de Deltaplan en stormstuw m Nieuwe Waterweg Economisch is de Rijn gemeenschappelijke zaak Rechtens blijft Rijnvaartacte uitgangspunt Minister Algera antwoordt van sprekers ztstsi SSftSg» -o Geen „Marshall-plan" voor Zuid-Amerika Parlementariërs van Unie-parlement formuleren hun eisen Nog eens de snoek...! AUBADE, Monseigneur PAOLO GIOBBE Kon. Rott. Lloyd bestelt schip weer nieuw Prijsindex gezins- verbruik SPLIT Evacuatie enige «redding bij atoombomaanval DE'WtNDE DOBBERS Protest tegen delings- dijk door Schouwen few****** Robert de Vries had auto-ongeluk Britse regering vraagt atoomvliegtuig De Prins in Duitsland PACTNA 9 ZATERDAG 4 DECEMBER 1954 Rijnvaart Van Europees belang STREVEN NAAR EEN INTERNATION. KOFFIE- CONVËNTIE xL*- Deltawerken en visserij MBiH BUM m i. Liever versterking van buitenste waterkering Het bestuur van het waterschap Schou wen en verscheidene gemeenten in dit waterschap hebben bezwaar tegen het Plan, een delingsdijk door het waterschap te bouwen van Schelphoek tot hij Brou wershaven. Deze dijk zou in geval van nieuwe overstromingen dienst moeten doen om te voorkomen, dat de meer dan 9000 hectaren grote polder geheel zou vol lopen, zoals bi) de ramp van verleden jaar Is gebeurd. r/02 rC Grote schade aan eigen wagen melkvrachtauto en bus „Zes maanden ononderbroken in de lucht*' Nederlandse troepen bezocht bij het Gouden Priesterfeest van Zijn Hoogwaardige Excellentie Pauselijk Gezant te 's-Graver.hage 4 December 1954. Lux orta est justo et rectis corde laetitia Het licht is opgegaan voor de rechtvaardige, de vreugd voor die oprecht zijn van harte. Psalm 96. Nu hebt Ge Uw plicht als Priester Gods vervuld reeds vijftig jaar, maar mee de Rots beklommen, die steeds ondeerbaar elke branding duldt en nimmer wijkt voor kratervuur of bommen. Daar zit een Paus, Wiens stem nooit zal verstommen, die elk geheim van 't Woord van God onthult, voor die rondom Zijn Zetel samendrommen, op zoek naar Waarheid en naar wijs consult. En Zijn Gezant in U naar Holland kwam, waar mot of mist de gloed niet kon verjagen, die vloeit om U, als uit de gouden vlam van 't Petrusvuur der eerste Pinksterdagen. Rooms Nederland U tot de zijnen nam en komt eerbiedig om Uw zegen vragen. P. fr. HIERON. J. A. F. KOOLEN O.P. nle A a Ir n w» or nionanncfaarifip 's-GRAVENHAGE, December 1954. Bii de voortgezette behandeling van de begroting van yer^fer en Waterstaat deze middag in de Tweede Kanier werd eerst de lij» van sprekers bij deze begroting verder afgewerkt. Eerst daarna kwam minis er Akera aan 'het woord. Deze middag sprak o.a. nog dr Van den Heuvel (K.V.P.l die er' op wees, dat in het internationale vervoer, gezien c e uiterst moeilijke omstandigheden, niet het minst veroorzaa t door t e wel zeer verschillende uitgangspunten met betrekking tot bet \eivoers >e eit snelle oplossingen niet zijn te verwachten. Een soepele maai principle c houding is dan ook op liaar plaats. In het kader va me ïjmaait wee., de heer Van den Heuvel met voldoening op de geopende bilaterale onder handelingen, waarbij het bedrijfsleven een grote ro spee t. organen. Overigens kwam het hierop neer, dat het niet mogelijk zou zijn de Nieuwe Waterweg door sluizen af te sluiten. Nu had de heer Van Koeverden De Kon. Rottcrdatnsche Lloyd, die ver leden week een nieuw vracht-passagiers schip met een draagvermogen van onge veer 10750 ton bestelde bij de Rotter- damsche Droogdok Maatschappij, heeft nu, zes dagen later, opdracht gegeven voor de bouw van een zusterschip hier van aan de N.V, C. van der Giessen en Zonen's Scheepswerven te Krimpen aan den IJssel. Het is de bedoeling dat dit schip, dat eveneens geheel air-condi tioned zal zijn, in Januari 1957 in de vaart zal komen. De Rotterdamsche Lloyd heeft nu vijf nieuwe schepen, met een gezamenlijk draagvermogen van ongeveer 54.000 ton in bestelling. Ten aanzien van de K.S.G. merkte hij op, dat hier twee principes ifi evenwicht moeten worden gebracht. Aan de ene kant eist de gemeenschappelijke markt van- len en staal een behoorlijke vlo tariefregeling, anderzijds zal er vooi ten worden gewaakt, dat r -nPt tionele regeling het ^n^aT worden ver^ vervoer in het algemeen zal worden ver stoord. Ten aanzien van het binnenlandse goe derenvervoer stelde de heer Van den Heuvel zeer principieel de plicht van oe overheid om het particuliere initiatief zo veel mogelijk te steunen en het overheids bedrijf te beperken tot het terrein, waar op het thans werkzaam is. Hij a.cl?tt®, "et beginsel, zoals dit in de nieuwe richtlijnen voor de commissie goederenvervoer is neergelegd, juist. Ook bij het PeTs° "j"" vervoer wenste hij een bescherming van de aanspraken van de bestaande onQ^' nemers. Vrijwillige Samenwerking zei moeten worden bevorderd. De aanspraken van de zogenaamde gedupeerde onaU" nemers zullen bij de vergunningenregeling ten volle in beschouwing moeten worden genomen. De herziene richtlijnen geven daartoe alle mogelijkheid. Strijd met - wet achtte hij niet aanwezig, omdat ne. principe van een redelijke en duurzame vervoersvoorziening aan dit auea ven grondslag ligt. De heer Van den Heuv1 stelde dus zeer juist, dat dus bij het wei geren van een vergunning de positie/e bewijslast van het algemene vervoers- belang zou worden gevorderd. Zeer ernstig wees hij er op, dat de sociale verhoudin gen in het vervoersbedrijf veilig moeten als de kamer, dienaangaande nogal cri- tiseh gestemd, maar de zaak werd door de K.L.M. bestudeerd. Wat de K.L.M. en de vakbonden betreft, zou de minister al- ies doen om deze zaak te regelen. En dan de belangrijke kwestie van de Rijnvaart. |Sr was nu via het bedrijfsleven een bi lateraal gesprek met Duitsland gaande, maar al zou een practische oplossing nok noodzakelijk kunnen ziin de wezenlijke basis van de Rijnvaartactie zou niet in gevaar mogen worden gebracht. De Duitse minister Seebohm zou namelijk hebben verklaard, dat Duitsland ten aanzien van deze zaak zijn nationale belangen blijft behartigen, zolang er geen supra-nationale binding is tot stand gekomen. Economisch noemde minister Algera de Rijn een ge meenschappelijke zaak, rechtens echter blijft de Rijnvaartacte het uitgangspunt. Wat de K.S.G. betreft, zeide de minis ter tenslotte in antwoord op een vraag van de heer Maenen, dat de overeenkomst Het Gooi heeft weer een kudde schapen. Vrijdagmiddag arriveerden bij de nieuw- opgetrokken kooi tegenover het Sint- Janskerkhof aan de weg Hilversum Laren, 100 van deze blatende woldragers, die de eerste helft uitmaken van de nieuwe kudde, aangekocht door het Gooi's Natuurreservaat, met gelden be schikbaar gesteld door de natuurminnen- de bewoners van het Gooiin Ede Gld.J en Ruinen (Drente). Het dagelijks be stuurslid van het Gooisch Natuurreser vaat, jhr H. D. M. van Nispen van Seve- naer en de rentmeester, de heer FJ. Boelen waren bij deze „schaapachtige ontvangst tegenwoordig en sloegen ver heugd gade hoe de dieren na de keuring en het aangespen van de halsbanden met naamplaatjes, een eerste onderzoek naar hun toekomstige woonoord instelden. kunnen worden vergoed. Maar dat wees minister Algera resoluut af. Deze schade was ontstaan door de overda dige regen van de zomer en er was geen enkel motief om deze schade ten laste van zijn begroting te brengen. Er was volgens de minister geen reden tot verontrustihg over d.e toestand van de dijken langs de grote rivieren. Bij de kwestie van de Nederlands- Duitse grens in de Eems moest men be denken dat de toegang tot Delfzijl vrij moest blijven. Ook de inpoldering van de Dollard mocht de bevaarbaarheid naar Delfzijl niet in gevaar brengen. Daarvoor was overleg met Duitsland gewenst. Deze zaak werd door Nederlandse èn Duitse technici bestudeerd en uitwisseling van deze studie had plaats. Een beslissing over de Rijn-Schelde- verbinding was ook nodig voor West- Brabant. De minister is. zoals bekend, be zig met hearings, met name in Rotter dam, maar ook zonder een beslissing in deze zaak moest West-Brabant worden geholpen. Over het rapport-Van Cauvvelaert ,ux erT gezonde Steenberghe zeide de minister verder nog, worden gesteld. juwte ge^ dat dit rapport was aangemerkt als van Positie van <je werknemer in d^vervoers en dat het dus aan de <KVP) gesproken over de overstromm gen in het Oosten van het land en gevraagd, of de schade door het mi- nisterie van Verkeer en Waterstaat zou i tuesen de K.S.G. en de Spoorwegen van .v.; -.-.;./. V.V...VV..V. SSilsI bedrijven is absoluut noodzakelijk Ten aanzien van de verkeersveiligheid drong hij sterk aan op verkeersonderwijs °P de lagere scholen en voortdurends Waakzaamheid om de verkeerswetgeving aan de eisen van het toenemende verkeer te blijven aanpassen en op een behoorlijk verantwoorde controle. De middag was al een flink eind gevor derd, toen mi nister Algera aan zijn ant- woordrede be gon. Hij kwam er dan ook niet mee klaar. Twee uur was hij aan het woord geweest toen hij de voorzitter ver zocht zijn rede Dinsdag te mo gen voortzet ten, wat hem in verband met zijn gezond heidstoestand werd toege staan. De voor- (o remten zoals de kwestie van de naamste P"htlij'nen de belangrijkste zaak herziene ric 3 t'ing de verkeersveilig- nog niet eens aangeroe MINISTER ALGERA Voornaamste punt nog niet aangeroerd permanente conferentie van Europese mi nisters van Verkeer zou worden voorge legd. Dat wilde echter niet zeggen, dat deze zaak nu ook in deze commissie zon worden behandeld, want deze mag niet prejudiciëren op bilaterale afspraken, dia worden gemaakt. De betrokken regeringen moeten echter wel rekening houden met de bepalingen der overige naties. Het „drama Schiphol", dat de heer Rit- meester (VVD) ten tonele had S^oerd, wees de minister van de hand. Van 1950 tot 1954 was door de regering voor uitbrei ding en modernisering 19 miUioen be schikbaar gesteld, waarvan bijna 13 mi-- lloen was gebruikt. De hele zaak was de kwestie van de I.C.A.-hall. Hier ontbx het alleen aan overeenstemming tussen de verschillende deelhebbenden als Am sterdam. Rotterdam, het Rijk en de pro vincie. Maar de minister zou doen wat in zijn vermogen was, om deze zaak te be spoedigen. Wel ging hij uit van het stand' punt, dat er niet meer dan één intercon tinentale luchthaven zou zijn. Wat de ta rieven voor het luchtvervoer betreft, be sprak minister Algera de kwestie van het vliegen op afbetaling, dat door het bui tenland sterk wordt gepropageerd om de concurrentie te kunnen volhouden. In het algemeen was de minister, trouwens even. privaatrechtelijke aard is en dat de in houd daarvan dan ook niet toegankelijk is voor anderen. Dinsdag zal minister Algera dus zijn rede voortzetten. F. S. De prijsindex voor het gezinsverbruik is per 15 October j.l. beland op 127. ver geleken met 126 per 15 September Wan neer de belastingen buiten beschouwing worden gelaten, bedraagt de index per 15 October 130, hetgeen eveneens een stijging met 1 punt t.o.v. 15 September betekent, aldus blijkt uit door het C.B.S. verstrekte cijfers. Bij de groepen voeding, roken, hygië nische en medische zorg, en ontwikkeling en ontspanning bleven de indices onver anderd. Bij de groep woning kwam een stijging met één punt tot 137 'oor terwijl de index voor de groep kleding en schoeisel eveneens met een punt en wei tot 116 klom. Bij de groep verzekeringen en belastingen was een stijging van de index van 6 punten tot 127 waar te nemen. Onderstaand staatje geeft van het ver loop der indices een overzicht (basis 1949 100): 15 15 15 15 Sept. Oct. Sept. Oct. 1953 Voeding 12® 125 Roken H? Woning 123 123 Kleding en schoeisel 114 114 Hyg. en med. zorg 109 109 Ontw. en ontspann. 118 118 Verzek. enu belast. 118 118 Totaal 121 121 Totaal (excl. belast.) 123 123 1954 130 115 136 115 114 121 120 126 129 130 115 137 116 114 121' 126 127 130 De interamerikaanse economische con ferentie, waaraan is deelgenomen door de ministers van financiën en economische zaken van de landen Noord- en Latijns Amerika, is geëindigd zonder dat er be langrijke besluiten zijn genomen. De conferentie heeft zowel negatieve als positieve resultaten opgeleverd. Z« was vooral in zoverre negatief, dat de landen van Latijns-Amerika hun ver wachting, dat de bijeenkomst zou leiden tot een soort plan-Marshall voor Latijns- Amerika niet bewaarheid hebben gezien. De economische commissie voor Latijns- Amerika raamt, dat er in de komende tien jaar voor de economische ontwikke ling der landen van Latijns-Amerika jaarlijks een bedrag van een milliard dollar nodig zal zijn, Chili had op grond hiervan voorgesteld een interamerikaanse financiële organisatie op te richten voor de verstrekking van ontwikkelingslenin gen met middellange looptijd. Daar de Verenigde Staten echter weigerden hieraan deel te nemen, heeft de confe rentie zich er toe beperkt een resolutie aan te nemen, strekkende tot de oprich ting van een zuiver Latijns-Amerikaanse financiële instelling, die gebaseerd zal zijn op de monetaire reserves van de na tionale banken. De financiële deskundi gen maken zich echter geen illusies over het nut van een dergelijke instelling, wanneer Amerika zijn steun onthoudt. De Ver. Staten zijn van oordeel, dat de Wereldbank en de Amerikaanse Export- Import Bank over veel doeltreffender technische en andere middelen beschik- Een positief resultaat der conferentie is, dat de Ver, Staten hebben toegezegd te streven naar uitbreiding van de inves tering van particulier en openbaar Ame rikaans kapitaal ten behoeve van de economische ontwikkeling der landen van Latijns-Amerika. De Amerikaanse regering heeft voorts toegezegd de regelingen te zullen aan vaarden ter voorkoming van dubbele be lastingheffing op de opbrengst dezer in vesteringen. Tevens hebben de Ver. Staten zich be reid verklaard deel te nemen aan een onderzoek van de internationale koffie- situatie met het doel te komen tot een van de 21 landen, die aan de conferentie hebben deelgenomen, koffie produceren, wordt deze toezegging van grote beteke nis geacht. Het hoofd van de Amerikaanse „Be scherming Burgerbevolking", Val Peter son, heeft gezegd, dat evacuatie de enige redding bood tegen een atoomaanval op een stad. In een vraaggesprek, gepubliceerd in het bulletin van atoomgeleerden, zei Peterson, dat onderaardse schuilkelders te duur waren en ook onuitvoerbaar, daar moderne wapens gaten van 65 meter diep in de oppervlakte der aarde kunnen slaan. Hij meende, dat iemand, die gekleed en met afgewend gezicht zich op 25 km van het centrum van een waterstofbom-ont ploffing bevond, in leven zou kunnen blijven. De Raad van Europa heeft voorstellen geformuleerd voor de organisatie van het parlement der toekomstige Westeuropese Unie. Deze voorstellen die afkomstig zijn van de commissie voor algemene, zaken (waarin Nederland is vertegenwoordigd door jhr mr Van der Goes van Naters cn mej. dr Marga Klompé) zullen a.s. Woens dag en Donderdag door het voltallige par lement van de Raad van Europa worden besproken. Daar 92 van de 132 parlementariërs van de Raad van Europa het parlement van de Westeuropese Unie zullen vormen, zui len er logischerwijze, zeer nauwe banden tussen deze twee lichamen bestaan. Zo zal de zetel van het unie-parlement, in Straatsburg zijn gevestigd en de twee par- Algera hei<j en nog enige kwesties eens at Deze middag uc,\" taiïkwesties af over hoofdzakelijk kleine deta Schevenm- nieuwe wegen, de haven derhoud ZOu gen, waarover hij nog een Dgn hebben met het gemeentebestuur vu^ Haag. de kwestie van de ^oUard en^ Eems, de weg Veenendaal—1-O^s bet een en ander. "Wat de Deltawerken betreft, vertelde hij nog eens dat in het eerste kwartaal van 1955 het' desbetreffende wetsontwerp aan de Kamer zou worden voorgelegd. D- visserijbelangen, welke hierbij in het ge ding waren hadden 's ministers grote aandacht. Hij streefde met grote ernst naar een oplossing, waarbij de visserij- belangen zo min mogelijk zouden worden geschaad. In ditzelfde verband had de mi nister het ook over zijn plannen tot ver betering van de dijken in de Westerschel- de. Het rapport over een stormstuw in de Nieuwe Waterweg zou niet vóór het Delta plan bij de Kamer kunnen, worden inge- diend. Op een vraag van de heer bngei- bertink (KVP) zeide hij. dat er wel een toelichting zou zijn over de uitvoerende v v., V- si:--/ s' <- A -v x- ÜttÉBfi V i 7-1i - De tegenstanders van dit dijkplan zeg gen, dat het evenwel juist aan de grote oppervlakte van de polder te danken is geweest, dat de ramp van 1953 in Schou wen veel minder mensenlevens heeft ge kost dan in Duiveland. Een zo grote opper vlakte heeft tijd nodig om vol te lopen en juist die tijd hebben de bewoners kunnen gebruiken om een veilig heenko men te zoeken. Maakt men de oppervlak te, die eventueel zal worden overstroomd kleiner dan zal de overstroming veel snel Ier geschieden. Bovendien, aldus de te genstanders, is' tijdens de ramp geble ken, dat veel binnendijken niet tegen het geweld van het water bestand waren en direct doorbraken- Zti pleiten daarom voor versterking van de buitenste waterkering en zien in een binnendijk, die pas water kering wordt als een ramp is gebeurt, geen heil. Bovendien zou de geprojecteer de dijk 'n grote oppervlakte cultuurgrond innemen. voor ER ZWEEFT ons £g een belofte vóór Dusseldorp gedaan de geest om terug te komen op het snoekvissen. En om maar meteen njet de deur in buis te vallen het komt ons voor, dat er geen betere manier is om één der dingen, welke u als „snoeker" beslist niet moet doen, te illustreren, dan door te verhalen wat ons op de derde Zondag van November is overkomen. Misschien herinnert u zich nog, dat liet die Zondagnacht knap gevroren heeft Dat bemerkten wij reeds, toen we onze neus buiten de deur staken voor een erg vroege vroegmis, doch we hadden beloofd een kennis in Bodegraven van het station naar dë Meycpolder te vervoeren per brommer, dus op stap gingen we tóch. De Meyepoldcr zag er uit alsof een baldadige banketbakker zijn hele voorraad poedersuiker over de weilanden had uit gestrooid en in de meeste sloten lag zelfs een vrij stevig vliesje ijs. Nu zc<»en de handboeken, dat men bij vorst wel thuis kan blijven, doch persoonlijk hadden we bier nog geen ervaring van. Die zouden we echter spoedi" krijgen Want de anders zo prachtige sloten van deze onvol prezen" polder zagen er uit als aquaria zo helder echter zónder vis! Sloot na sloot werd secuur afgevist, maar de handboeken bleken waarheid ge sproken te hebben Waarmee we maar willen zeggen: een gewaarschuwd man, enfin, de rest weet U aasvis. Geen dreg nummer 1 bijvoor beeld aan een visje van 9 centimeter en ook geen dregje nummer 10 aan een knappe maatvoorn. Nog veel beter is het wanneer hele maal geen dreg gebruikt wordt, doch een fleurhaak of een enkele haak. Deze beide haaksoorten maken minder kans door de dinerende snoek gevoeld te wor den, dan de dreg. Nog steeds ziet men allerwegen grote hoeveelheden dobbers aan een snoeksim zitten. Het is misschien wel aardig eens een systeem van snoeken te beschrijven waarbij helemaal geen dobbers gebruikt worden. Men bevestigt aan het eind van de lijn een stevig splitringetje. Hieraan wordt een paternoster-lood vastgemaakt. U weet wel zo'n druppelvormig loodje. Tevens bevestigt men aan 't ringetje een onderlijntje van een centimeter of 20 waaraan het diaminoxlijntje met de dreg of fleurhaak komt. Na een aasvisje aan geslagen te hebben, laat men de hele zaak te water, waarbij het paternoster- lood natuurlijk naar de bodem zakt. Door nu de lijn strak te houden (het reel echter op vrij-loop en de werpmolen met geopende pick-up!) vormen onderlijn en hoofdlijn een stomp hoek. Het visje kan zwemmen zover de onderlijn lang is en men begint met het lood voorzichtig de bodem van de sloot, wetering of polder af te tasten. Komt er „hobbel", dan is dit natuurlijk meteen te voelen aan de lijn welke men in dat geval subiet „slik geeft. Om dit systeem goed toe te passen zijn twee dingen noodzakelijk. Ten eerste een gevlochten drijflijn, want er zijn geen dobbers die u de stand van zaken melden. Ten tweede een loophengel in plaats van een korte werphengel, ten einde veel geplomp met het visje en het lood te vermijden. Men moet het aas kunnen verplaatsen, zonder het Uit het water te moeten lichten. Volgende keer nog iets over de snoek tot besluit, waarna we het een en ander hopen te vertellen over de moderne wijze van hengelen met „flitsend nylon", spin- hengel en „stationliary drum" oftewel de werpmolen Stö. lementen zullen een gezamenlijke griff.e hebben o.l.v. de griffier van de Raad van Europa, bijgestaan door de griffier van het Unie-parlement. Er komt elk jaar in September een gewone zitting, onmiddel lijk voorafgaand aan of volgend op de gewone zitting van de Raad van Europa Als de zittingsperiode in tweeën wordt gedeeld, zoals de gewoonte is bij de Raao, zou er 'ook een geregelde zitting in Me: kunnen worden gehouden. De bestaande bepalingen betreffende de bevoegdheden, de organisatie en de werk wijze van de adviserende vergadering van de Raad van Europa zullen volgens de voorstellen „mutatis mutandis" van toe- pass-ing zijn op het parlement van de Westeuropese Unie. Als de ministerraad der Unie met deze voorstellen accoord gaat, zal het toekomstige Unie-parlement dus het recht krijgen, aanbevelingen te doen, resoluties aan te nemen, opinies te formuleren en rapporten te beantwoorden en dit alles ter kennis van de raad van ministers der Unie te brengen. Dit gaat aanzienlijk verder dan letterlijk vermeld staat in art 9 van het verdrag, der Unie. Dit zegt alleen: ,De raad der West- Europese Unie zal een jaarlijks verslag van zijn werkzaamheden, in het bijzonder op het gebied van he' toezicht op de be wapening, uitbrengen aan een assemblée samengesteld uit de vertegenwoordigers der mogendheden van het verdrag van Brussel in de adviserende vergadering van de Raad van Europa". In een commentaar op de voorstellen van de commissie voor algemene zaken zegt de rapporteur, dat de commissie be zield is geweest door „het vaste voor nemen om er voor te zorgen dat uit de tot standkoming van de Westeuropese Unie en haar parlement het maximale voordeel wordt getrokken ter bevordering van de zaak der Europese eenheid". Uit de voorstellen blijkt duidelijk, dat de commissie zich 'daarbij geen enkele mo gelijkheid heeft willen laten ontgaan. De directeur van de toneelgroep „Thea ter" te Arnhem, de heer Rob de Vries, heeft gistermorgen onder Noordbergum in Friesland (bjj Quatre Bras) een ge kneusde rib .opgelopen in een gecompli ceerd verkeersongeval, waarbjj zich geen persoonlijke ongelukken van belang voor deden, maar grote schade werd veroor zaakt aan zvjn eigen auto, een melkvracht- wagen en een Ijjnbus Groningen-Leeu- warden. Terwijl de heer De Vries met een snel heid van 70 km. per uur van Groningen in Westelijke richting reed, maakte de melkwagen, die achter de autobus bij de halte Noordbergum geparkeerd had ge staan, zich plotseling zonder waarschu wing van de rechterkant van de weg los. De heer De Vries remde, slipte en wierp het stuur om, om een boom te ver mijden. Het achterdeel van de wagen kwam toch in botsing met de boom en de voorkant met de melkwagen, die op ziju beurt de autobus ramde. De heer De Vries werd op de weg geslingerd, maar kon weldra zijn reis vervolgen, zij het dan zonder'zijn auto, die achterbleef temidden van de algemene ravage. De chauffeur van de melkwagen was door het gebeurai nogal van streek en ook de passagiers in de autobus verkeerden enige tijd in pa niek, maar niemand hunner werd gewond Afgevaardigden van de zestien geallieer de landen die in Korea vochten aan ilc zijde der V. N. hebben gisteravond be sloten hun steun te geven aan het Ameri kaanse voorstel om de zaak van de dertien in Peking veroordeelde Amerikanen zo spoedig mogelijk voor de Assemblée der V. N. te brengen. Deskundigen verbonden aan het Britse atoomcentrum te Harwell in het graaf schap Berkshire hebben opdracht gekre gen een atoommotor te ontwerpen, die een volledig bewapend vliegtuig zes maan den lang ononderbroken in de lucht kan houden zonder brandstof tn te nemen, al dus schrijft de wetenschappelijke corres pondent van de „Daily Mail" Vrijdag. Volgens de correspondent wensen het Britse departement, van bevoorrading en dat van defensie een vliegtuig, dat behal ve als een vliegende proefbank vcor voort beweging door atoomkracht, ook kan wor den gebruikt voor ononderbroken begelei ding van convooien van schepen. Te Har well kon van dit bericht geen bevestiging worden gekregen. Prins Bernhard heeft gisteren in zijn kwaliteit van inspecteur-generaal der Kon. Landmacht te Sennelager in Duits land het 32ste regiment infanterie be zocht, dat daar oefeningen heeft gehou den. Gisterenmorgen woonde hij een oefening bij. waarna hij in het Britse officierscasino met zestig officieren van het regiment en de Britse commandant van Sennelager het middagmaal gebruik te. Het regiment is nu weer op weg naar Nederland. In Vogelsang in de Eifel heeft Z.K.H. Donderdag de daar gelegerde Neder landse troepen geïnspecteerd. Er zijn nog een paar kleinigheden, waarvoor we de adspirant-snoekers zou den willen waarschuwen. En het zlJn juist vaak de kleinigheden, die het he,m doen. In Rotterdam en omgeving sukkelt men de laatste maanden nogal eens met de aasvisjes. Ze zijn moeilijk in leven te houden en zelfs de winkeliers klagen steen en been overigens niets nieuws van winkeliers over de grote sterfte onder de aasvis. Wanneer u des Zater dags uw voorraad voor de Zondag hebt ingeslagen, is er een middel om deze voorraad op kwaliteit te houden, dat be trekkelijk weinig kost. Ervaren snoekvissers vertellen we na tuurlijk niets nieuws, maar dat middel heet „spenen". U doet de visjes in het fontein of de gootsteen (als uw vrouw tenminste geen bezwaren maakt!!); doet de stop op de afvoer en laat de kraan met een ijselijk dun straaltje lopen. Het teveel aan water loopt weg door de veiligheidsgleuf" zullen we met onze bescheiden technische kennis op Ioodgie- tersgebied maar zeggen, en de vis krijgt steeds vers cn zuurstofrijk water toege voerd. Voorntjes worden hiervan helder van kleur en buitengewoon beweeglijk Een andere nog veel te vaak over het hoofd geziene kleinigheid is deze. kies de dreg, welke u gebruikt, altijd in overeenstemming met de grootte van de IVut er zo ut tot een snoekuihustinst behoort

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 9