KVP roert de trom in Brabant RADIO PROGRAMMA KNVB gelast liet Amateur-voetbal af Het nieuwe TT-circuit Hoop op verdubbeling ledental Vonnissen voor dief stallen op Schiphol PAGINA 3 VRIJDAG 21 JANUARI 1955 RAY ROBINSON NA K.O.- ZEGE NU VERSLAGEN Raad van Assen accoord GEEN ZATERDAG-VOETBAL OOK IN NIJMEGEN DAMES-VOETBAL TELEVISIE Alle voor Zondag 23 Januari door ds K.N.V.B. vastgestelde wedstrijden voor 't Amateurvoetbal (tweede, derde, vierde en reserve klasse) zijn in verband met de gesteldheid van de terreinen afgelast. Omtrent het al of niet doorgaan van de wedstrijden van de eerste klasse van de K.N.V.B. zal morgen een beslissing wor den genomen. De tweede wedstrijd van de „come back" van „Sugar" Ray Robinson, die als tapdanser twee jaar buiten de boks- ring was geweest, maar drie weken ge leden een fraaie 6-ronden k.o. zege op Joe Rindone behaalde en zijn rentree triomfantelijk begon, is voor hem een bittere teleurstelling geworden. Tegen Ralph „Tiger" Jones leed hij in een ge- gevecht over tien ronden een gevoelige punten-nederlaag. De beslissing van scheidsrechter en jury was unaniem. Robinson, die sterk favoriet was ge acht, heeft zijn tegenstander, die zijn laatste vijf wedstrijden alle had verloren, geen enkele maal ernstig in gevaar ge bracht. De oud-wereldkampioen werd al onmiddellijk na de eerste gongslag fel op z'n huid gezeten. Hij liep in de tweede ronde een wonde aan de rechter wenk brauw op. In de volgende ronde probeer de hij een knock out te forceren, maar Jones hield hem op veilige afstand. Reeds in de vierde ronde vertoonde Robinsin tekenen van vermoeidheid en van dat moment af kon Jones het initia tief behouden, zonder nochtans voortijdig een einde aan het duel te kunnen maken. Tegen het einde van het gevecht liep Robinson te trillen op zijn benen, hij maakte een bangelijke indruk en pro beerde de slagwisseling te ontwijken. Ondanks zijn nederlaag heeft hij ver klaard, zijn pogingen om weer in het bezit te komen van de wereldtitel mid den gewicht, te zullen voortzetten. (Van onze correspondent). Met 11 stemmen voor en 4 tegen van de Prot. Chr. fractie heeft de ge meenteraad van Assen zich gisteravond accoord verklaard met een voorstel van B. en W. om een nieuw T.T.-circuit aan te leggen, geheel op het grondgebied van de gemeente Assen en hiervoor een be drag van 849.000 uit te trekken. Aan dit besluit ging een uitvoerige discussie vooraf, waarbij een gedeelte van de rechtse fracties haar afwijzend stand punt verdedigde. De A.R.-wethouder Brouwer deed dit op grond van religieus- ethische motieven, terwijl de heer Van Wolde (G.P.V.) vooral wees op de exces sen, die zich tijdens de TT. voordoen. In zijn antwoord zeide de burgemeester, de heer De Dreu, dat dergelijke excessen overal voorkomen waar grote evenemen ten plaats vinden. Hij wees verder op de enorme goodwill, die de T.T. voor Assen in binnen- en buitenland vestigt. In verband met de gesteldheid van de terreinen zijn de voor Zaterdag :22 Ja nuari vastgestelde wedstrijden van het Za terdag-voetbal van de K.N.V.B. afgelast. De wedstrijd tussen het Westelijk en Oostelijk elftal, die op het terrein van Quick Boys te Katwijk aan Zee wordt gespeeld, gaat echter wel door. Noorwegen verloor dezer dagen een vooraanstaande figuur op sportgebied. Asbjoern Halvorsen, secretaris van de Noorse Voetbal Bond is te Narvik op 56- jarige leeftijd overleden. Behalve voor treffelijk centerhalf in het Noorse elftal van 1918 -1923, blonk Halvorsen ook uit op het gebied van athletiek, skiën en turnen. Te Nijmegen is men, in navolging van Utrecht, tot de oprichting van een dames- voetbalclub overgegaan. De nieuwe vere niging telt reeds 20 leden. Voor de derde ronde van de competitie om de F. A. Cup hebben Brentford en Bradford voor de derde maai tegenover elkaar gestaan. Brentford won met 1—0, nadat de rust met blanke stand was inge gaan. van circulaires, worden op 10 Maart de aan deze circiflaires gehechte stroken opgehaald. Een soortgelijke actie heeft enige tijd geleden in de gemeente Dongen zeer goede resultaten geboekt. Ook in Limburg boekte men in één dag 22.000 nieuwe leden. Onder het motto: „Katholiek Brabant lid van de K.V.P.", wordt door een daar toe gevormde coördinatie-commissie van de rijkskieskringen Den Bosch en Tilburg een grootscheepse ledenwervingsactie op touw gezet. Hoewel natuurlijk het eerste doel is te komen tot een massaal ledental, is het daarnaast de opzet het katholieke Brabant wakker te schudden en politiek te scholen Men hoopt op de grote wervingsdag, die vastgesteld is op 10 Maart a.s., minstens te komen tot een verdubbeling van het ledental in Brabant. Terwijl men er in hoopt te slagen een groot aantal passieven weer in het actieve partijverband te brengen, zal er tevens naar gestreefd worden nauwere contacten te leggen door bet uitbreiden en consoli deren van de afdelingsbesturen en hun werkzaamheden op politiek, sociaal en cultureel vlak. Vooral de Brabantse nood- gebieden, waar de arbeidende klasse door de steeds' verder doordringende industria lisatie aan toenemende gevaren- in de toekomst wordt blootgesteld, moeten wor den wakker geschud en er van doordron gen worden, dat zij slechts in K.V.P.-ver- band hun belangen het best behartigd zullen zien. Voor de wervingsactie is een tot In de finesses uitgewerkt plan opgezet. Heel Brabani zal verdeeld worden in blokken van 25—30 huizen; voor ieder blok wordt een propagandist aangesteld, die men in de verschillende katholieke organisaties hoopt te kunnen vinden. Na een zorg vuldige voorbereiding en de verspreiding De Haarlemse rechtbank heeft giste ren uitspraak gedaan inzake diefstallen, verduisteringen en helingen op het vlieg veld Schiphol. De magazijnbediende M. W. te Boven kerk, die twee maal had terechtgestaan, nl. voor diefstal van de goederen uit de magazijnen en diefstal van de horloges, werd veroordeeld tot negen maanden (eis een jaar en drie maanden); K. S. te Am sterdam werd veroordeeld tot vier maan den (eis tien maanden) wegens diefstal van goederen uit de magazijnen. De brand wachten eerste klasse M. J. en J D. bei den uit Ouderkerk a. d Amstel, H. S. en P. K. beiden te Amsterdam werden allen wegens heling van de goederen overeen komstig de eis tot drie maanden gevan genisstraf veroordeeld. Het vonnis tegen de brandwacht H J. te Amsterdam, die in mindere mate aan de fraude had mee gedaan, luidde vier weken gevangenis straf. Tegen hem was vier weken met aftrek geëist met onmiddellijke lnvrij- heidsstelling. A. B. te Haarlem, A. F. te Amsterdam en F. T. te Leidschendam, die eveneens betrokken waren geweest bij de diefstal van de horloges en tegen wie vier maanden gevangenisstraf was geëist werden resp- veroordeeld tot vier maan den, vijf maanden en vier maanden. Drie expeditieknechts was ten laste gelegd diefstal, subs, verduistering van jenever: J. T. te Haarlemmermeer, die als voor man optrad en gedetineerd is, werd ver oordeeld tot zes weken (eis twee maan den): P R. te Badhoevedorp en M. K. te Amsterdam resp. tot tien dagen (eis een week) en drie weken voorw. benevens een geldboete van f 50. Het onderzoek wordt nog voortgezet en binnenkort zullen zich meer leden van het personeel voor de Haarlemse recht bank moeten verantwoorden voor soort gelijke misdrijven; andere personeelsle den zullen voor misdrijven, gepleegd in de gemeente Amsterdam, in de hoofdstad terecht moeten staan. recital. 20.00 Ork.conc. 20.55 Gram. 21.00 Hoorsp met muz. 22.30 Viool en piano. 23.25 Gram' 23.45—-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 334 m. 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Operettemuz. 13.30 Gram. 13.o0 Vlaamse muz. 14.10 Koorzang. 14.30 en 15.15 Gram. 15.45 Accordeonrecital. 16.00 Gram. 16.15 Accordeonrecital. 16 30 Gram. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Orgelconc. 17.30 Kamermuz 17.50 Voordr. 18.00 Kamermuz. 18.30 V. d. sold. 19.00 N.ws 19.40 Volksdansen. 20 00 Cabaret. 21.00 Gram. 21.10 Verz.progr. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.0524.00 Dansmuz 484 m. 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Verz.progr. 15.30 Operamuz. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.30 Jazzmuz. 18.30 Lichte muz. 19.15 en 19.28 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. muz. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.55 Nws. 23.00 Dansmuz. 23.55 Nw s BBC European Service. Uitz. voor Nederland. 22.0022.30 Nws., feiten v. d. dag, en Op de planken. Sportjourn. (op 224 m.). AVRO: 20.15 Actual, en weerber. 20.35 „Weest OP uw hoedel", quiz-progr.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 5