MALENKOF AFGETREDEN Gefaald door te weinig ervaring 1 Geen vrede ten koste van eer en veiligheid DULLES betwijfelt of PEKING oorlog wenst ZORGEN in de strijd te liet water DE WADDENEILANDEN DE JONGSTE STORMEN NA Bomen waren niet gesloten Rusland wenst internationale F ormosa-conf erentie Zwakke plekken in Zeeuwse zeedijken onder de loupe MM Nog geen vrede in Oostenbij tuinders en middenstanders Harde koers DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Dinsdag 8 Februari 1955 WEERBERICHT m I Georgei Malenkof, de premier van de Sovjet- Unie, is afgetreden. In een brief aan de voorzitter der Opperste Sovjet, die vanmorgen bijeengekomen was 0111 een aanvang te maken met bet debat over de buitenlandse politiek, gaf Malenkof kennis van zijn besluit 0111 af te treden. Malenkof motiveerde zijn beslissing door te wijzen op de onvolkomenheden in bet werk van de ministerraad, met name op het terrein der landbouwpolitiek, waarvoor hij zich in deze brief persoonlijk verantwoordelijk stelt. Malenkof wijt zijn falen vooral aan zijn gebrek aan ervaring- vv Middenstand en cadeau- stelsel üt ie honden wenden zich tot, Tweede Kamer Militaire jeep tegen boom Vier gewonde11 Uit puilende zakk mSPM Eden: Hongkong niet gesloten voor Amerikaanse oorlogsschepen en HET TEKORT aan onderwijs krachten blijkt zo'n actueel probleem, dat het gedurig in dis cussie is. Geen wonder! Iedereen heeft er op een of andere manier mee te maken en het ziet er niet uit, dat de moeilijkheden spoedig van de baan zijn. Tijdens een ver gadering van de gezamenlijke ka tholieke leerkrachtenor ganisaties, omvattende alle katholieke orga nisaties van leraren en onderwij zers van het V.H.M.O. t/m het kleuteronderwijs, werd uitvoerig van gedachten gewisseld over het leraren- en onderwijzerstekort. Met grote bezorgdheid werd een groeiend tekort geconstateerd aan bevoegd personeel bij alle takken van onderwijs en men zag de toe komst van het gehele onderwijs donker in. Men bereikt niets, wanneer ge tracht zou worden, leerkrachten van de ene tak van onderwijs te doen overgaan naar een andere. Dat is het befaamde stoppen van het ene gat met het andere. Uit eindelijk blijft er een gat! Eenstemmig waren de Gezamen lijke Katholieke Leerkrachtenor ganisaties van mening, dat ge streefd moet worden naar sane ring van het onderwijs in zijn ge heel en dat daarbij bijzondere aan dacht moet worden besteed aan de verbetering van de maatschappe lijke positie van alle onderwijs gevenden, omdat slechts op deze wijze een voldoende toevloeiing van personeel in de toekomst kan worden verkregen. Natuurlijk is de bezoldiging een belangrijke factor. Maar, zo vra gen wij ons af, stelt men hier de diploma-eisen niet te hoog, zoals bij verschillende andere functies? De opleiding tot onderwijzer duurt lang en zulks zal de animo voor het „bij het onderwijs gaan" niet vergroten. In Nederland mag men eigenlijk niets zonder een van diploma's uitpuilende binnenzak. Doch krachten om de leerlingen deze „papiertjes" te doen halen.zijn Aulobotsing in sneeuw Minister Altera over de toestand der waterkeringen Trein greep auto Ds Dieleman op slag gedood o SNELTREIN GREEP JEEP Militaire bestuurder gedood T exel Vlieland Terschelling Ameland Schiermonnikoog er te weinig! A nalyst Voorstel aan Britse en Indiase ver tegenwoordigers JOURNALISTEN WENDEN ZICH TOT MINISTER RAAD De weerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Enkele verspreid optredende buien, maar ook opklaringen. Krachtige, mogelijk harde Wes telijke wind. Iets kouder. Woensdag 9 Februari: Zon op 8.10, onder 17.43 uur. Maan op 21.11, onder 8.36 uur. NIEUWE SCHIEOAMSCHE COURANT n Onbewogen zat de. aftredende premier op de tribune van de rood verlichte vergaderzaal, toen de brief iverd voorgelezen door Mvilis Latsisvoorzitter van de gemeenschappelijke vergadering der beide Kamers van de Opperste Sovjet: de Raad van de Unie en de Raad der nationaliteiten. Nadat de verklaring was voorgelezen besloot het parlement eenstemmig om Malenkof van zijn functie te ontheffen. Een nieuwe premier iver niet aangewezen. Na de stemming werd de vergadering verdaagd tot twee. uur (l\ed. *ij hedenmiddag. Nader wordt vernomen, dat Malenkof in brief ook zegt, dat zijn gebrek aan ervaring een „negatieve invloed" heeft ge- had op het werk van de ministerraad. Om deze reden ook heeft hij, aldus zijn brief, Hoewel sedert enige tijd hardnekkige ge- zich niet tot jn de details kunnen bezig- ruchten in de wereldpers de ronde deden j houden met het voeren van het bewind, over een komende krachtmeting in het I Malenkof zegt voorts dat het centrale over een comité der communistische partij „ge- Krcmlin, waarbq steeds werd ge P schjkte maatregelen" heeft voorgesteld de groeiende invloed van de eerste secre- j teneinde de achterstand in de iandbouw- taris van de partij, Kroestsjef, komt hetj sector in te halen. Ook legde Malenkof de bericht van Malenkof's aftreden volkomen nadruk op het belang dat gelegen is in de 1 1 ontwikkeling der zware industrie, onverwacht. Vooral de w«ze, waarop deze Malenkof zeide verder in zijn brief, dat De commissie van overleg van de drie middenstandsvakcentralen, waarin samen werken de Christelijke Middenslandsbond, de Kon. Ned. Middenstandsbond en de Ned. Kath. Middenstandsbond, heeft zich opnieuw tot de Tweede Kamer gewend, j teneinde haar mening kenbaar te maken over het ontwerp van wet beperking cadeaustelsel. De samenwerkende organi saties stellen het op prijs de Kamer er nogmaals op te wijzen, dat zij niet van oordeel zijn. dat de overheid op een ge vaarlijke wijze ingrijpt in de regeling van de mededinging, een regeling, welke in eerste instantie een zaak is van het be- j driifslcvcn zelf. Ook het gewijzigde ontwerp van wet be- treffende <3® onderhavige m3lene heeft in hoofdlijn de instemming van de samen werkende middenstandsorganisaties, al hoewel zij niet willen verhelen, dat de ge- laten mogelijkheid van kleine cadeaux van geringe waarde weinig duideliik is om schreven en de deur openlaat voor allerlei verwarringen, aldus het adres. Tenslotte spreekt de commissie de ver wachting uit, dat hel ontwern van wet - mede selet op de adressen van de twee grootsle en direct belanghebbende orgam- saties. t.w. de Nederlandse Huishoudraad vertegenwoordigende de Neder' andse huisvrouwen en de drie samenwerkende middenstandsorganisaties, vertegenwoor digende de overgrote meerderheid van de Nederlandse detailhandelaren door de Kamer zonder reserve zal worden aan vaard. wijziging in de leiding van de Sovjet-Unie tot stand komt, is uitermate ongewoon de „bezeten Westerlingen" ongetwijfeld „lasterlijke speculaties" zouden gaan ten was Beria het voorbeeid van de „kiassie- beste geven haar -njeiding van zij^ rftj. ke" beslechting van interne conflicten bin nen de hoogste leiding, Malenkof is de eer ste, die ondanks de bekentenis van tekort komingen, niet althans niet onmiddellijk zjjn hoofd en goede naam verspeelt. Het is nog te vroeg om de draagwijdte van deze sensationele gebeurtenis te kun nen peilen. Het is intussen niet gewaagd om althans één der oorzaken te zoeken bij de in de recente Sovjet-publicaties aan de dag getreden tegenstelling tussen de voor standers van een gematigde en die van een strenge Stalinistische koers. Het kardinale wrijfvlak in deze controverse lag op het terrein der economische planning. Malenkof heeft herhaaldelijk in zijn uit latingen, vooral in zijn beginperiode als premier, de nadruk gelegd op een verho- ging van het levenspeil door uitbreiding van de consumptie-industrie. De laatste tijd is deze opvatting, na eerst een tijdlang doodgezwegen te zijn, meer en meer open- lijk in discrediet gebracht, totdat onlangs de Sovjetpers er een openlijke veroorde ling over uitsprak.^ Veelbetekenend moet worden geacht, dat de Prawda van van daag wederom een groot artikel wijdt aan dit onderwerp. Daarin wordt de strijd aangebonden met degenen, die „tevreden zijn met 't be reikte peil van de zware industrie en die zich willen concentreren op de lichte in dustrie en de productie van voedsel". Het blad vervolgd: „De grondslag van de kracht en macht der socialistische econo mie is de zware industrie.". Het blad prijst de vooruitgang van de zware indu strie in het vorig jaar en onderstreept het zojuist door de opperste Sovjet aan vaarde budget, waarin het streven tot verdere uitbouw is neergelegd. De steeds verdere ontwikkeling van de zware in dustrie, aldus het blad, is de grondslag van Lenin's economische politiek, welke „zonder afwijking is gevolgd door de partij onder Stalin's leiderschap." Deze politiek zal in de toekomst „krachtig ge volgd worden". De conclusie ligt voor de hand, dat de Sovjet Unie thans een punt zet achter de periode, waarin voorzichtig getracht werd aan de verlangens van de bevol king tegemoet te komen. Als exponent van de „harde koers" heeft partij-secre taris Kroestsjef zich herhaaldelijk uit gesproken, zodat het te verwachten is, dat hij als de overwinnaar in de kracht meting onder de leiders moet worden beschouwd. In hoeverre de onverdraag zaamheid van de partijlijn zich ook zal uitstrekken over het terrein van weten schap en kunst moet worden afgewacht. De gebeurtenis zal ongetwijfeld een grote invloed hebben op de opperste Sovjet leiding. Het staat te bezien of de formule van het „collectieve leiderschap nog langer te handhaven is, nu Kroest sjef geen mededinger van formaat meer schijnt te hebben. hij, „dienen zich niets van deze speculaties aan te trekken. Zij moeten daaraan stil zwijgend voorbijgaan". Aan het slot van zijn brief zeide Malen kof nog, dat hij plechtig beloofde om „zijn plicht te doen in de nieuwe functie" die hem zou worden toevertrouwd. Hij gaf echter geen enkele aanwijzing omtrent de aard der aan hem toe te vertrouwen nieu we functie. Malenkof is 52 jaar oud. In Maart 1953, na dc dood van Stalin, werd hij premier. In de daaraan voorgaande jaren was hij algemeen doorgegaan voor Stalins rechter hand. Op (Van onze correspondent). de Rijksweg El .en—Zevenaar is Maandag moest, bij ren Rotterdamse firma ecu ketel van 25 ton geplaatst worden. Gezien de afmetingen van het gevaarte 9Mi x4x4'-i meter) was men genoodzaakt een deel van het dak van de fabriek weg te breken: met behulp van Nederlands hoogste bok. de Ade laarkon de ketel, die gebruikt zal wor den bij de vervaardiging van een koffie product, op de plaats ven bestemming komen. Onze fotograaf knipte het ge vaarte aan het einde van de reis. «SP Wm i y gisteravond ter hoogte van kasteel Camp- huizen een militaire jeep. waarschijnlijk tengevolge van slippen, tegen een boom gereden. De vier inzittenden van de jeep werden ernstig gewond: luitenant. V.. de wachtmeesters H. en A. en de dpi soldaat B„ allen van het garnizoen Arnhem. De gewonden werden overgebracht naar het ziekenhuis te Zevenaar en na te zijn be handeld, werden zij vervoerd naar het militaire hospitaal te Arnhem. De toe stand van wachtmeester A. was ernstig. Minister Dullts heeft gisteren in de commissie voor buitenlandse betrekkingen van de Amerikaanse Senaat verklaard ie betwijfelen, dat communistisch-China „werkelijk van plan is naar aanleiding van l otmosa „een oorlog te voeren met de V. S." De minister pleitte in de commissie voor goedkeuring door de Senaat van bet verdrag voor wederzijdse bijstand met nationalistisch-China. Verwerping van dit verdrag zou worden uitgelegd als een weifelen van de V. S. als gevolg van dreigementen van communistisch-China. of riteiten deelt, dat het ontruimen der Tatsjen-groep door de Chinese nationalis ten zal bijdragen tot een staken der com munistische aanvallen, en zal leiden tot een herstel van vrede en veiligheid in het Westelijke gedeelte van het Stille- Oceaangebied. Het socialistische Lagerhuislid Hender son. wilde dat Eden de Amerikaanse re gering zou verzpokesn. Britse auto riteiten althans te raadplegen, voordat enige stap wordt gedaan voor een verde diging der eilanden Quemoy en Matsoe". Eden antwoordde, dat de Britse regering over deze aangelegenheid nauw voeling hield met de autoriteiten te Washington en in andere hoofdsteden. Eden gaf er de voorkeur aan, thans niet te zeggen wat hij over Quemoy en Matsoe dacht, hetgeen de socialisten de uitroep „waar- om°niet?" ontlokte. Eden maakte nog duidelijk, dat Ame rikaanse oorlogsschepen, die betrokken geraken in een strijd in het gebied van Formosa, de Britse kroonkolonie Hong kong kunnen aandoen voor het inne men van brandstof of het uitvoeren van herstellingen. De linkervleugel der socialisten noemde dit „uiterst gevaar lijk" en „uitdagend". ...ie landbouwpolitiek Uit protest tegen horren in Noord- uuL, hoeren m oora- van de regering hebben t>oe mcf hw Frankrijk enkele dagen 9Gl aebarri- boerenwagens twee rijkswegen cadeerd, waardoor het nerkeer lemmerd. Onze foto toont de nia J. tie van de boeren op de weg van naar Baïlleul. „Ik twijfel er niet aan", zo verklaarde Dulles, „dat de Chinese communisten onze vastberadenheid op de proef stellen. Zij hopen ongetwijfeld, dat wij zo vurig vrede wensen, dat wij voor hun dreige menten zullen zwichten". „Zeker wensen wij vrede", aldus voeg de hij hieraan toe, „doch wij willen geen vrede ten koste van onze veiligheid onze eer". De Britse minister van buitenlandse zaken, Eden. heeft Müandag in het La gerhuis vele vragen over de toestand in het gebied van Formos moeten beant woorden. Eden verklaarde, dat de Britse regering „de hoop der Amerikaanse auto- Tijdens de zware sneeuwjacht, die gister middag in Rotterdam woedde, is een m"1' tairc Volkswagen op hel kruispunt Rijks wegKoninginneweg in botsing gekomen met een vrachtauto. Alle vier de inzitten den van de militaire auto werden hierbij gewond. Zij moesten in het Zuidcrzickcn- huis worden opgenomen. Waarschijnlijk werd het ongeluk ver oorzaakt door het niet verlenen van voorrang door de vrachtauto, die op de Koninginneweg reed. Bij de botsing werd de neus van de Volkswagen geheel inge drukt. De bestuurder, korporaal J. van Dijk, kreeg verwondingen aan het hoofd, evenals sergeant-majoor J. van der Meer. j zicht van de toestand, waarin de zee- De dpi. soldaat H. Hensen kneusde de waterkeringen rondJ^®ddeneilan- linkerschouder en de dpi. soldaat M Lig- tenberg liep een gebroken rechterarm op. De militairen waren allen afkomstig uit Op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Vondeling be treffende het verstrekken van een over- Bergen op Zoom. geen schade. De vrachtwagen had Om tien over half acht gisteravond is op een bewaakte spoorwegovergang in Den Dolder een ongeluk gebeurd, dat aan ds F. J. Dieleman, predikant der Gerefor meerde gemeenten in Nederland te Yer- seke, het leven heeft gekost. Toen de trein van 19.34 uur uit Amers foort naar Utrecht de overweg naderde, verzuimde dc overwegwachter door nog niet opgehelderde oorzaak, de bomen te sluiten. Ds Dieleman. die in een personen auto uit de richting Zeist naderde, reed de overweg op en werd door de up volle snelheid rijdende trein gegrepen. Hij werd op slag gedood en zijn auto werd geheel vernield. Het treinverkeer ondervond slechts ge ringe vertraging. Ter plaatse van het on geluk liggen namelijk drie paren rails naast elkaar. Het verkeer kon daardoor worden onderhouden via een van de ge bruikelijke sporen en via net spoor, dat doorgaans buiten gebruik is. De overwegwachtet is op staande voet van zijn post ontheven. De Zeister politie stelt een onderzoek in. Ds Dieleman was een van de 19 dienst- doende predikanten van de Gereformeerde gemeenten in ons land en tevens lid van het curatorium van de theologische school van deze gemeenten te Rotterdam. Om kwart over acht gisterochtend is op de door knipperlichten beveiligde overweg in de F.perweg, de verbinding* weg tussen de legerplaatsen OldenVoek en Nuntspeet, een militaire jeep geirre pen door de sneltrein uit Zwolle van acht uur. De bestuurder van de jeep. de 20-jarige P. V., uit Rips 'gem. Oploo, N.-Br.) werd .{lierbij gedood. De militaire jeep maakte deel uit van een colonne en drie wagens waren voor hem de overweg gepasseerd. De ieep werd op de bumpers van de trein onge veer 200 meter meegesleurd, terwijl de uitstromende benzine vlam vatte. Hier door raakte de trein ook in brand, zodat de hulp van de Nunspeetse brandweo moest worden ingeroepen. De bovenlei ding raakte stroomloos, zodat het ver keer over beide baanvakken gestremd werd Om half tien kon het verkeer tus sen Amersfoort en Zwolle worden her vat. den zich na de jongste stormen bevinden, heeft minister Algera het volgende ge antwoord: Aan de Zuidzijde van het eiland bij Horntje is enige beschadigin,, ontstaan aan de glooiingen, die op eenvoudige manier kunnen worden hersteld De duinregel aan de Zuid-Westkust-van Texel nam met ongeveer 30 meter af waardoor plaatselijk de buitenduin regel werd doorgeslagen. Ten einde te v 0 men. dat enkele laag gelegen gedee e van het duingebied worden geJ.nunde"d met name in de Mokvallei. zullen enige korte vakjes zanddijk worden aange legd. Een meer uitgebreid plan voor verdediging van deze kustsector ts reeas sedert enige tijd in studie. Aan de Noord zijde bedroeg de afslag van de duinen 25 a 30 meter. Nieuwe duingebieden zijn hier niet ingelopen, maar toch is het noodzakelijk hier in afzienbare tijd '£>t meer ingrijpende maatregelen over te gaan ter verdediging van de kust. vooral ook met het oog op de achtergelegen Eyerlandse polder. Door de storm werd aan de dijk van de polder de Eendracht zeer ernstige schade toegebracht en het is slechts met grote moeite gelukt inun datie van deze polder te voorkomen. Het ligt in de bedoeling de buitendijk van te verhogen en de bestaande glooiing te verbeteren. De schade aan de omringdijk van het dorp Vlieland was gering. Aan de duinen werd een vrij belangrijke afslag gecon stateerd zonder dat de buitenduinregel. behoudens ter hoogte van de kroonpol- ders. werd doorbroken. De zanddijken, welke de kroonpolders omgeven, hebben hier en daar schade geleden, welke her steld kan worden, terwijl het in het voornemen ligt de Noordelijke dijk van een kleilaag te voorzien. De buitenduinreep werd door afslag beschadigd en plaatselijk werd de lage buitenduinregel doorbroken. Omdat het hier een afnemend kustvlak betreft, is herbouw door aanstuiving bezwaarlijk zodat wordt overwogen op twee plaatsen verder binnenwaarts een zanddijk aan te leggen teneinde daardoor te voorkomen dat achtergelegen duingebieden en duin weiland in de toekomst zouden worden geïnundeerd ook al dreigen hierdoor geen verdere ernstige gevaren. De schade aan de dijk van de Terschellingerpolder was gering; maatregelen zijn hier thans niet nodig. De Noordelijke en Westelijke duinen hebben van afslag te lijden gehad. Aan de Noordzijde kan in verband met de aldaar van nature krachtige zandver stuiving een nieuwe duinvoet worden ge- gebreid stelsel van hoofden wordt verde digd,. zal, naar het zich laat aanzien, geen bijzondere maatregelen vragen; de on derwateroever gaat hier thans niet ver der achteruit- De dijken bij Hollum en langs de Zuidelijke oever geven geen aanleiding tot het maken van bijzondere opmerkingen evenmin als de Oostelijke duinen. De duinenrij hee.ft in hoofdzaak aan de Noordwestkant van afslag te lijden ge had. welke echter geen zorg baart, omdat de duinen hier breed zijn en door aan stuiving het verlies grotendeels za] kun nen worden teruggewonnen. De dijk langs de Zuidzijde geeft geen aanleiding tot het maken van bijzondere opmerkin gen. Naar uit kringen van de gemenebest-conferentie te Londen werd mee gedeeld, heeft Rusland het voorstel gedaan tot het houden van een internationale conferentie over de erisis met betrekking tot Formosa. Molotof heeft hel voorstel verleden week aan de vertegenwoordigers van Engeland en India te Moskou voorgelegd. De bijeenkomst zoji niet gehouden worden binnen het kader van de Ver enigde Naties, welker uitnodiging om een debat in de Veilighedsraad te houden, zoals men weet. -door communstisch Chi- no werd afgewezen. De premiers, die ter gemenebest-con ferentie aanwezig zijn, hebben t Sovjet- voorstel gisteren opnieuw besproken en er heden opnieuw Over beraadslaagd. Rusland heefl niet voorgesteld, dat nationalistisch China aan de conferentie zal deelnemen. Aangenomen wordt, dat Rusland I e- king tevoren over het voorstel heeft ge- raadpleegd en de goedkeuring der Pe- In opdracht van Ged. Staten van Zee-op Noord-Beveland en aan één polder op land zal de hoofdingenieur.directeur van Tholen plannen in grote lijnen tot ver- muu rinlron tnPOP' deze polder, welke de achtergelegen dijk vormd Ten aanzien van de Westelijke van de polder Eyerland beschermt, te verhogen en de verdediging van het bui- tenbeloop te versterken. Hoewel verdei Zuidwaarts aan de Oostelijke waterke ring van het eiland Texel weinig of geen schade werd toegebracht, wordt toch overwogen plaatselijk enkele dijkvakken duinen wordt nagegaan, of het verant woord is de afslag hier nog verder door te laten gaan. dan wel of een voorzie ning van de duinvoet noodzakelijk is. Het strand van de Zuidwestpunt. dat zeer sterk door de storm werd aangevallen de Provinciale Waterstaat een plan op stellen lot uitbreiding van deze dienst. Het is de bedoeling, dat de nieuwe tak van dienst zich speciaal zal bezig houden met de bestudering van de zwakke plek ken in de Zeeuwse zeedijken en aanvul lend en coördinerend zal optreden bij het uiiwerken der plannen tot verhoging en verzwaring. De polders en waterschap pen behouden uiteraard hun primaire taak namelijk de zorg voor de zeewerin gen. De nieuwe tak van dienst zal in nauw contact met de Rijkswaterstaat werken, die het oppertoezicht heeft op de oeververdediging. Bij vele Zeeuwse polder- en water schapsbesturen bestaat een zekere onge rustheid omtrent de zwakke plaatsen. Verleden jaar werden er ruim 40 ||c°n" stateerd, maar na de stormen van 23 De cember en 16 Januari is gebleken, dat uit aantal aanmerkelijk hoger is. Daarom is het noodzakelijk, dat de gehele Zeeuwse zeewering wordt bestudeerd en dat de bestaande dijken nauwkeurig in profiel worden gebracht, een werk, waarmee Rijkswaterstaat al ver is gevorderd. Na al dit voorbereidende werk moeten plan nen worden opgesteld. In Zeeland is de situatie zo, dat vele polders en waterschappen een eigen tech nische dienst hebben. Er zijn ei echter ook, die daarover niet beschikken. Rijks- stei'K door de storm wera aanuevducu ------ - nr,idpr_ en dat sinds 1947 door een geleidelijk uit-waterstaat heeft reeds aan vier polders zwaring van de dijken toegezonden. Deze moeten nu door de eigen technische dien sten worden uitgewerkt en bestekklaar worden gemaakt. Waar de eigen dienst ontbreekt zal de Provinciale Waterstaat het werk overnemen. Verwacht mag worden, dat er wat de kosten betreft een financiële regeling za) worden getroffen tussen het Rijk en de betrokken polders en waterschappen. De versterking van al de zwakke plekken zai miilioenen vergen en het is niet moge lijk, dat deze volledig door de ingelanden worden opgebracht. In Zeeland siaai men op het standpunt, dat hier sprake is van een nationaal belang, zodat er een taak ligt voor het Rijk De dijken zullen op een zodanig peil worden gebracht, dat van een aanvaardbaar risico mag worden ge sproken. De 15 polder- en waterschapsbesturen op Tholen hebben van Ged. Staten van Zeeland het verzoek ontvangen in geza- menlijk overleg een commissie te benoe men, die zich zal moeten belasten met de bestudering van de mogelijkheden tot sa menvoeging van de polders en water schappen en die met voorstellen aan Ged Staten dient te komen. Dit is reeds ge beurd door commissies op Schouwen- Duiveland en op Noord-Beveland, welke tot concentratie hebben geadviseerd. Voorstellen van Ged. Staten zullen in een buitengewone statenzitting in Mei wor den behandeld. kingese regering heeft verkregen. Engeland zal niet op het Sovjet-voor stel antwoorden, voordat het de Verenig de Staten geconsulteerd heeft. Diplomatieke kringen in Londen zijn intussen van mening, dat het voorstel voor de Verenigde Staten niet aanvaard baar zal zijn, in het bijzonder omdat het waarschijnlijk het buitensluiten van na tionalistisch China inhoudt. In conferentiekringen werd de opmer king gemaakt..Het Russische idee van een conferentie is slechts één van een aantal suggesties, die thans worden be studeerd". In diplomatieke kringen wordt aange nomen. dat op de bijeenkomst van Dins dagmorgen tevens verslagen werden voorgelezen van de Britse en Nieuw-Zee- la'ndse diplomatieke vertegenwoordigers in Washington. Sir Roger Makins en Sir Leslie Munro over hun afzonderlijke be sprekingen Maandag met de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles. Het bestuur van de Federatie van Ne derlandse journalisten heeft in een adres aan de ministerraad zijn adhaesie betuigd aan het streven van de Nederlandse Orde van Advocaten, de Maatschappij tot Be vordering der Bouwkunst, Bond van Ne derlandse Architecten en de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tand heelkunde, zoals blijkt uit hun op 19 Ja nuari tot de ministerraad gericht adres, om te geraken tot een zodanige herziening van de wetgeving op de inkomstenbelas ting, dat de fiscale belemmeringen, welke de beoefenaars van de vrije beroepen - ender welke ook de zelfstandig werkzame journalisten (zg. free lance-journalisten) moeten worden gerekend bij het zorgen voor een behoorlijke oudedagsvoorziening voor hen en een voorziening voor hun we duwen en wezen ondervinden, worden op geheven. Het federatiebestuur brengt de minister raad o.m. nog onder de aandacht, dat het geen in dezen voor de beoefenaars van de vrije beroepen geldt, mutatis mutandis van toepassing is op bepaalde categorieën intellectuele werkers, die hun taak in dienstverband verrichten, indien en voor zover het bedrijf of de instantie, waarbij zij werkzaam zijn, geen of geen afdoende pensioenregeling voor hen heeft getroffen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1955 | | pagina 1