zwaar FOKKELMAN Chefarine ,4' RADIO PROGRAMMA Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen! Huidgenezing Nieuwe profclubs worden niet erkend WOENSDAG 17 NOVEMBER 1954 LIONEL BARRYMORE t Toneelspeler, filmacteur, schilder musicus en romanschrijver VOORMAN BLINDENBOND BEGRAVEN VROUW VERWONDDE HAAR MAN Echtelijke twist in Heerlen Geschenkendie de gezelligheid verhogen FAUTEUILS KLEINMEUBELEN EXCLUSIEVE LAMPEN TAFELKLEDEN SCHOORSTEENLOPERS KUSSENS THEEBEURZEN Geen vriendschappelijke wedstrijden voor 28 Nov. Voor Het haar van Gentlemen Door belangrijke ontdekkingen op bet gebied van pijnbestrijding is het mo gelijk geworden een tablet te maken dat inderdaad beter en krachtiger helpt, ook daar waar andere middelen (alen. De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren regelmatig groter geworden. Geleerden hebben vastgesteld Wraaf en hoe pijn ontstaat en zij hebben geleerd pijn te MOton» Daarna heb- ben zij kans gezien de werking van een der oudste pijnbestrijders belangrijk te versterken door toevoeging van nieuw ontdekte middelen. Deze combinatie werkt bij pijnen - en ook bij griep - beter dan elk middel afzonderlijk. De film- en toneelspeler Lionel Barry- more is te Hollywood op 76-jarige leeftijd overleden- Met zijn overleden broer Jon en zijn nog levende zuster Ethel behoorde Lionel tot de „koninklijke familie" van het .Ameri kaanse theater. In 1931 kreeg hij de „Oscar" van de Aca demie voor Filmkunst voor zijn rol in de film „Free Soul". Barrymore was behalve toneelspeler ook schilder, musicus en romanschrijver In 1909 trad hij voor het eerst in een film op. Met twee dollar op zak ging hij ir 1915 naar Hollywood, waar hij voor 25 dollar per dag werd aangenomen door D. W. Griffiths. Bij een aantal films trad hij als regis seur op. Een van zijn grote successen als zodanig was de film „Madame X" met Ruth Chatterton. Op 62-jarige leeftijd verwierf hij met een symphonie roem als componist. Barrymore is tweemaal gehuwd ge weest. Zijn laatste vrouw, de actrice Irene ïenwick, stierf in 1936. Onder zeer grote belangstelling is gis teren, na een plechtige requiemmis, op gedragen door deken W. N. Zijlstra in de Sint-Jozefkerk, het stoffelijk overschot ten grave gedrage van de heer F. Na Lou- man, die op 65-jarige leeftijd te Haar lem is overleden. De heer Louman, die 63 jaar blind is geweest, was een van de grote voormannen van de katho lieke blindenbond „Sint Odilia". Als hoofdbestuurder heeft hij enorm veel werk gedaan en mede door zijn acties is het lot van de blinden belangrijk verbeterd. Talrijke personen uit heel het land woonden de begrafenis bij. (Van onze correspondent) Te Heerlen had gisteren tussen de echte lieden C„ wonende aan de Zwaluwen straat, een ernstige onenigheid plaat», welke werd gevolgd door handtastelijk heden. De 32-jarige echtgenote greep op een gegeven ogenblik een bijl en een mes en bracht haar man daarmee verwondin gen toe aan het hoofd en de hals. Hij moest naar het Heerlense ziekenhuis wor den overgebracht. Waarschijnlijk zijn de verwondingen niet levensgevaarlijk. De vrouw is door de politie gearresteerd TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 4 85 ct lijk aan het werk te gaan. Slechts door het scheppen van een werkelijk gezag over het gehele land, een gezag met een efficiente administratie en een krachtige politie, en in niet mindere mate door de levensstandaard op te voeren zal er een kans zijn om, voor wat Zuid Vietnam betreft- van de algemene verkiezingen het beste te maken. Hoeveel zieltjes de communisten tegen die tijd in het Noorden gewonnen zullen hebben blijft dan nog steeds een vraag die men zich met alle bezorgdheid zal moeten blijven stellen. (Noot van de redactie: Volgens een Reuter-bericht uit Saigon, heeft het staats hoofd van Vietnam, Bao Dai, de stafchef van het leger, generaal Nguyen Van Hink, naar Frankrijk ontboden. Bao Dai deed onlangs nog het voorstel, dat premier Ngo Dink Diem de generaal in zijn kabinet, zou opnemen. Deze laatste echter wenste bij het leger te blijven. In Saigon is een en ander aldus Reuter aanleiding ge worden tot een nieuw debat over de vraag of Bao Dai binnen afzienbare tijd naar Vietnam zal terugker.en) Artvenenlle Bovendien is het niet onwaarschijnlijk dat zowel de premier als de stafchef in middels tot de overtuiging zijn gekomen, dat inderdaad geen beslissingen of al was het maar een partij kiezen te verwachten zijn van het staatshoofd, ex- keizer Bao Dai, die zijn eindeloze „rust kuur" in Franse badplaatsen voortzet. Een tweede terrein waarop generaal Collins onmiddellijk en vruchtbaar werk kan doen is dat van de coördinatie der Franse en Amerikaanse politiek ten aan zien van Indo China. Wat er zij van de sympathie, die Frankrijk voor generaal Nguyen Van Hinh mag hebben, en gege ven de voorkeur voor Ngo Dinh Diem, het is absoluut nodig, dat de V.S. en Frankrijk één lijn trekken. In al de vrij heid van zijn pas verworven algehele onafhankelijkheid heeft Zuid Vietnam blijkbaar behoefte aan de daadwerkelijke steun en de wijze raadgevingen van on baatzuchtige vrienden. Te veel staat op het spel en te veei tijd is reeds verloren om niet onmiddei- de enige cream d het haar voedt! Want Silylfix bevat Puur Sil- vikrin. de na tuurlijke haar- voedingHet verfraait het haar. geeft mooie diepe glans en houdt het haar de hele dag keu rig in orde. voor het moderne en klassieke interieur Zie do eta/ages Nieuwe Binnenweg 288-294 Rotterdam BILLY WRIGHT, sneed elke Spartak-aanval af gelse aanvallen volkomen uit het veld ge slagen. Zij trachtten hun spel terug te vinden, maar tot goede combinaties kwa men zij niet meer, het ging stroever dan in het begin en het kostte Billy Wright weinig moeite deze af te breken. De Lea gue-kampioenen werden steeds sterker en een sloep nam hij haar in zijn armen. Beiden wendden hun blik naar de snel verdwijnende lichten van Cayenne. In het zwakke licht van de sterren konden ze vaag de omtrekken der drie eilanden onderscheiden Royale, Joseph en Du Diable, het graf der zielen. Hij voelde haar in zijn armen huiveren. Alles is nu voorbij, liefste, fluisterde hij. Een nieuw leven ligt voor ons open. ja, Goddank, fluisterde ze terug. Zwijgend stonden ze een tijdje naast el kaar. De eilanden zonken weg in de don kere nacht, de lichten van Cayenne ver duisterden, en de opstekende wind streek met zijn levenbrengende adem door de touwen. Langdon begon te neuriën. Wat betekent dat? vroeg Mimi fluis terend. Waar heb je dat geleerd? Jules zong het vaak in de gevange dis; en in het meest hopeloze uur van mijn leven, bracht dit liedje mij nieuwe hoop En nu weet ik, dat die hoop ge heel bewaarheid is geworden. Hij drukte haar vaster tegen zich aan, en zong met zachte stem zijn vertaling van het liedje van Henrillia. Langzaam verzonken de lichten van Cayenne, de plaats der verdoemenis, in zee en boven hun hoofden schitterden met fel licht de eeuwige sterren, stralende symbolen van nooit stervende h^iop. Wat een handige schurk! Wat bedoel je? informeerde Langdon snel. Hier heeft hij iets geschreven, dat hij vast niet aan Jules voorgelezen heeft. Het staat vlak onder het andere, op de plek waar Le Coq moest tekenen, zodat hij het onder zijn ogen zou krijgen als hij de pen op 't papier zette. Wat is het? vroeg Sandy Muir. Ver taal het eens voor mij, ik ben niet zo geleerd. Harborough vertaalde: „Die Apache zal geen genade kennen. Hij zal ons zeker vermoorden, als we getekend hebben. Tienduizend francs als u ons beiden redt. De presse-papier is een heel handig wa pen". Hij schijnt niet gemakkelijk te over troeven te zijn, de verrader, meende Harborough, toen hij klaar was. Maar dit papiertje kon hem nog wel eens moeilijk heden bezorgen, ondanks het feit, dat de bekentenis afgedwongen is. Heel goed mogelijk, maar.., Zachte schreden klonken over het dek en toen Langdon zich snel omwendde zag hij Mimi, die naar hem toekwam. In het licht van een scheepslantaarn kon hij zien hoe bleek haar gezichtje was maar haar ogen glansden. Hij stond van zijn stoel op en ging haar tegemoet. Kom mee, hierheen! fluisterde hij, haar bij de arm nemend. Hij voerde haar tot buiten de gezichts kring der anderen. In de schaduw van als de politie vlug wist te handelen, onze redding een kwestie van seconden zou zijn. Toen we het rijtuig bereikten was ik op van het snelle lopen, want Jules is zwaarder dan je zou denken. De po litie schijnt inderdaad geen seconde ver loren te hebben laten gaan. Onderweg passeerde ons een ander rijtuig, waarin ik een paar uniformen kon onderscheiden. Maar Jules lag goed verborgen op de bo dem van het rijtuig en het schijnt, dat de Faramond zich geen tijd gegund heeft, nadere bijzonderheden mede te delen, want ze hielden ons niet aan, waarschijn lijk omdat ze Mimi naast me zagen, zo dat ze ons voor een paartje hielden, dat een rijtoertje maakte. Ik begreep echter, dat ze ons spoedig achterna zouden ko men en spoorde de koetsier tot de groot ste spoed aan. De rest weet je reeds. We hebben verdraaid in angst ge zeten, toen je zolang uitbleef. We dachten al, dat het met je gedaan was, sprak Sandy. Heb je die bekentenis mee kunnen nemen, Dudley? informeerde Harborough. Ja, hier is ze.. Maar ik betwijfel sterk of we er iets aan hebben, afge dwongen als ze is onder bedreiging met een revolver! Hij haalde een paar verkreukelde stuk ken papier uit zijn zak en overhandigde die aan Harborough, die ze zorgvuldig glad streek en nieuwsgierig begon te le zen. Plotseling liet hij een verbaasde kreet horen. Consequenties van Voetbal-vredc In verband met de mogelijkheid, dat profclubs in oprichting, welke niet tot de NBVB zijn toegelaten, contracten met spelers afsluiten, vestigen de hesturen van de KNVB en van de NBVB er de aandacht op, dat de bereikte overeenstemming tus sen de KNVB en de NBVB op die prof clubs geen betrekking heeft, zodat erken ning hiervan door de KNVB of de NBVB is uitgesloten. De besturen van de KNVB en de NBVB hebben voorts afgesproken vriendschap pelijke ontmoetingen tussen hun beider verenigingen uit te stellen tot na het be gin van de nieuwe gemeenschappelijke competitie, dus tot na 28 November. Bij de training voor de Panamerieana- autorace in Mexico zijn de Argentijnse coureurs Gatti en Doura dodelijk veron gelukt. EINDE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 4