van WYBERT K.N.V.B. wil het NOC blijven steunen Rode Duivels Gloeilampjes SportSpaM** met Meert en Givard Thans 4 goals van het Nederlands hockey- elftal Fuetterer liep 200 111. in 20,8 sec. jeman's PAGINA 5 DINSDAG 19 OCTOBER 1954 Een hattrick van Roepie Kruize voor in aanmerking zouden komen, ter beschikking te stellen van het Nederlandse Elftal. „Het ver baast ons daarom,'' aldus de heer Joosten, „ten onrechte van „eerloze" handelingen beschuldigd te worden door een voorzitter van een club die enige dagen geleden door middel van een ander bestuurslid pogingen deed om in.... Brussel met een representant van de N.B.V.B. te confereren. Voor het overige wens ik er op te wijzen, dat de medede ling van de heer Keeven, als zou de N.B.V.B. de Feyenoord-speler v. d. Hoek f 18.000 geboden heb ben, niet in overeenstemming is met de werke lijkheid De aanbieding, welke men de Feyenoord- speler deed, gold een periode voor drie jaar; en het totaal bedrag, dat v. d. Hoek over die drie jaar zou hebben getoucheerd, zou beduidend lager geweest zijn dan f 18.000. Terwijl wij met v. d. Hoek onder handelden heeft de heer Kieboom, de Feyenoord- voorzitter, zich tot ons gewend met het verzoc- Feyenoord in het bezit te laten van zijn spil. Wij hebben de heer Kieboom toen toegezegd, dat wij de onderhandelingen met v. d. Hoek zouden afbre ken en aan deze afspraak hebben we ons ge houden." echte Ö£LDERS* 4 met de fijne xachte rookimaak Het Belgische elftal voor de wedstrijd tegen Nederland op Zondag 24 October October a.s. te Antwerpen is als volgt sa mengesteld: Doel: Meert (Anderleeht); Achter: Dries (Berchem) en Van Brandt (Lierse); Midden: Hnysmans (Beerschot). Carre (F. C. Luik) en Mees (Antwerp F. C.); Voor: Lemberechts (F. C. Mechelen), Houf (Standard), Coppens (Beerschot). Gi vard (Standard) en Mermans (Anderleeht). Reserves: Geerts (Beerschot), Diricx (Union St. Gillolse), Van Kerkhoven (Da ring Brussel), H. van den Bosch (Ander leeht). In de ploeg, die Zondag 26 Sept. te Brus sel zo'n fraaie 20 overwinning op Duits land heeft behaald, zijn slechts twee wij zigingen aangebracht- Doelman Gernaey, die last heeft van een knieblessuur, is vervangen door Meert, wiens vorm in de laatste tijd voortref felük is geweest. Daar om heeft de keuzecommissie aan Meert, die bijna 10 jaar geleden als internatio nal debuteerde maar ditmaal niet tot de vooraf geselecteerde spelers behoorde, de voorkeur gegeven boven Geerts die te Brussel Gernaey had vervangen toen deze gewond werd. Back-stel en middenlinie bleven onge wijzigd. In de voorhoede ontbreekt Anoul, die geschorst is. Houf verhuisde als ge volg hiervan van de linksbinnen- naar de rechtsbinnenplaats, terwijl Givard als linksbinnen is opgesteld. (Van onze hocky-medewerker) Het Nederlands elftal A trad op het Larense veld met de volgende ploeg aan tegen B: Mulder (Amsterdam); Terlingen (Be Fair) en Drjjver (EMHC); Gerrita (Vcnlo), Loggere (Laren) en Van Djjck (Kampong); Hooghiemstra (SCHC), Bouw man (BMHC), Kruize (IIHIJC), Zwier (SCHC) en Van Heel (HHIJC). Reeds na vijf minuten, liep Hooghiem stra snel door op een ver vooruit ge plaatste bal, zwenkte naar binnen en zelfs naar links en zond vandaar een hart schot in de uiterste hoek van het doel in Er volgde toen een gelijke partij, doch de aanvallen van A waren gevaarlijk en na een fraaie combinatie plaatste Kruize kort vóór rust de bal opnieuw in het hoekje achter Gouka. In de tweede helft bleef A het beste van het spel behouden, óók toen Marres van Laren de plaats van de geblesseerde spil Van den Wildenburg innam. (Met de rust waren Bouwman en Vorfeldt reeds vervangen door Boerstra en Marres jr niet voor blessures, doch om hen te spa ren); Kruize wist toen nog van korte af stand op zeer fraaie wijze te doelpunten, zodat A met 40 won. De B-ploeg bereikte na de rust niet het peil van de week tevoren, doch thans speelde A energieker en doeltreffender sr. had Kruize meer succes met zijn schoten al droeg daartoe bij, dat hij niet zo op zijn huid gezeten werd. Maar vergeleken bij de vorige ontmoetingen ging het al beter en het is begrijpelijk, dat na afloop coach De Waal en het elftal-commissielid Piet Nefkens de ploeg in zijn geheel hand haafden voor de districtswedstrijd West- Oost op Be Fair's veld. Dat betekent dus. dat Zuid te Gronin gen tegen Noord met invallers moet uit komen voor Drijver cn Gerrits en al volgt de officiële opstelling pas later het betekent ook, dat men deze ploeg als de vernieuwde nationale ploeg kan be schouwen. lid wil de KNVB nu een bedrag van 12.500 gulden bij elkaar krijgen, waarna dan de ontbrekende gelden (wellicht dus op 7.500 gulden te schatten) uit de kas van het K.N.V.B.-bestuur worden aangevuld. Tijdens de in Osaka gehouden atletiek wedstrijden is het Duitse printfenomeen Heinz Filtterer er in geslaagd het Euro pese record op de 200 meter met 0.1 sec. te verbeteren. Fütterer evenaarde bij de Europese kampioenschappen in Augustus van dit jaar te Bern reeds het oude record op dit nummer van zijn landgenoot Koer- nig, dat in 1928 werd gevestigd met een tijd van 20.9 sec. Ook op de tweede dag van deze landen- ontmoeting leverde de Duitser eeni p- kelijke prestatie, door het weTe'd^c0^,°P de 100 meter te evenaren, dat op naam staat van de Amerikanen Jesse Owens Harold Davis, Lindy Remigiono, Horwood Ewell, Lloyd le Beach uit Panama, de Australiër Hogan en de Engelsman Macdo- nald Bailey. Fütterer zal zich echter nog niet op deze erelijst zien geplaatst, daar hij bij de egalisatie van het record het voordeel van rugwind had. Newquay Engeland Leden van de lucht- en grondtroepen van een R.A.F.-basis staan zich als het ware te verdringen voor de deur van de zestigjarige heer Henry Blythe, die be halve een vriendelijke oude heer, ook hypnotiseur is. Mister Blythe weet zijn klanten tijdens een licht hypnotisch hazenslaapje bij te brengen, dat ze niet meer moeten roken, dat ze zelfs geen trek meer hebben in een sigaret. En het schijnt te helpen, want in de R.A.F.- cantine zijn in één week tijd vijfduizend sigaretten minder verkocht dan de voor afgaande week. Drie keer fluistert Henry Blythe over zijn sluimerende klant de woorden: „Van nu af zal je nooit meer naar een sigaret snakken' En na drie zittingen, totaal 25 kostend, is de lust in een rokertje compleet over. Tzum Friesland In dit Friese dorp met eennaam, die klinkt als een uiterst intelligente uiting in de laatste bebop-song, heeft men nu ook een gouddelver. Men was op de boerderij bezig met het opladen van mest, toen een arbeider plotseling tus sen al de minder-welriekende nuttige stoffen goud zag blinken. Hij geneerde zich niet om er met de hand naar te grijpen en even later had hij een trouw ring te pakken. Via de inscriptie ont dekte men de eigenaar, een veehouder, die enige tijd geleden een bezoek aan de boerderij had gebracht en bij die gelegenheid zijn trouwring was kwijt geraakt. Londen I Dusky, een grijze kat, die speciaal in het testament (totaal-bedrag: 760 000) was genoemd, opdat het diertje voortaan per week voor 6 vlees zou krijgen, heeft slechts weinig plezier beleefd van deze vriendelijkheid van de overleden baas. Want Dusky kwam vijf dagen, nadat het testament bekend was ge maakt, in een waterput terecht en ver dronk jammerlijk. Dus de erfgenamen van het gehele fortuin behoeven zich daarover geen zorgen meer te maken. Londen II De Brit anno 1954 is de oorlog weer te boven, want hij drinkt thans zijn whiskey, gin en ale weer in evengrote kwantiteit als in 1938. Verder leeft de Engelsman nu in een iets warmer kli maat dan in 1938, verdient hij meer geld dan voor de oorlog en begaat hij, o, foei. ook meer misdrijven. Zijn pond sterling is in Amerika echter maar 2,79 dollar waard tegen 4,89 in 1938. Maar gaat hij naar Parijs, dan heeft hij een gevoel, dat hij een heleboel meer waard is dan in 1938. Want toen kreeg hij voor zijn oond maar 170 francs en nu 982. Dat hebben statistici allemaal uitgerekend en de Engelsman zit er nu over te pein zen, of hij er nu werkelijk beter of slechter aan toe is dan in die voor oorlogse tijd. Nu zoveel mensen om U heen ver kouden zijn, mag U vooral Uw keel niet verwaarlozen. Geef de bacillen geen kans, gebruik De inzending van Philips op de grote electriciteits-tentoonstelling van 1881 te Parijs. De Amsterdamse halfzwaargewicht Piet

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 5