Negen landen wijzigen hun houding V.N. VRAGEN VRIJLATING AMERIKAANSE VLIEGERS K.A.B. begint een nieuwe actie voor 400.000 leden In Moskou de „Marseillaise Rusland poogt een vertwijfeld Frankrijk te bezweren Verhoging melkprijs uitgesteld Teveel profiteurs. Aandacht s.v.p. voor de K.A.B.-stunt 11 1 dagblad VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Voor- en tegen stemmers Na „spionmige-proces' in Peking Oceaanstoring nadert Verbetering houdt aan Zaterdag II December 1954 Geen twee-derde meerderheid in de Algemene Vergadering voor Indonesische standpunt Indonesië: „Vreemde dingen" De Amsterdamse post- diefstal Voor de vluchtelingen De „Thunderstreak" v Bonn tegen lasterlijke publicaties Hammarskjoeld naar communistisch China? Nog altijd is de helft der werknemers niet «[eorganiseerd Emigratie naar Amerika Propaganda-stunt vóór het debat over Parijse accoorden In Westelijk Nederland De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft gisteravond de voor Nederland onaanvaardbare resolutie van India aangaande de kwestie-Nieuw Guinea onverwacht verworpen Deze resolutie sprak de hoop uit, dat Nederland en Indonesië hun pogingen om een oplossing van het geschil omtrent Westelijk Nieuw-Guinea te bereiken, zouden voortzetten. Tevens werd gevraagd 0111 in de volgende zitting van de Algemene vergadering over deze kwestie ïappoiS uit te brengen. De verwerping kwam als een verrassing, omdat de resolutie eerder in de politieke commissie van de Algemene Vergadering zelfs meer dan de voo> de Algemene Vergadering vereiste twee-derde meerderheid had gekregen. Te elfder ure bleken negen landen, waaronder Canada en enige Zuidamerikaanse -staten, hun houding gewijzigd te hebben. De ook in de politieke commissie reeds niet in stemming gebrachte Indonesische resolutie waarin onderhandelingen werden geëist, werd ook in de Algemene Vergadering niet behandeid De stemmingen In de bus zat f 51.815 Atoom-jachtbommenwerper met één inzittende mmmmm WEERBERICHT in Westduitse tijdschriften Met overweldigende meerderheid heeft de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties zich gisteren uitgesproken voor de resolutie waarin de secretaris-generaal der V.N., Hammarskjoeld. wordt ver zocht stappen te doen om de invrijheidsstelling van de elf in Peking „wegens spionnage'' veroordeelde Amerikaanse vliegers te bewerken Naar men in gewoonlijk wélingelichte kringen in New York verneemt zou Dag Hammarskjoeld zich in verband hiermee in de komende dagen naar Peking begeven. VERHOOGDE bouwkosten. VERHOOGDE B!)VRAGEN De gezondheidstoestand van de H. Vader De Sovjet-Unie heeft gistet opnieuw gepoogd druk uit tc oefenen op de Franse publieke opinie om te voorkomen, dat de Parijse accoorden «uilen geratificeerd worden. Ter herdenking van de tiende verjaardag van het Frans-Russische vriendschapsverdrag was te Moskou een grootse plechtigheid geor aniseerd, waar de Marseillaise en het Russische volkslied gespeeld verden, cn waar Molotof vervolgens, in aanwezigheid van premier Talenkof, de Franse ambassadeur, de lieer Joxe cn tal van hoge Sov et-functionnarissen een rede uitsprak, waarin hij het Frans-Russische ricndschapsverdrag de „hoeksteen van de vrede in Europa" noemde n waarin hij verklaarde, dal alle onderhandelingen over het Duitse iï het Oostenrijkse vraagstuk zinloos zouden worden indien de Parijse verdragen werden geratificeerd. De jongste Russische nota NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT ..-A Verrassende verwerping van de N.-Guinea-resolutie in V.N. Na de dagenlange behandeling van de kwestie-Nieuw Guinea in de politieke commissie, heeft deze zaak in de Alge mene Vergadering niet veel tijd meer ge vergd. Gistermiddag werd de in de po litieke commissie goedgekeurde Indiase resolutie in beschouwing genomen en gisteravond reeds had de stemming plaats. De Algemene Vergadering wera ook bij deze gelegenheid geleid door m Van Kleffens. ondanks het feit dat deze zijn voorzittersplaats tijdelijk had afstaan. De verschillende delegaties maakten t vrij kort. De Nederlandse afgevaardigde de heer Von Balluseck, zette nog een uiteen waarom zelfs de in gematigde termen gezette resolutie van India voor Nederland onaanvaardbaar was. Neder land bestreed de competentie van de Al gemene Vergadering in deze. Hij betoog de, dat de RTC-overeenkomsten van 1949, waarbij nieuwe onderhandelingen over' de status van Nieuw Guinea in het vooruitzicht waren gesteld, gesloten waren tussen Nederland en een federaal Indonesië, tezamen verenigd in een Unieverhouding. Indonesië is inmiddels een unitaristische staat geworden. Het zelfbeschikkingsrecht der deelstaten is basis voor de onderhandelingen geweest, niaar deze basis is thans weggevallen, terwijl ook het Unie-verband tussen Ne- derlSnd cn Indonesië is opgeheven, zo zei de Nederlandse afgevaardigde. Het zou duidelijk een schending van het zelfbeschikkingsrecht van de betrok ken bewoners zijn, indien Nederland dit gebied aan een andere staat overdroeg zonder hen zelfs maar te raadplegen. Nadat de heer Von Balluseck had ge sproken werd het duidelijk dat de stem menverhoudingen in de Algemene Ver gadering anders zouden komen te -liggen. O.a. de afgevaardigden van Chili en Ca nada verklaarden zich tegen de resolutie zulks ondanks hun onthouding van stem ming in de politieke commissie. Chili wees er op, dat er in de resolutie geen verwijzing was naar de belangen van de bevolking van Westelijk Nieuw Guinea. Het meende, dat het hier derhalve slechts om een politiek geschil ging tus sen twee regeringen over een bepaald gebied. van Australië de*"sterkste1HteuiTvwr Nederland reeds bij de behandeling in de politieke commissie, lichte in het kort nog beurd. „Een zeker aaiTtal delegaties, pre- eens de Australische bezwaren tegen de cies genoeg, heeft de Algemene Vergade resolutie toe. Aanvaarding zou de over-I ring er zelfs van weerhouden uitdrukking dracht van het gebied toch niet tot stand te geven aan de hoop inzake de hervat brengen en alleen maar agitatie veroor zaken. Dit zou ongelukkige consequenties hebben, niet alleen voor Indonesië doch ook voor Australië. Daarna kwam de stemming, die in drie gedeelten plaats vond. Het eerst werd over de preambule van de resolutie ge stemd. De uitslag was 34 tegen 21 met 5 onthoudingen Vpor het operatieve gedeelte, waarin de hoop op voortzetting der onderhandeling was uitgedrukt, werd hetzelfde aantal voorstemmers ge vonden, terwijl er 23 tegenstemmers en 3 onthoudingen waren Het verzoek om in de volgende zitting van de Algemene Vergadering rapport uit ie brengen kreeg eveneens 34 voorstemmers. „2 j.,„ togen en -'ter onthielden zich van stemming. Geen der onderdelen kreeg dus de vereiste twee derde meer derheid, zodat de gehele resolutie werd verworpen. De landen, die in de Algemene Ver gadering anders hebben gestemd dan in de politieke commissie, waardoor de resolutie tenslotte verworpen werd, waren Brazilië, Canada, Chili. China Domini caanse Republiek, Israël en Nicaragua, die zich in de politieke commissie ont hielden van stemming. Peru, dat in de politieke comn'itssie voorstemde, was gis teren tegen en Guatemala, dat zich even eens voor de resolutie uitsprak onthield zich thans van stemming. Na de stemming verklaarde de Indo nesische afgevaardigde. Sudjarwo, dat er zijns inziens vreemde dingen waren ge- De inhoud van de bus met bankbiljetten, die de recherche te Amsterdam Donder dagmiddag heeft gevonden, is Vrijdag geteld. De totale waarde bedraagt 51.815. Reeds eerder was bij de huiszoeking bij de gearresteerde H. een bedrag van 3800 gevonden. De beide arrestanten hebben nog geen bekentenis afgelegd. ting van de onderhandelingen Dit is voor hen inderdaad een ernstige verantwoor delijkheid. Het geschil blijft onopgelost Deze landen mogen in staat geweest zijn een resolutie tegen te houden, doch zij kunnen dit niet met met de bevolking en de zaak van West-Irian" Volgens Sud warjo had de Nederlandse afgevaai digde de voorziening van het Handvest inzake het zelfbeschikkingsrecht tot een ..aan fluiting" gemaakt door er zich achter te verschuilen, in aanmerking nemende de „Nederlandse koloniale onderdrukking in Nederlands-Indië" zo zeide hij. Het Comité Vluchtelingenhulp 1954 heeft gisteren 35.000 ontvangen. In totaal is nu 2.148 000 bijeengebracht. De stemming over het operatieve ge- I deelte van de resolutie, (het gedeelte, waarin de hoop op een spoedige hervat ting van de onderhandelingen werd uit gesproken) was als volgt: VoorAfghanistan, Argentinië. Bolivia Birma Wit-Rusland, Cösta-Rica Cuba. j Tsjecho-Slowakije. Ecuador, Egypte. San i Salvador, Ethiopië Griekenland, Hondu ras India, Indonesië. Perzië, Irak. de LI banon Liberië, Mexico, Pakistan. Para guay, de Philippijnen, Polen, Saoedi-Ara- bië, Syrië, Thailand, de Oekraine, de Sovjet-Unie Uruguay, Venezuela, Yemen en Joego-Siavië. TegenAustralië België. Brazilië, Ca nada. Chili, China. Colombia, Denemar ken Dominicaanse Republiek Frankrijk, IJsland. Israël, Luxemburg, Nederland. Nieuw-Zeeland Nicaragua, Noorwegen, Panama, Peru, Zweden, Turkije. Zuid- Afrika en Groot-Brittannië. OnthoudingenGuatemala. Haiti en Verenigde Staten. De. Amerikaanse luchtmacht heeft Vrij dag te Bentwaters tn Oost-Engeland een iachtbommenwerper gedemonstreerd met ruimte voor één persoon Dit toestel, de „Thunderstreak" ls bestemd voor bet vervoer over grote afstand van een atoom bom. Het vliegtuig l;an meer vernietigende kracht naar een doe! vliegen dan alle bommenwerpers samen, die in Groot- Brittannië in de oorlog ooit bijeen zijn geweest aldus is verklaard Het kan tijdens de vlucht van brandstof worden voorzien De .Thunderstreak" ls daarmee de eerste jager, waarmee dit het geval Is Het toestel kan ook geschikt "order ge maakt voor transport in 'en bommen werper van het type B 36 Het heeft een „plafond" van meer dan 16 900 meter A,is „Accoord De weervui wacnting van het iv.N M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Vannacht plaatselijk mist met lichle vorst. Morgen overdag half lot zwaar bewjixt met kans op wdt tegen o! motregen. Vrij koud. Tot matig ot krachtig toenemende uind uit Zuidelijkt richtingen. Zondag 12 December Zon op 8.38 uur, onder 16.28 uur. Maai, op 19.32 uur; onder 1U.44 uur. Maandag 13 December Zon op 8.39 uur; onder 16 28 uur Maan op 20.54 uur; under 11.12 uur. Jhr mr C. J. A. de Ranitz, burgemeester van Utrecht, heeft Vrijdagmiddag in het Centraal Museum, de Kersttentoonstel ling „De Madonna in de Kunst" officieel geopend. Na de officiële openstelling maakte de burgemeester met zijn gasten een rondgang over de expositie. V.l.n.r.: ■Jhr mr de Ramtz, Z.E. mr Seumasa Ckamoto, ambassadeur van Japan en diens echtgenote bij een van de stukken. De Westduitse regering beeft gisteren haar scherpe afkeuring uitgesproken over publicaties in Duitse tijdschriften aan gaande het privé-leven van buitenlandse staatshoofden. Zij overweegt, aldus meldt het Westduitse persbureau D P A straf rechtelijke maatregelen tegen dil soort oublicaties. die als lasterlijk zijn aange merkt en waartegen de laatste tijd pro testen ztfn gekomen van de regeringen van Perzië cn Nederland. ben ik" Het moet mogelijk zijn liet ledental van de Katholieke Aibciders Beweging binnen niet al te lange tijd van 360.000 op te voeren tol 400.000. Et is nog genoeg werk te doen onder de ongeorganiseerden, daar vast staat, dat 51 pet der arbeiders zje.li nog niet bij een organisatie beeft aangesloten Koning Gustaaf Adolf van Zweden heeft in het Concertgebouw te Stockholm de Nobelprijzen voor Letterkunde, Natuur kunde en Scheikunde uitgereikt. Namens Ernest Hemingway, die wegens ziekte verhinderd ivas de plechtigheid bij te iconen, ontving de Amerikaanse Ambas sadeur in Zweden, de lieer Cabot, de prijs voor Letterkunde, groot 125 duizend gul den. De Duitse professor Max Bom, nam zijn' prijs voor Natuurkunde in ontvangst en de prijs voor Scheikunde reikte de Koning uit aan de Amerikaanse profes sor Linus Pauling. De prijs voor genees kunde ging naar de Amerikaanse profs. John Èndes Frederick Robbing en Tho- mas Weller. De prijswinnaars op het ere- vodiurn. V.l.n.r. voorste rij: Prof. Max Born, prof. Linus Pauling, prof. John Enders, prof Frederick Robbtns, prof. Thomas Weller. Op de achtergrond voor malige Nobelprijswinnaars en leden van ^weedse Academiën voor Letterkunde cn Wetenschappen. De resolutie noemt de gevangenhouding van deze vliegers, die in Korea hebben gestreden, en „het vasthouden van alle andere gevangen genomen militairen der V. N., die repatriëring wensen", een schending van de Koreaanse bestands overeenkomst. Hammarskjoeld kan zich bedienen van alle middelen, die hem het geschikt ste lijken. Hij wordt verzocht zich op of vóór 31 December alle leden-staten rap port over zijn bevindingen uit te bren gen. De resolutie werd met vijf en veertig tegen vijf stemmen aangenomen, bij zes onthoudingen. De vijf tegenstemmers wa ren afkomstig van de Sovjetgroep; Afgha nistan, Burma, India, Indonesië, Yemen en Joego-Slavië onthielden zich van stem ming. De afgevaardigden van Costa Rlca. San Salvador, Saoedi-Arabië en Syrië wa ren afwezig. Een woordvoerder van Hammarskjoeld heeft gisteren later in de middag officieel meegedeeld, dat de secretaris-generaal onmiddellijk stappen zou doen. „Voor het ogenblik is hij echter van oordeel, dat het doel van de resolutie niet gediend zou zijn door enige openbare mededeling om trent de aard van deze stappen", aldus deze zegsman. Als de New-Yorkse inlichtingen, waar van wij boven gewag maakten, juist zijn. zou de eerste stap van Hammarskjoeld dus bestaan in persoonlijk contact met de communistische leiders in Peking. Ingeval hij van een reis naar Peking zou afzien zal hij zo vermoedt men handelen via de Zweedse ambassadeur aldaar. De politieke commissie van de Ver enigde Naties heeft gisteren nog een Sovjet-resolutie verworpen, waarin de Verenigde Staten beschuldigd werden van daden van agressie tegen commu- nistisch-China. In het onderhoud, dat het K.N.P. had met de heer L. Beumer, propagandalei der van de Kath. Arbeidersbeweging ver telde deze, dat alle besturen en instellin gen zich met alle kracht willen zetten achter de pogingen het ledental op te voeren. Er is natuurlijk geen sprake van. dat hei getal voor de K.A.B. een doel in zich zou zijn. Iedereen weet - en de feiten bewijzen het - dat het er de beweging in de eerste plaats om te doen is de arbei ders geestelijk te verheffen en hen te steu nen in al hun individuele pogingen vol waardige persoonlijkheden te zijn en de ze persoonlijkheden in de gezinnen te vor men. Maar even zeer is de K.A.B. ervan overtuigd, dat de arbeiders daartoe ook in staat dienen gesteld te worden, door dat zij hun materiële belangen beschut weten. De plannen om de ledenwerving met uitzonderlijke energie aan te pakken lig gen gereed en zullen van 1 Januari af verwezenlijkt worden. Eïke afdeling zai zijn eigen propaganda leider aanstellen, dit kan een man zijn die niet dertien of meer andere „klusjes' heeft op te knap pe. Reeds hebben 250 afdelingen de Cen trale Propagandadienst doen welen, dat op haar gerekend kan worden, talrijke andere afdelingen (er zijn er in totaal 1900) zijn nog bezig voorbereidingen te treffen. De act:e z. 1 als het ware in sto ten moeten worden uitgevoerd en wei in die maanden, welke zich voor organisa torische werkzaamheden lenen, heel in het bijzonder door huisbezoek. Inmiddels is het klimaat met velerlei moderne propaganda-middelen geschapen Om een voorbeeld te noemen. Kort geleden zijn aan 37.000 adressen van onge organiseerden zakjes gestuurd met de op druk' Extra loonzakje. Er zaten drie cho colade guldens in, die het symbool waren van de nieuwe 6 pet. loonsverhoging, wel ke mede op initiatief van de K.A.B de arbeiders gezinnen ten goede komt. Een aanmaning om lid te worden sluit het bijgaande schrijven, maar een daarbij in gesloten kaart begint met de woorden' „Accoord hier ben ik". Wie een weinig van de K.A.B. gezien heeft weet, dat men daar nooit stil zit om de arbeiders te be wegen tot de organisatie toe te treden De propaganda-actie wordt geleid door een comité, waarin zitting hebben de dio cesane bonden, het Verbondsbestuur, de vakbonden en de instellingen. Daaruit is een hanteerbaar werkcomité samenge steld. alles o'nderleiding van de heer J.W van den Akker uit Den Haag. De actie 's bij wijze van competitie opgezet, zodat gelijkwaardige afdelingen met elkaar kun nen vergelijken, wie op zeker moment de sterkste troevei. in handen heeft. Voorts zijn beloningen in uitzicht gesteld zowel voor afdelingen in haar geheel als voor de personen, die door hun ijver de zware 'asten dragen. „Vol vertrouwen zien wij de actie tegemoet" verklaarde de heer Beumer. Het moet mogelijk zijn, dat de K.A B. de 400.000 leden binnen een tijd bestek van maximaal twee jaren haalt Sinds de socialisten de samenwerking heb ben verbroken is nu eenmaal het getal een factor van groter gewicht geworden dan voorheen". Tot nu toe z«n 1400 verzoeken van Nederlanders om onder de bepalingen van de z:g. „Refugee relief apt" naar Amerika te emigreren, goedgekeurd. Slechts zes gevallen zijn afgewezen. Volgens deze nieuwe Amerikaanse wet is het mogelijk, dal 17.000 Nederlanders naar Amerika emigreren. Aanvankelijk waren er met de uit voering van deze wet moeilijkheden, waardoor het tempo bij de behandeling der verzoeken traag was. Daarin is thans verandering gekomen en het ziet er naar uit. dat er flink gang in gaat komen Deze mededelingen heeft de h^er H. A van Luvk, hoofd van de afdeling alge mene zaken van het commissariaat v<\or de emigratie, gisteravond voor de ra^,(? gedaan in zijn emigratie-praatje. tj vestigde er de aandacht op dat de Amen- kanen de aanvragen soepel beoordelen Hij kondigde aan. dat volgende week enkele hooggeplaatste Amerikaanse regerings vertegenwoordigers naar Nederland ko men om besprekingen te voeren over de wijze, waarop de emigratie van Neder landers naar Amerika kan worden ver gemakkelijkt en bespoedigd. Het K.N.M.I deel mede: Gisteren is een diepe depressie die in Engeland zeer slecht weer heeft veroor zaakt, snel naar het Noorden wegge trokken. In verband hiermede werd de wind boven geheel West-Europa zwak. Tijdens de opklaringen die vannacht in ons land voorkwamen daalde de tempe ratuur op verscheidene plaatsen in ons land tot iets beneden het vriespunt In Engeland kwam zelfs 35 graden vorst voor. Zowel daar als in ons land ontstond plaatselijk mist Een storing, die in het Alpengebied zware regen en sneeuw veroorzaakt heeft, trok vannachl over de Alpen, terwijl het regengebied zich tegelijkertijd over een groot dee) van Duitsland uitbreidde. Dit regengebied zal ons land niet bereiken. Alhoewel de woikenschermen ervan vannacht in het Oosten van het land wel te zien waren. Van meer betekenis is een oceaandepres sie. waarvan het front vanmorgen Ier land naderde. Het ziet er naar uit. dat deze storing morgen het weer in ons land zal gaan beïnvloeden, waardoor'de wind weer zal gaan toenemen en de regenkansen groter worden ln een verklaring uitgegeven door de persdienst van het Vaticaan, werd gister avond gezegd, dat de verbetering in de gezonheidstoestand van de H. Vader, zich ook gisteren heeft voortgezet. Ook mgr Dell' Aqua, substituut van het staatsse cretariaat, verklaarde gisteravond, dat de toestand van de Paus goed was. De Paus zelï heeft gisteren om enige eieren wat geroosterd brood en zwarte koffie gevraagd, aldus meldt Reuter uit Rome Het was de grootste maaltijd van de Paus, sinds de plotselinge verslechte ring van Zijn gezondheidstoestand, vo rige week. De Paus heeft gisteren enige Romeinse kranten gelezen, naar de radio geluisterd en een stapeltje boeken ingekeken. Ook heeft Hij weer even in zijn kamer rond gelopen. Poezanow die ook het woord voerde, lege er de nadruk op, dat „alle pogingen om een nieuwe oorlog te ontketenen" beani woord zullen worden met „een vernieti gende slag" door alle landen, die de ge meenschappelijke verklaring van Moskou (op de conferentie over Europese beveili ging) hebben getekend Inmiddels is in verschillende „Weste lijke" hoofdsteden commentaar geleverd op de longste Russische nota. Van de zijde van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken is ver klaard. dat de nota „mets nieuws of bil zonders" bevat en dat de V S waarschijn lijk niet zullen antwoorden. In Westduitse regeringskringen is ge zegd, dat geen bedreiging West-Duitslano zal bewegen, zijn bondgenootschap met d;- vrije landen van het Westen op te geven Politieke kringen in Wenen verklaarden dat de Russische verklaring, dat Wes' öuitslands herbewapening een schikkin, over Oostenrijk zou vertragen slechts een loos dreigement" was Er was geen waarborg, dat zelfs zonder bekrachtiging der Parijse overeenkomsten een overeen komst zou worden bereikt. Molotof zeide, dat de Sovjet-Unie daar door genoopt zou «vorden maatregelen te reffen. die „niet minder krachtig zijn dan ie groeiende macht van het Westen". „Wij re Sovjvt-Unie, de Chinese volksrepubliek n de volksdemocratieën beschikken over •en zodanige mensenmacht en wij hebben 'Oveel steun in het buitenland, dat geen macht ter wereld onze vooruitgang op de -enmaal gekozen weg naar een socialisti sche beschaving zou kunnen tegenhou- len" zo verklaarde hij. De Russische minister van buitenlandse «aken sprak ook met een paar woorden jver het voorste) om binnen enkele maan den een bijeenkomst van de „grote vier ie houden. „Ovei deze bijeenkomst wordt wei ge sproken", zo zei Molotof, „doch het volk en de regering van de Sovjet-Unie kun nen zich niet verlaten op lege hoop en verwachtingen. De vredelievende landen van Europa moeten alle maatregelen ne men die nodig zijn om hun veiligheid te waarborgen". In dit verband wees Molotof er op, dat Oost-Duitsland zijn eigen leger op d? been gaat brengen zoals premie] Grote- wohl dit reeds op de conferentie van Moskou heeft verklaard. Terugkomend op het Frans-Russische vriendschapsverdrag, zei Molotof. dat hij er in gemoede van overtuigd is, dat dit verdrag de steun van het merendeel van het Franse volk heeft, en dat niettemin de met dit verdrag in strijd zijnde Parijs*- accoorden dreigen te worden geratificeerd De premier van de Russische federatie, Ter gele,genheid van de plechtige be ves tiging van het ..Statuut voor het Ko ninkrijk" door H.M. de Koningin, zullen d.e postadministraties van Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen een speciale zegel zonde" toeslag uit geven. De verkoop van dit zegel zal in Nederland op 15 December as. tc 15.00 nur beginnen. De zegels ziin ontnomen door de kunstenaar S. L. Hartz te Haar lem. en zijn uitgevoerd in koperdiep drukieder in één kleur. Ze geven de beeldenaar van H M. de Koningin weer, geplaatst in een ovaal. Om het ovaal is een randschrift aangebrachtNeder landNederlandse Antillen. Suriname" waarbij telkens de naam van het land van uitgifte bovenaan staat. Tn de kop van de zegel stgnt ..Statuut voor het Koninkrijk" en onderaan de wnnrde-aan- duiding en de datum XV - MDCCCCIV - XII. De Algemene Vereniging voor Melk- voorziening te 's-Gravenhage deelt ons mede, dat haar advies om ingaande a.s. Maardag in Westelijk Nederland de con- sumptiemelk-prijs te verhogen, inmid dels is achterhaald door op haar uitge oefende aandrang om deze prjjsverho behandeling zijnde garantie- en verre ken prijs, welke voor 1954-1955 voor melk zal gelden. De Algemene Vereniging van Melk- voorziening meent aan deze aandrang gevolg te moeten geven. Binnen enkele ging korte tijd uit te stellen Dit houdt I dagen zullen nadpre mededelingen hier- verband met de in regeringskringen in J omtrent worden gedaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1