Zeer zware nederlaag na N.Afrika-debat Ketelontploffing veroorzaakt ramp aan boord van de „Darnel Souvereiniteit Formosa over rechtens nog onbepaald Dag Hammarskjoeld zendt een persoonlijke boodschap aan Tsjoe Verdediging „Tot elke PAKISTAN WORDT REPUBLIEK I 1 prijs Begraven regel cremeren zij een uitzondering Iets kouder De Tatsjen-eilanden Zaterdag 5 Februari 1955 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Bommenwerper parachuteerde medicamenten öuflttnJllo Het blijft lid van de Commonweal tlx Christenen en moham medanen bijeen I Eden: „Souvereiniteit over is onbepaald" ormosa v. POKKEN TE SPA Officiële persmededeling in Taipeh Heffen van slentelgeld voor huurhuizen onrechtmatig I.L.O. over verhoging levensstandaard V ancou ver-A msterdam over de Pool Nieuwe rebellenactie in Costa Rica WEERBERICHT Balans van 8 maanden i SmjeniO.Uu 20 ptottei VEft HOOGDE BOUWKOSTEN, VERHOOGDE BUB RAGEN Te Beiroet: 8 V) De Veiligheidsraad. Minister Witte oordeelt: Canadian Pacific Airlines kreeg vergunning De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van vanavond tot morgenavond, luidt: Veranderlijke bewolking met plaatselijk en kele buien. Overwegend matige wind in hoofd zaak tussen West en Noord. Lagere middag- temperaturen. Zondag 6 Februari: Zon op 8.15 uur, onder 17.37 uur. Maan op 17.19, onder 7.38 uur. Maandag 7 Fëbruari. Zon op 8.14, onder 17.39 uur. Maan op 18.39 uur, onder 8.00 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Verslagen Mendès-France poogt beroep op natie te doen Toen zilter (Telefonisch van onze correspondent) PARIJS, hedenmorgen. hedenochtend om kwart voor vijf de voor van de Franse Nationale Vergadering de dc door Mende uitslag van de stemming over France gestelde vertrouwenskwestie mededeelde cu in de gebruikelijke vorm zeide, dat de Assemhlée met 319 tegen 273 stemmen het vertrouwen had geweigerd, verwachtte men het traditionele ver toon, dat de minister-president met zijn ministers dc vergaderzaal zwijgend zou verlaten. Nimmer is het met name nog voorgekomen in de geschiedenis van de derde en de vierde republiek, dat de minister-president niet, met eerbied voor de democratische instellingen, de uitspraak van de Assemblee aanvaardt. Tot aanvankelijk stomme verbazing van de Kamer en de overvolle publieke tribune zag men vanmorgen nu de heer Mendès- France niet de gewone weg nemen naar de uit gang, maar de spreektribune betreden, met een redevoering in de hand. Hij zeide enige woorden tot de president die de demissionnaire minister president liet woord gaf. De Kamer wist toen nog niet dat Mendès-France misbruik ging maken van de hoffelijkheid van de Kamerpresident, aan wie eerstgenoemde zeide over dc datum van de behandeling der maandbegroting die in het begin der week was afgestemd te zullen spreken. Maar weldra bleek, dat Mendès-France een ver klaring ging afleggen naar aanleiding van de val van zijn kabinet. Van de maandbegroting was geen sprake. danig zijn zelfbeheersing, dat hij de Ka mer toekrijst: „Het finale punt, ik ben het die het zal zettenDe uitwerking van die woorden is onbeschrijflijk. Boven het algemeen gejoel en het slaan met de les senaars klinken kreten als „fascist", „Boulanger". (Wat dit laatste betreft is het een zinspeling op generaal Boulanger die in 1886 met zijn witte paard naar het Elysée wou rijden om het bewind omver te werpen en zelf de leiding van de staat in handen te nemen). Mendès-France blijft onverstoorbaar doorspreken. Het gejoel houdt aan. de protesten verdubbelen en ook de socia listen maken een heidens kabaal om Men dès-France aan te wakkeren. Maai tel kens als Mendès-France een woord wil zeggen, ratelen de lessenaars en na een tiental minuten verzwakt het oorverdo vend lawaai niet meer, terwijl de voor zitter niet in weet te grijpen door de zit ting te schorsen of te sluiten. Ziedend van woede werpt de heer Men dès-France dan zijn rede naar de steno grafen en daalt onder het gejoel van de kamer de spreektribune af, de ministers beduidend hem nu maar te volgen De Kamer trekt langzaam in grote opgewon denheid af naar de wandelgangen, waar sommigen het met elkaar te kwaad krij gen en de opgewondenheid over het on verwachte en zeer zonderlinge optreden van de minister-president nog geruime tijd voortduurt. De balans kan thans worden opgemaakt van een beleid van acht maanden dat door ergerlijke beïnvloeding van de publieke opinie door pers en radio zo eenzijdig is voorgesteld en dat vooral gekenmerkt^ is geworden door een stagnatie van de Euro pese politiek, die langer dreigt te duren dan de levensduur van het kabinet Men dès-France. Er moet nu een nieuwe rege ring komen. De president van de republiek heeft nog hedenochtend de voorzitters van Assem blee en van de Raad van de Republiek geraadpleegd en is nu met de consultatie van de politieke leiders bezig. De heer Mendès-France heeft 21 radi calen en 18 Gaullisten tegenover zich ge vonden. Hij heeft de groepen Pleven. MRP Onafhankelijken en gematigde boerenpari.i eveneens in de oppositie gehad. Maar d» ware genadeslag is hem toegebracht dooi oud-minister-president René Mayer. Van de heer Coty kan men niets anders verwachten dan dat de president op de klassieke wijze de parlementaire gewoonte zal volgen en in de eerste plaats de kabi netsformatie zal aanbieden aan de oppo sitieleider, de heer René Mayer. Het is echter onwaarschijnlijk dat de heer Mayer een opdracht zal aanvaarden. Het. is waarschijnlijker, dat om de zeer verbitterde verhoudingen die in verschil lende partijen zijn ontstaan te verbete ren een radicaal, de heer Edgar Faure arote kans zal maken. Ook echter is de mogelijkheid groot dat naar de politiek van de heer Pinay wordt teruggekeerd. De moeilijkheid blijft de Europese inte gratiepolitiek, die een groot deel van de kamer met alle geweld wil hervatten. De heer Coty staat dus voor een zware taak vooral waar de nieuwe wijze voor het totstandkomen van het kabinet wordt fevolgd en 'n minister-president met zijn ministers voor de Kamer zal moeten ver schijnen. Aan boord van het 7.053 ton metende Costaricaause tankschip Darnel heeft zich in de nacht van Donderdag op Vrijdag een hevige ontploffing in de bakboordketel voorgedaan. Dc deksel van de vuurhaard vloog dooi de dienstgang in de hut van de hoofdwerktuigkundige, waar een grote ravage werd aangericht. Vijf personen werden zeer ernstig gewond en drie licht gewond. Van de zwaargewonden stierf de tweede machinis* binnen hel uur, een olieman, een stoker en nog een lid van de bemanning overleden in de loop van gisteren. Na de ontploffing raakten ook alle andere ketels huiten dienst. De .Darnel" drijft hulpeloos rond op ongeveer 200 mijl uit de -Spaanse kust legen hedenmorgen werd de Britse sleepboot „Merchant Man" verwacht. Het Nederlandse weerschip „Cumulus" kwam ter assistentie, evenals het Ameri- j I kaanse transportschip „Privat W. H j Thomas".. Dit laatste zette met een mo torsloep van de „Cumulus" een dokter aan boord van de „Darnel", doch op het ogenblik dat de arts aan boord stapte, stierf het vierde slachtoffer aan de ern stige brandwonden. Alle vier slachtoffers zijn aan derde graadsverbranding over leden. t Ad verten tie) fP 7pdgen, dat den. Maar Mendès-France trachtte telkens Mendes France begon <je beslissing afln redevoering opnieuw te beginnen en vaS het^unèstsche vraagstuk niet ver- de voorzitter deed een beroep op de hof- traaeÜ of belemmerd zou worden door de lelijkheid van de kamer om Mcndes-Fran- stemming van deze nacht. Hij zou dan ook ce een korte mededeling te laten doen over niets zeggen, wat de toekomstige regering de maandbegroting. zou kunnen hinderen. De oplossing van de Maar de gemoederen waren niet meer N.-Afrikaanse vraagstukken moet niet te bezweren, daar Mendès France tegen de afhankelijk zijn van het lot van het minis-1 storm door tc gaan. Dc oorzltter kon teiie, zo zei Mendès-France. De taak die j trachtte door te gaan De voorzitter kon mijn'ministerie volbracht heeft, zo ver-; de kampen niet meer doen terugkeren en zal niet uitgewist kunnen wor- ongelukkigerwijs riep Mendès-France de Kamer toe „Wat het reglement betreft, volgde hij, den. Zonder onderbreking heeft de rege ring moeten strijden om te gehoorzamen aan „de wil van de natie tot vrede en ver nieuwing". „Wat op gang is gebracht n den lande zal niet tot stilstand kunnen worden gebracht", zo zei hij. Op dat ogenblik begreep de kamer, dat I de gevallen minister-president zit-h van de kamertribune af tot het la«d vviHe rich- prcmicrs van het Britse Gemene- ten en suisden van alle kanten de Prot?s best ^ic thans te Londen confereren, ten. „Hoe te denken riep de heer hebben eenstemmig besloten, dat Pakis- France uit, dat het land de smaak van de en geiijkwaardig lia van het een minister-president heeft altijd het recht het woord te voeren". De gehele oppositie roept uit: „Gij zijt geen premier meer!" Bleek van woede en op zijn bekende uitdagende wijze zegt hij te zullen spreken alvorens hij naar het Elysée zal gaan. En als op een gegeven ogenblik de heer De Menthon met instem ming van de hele rechterzijde, het Kamer- midden en een groot aantal radicalen zegt: „De opheffing van de zitting is het finale punt", verliest de heer Mendès-France zo- waarheid zou hebben verloren? Op dat ogenblik brak zowel bij de ge hele rechterzijde en bij de communisten een oorverdovend lawaai los terwijl dc ra dicalen door schrik werden bevangen en de socialisten de spreker met een applaus trachtten aan tc moedigen. In een ogenblik was de kamer geheel overeind. Verschillende kamerleden bij de MRP, de onafhankelijken protesteerden. Men vroeg het woord en tenslotte kreeg de heer De Menthon de kans om te verklaren, dat nu door de stemming en door 't mede delen van de uitslag de agenda was afge werkt de zitting behoorde gesloten tc wor- Bijna met de regelmaat van een klok trekken de laatste dagen depressies over of dicht langs ons land, wat bij herhaling gepaard gaat met regen gevolgd door op klaringen. Gisteren trok een storing over het Zuiden van ons land naar de Duitse bocht Vandaag herhaalde dit proces zich doordat een nieuwe storing over het Noorden van ons land bewoog. De storin- een ziin van de Azoren afkomstig, waat zij meebewegen met een Zuidwestelijke stroom van betrekkelijke zachte oceaan- lucht. die in ons land de maximumtempe. raturen doet oplopen tot boven de nor male waarden. Boven Amerika bevindt zich een uiterst krachtig gebied van hoge barometerstanden, dat. tot bij Florida vorst veroorzaakt en dat nog geen teke nen van verzwakking vertoont. Van de Golf van Mexico over de Azoren tof Denemarken is in de bovenlucht een glij baan aanwezig, die de storingen met grote snelheid naar Europa stuwt. Een van deze storingen zal de komende 24 uur naar Frankrijk koersen en zal moge lijk in het uiterste Zuiden van het land wat regen kunnen brengen. Elders in het land wordt het weer morgerl wat kouder doordat met Noordwestelijke wind kou dere van het Noordelijke deel van de Noordzee afkomstige lucht naar het Zui den vloeit. In Bhamdoun, ongeveer 24 km van Beiroet (Libanon), is oen congres gehou den, dat waarschijnlijk het eerste in zijn soort, is m de geschiedenis van het chris tendom en de islam Een gelijk aantal mohammedanen en christenen uit 22 landen, is bijeen ge weest met het doel na te gaan in hoe- verrp islam en christendom kunnen sa menwerken om het gemeenschappelijk doel te bereiken: de respectievelijke gees telijke waarden door te geven aan dejon gere generatie. Er werd slechts Engels en Arabisch gesproken, terwijl voor to ken was gezorgd. Er was een ïslamieti- sche en 'n christelijke godsdienstoefening belegd Zowel mohammedanen als chris tenen namen aan beide godsdienstoefe- Gemenebest kan blijven, wanneer het zich constitueert tot republiek. Het des betreffende besluit werd gisteren offi cieel bekend gemaakt. Pakistan, zo luidt de desbetreffende verklaring, heeft aan de premiers mee gedeeld, dat volgens de ontwerp-grond- wet, die spoedig zal worden behandeld, het land een souvereine onafhankelijke republiek zal worden. Pakistan wenst echter lid te blijven van het Gemenebest en het wenst koningin Elizabeth te er kennen als symbool van het vrijwillige verbond van de leden van het Gemene best en als hoofd van dit Gemenebest. Het besluit houdt in, dat Pakistan de tweede republiek in het Gemenebest zal worden. India, dat eveneens volledig lidmaatschap geniet, nam de republikein se status in 1950 aan. Het besluit van dc premiers zal pas van kracht worden „op de aangewezen dag" Deze is echter nog niet bepaald. Pakistan zal dan. evenals India, een pre sident krijgen. Sinds 1947, toen Pakistan een dominion werd, had het een gouver neur-generaal. Hoewel Pakistan koningin Elizabeth als symbolisch hoofd van het Gemenebest zal erkennen, zal het niet gebonden zijn haar als staatshoofd te erkennen. Pakistan, met zijn 75 millioen inwoners, is thans de grootste Moslim-staat. Men neemt aan. aldus tekent A. F. P. hierbij aan, dat de Pakistaanse premier. Mohammed Ali, tegenover de premiers van het Gemenebest de garantie van de handhaving der rechten van de minder heden, onder meer die der Hindoe-min derheid, heeft gegeven. Volgens A.F.P. heeft Mohammed Ali tevens in grote lijnen een uiteenzetting gegeven van de veranderingen in de ontwerp-grondwet, welke eerder reeds door de grondwetgevende vergadering was goedgekeurd. Zwaaiend met knuppels en geweerkolven tracht een klein legertje Franse politie mensen een grote menigte boze Franse landbouwers uiteen te drijven voor zij dc landbouw-prefectuur in Lille, het lo cale centrum van de landbonwadmini- stratie voor het Noorden, kunnen berei ken om daar een demonstratie togen het li.i. verkeerde beleid te houden. De meer dan 12.000 koppen tellende massa kwam in botsing met een grote politiemacht, tvelke reeds was gewaarschuwd toen be kend werd, dat de boeren van Noord- Frankrijk een dergelijke demonstratie op touw zouden zetten. Dat er aan beide zijden rake klappen werden uitgedeeld, blijkt wel uit het, feit, dat tien politie agenten verwondingen opliepen. Meer dan twintig demonstranten teerden in arrest gesteld A A:-»*-'• ;y*-ï:v -t 1 - - vj..t of'"/. r De Griekse kapitein, evenals de Ne derlandse tweede en derde stuurman on derscheidden zich door doortastend en helhaftig optreden. Grote waardering verdient tevens de bemanning van de motorsloep van de „Cumulus", die onder leiding van de eerste stuurman de dok ter aan boord bracht. Er stond een hoge zee. Ook de gezagvoerder van de „Cumu lus". de radiotelegrafist en de beman ning van het Amerikaanse schip komt lof toe. Het radio-nooaverkeer verliep van begin tot einde uitstekend. Niet lang na de ramp had een Ameri kaanse bommenwerper, van een basis in de Azoren. pakken met medicamenten boven de „Darnel" uitgeworpen. De Nederlanders aan boord van de ..Darnel", bevinden zich allen in goede gezondheid. Zij zijn de tweede stuur man, Mooldijk, de derde stuurman Hen- drikse (uit Hilversum), de marconist Linssen en de bedienden Engel en Garthoff. In New 5 oik werd gisteren vernomen, dat <lc secretaris-generaal der N., de lieer Dag Hammarskjoeld, een persoonlijke boodschap betref fende I' ormosa beeft gezonden aan Tsjoe en Lai, de premier van commu nistisch China. ISaar men meent, heeft Hammarskjoeld er bij J tj°e en Lai persoonlijk op aangedrongen alsnog de uitnodiging van de Veiligheidsraad om 'de discussies over f ormosa bij te wonen te aanvaarden. Hammarskjoeld zond deze boodschap in aansluiting op zijn telegram, waarin bij de uitnodiging van dc Veiligheidsraad overbracht. Inmiddels heeft minister Eden gisteren in een schriftelijk antwoord aan het La gerhuislid Shinwell medegedeeld, dat iedere poging van communistisch China om in de huidige omstandigheden zijn gezag op te leggen aan de door de natio nalisten bezette eilanden onder de kust, de vrede en veiligheid in gevaar zou brengen. Over Formosa en de Pescadores zeide Eden verder, dat deze gebieden in 1895 bij het verdrag van Sjimonoseki door China aan Japan zijn afgestaan. In de verklaring van Cairo van 1943 nebben de geallieerden gezegd, dat het hun bedoeling was, „dat alle gebieden die Japan van China heeft afgenomen, zoals Formosa cn de Pcrscadores, aan de Chinese republiek worden teruggege- ven", zo zei Eden, doch deze verklaring hield slechts een voornemen in, en de teruggave vond nooit plaats wegens de moeilijkheden die voortvloeiden uit het feit, dat er twee gegadigden voor de ge bieden waren. In September 1945 .we'" het bestuur over Formosa op aanwijzing van de opperbevelhebber van de geal lieerden overgenomen door de Chinese strijdkrachten. Bij het vredesverdrag van April 1952 heeft Japan afstand gedaan van alle rechten en aanspraken op Formosa en de Pescadores, zo ging Eden door, maar ook dit hield geen overdracht aan China in, noch aan communistisch, noch aan na tionalistisch China. Om deze reden is de Britse regering van oordeel dat Formosa en de Pescado res gebieden zijn, waarvan de souverei niteit de jure onzeicer of onbepaald is, aldus minister Eden. In het stadhuis van het 17de arrondisse ment te Parijs werd het burgerlijke huwelijk gesloten tussen mej. Fran- goise Egloff, een kleindochter van presi dent en mevr. Coty, en Jean Claude Herary. De foto toont de jonggehuwden na de plechtigheid op de stoep van het stadhuis, geflankeerd door de lachende president Coty en zijn echtgenote. Te Spa hebben zich twee gevallen van pokken voorgedaan. In verband hiermee zijn de volgende maatregelen getroffen: alle scholen worden gesloten, alle open bare bijeenkomsten (kerk, bioscoop, café's bals, bibliotheken etc) zyn verboden. De bewoners van de twee panden, waar zich de pokkengevallen hebben voorge daan, mogen hun woning niet verlaten. Hetzelfde geldt voor de families» waarvan de kinderen dezelfde school bezochten ais de besmette kinderen. Tenslotte zal de ;e hele bevolking van Spa zich moeten laten inenten, of opnieuw laten inenten tegen pokken De bevolking is aangeraden water voor het gebruik te koken. Een woordvoerder van liet natio- nalistisch-Chinese ministerie van de fensie heeft gisteren op een speciale persconferentie te Taipeh op For mosa meegedeeld, dat het garnizoen (20.000) man van de Tatsjen-eilan den zijn posities „tot elke prijs" za! verdedigen. Hij verklaarde, dat deze strijd tot het einde zou worden ondernomen ongeacht de berichten over een evacuatie van de eilanden. De woordvoerder hield de persconfe rentie speciaal voor deze mededeling. Kort tevoren had generaal Fsjang Kat Sjek een spoedbijeenkomst gehad met de hoogste nationalistische leiders over het lot van de Tatsjen-eilanden. Gisteren is wederom een groep evacué's van de Tatsjen-eilanden op h or mosa aangekomen. Zij bestond uit 231 militairen en burgers, onder wie 114 ge- wonden. Generaal Lioe Joe Tsjang, bevelheb ber der nationalistische strijdkrachten op het ter hoogte van de Zuidchinese kust gelegen eiland Quemoy, heeft 25 buitenlandse correspondenten, die het eiland Donderdag hebben bezocht, me degedeeld dat tegenover Quemoy, in de provincie Foekin, 200.000 man der com munisten zijn samengetrokken, die gereed staan voor een aanval, welke kan worden uitgevoerd, wanneer zij de beschikking krijgen over voldoende steun ter zee en in de lucht. In antwoord op een vraag welke hulp de generaal zo uwensen, indien de V.S de verdedigers van Quemoy zouden bij staan, antwoordde deze: „Dekking in de lucht, dat zou voldoende zijn- Het hoofdkwartier van de nationa- listiseh-Cbinese luchtmacht heeft mede gedeeld, dat zware bommenwerpers bet door de communisten veroverde eiland Jikjang-Sjan gisteren opnieuw heb ben aangevallen, waarbij twee schepen der communisten vermoedelijk tot zinken zijn gebracht, terwijl twee andere werden bechadigd. Het 45.000 ton metende Amerikaan se vliegdekchip „Midway" heeft zich aangesloten bij de Zevende Vloot, die in de wateren van Formosa dienst doet. De „Midway", die onlangs plotseling een bezoek aan Singapore heeft afge broken en naar Formosa vertrok, heeft o.m. 37 straalvliegtuigen aan boord. De voorzitter der Verenigde Natiets. Victor Andres Bclaunde, beeft gisteren te New Vork overleg gepleegd met de se cretaris-generaal van de wereldorgani satie Dag Hammarskjoeld. Met hem be sprak hij de consequenties van de wei gering van Peking om de Veiligheids- raaddehatten bij te wonen. Het schijnt in de bedoeling van Belaunde te liggen met zoveel mogelijk leden van de Veiligheids raad te overleggen, alvorens de raad ter vergadering bijeen te roepen. (Van onze correspondent). De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir H, Witte, heeft ziin ernstige ontstemming uitgesproken over de vreemde gang .van zaken bij het ver huren van flats in* Arnhem. Zoals bekend mag worden verondersteld werden aan de riante Velperweg in Gelre's hoofdstad enige royale flats gebouwd, waarvan de huurprijs varieerde tussen de 80 en 92,50 per maand. Deze huren heeft de minister accoord bevonden, doch hij heeft ernstig bezwaar gemaakt tegen een extra bijdrage, variërend van 1000 tot 1500. welke de adspirant-huurders hadden te betalen aan de bouwonderneming ter dekking van het verschil tussen bouw- en aannemingssom. Deze vorm van sleutelgeld-heffing zou een gevolg zijn van de lagere aannemings som. welke door de eigenaar van de flats was bedongen. Teneinde dit tekort op te heffen, besloot de bouwonderneming van alle adspirant-huurders een bijdrage te vragen, welk bedrag onder geen voor waarde gerestitueerd zou kunnen worden. Tegen deze handelwijze nu heeft minister Witte protest aangetekend, terwijl hij de huurders adviseert de reeds betaalde bij dragen via de rechter terug te vorderen. De Europese levensstandaard kan alleen in belangrijke mate verbeterd worden met behulp van verhoogde productiviteit en een rechtvaardige verdeling van de vruch ten daarvan tussen werkgever, arbeiders en verbruikers, heeft de Europese confe rentie van de Internationale Arbeids organisatie (I.L.O.) Vrijdag verklaard. De desiderata van de conferentie omtrent de wijze, waarop de verhoging van de pro ductiviteit moet worden bereikt, zijn vast gelegd in een zeer uitvoerige resolu' e die met 'n -betrekkelijk kleine meerderheid (47 tegen 37 stemmen) werd aangenomen Deze desiderata houden onder meer in, dut er een vrije en krachtige arbeiders beweging moet zijn onder een regerings vorm, die haar volledige vrijheid voor collectieve onderhandelingen op gelijk gerechtigde basis garandeert. De Nederlandse regeringsdelegatie heeft de resolutie krachtig gesteund, niet alleen omdat deze een belangrijke omschrijving geeft van he bijdragen die zowel werk gevers als werknemers kunnen leveren tot het streven naar productiviteitsverhoging, maar ook omdat bij de uiteenzetting van de juiste methoden om dit doel te bereiken alle aandacht is besteed aan „gecompli ceerde menselijke problemen die erbij be trokken zijn". De Canadese „Air Transport Board- heeft de „Canadian Pacific Airlines" ver gunning gegeven voor een luchtlijn tus sen Vancouver en Amsterdam over dc Poolroute, een traject van ongeveer 7750 kilometer. De Canadese luchtvaartmaatschappij verwacht begin Mei met de dienst te kun nen beginnen Het zal de tweede route over de Pooi zijn Zoals bekend, heeft de S. A. S. een dergelijke lijn reeds tussen Los Angeles en Kopenhagen. Volgens de plannen zal, zoals reeds ge meld. worden begonnen met één vlucht per week in beide richtingen Elke Vrij dag zal men uit Vancouver vertrekken. Op Schiphol is het toestel dan 18'g uur later Zaterdagavond vliegt men terug en is dan Zondagochtend in Vancouver. Deze plaats is het enige eindpunt in Ca nada. waarvoor vergunning is aange vraagd. Bij het ministerie van Verkeer en W a- terstaat is intussen nog geen aanvraag binnengekomen. Verwacht wordt wel, dat een dergelijk verzoek zal worden inge willigd. Opstandelingen hebben het vliegveld van de Costarieaanse plaats Los Chiles, bij (|c Nicaraguaanse grens, aangevallen, zo luidt een bericht uil de Costarieaanse hoofdstad, San José. dat gisteren door Ncwyorkse radiozenders werd omgeroe pen. i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1