Hoogconjunctuur in Europese staalindustrie Moh. Ali vormt nieuwe regering infraphil t BANKETBAKKER LEERLING-VERKOOPSTER Pi Canne s AVONTUREN REGAL BOUWKUNDIG-TEKENAAR CONSTRUCTEUR-TEKENAAR r ASSISTENTE R.K. JONGEDAME JONGSTE BEDIENDE R.K. uw pijn weg! Schrootovervloed sloeg over in nijpend tekort Moeilijkheden in Pakistan Haagse Kunstmaand Wanbetaler moet woning ontruimen 'n Lijn die opvalt om haar gratie J? j V\ geheel zelfstandig kunnende werken BEÏS1EEN6ERS beschaafde "N MAANDAG 25 OCTOBER 1954 PAGINA 3 Invoer op ruime schaal door Schrootbureau der K.S.G. Vorming van schrootvoorraden GOUDEN PAROCHIE JUBILEUM TE DEVENTER NEDERL. BEROEPS VERENIGING VAN DANS KUNSTENAARS ENSCHEDE WORDT DEKENAAT BEDRIJFSCHAP STEENKOLEN. MIJNINDUSTRIE INGESTELD Hélène Oosthoek met Het Residentie Vrouwenkoor Uitspraak van kantonrechter uitgelokt AFSCHEIDSCOLLEGE VAN PROF. DR H. BRUGMANS TWENTE EN DE KUNST 4 V-V Als u gemarteld wordt door de nij pende pijnen van spierrheumatiek, neem dan zo snel mogelijk de koeste rende, heilzaam werkende straling van Philips „Infraphil". Pas Philips „Infraphil" ook toe bij steenpuisten en ont stekingen Prijs f 37.50 Kies dit kistje Ken de REGAL sigaar N.V. REGAL SIGARENFABRIEKEN - EINDHOVEN C'it oharmt*. v Ja, da's met recht WEX-appeal! INDUSTRIEEL BEDRIJF vraagt voor direct VAN HAASTEREN Kantoor te Rotterdam Centrum, vraagt een plm. 16 jaar. X *111 a^c+ed/d Hnnr Hk» WncrÉ» Aiitnritw't hppft. Voor de lichte producten heerst op het ogenblik in de Europese staalindustrie een „boom", welke de overdreven ac tiviteit na het uitbreken van de oorlog in Korea evenaart, aldus verklaarde eind vorige week een directeur van de marktafdeling van de Hoge Auto riteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, de heer A. Rollman. De kunst van de staalindustrie is op het ogenblik niet om méér, maar om min der te verkopen en om weer een rede lijke verhouding te scheppen tussen de binnenkomende orders en de produc tiecapaciteit. Voor de zware produc ten kenschetste de heer Rollman de markt als „goed", echter nog niet als „uitstekend", al begint nu ook de vraag naar zware producten te delen in de vraag naar de lichtere. De heer Rollman deed deze uitspra ken in zijn uiteenzetting over de oor zaken van de moeilijkheden op de Euro pese schrootmarkt. In de staal-industrie heerst hoogconjunctuur, zei hij. Tegen over een productie-capaciteit van 2,6 millioen ton per maand (nu vergroot tot 2,8 millioen ton) eindproducten, stonden enige tijd geleden opdrachten voor de levering van 3,9 millioen ton per maand, welke in September tot 3,2 millioen ton zijn teruggelopen. Deze teruggang is geen ongunstig teken, maar betekent alleen dat er een neiging bestaat de verkopen aan te passen aan de produc- tiecapaciteit. Het ontstaan van de „boom" verklaarde de heer Rollman door er aan te herin neren, dat de kopers na Korea twee tot drie keer de hoeveelheden hebben ge kocht. die zij werkelijk nodig hadden. Na de „boom" bleef men zitten met enorme voorraden, welke eerst geliqui deerd moesten worden, wat tot gevolg had, dat het gehele jaar 1953 geen or ders werden gegeven. Eerst in October begon men hier en daar uitverkochte delen van de voor raad weer aarzelend bij te bestellen. Nu is de toestand zo geworden, dat de staal industrie orders voor 4 tot 6 maanden heeft. Er zijn zelfs bedrijven, welke op drachten hebben voor levering in het derde kwartaal van het volgend jaar. De ontwikkeling is niet voor de ge- hele wereld dezelfde, met name niet in de Ver. Staten. Daarbij dient men te bedenken, zei de heer Rollman, dat de Amerikaanse staalindustrie welis waar slechts 70 pet van haar_ tegen woordige productiecapaciteit in ge bruik heeft, maar dat met deze 70 pet toch een productie wordt bereikt, wel ke 104 pet van de productie van 1938 bedraagt. Van het verloop van de schrootmarkt in Europa gaf de heer Rollman het vol gende beeld: de Hoge Autoriteit heeft bij alle sensationele mededelmgn over de schrootmarkt haar koelbloedigheid bewaard. Dat was ook nodig. Tot Mei van dit jaar was er in de landen van de gemeenschap overvloedig schroot voorhanden. De (door de Hoge Auto riteit vrijgelaten) prijs voor schroot daalde zelfs tot 6 beneden de laatste maximumprijs, welke nog door de Hoge Autoriteit was vastgesteld. De staalin dustrie wachtte nog op verdere prijs dalingen en de schroothandel drong er reeds op aan schroot naar derde lan den buiten de gemeenschap te mogen verkopen. In Mei stegen plotseling in de staal industrie de opdrachten voor eindpro ducten van 2,2 a 2,5 millioen ton per maand tot 3,5 millioen ton. Het eerste resultaat was, dat het tot dat moment overvloedige schroot plotseling verdwe nen was. De verkopers boden niets aan, de staalindustrie wilde plotseling kopen en tegen iedere prijs. Sommige staalin dustrieën hadden op de dalende markt voorraden aangehouden, welke slechts voor een week een reserve boden ter- wijl een reserve van 2 maandn normaal mag heten. De prijzen stegen tot $2, in sommige gevallen tot 5 boven de laatste maximumprijs van de Hoge Autoriteit. Op dat moment was er een psycholo gische breuk tussen het aanbod en de vraag, echter nog geen werkelijk gebrek aan evenwicht tussen vraag en aanbod. Het Schrootbureau te Brussel, in gesteld door de Hoge Autoriteit, heeft toen als psychologische tegenzet bui ten Europa 300.000 ton schroot aange kocht. Het verwachte effect bleef uit. De vrees dat er een gebrek aan schroot zou kunnen ontstaan, was te groot. Voor een onderneming welke geeri schroot heeft en toch moet produceren, ontstaat ongetwijfeld een penibele toestand, wat veel van de stemming verklaart. Men zocht schroot. De Italianen kochten in Duitsland, De Duitsers in Frankrijk en de spanning bleef. Het ondenkbare ge beurde, dat aankopen tot stand kwamen tegen een prijs van 38 per ton, terwijl via de vereveningskas van het Brus selse Schrootbureau in de havens van bijvoorbeeld Rotterdam of Genua schroot kon worden aangevoerd tegen een prijs van 28 tot 30 per ton. Het Schrootbureau besloot tot een tweede maatregel: behalve de reeds vroeger aangekochte driehonderd dui zend ton werden nog zeshonderd dui zend ton aangekocht. Tussen koop en levering verlopen in de regel twee maanden. In Augustus arriveerde 40 duizend en in September 45 duizend ton schroot in de Europese havens. In October is de grote levering begonnen. Vorige week zijn in Rotterdam ver schillende schepen binnengelopen en van nu af aan zullen te beginnen met deze maand 200 duizend ton schroot maan delijks in Europa arriveren. Honderddui zend ton daarvan zijn nodig voor de pro ductie, de andere honderdduizend ton zullen dienen voor voorraadvorming. Het eerste gevolg is geweest, dat in Italië, waar men het krapst zat, de schrootprijs met 1 tot 2 per ton is gedaald. Het probleem voor de toekomst blijft bestaan en de Hoge Autoriteit onder zoekt nu de maatregelen die nodig zijn voor het resterende deel van 1955. Reeds nu mag er de aandacht op wor den gevestigd, dat naar verhouding in Engeland bij de staalproductie veel minder schroot gebruikt wordt dan op het vasteland van Europa. Naar aan leiding van de aansporing van de Hoge Autoriteit is het schrootverbruik in Duitsland van 71 op 68 pet teruggelopen. Voor de prijs van het buiten Europa aangekochte schroot, waarvan 5 a 6 hon derdduizend ton in de Ver. Staten zijn gekocht, is het een gelukkige omstandig heid dat de Amerikaanse staalindustrie niet dezelfde conjunctuur doormaakt als de Europese. Het schroot wordt in Amerika gekocht voor een prijs van on geveer 28 per ton. Met de verschillen de onkosten komt de prijs in Europa bij aankomst in de haven op ongeveer 40. Het verschil tussen de Europese prijs en de prijs van het ingevoerde schroot wordt via de Brusselse vereveningskas verrekend. (Van onze correspondent) Het gouden jubileum van de parochie het H. Hart van Jezus te Deventer is Zondag o.m. gevierd met een pontificaal lof, dat gecelebreerd werd door de Aarts bisschop-Coadjutor, mgr dr B. Alfrink. Na het Lof hield Z.H.Exc. een toespraak, waarin hij o.m. wees op de belangrijk heid van de parochieband en de verant woordelijkheid van de mensen jegens el kander. Tevoren was in het parochiehuis aan de Kerkstraat een receptie gehouden, waar zeer velen pastoor Batenburg en de leden van het kerkbestuur hun felicita ties kwamen aanbieden. Tot hen behoor den burgemeester Bloemers van Deven ter, die namens de gemeente bloemen aanbood en tal van stedelijke verenigin gen. Het kerkkoor St Gregorius Magnus, dat ook 50 jaar bestond, recipieerde eveneens en ook hier was de belangstel ling zeer groot. Drs G. Horbach heeft namens het feestcomité een geschenk aangeboden. Het bestond uit de bestrating van het kerkplein en een nieuwe ciborie. De Nederlandse beroepsvereniging van danskunstenaars heeft tot voorzitter ge kozen de heer Indra Kamadjojo. Tot vice-voorzitster werd gekozen mevrouw Corrie Hartong, tot secretaresse mevrouw Kit Hoitingh. De overige bestuursleden zijn: mevrouw Jo Gütlich, de heer Johan Mittertreiner, mejuffrouw Ine Rietstap en mejuffrouw Greet van Wilgenburg. Aan de aftredende bestuursleden me vrouw Hans Snoek en de heren Bob Nij- huis en Karei Poons werd door de ver gadering dank gebracht voor de vele ar beid, door hen in het belang van de Ne derlandse danskunst verricht. Het nieuwe bestuur zal zijn aandacht vooral richten op de fundering van een algemene academische opleiding van de dansers, die het onontbeerlijk acht voor de verdere ontwikkeling van de dans kunst in Nederland. Zondag is in de kerken van Enschedé, Boekelo, Buurso, Glanerbrug, Haaksber gen, Lonneker, Losser, Overdinkel, Hert- me en Zenderen een mededeling voorge lezen van de Aartsbisschop-Coadjutor van Utrecht, waarin mededeling werd gedaan van het feit, dat besloten is voor En schedé en omgeving een eigen dekenaat op te richten. Tot dit dekenaat Enschedé zullen behoren alle parochies van En schedé, de parochies van Boekelo, Buurse, Glanerbrug en Haaksbergen, die tot nu toe tot het dekenaat Hengelo behoorden. Verder zullen de parochies van Losser, Lonneker en Overdinkel, die tot nu toe bij het dekenaat Oldenzaal behoorden, voortaan bij het dekenaat Enschedé worden ingedeeld. De parochies van Hertme en Zenderen, die tot nu toe bij het dekenaat Almelo waren aangesloten, zullen voortaan onder het dekenaat Hen gelo vallen. De nieuwe regeling zal in gaan op Zaterdag 6 November. In het staatsblad van gisteren is opge nomen een wet, waarbij een bedrijfschap wordt ingesteld voor de steenkolenmijn industrie, dat zal zijn gevestigd te Heer len. Het bedrijfschap wordt ingesteld voor de ondernemingen, die zich bezighouden met de steenkolenwinning en voor de on dernemingen, die door de mijnen worden geëxploiteerd voor de fabricage van cokes en chemische producten. De Pakistaanse premier Mohammed Ali heeft gisteren een nieuwe regering ge vormd, nadat de gouverneur-generaal, Ghoelam Mohammed eerder op de dag in het gehele land de noodtoestand had af gekondigd en aan de premier verzocht had een nieuw kabinet te vormen. In het nieuwe kabinet hebben o.m. ge neraal Mohammed Ajoeb Khan, de opper bevelhebber van het leger en de heer Is- pahani, de Pakistaanse hoge commissaris in Londen, zitting. Premier Mohammed Ali was Zaterdag ijlings in Karatsji teruggekeerd, uit Washington, waar hij besprekingen heeft gevoerd. Hij had zijn bezoek aan de Ver enigde Staten moeten afbreken, omdat zijn leiderschap werd betwist door rebel len in zijn eigen partij, de Moslem Liga. Woensdag j.l. was een politieke crisis ontstaan, toen de grondwetgevende ver gadering door de gouverneur-generaal werd ontbonden. De crisis werd nog verergerd doordat de gouverneur-gene raal bovendien besloot de bepaling, dat voormalige ministers in de provinciale regeringen, die tegen het bewind van Mohamed Ali zijn gekant, geen lid mo gen zijn van de provincale en federale wetgevende organen, op te heffen. In een radio-toespraak verklaarde premier Mohammed Ali gisteravond, dat de gouverneur-generaal de buitengewone maatregelen had moeten nemen in tyet belang van het land. Hij zei, dat de huidige Nationale Ver gadering is ontbonden, omdat zij niet re presentatief was voor het land en bij het uitvoeren van haar opdracht was tekort geschoten. Het uitwerken van een demo cratische grondwet is van groot belang zo zeide Ali en kondigde aan dat binnen kort verkiezingen voor een nieuwe con stituante zullen worden gehouden. De premier riep de bevokling op kalm te blijven. Hij sprak zijn vertrouwen uit in de toekomst van het land. Dure dansen. Volgens het te Oost-Ber- lijn verschijnende blad „Volksstimme'' zijn in Karl-Marx-Stadt het voormalige Chemnitz vier jonge Oost-Duitsers tot dwangarbeidsstraffen variërend van een tot vier jaar veroordeeld, omdat zij de „jitterbug" hadden gedanst. Er is iets niet in de haak bij de orga nisatie der concerten in Pulchri Studio. Vanouds is dit instituut aan de beeldende kunst gewijd, maar zijn expositiezaal is tevens een geschikte kamermuziekzaal. Of nu de Haagsche Kunstkring over zulk een gering aantal muziekgevoelige leden beschikt, is ons niet bekend, doch en'S.® malen geschiedde het - de vorige maal bij het Haags Kamerkoor dat een mini mum-aantal belangstellenden de concer- ten bijwoonden en ook nü vond men noe geen derde van dit zaaltje met belang- stellenden bezet. Hier staat het op hon derd meter afstand gelegen Diligentia tegenover, dat onophoudelijk volle zallen trekt. Begrijpelijk wordt dit gemis aan Interesse als men een schare sopranen en alten ten tonele ziet verschijnen onder de weidse naam van Residentie Vrouwen koor, waarvan niet één der leden onder de middelbare leeftijd is en die o^3^" voortdurende steun van een vleugelpiano niet in staat blijken te zijn.optooni te zingen een minimum-eis bij koorzang. Daarbij komt, dat hun repertoire of dat van de dirigent, de heer A. °™bio Castro, zó afstands is, dat men hierin alle decadentie-verschijnselen onzer eertijds zo befaamde a cappella-stijl kan ontdekken, waarmee we maar zeggen willen, dat er iets hapert in de organisatie der Studio-concerten of van degenen die deze avonden organiseren. Of het nu toeval was of niet, maar de avond werd in belangrijkheid rijkelijk gecompenseerd door het optreden van de declamatrice Hélène Oosthoek, die zich de ongemeen zware opgave gesteld had een deel van Iphigeneia van Euripides in de vertaling van M. Nijhoff voor te dragen. Hélène Oosthoek, die nog kort geleden uitzonderlijk gevierd werd. ook in de V.S.. om haar Elckerlyc-vertol- king. bewees ook hier, dat zij over ®.®er dan 'middelmatige kwaliteiten beschikt. Haar verbeeldingskracht en intelligen tie stellen haar in staat zich in te leven ren in de soms fel-contrasterende tafere len van dit Griekse drama. Zij houdt deswege dialogen, die zeer snelle ge- voelsreacties en -tegenstellingen eisen zonder daardoor de verhevenheid van stijl prijs te geven. Door haar beheerst gebarenspel weet zij deze suggestie op te wekken en het verhaal tot een eenheid te vinden. Haar dictie vereist nog na scholing om méér duidelijkheid van zeg ging en zuiverheid van vocalen te berei ken In ieder geval heeft haar decla meren niets kunstmatigs, omdat ze te rechtstreeks voorkomt uit een natuurlij ke aanleg en als zodanig nu en dan tot een grootse bezieling opstijgt, i.h.b. in de reizang-delen. Daar verkreeg haar stem een cantabiliteit, die een moment aan die grote Griekse tragédienne Else Vergis herinnerde. Met rijk applaus en bloemen werden alle medewerkenden, doch i.h.b. Hélene Oosthoek gehuldigd. M De kantonrechter-plaatsvervanger te Leiden, mr W. de Koning is van me ning, dat wanbetaling door een huur der ontruiming van de woning wettigt, ook al heeft de huurder inmiddels de huurschuld aangezuiverd. Mr De Ko ning deed deze uitspraak in een geding, dat door de Leidse bond van huis- en grondeigenaren aanhangig was ge maakt. De bond beschouwt wanbetalende huurders reeds lang als een plaag en besloot daarom een uitspraak van de kantonrechter uit te lokken. Hij verlangde een antwoord op de vraag, of een eis tot ontruiming van een woning wegens huurschuld is ge wettigd, ook al is de huurschuld in middels aangezuiverd. De bond koos daarvoor een geval van een huurder, die een schuld van f 80 had. De ver huurder vorderde ontruiming op grond van wanbetaling, doch tijdens het ontruimingsproces zuiverde de huurder de achterstand aan. De kan tonrechter-plaatsvervanger was van mening, dat ieder geval afzonderlijk dient te worden beoordeeld. In het on derhavige geval betrof het een man, die zich reeds eerder aan Hetzelfde euvel had schuldig gemaakt. Zijn in komsten zijn voldoende om de lage huur bijtijds en geregeld te voldoen. Mr De Koning gaf tenslotte in zijn von nis te kennen, dat wanbetaling, ook na aanzuivering van de achterstand, de geëiste ontruiming wettigt. De huurder werd veroordeeld tot ontrui ming van de woning binnen drie we ken en tot betaling van alle kosten. „Tegenwoordig, nu de psychologie door velen wordt beoefend met het oog op toepassing, dreigt het gevaar dat de wijs gerige kant der studie in het gedrang komt. Van een universitair gevormde psycholoog moet men blijven verwach ten, dat hij heeft leren beseften, dat psy chologie in de grond der zaak een con templatieve introspectieve wetenschap is". Dit betoogde Prof. dr H. J. W. Brug- mans Zaterdagmiddag in zijn afscheids college in de Aula van de Groninger Universiteit. Het college werd bijge woond door vele autoriteiten en voor aanstaande figuren uit de Universitaire wereld. Gesproken werd over de band tussen psychologie en wijsbegeerte en over de betekenis welke wijsgerige studie heeft voor de psycholoog. Na afloop werd de scheidende hoog leraar toegesproken door de Rector Magnificus, prof. dr W. J. W. Koster, door de voorzitter van de faculteit prof. dr R. W. Zandvoort en dooi prof. G. Re- vesz uit Amsterdam. Namens de oud studenten sprak prof. dr T. T. ten Have. namens de Nederl. Ver. voor Psycholo gie prof. dr D. Wiersma, en namens de studenten de heer F. Delhez. Tenslotte werd het woord gevoerd door prof. dr J Th Snijders, die prof. Brugmans is opgevolgd als hoogleraar in de theore tische psychologie. In de Senaatskamer was er daarna gelegenheid afscheid te nemen van prof. Brugmans. Als af scheidscadeau werd prof Brugmans een gebeeldhouwd portret, vervaardigd door mevrouw Dekking, aangeboden. Beeldhouwwerken in Hengelo (0.1 De Arnhemse beeldhouwer Johan van Zweden heeft van de gemeente Hengelo (O.) opdracht gekregen tot het vervaar digen van een monument, dat zal worden ceplaatst voor een nieuw scholen-com- plex in Hengelo (O.). Het ontwerp, dat reeds in gips is uitgevoerd bestaat uit 'n steigerend paard, dat door een jongen en een meisje aan de teugel wordt wegge leid. Het paard symboliseert Twente en de jongen en het meisje stellen de jeugd van het Twenteland voor. de toekomst van deze zich steeds meer en meer uit breidende industrie-streek. De Parijse kunstenaar R. Bousquet zal het beeld in brons gieten. Het monument krijgt, ge plaatst op een sokkel, een hoogte van ilA meter. Mi V'' Elke REGAL gigaar (Corona- en Knakmodellen) is ZACHT GEURIG AANGENAAM Keuze van 18 et. (een kleine knak) tot 60 ct. (een afterdinner-corona) Inderdaad*n Havana gelijk! En ook met het stijgen der jaren, als ontsierende, benauwende dikte U dagelijks bedreigt, voor U nog altijd dat ranke, slanke contour... 't Is niet te veel gezegd WEX houdt Uw gewicht in evenwicht. Geen schraalheid, geen uitersten, ook geer. naar dieet Alleen maai die echte na tuurlijke, perfecte, gracieuze lijn - dank zij WEX... 'n Goede gewoonte 'n glas WEX, direct na het opstaan. w Sparkling Grape Saline. ln het Noorden van het land, vraagt zo spoedig mogelijk een BEKWAAM bij voorkeur met ervaring in fabrieksbouw e.d. en een ERVAREN bij voorkeur bekend met stoom- en lucht behandeling. Geboden wordt een interessante en prettige werkkring met goede toekomstmogelijkheden. Binnen afzienbare tijd woningen beschik baar. Brieven mert pasfoto en volledige inlichtingen onder no. 79599 aan het bureau van dit blad. Èians GEVRAAGD: ffftftft (Ia hiHursfp Aanmelden alleen DAM 9. van goede getuigen voorzien. BILDERDIJKSTRAAT 31 - SCHIEDAM - TELEF. 69621 R'clam, geeft de hoogste prijzen voor net gedragen Dames- en Herenkleding Tel. 50932 le Middell.str. 23 Geld verdienen. Wasmachines af importeur, vanaf f 15Ü. Ook op termijnbetaling. Vraagt vrijblijvend demonstratie aan huis bij VeWa Wasmachines Hoogstraat. 196, Schiedam, tel K 1800-66479. Op administratieve afdeling Rotterdam is plaats voor van groot bedrijf te leeftijd 18-20 jaar. Enige kantoorervaring vereist. Diploma MULO wordt op prijs gesteld. Sollicitaties gelieve men in te zenden onder no. 79658 bur. blad. Drogisterij-Parfumerie FRITS DE GOEDE Lijnbaan 65 - Rotterdam VRAAGT 18 jaar, met goede om gangsvormen en opge wekt karakter. Kennis van of aanleg voor vreemde talen gewenst. Interessante werkkring in moderne om geving. Bezoek alleen na telefonische afspraak ond. no. 116843. Brieven ender no. 79577 bureau van dit blad. TE HUE Tl z. chauff. Volks wagens, /ie en kleine Fords '52-'53 C materiaal recomm ziehz Nieuwenhuyzp's Auto's Aelbrechtskade 154 ■Rottci m, Tel. 3.4.5.0.8. 537. Professor Weetje Weetje werd niet alleen wit om zijn neus na het horen van de mededeling van Pieter, hij viel helemaal van zijn stokje en kwam niet eerder bij dan toen Pieter hem een slokje water gaf en Karelse hem een beetje optilde. Wwaar waren we ook weer?" zuchtte de professor terwij] hij overeind krabbelde en achter zijn schrijf tafel ging zitten. „Ik ben de draad kwijt, weet je". „Ja'', sprak Karelse schuchter „wij wisten niet dat de mededsiing van de vervalste schil derijen zo'n indruk op u zou maken, maar het is toch echt waar, kijkt U maar, we hebben nog een ander doek bij ons". Pieter pakte gauw het schilderij uit en hield het vlak voor de neus van de geleerde. „IS DAT VALS?????!!!!!" riep Weetje Weetje uit. „Ik ben een gewone profess^ maar als dit schilderij vals is ben ik een verstrooide professor, weet je het is een meesterwerk". Plotseling begon de man met zijn nagel tn de verf te krassen. Hij peuterde er een stukje at, legde het vlak op zijn hand en bestudeerde het ijverig. „Ik weet mijn weetje niet meer", zuchtte hij toen. „Deze verf is kersversdit doek is nog geen maand gelede', geschilderd, weet je hier staat alle wijsheid stil.... of het is een wonder of ik slaap, weet je, jullie hebben gelijk, weet je. dit doek is nooit door Palet geschilderd. Maar wie heeft het dan wel geschilderd. dat zou ik wel eens graag willen weten, weet je",

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 8