i Toestand om 12 uur Chef had Gekrakeel rond geen elf diploma's de Vestigings wet Kleinbedrijf Eén Oosteuropese legermacht i.g.v."Duitse herbewapening xssayrutta. sojs. «ras K.V.P, wil verhoging van woningpeil het Huuregalisatiefónds onnodig en ongewenst ■- r 70.000 woningen per jaar. Icleaaldat bouwers vraagt Uren van grote spanning in Vaticaan Mendès-France zwicht voor uitstel Wederopbouw en Volkshuisvesting T: Vrijdag 3 December 1954 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Ansehlusz is opgeheven" Oorlogsmisdadiger of niet Moskouse conferentie geëindigd 'grafische post wissels Nederland België- Ém, Naar de 70.000 Ontslagen hoofdcommis saris zoekt een betrekking WEERBERICHT (Telefonisch van onze Romeinse correspondent) ROME, Donderdagavond. Het Vaticaan heeft heden uren van grote spanning doorleefd. Te ongeveer vijf uur werd bekend, dat de H. Vader om half vier „een plotselinge algehele verzwakking" 'had gehad, waarvan Hij langzaam her stelde. De lijfarts van de Paus en de Zwitserse Specialist, prof. Niehaus, hebben de gehele middag en avond in het slaapvertrek door- Parijsin de Nationale Vergadering gebracht en de lijfarts, prof. Galeazzi Lisi heeft voorlopig zijn intrek genomen in het pauselijk privé-appartement. Hij deelde om even voor acht hedenavond aan een redac teur van de „Osservatore Romano" mede, dat de Paus de inzinking had overwonnen en langzaam herstellende was. Hij noemde de algehele toestand .,nïet alarmerend", doch wees er op, dat er wej sprake was van een achteruitgang en verdere verzwak king. Hij maakte bovendien bekend, dat de H. Vader volkomen bij bewustzijn was gebleven. Eisenhower over de Paus Bondsregering: Ml: Lacune Zinloze eisen Na tien jaar begrijpen we geen vonnis meer 1954. de W'R. R Kleine en grote Eerst concrete voorstellen Ziekenhuizen Dr Mol (KVP) wilde geen critiek leve ren op de bouwstop voor ziekenhuizen, omdat ook hij begrip had voor de nood zaak van deze maatregel. Hij vertrouwde er op, dat de minister uitzonderingen zou maken voor bijzonder urgente geval len. Voorts pleitte hij voor sanering van bestaande ziekenhuizen, die niet meer voldoen. Op die manier zou het zieken huisbestand kunnen worden verbeterd zonder dat de arbeidsmarkt te veel zou worden belast. Hij brak verder ook nog een lans voor de bouw van verpleegsters tehuizen. De nieuive huurverhogingen Het uitlekken der Franse defensie-geheimen De weerverwachtlng van het K.N.M.I., geldig van hedenavond tot morgenavond, luidt: Aanvankelijk opklaringen, morgen weer toene mende bewolking en later op de dag enige re gen. Overwegend matige, later tot krachtig toenemende wind tussen Zuid-West en West. Minder zacht. Zaterdag 4 December: Zon op 8.29, onder 16.31 uur; maan op 13.11, onder 1.02 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT H. Vader lieeft ernstige inzinking (Telefonisch van onze correspondent). PARIJS, hedenmorgen. In de Nationale Vergadering werd gis teravond laat tijdens de behandeling van de begroting voor gezondheid vernomen, dat de Franse premier, Mendès-France. bereid zou zijn aan het verzoek van de heer Daniel Meyer, de voorzitter van de commissie voor buitenlandse betrekkin gen, te voldoen om het debat over de ra tificatie der Parijse accoorden, dat oor spronkelijk op 14 December zou moeten beginnen, uit te stellen tot 20 December. Over dit nieuwe voorstel zou vandaag worden gestemd. Mendès-France is slechts node aan dit verzoek tegemoet gekomen. In ieder ge val blijft hij vasthouden aan een behan deling van de gehele zaak vóór het eind van het jaar, zoals hij aan de partners bij de accoorden heeft toegezegd. Het is voor de eerste maal, dat de Nationale Verga dering niet vasthoudt aan een door Men dès-France vastgestelde datum en alleen daarom al is dit uitstel een onheilspellen de wolk aan de tot voor kort schijnbaar zo heldere politieke hemel van de Franse premier. pe aanval kwam als een volkomen ver rassing en bracht grote verwarring in Vaticaanstad teweeg. Nog om zes uur wa ren de meeste der curie-kardinalen on- jcundig van de plotselinge verslechtering van de toestand van de Paus en teng ge van de alarmerende berichten. d_ als een lopend vuur door Rome versprea den. waren de telefoons van het vati gedurende enige uren volkomen 8 keerd. terwijl de Italiaanse, en bmtejiland^ se journalisten op nadere ten te wachten in de perskamer van ae „Osservatore". Deze berichten spraken over «en ern stige hartaanval en dat a en Maar bieewandkon *eln officiële bevestiging niervan kon commumque SS'gS SXëi txeedt niet in bloedverwanten van de P zuster en Zijn drie ^"ITde^toege"^ wachten tot de Patient werden toegeia ten. Voor zover wij in de late «n vernamen, was er geen sprake v_ dellijk levensgevaar en hebben e behan delende geneesheren een cons t belegd om de oorzaken te zoeken van deze plot selinge inzinking. Hierbij wordt de omstandigheid in aan merking genomen, dat de H. Vader sedert Zondac jï. absolute rust houdt, en in te- genstellüig tot circulerende berichten niet deel heeft genomen aan de jaarlijkse fldvents-retraite van het Pauselijke Hof en zelf geen Missen heeft opgedragen, doch het bed heeft gehouden en dagelijks de Mis heeft bijgewoond, die dooi een Zijner secretarissen in het slaapvertrek werd opgedragen, waarbij de H. Vader de H. Communie ontving. In Vaticaanstad is vanavond laat de rust weergekeerd maar op het St Pietersplein «tonden nog steeds groepjes mensen bi] iiraar en zagen omhoog naar de verlichte meters van ^et slaapvertrek van de terwijl velen op de trappen van de v-oeiüek neerknielden om te bidden voor de H. Vader. •Reuter meldde gisteravond en heden morgen vroeg nog nader uit Vaticaan stad: Het consult, dat de behandelende ge neesheren van de H. Vader gisteren heb ben gehouden, zou naar men meent te weten zijn bijgewoond door prol. rie- tro Valdoni, een van de meest bekenne chirurgen van Italië. Prof. Valdoni zou zich, zo ver.lujb 'd vanacht, hedenmorgen naar het iieK°e van de H. Vader begeven om de mOe>e" jijkheid van een operatie te onderzoeken. Deze operatie zou, nog steeds volgens Reuter, noodzakelijk zijn geworden door een pijnlijke opzwelling van de maag. Een, wat .Heuter noemt, gezaghebbend medicus uit de omgeving van prof. Val doni, verklaarde aan Reuter, dat het ma ken van een opening in de darm in ver band met de hoge leeftijd van de Paus mogelijk besproken zou worden. Verder meldt genoemd persbureau, dat de Zwitserse Garde order had gekregen in de kazerne te blijven. De leden van deze Pauselijke garde en de Pauselijke gendarmerie zouden langs alle toegang». JimSt Pauselijk, pal... «u» r van Vader. Maar een ambtenaar van het staatssecretariaat deelde mede, dat he denmorgen opnieuw een communiqué zou worden uitgegeven. De vicaris-generaal van het aartsbisdom Rome, Kardinaal Micara, zou hedenmorgen een oproep aan alle gelovigen publiceren, waarin tot een speciale gebedsactie voor de gezondheid I van de H. Vader wordt aangespoord. Vanmorgen, even na het aanbreken van de dageraad, viel de H. Vader, uitgeput door de crisis die Hij vannacht heeft doorgemaakt, in een lichte slaap. Naar verluidt, was de Paus uiterst zwak, toen Hjj korte tijd later ontwaakte. De Pauselijke lijfarts, prof. Galeazzi Lisi, gaf vanmiddag om 13 uur een com muniqué uit, luidend als volgt: „Gistermiddag is de toestand van de H. Vader plotseling verslechterd tenge volge van een lichte prikkeling van het buikvlies, waarbij tevens een spanning in de ingewanden optrad. Klinisch onder- v*- zoek en X-stralcn hebben eehler niets verontrustends aan het licht gebracht. De nacht was betrekkelijk rustig en de algemene toestand mag als bevredigend worden genoemd". President Eisenhower heeft gisteren op zijn wekelijkse persconferentie de hoop uitgesproken, dat de Paus spoedig van Zijn ziekte zou herstellen. Hij had de Paus indertijd persoonlij* ontmoet en bewonderde Hem om Zijn krachtig stand houden voor de vrijheid in de wereld en Zijn stelling nemen tegen het communisme. 9V De Westduitse rejering heeft Donder dag een verklaring uitgegeven, waarin zij de onafhankelijkheid en zelfstandigheid van Oostenrijk officieel erkent. De regering beschouwt de „Ansehlusz van Oostenrijk als opgeheven, aldus de verklaring. De Bondsregering komt hiermede tege moet aan de Oostenrijkse wensen om een duidelijke uitspraak. In de economische zitting van het Haags I gerechtshof werd gisteren in hoger beroep een zaak behandeld van de N.V. Holland- sche Eenheidsprijzen Maatschappij „Hema", die door de rechtbank te Dor drecht was veroordeeld tot elf geldboe ten van 25, wegens overtreding van de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937. Het ging hier om een principiële aangelegen heid, die, zoals de raadsman van de ge daagde partij, mr H. L. Houthoff uit Am sterdam in zijn pleidooi zei, het bestaan van de onderneming raakt. Al enkele malen werden ondernemingen in zaken als deze door rechterlijke colleges kan tonrechter en rechtbank vrijgespro ken. Voor het eerst werd ditmaal het gerechtshof met deze zaak geconfron teerd. Indertijd werd de heer A. T. uit Rotter- dam benoemd tot filiaalchef van de „Hema" te Dordrecht. Hij beschikte niet over alle vakdiploma's, die men volgens de Vestigingswet Kleinbedrijf 1937 moet hebben, telkens voor een afzonderlijke branche, welke branches hier in één on derneming waren ondergebracht. Wegens instandhouding van elf bedrijven, die werden voortgezet zonder wijziging in de persoon van de beheerder, veroor deelde de rechtbank te Dordrecht de on derneming tot de hiervoor genoemde geldboeten. Bij de behandeling van het hoger be roep zei de heer T„ die namens de on derneming verscheen, dat hij zich alleen belastte met het personeelsbeleid en het uitvoeren van de centrale instructies. Hij achtte zich geen beheerder in de zin van de wet omdat alles centraal door de di rectie in Amsterdam wordt geregeld. Volgens de wet zou hij elf diploma's moe ten behalen, doch „dan ben ik misschien zestig jaar als ik ze alle heb'zo zeide de heer T. De advocaat-generaal, mr F. C. Kist, merkte op, dat de bedrijven in stand wer den gehouden en voortgezet, zonder dat een vergunning was verleend. T. had geen diploma's voor alle branches. De Hema had ook geen vergunning voor T. als beheerder. Hij was hét niet met de rechtbank eens, dat hier sprake was van een beheerder in de zin van de wet. An derzijds zou hij willen zeggen, dat er een zekere lacune in de wetgeving bestaat. Er zal namelijk binnenkort een nieuwe wet komen, waarin op het onderhavige punt voorzieningen zullen worden ge troffen. Er is dus een zwak punt. doch formeel is de Hema in overtreding. Mr Kist vroeg derhalve bevestiging van het vonnis, behalve ten aanzien van de straf maat, die hij gesteld wilde zien op elf maal ƒ1.' De raadsman sprak van een werkelijke lacune in de wet. Aan de hand van het voorlopig verslag van de Kamer, de memo rie van antwoord van de minister en van het rapport van de Sociaal-Economische Raad, dat onlangs over deze materie werd uitgebracht, zei de raadsman, dat bij de totstandkoming der wet de nadruk werd gelegd op de opvoering van de vak bekwaamheid en het tegengaan van een overbezetting van de branches. Het bé- lang van de consument als doelstelling heeft indertijd niet gewogen. Dat blijkt ook uit het laatste rapport van de S. E. K., waarin als nevendoelstelling in de nieu- we wet het consumentenbelang wordt genoemd. De S. E. R. kan met de uit breiding van de doelstelling instemmen. Samenvattend zei hij, dat de wet niet werd gecreëerd om met het verkoopbe leid het consumentenbelang te dienen; dat hier voor de onderneming onvervul bare en zinloze eisen worden gesteld; dat de wet voorziet in de verheffing van de vakbekwaamheid en de wering van on gewenste elementen en dat de filiaalhou der niet is aan te merken als een beheer der in de zin van de wet. Hij vroeg vrij spraak subsidiair ontslag van rechtsver volging. Uitspraak over 14 dagen. Een kijkje in de in aanbouw zijnde sluis te Lelystad. De schutkolklenyte is 65 m; de breedte 8.50 m en de diepte 9.50 m—N.A.P. Max. scheepsgrootte 600 ton. In Ahaus, een Duits plaatsje aan de Ne derlandse grens werden Woensdagavond protestmarsen gehouden wegens het feil dat een uit deze streek afkomstige oor logsmisdadiger door een militaire recht bank in Lyon ter dood is veroordeeld. Tij dens de betoging sprak een vertegenwoor diger van de Duitse oudstrijdersbond, dis zeide: „het doet er niet toe of de veroor deelde misdaden heeft begaan of niet, maar wij kunnen tien jaar na de oorlog voor zulk een vonnis geen begrip meer hebben". De betogers richtten zich tele grafisch tot de Bondsregering oir. deie te verzoeken voor de veroordeelde in de bres te treden. haar zeven Oosteuropese satellieten te Moskou heeft gehoudenover de^g.Euro^ pese veiligheid. Alle leden van de Russische regering, onder leiding van premier Malenkof en partijsecretaris Kroesjtsjef woonden de °"<,,''T,r T'Vècho Slowaldje ix nsro-ina'a tellende verklaring:, waarin de Sovjet Unie, Polen, lsjecno öiowamj Hongarije. Roemenië, Bulgarije en Albanië met de oprichting «rhanoeliike legermacht onder een geünificeerd commando dreigen, indien de ver dragen van Parijs^vorden geratificeerd. Zij willen, in dat geval, voorts alle maat regelen gemeenschappelijk nemen, welke tot verhoging van hun veiligheid kunnen bijdragen- De verklaring is een herhaling van vorige Russische verklaringen inzake Europa en speciaal het Duitse probleem en bracht weinig verrassing onder de westelijke waarnemers teweeg. Zij her haalt nog eens, dat de verdragen van Parijs „een ernstige verslechtering" van de Europese situatie zullen betekenen en nieuwe hinderpalen voor het herstel van de Duitse eenheid zullen opwerpen. De twee delen van Duitsland zullen tegen over elkaar komen te staan, waardoor West-Duitsland een gevaarlijk broeinest voor een nieuwe oorlog zal worden. Men verklaart verder van mening te zijn. dat de „Westduitse militaristen' spoedig een dominerende pesitie in Europa zuilen in nemen. Hierop volgen dan nog een aan- wezig te zijn, nP ticaanstad verwijderd, v journalisten, die zich in de P^i^ten toen de Osservatore bevonden m vgn de het Vaticaan verlaten. De lel°erasirniri. persdienst van het Vaticaan, dr zei hun: „Het alarm is voorbij en t ten de perskamer". Omstreeks heiZ'ei - uur zette de Italiaanse politie het ot. Me tersplein af om een zo groot mogelijke stilte te verzekeren rond de Pauselijke vertrekken in het Vaticaanse paleis gren zende aan de colonnade van Bernini. Velen die zich op het St Pietersplein had den bevonden, bleven aan de rand van de cordonafsluiting staan wachten. Na de officiële bekendmaking in het t-pcrin van de avond werd van officiële Vaticaanse zijde een volledige geheim houding in acht genomen over het ver- vp!-lQOP_van de toestand van de H. Een internationale trein met Duitse supporters, die de voetbalwedstrijd EngelandDuitsland hebben bijge woond, is Donderdagochtendongeveer 200 meter van de Bijlebrug nabij Leuven, ontspoord. De locomotief met de tender en vier rijtuigen sloegen om in de sloot, die langs de spoorwegberm loopt; acht andere rijtuigen derail leerden eveneens. Een overzicht van de zeer grote ravage, die tengevolge van het déraillement van de rijtuigen is ontstaan. (Van onze Biusselse correspondent). Vanaf 1 December werd de dienst der telegrafische postwissels tussen Neder land en België hervat. Het maximumbedrag per postwissel tus- sen de beide landen werd vastgesteld op m nf OP 2650 B. frs. 200 gulden, 01 U|J f' s-GRAVENH AGE, 2 December De Tweede Kamer is vanavond begonnen met de behandeling van begroting van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Het spits in dit debat werd afgebeten door de beer Andriessen (KVP), die het woningbouw programma voor 1955 65000 woningen redelijk achtte. Hoger mikken zou kunnen leiden tot een ontwrichting in de bouwsector Over bet peil van de nieuwbouw voor arbeiders was hij slecht te spreken. Het woningped moet omhoog. De minister wenst de bijdrage niet te verhogen, maar indien bij niet kan aangeven, op welke andere wijze dit doel dan kan worden bereikt, zal de KVP-fractie van de Kamer een uitspraak uitlokken over een voorstel tot tijdelijke verhoging van de Rijksbijdrage in de premiq teneinde bet woonpeil te verbeteren. Met name grotere slaap kamers en een tweede woonkamer achtte bij vereist. Z'jn fractiegenoot de heer Van Vliet, kwam verklaren, dat de KVP vooralsnog een liuuregalisaLiefonds onnodig en ongewenst vindt. De minister zou zich, volgens hem, eigenlijk moeten verzetten tegen de invoering van een huurbelasting, want dit zou de woningsituatie eerder verslechteren dan verbeteren. Oisteren is te tt astma"* <'•-« "'et Pe Capelle Bieten- oplader. Deze machine reinigt en laadt een ton bieten per minuut. Onnodig is liet huur-egalisatiefonds, omdat, evenals tot nu toe is geschied, de nieuwbouw kan worden gesubsidieerd uit de algemene belastingopbrengst. De be zwaren zijn. dat een egalisatiefonds de drang tot het optrekken van het huur- neil tot de marktprijs bij een verzadigde markt zou verminderen, de won b financiering nog ingewikkeldder zou ma ken en een beheers-apparaat met de daar aan verbonden kosten noodzakelijk zou maken. Bovendien is er geen enkele reden de eigenaren van „oude" woningen extra belasten, want zij hebben niet meer voor deel of belang bij de nieuwbouw dan de overige belastingbetalers. Hij hoopte, dat de regering bij haar studie over het huur- egalisatie-vraagstuk haar voordeel zou doen met deze voorlopige stellingneming De heer Andriessen betoogde voorts, dat in de toekomst de jaarproductie hoger zou moeten worden. Alle krachten moeten worden ingespannen, opdat een aantal van 70.000 per iaar wordt bereikt. Hij wilde dit effectueren door mechanisatie, standaardisatie, systeembouw en het aan trekkelijker maken van het beroep van bouwvakarbeider. De jeugd moet worden doordrongen van de betekenis van het bouwbedrijf De overtuiging moet worden bijgebracht, dat het geen 2de rangsberoep is. Dit moet ook tot uiting komen in de geldelijke beloning. Daarom pleitte hij voor meer vrijheid in de loonvorming van deze bedrijfstak. Wat de verhouding tussen de woningen voor kleine en grote gezinnen betreft, was hij het eens met de minister dat er op dit stuk sprake is van een kentering ten goede. Maar dat wilde geenszins zeg gen. dat hij tevreden was. Vooral In de grote steden ligt het aantal grotere woningen, dat wordt gebouwd, op een ontoelaatbaar minimum. Tenslotte meende hij in de Memorie van Antwoord de vrees te voelen, dat de verwachting, dat in 1962 de woningnood is opgeheven, te optimis tisch is geweest. Zou dit zo zijn, dan zou spoedige opvoering van het productie- productieprogramma tot 70.000 nog nood zakelijker zijn. De heer Stapelkamp (A.R.) wilde 75.000 woningen als streefgetal, hoewel ook hij voor 1955 geen kans zag er meer dan 65.000 van te maken. Met de bouwstop voor publieke werken boven de f 100.000 was hij het eens. Te veel arbeiders werden onttrokken aan de woningbouw. Hij haal de als voorbeeld Rotterdam aan. waar was becijferd, dat van de 9500 bouwvakarbei ders er slechts 4700 in de woningbouw werkten. De stijgende lijn ir< de subsidies verontrustte hem, want de bouwpolitiek moet zijn gericht op een komen tot een woningbouw, welke „selfsupporting" is. Ook de heer Beernink (C.H.) was het eens met de bouwstop. Hij toonde weinig vertrouwen te hebben in de systeembouw. Plannen tot krotopruiming zouden steeds kunnen rekenen op zijn steun. Evenals de heer Stapelkamp wenste hij niet veel te zeggen over het huur-egalisatiefonds, zo lang de regering niet met concrete voor stellen ter tafel is gekomen. Hij kondigde echter reeds aan weinig voor deze idee te voelen. De heer Ten Hagen (P.v.d.A.) becijferde dat. inclusief de vrije sector, er dit iaar 68 509 woningen zijn gebouwd. Dit is te veel voor een programma van 65.000. Hij vroeg de minister iedere overspanning van de arbeidsmarkt te voorkomen. In 1953 was het beleid de bewindsman uit de hand gelopen, maar itot zijn genoegen was men in 1954 weer op het goede pad ge komen. De heer Van Dit (St. Ger.) stelde Duits land ten voorbeeld. Daar zou het met de woningbouw veel beter gaan, omdat het particuliere initiatief er de vrije hand heeft en er daar geen beperking van ar beidstijd bestaat. De bouwstop voor zie kenhuizen kon hij niet waarderen. Tenslotte was het woord aan de heer Bommer (PvdA), die zeide van de rege ring te verwachten, dat, indien zij zou ko men met een voorstel tot een nieuwe huurverhoging, deze zou zijn voorzien van een toelichting, waarin de verhoging tegenover de huurder zou worden ge rechtvaardigd. Naar zijn mening zou dit niet, zoals bij vorige huurverhogingen, kunnen geschieden door het argument aan te voeren, dat de lasten zijn geste gen. Er zou voor een verdere huurver hoging maar één argument te oerde kun nen worden gebracht, namelijk het be lang van de verdere woningvoorziening. Zou onze bevolking afnemen en geen nieuwbouw meer nodig zijn, dan zou er zelfs geen enkele steekhoudende reden zijn om de huren verder te verhogen. Uit deze gedachtengang, vervolgde de heer Bommer verder, spruit vanzelf voort, dat een nieuwe huurverhoging gepaard moet gaan met waarborgen, dat althans een deel van de meeropbrengst wordt be stemd voor de financiering van de nieuwbouw. Voor zijn fractie zou een verdere huur verhoging dan slechts aanvaardbaar zijn, indien deze enerzijds zou worden geflan keerd door een compensatie voor de huur ders en anderzijds door een bestemmings heffing. Volgens deze socialistische spreker was de instelling van een huur-egalisatiefonds zó vanzelfsprekend, dat het idee geboren is in de kring der huiseigenaren zelf. Daar had men reeds in de jaren na de eerste wereldoorlog toen men in een analoge situatie verkeerde deze gedachte ge opperd. Te ongeveer half twaalf sloot de voor zitter de vergadering. Het debat over deze begroting zal Dinsdag worden voortgezet. Ad Int. tal opmerkingen over de gevaren van de Duitse wapenindustrie. Maar de communistische machtheb bers doen intussen geen enkele con crete stap om hunnerzijds tot vermin dering van de spanning in Europa te komen ondanks alle westelijke smeek beden. Men belooft in de verklaring welis waar naar een overeenkomst te zullen streven om verkiezingen te organiseren voor een „verenigd, democratisch en vredelievend Duitsland", maar alleen deze fraaie woorden reeds hebben in communistische mond een sinistere be tekenis. Men zegt dan ook niets over de wijze van deze verkiezingen, noch beloolt men dat deze vrij zullen zijn in westelijke zin. Ook het vage voorstel tot terug trekking der bezettingstroepen paradeert in deze verklaring, alsmede dat voor een groot Europese regeling" voor de col lectieve veiligheid. Als de Parjjse verdragen geratificeerd zullen worden, zo zegt de verklaring, nog eens terugkomend op het in de aanvang betoogde dan zal de gehele situatie in Europa uiterst gecompliceerd, de moge lijkheid om de onopgeloste problemen te regelen verkleind, het oorlogsgevaar ver groot en de nationale veiligheid van de vredelievende Europese Staten en spe ciaal van de Duitse naburen bedreigd worden. En daarop volgt dan de aankondiging van de communistische tegenmaatrege len welke hier tevens werden gemeld. De zitting van gisteren stond onder voorzitterschap van premier Seroky van Tsjecho Slowakije, die in een korte rede nog eens samenvatte wat de verklaring inhield De Chinese waarnemer ter con ferentie verklaarde zich volledig accoord met de genomen besluiten. In het Franse blad „Le Figaro" is Don derdag de volgende „kleine advertentie verschenen: „ex-hoofdcommissaris Parijs, ontslagen wegens het aan de kaak stellen van ver raad, zoekt behoorlijke betrekking. Voor inlichtingen zich niet wenden tot ministe rie binnenlandse zaken, maar telefoneren Jean Dides". Commissaris Dides werd de vorige week ontslagen in verband met de kwestie van het uitlekken van militaire geheimen Franse officieren van de contra-spion- nagedienst hebben Donderdag op bevel van de burgerlijke magistraat van onder zoek, die twee dagen geleden is aangesteld om de militaire rechter, belast met 't on derzoek noar het uitlekken der Franse de fensiegeheimen te helpen, 't kantoor van en het huis van de directeur-hoofdredac teur Gilles Martinet doorzocht. Dit werd in het blad meegedeeld, waarin de redactie een verklaring afdrukte, da! ei evenwel niets teg"n het blad was on dernomen, toen het i actie Voerde vooi het beëindigen van de Indochinese oorlog

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1