etuigen en nieuwe Nieuwe- leugens in proces-Dominici DE SPANNING NEEMT TOE Molotof doet opnieuw aanval op Par ij se accoorden Niet tevreden zijn met slechts materiële resultaten moërdukbrug voor dë HELFT VERNIEUWD Oude Gaston beschuldigt zijn kleinzoon Een belangrijk ontwapenings» voorstel van Mendès-France? OVERHEVELING van ARBEIDERS Alle Westelijke reacties zijn echter afwijzend Werken aan cle tóekomst van de hele maatschappij H. Vader sprak o ver de arbeid er staak voor nieuwe wereld Na besprekingen met Dulles: I m Maandag 22 November 1954 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN New-York waelit vol spanning op rede in de V.N. Zomer regeling wordt nog voortgezet n Pauselijk woord tot arbeiders Anglicanen sluiten zendingsscholen Gisteren vijfde overspanning ingevaren WEERBERICHT Perrin aan het woord iüüi -Varbeiden De weerverwachüng van het K.N.M I., geldig van vanavond tot morgenavond, luidt: Overwegend zsYa^r bewolkt met plaatselijk, in hoofdzaak in het Westen van het land, wat lichte regen. Geleidelijk oplopende temperatuur, maar in het Noorden en Noord-Oosten nog tem peratuur om het vriespunt. Matige tot krach tige zuidelijke wind. Dinsdag 23 November: Zon op 8.11, onder 16.40 uur. Maan op 6.17, onder 14.12 uur. NIEUW HIEDAMSCHE COURANT (Van onze speciale verslaggever) De vierde dag van liet proces Dominici is een voortdurende worsteling geweest tussen de president van het hoi' en de verdediger om althans maai enig antwoord te bekomen op de vragen, die zij zowel aan de oude Dominici als aan zijn kleinzoon Perrin hebben gesteld. Zij blijven voor een muur staan. Hun vereende krachten hebben bij de ondervraagden zelfs niet de minste emotie kunnen verwekken. Beider samenwerking had evenwel geen gelijke motieven. De president is er van overtuigd, dat de Dominicis samenzweren 0111 de juiste toedracht der zaak verborgen te houden. De verdedigers echter trachten vooral he' middel te vinden om andere familieleden dan de oude Dominici in de zaak te betrekken, teneinde de verdenking van laatstgenoemde te kunnen afwentelen. Schijnbaar hebben de vier procesdagen nog niets opgeleverd wat het middel kan bevatten om de waarheid te achterhalen, maar niettemin zijn er rieer leugens voor de dag gekomen, die, als de hoofdgetui gen aan het woord zullen komen, het uit gangspunt kunnen worden om sommige beweringen zijdens de familie Dominici t, doen ineenstorten. Maar ondanks het feit dat geen nieuwe lichtpunten werden verkregen is de vier de dag bijzonder dramatisch geweest. De dag werd hoofdzakelijk in beslag geno men door het horen van de spoorweg arbeider Maillet en van de kleinzoon Koger Perrin. Het schokkende feit is, dat de oude Do minici in de volle rechtszaal heeft ge ïnsinueerd dat de jonge Perrin wel de moordenaar zou kunnen zijn. De oude Dominici heeft reeds meermalen ver klaard. dat zijn zoon Gustave, zijn zoon Clovis of zijn kleinzoon Perrin de moord zou hebben begaan, maar steedsom maar iets te zeggen." Zaterdag heeft hij dit herhaald toen zijn kleinzoon, de nu 18-jarige Perrin als getuige werd gehoord. Het merkwaar dige feit heeft zich daarbij voorgedaan, dat de kleinzoon hem niet alleen zonder blikken of blozen aanhoord heeft maar zelfs niet tegen die verdachtmaking heeft geprotesteerd. Het ging hem eenvoudig voorbij, hoewel de gehele zaal erdoor in beroering werd gebracht. Natuurlijk sprongen, president en ver dediger onmiddellijk af op die in het openbaar herhaalde verdachtmaking. Maar de oude was hun weer te slim af en men kon niet uit hem krijgen welke aanwijzingen hij kon geven of op grond v"an welke vermoedens hij deze namen ba<j genoemd- De week eindigde dan ook zonder dat de houding was veranderd, die Dominici vanaf het begin heeft aangenomen, nl. de houding van iemand die zich sterk ge noeg waant om zijn rechters met ernstig te nemen. Het heet, dat Roger Perrin onder de kleinkinderen de voorliefde van zpn grootvader had Hij is even hardnekkig. Men weet dat op de avond voor de moord kd van mensen op de boerderij der Dominicis aanwezig zijn geweest om met de nodige wijn het bevloeien van de akkers te vieren. Roger Perrin, die met zijn oom Gustave s morgens bij de lijken ls geweest, heeft verklaringen afgelegd die onjuist zi.in gebleken. Nader bij het onderzoek is het vermoeden dan ook ge rezen dat hii de nacht op de boerderij heefj doorgebracht en dus van het ge- beurde afweet. De President: „Wat heb je de morgen van de misdaad gedaan Perrin: „Ik ben om zeven uur opge staan en naar de „Grande Terre" ge fietst (10 km afstand) en heb mijn groot vader geholpen een deken te leggen over het lijk van de kleine." De president wijst, erop, dat Perrin te gen de gendarmen gezegd heeft om vijf uur te zijn opgestaan en andere alibi's heeft gegeven. De president vraagt dan ook spottend: „Je hebt die en die gesproken en melk gehaald bij iemand die al zes maanden dood was! Waarom heh je gelogen?" Perrin: „Mijn tante Yvette had mij ge zegd niet te vertellen wat zij mij had gezegd." De president: „Was het niet om te ver bergen dat je de nacht op de boerderij hebt doorgebracht?'' Perrin: „Nee." De president: „De geschiedenis van je tante heeft geen zin, je moet iets anders vinden." Alle pogingen om Perrin in liet nauw te brengen omtrent zijn nachtelijk ver blijf op de Grande Terre mislukken eciiter. De advocaat-generaal nierkt op, dat Perrin geen alibi heeft tussen vijf en zeven uur. De president .zegt daarop tegen de oude Dominici: „Wanneer hebt ge uw kleinzoon gezien?" Dominici: „Toen ik de kleine met ecn deken bedekt had". Hij is hier dus in tegenspraak met zijn kleinzoon, die zei daarbij geholpen te hebben De president: „Hoe laat?" Dominici: „Weet ik niet" De president: „Ge hebt gezegd, dat ge twijfel hebt omtrent Uw kleinzoon, om dat hii een rondzwerver is. De groot vader staat nu tegenover zijn kleinzoon... Welnu Dominici: „Welnuhet is best mo gelijk. dat hij de moordenaar is. Ik zal u zeggen waarom. Waarom beschuldigt Clovis mij De president: „Ik begrijp u niet. Waar om zou Clovis u beschuldigen als Roger Perrin het gedaan heeft?" Dominici: „Wel, om iemand van de familie te redden. Waarom zou anders een zoon zijn vader beschuldigen? Ik kon het uitstekend met Clovis vinden en plot seling beschuldigt hii mij." De 18-jarige Roger Perrin hoort dit alles aan niet volslagen onbewogenheid alsof het hem niet betrof. De president: „Maar die iemand van de familie kan ook Gustave zijn." Dominici: „Best mogelijk." President: „Maar wie verdenk je dan, Perrin of Gustave. of allebei?" Dominici: „Ik kan het u niet zeggen.' De moeder van Perrin heeft beurte lings verklaard, dat het. best. mogelijk is, dat haar zoon die nacht op de boerderij is geweest of dat zulks onmogelijk was omdat zij in onmin leefde met haar va der De president laat haar roepen en wijst, haar op de vele leugens van haar zoon. De president: „Had uw zoon een bij zondere reden om te liegen?" Mme Perrin: „Ik heb hem berispt." De president: „Vroeg U hem waarom hij loog?" Mme Perrin: „Hij zei bang te zpn. Maitre Pollack: „Bang? Waarvoor of voor wie?" Maar er is geen antwoord meer uit de vrouw te krijgen, waarop de advocaten van de verdediging recht springen en roepen: „Het is toch al te gek om zich maar neer te leggen bij de leugens van de familie Perrin!" Het blijkt intussen nog, dat Mme Per rin en de oude Dominici in onmin leef den wegens het. slechte gedrag van Mme Perrin. waarover, naar zij verklaarde, haar- man haar nooit opmerkingen ge maakt had. terwiil de oude dit wèl deed. De andere getuige van deze zeer on gewone dag was Paul Maillet wiens me dedelingen de eerste vermoedens hebben gewekt bij commissaris Sébeille Hij was bevriend met Gustave Dominici en werkte aan de spoorlijn. Hij verklaarde, dat Gustave hem de volgende dag reeds had gezegd: „Als je het schreeuwen had gehoorden de dag daarna had hij zijn verklaring nog nader bevestigd door te zeggen: „Het was verschrikkelijk. Ik wist niet waar me te verbergen...." Maillet: „Ik vroeg aan Gustave: „Waar was je dan?" en hij zei: „In het veld met de luzerne". Het belang van deze verklaring is dui delijk: Gustave zou dus in tegenspraak met zijn beweringen, dat hij toen hij de schoten hoorde, zou zijn blijven slapen, getuige van het drama zijn geweest. Maar voor het ogenblik ligt het belang elders. De verdediger springt recht en de volgende pathetische woordenwisseling heeft plaats; Mr Pollak: ,,Op 5, en 6 Augustus heeft hij dat verklaard?" Maillet: „Ja". Pollak: „En houdt u dat dan-twee maan den geheim?" De verdediger wendt zich daarop tot de president en zegt: ,.In dit proces zijn er tal van valse getuigenissen afgelegd, maar ik heb nog niets gemerkt van pogingen om dit te straffen. De president: „inderdaad zijn er valse getuigenissen, maar verjaring heeft eerst na drie iaar plaats, men kan altijd nog vervolgen. De advocaat-generaal knikte bevesti- en de president maakte aan de pijnlijke situatie een einde door aan verdachte ^te vragen: „Dominici, wat denkt gij ervan". Dominici: Maillet heeft reeds de gele genheid gehad om met Clovis te complot teren om mij te beschuldigen. Hij is een leugenaar en een oneerlijke kerel". En zich vervolgens direct tot de ge tuige Maillet wendend: „Je bent in de schuur gekomen, en je hebt nooit het ge weer gezien, hè.... Nou, ik zeg je, dat ik onschuldig ben ondanks jullie com plot. Kijk mij eens in het gezicht...." Dominici is nu in razernij. Hij roept de zaal tot getuige. Hij slaat met zijn vuist op de balie en roept uit: „Hij zegt slechts stommiteiten". De zitting werd opgeheven. De jonge Perrin viel buiten huilend in de armen van zijn moeder. Men kan aannemen dat hij door zijn onophoudelijke leugens zelf geen weg meer weet in zijn bewe ringen. Waarschijnlijk weet hij heel wat af van het drama, maar hij begrijpt te gelijkertijd in wat voor gevaarlijk par ket hij zichzelf of anderen kan brengen. Het publiek heeft vrijwel algemeen de indruk, dat hij niet de dader is, maar dat er ook wel iets waars is in de hou ding van de oude Dominici om niet alléén de verantwoording te willen dragen. De spanning neemt dan ook zeer toe. vooral omdat nu ook andere familieleden ge hoord moeten worden, onder wie vooral Gustave en Clovis. De yerklaringen van commissaris Sébeille zuilen daarna aan hoord worden. Het proces zal nog min stens drie dagen duren. Premier Mendès-France heeft zijn besprekingen in ashington beëindigd. Zaterdagavond vertrok hij per trein naar New-York, waar.hij vandaag een grote rede zal houden voor de Algemene Vergadering van de N. Men meent te weten, dat hij in deze rede een belangrijk nieuw voorstel inzake de internationale controle op de bewapening zal doen. In dit ver band zij er dp gewezen, dat de voorzitter van de Franse raad voor energie, de beer Francis Perrin, gisteren per vliegtuig in New-York is gearriveerd om de premier van advies te dienen. Zondag is weer een nieuw gedeelte in de Moerdijkbrug gevaren, nadat eerst een ander deel er uit tuera gehaald met een grote bok. Het uitgeholde gedeelte wordt weggevaren. Eerst laat in de namiddag zou het nieuwe gedeelte kunnen worden geplaatst wegens de lage waterstand. Zoals bekend is, heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid in de afgelopen zomer een aantal voorzieningen getroffen, die ten doel hadden arbeiders uit de overschotgebieden in slaat te stel len hun arbeid op gesubsidieerde objec ten van aanvullende werkgelegenheid te verwisselen met passende arbeid in het vrije bedrijf. De resultaten, die hiermede werden be reikt, alsmede het aanhouden van het te kort aan arbeidskrachten in verschillen de delen des lands hebben minister Suur- hoff aanleiding gegeven verschillende fa ciliteiten voorlopig te handhaven. Zolang de situatie op de arbeidsmarkt daartoe aanleiding geeft, kunnen werklo ze arbeiders in aanmerking komen voor een rijksbijdrage in de extra-kosten, die bet aanvaarden van werk elders in het land met zich brengt, mits zij in een ar- beidsoverschotgebied wonen en, gezien hun- beroep, geacht kunnen worden tot t overschot te behoren. Voorwaarde is steeds, dat de werkgever in deze kosten bijdraagt. Is dagelijks heen en weer reizen moge lijk. dan is de rijksbijdrage beperkt tot een aandeel in de reiskosten. Is dit. gezien de afstand of de vervoersmogelijkheden, niet mogelijk, dan vall ende pensioenkosten en de reiskosten-voor-gezinsbezoek onder de regeling. De grootte van de rijksbijdrage houdt verband met het al of niet gehuwd zijn en met het al of niet binnen afzienbare tijd ter beschikking komen van. een wo ning waarmede de plaatsing ecn blijvend karakter kan krijgen. De rijksuitgaven worden uitsluitend dan verstrekt, als de betrokken werknemers door bemiddeling van het Gewestelijk Ar beidsbureau elders een werkkring mei mogelijkheid van blijvend dienstvei bano en verhuizing aanvaarden en indien zi; naar het oordeel van dit bureau tot hei arbeidsoverschot kunnen worden gerekend. Van een van de hellingen van de wer) van Wilton Fijenoord te Schiedam heeft de echtgenote van de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening, mevrouw Mansholt-Pos- tel, Zaterdagmiddag de „Willem Barendsz II" te water gelaten. De oude „Willem Barendsz", welke in October l.l. ter walvisvangst uitvoer, is, zoals bekend, aan zijn laatste reis bezig en zal door dit nieuwe sclüp in 1955 worden vervangen. Een dikke mist hing over de werf toen het in drukwekkende gevaarte in zijn ele ment gleed.... Statig gaat de drijvende traanfabriek te water.. Men meent voorts te weten, dat Mendès- France in deze rede zal wijzen op de nood zaak van oprechte besprekingen tus sen Oost en West in plaats van de grote „propaganda-conferenties" zoals die door de Sovjet-Unie voor 29 dezer werd voor gesteld. Ook zou de Franse premier de kwestie van het Oostenrijkse vredesverdrag naar voren brengen. In dit verband is het van belang te weten, dat Mendès-France gis teren een onderhoud had met de Oosten rijkse kanselier, dr Raab. slechts luttele uren nadat deze voor een officieel bezoek aan de V.S. te New York was aangekomen. Voor de rede van de Franse premier be staat bijzonder veel belangstelling. Morgen zal Mendès'-France per vliegtuig naar Parijs terugkeren. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft Zaterdag, na de be sprekingen die premier Mendès-France heeft gevoerd met minister Dulles, een communiqué uitgegeven, waarin wordt verklaard, dat de besprekingen in een geest van samenwerking en wederzijds vertrouwen zijn gevoerd. De ministers zijn het er over eens, dat door snelle ratificatie van de Parijse overeenkomsten de eenheid van de V, es- telijke wereld zal worden versterkt, zo zegt het communiqué. Punt twee luidt, dat de Ver. Staten en Frankrijk beiden bereid zijn deel te ne men aan genoegzaam voorbereide en in goed vertrouwen te voeren onderhande lingen met het Sovjet-bloc. doch zij wil len niet deelnemen aan geïmproviseerde debatten die voornamelijk propaganda moeten dienen. Namens H. M. de Koningin werd door vice-admiraal Rost van Tonningen een krans bij het nieuwe monument ge legd, dat onthuld werd door prof. dr J. E. de Quay, commissaris van de Koningin in Noord-Brabant. De Russische minister van buitenlandse zaken, Molotof, heeft Zaterdag in een vraaggesprek met een correspondent van de Prawda verklaard, «lal onderhandelingen tussen het Westen en de Sovjet-Unie slechts zin zullen hebben, als West-Duitsland niet herbewapend wordt. Molotof zei, dat zeker overeenstemming zou kunnen worden bereikt over een andere datum voor de conferentie over de Europese veiligheid, die, zoals bekend, volgens de Sovjet-Unie op 29 November in Moskou of Parijs zou moeten beginnen. Voorwaarde tot zulk uitstel zou dan echter zijn, dat ook de ratificatie van de Parijse overeenkomsten uitgesteld zou worden. Vrijdag jJ. beeft de H. Vader ccu „roep afgevaardigden van de Internatio nale Organisatie van Arbeiders, voor haar v>7ste zitting te Rome bijeen, in een bij. Andere audiëntie op Zijn zomerverblijf rasto Gandolvo ontvangen, ne H Vader heette de groep hartelijk des organisatie zeer" heeft bijgedragen tot een grotere vervolmaking van de so- ciale wetgeving en tot een nauwer con- tact tussen de werkgevers en de werkne- mers. Gij hebt", zo zeide de Paus „werkge vers en arbeiders er toe gebracht met el kander rustig-beredeneerd overleg te p e- gen over uw zeer ingewikkelde proble- men, zonder daarbij de vrije loop te laten aan hartstochten en wrange eisen jegens elkaar. Gij hebt aldus een internationaal forum gevormd, waar alle onontbeerlijke inlich tingen en nuttige wenken verzameld en overwogen worden en hun verspreiding vinden. Na langdurige uitwerking en nauwgezette arbeid van critiek en over leg werkt de algemene conferentie over eenkomsten uit, die, ook al hebben ze geen kracht van wet. in de verschillende staten, die lid zijn van de organisatie, in ternationale verdragen kunnen worden". Hierna gaf de Paus een uiteenzetting van de ontwikkeling van de organisatie, begonnen in 1890, die in 1919 zijn huidige vorm heeft gekregen. Vervolgens wees de H. Vader er op. dat een der voornaamste punten op het werkprogram van de orga nisatie de verhouding tussen werkgever en de werknemer is, hetgeen tevens het meest tere aspect is van de ontwikkeling van de maatschappij. Bij uw werk", zei de Paus tenslotte, „gaat het niet alleen om de belangen van de arbeidersklasse, maar om de toekomst van de gehele maatschappij. De arbeidersbeweging kan zich niet slechts tevreden stellen met materiële resultaten, met een volmaakter systeem van garanties en verzekeringen, met 'n grotere invloed in 't huidig economisch bestel. Zij kan haar toekomst niet opvatten als slechts staande in dienst van een oppositie tegen de andere sociale klas sen of tegen een overdreven overheer sing van de Staat over het individu. Het doel dat gij nastreeft moet, zoals de encycliek „Quadragesimo Anno" dit voorhoudt, op een wereldplan gesteld worden in eèn sociale orde, waarin het stoffelijk welzijn verkregen wordt door een oprechte samenwerking tussen al ien tot het algemeen welzijn dat bo vendien steunt op meer verheven waar den, n.l. op die van de beschaving en boven alles op die van een blijvende vereniging van de geesten en de har ten". In antwoord op de vraag of ratificatie van de Parijse overeenkomsten de weg zou afsnijden voor alle toekomstige on derhandelingen over Europese vraag stukken tussen het Westen en de Sovjet- Unie. antwoordde de minister: „Onder handelingen over hereniging van Duits land kunnen slechts zin hebben, als de Verenigde Staten, Groot Brittannie en Frankrijk hun politiek van herbewape ning van West-Duitsland en opneming van dat land in een militaire groepering opgeven en terugkeren tot een politiek welke voorziet in vreedzame ontwikke ling van Duitsland, zoals bedoeld in be staande internationale overeenkomsten". De indruk ontstaat, aldus Molotof. dat de Verenigde Staten. Groot Brittannie en Frankrijk niet slechts verklaringen tegen de Europese conferentie opstellen, doch dat zij tevens „krachtige druk" uitoefe nen op andere Europese landen bij hun pogingen om de conferentie tegen ts gaan en ratificatie van de Parijse over eenkomsten te bespoedigen. „Deze ratificatie en de militarisatie van West-Duitsland zullen een nieuwe toestand scheppen en het gevaar voor een nieuwe oorlog vergroten. Onder deze omstandigheden zullen de vredelievende Europese staten hun gedachten moeten laten gaan over nieuwe maatregelen om hun veiligheid te verzekeren", zo meen de hij. Desgevraagd zei Molotof voorts, dat „ongetwijfeld de mogelijkheid bestaat van overeenstemming over het Duitse vraagstuk, als alle betrokken landen het er over eens zijn, dat de voornaamste taak is hereniging en niet her-militari satie van Duitsland". „Ratificatie van de Parijse overeen komsten zal de toestand in Europa in ernstige mate ingewikkelder maken en bestaande mogelijkheden van regeling van hangende Europese vraagstukken ondermijnen", aldus de Russische minis ter van buitenlandse zaken. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dulles, en de Franse pre mier, Mendès-France, die Zaterdag in Washington besprekingen voerden, heb ben onmiddellijk Molotof's verklaring besproken Zij kwamen tot de conclusie, dat het voorstel om de Europese confe rentie uit te stellen geen ernstige be studering waard is. In Westduitse regeringskringen noem de men Molotof's verklaring een „onge woon oprechte" uitdrukking van het Russische verlangen om de Parijse over eenkomsten te torpederen. Politici van West-Duitse regeringspartijen zagen in deze wens een nieuw bewijs van de noodzaak om de overeenkomsten snel te ratificeren en daardoor de Westelijke al liantie té versterken, alvorens onderhan delingen met de Sovjet-Unie te beginnen. Men geloofde echter tevens, dat Molo tof's verklaring de Westduitse sociaal democratische oppositie nieuwe kracht zal verschaffen voor haar argument, dat herbewapening van West-Duitsland hereniging van het land in de weg staat. Joego-Slavië zal niet aan de door de Sovjet-Unie voorgestelde conferentie deelnemen, omdat het het voorstel als on realistisch beschouwt, aldus president Tito op een massabijeenkomst te Capo- ditria. bij zijn eerste bezoek aan Triest. De president voegde hier echter aan toe. dat „het denkbeeld op zichzelf wer kelijk goed" is. Hij toonde zich ingeno men met het feit, dat de Sovjet-Unie thans heeft voorgesteld, dat 23 Europese staten aan een dergelijk overleg moeten deelnemen en niet alleen de „Grote Vier" zoals voorheen. De Anglicaanse bisschop van Johannes burg, Ambrose Reeves, heeft opdracht ge geven alle Anglicaanse zendingsscholen in Zuid-Transvaal met ingang var. 11 April a.s. Ie sluiten, omdat hij, naar zijn zeg gen, niet kan meewerken bij het ten uit voer leggen van de wet op het onderwijs aan Bantoes. Volgens deze wet, die verleden jaar door het parlement werd aanvaard, komt dit onderwijs onder het departement voor za ken betreffende inheemsen in plaats van onder het departement van onderwijs. De Bantoes, zo wordt in de wet gezegd, zul len onderwijs ontvangen, dat „beter" past bij de mogelijkheden om later werk te vin den. In Zuid-Transvaal zijn 23 zendingsscho len, die door meer dan 10.000 Bantoe-kin deren worden bezocht. Bisschop Reeves noemde de politiek, zoals deze in genoem de wet tot uitdrukking komt, „moreel on verdedigbaar" en een „schending van de christelijke normen". De spoorbrug over het Hollandsch Diep tussen Moerdijk en Wiliemsdorp. is thans voor de helft vernieuwd. Gisteren name lijk heeft men de vijfde dubbelsporige overspanning ingevaren. In het geheel zullen tien nieuwe brugdelen de oude enkelsporige brug, die niet meer aan de eisen van het moderne railverkeer be antwoordde en bovendien tekenen van materiaal-moeheid begon te vertonen, vervangen. De zesde overspanning zal als het weer het althans nog toelaat op Zondag 5 December worden ingeva ren. Men zal hierna met het invaren van nieuwe brugdelen wachten tot 15 Mei van het volgende jaar en na die datum zullen, met tussenpozen van enkele weken, de laatste vier overspanningen op de pijlers worden gelegd. De brug moet geheel ge reed zijn voor het ingaan van de winter- dienstregeling 1955-1956.. Omstreeks half drie lag het 1100 ton wegende en 104 meter lange brugdeel bo ven de pijlers en kon men door de elevatorbakken waarop het gevaarte rustte vol te laten lopen met water beginnen met het te laten zakken. De eb deed het hare hare daarbij en aan het eind van de middag lag het nieuwe brug deel op de pijlers. Iets later dan men had verwacht, kon de stagnatie op het baan vak Lage ZwaluweDordrecht worden opgeheven. De dienst was. evenals de vo rige malen, onderhouden door middel van autobussen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1