Reclame OUDE TIJD BIOSCOOP-PROGRAMMA'S Vit die aoede Eieren veiling voor Rotterdam K. A. V. vierde - laat Sinterklaasfeest Fraaie overwinning van Ready 1 Duitse Technische Importbeurs Maakt voor Uw zaak De rijwielpaden VLAARDINGEN PACINA 2 DINSDAG 14 DECEMBER 1954 Pluimveehouders, er als de kippen bij Duel tussen Ready 1 en Feijenoord 3 duurt onverminderd voort WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND SCHOORSTEENBRANDJE Volgend jaar in Rotterdam: DUITS COMPOSTPROEF- BEDRIJF Wordt naar Nederlands voorbeeld gebouwd UITSLAG BALLON WEDSTRIJD ST. VINCENTIUS-VEREENI GING SINGELKERK '/V ROTTERDAM VEEMARKT IE ROTTERDAM NED. VRACHTKNMARKT Na een onderbreking van veertien jaar zullen er aan de rand van Rotterdam weer eieren worden geveild. De in Sept. j.l. opgerichte Coöperatieve Eierenveiling te Barendrccht zal Donderdag a.s. haar eerste werkzaamheden beginnen. Deze veiling welke voortaan elke Donderdag zal plaats hebben, is ondergebracht in het gloednieuwe gebouw van de bekende Barendreebtse groenteveiling, die Vrijdag j.l. onofficieel in gebruik is genomen en waar de groenten van de Z. H. eilanden, „de moestuin voor Rotterdam" elke dag bijeen komen. Het veilinggebouw heeft 200 zitplaatsen. De eieren komen in tegenstelling met vroeger gesorteerd voor de veilingklok. Een aanwinst van twee machines, een sorteermachine en een schouwmachine. staan er borg voor, dat het Rotterdamse publiek in de toekomst alleen maar verse eitjes zal consumeren. De heer J. H Eenhuizen, voorzitter van de nieuwe coöperatie, vertelde ons, dat op het ogenblik meer dan veertig pluimvee houders zich hebben aangesloten. Hij hoopte dat, wanneer de veiling een maal regelmatig zal draaien, het aantal eieren per week 135.000 stuks zal bedra gen. Vanzelfsprekend zal dit de pluimvee houders uit de omstreken van Rotterdam geen windeieren bezorgen. Maar het is tenslotte ook heel wat waard dat men gerust kan zijn. wanneer de eieren de pan in gaan. Geen wind eieren, noch bloedeleren meer. Ready 1, dat tegen het sterke 5e team van de Unileverrnensen uitkwam, stak in een goede vorm en behaalde dan ook 'n constante 7—3 overwinning. Het team dankte deze zege voornamelijk aan het goede spel van A. Gouka en W. Bruning. De geroutineerde USV-spelers, De Vos, Eipwachter en Kammerman wisten tegen deze twee jeugdspelers geen enkele zege te boeken, zodat beide speters een hat trick verrichtten. Vooral André Gouka speelde een zeer tactisch aanvallende cn goed verdedigende partij. De wedstrijd EinwachterGouka stond op een zeer hoog peil, welke door laatstgenoemde speler, na een achterstand van 2016 in de 3e game, met 2123 werd gewonnen. Aanvoerder A. Braak kon slechts een maal tot winst komen tegen Kammerman. Het 6e USV-punt werd veroverd in het dubbelspel tegen het duo BraakBru ning. A.s. Woensdag speelt Ready 1 haar laatste wedstrijd in de eerste helft van deze tafeltenniscompetitie thuis tegen Nationale 1. Indien de beide punten be haald worden, dan behoudt dit team samen met Feijenoord 3 de eerste plaats in haar afdeling van de 2e klasse N.TT.B. De belangrijke wedstrijd tussen de on geslagen koplopers Ready 2 en RET 1 in de 3e klasse N.T.T.B. is een zware neder laag geworden voor het eerstgenoemde team. Qua sterkte waren beide teams volkomen tegen elkaar opgewassen, doch de nederlaag van Ready is voornamelijk te wijten aan te veel concentratie, waar door Th. Lenoir en zijn medespelers hun zenuwen niet geheel in bedwang bleken te hebben. Het was bijzonder jammer, dat de ongeslagen Ben Foet zijn zeer harde aanval niet tot ontplooiing wist te bren gen in dit heroïdisch duel. Door de 82 zege van de RET-mensen is Ready 2 voorlopig naar de 2e plaats teruggewezen Ready 3 werkte zich in haar afdeling door een 82 zege op Allan 2 op naar de middenmoot. Donkerder gaat het er uit zien voor het 4e team, dat ook dit keer met een zware nederlaag naar huis werd gestuurd en daardoor de rode lantaarn blijft dragen. De overige uitslagen luiden: West 3 Ready 5 91 en Ready 6Stokvis 2 0—10. Het programma voor de a.s. week luidt: 14 December: Rono 6Ready 2. 15 December: Ready 1Nationale 1, Ready 3—Miillerco 1, Ready 5WTV 2. 18 December: Ready 4—RN 1. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie tussen 912.30 en 25 uur: bruin kinderschoentje, jasje, 2 kinderspeel- broekjes, sjaal, sohool-étui, kinderbroche, zwart handpompje, enige handschoenen, enige sleutels, stapeltje enveloppen en 1 doos punaises. Te bevragen bij vinders: sponsrubber zadeldek, Ammerant, Lijster beslaan 24; uitlaat-pijp, Gem. Reiniging, Buitenhavenw.; hond (FoxterrieiSpaan, Lorentzplein 16; groen hijskraantje, H. v. d. Heiden, Vondellaan 38a; bezem, van Lingen, Rubensplein 9 b; padvindersriem, C. van Opstal, Mariastraat 62 b (na 18 uur); flesje inh. room, J. Roeling, Kethel- straat 26; 3 koperen stoppen met schroef draad, L. J. v. d. Berg, Galileistraat 77a; sigaretten-aansteker, v. Daalen. Stadhou derslaan 90; bedrag aan geld. K. d. Outer, J. A. Alberdingk Thijmstraat 25a; arm band, K. Timmers, B.K.laan 215; bedrag aan geld, Juffr. Gille, Savornin Lohman, school, Galileistraat, 4e klas; loonzakje m. inhoud, S. Konijnenburg, Hargsingel 27; kinderbril, P. Kouwenoort, Goereesestraat 5a; ring met sleutels, J. Albias. Villastraat 84; contactsleuteltje. F. van Noort, Heen- vlietsestr. 4; étui met vulpotlood en ball pen, G. Koeten, Frans Halsplein 9a; da- mesparapluie, A. van Meurs, Brugman straat 26b; bruine boodschappentas, J v.d. Linden, Hellevoetsestraat 8b; beige kin- derportemonnaie, De Lange, Singel 88; bruine actetas inh. boeken en meetinstru ment, A. J. Kik, Jan van Vughtstraat 43 te Rotterdam; bruine portemonnaie met inhoud, v. d. Sluis, Coöp. D.E.S., Kethel- straat 26 (voor 18.00 uur); 1 paar gym schoenen, L. Kap, Hoogènbanweg 85a; 1 witte gymschoen, A. van Tilborg, G. Rein- derstraat 40a; herensjaal, H. Apon, Von- dellaan 36a; militaire sjaal, v. Santen, Hoogenbanweig 75b; grijze stropdas, H. Westerdijk. Insulindesimgel 6 te Vlaardin- gen; kinderwant, P. Dubbeldam, B.K.laan 216; gebreide handschoen, E. Zijlstra, Pau- lus Potterstraat 23b; leren herenhand schoen, N. Slavenburg, Oude Sluis 3b; 1 paar wollen handschoenen, v. d. Toorn, Stadhouderslaan 54; 1 gymschoen (L.), v. Hoogdalem, Graaf Florisstraat 89; heren- handschoen, J. Sparla, Schiedamseweg 260, (v.m. Kethel)pakje met babykleer tjes, HuijSkes, Rotterdamsedijk 238b; rood blauwe want, M. Haas, B.K. Laan 212a. Goede huisvrouwen denken altijd aan zichzelf het laatst, dat werd gisteravond weer bewezen in Arcade, waar de Schie- damse afdeling van de Kath. Arbeiders Vrouwen, of officieel gezegd, de R.K. Vrouwenbeweging Groep K.A.V., een feestvergadering annex St Nicolaasfeest belegde. Een léét St Nicolaasfeest, want de leden hadden rond de verjaardag van de goed heilig man wel andere zorgen aan het hoofd. Maar nu waren ze dan aanwezig en in groten getale. De zaal puilde er van uit Allen werden verwelkomd door de presidente van de K.A.V., mevr. A. C. Vredenbregt-Heymans, die tevens de medewerksters aan de collecte op het feest van Christus-Koning ten bate van het rusthuis voor moeders bedankte en ook hulde bracht aan degenen, die had den gewerkt voor de fraaie tombola, waarvan de opbrengst is bestemd voor het Kerstfeest van zieke en behoeftige leden. Ook patér de Bont O.P., de geestelijk adviseur van de bond, hield een korte speech. Maar het hoogtepunt van de avond was de komst van St Nicolaas zelf. En niet minder plezier beleefden de moe ders van het cabaretprogramma, gebracht door hun eigen jongens. Alle medewer kenden waren namelijk kinderen van de leden. Het was een buitengewoon geslaagde avond, waaraan de dames veel plezier hebben beleefd. Gisteren rukte de brandweer onder lei ding van brandmeester Putter met een ladderwagen uit om een schoorsteen brandje bij de heer P. L. v. G. aan de Puttershoeksestraat te blussen. Aan de schoorsteen werd een schade aangericht van ongeveer 40, welke door de verze kering wordt gedekt. Van 10 tot 20 November 1955 zal in Rot terdam een Duitse Technische Import- beurs worden gehouden. Dat juist de Maasstad als beursstad werd gekozen, houdt verband met haar gunstige ligging ten opzichte van de Duitse industrie. Dat de organisatoren (Stichting Inter nationale Vakbeurzen te Den Haag) de beurs in Nederland konden voorbereiden is voornamelijk te danken aan de zeer goede handelsbetrekkingen tussen Neder land en Duitsland en het feit, dat Neder land een zo gunstig afzetgebied is voor de tentoongestelde artikelen van de electro- technische-, werktuig- en landbouwwerk tuigindustrie. Hoe groot de kans van slagen van deze beurs is, blijkt reeds hieruit, dat het aan tal en de verscheidenheid van aanmeldin gen zeer groot is en dit is mede voor Rot terdam als handelstad van grote beteke nis. Ook in Schiedam wordt tegen de ratten opgetreden. Hier ziet men een der vrijwilligers van de Gem. R. en O.-dienst bezig met het uit zetten van het rattengif op het moerasland bij de Dr Zamenhoffstr., een der broeinesten van het zo schadelijk gedierte. Zeer voldaan is de minister van land bouw van'de bondsstaat Noord-Rijnland- Westfalen over een studiebezoek aan Ne derland. Dr A. Peters, vergezeld van een staf deskundigen, heeft zich op de hoogte gesteld van de technische outillage van het compostbedrijf te Schiedam en het in aanbouw zijnde bedrijf te Delft. Voor ge licht door dr W. A. G. Westrate, direc teur van het vuil-afvoerbedrijf V. A. M. en de studie-stichting „Compost", ver diepte minister dr Peters zich niet slechts in het vraagstuk van de compostberelding zelve, maar ook in problemen van de aanvoer der grondstoffen, de afzet van het product, de financiering en de afzetme- thoden. Nederland is zeer geavanceerd op het gebied van de compostbereiding, die ten behoeve van land- en tuinbouw en voor grondpostverbetering onontbeerlijk is, zo zeide dr Peters. Nu wij hier op volkomen onbevangen en open manier een schat van gegevens hebben kunnen verzamelen, kun nen wij het vraagstuk van de compostbe reiding in ons Bondsland nader bestude ren. Wel staat voor mij vast, dat wij een proefbedrijf naar Nederlands voorbeeld zullen bouwen. Als het ontwerp klaar is, komen we naar Nederland terug om de finessen aan Nederlandse voorbeelden te toetsen. Waar we het proefbedrijf zullen bouwen, weet ik op het ogenblok nog niet. Deze plaats hangt samen met het meest gunstige afzetmogelijkheden in de tuin bouw. Voor Duisburg, Krefeld en Neuss bestaan plannen om bedrijven voor com postbereiding uit stadsvuil te stichten. ken in de plannen van enkele spionnen, die uit zijn op de gegevens omtrent de nieuwste uitvinding, de Geleide Raket Basis. Wanneer zij eenmaal door hebben, wat er aan de hand is, blijkt Judy echter de meest doortastende van de twee te zijn. Zij stort zich hals over kop in het avon tuur en voorkomt dat de geheimen in ver keerde handen vallen. Wanneer zij daardoor wordt onder scheiden, zijn de Mayfield's ervan over tuigd, dat het standbeeld van overgroot vader Canova zijn ereplaats op het Markt plein moet hernemen cn sindsdien staan Canova en Mayfield, twee grote strijders, broederlijk vereend op hetzelfde voetstuk en bestaat er ook geen familievete meer, die de twee verliefden wat in de weg zal leggen. K.F.C. keuring: alle leeftijden. Ged. Staten van Zuid-Holland zijn van mening, dat de uitvoering van het pro vinciaal wegenplan primair is en dat de aanleg van het rijwieipadenplan op de tweede plaats moet komen; zulks mag er echter niet toe leiden, dit laatste voor lopig terzijde te stellen. Ook zij beschou wen het rijwielpadenplan niet als een star plan; wijzigingen ervan moeten te allen tijde mogelijk blijven. De aanleg van verkeers-rijwielpaden langs de provinciale wegen wordt door Ged. St. zoveel mogelijk nagestreefd. Met de aanleg van het rijwielpad Mon ster-Hoek van Holland kan nog niet wor den begonnen, aangezien nog overleg gaande is met het Hoogheemraadschap Delfland inzake rijwielverkeer op het gedeelte, dat bij Delfland in onderhoud is. Dijkgraaf en Hoogheemraden hebben n.l. bezwaar dit verkeer daarop toe te la ten. Inmiddels is in samenwerking met de gemeente Rotterdam op de verlaten trambaan langs de provinciale weg van Monster over 's-Gravenzande tot Hoek van Holland een rijwielpad aan gelegd zodat bereids in een oplossing voor het rijwielverkeer tussen beide plaatsen is voorzien. De uitslag van de ballonwedstrijd in verband met de bazaar van „Oefening baart kunst" luidt: De eerste prijs is gewonnen door Annie den Boer, Snelliussingel 36b, Schiedam: haar ballon is teruggevonden in Matku, Finland; de tweede prijs is gewonnen door Cokky van Bezouwen. Alb Cuyp- straat 24b, Schiedam; haar ballon is eveneens teruggevonden in Finland; de derde prijs is gewonnen door Ria Snoey, Parallelweg 178a, Schiedam; haar ballon is teruggevonden in Stockholm, Zweden. Verder waren er vele ballons gevonden in Zweden, Denemarken, West-Duitsland, zelfs Oost-Duitsland en natuurlijk in Nederland. De Vereeniging van den H. Vincentius a Paulo alhier hield gisteren-avond 17 Febr. 1902) hare gewone jaarlijksehe al- gemeene vergadering voor weldoeners en belangstellenden toegankelijk. Het spijt ons zeer van deze werkelijk belangwekkende vergadering geen ver slag te mogen geven, niet in enkele trek ken het beeld te kunnen schetsen van de zegenrijke werkzaamheid van St. Vincen tius' zonen, zooals het in de verslagen van de verschillende onderdeden van het grootsche liefdewerk werd ontwikkeld: de statuten van deze heilvolle vereeniging, wars van alle reclame-achtige publiciteit, laten dit niet oe. Slechts dit meenen wij te kunnen mede- deelen; In de parochie van O.L. Vrouw van den Allerh. Rozenkrans, tot dusver met die van St. Jan tot één conferentie vereenigd, is eene conferentie opgericht, die morgen (Woensdag 19 Febr.) de Kerkelijke wij ding zal ontvangen met eene H. Mis te 9 ure in de Singelkerk op te dragen. Het be stuur dier conferentie is als volgt samen gesteld: de heeren T. A. J. Zoetmulder, president; W. van der Sman, vice-presi dent; B. H. P. Timmerhaus, secretaris en C. A. M. Jansen, penningmeester. Aan de plannen tot uitbreiding van het St. Liduina's gesticht ter gelegenheid van het gouden feest der Vereeniging alhier opgevat, zal weldra uitvoering worden ge geven. Het medegedeelde toont zeker voldoen de, dat de St. Vincentius-Vereeniging, die onze stad reeds meer dan een halve eeuw ten heil is, haar voortdurend zegenrijk bestaan door nieuwe levensuiting doet kennen. Voor zoo velen op wier krac|jt- dadigen steun zij zeker terecht aanspraak maakt, een reden te meer om haar in haar grootsch omvangrijk liefdewerk bij voort during te blijven helpen en steunen! (Nieuwe Schiedamsche Cou rant van 19 Februari 1902). Passage Theater: Manon van de bron nen (14 j.). Monopole-Theater: Help, ik ben soldaat (a.l.). R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek: Geopend iedere middag van 25 uur, behalve Maandag en iedere avond van 7—830 behalve Donderdag en Zaterdag Stedelijk Museum Dagelijks van 2 tot 5 uur. Filiaal Gorzen (H. Hartkerk): Dinsdag, avond van 6,308 uur; Vrijdagavond van 7—8 uui uitlenen van boeken. Filiaal Kethel (R.K Ver Gebouw) elke Zondag van half twaalf tot half één. Heden Hotel De Kroon: Societeitsavond R-K. Middenstandsbond, 8 uur. St. Josefschool, Nassaulaan, contact avond 1 B. 8 uur. Nachtdienst Apotheken De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door Apotheek „Rembrandt", Rembrandtlaan 5. toneel en muziek Woensdag 15 December: Schouwburg, 8 uur: ,,Sag' beim Abschied" (Hoofdstadoperette) Groote Schouwburg, 8 'J.: ,,Die Czardasfürstin" (Ned. Operette-gezelschap). BIOSCOPEN Programma's van 10 t/ro 16 December Arena: Het grote spel (strikt volw.); Cap), tol: Liefde in Parijs (volw.); Centraal: Cloche- merle (ontoelaatbaar); Cineac en Colosseum: Magdalena, de zondares (18 Harmonie; Getrouwd met de band (a. L>; Lutusca: Llef- desroes (ontr.); Luxor: Samenzwering met de I dood (18 Passage (Schiedam): Manon van de bronnen '(14 J.); Prinses: De zoon van nie mand (14 3 Hex: De vrouw, die gelyncht moest worden (14 J); t venster: Les enfants du Paradis (strikt volw.); Victoria: Magdalena, de zondares (18 j.). ROTTERDAM, 14 December. Veemarkt. Aan voer in totaal 4167 dieren, als: 850 vette koelen en ossen, 964 stuks gebruiksvee, w o. 603 t.b c.- vrij, 84 vette kalveren, 220 graskalveren, w o. 161 t.b.c.-vrij. 902 nuchtere kalveren. 133 var- kens, 283 biggen, 133 paarden, 16 veulens. 553 schapen of lammeren, 29 bokken of geiten. VVeekaanvoer 6505 stuks. Vette koeien le kwal. 2.582.70, 2e kwal. 2.38—2 50. 3e kwal. ƒ2— —2.14; vette kalveren 2.90—3. 2.60—2.80, 2.30 2.50; slachtpaarden 1.95, 1.90, 1 80, alies per kg. Graskalveren le kwal. 325, 2e kwal f 250, 3e kwal. 175; nuchtere kalveren 56. 52, 48; biggen 05, 43. 38; schapen 130, 120, 100; lammeren 115, f 105, 95; kalf- en melkkoeien 1025. 900. 800; vare koeien 650, 600, 475; vaarzen 675, 600. 475; pinken 425. 325. f 280, alles per stuk. Vette koeien aanvoer ruim, handel redelijk, prijzen als gis teren, enkele prima's boven notering Ve/.e kal veren aanvoer als vorige week, handel vlug en wat hoger in prijs Graskalveren aanvoer even meer, handel tamelijk, prijzen ruim prijshou dend. Nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel levendig en iets hoger it) prijs Biggen aanvoer even ruimer, handel kalm. prij zen ongewijzigd. Slachtpaarden aanvoer iet9 meer, nandel slepend, prijzen onveranderd. Schapen en lammeren aanvoer groter, handel goed, prijzen prijshoudend. Kalf- en melk koeien aanvoer als vorige week, handel kalm. prijzen ongewijzigd. Vare koeien aanvoer ge woon, handel stil, prijzen onveranderd. Vaar zen en pinken aanvoer iets minder, handel stil, prijzen stabiel. T.b.c -vrij vee aanvoer Iets rui mer, handel tamelijk, prijzen onveranderd. OAGBIAO VOO» SCMWDAM IN OMST9MM 76ste Jaargang No. 22637 van woi in i hou due daa ten een mo( dezi van jun prij han wis; ROTTERDAM. 13 December 1954 11 December v.m.: 400 ton kolen Katwijk; 125 ton kolen Apeldoorn; 2 x 170 ton kolen Tilburg; 110 en 100 ton kolen Oudewater; 500 ton kilen Zierikzee; 570 ton kolen Lelden; 300 ton lijnschroot liggen/varen; 200 ton rljstmeel Akkrum; 100 ton rijstmeel Veghel; 100 ton rljst meel Maarssen; 610 ton kunstmest Amsterdam: 200 ton kunstmest Goes: 250 ton super Zutfen; 1200 ton sojabonen Zwijndrecht; 165 ton katoen Enschede: 175 ton papier Edam; 110 ton papier Delft. Totaal 50 reizen, 9 vletreizen. 13 December v m.: 150 ton kolen Almelo; 170 ton kolen Delft; 230 ton petr.cokes Maastricht; 165 ton lijnzaad Meppel; 362 ton lijnzaald Zaan streek; 240 ton stukgoed Amtserdam; 100 ton lijnkoeken Doesburg: 225 ton granen Deven ter; 425 ton raapzaad Wormerveer.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2