Nieuws uit STAD en OMTREK Veertig-jarig bestaan van KABO OUDE TIJD (geheugen-hulp Zwak aanvalsspel in Schiedam Degradatiegevaar voor Sparta 2 nu bijna onafwendbaar Nieuw plan uit Vlaardingens toverkoker Uit die goede dezelfde Een sprookje aan de Nieuwe Maas Onze dagelijkse PUZZLE De drieling Concert Russische studenten uit Parijs N.E.C. (met „Venlo-trio") ontstal Hermes éen punt DOS leed onverwachte nederlaag Rotterdamse tienkamp 3|M^PAC 7 FEBRUARI 1955 NSC PAGINA 2 mam m Geen .burgers" van Schiedam DRUKBEZOCHTE RECEPTIE EN GESLAAGDE FEEST AVOND MUZIEKSCHOOL TWEE JUBILARISSEN BIJ DE BREEUWWERK- FABRIEK ONWEL GEWORDEN BIJ GLAASJE BIER AUTO OVER DE KOP en de inzittenden namen de benen VASTENAVOND BONAVENTURA NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT BURGERLIJKE STAND GODSDIENSTCURSUS VOOR DIPLOMA B D.H.S. WON DE PLAATSE LIJKE DERBY DOOR HET DAK GEZAKT FIETSEN GESTOLEN SCHOORSTEENBRANDJE Treffers. weer succes Overgangsklasse A D.O.S. geklopt Uitslagen Tafeltennis ROTTERDAMS TEAM VOOR JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN Besloten karakter Oplossing van Zaterdag VEEMARKT TE ROTTERDAM '"cioap^ Anton, Gijsbertus en Mathias v. d. Boogert maken het best, zo vernamen we hedenmorgen van zuster Steens, die hen verzorgt en dit met veel toewijdin.g en voldoening doet. Ze gaan goed vooruit. Zaterdag konden ze, zes uren na de ge boorte, voor het eerst met wat melk ge voed worden en daarna konden de nodige maatregelen voor geregelde voeding wor den genomen, die de kleinen zichtbaar goed doet. Rector C. Campfens van de Dr Nolet Stichting heeft de drieling Zater dagochtend gedoopt en des middags werd moeder v. Boogert-Jonkers in de ge legenheid gesteld, haar kinderen te zien. Ze werd hiertoe op een brancard naar de kinderkamer gereden. Moeder en kinde ren zullen nu nog enkele weken in de Dr Nolet Stichting verpleegd worden, al vorens ze naar Vlaardingen kunnen ver trekken. Hedenavond kan men de aan gifte van de geboorte van de drieling onder de Burgerlijke Stand lezen, maar dit betekent niet, dat Anton. Gijsbertus en Mathias als burgers van de stad Schiedam zijn ingeschreven. Het gaat hior slechts om een geboorte-aangifte. Deze is direct naar Vlaardingen doorgegeven en daar heeft men de drieling officieel als burgers ingeschreven, al zijn ze dan op Schiedams „grondgebied" geboren. De inschrijving bij de Burgerlijke Stand betekende dus niet, dat Schiedams bevolking met drio zielen verrijkt werd. De drieling Stuiven- berg blijft zodoende vooralsnog de enige in onze stad. De drie mannen, die zich op 5 Februari 1915 na de eerste bijeenkomst als lid opgaven van de Bond van Overheidsper soneel, zullen er geen idee van gehad hebben, dat zij de grondslag legden van een vereniging, die nu, veertig jaar later, met een groot aantal leden een luister rijk feest kon vieren. Iin de tijd, waarin het opkomende so cialisme de toen nog volkomen kapitalis tische maatschappij ging aantasten, be gonnen ook de katholieke arbeiders, ge ïnspireerd door de encycliek ..Rerum No varum", te beseffen dat zij zich moesten organiseren om gezamenlijk de strijd voor een meer menswaardig bestaan te voeren. In de loop van de jaren heeft met name de K.A.B.O. haar bestaans recht bewezen en op de Zaterdag gehou den receptie is dat duidelijk gebleken. Ingeleid door de vice-voorzitter, de heer H. Leenderts, boden achtereenvol gens vertegenwoordigers van de zuster- afdelingen uit Dordrecht en Rotterdam hun gelukwensen aan. Namens het ge meentebestuur sprak wethouder mr M. J. M. van Kinderen enkele hartelijke woorden. De Christelijke Bond van Amb tenaren werd vertegenwoordigd door de heer Gloude, terwijl <Je Algemene Bond de heer v. d. Wel had afgevaardigd. Ver der spraken nog pater Out O.P. namens de geestelijkheid, de voorzitter van de K.A.B.. de heer C. Meijer en de voor zitter van de Landelijke Bond, de heer A. C. M. Weijters. Van de deken, de bur gemeester en de wethouder van perso neelszaken waren schriftelijke geluk wensen binnengekomen. De voorzitter, de heer A. W. v. d. Sluyst dankte met enkele welgekozen woorden de sprekers voor hun goede wensen en hun cadeaux. Na de officiële receptie werd in klei nere kring een herdenkingsbijeenkomst gehouden, waarin voorzitter v. d. Sluys ontstaan en groei van de K.A.B.O. me moreerde. De voorzitter van de Lande lijke Bond, de heer A. C. M. Weijters, wees erop. dat de afdelingen de activi teit van de bond bepalen. Wanneer het in de plaatselijke kernen niet gonst en bruist van leven, dan is er op hoog ni veau ook weinig te bereiken. Voor de afdeling Schiedam hdd hij niets dan lof en met name noemde hij de voorzitter, voor wie geen moeite te veel is. Aan de heren J. B. Beekman, L. van Rutten en C. L. van Troost, die van de oprichting af lid zijn, overhandigde hij het ver guld-zilveren bondsinsigne. Niet minder dan elf leden kwamen in aanmerking voor het zilveren insigne van vijf en twintig jaar lidmaatschap, onder wie zich ook de voorzitter be vond. De oud-voorzitter, de heer L. van Rutten, haalde herinneringen op aan de moeilijke eerste jaren, die vielen in de wereldoorlog van 19141918. Zondagmorgen woonden zeer vele leden de plechtige Hoogmis bij, die in de Singelkerk door de geestelijk advi seur Pater Out O.P., werd gecelebreerd om God te bedanken voor Zijn zegen Des avonds verenigden allen zich weer in de grote zaal van Gebouw Arcade, waar het feest tot een uitbundig hoogte punt werd opgevoerd. Jan de Cler. met een praatje en enkele bekende en min der bekende liedjes, verzorgde tevens de conference. De twee Cavelli's bleken ware virtuozen te zijn op hun accordeon; iets minder goed op dreef was Fred Starewood met enkele negro-spirituals en Hollandse liedjes. Guus Jansen, een voortreffelijk pianist, bewees dat compo neren helemaal niet moeilijk is en stelde enkele toeschouwers in de gelegenheid hun gaven op dit gebied te demonstre ren. Een van de drie Marketensters, Truus Koopmans, bleek op haar eentje ook tot heel wat in staat en tenslotte droeg de clown-sneltekenaar Mister Ni chols, ook een steentje bij tot de alge mene feestvreugde. Een geanimeerd bal besloot de viering van het veertigjarig bestaan van de K.A.B.O. De jubilarissen waren40 jaar lid. verguld zilveren insigneJ. B. Beek man. L. van Rutten en C. L. v. Troost; 25 jaar lid zilveren insigneM. A. C. van Deurzen, G. J. Dingenouts, J. J. Feelders. J. H. Gunnewegh. A. J. v. d. Heiden. Th. J. Hertog, A. W. v. d. Sluijs, J. M. v. d. Valk. H. J. Verver, B. J. J. Westdijk en A. J. Zijleman. Bij de jubilerende KABO. Weth. mr M. J. M. van Kinderen (rechts) feliciteert de voorzitter, de heer A. W. v. d. Sluys. De studenten van het Russisch-Orthodox? Seminarie te Parijs, wier succesvolle con- certtournee door ons land bijna reeds weer tot het verleden behoort, hopen op Donderdag 10 Februari a.s .op te treden in de Grote Kerk. In de loop van deze Donderdag zullen zij in Schiedam arri veren, waarna zij zich rechtstreeks naar do kerk begeven, om kennis te maken met het milieu, waarin zij moeten zingen en om dan nog wat te oefenen. Alvorens het concert aanvangt, zal de zeer eerwaarde heer A. van Kassen te Rot. terdam, Yoegoslavisch priester, in een korte toespraak iets vertellen over de Russisch-Orthodoxe Kerk en de positie der studenten te Parijs. Het concert zal worden afgewisseld met orgelmuziek door de heer Jacq. P. Bekkers, organist der kerk. Aanvang 8 uur n.m. Aan de Muziekschool van de Schiedam- sche Afdeling der Maatschappij tot Be- vordering der Toonkunst is met ingang 20 dezer een Vastenavond in gebouw Ar- Zaterdag herdacht de heer C. Smith, woonachtig te Vlaardingen, het feit, dat hij 35 jaar werkzaam was bij de N.V. Breeuw- werkfabriek, Westerkade 410, Schiedam, terwijl per dezelfde datum, de heer J. C. E. Roelofs, eveneens woonachtig te Vlaar dingen, het feit herdacht, dat hij 25 jaar bij genoemde N.V. werkzaam was. Beide jubilarissen werden, na per auto van huis te zijn gehaald, toegesproken door de heer mr G. M. Hovingh, secre taris van het Departement Schiedam der Nederlandsche Maatschappij voor Nijver heid en Handel, die de jubilarissen eet- oorkonde, alsmede een erepenning over handigde namens de Maatschappij. De directie complimenteerde vervolgens de beide jubilarissen en overhandigde hun een cadeau onder couvert, terwijl aan de echtgenoten van de jubilarissen een ruike: bloemen werd aangeboden. Diverse toespraken werden er gehouden o.a. door de voorzitter van de personeels vereniging en door de heer P. Gordijn, namens het personeel. Voorts werden er verscheidene cadeaux overhandigd, zoais bijvoorbeeld een theeservies en een vul pen- en vulpotlood-set, etc. De erewijn werd geschonken en ondtr het genot van een kopje koffie bleven iu. bilarissen, directie en personeel nog ge zellig een poosje bijeen in de mooie, nieu we cantine van de fabriek. Een Zweedse zeeman, die gisteravond in een café een glaasje bier aan de bar stond te drinken, werd plotseling onwel en viel achterover op een tafel, waarbij hij twee vleeswonden aan het achterhoofd kreeg. Door de G.G. en G.D. werd hij naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd, waar hij is verbonden. Later kon hij weer naar zijn schip in de Merwehaven gaan, Zaterdagnacht sloeg op het Rubensplein een personenauto door nog onbekende reden over de kop. De bestuurder bleek te zijn de heer M. A. F. uit Den Haag. De auto werd ernstig beschadigd. Het vreemde was, dat de inzittenden van de auto na het ongeluk de benen namen. Een nader onderzoek wordt nog ingesteld. De R.T.G. Bonaventura geeft op Zondag van 1 Mei a.s. in de plaats van den heer L. Schnitzler, die wegens drukke werk zaamheden zijn ontslag heeft gevraagd, benoemd de heer G.. J Bezemer, een oud-leerling van den heer Sikkemeijer, directeur der Rotterdamsche muziek school. De heer Bezemer, die in Rotterdam reeds goeden naam begint te maken (ge tuige o.a. de beoordeelingen van zijn concert met de heeren Zalsman. Sinal- broek en Hofstede door de „N.R.Ct" en andere bladen) en aldaar op concerten van „Excelsior" en andere vereenigingen reeds meermalen met veel succes optrad, zal zich bij het Schiedamsche publiek in troduceren op het eerstvolgende concert der Schiedamsche Toonkunstafdeeling, dat den 7en April a.s. zal plaats hebben en waarop verder de heren B. J. A. Rehl (violoncello) en J. Orelio zullen optreden. (Nwe Schiedamsche Courant, van 22 Maart 1902). OttBtAD VOO» SCMttOAm f» OOSTAtKtA 77ste Jaargang No. 22682 De kantoren der Redactie en Admlnl- mstratie zijd gevestigd te Schiedam, Dam 18, tel 66152 Giro-nummer 590643. Abonnementsprijs J 6 25 per kwartaal. 2,15 per maand 0.50 per week. Advertentieprijs op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0 30 per millimeter hoogte Bij contract gelden lagere tarieven welke bij de administratie of bU de erkende advertentiebureaux verkrijgbaar zljtl. Kampioenen (kleine advertentiën) tot 20 woorden 50 cent Elk woord meer 3 cent Maximum 60 woorden Plaatsing uit sluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de RegeleD voor het Advertentiewezen. cade. Er wordt opgevoerd „En zo begon het" (See, how they run!) onder regie van Ad. Verhey Na afloop Vastenavondbal. GEBOREN: Willem J.. z. v, J. Leerent- veld en M. J. Ilmer; Willem H., z. v. S. Poort en L. Suttorp; Antoon, Gijsbertus en Mathias 3 z. v. J. W. v .d. Boogaard en A. R. H. Jonkers. OVERLEDEN: C. Kr ret, 69 j., vr. v. H. Palsrok. Het jaarlijks examen van de driejarige cursus voor het godsdienstdipioma B werd Zaterdag jl. met goed gevolg afgelegd door de volgende cursisten: de eerw. zuster G'- sela, de dames A. v. Mil te Schipluiden. J. v. d. Knaap te Vlaardingen en M. van Rest te Schiedam en de heren B. v. Loos broek en J. van Zwieten. beiden te Schie dam. Aan de heer Van Zwieten werd het diploma uitgereikt. Onderwijzers en onderwijzeressen en ook j andere belangstellenden, die een meer ge. i fundeerde en rijkere godsdienstkennis I wensen te bezitten, vinden in deze cursus daartoe de geschikste gelegenheid. In een j driejarige, roulerende cursus wordt ge- streefd naar een meer wetenschappelijk» kennis van de grote waarheden van on.* H. Geloof. Het ontstellend groot gebrek aan geloofskennis, ook bij vele volwasse nen, kan slechts worden gestuit door een steeds toenemend aantal leken, die grondig onderlegd zijn, een dieper inzicht en eet meer beredeneerde kennis van onze gods dienst als een rijk bezit hebben verworven De cursus wordt voortgezet op Zaterdag 19 Februari om 2.45 uur in de verpleeg stersschool Warande (ingang Wit Gels Kruisgebouw, Nieuwe Haven). Opgave en nadere inlichtingen bij recto* C. Campfens, Dr Noletstichting en patel M. Brinkmann, O.P., Hoogstraat 87. In een meer spannende, dan fraaie wed strijd is het D.H.S. gelukt, haar stadgenote D.R.Z. een kleine, doch verdiende 33 nederlaag toe te brengen. Reeds in de eerste minuten nam DRZ door Zeeman d.- leiding, die een grove fout van Struik af strafte. DHS liet dit er niet bij" zitten ei' viel fanatiek aan, doch de rood-witte- defensie wist het gevaar steeds te keren De druk werd echter steeds groter en ui', een door Kuyper genomen corner, kopte Jac. Kerssemeijer goed in. De keeper stop te in eerste instantie de bal, doch een achterspeler werkte hem over de lijn. Dit werd ook de ruststand en er na was DHS óver het geheel genomen steeds ster ker. Roozen schoot van wel 25 meter bei tweede doelpunt van DHS in het DRZ-doe; en even later volgde Kuypers dit voor beeld. DRZ viel daarna nog verwoed aan, doch verder dan een goal van Altorf kwa men zij niet meer. DHS 3 speelde tegen Excelsior '20/3 en verloor deze strijd met 6—3. Op het dak van een schuur in de Dam- laan waren gistermiddag 3 jongens aan het spelen. De 13-jarige F. de G. uit de Van Swindenstraat zakte plotseling door de eternitplaten van het dak en viel 2% meter naar beneden. Met een gebroken rechterscheenbeen werd hij door de G.G. en G.D. naar het Gemeenteziekenhuis ver voerd, waar hij ter verpleging is opge nomen. Tijdens het weekend werden weer diverse rijwielen ontvreemd. Van mej. R. N. W. de R. uit de Hagastraat werd een fiets meegenomen uit de poort naast haar woning. Uit de Vlaardingerstraat ver dween het karretje van de 16-jarige A. J. V. ook. De 16-jarige jongedame E. M. C. R. van de Noordvestlaan raakte haar fiets kwijt. De rijwielen stonden niet af gesloten. Bij de familie L. G.den H. in de Ridderkerkstraat ontstond gisteren een schoorsteenbrandje, dat door de brand weer o.l.v. brandmeester Putters werd geblust. Passage: Zet 'm op, George (a.l.) Monopole Theater: De Rode Speer (14 jaar). Stedelijk Museum: Dagelijks van 2 tot 5 uur. HEDEN: Sportfondsenbad: Clubavond Start, 6-9 NACHTDIENST APOTHEKEN De nachtdienst voor de apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Gouka, Hoogstraat 29. DONDERDAG: Passage Theater: Kath. Kring „De in dringster", 8 uur. Grote Kerk, Russisch koor, 8 uur. 0 (Van onze sportcorrespondent) SCHIEDAM, Zondag. Een halve minuut vóór de rust miste Hermes de kans op de gelijkmaker, toen «Mijnsbergen voor geen klein geruchtje vervaard en die zich in Hermes' overigens ongevaarlijke voorhoede als de beste man ontpopt had, door Driessen bij een lokkende doelkans gehaakt werd en scheidsrechter Hugen gedecideerd naar de witte stip wees Cock v. d. Tuyn, op een bedenke lijke wijze in vorm achteruitgegaan, miste ook deze strafschop door wel goed gericht maar veel te zacht te schieten, waardoor de lange doel man Jansen vallend de bal uit doel kon stom pen. Ook in de NEC-aanval was het een buiten speler, die de meeste gevaren stichtte: rechts buiten Willemse. die al meteen na het begin, na handig vrijmaken, De Ruiter een kans op een blaadje bood. Gebrek aan techniek deed de lange linksbinnen deze kans missen. Nadat Stolk me' een haarscherpe voorzet Jansen bijna had wetan te forceren, was het weer Willemse die het Nijmeegse doelpunt inleidde. Uit een verre uittrap van Jansen het leer bemachtigend, ver lokte hij wederom De Koning, waarna Burger de voorzet totaal verkeerd beoordeelde en de bal via diens rug bij Van Rhee kwam. die toen gemakkelijk Tap kon passeren (0-1). Tegenover 't veelal destructieve Nijmeegse spel deed Hermes wel wat meer aan opbouw, maar het tempo lag wederom veel te laag. waar door de aanvallen veelal geheel verrassingloos waren en de stoere NEC-verdedigers steeds fors konden ruimen. Tactisch verkeerd werd boven dien Mijnsbergen te weinig In het spel betrok ken, hoewel het aldra gebleken was. dat back Roes zijn handen aan hem vol had, enige duels verloor en zelfs bij een daarvan' geblesseerd taakte, waardoor rechtsbinnen Driessen, met midvoor Van Rhee en de te forse kanthalf Schreurs NEC's nieuwe ,,Venlo"-trio i de an dere aanwinst Krebbers was uit de ploeg ge laten), de backplaats ging innemen. Eenmaal miste het Schiedamse binnentrio achtereen volgens een geheide schietkans uit. een listige pass van Mijnsbergen toen de overigens goedr ruimende Cees Cuyten over de bal heenrraaide Na een half uur miste Willemse voor NEC de kans op een tweede doelpunt toen hij in buiten spelpositie (die niet bestraft werd) vrij vooi Tap kwam maar hopeloos naast trapte. De Nij meegse aanval was overigens toch schotarm hetgeen wellicht zijn oorzaak vond in het niet loskomen van Van Rhee van spil Burger, hoe wel deze toch wei steekjes liet vallen. Lex .Tanse deed het beter. Hij loste een vliegend schot uit een pass van Mijnsbergen. dat rake lings over de lat snorde Tegen de rust zag Hermes de fout blijkbaar in, want nu werd ie nieuwe aanwinst vaker gelanceerd. Hij doel puntte zelfs fraai, maar de arbiter had reeds voor een overtreding gefloten, waarop Lex lanse de vrije trap over schoot En toen de hal vaardige listigaard wederom Driessen te slim af was, nam deze zijn toevlucht tot een unfaire daad, wat op de beschreven penalty uitliep. Na de rust vergrootte Hermes het Mijnsber- gen-rendement door hem linksbinnen te plaat sen. (Stolk ging linksbuiten lopen, waar hij zwaar gehandicapt werd door zijn rechtsbenig- heid). waardoor de Hermes-aanval, door ie veelvuldige schrandere passes en de enthou siaste terrier-mentaliteit van de ex-Flamingo 1 ex-Feijenoorder) aan gevaarlijkheid won. Jan sen wist een fraai door Janse doorgekopte pass van hem te stoppen en NEC dreigde al vroeg tijdig tot paniek-voetbal over te gaan, waarbij nog al eens overtredingen begaan werden Schreurs! Met veel kunst en vliegwerk, waarbij Cuyten veel uittrapte werd toch het doel schoon ge houden, ook al doordat uit al dat geattaqueer toch geen noemenswaardige schoten geboren werden. Na een kwartier wist NEC zich enig zins vrij te worstelen en linksbuiten Bosch maakte zelfs een fraai doelpunt, maar had daar bij de pech, dat Willemse in hinderlijke bui- tenspefpositie stond, waardoor dit doelpunt ge annuleerd werd In de 17e minuut forceerde Hermes weer eens een hoekschop en hoewel m eerste instantie afgeslagen wisten Mijnsbergen en Lex Janse doelman Jansen zo heftig te be lagen. dat deze miste en Lex Janse zijn naam genoot wist te passeren (1-1). Hermes bleef in de aanval en nadat Tap v. Diest was gepasseerd) het eerste gevaarlijke schot uit de NEC-aanval van De Ruiter goed had weten te stoppen, redde Cuyten een doelpunt toen Mijnsbergen na een fraai staaltje Stolk een kans bood. Bobbe die 10 minuten voor tijd de geblesseerde Roodenburg had vervangen) kreeg ai gauw van Mijnsbergen een gedroomde kans. Hij wist echter niets beter te doen dan de bal ir de handen van de gevallen Jansen te tippen En hoewel Van der Tuyn nog tot een gevaar lilke inswinger kwam en Ringelstein de vol gendr corner fraai uit de bedreigde hoek rnoesi koppen, kwam het einde onder zware Schie damse druk met gelijke stand. (van onze tafeltennis medewerker) Inzake de bezetting van de laatste plaats in de hoofdklasse is goeddeels een beslissing gevallen ten nadele van Spar ta 2. De Amsterdammers kregen in Roe- lofarendsveen met 73 .de ^ous OP de kop. Wifra en Povac, die beide wonnen, kwamen iets dichter bij Sparta, maar dat komt voornamelijk doordat de wed strijd Nedlloyd-Sparta geen doorgang kon vinden. In de overgangsklassen maakten de kampioenspretendenten geen fout. Dat de successen van de laatste weken geen uitschieters waren geweest, bewees Treffers overduidelijk tegen de medege gadigde voor de laatste plaats, Sparta 2. Wout Heemskerk, weer voortreffelijk in vorm, legde met een drietal overwin ningen de basis voor een Roelofarends- veen zege. Jan v.d. Zwet plaatste op dit stevige fundament twee successen. John Cogh en Vrees tornden vergeefs te gen de Treffersman op. En met Nico Heemskerk ging de vlag in top. Al moest hij zich tegen Cogh en Battenberg, welke Loek Stoop verving, gewonnen geven, vrees bleef bij de baas. Oe ovewinning die Treffers tenslotte in het dubbelspel behaalde, diende slechts ter verfraaiing van het ,,overwinnigs- gebouw". Jan Scheffer' vorige (Van onze tafeltcnnismcdewerkcr). Op 20 Februari wordt in het Tafelten- niseenlrum de Rotterdamse herentien kamp verspeeld met als inzet het kam pioenschap van Rotterdam. Door de keu ze-Technische Commissie werden vijf spelers onmiddellijk in deze tienkamp ge plaatst nl. de titelhouder Wim Stoop (Wifra), zijn beide clubgenoten Roel Wil- lemstein en Henk Mostert, Jan Booms- ma (Eendracht) en Wietse van Zeideren (USV1. Uitgezonderd Van Zeideren, die als reserve is aangewezen, zullen deze spelers a.s Zondag de Rotterdamse kleu ren verdedigen bij de wedstrijden om het Povac-schild te Amsterdam, Ten einde de ontbrekende vijf spelers voor de tienkamp aan te wijzen, wordt op 13 Februari een voorronde verspeeld, eveneens in de vorm van een tienkamp. Hiervoor werden gekozen: Cor Voormo len, Jaaf Willemstein, Nico van Houten, Aad Edenburg (allen Wifra), Frans Duim (ex-Eendracht), Jac. de Mey, Arie Zuid geest, Henk Stas en Wim Schuller (allen Carbon) en Henk v. d. Boogaard (I.R.O). De beide laatste spelers werden aangewe zen na de jeugdselectiewedstrijden, welke Zondag in het Tafeltenniscentrum gehou den werden. Als reserves staan genoteerd: Cor de Bruyn (U.S.V.), Cor Kesselring (Elan) en Rien v. d. Does (Wifra). i week de verrassing bij de tienkamp om de N.T.T.B.-Cup bracht er tegen Po- i vac niet veel van terecht. Was zijn ne- i derlaag tegen Henny Grijzenhout nor- j maal te noemen, een bepaald onprettige j verrassing was het voor Quick, dat hij ook door invaller Meyer vierkant aan de kant werd gezet: 14—21, 9—21. Ove rigens had deze invaller ook een over winning op Beb van Ham in zijn mars. Deze kreeg ook een nederlaag aangeme ten door Gompelman, wiens successen hiermee overigens uitgeput waren. Maar Povac beschikte bovenal over Grijzenhout die Van Ham zijn derde nederlaag deed incasseren, zoals boven reeds gememo reerd ook van Scheffer won en alle goe de dingen uit drieën deed bestaan door ook Guus Broné aan zijn zegekar te ha ken. Door het dubbelspel te winnen zorg de Povac, dat de eindstand tenslotte 7—3 werd. De grootste overwinning noteerde Wi fra. De Rotterdammers hadden een in valler voor Cor Voormolen, maar Henk Mostert bewees, dat zulks beslist geen verzwakking betekende. Hij won vlot twee partijen en behoefde slechts Jan Hogen- doorn geluk te wensen. Hij deelde dit lot met Roel Willemstein, die eveneens de andere Wibo-spelers klop gaf. Wim Stoop voelde zich toen aan zijn stand verplicht met drie overwinningen uit de bus te ko men. En daar de Wifranen ook het dub belspel in een winstpunt omzetten kon den de Hagenaars met een 82 nederlaag de Residentie weer opzoeken. Eendracht kon het zich permittteren met een onvolledig team naar Vlissin- gen te trekken. Jan Boomsma en Dick Fok lieten zich daar niet verschalken en Wilno moest hij bij de drie papieren pun ten laten. De a.s. kampioen Batswingers keerde van haar reisje naar Leidschen- dam natuurlijk terug met een zege. V.V.V werd met 73 geklopt. Wifra 3 scheen tegen U.S.V. 2 full speed op de zege af te stevenen. De Wifranen sloegen een 40 voorsprong bij elkaar. Toen vond U.S.V. het nodig de bordjes te verhan gen. Hofland klopte Nico Weijling, Ballijns rekende af met Edenburg, V.d. Giessen hield Verwey er onder en Hofland gaf tegen Verwey voor de vuist een reprise van zijn overwinningscompetitie weg. Wi fra kon daar maar een puntje tegenover stellen, onvoldoende voor de zege, want met 21—19, 18—21, 21—18 legde U.S.V. 2 beslag op het dubbelspel en de halve winst. De andere Rotterdamse derby, die tus sen Carbon en Rotterdam, werd een rui me zege voor de gastheren. Jac. de Mey slaagde er niet in Cor v.d. Ree er on der te houden en Henk Boogaard liet zich door de slimmigheidjes van Arie Zuidgeest niet verrassen. Henk Stas maak te echter door drie overwinningen dui delijk, dat Rotterdam zich over de eind uitslag geen illusies behoefde te maken. De tweede plaats bereikte Carbon door deze 82 overwinning echter niet. Die bleef gereserveerd voor D.O.S. 2, dat met Effect korte metten maakte. De Dordte- naren gingen in eigen huis met 9—1 ten onder. Leider Scylla had in de Overgangsklas se B niet zo bijzonder veel moeite mo de dubbele cijfers te bereiken. Van Bui ten mocht dan tegen Will van Zoelen de eerste game met 2118 op zijn naam schrijven, de Leidenaar liet er in de vol gende games geen twijfel over bestaan, dat dit op een vergissing moest berus te 218, 2110. Meer moeite had Wi fra 2 om D.O.S. 3 in Den Haag de pun- te te ontfutselen. Wifra nam een verdien de 3—0 voorsprong, eer V.d. Horst er in slaagde Jaaf Willemstein te kloppen. De Hagenaar had zich blijkbaar een bijzon der goede vorm aangemeten, want ook Henk Mostert moest er even later aan geloven. Maar toen hadden Mostert en Van Houten de score al opgevoerd tot 5—1. Jaaf Willemstein capituleerde nog maals, nu tegen Feitsma. Doch tegen de Hagenaar André Harkx, de minste van de gastheren, besloot Nico van Houten op rustige wijze zijn overwinningstrilogie. Het dubbelspel werd een Haags succes, zodat de eindstand 46 werd. Batswingers 2 wist zowaar tegen het bezoekende D.S.S. een gelijkspel te be werkstelligen, waardoor haar totaal gelijk kwam met dat van Feijenoord. Een ver rassing is de uitslag van de Haagse der by tussen Wibo 2 en D.O.S. Het werd een 8—2 nederlaag voor D.O.S., dat in Jan Schouwerwou de maker van de beide te- genpunten bezat. Cor de Bruijn kon het tegen Treffers 2 slecgts één maal tot winst brengen, Daardoor bleef Jos v.d. Meer overwinningsloos, want Wietze van Zeideren en Wim Wagenaar hadden er goed het oog in en verzamelden totaal zes punten. Hierbij was het dubbelspel niet inbegrepen want dit ging naar Tref fers. Hoofdklasse: Wifra-Wibo 82; Treffers —Sparta 2 7—3, Povac-Quick 7—3. Overgangsklasse A: V.V.V.-Batswingers 37Wilno-Eendracht 3—7; Wifra 3- U.S.V. 2 55; Carbon-Rotterdam 82; Effect-D.O.S. 2 1—9. Overgangsklasse B: Treffers 2-U.S.V. 37; Scylla-Feijenoord 100; Batswin gers 2-D.S.S. 5—5; D.O.S. 3-Wifra 2 4—6; Wibo 2—D.O.S. 8—2. Voor de nationale jeugdkampioenschap pen zijn door de Rotterdamse Keuze- Technische Commissie de volgende spelers en speelsters uit de afd. Rotterdam aan gewezen. Meisjes: Netty Schaap (Shell). Reserve is Hanny Admiraal (21 Up). Jon gens: Win) Schuller (Carbon), Henk v. d. Boogaard (IRO) en Arnold Kuyk (Wifra). Als reserve treedt op Jan Eykels (Ger minal). Door de Voorburgse architect R. H. Fledderus, werkzaam bij de dienst Stads uitbreiding te Rotterdam, is een plan ontworpen betreffende de bebouwing van het terrein gelegen tussen de Maasboule vard, Westhavenkade. Galgkade en Veer- singel. De gedachten van de architect zijn hierbjj uitgegaan naar een bebouwing, waarin centraal is gesteld een torenflat van 10 tot 14 woonlagen, gelegen aan een zeer ruim' plein van 3 ha, recht voor de rivier. Aan de Oostzijde van dit plein heeft hij lagere flatgebouwen geprojec teerd. evenals langs de Maasboulevard in de richting van het Westerhoofd. Het gebied, waarvoor deze plannen zijn ge maakt. beslaat een oppervlakte van 8 ha. De wijk zal aan 3000 personen woonge legenheid bieden. Van het Hotel Maas af zal een nieuwe verhoogde Maasboulevard landinwaarts draaien, waardoor tussen deze boulevard en de Nieuwe Maas ruimte wordt verkregen, bij de Veersingel 40 me ter bij het nieuwe Delta-Hotel 60 me ter breed. Hierdoor zal het moge lijk zijn, langs de Nieuwe Maas een breed, licht hellend gazon aan te leggen, waar bezoekers van het gezicht op de rivier kunnen genieten. Bij het Wester hoofd is een café met terras aan de rivier gedacht. Behalve plaats voor de bestaande be drijven is ruimte opgenomen voor een wjjkgebouw, kleuterschool, woonruimte voor bejaarden, en aan de kop van het centrumplein, aan de Galgkade, een so ciëteit voor bejaarden. Ook het westelijk deel van het plan, aan de andere zijde van de Veersingel, biedt veel fraais. Bij het Delta-Hotel zijn garages geplaatst en een woning voor de directeur, terwijl aan de rivier tevens de mogelijkheid open ligt. tot de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester. Van het Maas-Hotel naar de Veersingel zal een winkel-galerij verrijzen. De grote flatgebouwen hebben de bestemming aan dit gebied een besloten karakter te geven Nabij de Veersingel is tevens een mu seum geprojecteerd, met 'n vijver, waarin mogelijk een Oud-VIaardings vissersschip gelegd zal worden. Ook is in dit westelijk gedeelte een openluchttheater gedacht, met plm. 100 plaatsen. Hier zouden b-v. instructieve bijeenkomsten kunnen wor den gehouden. In het plan is de Spoorhaven voor de helft gedempt, zodat hier de mogelijkheid open blijft voor een jachthaven. Nog ligt dit gebied tamelijk geïsoleerd, een smalle brug over de Spoorhaven en een spoorwegovergang nabij de Sunlight- zeepfabriek, die telkenmale afgesloten is vormen de toegangswegen. Doch een ruime ver.keerstunnel aan de Veersingel, een tunnel voor fietsers en voetgangers aan de Westhavenkade en een andere brug over de Spoorhaven zullen het ge bied weldra uit zijn isolement verlossen. De wethouder van Stadsuitbreiding, de heer T. de Bruyn, deelde mee, dat B. en W. enthousiast zijn over dit plan. UITBREIDING VAN DE SHELL Shell-Nederland gaat het tankenpark voor de installaties Vlaardingen en Per nis uitbreiden. In Vlaardingen is men be zig de funderingen voor de nieuwe tanks te leggen, welke fundering geheel uit zand zal bestaan. Hier zullen acht tanks geplaatst worden, waarvoor 6000 ton zand nodig zal zijn. Door de N.V. v/h Troost is hiervoor een zandtrechter óp de Oosthavenkade geplaatst. Te Vlaardingen worden middelgrote tanks geplaatst, te Pernis is de uitbrei ding van de installatie van groter om vang. De nieuwe stadswijk te Vlaardingen, geprojecteerd aan de Nieuwe Maas, en gezien vanaf de rivier. Horizontaal: 1. al; 5. kerkelijk gtLu.K; 9. cylinder; 10. voorzetsel (Lat.); 11. meisjesnaam; 13. hond; 15. windrichting; 16. vlinder; 19. Duits pers. vnw.: 20. ge heel de uwe (Lat. afk.); 21. eerwaardige vader (Lat. af.); 22. msect; 23. prik; 26. de' dato (af.); 27. de lezer heil Lat afk 29. uitroep; 30. drinkgerei; 31 iongens- naam; 32. schel; 34. Oosterse titel; 35. familielid; 38. opstootje; 40. bloem; 41. plant. Verticaal: 1. ruim; 2. tijdperk; 3 zang- noot: 4. toestand van rust; 5. eerwaardige vader (Lat. afk6. titel; 7.insect; 8. deel van een fiets; 12. haarknoet; 14. plaats in Gelderland: 16. klein smal, stil staand water; 17. maanstand (afk): 18. plaats in Engeland: 23 wapen: 24 Eng. lidwoord: 25. vr. munt: 26. boerenmeisje; 27. zwaar; 28 metaal: 33. pret: 34 zang stem; 36. onmeetbaar getal: 37. als eerder (afk.); 39. water in Friesland. Horizontaal: 1. babv: 4. btver; 9 spat; 13. are; 14. bereden: 16. Ada' 17. anders; 19. lakken; 21. ro: 22. gala; 23 kaal; 24. rt; 25. lama; 27. adel; 29 iea; 30 glans; 33. eis; 35. deels; 37. EDO: 38 sfeer; 40. Inn; 41. onderst; 42. dra; 43. temen; 45. ere; 46 Anjum: 48. nat: 49 trent; 51. Eem; 53 naar; 55. rots: 58. op; 60 gram; 61. gore; 62. mr: 63. meteen; 66 Nellie; 68. mee; 69. negeren; 72. iet; 73. anno; 74. negen: 75. Lena. Verticaal: 1. Baarn; 2. Arno; 3. bod: 4. I beslag: 5. er; 6. vel, 7. Ed; 8 relaas; 10. pak: 11. ader; 12. tante: 14 Bram: 15. naad: 18. egaal: 20. Kleef; 25, leenman; 26. raderen: 28. liedjes; 29 lenen: 31. leder: 32. Noren: 34. serum. 35. dit: 36. Son: 38 sta; 39. ram; 44. etage: 47 netel; 49. tranen; 50. tronen: 52. komma: 54. aren; 56 oren: 57. Kreta: 59 peen: 62. Mien; 64. ten; 65. weg; 67, lie; 70. ge; 71. re. ROTTERDAM, 7 Februari. Veemarkt. Aan voer in totaal 1854 dieren, als 1233 vette koelen en ossen, 621 varkens. Prijzen: vette koeien le kwal. 2.54—2.70, 2e kwal f 2.24—2.42, 3e kwal. 1 902; varkens (levend gewicht) le kwal. U90. 2e kwal. 1.88. 3e kwal. 1.36, alle# Per kg. Aanvoer vette Koeien kortei, nanoel slepend, prijzen lager, enkele prima's boven notering. varkens aanvoer als vorige week, handel kalm. prijzen vooral niet hoger. Zaterdag vierde de heer Hendrik Huisman te Strijen onder grote belang stelling zijn honderdste verjaardag. De foto „vereeuwigde" het ogenblik, dat burgemeester Bolman, vergezeld van de wethouders Hannewijk en de Vlaam, de krasse jubilaris een grote taart kwam aanbieden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 2