Water steeg onheilspellend, de nacht bracht verademing Dijklegers paraat en slagvaardig Enkele polders ondergelopen De spanning gebroken Twee schepen, een Deen en een Zweed, vermoedelijk vergaan In de buurt van Den Helder werden de dijken versterkt TWEEDE KERSTDAG? Sla Uw Slag! Nederland staat voor nieuwe strijd tegen het water Zij betaalden het met hun leven Gezondheid van de H. Vader verbetert langzaam T m, KERSTPRIJSVRAAG Beria's opvolger terechtgesteld Vrijdag 24 December 1954 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Geen onthouding op Oudejaar Loos alarm maar toch redding Voor de vluchtelingen öu&efnffloStmf5fiil^n$.lWies Rlioon vroeg assistentie TEURLINGS BERICHT Thee weer duurder Wisselvallig iveer Trieste stemming op Kerstfeest bij de Marine Twee meisjes gedood y De hele naclit tikte, monotoon en ijverig, een uurwerk vlak voor de microfoon van de zender van Radio Hilversum en dat gaf ons nog rnéér het gevoel, dat ons gisteren, een lange dag reeds had gevangen: het is weer precies als in die onheilsnachten van begin Februari 1953, als in die nacht van de eerste Februari van dat jaar, welke we nog altijd en vermoedelijk vele tien tallen jaren lang zullen aanduiden als de ramp nacht. Het tik-tak nam geen einde en evenmin de stroom van berichten, die ons van alle kanten, sedert de vroege Donderdagochtend, tot nu toe, terwijl we in dezelfde uren van de Vrijdag zijn aangeland, bereiken. Onze verslaggevers trokken er weer op uit om de strijd tegen het water, die taaie worsteling om het niet wéér te verliezen, mee te maken, overal waar het zou spannen. En dat was bijna het gehele land door. Want de stox-men, die reeds dagen lang woedden over een breed front, die de Noordzee tot een kolkende, schuimende, ziedende watermassa nxaakten, waarop schepen in nood raakten en vermoedelijk zelfs met man en nxuis vergingen, zoals het schip „Gerda Toft" en de Zweed „Petra", wilden maar niet minderen. En heel Nederland wachtte in axxgstige spanning Zou dat verschrikkelijke ons nu opnieuw gaan gebeuren, zó kort nadat we zulk een zware tol aan de zee hadden betaald? Maar het bleef niet bij wachten alleen: want gedurende deze dagen vaix orkanen en woedende stormvlagen is één ding wel dxiidelijk gebleken: we hebben de les van Februari 1953 begrepen en er uit geleerd: Nederland was paraat, stond gereed om zelfs de. ergste slagen op te vangen en al is het dan waar, dat de storm, die ons vooral gisteren bedreigde, toch niet van dezelfde kracht, intensiteit en vooral xxiet van dezelfde lange duur was als toen, we stonden gereed, daar waar het gevaar het meest dreigend was. De Kerststorm van 1954 zal te boek staan als de storm, waar we ons tegen hebben geweerd met alle moed. behendigheid, kunde en vasthoudend heid, welke we als volk maai* konden opbrengen Het is de storm, die de voortreffelijke organisati van t dijkwachtenstelsel bewees; we kxxnnen de Kei'stdagen ingaan met de voldoening, dat we ons zelf hebben weten te beschermen tegen de woedende watervijand, die ons opnieuw gevaar lijk kwam besluipen. Critieke toestand op Tiengemeten Water en vuur Polders ingevloeid £sscljcnu>eg 3? lei: 22320 ^Xollerèam Militairen boden hulp Stormschade in Maastricht Zeeuwsch-Vlaanderen via Antwerpen VERHOOGDE BOUWKOSTEN, VERHOOGDE BUD RAGEN Om tien voor vijf vanochtend kwam de man, mateloos moe, het kleine vvegcafé aan de Moerdijk binnengesloft. „Mannen, het gevaar is geweken, het water loopt hard terug". Ze keken op, de dijkwachters, de sjouwers met zandzakken, de lieden, die nu bijna 24 uur achtereen in de weer waren geweest. „Zo, dat is dan dat zei er een. De spanning was geweken. Daar in dat cafétje, maar ook elders in het land. Rijkswaterstaat gaf op dat uur een nuchtere opsomming van hoogste waterstanden (ze vielen over het algemeen mee, dus beneden de verwachting). De dijkbewaking in het Noorden was reeds opgeheven, in het Zuiden bleef ze toen nog gehandhaafd, om hier en daar de schade te herstellen. Geen bruggen of wegen waren op dat ogenblik meer afgesloten in Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland. Dit bracht het einde van een etmaal, waarin de spanning top punten had hereikt, waarin de angst soms benauwend werd. maar die tenslotte na een minder opwindende nacht de opluch ting bracht, waarnaar zozeer verlangd werd. Op deze pagina cn verder in deze krant kunt U het nieuws aantreffen, wat een dag en een nacht lang als een lawine kwam neergestort. U vindt er de verhalen en beschouwingen van onze verslaggevers en correspondenten, die met U dankbaar zijn, dat deze Kerstmis niet gedeeltelijk als een rampzalige herinnering in ons zal blijven voortleven voor Wegens liet Hoogfeest van Kerstmis verschijnt de eerstvolgende editie van ons blad Maandag a.s. DE DIRECTIE v #1. '4 üe Heilige Nacht in Bethlehem, naar een schildering van Sano di Pietro Vaticaanse Pinaco-ihea'c. ?i0a*s WÜ al ve*e iaren plachten, nebben wij het genoegen ook dit jaar onze lezers bij gelegenheid van Kerstmis een prijsvraag te offreren. Men vindt cte vraagstuk- ken op een volle pagina in dit nummer afgedrukt. Elders in deze editie staan de voorwaarden en enige wenken, welke, naar mag worden vertrouwd, bij de oplos sing nuttig kunnen worden ge bruikt. Moeilijk Misschien, hoewel door samenwerking en door uit wisseling van gegevens stellig veel kan worden bereikt. Het aardige en verrassende van dit soort prijsvragen is juist hierin gelegen, dat, bij bespreking van de werkstukken in familie- en vriendenkring, bij het correspon deren er over met verwanten en kennissen, elders woonachtig, de een dit blijkt te weten, de ander dat. waardoor de kansen op hoge cijfers stijgen, naarmate meer breinen aan het werk worden ge zet. Hoe het zij: wij hopen, dat onze huidige prijsvraag hetzelfde en thousiasme ten deel zal vallen, waarmede, blijkens onze (pretti ge) ervaring, ook haar voorgang sters werden begroet. Vormde in 1952 de „vrouw op paal" de clou, was het in 1953 de „monnik op preekstoel", die de meeste soesah veroorzaakte, we zijn benieuwd welke opgave dit keer het toppunt van inspanning te weeg zal brengen. De os? De krijger op voetstuk? De uitslag zal 't leren. De prijsvraag-redactie. Stranding bij Ameland Wanden van noodsclxool begaven het I NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van vanavond tot moigenavond, luidt: Aanvankelijk opklaringen, later weer toene mende bewolking mét regen mogelijk vooraf gegaan door wat sneeuw. Vannacht op de meeste plaatsen lichte vorst, morgen overdag dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Matige tot krachtige en later langs de kust wellicht tijdelijk harde wind uit Wes telijke richtingen. Zaterdag 25 December: Zon op 8.48, onder 16.32. Maan op 8.58, onder 16.44. Zondag 26 December. Zon op 8.48, onder 16.33. Maan op 9 34, onder 17.52 Maandag 27 December. Zon op 8.48, onder 16.34 Kerststorm 1954: zwaar en lang durig met vernielende kracht Vs den slechts met grote moeite de u IC Het was de stormdepressie, die Woens dag het zeewater in ons land al tot een ongewoon hoog peil opstuwde en nauwe lijks schenen we 't ergste daarvan achter de rug le hebben, of er kondigde zich al weer een nieuwe, gevaarlijker depressie aan bij IJsland. Via Denemarken bereikte deze ons land en gisterochtend zaten we dan al weer in de zware stormen, die windstoten lieten noteren van 140 tot 160 kilometer boven zee en van 100 tot 120 kilometer boven land. Hagel-, sneeuw en regenbuien vergezelden de orkaan en deze toestand heeft eigenlijk de gehele dag tot in de late avond geduurd. Toen werd het wat kalmer en haalde men over al, langs de dijken, in de huizen, weer wat rustiger adem. We hadden het wéér gehouden. In de loop van de afgelopen nacht, zo rond een uur, was overal de windkracht reeds aanzienlijk afgenomen en het ge vreesde hoogwater van deze nacht bleef in sommige gevallen zelfs niet onbelang rijk onder de stand van gisterenmiddag. Maar toch had de storm ons hier en daar nog wel parten gespeeld en zijn er vele duizenden Nederlanders, die zich de vooravond van Kerstmis 1954 nog jaren co jaren scherp zullen herinneren: de meer dan 600 bewoners van een tweetal polders bij Ridderkerk, welke gisteren in bet schemerdonker onderliepen; een pol der op het eiland Goeree, die opnieuw aan het water ten prooi viel. Ze zullen het zich nog lang herinneren de mensen daar in de Eierlandse polder op Texel, die wat de vrouwen en kinderen betrof dit gebied moesten verlaten. Alleen de mannen bleven achter om te vechten op de zachtwordende dijken. De vrouwen en kinderen verdwenen in de richting van Den Burg, waar ze veilig zouden zijn. Ook op de andere Noordelijke eilanden was het gevaar lang niet denkbeeldig. Veel duinafval had weer plaats en de boeren brachten het vee bij wijze van voorzorgsmaatregel diep de duinen in. De duinafslag op Vlieland was zo ernstig, dat de noordelijke vleugel van het strand- hotel gedeeltelijk instorte. Zeer vele militairen waren ook bij het bewakingsleger ingeschakeld en vooral op de critieke plaatsen, zoals in Willemstad. Klundert, Stavenisse en ook op Texel werden zij ingeschakeld. Maar ook op an dere plaatsen van het land waren zij aan het werk en in bijna alle garnizoenen wa ren vele honderden soldaten geconsig neerd in de kazernes en werd alles ge reed gemaakt om op het eerste noodsein hulp te kunnen bieden. Dit gold niet min der voor de Koninklijke Marine en ook personeel en materieel van de Kon. Luchtmacht was voortdurend in staat van alarm om onmiddellijk hulp te verlenen, waar deze nodig was. In Zuid-Holland was men eveneens op alles voorbereid maar kalm, doch vastbe raden had men zijn maatregelen getrof- Paus Pius XII heeft per decreet van de H. Congregatie van het Concilie dispen satie verleend aan alle gelovigen van de plicht van onthouding op Vrijdag 31 De cember 1954. Gisterenmiddag was de redding boot „Koningin Willielmina" van Stellendam gealarmeerd voor twee schepen, die ter hoogte van Wil lemstad in nood zouden verkeren. Het bleek loos alarm te zijn. De bemanning van de redding boot ging in Willemstad even aan de wal, waarbij zij, lopende door een straat, een huis ontdekten dat in brand stond. Dc mannen gingen hier toen binnen, waarbij bleek dat zich in het huis drie kinderen bevonden. Deze werden door hen in veiligheid gebracht, terwijl zij de brand wisten te blussen. Het Comité Vluchtelingenhulp heeft gisteren 23.000 ontvangen. De stand is nu 2.544.000. fen Dreiging was behalve dan de door braak bij Ridderkerk or vooral geweest bij Rhoon. maar snel ingrijpen heeft hier het ergste kunnen voorkomen, terwijl ook op het eiland Tiengemeten de toe stand enige tijd critiek is geweest. De dijken werden hier en daar beschadigd, maar provisorische herstellingen hebben overstromingen weten te weren. In Zeeland werden vannacht van ver schillende plaatsen dijkbeschadigingen ge meld. De boulevard in Vlissingen had van de storm te lijden, evenals in Zuid-Hol land de boulevard in Scheveningen be schadigd werd en zelfs voor het verkeer moest worden afgesloten. ,In VliSSingen werd de bevolking per circulaire tot kalmte aangemaand het T^Ifar was cr minder groot dan in de Februari-rampnacht terwijl men toch maatregelen nam om, als het nodg mocht zijn, dc binnenstad te doen ontruimen. In dat geval zou de bevolking met klokgelui cn luidsprekersinstallaties worden ge waarschuwd. In West-Brabant was gisterenavond op sommige plaatsen de situatie wel ernstig, doch niet alarmerend. De zeewering is op enkele plaatsen, o.a. bij Moerdijk, Lage ?waluwe en Willemstad beschadigd door dat de kleibekleding van de dijken werd weggeslagen. Enkele polders op Ooltgensplaat zijn in gevloeid evenals dit 't geval was met een polder tè Zuidland. De bewoners van deze polder moesten het veld ruimen de mees ten hadden hun meubilair inmiddels naar de bovenverdieping gebracht. Een algehele Advertentie (Van een verslaggever) Een dijkverzakking in Rlioon heeft het gemeentebestuur er in de loop van de nacht toe genoodzaakt versterking in te roepen van 110 militairen. De Zevenpol- derse zeedijk was onderhevig aan grond verzakkingen en met man en macht trachtte men dit euvel te bestrijden door versterkingen van zandzakken aan te brengen. Ook hier heerste een ware mo bilisatiestemming. Om een uur vannacht zat de burgemeester, gestoken in bemod- derde waterlaarzen op het gemeentehuis. Tot dusverre, zo vertelde hij,was in zijn gemeente maar een boerderij onderge lopen. ontruiming van Zuidland. die eerst gebo den scheen, bleek later echter niet nodig te zijn. Langs de Waterweg had ook Schiedam van bet opkomende water te lijden. Het stroomde een aantal huizen in enkele laag gelegen straten binnen, terwij1 de werf Gusto voor het grootste deel onderliep. Enkele arbeiders, die aan boord van langs de werf liggende schepen werkten, kon den slechts met grote moeite de wal be reiken. In Vlaardingen stond ten Noorden van de spoorbaan alles blank. Dordrecht's Voorstraat die een belang rijke waterkerende functie vervult, hield het,. Vloedplanken en zandzakken moes ten enkele zwakke plekken beschermen; een aantal straten rond het havenkwartier liep echter onder. Het, water steeg in Dor drecht tot 3 49 boven N A P:, terwijl het in Februari 1953 tot 3.73 meter kwam. Niet alleen in de kuststreken stormde het echter. Ook diep in het binnenland en met name in Maastricht werd schad. aan gericht In Limburgs hoofdstad stortte een dak van een huis op de hoek van de Pa rallelweg en de St. Antoniuslaan gedeel telijk in door de kracht van de wind. ter wijl een houten opslagplaats aan de Ber gerstraat vernield werd. Met veel geraas stortte het dak naar beneden, waarna de hevige rukwinden de nog overeind staande wanden met de grond gelijk maakten. In Sittard kreeg een veertienjarige jon gen, toen hij het bisschoppelijk college al daar verliet een dakpan op het hoofd. De knaap liep een ernstige hersenschudding op en mogst in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis worden vervoerd. Zowel Zeeland als sommige Zuid-Hol landse eilanden waren sinds gisterenmid dag niet meer te bereiken. Alle veerdien sten hadden in de loop van de dag de diensten gestaakt en Zeeuwsch-Vlaande ren was tenslotte alleen nog maar via Ant werpen te bereiken. Zelfs de kolossgle Afsluitdijk van het IJsselmeer ontkwam niet aan vernielingen. De schade aan de dijk werd voornamelijk aangericht op die plaatsen, waar de glooiing nog niet was voorzien van basalt steen Men was namelijk nog niet geheel gereed met het herstel van de schade, die tijdens de watersnood van het vorige jaar werd aangericht. Deze basaltsteen is name lijk moeilijk verkrijgbaar. Tenslotte sneuvelde er in Scheveniingen nog een zendmast van Scheveningen Radio en met spoed moest een provisorische an tenne aangelegd worden, want met het sneuvelen van de mast vielen drie zenders uit. I Adv-jrlenuej (Advertentie) REGEN MANTELS Op zee werd tijdens deze stormdagen de zwaarste tol betaald. Daar werd door rle bemanningen van de schepen, die door de huizenhoge golven zich een weg moesten zoeken, een zware en soms bijna wanhopige strijd gestreden. In vele ge vallen werd die strüd ook gewonnen, maar enkele malen het is thans büna niet meer te betwijfelen heeft men de strijd verloren en zijn schepen vergaan. Met de grootste waarschijnlijkheid is dit het geval idct het 1371 ton metende Zweedse schip „Petra" en het Deense schip „Gerda Toft". Westersingel 5 b d. West Kruiskade, R'dam PARAPLUIES TWEED- EN GABARDINE MANTELS Radio Vaticana maakte gistermiddag bekend, dat de gezondheid van de XT. Vader langzaam doch gestadig verbetert. Ook gisteren vertoefde de Paus weer enige tijd in de Vaticaanse tuinen. Vandaag om 12 uur zal de H. Vader zijn Kerstboodschap uitspreken. De toe spraak zal vijf minuten duren en zal on middellijk door de Vaticaanse radio in 26 talen vertaald worden doorgegeven. De gebruikelijke, langere Kerstbood schap zal later als geschreven tekst wor den gepubliceerd. Het Vaticaan deelde gisteravord mee. zo zegt Reuter, dat de Paus wegens Zijn gezondheid niet in staat was deze bijtijds te voltooien. Beide schepen hebben noodseinen uit gezonden, de „Petra" heeft men zelfs enige tijd geëscorteerd, maar van alle twee is men thans al bijna een dag lang zonder enig bericht. Men moet thans wel aannemen, dat deze vaartuigen zijn gezonken. Aan alle schepen is verzocht in het gebied waar de schepen zijn ver dwenen ongeveer 100 mijl ten Noord- Naar \v(j uit vakkringen vernemen zijn met ingang van gisteren de theeprjjzen gestegen met 12 tot en met 14 cent per ons. De verhoging is het gevolg van de aan houdende hausse op de wcreldthecmarkt. De koffieprijzen ondergaan geen verander- ring. Het K.N.M.I. deelt mede: de stormde pressie is thans boven de Oostzee aan gekomen en vult nu op. Boven de Noord zee en ons land is de wind na midder nacht geleidelijk afgenomen. Ook de buiigheid werd minder. Vannacht wor den vooral 'n het binnenland flinke op klaringen verwacht, waarbij de tempera tuur tot enkele graden beneden het vriespunt kan dalen. Bij IJsland ligt een nieuwe storing, die morgen later op de dag weer regen zal brengen. De neerslag kan in een deel van het land worden voorafgegaan door wat sneeuw. Bij de nadering van de sto ring draait de wind naar West tot Zuid west en neemt weer toe. Het wisselval lige weer duurt dus voort. Oosten van Terschelling scherp uit te zien naar eventuele overlevenden. Het tragische is. dat een Engelse boot. de „Iberian Coast", een reddingboot van de „Gerda Toft" met ongeveer vijftien tol twintig opvarenden heeft waargenomen Voordat men echter hulp kon bieden, zag men de sloep plotseling omslaan en alle opvarenden in de golven verdwijnen. Men slaagde er niet in. voornamelijk tenge volge van de orkaan, ook maar één lid van de bemanning van de sloep te red den. Gisteravond is verder om half elf nog een Nederlandse kustvaarder, de „Diet" bij Ameland gestrand. Het schip lag vrij rustig en een reddingsploeg van Ameland is er in geslaagd met behulp van een wippertoestel de bemanning van vier koppen van boord te halen. De „Diet" heeft een lekke voorsteven en maakt water. Het vaartuig was onderweg naar Rotterdam. Verder werd vannacht nog gemeld, dat de kustvaarder „Peter" eigendom van J. Vermaas' Scheepvaartbedrijf te Rotter dam, niets meer van zich heeft laten horen Het bevond zich op 21 December 150 mijl ten O.N.O, van Boston (Enge land). Het Sovjet-persbureau „Tass" heeft gisteren, precies 'n jaar nadat Beria te rechtgesteld werd, bekend gemaakt, dat de vroegere minister voor de nationale veiligheid Abakoemof, alsmede een drie tal vroegere ambtenaren van dit mi nisterie „als medeplichtigen van de in middels doodgeschoten Beria", door het oppergerechtshof ter dood veroordeeld zijn. De vonnissen zijn voltrokken, zo luidt een mededeling. Een aantal andere beschuldigden is tot gevangenisstraffen veroordeeld. De veroordeelden werden er van be schuldigd opdrachten van Beria uitge voerd te hebben, welk? tegen de rege ring cn de Sovjetrussisehe communisti sche partij waren gericht. Abakoemof werd bekend, toen hij in 1946 benoemd werd tot minister voor de nationale veiligheid, als opvolger van Beria. Het wekte veel verwondering, dat hij na Stalin's dood niet meer in de rege ring Malenkof werd opgenomen. Volgens radio-Moskou had Abakoemof dezelfde weg gevolgd als Beria, name lijk die van „een avonturier" en „een politieke provocateur". Abakoemof had onware beschuldigingen samengesteld te gen bepaalde partijleden, leden van de regeringsapparatuur en vertegenwoordi gers van de Russische Intelligentia. Thans waren de personen, die valselijk door Abakoemof in staat van beschuldi ging waren gesteld, gerehabiliteerd. In het voorjaar van 1953 gingen ge ruchten, dat Abakoemof terechtgesteld was, omdat men een „zwart schaap" no dig had voor de „valselijke beschuldi ging" van de inmiddels op vrije voeten gestelde 15 medici, aldus Reuter. DEN HELDER, 23 December (Van een verslaggever). Ook vandaag is de Havendienst in Den Helder uiterst waakzaam geweest om bjj het eerste alarm te hulp te snellen. Wan neer dit nodig mocht zijn, zou met tien minuten een reddingboot kunnen uitva ren, maar in de avond omstreeks 6 uur. het moment, dat wij dit schrijven, was nog geen enkel nieuw onheilsbericht bin nen gekomen. „Maar we zijn er nog niet", voegde de dienstdoende chef, de heer Bijl er vanmiddag aan toe. Men is met man en macht reeds des nachts begonnen met. versterkingen te ma ken, zoals bij 't Wierhoofd langs de Hoofd gracht, waar men een doorbraak vreesde. De duinen hebben trouwens op vele plaat sen langs de kust geleden, evenals op de Waddeneilanden. Op Texel is de toestand van de dijk om de Eendrachtpolder, waar in grote gaten geslagen zijn, zeer kritiek geworden, zodat men het verstandig oor deelde de mensen te evacueren die aan de eerste oproep gewillig gehoor gaven Het leed van de Februari-ramp hebben de mensen hier nog te goed in het geheu gen. Later op de dag is men er toe overge gaan de vrouwen en kinderen uit de pol der Eierland, een landbouwgebied in het Noord-Westen van Texel, waar veel boer derijen staan, alsmede de plaats Cocks- dorp te evacueren. Allen zijn overgebracht naar het Zuiden van Texel. De mannelijke bevolking moet blijven voor het verster ken van de dijken en het wacht houden. Hiervoor is ook een aantal militairen van de luchtdoelartillerie uit Haarlem naar Texel overgebracht. Wij meldden reeds, dat ook de situatie op West-Ameland en Vlieland door hel wegslaan van de duinen op West-Ame land zelfs tot een afstand van ruim 2 KM onrust heeft, gewekt. De boot van Den Helder naar Texe] is ondanks de storm in de vaart gebleven doch er was uiter aard nog al vertraging in de dienst. Het Deense schip „Cimbria", dat, zoals men weet, om sleepboothulp had gevraagd, is veilig op de rede van Den Helder ge bracht. Er heerste vandaag in Den Helder een gespannen en trieste stemming, die, zoals wij vernamen, zelfs enigszins gevoeld werd op het Kerstfeest, dat vrouwen en moeders van oorlogsslachtoffers der marine in de cantine vierden Te goed weten zij van de gevaren, die zulk stormachtig weer voor de mensen op zee inhoudt en de angst waarin thans veie gezinnen verkeren Daarbij hoorden zij, geschaard om Kerstboom en luisterend naar het Kerst verhaal. door aalmoezenier en predikant voorgelezen het gekreun van de wind en gaande over de dijk hadden de -vrouwen moeite zich staande te houden, zodat haar gedachten onwillekeurig naar de zee en de mannen die daarop verkeerden, ge trokken werden. Niet allee» op zee eiste dc woedende orkaan doden, ook op het vastelarfd vielen slachtoffers, onder wie doden en gewon den. Door een hevige windruk is gisteren ochtend liet dak van een houten nood- school in het Heuvelkwartier te Breda af gewaaid. In deze school waren drie klas sen ondergebracht van de St. Agnesschool. Toen het dak werd opgetild, hebben de wanden van het gebouw het begeven met het gevolg, dat twee klassen, waarin zich ongeveer 90 meisjes bevonden met de onderwijzeressen onder de ravage te recht zijn gekomen. Ogenblikkelijk zijn brandweer en politie gewaarschuwd, die uit de puinhoop een 10-jarir meisje T. V. uit de Fagelstraat levenloos hebben te voorschijn gebracht. Van de overige kinderen zijn er vijf min of meer gewond, van wie een naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Toen het ongeluk gebeurde ontstond er een paniek. De kinderen werden onder gebracht in 't vaste schoolgebouw. Maar men probeerde te controleren of alle kinderen aanwezig waren. Dit ging niet, doordat vele kinderen in hun angst naar huis waren gelopen. Het derde lokaal, dat door de kleuter school wordt gebruikt, was op het mo ment van de ramp niet in gebruik. (Advertentie)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1