worden getekend, in tegenwoordigheid van generaal Burns, het hoofd van de waarnemers der V.N. surtm noisi surfin au lait au lalt noisettes f surfin noisettes mocca au lait Verrassend door de speciale smaak van de echte Lindt chocolade. Verkrijgbaar in de betere zaken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 4