Ylaardingse verkeersproblemen OUDE TUD Magnifieke aanwinst voor R.E.T am DE BRANDKAST stond er „attractief Uit die goede Tentoonstelling E-55 Onderscheiding Concertgebouworkest Maandag terug Reorganisatie hij de politie en aanbouw schuilkelders VLAARDINGEN WALDO-TAXI PAGINA ZATERDAG 11 DECEMBER 19*ï Brabant neemt als vierde provincie deel R. K. MIDDENSTANDS BOND DAMCLUB „SCHIEDAM" HET NUT VAN DE HELM MARTINIT WACHT ZWARE TWEEDE HELFT Inbrekers bij juwelier en coöperatie voor rechter BURGERLIJKE STAND R. K. S. V. EXCELSIOR MEDISCHE ZONDAGS DIENST „GELUKKIGE REIS 67570—69915 BURGERIJ 1KESTAVD VAN ROTTERDAM OUDE Vl UGENEVERjl ncn plaatsbewijzen verkrijgen vanaf Woensdag 15 December tot aan bet begin van de voorstelling op Maandag 20 Dec. aan het Monopolie-Theater. Aanvang 9 uur. De aandacht wordt er op gevestigd dat de plaatsen, die na kwart over negen niet bezet zijn, worden ingenomen. Wegens de te verwachten grote toeloop en het kleine aantal nog beschikbare plaatsen, bestelle men vroegtijdig. Dit voorkomt veel teleurstellingen! H. UIJTDEWILLIGEN, Secretaris. Na enige aarzelen hebben Ged. Staten van Noord-Brabant besloten machtiging te vragen voor het verlenen van een cre- diet van 10.000 ten behoeve van een Brabantse inzending voor de tentoonstel ling E-55. Voor zover bekend, zal Brabant hier mee de vierde provincie zijn. die deel neming aan de tentoonstelling heelt toe gezegd. Gedeputeerden delen mee dienaangaan de besprekingen te hebben gevoerd met vertegenwoordigers der grote gemeenten, de Kamers van Koophandel en de Stich ting voor de Landbouw. Men is tot de conclusie gekomen, dat in samenwerking met genoemde instanties en de provincie een project van een Noordbrabantse in zending is te verwezenlijken met een nut tige expositieruimte van pl.m. 80 vierk. meter. Er zal een klein uitvoerend co mité worden beitoemd, dat een organisa tor zal aantrekken voor het ontwerpen van een project. De R. K. Middenstandsbond afdeling Schiedam, heeft op haar sociëteitsavond a.s. Dinsdag, 14 December, als spreker uit genodigd de heer L. J. H. van Doorn, over het onderwerp Vader en zoon in het middenstandsbedrijf". Uitslagen bordenwedstrijden I. VisserE. van Hoek 20, W. M. PrangerD. Zonneveld 20, T. Visser M. Coté 20. W. M. PrangerE. v. Hoek 20, M, A. v. d. KraanT. Visser 20, E. van HoekJ. Levering 20, Chr. A. HabermehlP. van Noordennen 20, J. de WildeJ. C. Onink 11, J. Levering— D. Mast 11. J. WesterveldI. Visser 11. J. van WalsumJ. v. Tilborg 02, A. van OttelooP. v. d. Watering 02, J. C. OninkW. M. Pranger 02, J. DirksenChr. A. Habermehl 02. mm» De balans voor de eerste helft van de competitie in afd. C geeft aan, dat Mar- tinit met 9 gespeelde wedstrijden 14 pun ten heeft behaald. Maar een enkele mis stap van de Martiniters en Eureka zal zich dan op gelijke hoogte kunnen nes telen. Hiervoor is het dan voor Martinit oppassen, daar de wedstrijd voor a.s. Zondag tegen Hellevoetsluis een zeer moeilijke opgave zal kunnen zijn. Aan gezien deze vereniging momenteel in de onderste regionen huist, zal deze alles in het werk stellen om de zegetocht van Martinit te stuiten en zich zodoende voor de laatste plaats te behoeden. Voor de Martiniters het parool in deze zware tweede helft met nog meer trai ning en energie het pad te effenen, dat zal leiden naar de zo fel begeerde eerste plaats. B. en W. van Rotterdam stellen de raad voor met de op Voorne-Putten en Rozen burg gelegen gemeenten, met uitzonde ring van de gemeente Brielle, overeenkom sten aan te gaan terzake van de drink watervoorziening in dat gebied. We lezen in het jongste nummer van het „Wilton-Fijenoordnieuws" het vol gende stukje, dat we hier plaatsen. Het zou anders een gemengd nieuwtje zijn geweest. Op Donderdag, 21 October was ik werkzaam aan boord van de 743 in de machinekamer op de dubbele bodem. Op eens ëen klap op mijn helm. Wat was het geval? Een 1" bout, 5" lang, was van het fabrieksdek naar beneden gevallen, van zeker 12 meter hoogte, boven op mijn helm. Van de schok stuikte ik in elkaar, mijn bril viel op de grond. De helm was wel gescheurd, maar verder niet kapot. Ik feliciteerde mijzelf, want zonder de helm geloof ik niet, dat ik nog gelegenheid zou hebben gehad dit stukje te schrijven. v. d. Geer, Plaatwerker. stond, was ook nog ten laste gelegd, dat hij in de nacht van 26 op 27 Juni ingebro ken had bij de „Vooruitgang A.", waar hij uit de brandkast 14.000 had buit ge maakt. Beide verdachten bekenden. Ze ken den elkaar slechts oppervlakkig, zo ver telden ze. In een cafe hadden ze die avond kennis gemaakt en besloten sa men op pad te gaan, en, zoals de raads man van P., mr J. J. Naeff, ter verdedi ging aanvoerde, „het was een wilde daad in een overmoedige bui geweest". De Officier zei in zijn requisitoir dat verdachten toch wel niet zo onder in vloed van de drank waren geweest, om dat ze geruime tijd voor de winkel heen en weer hadden gelopen om het gun stigste ogenblik af te wachten. Onge veer anderhalf uur waren ze in de zaak bezig geweest. Sprekend over de inbraak bij de coöperatie merkte de president, mr J. G. L. Reuder, op tot B„ die een gat in de brandkast had gestoken: „een min derwaardige kast". ,7Maar", zo vervolgde hij, toen verdachte „ja" knikte, „er kwam toch 14.000 uit In zijn pleidooi zei de raadsman van B„ mr S. Ivens, dat de brandkast er wel erg „attractief" bij stond, n.l. goed zichtbaar van buiten af en belicht door een lamp. Hij pleitte clementie. Uitspraak over veertien dagen. De Officier van Justitie bij de Rot terdamse rechtbank heeft Dondgrdag een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden met aftrek en voorwaarde lijke terbeschikkingstelling van de re gering geeist tegen de 26-jarige los- werkman P. en drie jaar gevangenisstraf met aftrek tegen de 43-jarige tegelzet ter B„ beiden uit Rotterdam. In de nacht van zes op zéven Juli hadden zij volgens de dagvaarding -- in gebroken bij een juwelier aan de West-Kruiskade te Rotterdam. Zij had den voor een waarde van een halve I ton meegenomen aan horloges, armban- den, colliers e.d. P. is al elf maal ver oordeeld. B., die voor de tiende maal terecht- GEBORENMaria, dr van J. v. Assen en P. C. van Henten. Eitje A., dr van D. Hoftijzer en A. Teilekamp Booland. Saskia I. S„ dr van F. J. Klapwijk en G. Verkade. Peter, zn van H. R. Stuart en S. van Heiten. Gerardus M., zn van F. J. G. Hengst en G. J. L. Gokke levenl. kind van A. H. P. Meerburg en J. C. van de Reep. OVERLEDEN A. Meinster, 76 jaar. A. Verkade. 67 jaar. A. Breederveld, 51 jaar. T. Laferte, 12 jaar. A. Hui- zer, 73 jaar. Onze stadgenoten, de heren M. Kooy- man en J. Kloos, zijn benoemd tot lid van verdienste van de K.N.V.B. Dit is ge schied in verband met het 60-jarig be staan van de afdeling Rotterdam van de K.N.V.B., maar uiteraard tevens om hen te eren als harde werkers in de voetbal wereld. De heer J. Kloos ziet zich erkend als de man, die zoveel voor Excelsior heeft gedaan, terwijl de heer M. Kooy- man, de vereniging P.P.S.C. vertegen woordigend, naar voren wordt gebracht als de ijveraar voor het Zaterdagmiddag- voetbal. dat tevens aldus een officiële erkenning verwierf als een belangrijk onderdeel van de voetbalsport. In hotel Beijersbergen houdt de R. IC S. V. Excelsior op a.s. Maandag wederom een clubavond, voor senioren met dames, aanvang 8 uur. Er zal een bandje zijn en naast deze muziek zal er nog meer wor den gedaan om een prettige clubavond sfeer te bereiken. Na een tournee van 54 dagen door de Ver. Staten en Canada zal het Concertge bouworkest Maandagmorgen met de Noordam van de HollandAmerika Lijn te Rotterdam arriveren. De laatste uit voering die het orkest in Amerika gaf had plaats op Vrijdag 3 December tn de Car negie Hall te New York, onder leiding van Eduard van Beinum. die op deze reis door zijn echtgenote werd vergezeld. Het orkest zal na ontscheping te Rotter dam per speciale trein naar Amsterdam doorreizen. Passage Theater: Manon van de bron nen (14 j.) Zaterdag 2 en 8 u„ Zondag 1, 4.30 en 8 uur. Monopole-Theater: Desperado's van de dodenrivier (14 j.) R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend iedere middag van 25 uur, behalve Maandag, en iedere avond van 78.30, behalve Donderdag en Zaterdag. Stedelijk MuseumDagelijks van 2 tot 5 uur. Filiaal Gorzen (H. Hartkerk): Dinsdag avond van 6.308 uur; Vrijdagavond van 7—8 uui uitlenen van boeken. Filiaal Kethel (R.K Ver Gebouw) elke Zondag van half twaalf tot half één. De medische Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. Geerdes, Veen- lantstraat 2, tel. 68357, dr. Hogehuizen, Nassaulaan 59, tel. 68067, dr. de Ridder, Stadhouderslaan 46, tel. 67590, apotheek Rembrand, Rembrandlaan 5. De wijkver- plegingsdienst zal worden waargenomen dpor zuster Huysmans en zuster Houbaer. Burg van Haarenlaan 521, tel. 5255. Deze'dienst duurt van Zaterdagmiddag een tot Zondagavond twaalf uur. Aan de Memorie van Antwoord op de Begroting hebben wij nog enkele interest santé gegevens ontleend. Het ligt in de bedoeling, dat de stads bus spoedig zal worden opgeheven. De route van lijn 43 zal dan worden gewijzigd. De mogelijkheid van een bij c.q. in onze gemeente gelegen remise is reeds eerder met de directie van de R.E.T. besproken. Het is B. en W. bekend, dat voor een dergelijke remise bij deze directie belang stelling bestaat. Het ligt niet in het voornemen te gera ken tot een directe busverbinding met Rotterdam. Van de noodzaak van goede rijwielpaden is het college zeer overtuigd, niet slechts om economische maar ook om toeristische en veiligheidsredenen. Omtrent plannen met betrekking tot verbindingswegen naar het Westland en Hoek van Holland, speciaal wat de rij wielpaden betreft, kan nog niets worden medegedeeld. B. en W. zijn ervan overtuigd dat goede toegangswegen van grote economische betekenis zijn. Om die reden is het col lege, waar mogelijk, diligent ten aanzien van o.a. het doortrekken van de Rijks weg nr. 20 naar Rotterdam en de tunnels onder de Nieuwe Waterweg. De mogelijkheid van het maken van een rijwielpad langs de Vulcaanweg is aan wezig. Omtrent de noodzakelijkheid daar toe zal het college zich nader beraden. Op verzoek en onder leiding van een lid van het college van gedeputeerde staten, heeft enige tijd geleden een bespreking plaats gehad tussen vertegenwoordigers van de gemeentebesturen van Schiedam en Vlaardingen inzake de bouw van een nieuwe brug bij de Vijfsluizen. Nadien heeft het college onder voorbehoud van goedkeuring door de Raad een voorstel inzake deze materie aan genoemd lid van het college van gedeputeerde staten ge daan. Het is B. en W. bekend, dat met be trekking tot de aanleg van een tunnel onder de Nieuwe Maas (Benelux-tunnel) de aandacht van de regering gevraagd is om mét de voorbereiding van dit belang rijke werk spoedig een aanvang te maken. Omtrent de juiste plaats van een derge lijke tunnel, voorzover gelegen op het territoir dezer gemeente, vinden bespre kingen plaats. Het College van B. en W. ziet met be langstelling en instemming de uitgewerk te plannen voor de doorbraak in de bin nenstad en de bouw van een nieuwe brug hier ter plaatse tegemoet. Een financiële opzet zal bij deze plannen vanzelfspre kend noodzakelijk zijn. Voor een verbod om fietsen op de Hoogstraat mee te voeren op Zaterdag middag van 14.00 tot 18.00 uur gevoelt het college voorshands niet; een rijver bod voor auto's als hier gevraagd zal eerst in overweging worden genomen, indien de toegangswegen tot de Markt verbeterd zijn. Zonder nadere toelichting is het niet mogelijk in te gaan op de opmerking, dat de verkeersregeling bij de spoorwegover gang Vlaardingen-Oost niet voldoet. In tussen wordt toegegeven/dat de verkeers situatie ter plaatse zeer moeilijk is. Dit zelfde is het geval bij het hoofdstation en de spoorwegovergang naar de Lever's Zeep Maatschappij N.V. Een onderdoor gang ohder de spoorbaan ter plaatse komt ons college het meest doelmatig voor. Bij het hoofdstation wordt op dit ogenblik in combinatie met de bouw van een schuilgelegenheid in het kader van de B.B. een oplossing in deze richting voor bereid, althans voorzover het voetgan gersverkeer betreft. Uit besprekingen met de Nederlandse Spoorwegen is het college gebleken, dat van die zijde bereidheid bestaat de spoor- haven geheel of gedeeltelijk te dempen. Plannen in deze richting worden thans uitgewerkt. Het resultaat zal door de Ne derlandse Spoorwegen aan B. en W. worden medegedeeld. Het college van B. en W. zal bevorde ren, dat de 5de Mei op verantwoorde wijze wordt gevierd. Het is zeer waar schijnlijk, dat het gemeentepersoneel op 5 Mei vrij krijgt. De voorgenomen reorganisatie van de politie zal spoedig in werking treden. Vlaardingen zal in zeven wijken worden ingedeeld. Voor een drietal posten had men zich reeds een plaats gedacht. Het politiekorps is op het ogenblik 87 man sterk met inbegrip van de B.B.-kern en zeven man administratief personeel. Er zijn 69 reserve-politiemannen. Het voor Vlaardingen vastgestelde getal bedraagt 100 man. De politie zal noodgedwongen gehuisvest blijven op de Markt, totdat het nieuwe politiebureau is voltooid. De uitwerking van plannen voor schuil kelders in Vlaardingen, voor zoveel be treft de eerste urgentie-categorie, ver keert in een vergevorderd stadium. Voor zien zijn vier schuilkelders, t.w. één voor honderd personen nabij de Visbank, één v°or honderd personen annex voetgan gerstunnel nabij het Stationsplein en twee, elk voor vijftig personen aan de Maasboulevard, respectievelijk nabij het Wagenveer. Zoals hiervoor reeds werd medegedeeld is ten aanzien van de schuil kelder annex tunnel overleg gaande met de N.V. Nederland,sche Spoorwegen. Het nieuwe Ziekenhuis zal vermoede lijk in 1959 gereed komen. Het onlangs nieuw gebouwd loggerschip ..Liduina" heeft, voor de eerste maal ter haringvisscherij. al een zeer gelukkige reis volbracht. Het kwam binnen 4 n week binnen, terwijl andere schepen in den re gel 6 weken uitblijven. Ook de vangst was alleszins voldoende, daar het schip 27 last haring, belangrijk meer dan andere log gers, aanbracht. (Nwe Schiedamsche Courant, van 8 Augustus 1903). Advertentie 'Aangiften van 9 December!: BEVALLEN: M C Mook geb. Gadellaa z. C Breed veld geb. Stolk d. A W van Wijnen geb S.parreboom z. B W Bahjmann geb. van den Heuvel z. A J Elscot geb van Duijl z. - M van Kwawegen geb. van den Bosch z. E L Bossman geb. Buhler d. P W Beele geb. Zuurendonk d. W van Ooijen geb. van den Donker z. G van der Post geb. Groenendijk d. A A van den Elzen geb. van Iaatum i.. M dc Langen Wendels geb. Turnhout d. E Rinck geb. Hauser z. J M Bouwmeester geb. Brans z. L C Eldering geb. Schauwen z. A de Heer geb. de Ruiter d. C Snij- rer geb. van Schouwen z. G Spitter geb. Bussching z. E W van der Wansem geb. Ho- man d, - J C Palte geb. Volkman d. J "i« Jong geb. de Heer z. A Saly geb. Terreehmst d. S de Otter geb. Verbrugh d. C van Doovn geb. Kooiman z. R van Leeuwen geb. Pui.jtendijk d. A Bouter geb- va» Arkcl OVERLADEN: I C van .Soest., ong man '72 ju D J M van Lede, wed. van G A J H U Nellessen 76 j. P Kraan, vrouw van W M Smolders 44 j. J Punt. wedr van A van der Wel 84 j. A C Halter, wed van R L Wolte ring 83 j. C Luiten, man van W P Koren gevel 66 j. J Bakker, wedi van C Beer 76 i. H Jongman, vrouw van A H van Koot 62 j. G Brands, man van D Kooiman 67 j. J M Koeman, wed. van W Broer 80 j. E de Snoo. dochter 9 m. W Poppeliers, man van I de Bakker 56 j. S Harshagen, wed. van P Aemeling 85 ,j. Voorts als levenloos aangegeven: K. Maai geb. Ringk z. O40OM0 VOOR SCHIfDAM fN OMStRtHfH No. 22635 De kantoren der Redactie en Admini stratie zijn gevestigd ne Schiedam, Dam 18 telel. 66152. Giro-nummer 593943 Abonnementsprijs j 6.25 per kwartaal. 2.15 per maand 0.50 per week. Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededeltngen op redactionele kolombreedte f 0 30 per millimeter hoogte Bij contract gelden lagere tarieven, welke bij de administratie of Dij de erkend* ad vertentiebureaux verkrijgbaar zijn. Kampioenen (kleine advertentiën) tot 20 woorden 50 cent Elk woo*d meer 3 cent Maximum 60 woorden. Plaatsing uit sluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloter en geplaatst overeenkomstig de RegeleD voor het Advertentiewezen. Jacqueline Pagnol, vrouw van de regisseur, als Manon in de film „Manon van de bronnen(Passage)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2